לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-07-2008, 22:08
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "זה לא כמה פיקסלים אתה דוחס..."

בגלל זה צלמים מקצועיים רבים מעדיפים את ה-5D ע"פ ה1Ds. מאותה סיבה הרבה אנשים, ואני ביניהם, מקווים שסוני תוציא גוף FF עם 12 מ"פ (החיישן של ה-D3/D700?), בנוסף ל-24.6 מ"פ.
עם זאת, אני לא יודע אם מצב הרעש ב-1Ds mk3 הוא כ"כ נורא, מעולם לא שמעתי תלונות על כך (שמעתי תלונות על פוקוס עוקב, לא על רעש ). מעולם גם לא שמעתי תלונות על ההאסלבלד בעלת ה-39 מ"פ, על חיישן בגודל שני חיישני 35 מ"מ (צפיפות פיקסלים נמוכה במעט מזו של ה-Ds). אולי הסיבה לכך היא שמדובר במצלמות המיועדות בעיקר לצילום סטודיו, שמבוצע ב-ISO נמוך ותאורת פלאשים או תאורה רציפה, לכן הרעש ב-ISO גבוה הוא פחות משמעותי.
אצלנו במכללה, עם גבים דיגיטליים של ליף (28 מ"פ) אנחנו לא מצלמים ביותר מ-ISO 50, שזו רגישות הבסיס של החיישן הזה.

נערך לאחרונה ע"י -mAoz- בתאריך 01-07-2008 בשעה 22:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2008, 13:06
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי OmriP שמתחילה ב "בחייך, אודי... ה-D300 יצאה עם..."

אם חברה צריכה להוצי 2 מצלמות כדי להיתחרות ב 1 זה גם לא מעיד על דברים טובים. לא משנה איך שאתם מציגים את זה המצלמה לא יוצאת טוב. וחוץ מזה לקחת את המכיר ההתחלתי של המצלמה (לפני שנתיים) לעומת המכיר של המצלמה היום זאת לא חוכמה. (על תתפסו אותי במילה של לפני שנתיים).

OmriP
המכיר היום של ה 5 יותר קרוב ל 2200 ושל ה 300 הוא 1800 פחות או יותר? אני קניתי את ה 5 לפני יותר מחצי שנה בארץ ב 9000 שהמכיר של ה 300 שארז קנה לפני כמה חודשים היה 8500 (פחות או יותר). זה אותו מכיר. אז נה לא להפריז במכיר ה 5.לידייק קצט יותר אז ה 5 עולה היום 8840 וה 300 עולה 7045. שזה ממש לא אותו טווח מחירים שאתה אמרתה. והסיבה לכך היא שאתה מסתכל על מכירים בשנים אחרות. שתי המצלמות נותנות לך 13 מגה פיקסל והמכירים שלהם באחוזים לא כול כך רחוקים.
קישלון זה עינין שיבוקי. למשל ה D70 של ניקון היתה מוצלחת ביותר.

ושוב אני חוזר על זה. לא מענין אותי כול כך הביצועים של המצלמה. עם חברה מוציעה מצלמה שלישית בזמן שחברה אחרת מוציעה מצלמה אחת כדי להיתחרות בה ועדיין המצלמה האחת עומדת בתחרות היא הרבה יותר מוצלחת. אם שועלים אותי הפרו 5 של פוגי הכי מוצלחת מכול החבורה. לא בגלל שהיא הטובה ביותר עלה כי היא נותנת את התמורה הטובה ביותר לכסף והחזיקה את השוק הרבה יותר זמן (לא בארץ).
למשל המצלמה המוצלחת ביותר של קנון היתה EOS 5 וזה למה קורים ל 5D כך. זה לא שהיא היתה המצלמה הטובה ביותר בשוק. היא פשוט החזיקה את השוק בצורה הטובה ביותר מכול מצלמה שאני מכיר. היא היתה המצלמה הנימכרת ביותר בתחום הזה במשך 7 שנים. זה כמו שקורולה נחשבת למכונית המוצלחת בעולם למרות שסיביק טובה יותר.
תחשבו על זה.

נ.ב
פשוט לא ראית את זה מקודם. אז אדי השאלה היא מה יהיה ההבדל בין ה D3 ל D3X. אם זה כמו ההבדל בין ה 20 ל 30 D אז זה לא באמת הבדל. אבל אם זאת מצלמה אחרת אז זה משמעותי ביותר. אסור לשכוח שתכנון חדש עולה הרבה כסף לחברה. אם כול שנה הם צריכים לתכנן מחדש את המצלמה במיוחד את היקרות אז הן לא מחסות טוב את מכיר הפיתוח. לפעמים החברות מפסידות כסף רק כדי להראות שמוצר הדגל שלהם הוא הטוב ביותר. זה כדי למכור את המוצרים הזולים. אבל זה יכול לתפוס לגבי ה D3 ולא לגבי ה D300 .
אוף הייתי צריך לילמוד כלכלה.

נערך לאחרונה ע"י אודי גילת בתאריך 07-07-2008 בשעה 13:13.
ישן 07-07-2008, 14:26
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "ניזכרתי בדוגמה נוספת בזמן..."

כנ"ל גם המינידיסק של סוני...
רץ שנתיים ויצאו הנגני MP3
לאף אחד לא איכפת שהנגני מיני דיסק והדיסקמנים איכות השמע שלהם יותר טובה מה-MP3 הדיגיטלי
אבל הרעיון שלהכניס מעל 1000 שירים לדבר כה קטן שבר את הפורמטים האחרים.

בכל אופן
אודי
תבין...
D700 לא באה להחליף את ה-D300
הם זן שונה לגמריי
ה-D300 עומדת על מחיר של 1800$
בעוד שה-D700 על 2700$

ה-5D אומנם מחירה כיום דומה למחיר של ה-D300 אבל תזכור שגילה פי 4 מה-D300 ועבר זמן להוזלה של הדגם.

ה-D300 נותנת תפקוד יותר טוב מה-5D ומהירות יותר גדולה בחיישן יותר קטן זה יתרון עצום לחובבי אורכי המוקד.
ה-D700 הינה הכנה מראש לתת פייט ל-5D MARK II
היא לא מחליפה את ה-D300.
היא פשוט באה לתת אופציה לחולי ה-FF דוגמת מתן.
אני אין לי מה לעשות איתה... היא מקטינה לי את האורך מוקד ונותנת לי צילם איטי.

אולי אם הייתי יודע שהיא תצא לפני שקניתי את ה-D300 הייתי שוקל אותה אבל הסוף הייתי בוחר ב-D300 בגלל הקרופ.
ה-D300 אינה כישלון.
תחשוב ככה...
כל מי שהיה לו D200 ומי שחלם לעבור ל-D200 רוב הסיכויים שהשתדרג ל-D300.
המלאי שלה בארץ נגמר לפני שהיא נחתה מהספינה.
זה לא כישלון
זה הצלחה מסחררת.
ה-40D של קנון היא כישלון... למה?.... כי המחירות שלה לא היו סחיפה... הרבה אנשים בעלי ה-D30 אמרו שאין סיבה להשתדרג והבעלי ה-20D ניצלו את הורדת המחירים של ה-30D והשתדרגו ל-30.

רוצה כישלון של ניקון?.... D60...
רוצה עוד כישלון של ניקון?... D90 (לא מעניינת אף אחד) בהשוואה ל-D80

ה-D700 לדעתי גם לא תהיה הצלחה כל כך אבל היא תיתן עוד אופציה לנאמני ניקון שזה מה שניקון באה להציע ללקוחות שלה, אופציות...
אתה רוצה מצלמת חובבים זולה?... D60
אתה רוצה משהו טיפה יותר מסיבי?... D90/D80
משהו מיקצועי ומהיר ועבודות קשות אבל אתה לא עשוי מכסף ואתה רק נכנס לעולם המיקצועי?... D300
אוהב אופנה, צילומי רחוב ויש לך געגועים ל-FF אבל לא נשפך לך כסף מהרקטום?.... קנה D700
צריך מצלמה חזקה, מהירה ועם FF?.?? וגם GPS בשביל שתדע באיזה אזור מלחמה צילמתה, לתפוס את שקיל מטביע בגיל 70 או את פררי מנצחת עוד גראנד פרי??... D3
צריך לצלם דוגמניות ואוהב לקרופ ואוהב את המגה פיקסלים שלך (ועובד עבור נשיונל גיאוגרפיק באלסקה)?... D3X (העתידית)

לתלות דוגמניות על עזריאלי יש לך פורמט בינוני. שלא קשור לאף חברה.

עריכה:...
כתבתי יודר מידי? O_O רק עכשי ששלחתי שמתי לב O_O

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

ישן 07-07-2008, 14:33
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "ניזכרתי בדוגמה נוספת בזמן..."

לפי ההיגיון הזה, אז דווקא קנון היא זו שיודעת כישלון, שכן קצב החלפת הדגמים שלה מהיר הרבה יותר מזה של ניקון או של כל חברה אחרת. הניקון D100 הוכרזה ב-21 בפברואר 2002, הקנון D60 הוכרזה יום אחד אחרי (הנתונים נלקחו מ-DPreview). מאז, הוציאה קנון 4 מחליפות לדגם זה (10D, 20D, 30D ו-40D), ניקון הוציאה רק שתיים (D200 ו-D300). האם מזה ניתן להסיק שכל הדגמים הנ"ל של קנון היו כישלונות?
כמו כן, לניקון אין שני דגמים שבאים להתחרות מול דגם אחד של קנון. ה-D700 באה לעמוד מול המחליפה של קנון ל-5D (שכל הקנוניסטים כבר מאבדים את סבלנותם בציפיה אליה), בקטגוריה שהיא לא התחרתה בה לפני כן (FF להמונים). ה-D300 היא יותר בליגה של ה-40D (פחות או יותר, אי אפשר ליצור הקבלה מדויקת).
אף אחד מהדגמים העכשויים של שני היצרנים לא ממש נכשל מבחינה שיווקית (אולי חוץ מה-1Dmk3 בגלל בעיות הפוקוס העוקב). המנכ"לים של שני החברות יכולים לישון בשקט.

ישן 08-07-2008, 00:07
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "שוב ארז אני הסביר את אצמי. לא..."

אני לא מבין מה האינטרס שלך לקשר שיווק לאיכות מצלמה?
אתה נמצא בפורום טכני. אם אתה רוצה לדבר טכני, אז תדבר טכני.
כשאתה אומר על מצלמה שהיא לא מוצלחת, אז זה לא מעניין אף אחד מה היו שגיאות השיווק של היצרן כי המכירות לא היו מוצלחות. בתאכלס יש מולך מצלמה. האם היא עובדת כמו שאתה מצפה ממנה שתעבוד (בד"כ לפי תג-מחיר) או שהיא לא מספקת את הסחורה? חד וחלק.
ה D200 היתה מצלמה שהפתיעה את כולם כאשר יצאה. אני זוכר שעוד פינטזנו עליה, אני ושלומי, כשרק היו שמועות שהיא הולכת לצאת.
מלבד סדרת הכניסה הנמוכה של ניקון (שאני מתכחש לעצם קיומה), אני לא מכיר מצלמה אחת שלהם שהיא לא טובה, או מאכזבת, או נפילה, או לא מוצלחת.
ניקון לא מוציאים הרבה מצלמות לשוק כמו יצרנים אחרים, ובכל זאת שומרים על רף גבוה מאוד בכל מה שקשור לביצועים, איכות תמונה ואמינות.

אתה התחלת בטענה כי "הוצעת מצלמה מחליפה ל D300 אחרי זמן כול כך קצר מעידה על קישלון הדגם."
אז קודם כל - אף מצלמה לא מחליפה את הדגם, וגם אם כן - אני לא מבין מה הצעד והשיקולים הכלכליים / שיווקיים של ניקון שייכים לעצם העובדה שהמצלמה הזו היא מצלמה מעולה. צילמת איתה? ראית תוצאות שלה? עבדת איתה? הרגשת את הממשק שלה? את הבניה שלה? שמת לב שהיא שורדת יום צילומים בגשם מבלי להשתמש בשום אטמי מים כלשהם? (מה שמעיד על בניה מאוד מאסיבית שדואגת גם לדברים שהיא לא אמורה לדאוג להם).

המצלמה החדשה שניקון משיקים היא למעשה הפוך על הפוך מבחינה שיווקית לקנון.
קודם, קנון היו הראשונים שיצאו עם מצלמת FF למקצוענים (1Ds) ואח"כ הוציאו מצלמת FF זולה יותר (5D) עבור מי שלא יכל להרשות לעצמו מצלמה ב 7,000 ירוקים.
עכשיו, ניקון, לאחר זמן רב, הוציאו בעצמם מצלמת FF שבהחלט מתחרה במצלמה המקבילה של קנון (אפילו עם החיישן המרווח יותר) ובאותה הנשימה, היא מראש מוציאה את המצלמה שקנון יצטרכו לשאוף אליה (זאת אומרת, ה D700 לא מתחרה עם ה 5D, אלא הפוך - ה 5D mk2 מתחרה ב D700).
כמובן, שכל זה לא משנה בסופו של דבר, כי כמו שכתבתי למעלה, תרגילי השיווק של היצרנים לא מעידים דבר ולא חצי דבר על איכות המוצר עצמו.
כל מוצר צריך להבדק באופן פרטני, ולקבל משוב וביקורת מסודרת בנוגע ליתרונות שלו ולחסרונות שלו.

ישן 08-07-2008, 08:04
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "דבר ראשון כן צילמתי עם ה D300..."

אני אפתיע אותך - גם ה D70 עמדה בגשם כשהיא מחזיקה את ה 150 מאקרו והציוד שרד את יום הצילומים הגשום הזה עם תמונות נהדרות (תמונות של המוטוקרוס עם הבוץ).
לא אמרתי שה 5D לא תשרוד, פשוט ציינתי עד כמה ה D300 כן טובה (בניגוד למה שאתה אמרת).

בנוגע ל 5D mk2, יש כבר דיבורים רציניים עליה והיא כנראה תוכרז בקרוב מאוד.
בכל מקרה, היא תוכרז מתישהו, ואין ספק שבמיידי ישוו אותה ל D700 כי שתיהן תעלנה כ 3,000 דולר בקירוב, וכי שתיהן עם חיישן FF (בניגוד להשוואות הקודמות של ה 5D עם ה D200 או ה D300 שהיו לא ענייניות).

יהיה מעניין.
קיצר, צריך לחכות שה D700 תגיע לניו-יורק ולעמוד בתור לקנות אחת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:21

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר