לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-07-2008, 20:18
  Mk.IIb Mk.IIb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
תשובה ממש"ק מרגמות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tannin שמתחילה ב "שאלה בנושא כינון של מרגמה"

איזה יופי ששאלת, ככה אני אעשה רענון לפני המילואים.
הדיסקה השקופה שראית היא למעשה סוג של מחשבון מכאני מאד פשוט כמו סרגל חישוב, אם שמעת על זה. היא משמשת להעברת, או "תרגום" נתונים מן המפה אל התקן הכינון. בגדול (ואני מניח שלא זה לא מסווג, זאת טכנולוגיה של מלחמת העולם הראשונה) מניחים את הדיסקה על המפה, כאשר מרכז הדיסקה הוא המקום בו אתה נמצא ואתה מסמן את המקום אליו אתה רוצה לירות. לאחר מכן אתה מעביר את הדיסקה אל לוח שנתות מיוחד ובעזרתו אתה מזין את הטווח. כאשר אתה מקבל תיקון אתה מסמן את על הדיסקה את האזימוט שבו המתקן צופה אל המטרה, שלרוב שונה מהאזימוט שלך, ו"מתרגם" את הנתונים שלו לנתונים שלך. אם הוא אמר לך 200 מטר ימינה יכול להיות שבגלל האזימוט השונה אתה צריך לתקן 150 מטר ימינה ו50 מטר יותר וכו'.
המוט מסמן את המטרה. בגלל שאנו יורים בירי עקיף אנחנו לא רואים את המטרה. לכן אנו תוקעים מוט באזימוט של המטרה (כפי שהוצאנו ע"י הדיסקה) ואת ה"כוונת" של המרגמה, שנקראת "נר", אנו מעלים על המוט. טווח מקבלים מהדיסקה, והנה, אנחנו על המטרה.תוקעים מוט שני לבטחון, גם לקבל כיוון יותר טוב, וגם למקרה שהמוט הראשון יפול, או יופל ע"י חייל הלמוט שלא יודע מה טוב בשבילו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-07-2008, 00:39
  מק1 מק1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
למיטב זכרוני יש לתקוע שני מוטות מלכתחילה ולא אחד
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "המוטות הן כלי עזר לכיוון..."

והכיוון באמצעות התקן הכינון נעשה כך שכשמסתכלים דרכו שני המוטות חופפים. הטווח מושג לפי כרטיס הטווכים, לפי מספר המטענים ההודפים על הפגז והזנת הנתונים להתקן ופילוסו ( יש בפנים בועת אוויר בתוך נוזל). התהליך הזה קובע את זווית ההגבעה.
לגבי התו"ל- עבודה של אחד או שניים: למיטב זכרוני התו"ל הישן ( שנות ה-70 המוקדמות) היה עבודה בשניים, כאשרמספר אחד משמאל תומך ברגליות ושניים מחליק את הפגז מצד ימין בשתי ידיים. בכל מקרה, הכנסת הפגז מקדימה במקום מהצד נראה לי מעשה מסוכן. גם לא ברורה לי כ"כ הישיבה של שאר הרגמים ביציע בצד שמאל...

נערך לאחרונה ע"י מק1 בתאריך 03-07-2008 בשעה 00:45.
ישן 03-07-2008, 08:33
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מק1 שמתחילה ב "למיטב זכרוני יש לתקוע שני מוטות מלכתחילה ולא אחד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מק1
לגבי התו"ל- עבודה של אחד או שניים: למיטב זכרוני התו"ל הישן ( שנות ה-70 המוקדמות) היה עבודה בשניים, כאשרמספר אחד משמאל תומך ברגליות ושניים מחליק את הפגז מצד ימין בשתי ידיים. בכל מקרה, הכנסת הפגז מקדימה במקום מהצד נראה לי מעשה מסוכן. גם לא ברורה לי כ"כ הישיבה של שאר הרגמים ביציע בצד שמאל...

אז חזרו היום לתו"ל הישן. מס' 1 מחזיק בדורגל אחד ומספר שנים (אחרי הכנסת הפגז) אוחז בדורגל האחר. הכנסת הפגז מהצד. עד לפני מספר שנים היה תו"ל כמו בתמונות. מס' 2 מכניס את הפגז מקדימה ואז מתכופף ואוחז בשני הדורגלים.

לגבי היציע - במהלך המלחמה היו זמנים בהם ניהול האש היה ארוך מאוד. מתברר שמספר 3 (הרץ מוטות והמכין את הפגזים) עובד הכי קשה!!! מאחר ולעיתים לא כל הקנים יורים, החבר'ה קצת נחים בצד. אין בזה פסול.
ישן 03-07-2008, 13:50
  אאסף אאסף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
למבוגרים בלבד אזהרה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=מק1] לגבי התו"ל- עבודה..."

-----------------------------------------------

------------------------------------------------

אולי אני סתם פראנויד אבל,
לפני שאתם מוסרים לו מידע ומסבירים לו בצורה מרשימה בליוי תמנות וקישורים על מרגמות וכול היוצא בזה... מישהוא אולי חשב שבמקרה זה עלול להיות חמאסניק מעזה שרוצה להבין טוב יותרת ולשכלל את "אמנות שיגור הקאסם"?
שוב רוב הסיכוים שאני טועה והמשתמש החדש tannin הוא בעצם בחור די חביב וסקרן
אבל הסיכוי הקטן שהוא מחבל והוא מקבל כאן בפורם מידע כול כך רב ומפונה לאתרים שמפרטים את תחום עינינו ללא כול ביקורת כשאף אחד לא שאול שום שאלה
כאשר ידוע שגורמים עיונים גם קוראים פה בפורם
זה קצת מפריע לי ...

לשיכולכם ולשיכול המנהלים על מגבלות ביטחון המידע שיש פה...
ואם להיות קיצוני: יכול להיות שעזרנו פה היום בהרג של כמה ילדים משדרות

----------------------------
----------------------------
ישן 03-07-2008, 16:19
  אאסף אאסף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "אם יש לך אי-מיול, אפשר להוריד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
אם יש לך אי-מיול, אפשר להוריד ספרות הדרכה צבאית, כמעט בכל שפה אנושית או קלינגונית. וכן, לפי שיש מיליוני משתמשי אי-מיול וטרורנט בעולם, אני די בטוח שיש לחמאסניקים בעזה את התוכנות החינמיות האלו.

על אחת כמה וכמה, שיש להם סיוע צבאי מצרי-איראני, רשמי ורישמי פחות. הם ישפרו את דיוק הירי שלהם עם הזמן, גם בלי עזרת הפורום הנכבד.

אוקי.. אתה צודק.. בוא נקל עליהם את המלאכה ופשוט נשלח להם חבורת "MADE IN פרש"

ועכשיו ברצינות
נכון שיש המון מידע ברשת.. אבל הבעיה היא להבין אותו.. לתרגם אותו למוח האנושי
וזה הרבה יותר קל כשיש לך פורם מלא באנשי מקצוע
לכן צריך פיקוח הדוק יותר לא רק של המנהלים .. כי הם לא סופרמנים .. האנשים פה צריכים להפעיל יותר שיקול דעת בידע שהם חולקים ועם מי
ישן 03-07-2008, 19:51
  Mk.IIb Mk.IIb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי אאסף שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh]אם יש לך..."

אולי די עם ההתלהמות ?(ועם הפנוטים בשלל צבעים וגדלים)

תגיד לי, מר אאסף הנכבד, ממה שנכתב פה למדת להפעיל מרגמה? אם אני אתן לך דיסקה ולוח טווחים אתה תדע לעלות על מטרה? לבצע תיקונים? סידרת כינון? מרגמה, דווקא בגלל שהיא כלי פשוט, דורשת אימון ולימוד מסודרים ותרגולת ירי סדורה. חמאסניק, גם אם הוא בעל עברית מצוינת כמו תנין ידידנו, לא יכול ללמוד את זה מרפרוף בפורום (המצוין!) הזה. אני חושב שאנחנו, הישראלים ששירתו בצבא, מגלים אחריות ובגרות לגבי בטחון שדה. בכל אופן הרבה יותר מבפורומים זרים ששם כן אפשר להשיג תדריך מפורט להפעלת מרגמה. אבל לא נראה לי שהחאמסניקים טורחים בזה בכלל לפי הפגיעות שלהם. או צורת התפעול שלהם אני חושב שמסתובב בפורום איזה קליפ שמראה תפעול חאמסניקי של מרגמה... מאד משעשע

ישן 03-07-2008, 21:43
  tannin tannin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tannin שמתחילה ב "שאלה בנושא כינון של מרגמה"

1. לכל המתעניינים: אני לא חמאסניק אלא מילואימניק.גם חובה וגם קבע עשיתי בחיל האוויר.
2. אמנם השתחררתי מהצבא, אבל הלב שלי די נשאר שם - על כן ההתעניינות. כמו כולם, אני יודע מה זה ביטחון שדה - ברור לי, שכל הדיונים בפורום צריכים להיות ע"פ מקורות גלויים בלבד.
3. נושא של הפעלת מרגמה מפורט היטב ב- Field Manuals של צבא ארה"ב - אין כאן שום סוד. מה ששאלתי זה רק לגבי המונחים בעברית והאם הבנתי אותם נכון.
4. משתמש "אאסף": מיהרת עם ההודעות הנחרצות שלך ואף חרגת מגבולות הטעם הטוב. אם היו לך ספקות, יכולת לפנות אליי בהודעה אישית והיינו סוגרים עניין, במקום להשמיץ את tannin בפני כל העולם.

עדיין לא ברור הנושא של דיסקה...
תודה רבה לכל התורמים לדיון!
ישן 03-07-2008, 23:23
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי tannin שמתחילה ב "1. לכל המתעניינים: אני לא..."

יש להבחין בין שני דברים שונים- כוונת ומוטות כינון, שהם אמצעי לכינון קנה הארטילריה ,לעומת דיסקה או לוח ארטילריה, או כיום מחשבי ירי, אשר כולם מהווים אמצעי לחישוב זוויות הכינון, דהיינו זוית כיוון הקנה וזוית הגבהתו.
אני אמנם לא איש ארטילריה, אך התחככתי שנים רבות בארטילריסטים, ופעם אפילו למדתי את עקרונות התותחנות. כיוון שארטילריה יורה בכינון עקיף, מודדים קו דמיוני, אליו מכוונים את הכוונת ולשם כך מעמידים את המוטות. לאחר מכן מכוונים את אזימוט כיוון הקנה לשם הסטתו לכיוון המטרה באופן יחסי לקו הדמיוני, כאשר את הזוית קובעים ע"י טבעת המותקנת על הכוונת, עפ"י הנתונים המחושבים על הדיסקה, או לוח הארטילריה. סרגל המניפה שהובא לעיל משמש למדידת הטווח וזוית הכינון, בצורה פשוטה: על לוח הארטילריה מציינים את נ.צ. המטרה, ומסיטים את הסרגל שצירו מועמד על נ.צ. העמדה, אל המטרה. השנתות על הסרגל נותנות את הטווח ואילו הזווית מתקבל על המניפה כפי שרואים בציור שבהודעה 11. אולי IRIR שהוא מקצוען יוכל להסביר זאת בצורה יותר מקצועית, אבל סבורני כי, באופן פשטני, כך פועלים הדברים.
ועתה, אני משוכנע כי כל איש חיזבאללה יבין ויוכל לכוונן את האמצעים שלו לעבר הכופרים.
אגב, אמצעי החישוב נכון גם לגבי נשק רקטי, רק שאיני משוכנע כי הקסאם מתנהג באופן בליסטי הניתן לשליטה כל שהיא. דומני כי יורים אותו "על הבאב אללה", הוא טס בזיגזג ונופל היכן שהוא רוצה. לא בטוח שדיסקה תועיל לו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:12

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר