לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-07-2008, 23:08
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אל"מ דרור פלטין, מפקד מרהו"ם נפצע קשה בתאונת צניחה"

מפקד ביה"ס לצניחה נפצע קשה בתאונת צניחה
אל"מ דרור פלטין יצא לצניחה חופשית שגרתית מגובה 10,000 רגל וכנראה פרק את כתפו. המצנח הרגיל לא נפתח, ואת הרזרבי הוא התקשה לתפעל. לבית החולים הועבר פלטין כשהוא מחוסר הכרה, עם שברים בגפיו התחתונות
חנן גרינברג

אלוף משנה דרור פלטין נפצע באורח קשה אתמול (יום א') במהלך תאונת צניחה, שאירעה במהלך אימון שגרתי באזור פלמחים. פלטין, המפקד על בית הספר לצניחה של צה"ל בתל-נוף, פונה באמצעות מסוק לבית חולים שיבא בתל-השומר כשהוא מחוסר הכרה ועם שברים בגפיו התחתונות.

מתחקיר ראשוני של התאונה עולה כי היא אירעה בעת צניחה חופשית מגובה של 10,000 רגל. במהלך הקפיצה מהמטוס נפגע הקצין בכתפו, וככל הנראה פרק את הכתף. כאשר היה באויר, המצנח הרגיל שלו לא נפתח, והוא ניסה למשוך את החבל שאמור לפתוח את המצנח הרזרבי - אולם כשל, ככל הנראה בשל פציעתו.

מאוחר יותר נפתח בכל זאת המצנח הרזרבי, אך קרוב מדי לקרקע. עובדה זו הקשתה על הקצין לנהג את המצנח באופן בטוח לקראת הנחיתה, הוא הסתחרר באויר ואז נחת על הקרקע תוך שרגליו נפגעות.

גורמים בצה"ל ציינו כי תחקיר האירוע נמצא בעיצומו. לדבריהם, מדובר בתאונה חריגה - הן בהיבט צירוף האירועים והן בהיבט חומרת הפציעה. ככלל, בכל אחד מאימוני צניחה בצה"ל נפגעים מספר חיילים בודדים, לרוב פציעות קלות כתוצאה מנחיתה לא נכונה על הקרקע, ותאונה זו יוצאת דופן בתוצאותיה הקשות.

[/color]

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 13-07-2008 בשעה 23:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-07-2008, 23:32
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בצניחות חופשיות יש הגיון מבצעי.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "למה עושים צניחות חופשיות בצבא?"

לא יודע אם בצה"ל מתכננים איתן משהו, אבל היכולת לזרוק צנחנים ממטוס שטס בגובה רב, ולא בהכרח בגובה אידיאלי מבחינת קני נ"מ מכל הסוגים והמינים, בלי שהם ייחשפו במשך דקות ארוכות כשהמצנח פתוח, היא יכולת שאפשר לחשוב על כמה שימושים בשבילה. כנ"ל פתיחה בגובה רב של מצנחי גלישה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 13-07-2008, 23:33
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "למה עושים צניחות חופשיות בצבא?"

יש הגיון, ואי אפשר לדון על מה שקורה בצה"ל כאן.
אפשר לדון על מה שקורה בצבאות אחרים בצניחות כמו HAHO ,HALO ועקוב אחרי המנהיג.
אם תערוך חיפוש בפורום על המושגים הללו תגיע אל אשכולות מעניינים, בין השאר אל האשכול שפתח העיתונאי איתמר מור שביקש לדעת מה עומד מאחורי ההגיון המבצעי שגורם להמשך ההשקעה בצניחה צבאית. תוכל למצוא גם את הכתבה שהוא כתב בעקבות התשובות שקיבל כאן.

ישן 13-07-2008, 23:10
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אל"מ דרור פלטין, מפקד מרהו"ם נפצע קשה בתאונת צניחה"

השם הותר לפירסום.
דרור היה אמור להשתחרר השבוע מצה"ל. רק ביום שישי הוא קם משבעת ימי האבל על אימו.
לאחרונה הוזכר שמו כמי שהיה סגנו של גל הירש במלחמת לבבנון השניה וכמי שתיכנן את מפגן הצניחה בחגיגות יום העצמאות האחרון.

אני שולח לו מכאן איחולי החלמה. השם לטובת אלו שמעוניינים להתפלל לרפואתו הוא דרור בן יעל.

ישן 13-07-2008, 23:38
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
תפילה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "השם הותר לפירסום. דרור היה..."

מי שברך לאבותינו הקדושים אברהם יצחק ויעקב משה אהרון יוסף דוד ושלמה הוא יברך וישמור וינצור וישלח רפואה שלמה לדרור בן יעל.
יהי רצון שהקב"ה יסיר ממנו כל חולי ומחלה וישוב לאיתנו הראשון ויאריך ימיו בטוב ושנותיו בנעימים ויתקיים בו תפלת משה רבנו ע"ה על מרים הנביאה:
"אל נא רפא נא לה".

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת:
מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה.
ב אֲדֹנָי, שִׁמְעָה בְקוֹלִי:
תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ, קַשֻּׁבוֹת-- לְקוֹל, תַּחֲנוּנָי.
ג אִם-עֲו‍ֹנוֹת תִּשְׁמָר-יָהּ-- אֲדֹנָי, מִי יַעֲמֹד.
ד כִּי-עִמְּךָ הַסְּלִיחָה-- לְמַעַן, תִּוָּרֵא.
ה קִוִּיתִי יְהוָה, קִוְּתָה נַפְשִׁי; וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי.
ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי-- מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר, שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר.
ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל, אֶל-יְהוָה: כִּי-עִם-יְהוָה הַחֶסֶד; וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת.
ח וְהוּא, יִפְדֶּה אֶת-יִשְׂרָאֵל-- מִכֹּל, עֲו‍ֹנֹתָיו.

--

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 13-07-2008 בשעה 23:41.
ישן 14-07-2008, 17:30
  s1dror s1dror אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.07
שיפור במצבו של אלוף משנה דרור פלטין שנפצע בתאונת צניחה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "היש חדש בנוגע למצבו?"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/759/816.html?pFile=1

שיפור במצבו של אלוף משנה דרור פלטין שנפצע בתאונת צניחה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/channels/channel_mivzak/dotted_line.gif]

חל שיפור במצבו של אלוף משנה דרור פלטין, שנפצע אתמול באורח קשה בתאונת צניחה מול חופי פלמחים. אלוף משנה פלטין עבר במהלך הלילה ניתוח. מצבו משתפר ובמהלך הלילה יעבור ניתוח נוסף.

מתחקיר האירוע עולה כי פלטין פרק את הכתף בעת הצניחה, ולא יכול היה לפתוח את המצנח. המצנח הרזרבי נפתח אבל בגלל שהוא פרק את הכתף הוא התקשה לשלוט בהגאים שלו והתרסק.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:11

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר