לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2008, 19:13
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
כתבה חטיבה 7 סיימה תרגיל גדול ברמת הגולן

חטיבת "סער הגולן" סיימה תרגיל גדול ברמת הגולןיום רביעי 02 יולי 2008, כ"ט סיון תשס"ח, 23:07

חטיבת השריון חתמה אמש (ד') תרגיל רחב היקף ומוצלח שנמשך ארבעה ימים ברמת הגולן • מטרת התרגיל הייתה לבדוק ולהציג את כשירותה של החטיבה

חטיבת "סער הגולן" של חיל השריון סיימה הערב (ד') תרגיל רחב היקף שנמשך ארבעה ימים באזור רמת הגולן. מטרת התרגיל, שהוגדר בסופו כמוצלח, הייתה לבדוק ולהציג את כשירותה של הותיקה. בתרגיל השתתפו כל גדודי השריון, ההנדסה והרגלים של חטיבה שתרגלו, בין היתר, שימוש באש חיה בתרחישים שונים. הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי הגיע לצפות בתרגיל שבו נכחו גם מפקד עוצבת "געש" של פיקוד צפון, תת-אלוף סמי ת'ורגמן, מפקד חטיבת "סער הגולן", אלוף-משנה רועי אלקבץ וסגן מפקד החטיבה, סגן-אלוף אלי אהרונסון.

במהלך התרגיל נעשה שימוש בכלי הלחימה שיש ברשות החטיבה, הכוללים, בין היתר, נגמשים, טנקים ודי-9, כלי שמטרתו לפלס דרך לטנקים בתנאי שטח קשים.

מקור +סרט וידאו:
http://dover.idf.il/IDF/News_Channe.../08/07/0101.htm

אם מישהו יכול להעלות את התמונות ברזולוציה נורמלית אני אשמח...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/96A101A7-C844-499D-A80E-2D34FFFDD1A3/0/0small3.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/B764BBA4-42D1-4243-A76A-0432B6B4E4DF/0/0small6.jpg]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-07-2008, 22:37
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
אני לא הייתי נחרץ כל כך בנוגע לטען.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "דני צודק, הפגז כבר בקנה..."

מנסיוני ביטול פתח הטען או לחילופין לחימה במדף טען סגור עדיפה במקרים רבים.

אומנם בשלב התנועה למגע אנחנו מפסידים זוג עיניים. אבל בשלב הלחימה לטען אין מה לחפש בחוץ.
הטיעונים לגבי הטען היורה במאג שלו לגזרתו מהתותח ושמאלה, מזכירים לי כמה אשכולות אחרים בפורום על הטנק כספינת תותחים.
ראשית, הטנק לא נלחם לבד. שנית, גם שהטנק נתקל משמאל והוא לבד התגובה הנכונה אינה מאג טען! למעשה, הדבר האחרון בעולם שהייתי רוצה להמתין שיוריד ארפיג'יסט משמאלי הוא מאג טען. התגובה ההגיונית תהיה צידוד שמאלה, שחרור פגז, מקביל ומאג מפקד. במצב כזה על הטען לצלול פנימה לתפעל את המקביל ולטעון את התותח.
המצב בו הטנק מעסיק שלוש גזרות שונות במקביל (ספינת התותחים) מתאים למסלולי צוות ולאימון בלבד. הייתי מחליף את המאג טען בפגז נוסף כמעט בכל מצב בעולם.
מדוע בכל זאת פתח טען ומאג טען? מאג טען הוא מאג חלופי וחשוב שיהיה כזה (מצידי שידחפו אותו בסל צריח). בנסיעה למגע אשמח לזוג עיניים נוסף, בתצפית לקרוב, בכוון הנהג, במארב ארטישוק. כאשר בכל זאת הגענו למלחמת יום הדין, וטנק בודד דורס בזחליו קומנדו סורי אחרי שאזלו הפגזים, אז אשמח לטען יורה וזורק רימונים.

החסרון העיקרי הוא פתח נוסף בצריח כאשר יותר ויותר איומים על הטנק באים מלמעלה. אם הויתור על הפתח אכן מאפשר למגן כנגד לפחות חלק מאותם (ואני לא בטוח בכך) איומים אזי זאת חלופה הגיונית.

בכל מקרה, הטענים של המטקים והמ"מים שלי מדפיהם תמיד סגורים. למ"פ ומעלה אני נותןן את האופציה לזוג עיניים נוסף.

ישן 05-07-2008, 23:22
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתור "בלתי נחרץ" אתה די נחרץ
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "אני לא הייתי נחרץ כל כך בנוגע לטען."

קשה לי להתווכח עם אדם בעל ידע ונסיון כשלך ולכן אביא קישור מאתר חטיבה 14. הנ"ל הוא חלק מדו"ח החטיבה ועוסק בהפקת הלקחים.
קישור

הדו"ח מציע החלפת המקלעים למאג והוספת מקלע טען כאחד מהלקחים מקרבות החטיבה.

עם זאת, הסיבה העיקרית להמצאות הטען בחוץ היא העזרה בתצפית. כמובן שבעת ירי ירד הטען למקומו. בטנקים החדשים בהם מקלע הטען אמין, תחמושת המקלע משורשרת, ולתותח יש תוף, הטען יכול להקדיש את זמנו גם לעניינים אחרים.

בזמנו חשבנו שההגנה שלנו אינה נובעת מהשריון בעיקר אלא ממיומנותנו להגיב מהר ומדוייק, נראה לי שדברים השתנו לאחרונה.
שינוי התפיסה בנושא זה בצה"ל מודגם היטב בצורת תובלת החיילים. בלבנון (85) נסענו בספארי פתוח ובלתי ממוגן אך עם יכולת תגובה מקסימלית (כולל מאגים).כיום בשומרון מובלים החיילים בכלים סגורים שמעוררים בי זכרונות על משורייני הסנדביץ'.
ישן 05-07-2008, 23:49
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

"הנחרצות" היתה מכוונת לדני, טעות בשרשור.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "בתור "בלתי נחרץ" אתה די נחרץ"

ואני לא נחרץ כל כך.
לטעמי בהרבה מקרים אין מקום לטען ובאחדים יש. השאלה היא מהו האיזון הנכון של עלות תועלת.

יום כיפור הביא את מקלע הטען, את המרגמה החיצונית ואת התפיסה של טנק בודד שיכול להלחם בכול אויב לכל כיוון ולכל טווח בו זמנית. אני חושב שזה בסדר לבחון מחדש את התפיסה הזאת בדיוק בנקודה של מאג טען ומרגמה 60 (פנימית או חיצונית).

דרך אגב, אם נוביל את החיילים כיום בשומרון בסאפרי פתוחות, מה נרויח?
הרי לא נוכל להגיב במאגים 360 מעלות לירי של צלף או צרור אקראי. הסאפרי הפתוח גם לא יעזור לנו במקרה של מטעני צד למיניהם.
לטעמי, צריך להבחין בין יוזמה והתקפיות לבין הצגה של יוזמה והתקפיות והליכה עם ראש בקיר.

ישן 06-07-2008, 00:25
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב ""הנחרצות" היתה מכוונת לדני, טעות בשרשור."

זה בדיוק העניין. אם ניתן לחסוך בחיי החיילים בשומרון במידה ויובילו אותם בטנק מבחינתי זה בסדר. עדיין הניסיון שלי ושל אחרים אומר שגם במקרה כזה כדאי שהטען שם יהייה עם הראש בחוץ...

הכלי הטוב ביותר שיש לחייל מותקף הוא מודעות למצב. נראה לי שמרוב השתבללות שכחנו לנשוך.

נ.ב.
מי שהשתתף המלחמת יוה"כ בקרבות שריון מציין את המודעות הסביבתית הנמוכה של הטנקים הערביים שנסעו עם מדפים סגורים (כולל המט"ק כמו שמציעים חלק מהאנשים פה). נדמה לי שראיתי סרטון על אימון שריון סורי אחרי המלחמה והם נסעו עם מדפים פתוחים (לפחות המ"פ). כנראה שזהו לקח שלהם מהמלחמה. אינני מכיר את האמצעים האופטיים שיש היום בטנקים אבל נראה לי שאין תחליף למט"ק עם הראש בחוץ (אם אין ארטילריה כבדה) ובמידה והטען פנוי כדאי שגם הוא יוציא את הראש.

נערך לאחרונה ע"י דוד שמואל בתאריך 06-07-2008 בשעה 00:38.
ישן 05-07-2008, 22:23
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "התגובה שלך מעידה שאין לך מושג בטנקים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

אני לא שריונר.
הייתי על טנק אולי תריסר פעמים בחיי ורק פעם אחת יריתי שרשרת קצרה במקלע מפקד.
אבל לי אמרו ששריונר עם הראש בחוץ זה שריונר בלי ראש.
לפני כמה שנים הייתי במפח"ט במהלך תרח"ט ועלתה הנקודה ששריונרים לא מתאמנים להילחם עם מדפים סגורים.
התגובה של הסמח"ט (מיל) הייתה שגם כשהם נכנסו ב82 ללבנון אף אחד לא ידע להלחם עם מדפים סגורים. אבל אחרי ששלושה-ארבעה מט"קים איבדו את הראש בגלל סאגרים - פתאום כולם נלחמו עם מדפים סגורים ועשו את זה בלי בעיה.
לעניות דעתי הבלתי קובעת זוג עיניים אחד פחות מחוץ לכלי אומר שיש יותר סיכוי לעלות על מטען/לחטוף נ"ט. אבל הסטטיסטיקה של לבנון 06 מראה לנו שסטטיסטית הסיכוי של הצוות לשרוד הוא גבוה.
מצד שני תוספת של זוג עיניים מגדילה את הסיכוי לתפוס את החוליה לפני שהיא יורה. אבל אם הנ"ט פגע, הלך לך הראש.
מה לדעתכם (השריונרים המנוסים) עדיף?

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 05-07-2008 בשעה 22:53.
ישן 06-07-2008, 05:39
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
תרשו לי להצטרף באיחור לדיון בנושא המדף טען
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "שוב, אני לא שריונר, אז אני..."

אחד הדברים שמאוד הפריעו לי במרכבה 4 מיום שראיתי אותו לראשונה זה היעדרו של מדף הטען, מדובר בהחלטה פשוט איומה מהסיבות הבאות:
1. בטיחות, אם חלילה טנק נפגע לכל עשירית שניה בעת המילוט מהטנק יש חשיבות אדירה, הזמן שבו לוקח לטען לקפוץ החוצה מהמדף שלו הוא חלק קטן מהמזמן שלוקח לו להתפנות דרך המסדרון האחורי, לא משנה כמה הבחור זריז.
שמעתי את הטענה הזו מספר פעמים מסדרניקים שמשרתים על סימן 4

2. מבצעית: כמו שדוד שמואל , דני קריאף ומגיבים נוספים כתבו מדבר באבדן זוג עיניים ומקלע נוסף שמגיב לאיומים בשעות -12-8 של הצריח, התרגולת הזו הוכיחה את עצמה אינספור פעמים בעת לחימה מול חי"ר וחוליות שונות, יש לזכור לחיל השריון פועל לפעמים כשריון גם בשטחים.

הסיבה שבגללה בוטל מדף הטען ידועה אולם היה ניתן לשלב את המיגון של תקרת הצריח במדף טען מאסיבי (מאוד) שנע על מסילות.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 06-07-2008, 06:06
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

אפשר דוגמה?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "תרשו לי להצטרף באיחור לדיון בנושא המדף טען"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צופה ורואה

2. מבצעית: כמו שדוד שמואל , דני קריאף ומגיבים נוספים כתבו מדבר באבדן זוג עיניים ומקלע נוסף שמגיב לאיומים בשעות -12-8 של הצריח, התרגולת הזו הוכיחה את עצמה אינספור פעמים בעת לחימה מול חי"ר וחוליות שונות, יש לזכור לחיל השריון פועל לפעמים כשריון גם בשטחים.

צופה ורואה. עזוב "אין ספור פעמים". בשלושים שנות קיומו של מאג טען, הבא לי חמש דוגמאות של שימוש מוצלח.
אתה יודע מה, תן לי שתי דוגמאות של טען שפגע בח"יר או חולית נ"ט, בטווח הזמן שבין מבצע ליטני למלחמת לבנון השנייה.

ושוב, מדף טען הוא לא בהכרח רעיון רע. טען שראשו בחוץ זאת בדרך כלל תקלה והקטנת יכולת הלחימה של הטנק.

ישן 06-07-2008, 06:37

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "אפשר דוגמה?"

הטען בטנק של חבר שלי הציל את הצוות בשנת 93 בלבנון כאשר זיהה שיגור של טיל נ"ט לעבר הטנק (ואמר את המשפט האלמותי "אה, תראו את הזיקוק הזה"), זו דוגמה אחת לתועלת שבעוד זוג עיניים.
באשר לשאלת על המאג הנוסף, הטנק לא נועד רק לבט"ש והוא תוכנן גם למקרה של לחימה כוללת ובהקשר זה ראה את הדוגמא שדוד שמואל נתן.
גם אם בלבנון ברוב המקרים חוליות האויב לא התקרבו לטנקים והסתפקו בשיגור טילי נ"ט מרחוק זו לא סיבה לבטל את היכולת של הטנק להגן על גזרה שלמה במקרה של חי"ר על עמדותנו.

למרות כל מה שכתבתי למעלה אספר שאני השתתפתי בפעלויות בט"ש ע"ג טנק שבהן רוב הזמן הטען היה מאחורי המאג משום אנו לא ציפינו להתקל בנ"ט או בשריון אלא בחוליות קטנות בטווח קצר.
במקרה שלי לא נתקלנו ולכן אין לי דוגמא, אבל לו נתקלנו התוואי שבו בוצע הסיור היה מכתיב אש מקלעים בלבד והטען במקרה זה היה קריטי.

שים לב שמקלע טען לא ייחודי לטנקים ישראלים מדובר בעוד כלי שמרחיב את יכולת הפעולה של הטנק למתארים נוספים.

אני לא מסכים עם הדברים שכתבת "טען שראשו בחוץ זאת בדרך כלל תקלה והקטנת יכולת הלחימה של הטנק", ברור שתפקידו של הטען הוא לטעות את התותח אבל יש מתארים בהם התותח לא יעיל או פחות יעיל ושבהם אתה יכול להשתמש בעוד מקלע בגזרה נוספת.
ריתוק הטען לפנים הצריח הוא וויתור על עוד כלי נשק, בשביל זה ניתן להשתמש במערכת טעינה.

לאורך כל השירות שלי הטען מחלק את זמנו בין המקלע לתותח, החכמה היא לעשות את זה בצורה מושכלת כך שהמט"ק יפיק את המירב משתי המערכות בהתאם לצורך. ברור שבעת סדרות הטען בפנים, במקרים אחרים הטען היה בחוץ לאחר שהטעין את התותח, טען מאומן יכול להחליף בין העמדות במהירות להזין את התותח כשצריך ולהפעיל את המקלע אם צריך וכך אתה מרוויח שני כלי נשק במקום להיות מוגבל לכלי אחד וזו החכמה.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 06-07-2008, 07:00
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

להפך
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "הטען בטנק של חבר שלי הציל את..."

בלבנון, הראשונה הם בעיקר התקרבו.
וכאשר הם מתקרבים אני רוצה את הטען בפנים. בעיקר שמדובר במלחמה כוללת
טוען וטוען פגזים
ולא משחק במאג שלא פוגע בכלום.
את גזרת הירי אני מחלק שמאל לתותחן וימין למאג מפקד.

שהטען יורה לשמאל והמפקד לימין אתה מפקד על נגמ"ש. בשלב הבא אתה יכול להתחיל לצעוק דופן שמאל אש.
אודי שני היה צועק עלינו בתרגילים "אש בתותחים". שוב, אין מטרה שהטען יורה עליה ולא שווה פגז מידי. אין שום סיכוי שמפקד שפוי יחכה שהטען יפגע במטרה ולא יצודד לשם וישמיד אותה.

אז אני חוזר לשאלה שלי. מי מכיר טען שפגע באויב באמצעות המאג שלו? (לא אין ספור פעמים, אחת שתיים אולי שלוש דוגמאות?)

ישן 06-07-2008, 08:04

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "להפך"

אני אישית לא מכיר מקרים של ירי טען אבל זה לא אומר שהם לא קיימים ושלא צריך להעריך אליהם בתכנון הטנק.

אתה לא אמור לפקד על נגמ"ש אבל אתה גם לא אמור לפסול טכניקה שתאפשר לך להילחם ביעילות מול חי"ר קרוב, יש ספק בכך שקיימים תסריטים בהם חי"ר (או חוליות מחבלים) תוקף שריון בטווח קרוב?
כמו שכתבתי, החכמה היא לדעת לשלב בין שני הכלים, כל כלי במתאר ובזמן שהוא יעיל יותר, אין הגיון בגישה של "או זה או זה", בטווחים קרובים התותח כבר לא יעיל ואז אתה מאוד תרצה עוד מאג על הטנק.

מה קורה בעת נסיעה מבצעית?, או מתארים המגבילים את התותח? הטען אמור לעמוד סתם בתוך הצריח? במקום זאת הוא מאייש את המאג ומגן על גזרה שלמה של הטנק מאיומים קרובים.

נכון שכלי הנשק העיקרי של הטנק הוא התותח ואם חוליית מחבלים התקרבה אליך עד כדי חילופי ירי מקלעים אז איפשהו מישהו פישל אבל במקרה זה אתה בפירוש תהפוך לגרסה של נגמ"ש כבד באופן זמני משום שזה מה שנדרש וזה חלק מגמישות ההפעלה של הטנק.

השורה התחתונה היא שיכולת הטנק להתמודד עם סיטואציית חי"ר קרוב נפגעה בצורה קשה עקב היעדר מא"ג טען שקיים בכל הטנקים המערביים מאותה סיבה.

דרך אגב, בזמנו הצעתי לאפשר הפעלת מא"גים של הטען והמפקד מתוך הצריח בעזרת גרסה רזה יותר של מא"ג רפא"ל-זה יכול להיות שיפור משמעותי לטנק.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 06-07-2008, 08:48
צלמית המשתמש של סמבוסק
  סמבוסק סמבוסק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "התגובה שלך מעידה שאין לך מושג בטנקים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

דני, ראשית תודה על המחמאה...

איני מכיר אותך אולם אני מנחש כי לא סיימת שירות סדיר בחודשים האחרונים וניסיונך (העשיר מאוד, ככל הנראה) בלחימת טנקים הוא ממלחמות קודמות.
מנסיוני הדל בלחימת טנקים- הן ב"חומת מגן" והן במלחמת לבנון השנייה- יש אמנם יתרונות ספורים לעוד זוג עינים בחוץ אולם הסיכון שהטען יפגע מכדור/צרור/ארטילריה מחייב אותו להישאר בפנים.
אני לא חושב שמדובר במשהו גורף, כמובן שיש סיטואציות בהן אני מבקש מהטען שלי להוציא את הראש לטובת תצפית וסריקה, ירי במאג, הורדת תחמושת לתוך הצריח וכו' אולם ככלל אני חושב שהטענים צריכים ללמוד ולהתאמן לחיות בתוך הצריח.
אגב, ההערה שלי כמובן הופנתה למפקד הטנק, המ"מ והמ"פ שמאפשרים לטענים "להנות מהאוויר בחוץ"

מהיכרות עם כמה מקרי ירי נ"ט על טנקים במלחמה האחרונה, המפקד, הטען ואפילו מסק"ר שמוזנק לאיזור אינם מצליחים לזהות יציאות ממרחקים של 2 ק"מ ומעלה

ישן 06-07-2008, 12:19
צלמית המשתמש של סמבוסק
  סמבוסק סמבוסק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ziv.harel שמתחילה ב "ביציאה מחאן יונס בפעילות לפני מספר חודשים, זיהה טען מ"עז""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ziv.harel
מחבל עם R.P.G לצד הכח וחיסל אותו כאשר השאר עם ציוד לא הצליחו להתמקד עליו.

לכן ידידי, הדיון מחכים ומרחיב אבל יש לבחון דברים לגופם, להשאיר שיקול דעת לשטח ומפקדיו, מבלי להפוך את הדברים לתורת לחימה.

בכוונה לא התייחסתי בדברי ל R.P.G שכידוע לא נורה מטווחים של 2 ק"מ ומעלה...

דיברתי על ירי נ"ט ארוך טווח שאותו טען לא היה מזהה גם אילו ניתנו לו 20 הזדמנויות.

דבר שני, שהיית הטען בתוך תאו כן מופיעה בספרי התו"ל (אם תרצה ציטוט מדויק, אני אשמח לתת לך אותו), גם בספרות התו"ל מופיע כי טען יהיה בתאו במצב בסיסי למעט ע"פ שיקול מפקד או בעת ירי במקלע.

ישן 03-07-2008, 22:28
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "פחחח, אתה לא רציני. באיזו שעה?"

אני לא סגור על השעה.
זה פשוט בדיוק היום שבני קלרמן משתחרר וההחלפה בין הטנקים תצטרך להשתחל בין טקסי הפרידה ממנו (סתם, סתם! בתאריך הזה קלרמן כבר יגיע לגיל הפרישה מהקריירה האזרחית שלו).

אגב, לא יודע אם שמתם לב אבל בלילה שבין שבת לראשון אנחנו צפויים לשעה 06/07/08 03:04:05

ישן 05-07-2008, 10:16
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "שמתי לב למשהו מעניין בכתבה מ-YNET"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorratz
רעיון מעניין שבחיים לא שמעתי עליו - מישהו חווה את זה ויכול לפרט? מתרגלים אב"כ עם מסכות בעזרת ריסוס של גז מדמיע? הריסוס נעשה באמצעות מטוסים או מה?

משתמשים בגז מדמיע מסיבה מאוד פשוטה,
אם אתה יודע לעבוד עם המיגון שלך הוא לא ממש יפריע לך.
אם אתה לא יודע, הוא יתן לך סיבה *מאוד* טובה למה להקשיב למדריכה פעם הבאה שהיא תסביר לך איך להתמגן.
משתמשים בו בכל רחבי העולם ומפזרים אותו באותן צורות: מטוסי ריסוס, מדוכות, מיכלי שחרור קר וחם ורימוני גז.

אתה רוצה להגיד לי שעברת שלוש שנים בצבא בלי לאכול גז מדמיע?
"נ" שלנו. בגדול.

ישן 05-07-2008, 12:49
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "חחח הסיבה שלא עברתי מתקפת גז..."

יש מיגון אישי ויש מיגון צוותי.
כמו כל דילמה אחרת, גם זו נפתרת ע"י מספר שכבות, מרמת הפרט, דרך הצוות וכלה במפקדה.
בטירונות ובאימון המתקדם ילמדו אותך להשתמש בכל הרמות הרלוונטיות לך, ובקורסים מתקדמים רלוונטיים גם ילמדו אותך ברמות גבוהות יותר.
סבלנות, אתה תגיע לשם.
רק עצה אחת - באוהל גז, קח נשימה עמוקה לפני שאתה מוריד את המסכה :-) יעשה לך את החוויה הרבה יותר נסבלת :-)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:27

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר