לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2008, 11:38
  R13 R13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.07
דו"ח על עבירת מהירות- השלכות והצעות

שלום לכולם, אני בן 19 ומחזיק עדיין בתואר "נהג חדש". יש לי רישיון שנה ושבעה חודשים.

לפני כשלושה שבועות הגיע לביתי מכתב מהמשטרה שבו נרשם על בעל הרכב (אבי, לצורך העניין) שהוא עבר עבירת מהירות. במכתב מצויינים הפרטים המדוייקים לגבי מקום ביצוע העבירה והתאריך, ומבירור קצר של ההורים ביחד איתי הסתבר שאת העבירה הזו אני ביצעתי.

בכדי שתוכלו לענות לשאלותיי במדוייק, אני אכתוב את כל תוכנו של הדו"ח:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
הודעה על ביצוע עבירת תעבורה

תאריך: ---
בעל הרכב: ---
כתובת: ---
מספר רכב: ---

תיאור העובדות המהוות את העבירה:

בתאריך XXX בשעה XXXX במקום XXX

תיאור המעשה: נהגת ברכב הנ"ל בדרך שאינה עירונית עם שטח הפרדה בנוי בה מותרת מהירות מירבית של 90 קמ"ש במהירות של 133 קמ"ש, בניגוד לתקנה 54 (א) לתקנות התעבורה. סמל עבירה 6555.

סמל סעיף: 6555 נקודות: 10

בהתאם לצילום שנעשה על-ידי מצלמה אלקטרונית/מד מהירות. מפעיל המצלמה:

מספר סרט: XXXXXX מספר תמונה: X

ראיות התביעה: 1. תעודת עובד ציבור של המטפל המוסמך. 2. תצלומים.

אזרח נכבד,

מובא בזאת לידיעתך כי הינך חשוד שעברת עבירת תעבורה כמפורט לעיל, לפיכך תקבל בהמשך הזמנה למשפט וכתב אישום, או הזמנה לחקירה.
אם אינך בעל הרכב או שלא נהגת בו בזמן העבירה, שלח הודעה על כך בהקדם ליחידת המשטרה ששמה מופיע בחלק העליון של ההודעה בליווי צילום מסמך זה.
בהודעתך עליך לציין פרטי נוהג הרכב ביום ביצוע העבירה, כולל מספר תעודת זהות, כתובתו בצירוף הצהרתו שאכן הוא זה שביצע את העבירה וכן צילום של רשיון הנהיגה שלו.

משטרת ישראל.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

לפני שאני פונה לשאלות שלי לגבי המקרה, אני רוצה להקדים תרופה למכה ולומר לכל מי שצופה באשכול שפתחתי, שאני נהג מאוד זהיר, אני לא טרבלמייקר על הכביש, ואני מודע לכל הסכנות שמהירות מופרזת טומנת בתוכה. מעולם לא עברתי לפני כן עבירת תנועה (או כל עבירה אחרת שלא קשורה לתעבורה עם המשטרה) כלשהי ואני נוהג בטוח על הכביש. העבירה הנ"ל שביצעתי היא כמעט כולה תוצר של מזל ביש (החלק שלי בה היא שהייתי צריך לשים לב יותר ללחיצה שלי על פני דוושת הגז, ובזה אני נכשלתי ומודה). ראוי לציין בנוסף לזאת, שהרכב שבו נהגתי מאיץ בעוצמה רבה כאשר אני לוחץ על דוושת הגז (רכב מסוג וולבו עם 3000 סמ"ק) וגם לזה יש תרומה נכבדת במהירות אליה (בטעות) הגעתי.

לאחר בירור קצר (שממנו אני כעת יותר מבולבל) לגבי השלכות המעשה עליי כנהג צעיר, הגעתי למסקנה שנראה שכדי שאני פשוט ישאיר את העבירה על שמו של אבי, מכיוון שהוא נהג בעל וותק של 35 שנה וללא עבירות כלשהן, ואיתי עשויים להחמיר בעונש ואף לשלול את הרשיון עקב היותי נהג חדש. ראוי להזכיר כי אני לא מתנער מהמעשה- למדתי את הלקח, וכעת אני מחמיר הרבה יותר על הכביש ולא עובר את ה-90 קמ"ש. בהתחלה ההורים שלי לא הסכימו לקחת את זה על עצמם כחלק מ-"אקט חינוכי" ו-"לקיחת אחריות", אך לאחר הרבה שיכנועים והבטחות הם נוטים כעת לקחת זאת על שמם.

השאלות עליהן אני מעוניין שיענו לי הן:

1. אם נעביר למשטרה את העבירה על שמי (בכל זאת), מה יקרה לי ולרשיון שלי?

2. אם העבירה תישאר על שמו של אבי (אין לו שום נק' כרגע או עבירות כלשהן מהעבר), מה יקרה לו ולרשיון שלו?

3. במכתב שקיבלתי מהמשטרה אין זכר לתאריך המשפט או הזמנה לחקירה (למרות שמצויין שם). לא נרשם אפילו לאן לשלוח את הקנס (שגם הוא לא מוזכר שם). פשוט מכתב ללא שום הודעת המשך. מה קורה הלאה אם אני לא נוגע במכתב ומתי אמורים להגיע זימוני המשך?

4. מה ההבדל בין הזמנה למשפט להזמנה לחקירה (על פי הרשום במכתב)?

5. באלו מקרים אני אקבל הזמנה למשפט ובאלו הזמנה לחקירה?

אני אשמח אם בנוסף לתשובות לשאלות תכתבו לי הצעות אישיות משלכם (ניסיון העבר/ מקרים של חברים), כיצד עליי לפעול בדרך הטובה ביותר על מנת לצאת מן העניין עם פגיעה מינימלית.

נ.ב

אני אפתח את האשכול גם בפורום מוטוריקה ורכב על מנת שכמות גדולה יותר של אנשים תיחשף להודעה ותענה לי עליה.

תודה מראש!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:43

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר