לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2008, 00:31
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
הפארטץ' הישראלי... האם הוא עד כדי כך גרוע?

כולנו אוהבים לצקצק בלשון כשמדברים על הפארטאץ' הישראלי...
על האילתור, על חוסר הסדר והתכנון... על האילתור של הרגע האחרון...

ואני מרשה לעצמי לעצור רגע ולשאול את עצמנו-
האם זה באמת עד כדי כך גרוע?

אני מרשה לעצמי לומר שזה אולי לא מושלם, אבל בהחלט לא כ"כ גרוע...
הגישה הזו נותנת לנו, הישראלים, לא פעם את נקודת המבט האחרת...
במצבים שהגויים נעצרים "כי זה לא עובד ע"פ התוכנית", לנו יש את היכולת להמשיך הלאה,
ולייצר פתרונות שה"גויים" (אני מושפע ממישהי כאן בקהילה... ) לא היו חולמים להגיע אליהם...

ואותה פארטאצ'יות הישראלית נותנת לנו להמציא כל מיני רעיונת והמצאות בלתי שגרתיות,
שמי שחי בגישה מקובעת (כמו אותם ה"גויים") יכול רק להזיל ריר כשהוא רואה את אותם הרעיונות בלתי שגרתיים באים לכלל מעשה...

אז מי אמר שרע להיות ישראלי...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-07-2008, 10:04
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "תן דוגמא למשהו ששווה להזיל ריר בזכותו"

הנה דוגמא:
מדינת ישראל יושבת על גבול המדבר.
בצורת היא ענין שכיח ביותר ובכל עשור יש לפחות 6-7 שנים שחונות.
בקיצור אין מים. הכנרת שהיתה ועדין היא מקור המים העיקרי של מדינת ישראל כבר כמעט יבשה לחלוטין -ועוד מעט נחיה ממים מינרליים מתוצרת חוץ.
ב30 השנים האחרונות הוקמו לפחות 4 וח"ק בנושא, וכל אחת מהן קבעה כללים לשינוי המצב וכתבה ספר עב כרס שמכיל את מסקנותיה למען יקראו וילמדו.
בכל פעם שוח"ק כזאת כתבה מסקנות -בחורף שלאחר מכן ירדו גשמי ברכה והמסקנות נטמנו עמוק במזבלה .
והנה -יש לנו עכשיו בצורת ארוכה ויובש כללי.
מה עושים? מקימים וח"ק !
בשנה הבאה ירד גשם והכל יהיה בסדר עד הפעם הבאה

ישן 29-07-2008, 13:21
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
הינה משהו שמוכר לכולם
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "תן דוגמא למשהו ששווה להזיל ריר בזכותו"

(ויש עוד רבים, שלא עולים לי כרגע בזכרון, גם בתחום האזרחי)

המבצע לשחרור החטופים באוגנדה (מבצע יונתן)-
המבצע הזה מאפיין את הגישה הישראלית של "יהיה בסדר"... כמות המודיעין החסרה עלתה על הידועה.
מה שהיה קיים זה כוח מקצועי ונחוש מאוד, ומטרה. ואני מדגיש את נושא המטרה, כי הוא מהותי מאוד בגישה הישראלית.

מטוסים יצאו לאויר בתחושה של "יהיה מה שיהיה"... והסוף ידוע לכולם.
מדינה אחרת היתה יוצאת למבצע כזה, עם אחוז נעלם כמעט בלתי נתפס?
לא נראה לי.

ויש גם דוגמאות לרוב במישור האזרחי.

ישן 02-08-2008, 01:26
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
בשבח הסמוך - מדוע הישראלים מצליחים?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "הפארטץ' הישראלי... האם הוא עד כדי כך גרוע?"

בשבח הסמוך: מדוע הישראלים מצליחים?

ספרות הניהול, מערכת החינוך והתקשורת מתייחסות אל האלתור בזלזול. האומנם זו הדרך הנכונה? העובדה שישראל, ארץ האלתור, היא למרות הכל סיפור הצלחה בכל קנה מידה, מעמידה את הגישה הזאת בספק רב. טור חדש של יועץ ארגוני מנסה למצוא את הדרך איך לעבוד לא לפי הספר פורסם: 01.08.08, 12:18

בארץ אירופית רחוקה, קרירה, תרבותית ומסודרת - רחוק מתרבות הסמוך ומהחפיף המזרח-תיכוני - החליט השליט לצאת למלחמה. השליט, זהיר ושקול, נתן את ההוראה רק אחרי ששקל במשך שבועות שלמים את כל הסיכונים והסיכויים, והתייעץ במיטב הצוותים והמומחים.

אחרי תקופה ארוכה של שפיכות דמים התברר שרק חלק מיעדיה של המלחמה הושגו; האויב הורחק מהגבול, אך השבויים לא שוחררו. השליט, חדור תחושת אחריות וקנאי למינהל התקין, התפטר מיד. האם מצבהּ של אותה ארץ בכי טוב כיום? האם תושביה מרוצים? האם השליט יכול היה לחזות בכלל את תוצאות מעשיו?

מנהלים ומומחים נכשלים באופן תמידי בתיכנון מהלכיהם וחיזוי העתיד. המנכ"לים של כל החברות הגדולות מציגים מדי שנה תוכנית עבודה שנתית. בעזרת צי של אנליסטים הם מגובשים ומגדירים יעדים, קובעים לעצמם מספרים ומתכננים את התוצאות. אבל בחלק גדול מהמקרים - גם בחברות חזקות ומצליחות - בסוף השנה קשה למצוא קשר בין התחזית לתוצאות.

פרשנים נכשלים בחיזוי מחירי הנפט, מגמת הדולר וזיהום האוויר. תחזיות רציונאליות ומושכלות נכשלות. מדוע?

"תהיה מציאותי" - הדרך לגיהנום של כישלונות

אחד החלקים המרכזיים ב"חינוכו" של מנהל צעיר הוא נסיונו של המנהל הבוגר והוותיק להנחיל לו אמיתות שבהן הוא מאמין מימים ימימה. אחת ההטפות המרכזיות שמעבירים הבוגרים היא חשיבותה של תפישת עולם "מציאותית". אני מניח כי כוונותיהם טובות, וכי הם מבקשים להוליך את הצעירים בדרך בטוחה להצלחה. אלא שזו היא הדרך הבטוחה אל הגיהנום...

את האקסיומה המשונה, שלפיה עלינו להיות "מציאותיים", אמרו לנו שוב-ושוב בגרסאות שונות: "תהיה ריאלי"; "תהיה פרקטי"; "תפסיק לטפס על קירות חלקים"; "זה לא ניתן לביצוע"; "תעבוד לפי הספר" (ואיש אינו יודע על איזה ספר מדובר).

אתה נדרש לחזור על פעולות שביצעו חברות אחרות, וניסו אותן קודם בהצלחה: לקנות את המחשב שקנו קודמיך, לשלם עמלות כמקובל ולערוך מבצעי מכירות כמקובל. לפעמים זה נקרא "תעשה כמו...". וזאת, למרות שכולם מודעים לכך שראשוניות, מקוריות והמצאתיות הם מקדמי הצלחה רבי עוצמה. כיצד שתי האמיתות הסותרות הללו מתיישבות זו עם זו?

בישראל נוסף נופך ייחודי לעריצות הריאליזם, והיא הדרישה הפרדוקסלית, המובלעת ברבות מההדרכות למנהלים - לא להיות ישראלי. מערכת חינוך שלמה, וחלק הארי של התקשורת, מגנים בכל הזדמנות את חוסר התכנון הישראלי, את תרבות הסמוך, האילתור והחפיף. כל מרצה, מנהל או בעל טור היוצא כנגד היעדר התיכנון המאפיין את תהליך העבודה הישראלי המקובל, נשמע מתוחכם, נבון ושקול, וממוצב מיד כמבקר נאור, הבז לישראלי הפרימיטיבי שאינו יודע מה הוא עושה.

היזם הישראלי הוא הטוב בעולם - אולי בגלל האלתור?

ואולם היזם הישראלי, חניך אסכולת ה"סמוך", הוא הטוב בעולם! הצמיחה בישראל היא הגבוהה בעולם המערבי. פלא הקמתה של מדינת ישראל וכלכלתה מכה בתדהמה מומחים מכל העולם, אשר אינם מבינים כיצד אומה צעירה ומבולגנת, הנתונה למלחמה בכל חזית אפשרית, הצמיחה מתוכה את אחת הכלכלות המרתקות בעולם, ניהול מבריק ויכולת לחדור בהצלחה לשטחי עשייה שמדינות אחרות רק חולמות עליהן. אולי יש לזה קשר לתרבות האלתור?

זהו ניהול שאין לו נאמנות לכבלי עבר. אין לו מסורת להישען עליה. אין לו על צווארו ריחיים של "ככה עושים את זה". ניהול מצליח הוא ניהול פורץ דרכים. הוא אקט של חלימה והגשמת חלום. הוא בלתי-ראלי.

כאשר מחירי הנחושת עולים, האם חברות התקשורת בעולם צריכות להשקיע בטכנולוגיות לצמצום קוטר החוטים? או להמציא את הטלפון הסלולרי? כאשר מחירי התיווך בעולם הביטוח עולים, האם הפתרון הוא להילחם בסוכנים ולהקטין את העמלות? או לרכוש את הבעלות על הסוכנויות? ואולי להקים ביטוחים ישירים?

מהי אותה "ריאליה"? מהי המציאות? זוהי תמונת העולם הנוכחית על כל תכונותיה, כפי שהגו אותה בעבר. סך כל החזונות והפעולות של אלו שקדמו לנו יצרו את ההווה שאנחנו מתייחסים אליו כאל מציאות. משמעות הדבר היא שלקדש את הריאליזם הוא לקדש את העבר! הרי גם הקודמים לנו התמודדו עם אותה דילמה: ליצור דברים חדשים, או להיות "ריאליים". לו היו שמעו בקולם של נותני העצות סביבם, המציאות הנוכחית כלל לא היתה קיימת
המציאות היא האפר שנותר מן הבערה של העבר. לסגוד לפיח? לא נראה לי. ניהול מסורתי ממפה את האילוצים שלפניו, ובוחר את הדרך שבה יש פחות קשיים. פחות מכשלות. מי אמר שזוהי הדרך הנכונה? מי אמר שהיא מובילה לאן שצריך להגיע?

הדרך הנכונה, לפי תפיסתי, היא לפנטז. לחלום על החדש ועל מה שעוד לא קיים. לפתח אותו "על הנייר", ולבחון אם הוא אכן העולם שבו הארגון רוצה להתקיים. אחר כך יש לבדוק מהן הדרכים הטובות להגיע לשם. בדרך כלל האילוצים והמכשלות מתבררים כקטנים הרבה יותר מהצפוי. הגשמת הבלתי ריאלי היא התהליך שהמנהל צריך ללמוד להוביל.

הכותב הוא יועץ ניהולי ומנהל "אתר הספר"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3570525,00.html

ישן 02-08-2008, 11:41
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
פיקח הוא כידוע זה שמצליח להחלץ מצרות שחכם אינו נקלע אליהן.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "הפארטץ' הישראלי... האם הוא עד כדי כך גרוע?"

ללכת בלי גומיות בנעליים זה לא פארטאץ' ושנת גשמים רגע לפני הקו האדום זה לא אילתור.

ההצלחות המבצעיות, הכלכליות והאקדמיות הגדולות הן פרי תכנון מדוקדק ועבודה קשה ויסודית. האם למדען הישראלי גמישות מחשבתית רבה יותר מזו של הארופאי או האמריקאי? מסופקני.

האם הגמישות המחשבתית של חלק מאלופי צה"ל ביוה"כ מכסה על כך שהיו יחד עם הדרג המדיני והמודיעיני שבויים של 'הקונספציה'?

האם הצלת החזית בעזרת כושר האילתור, ההקרבה ותחושת השליחות העצומה של הדרג הלוחם מאזנת את אובדן החיים שהיה יכול להמנע בעזרת קצת יותר אחריות ארגונית ותבונה מבצעית?

איני מעניק כל שמות חיבה לרשלנות מקצועית. מאחרי יותר מדי מצבות נמצאים האנשים שעל גבם אולתר פתרון לנזק שגרם הפארטאצ'.

כמה מן הקצינים הבכירים בצה"ל טרחו לקרוא 10% מרשימת הספרים המקצועיים הממולצים שהובאה בפורום צו"ב? כמה מן האלופים עשו זאת? מי ממנהלי בתי החולים דואג ליחס כח אדם שיאפשר לרופא התורן לקבל אחריות נאותה על המחלקה כולל זמן חפיפה וזמן לעיון בתיקים? מי מן המחלקות מקצה זמן קריאה למידה סביר לרופאיה? כמה מן השופטים סבורים כי ניתן להשלים משפט צדק ב10 דקות? האם סביר כי פחות 20 ניידות משטרה ועשרים כבאים יתנו מענה נאות לכלל תושבי גוש דן ברדת החשיכה?

כמו כל דבר בחיים - יש מהלכים זורמים שאין לתת לפרטים הקטנים להסיח את הדעת ממטרתם העיקרית ויש מהלכים שבלי ירידה לפרטיהם הקטנים נידונו לכשלון או להכפלת מחירם. אחד מתפקידי המנהל הטוב הוא להבדיל בין השניים ובהתאם להקצות זמן ומשאבים נאותים לכל אחד מהשניים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:45

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר