לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2005, 18:33
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
קצת פירוט ותיקון.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי =|Psychotic|= שמתחילה ב "בן יחיד וחתימת הורים"

טוב, בתור אחד שעשה את כל זה לפני שבועיים אז ככה.

אתה מתקשר/שולח פקס/מגיע ללשכת גיוס: מבקש "טופס התנדבות לקרבי של בן יחיד"

מתקשר לקצין העיר, שואל מתי הם עובדים, מבקש מס' טל' של עורך הדין שעובד איתם, מתקשר אליו , קובע איתו פגישה. מגיע כמה זמן לפני הפגישה איתו עם מי שצריך לחתום לקצין העיר לוקח טפסים, הולך איתם לעורך הדין שאמור להיות קרוב למקום של קצין העיר, חותם על מה שצריך, נוסע בעצמך(!) , לא בפקס ולא בדואר, בעצמך (לבד, לא צריך הורים) ללשכת הגיוס, מביא להם את הטפסים המקוריים, והם מביאים לך מה שאתה צריך , חוזר הביתה.

עכשיו, אחרי כמה זמן אתה מקבל שיחת טלפון/מכתב/מנילה קרבית אם אתה הולך לקרבי או לא ומתי.

וביום הגיוס אתה מביא את הטפסים החתומים כחלק מהמסמכים הדרושים.

כמה דגשים מאוד חשובים:

* גם אם אבא שלך לא חייב לחתום, כדאי לו לחתום, אני בטוח שאתה לא רוצה עוד סיבוכים ובעיות, כי לא ממש יודעים אם הוא באמת צריך לחתום או לא, ז"א אם יש לו עוד ילדים או לא. (במקרה שלי אבא שלי לא היה צריך לחתום, אז הוא לא חתם, והכריחו אותי לחפש תעודת לידה של הבת שלו ומס' ת"ז או איזושהי הוכחה שהוא לא צריך לחתום וזה סתם סיבוכים ושטויות ולשלוח להם, וזה בכלל היה ברוסית וזה זמן והרבה זיוני שכל)
אז פשוט תביא את שני ההורים לחתום. מאוד כדאי.

*תדאג שהעורך דין ירשום שם מלא, ומס' רשיון. זה חשוב.

*רק שתדע, יש לך אפשרות או יותר נכון להורים שלך אפשרות, לחתום על מה שהם רוצים, אתה יכול לכתוב רק לדוגמא מודיעין שדה, ורוב הסיכויים ישלחו אותך לשם, אם אתה תתאים. אם לא אז לא תהיה קרבי. לדוגמא, אני חתמתי אפשרות ראשונה מוד"ש, ואפשרות שניה הנדסה, בלבד. והם כביכול מחוייבים לשלוח אותי לאחד משניהם, (יש דבר כזה כמו הטבה לבנים יחידים שמתנדבים לקרבי, שבד"כ מקבלים מה שהם רוצים) , אז בסוף קיבלתי הנדסה. וזהו.

*אמא שלך יכולה לבטל את החתימה מתי שבא לה, ותוך 24 שעות אתה משובץ למקום אחר.
אז אפשר לעשות הרבה טריקים, כמו אם לא בא לך לשרת או הגעת למקום שאתה לא מרוצה, היא יכולה לבטל את החתימה ולחתום על חיל אחר, ולקוות שיקחו אותך לשם. אבל בכל זאת הייתי ממליץ לחתום על משהו שאתה בטוח רוצה להיות בו. ועדיף שתכתוב יותר מאפשרות אחת, כי אתה לא יכול לדעת, אולי לא תתאים להם.

מה עוד... אהה... זהו, ברור שאם תחתום רק על צנחנים בלי שעברת גיבוש, אתה לא תגיע לשם.
או אם חתמת על גבעתי, ויש לך פרופיל 72 לדוגמא. טוב זה מובן מאליו.

זהו, אם יהיו עוד שאלות, אתה מוזמן לשאול.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2005, 23:36

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי =|Psychotic|= שמתחילה ב "עוד כמה שאלות..."

אוקי זה קצת מסובך.

אז ככה נתחיל מהסוף להתחלה:

אני לא יודע בדיוק מה העניינים עם פראמדיק, לא יודע עד כמה זה קרבי ועד כמה זה דורש חתימה. תברר על זה פרטים ספציפית, יש סיכוי שאם תכתוב רק פראמדיק זה ייתן איזשהו פוש קטן בקטע שיציעו לך אבל ממש ממש לא בטוח, אני הייתי קודם מנסה להתקבל לתפקיד ורק אז חושב על חתימה.

אם אבא שלך בחו"ל, אז תצטרך להשיג תעודת לידה/ מס' ת"ז/ דרכון של הילדים האחרים שלו או איזושהי הוכחה שיש לו ילדים נוספים והוא לא נדרש לחתום.

ואם אתה חותם על קרבי, אתה מקבל מנילה קרבית, שלא קשורה למנילה הג'ובניקית

אם החלטת שאת רוצה להיות פראמדיק קרבי, תנסה לעבור את כל המיונים תגיע לזה, ורק לפני הגיוס כמה חודשים או חודש לפני תדאג לחתימה וזהו.

* אתה חייב לסוע ללשכה כי הם צריכים את הטופס המקורי, תתקשר ותכריח אותם לשלוח לך החזרי נסיעות, או כרטיס נסיעה לשם ובחזרה או משהו כזה, תגיד שאם מחייבים אותך לסוע אליהם, אתה דורש החזרי נסיעה.

* הכי חשוב, אל תעשה החלטות פזיזות. תתקשר למי שאחראי על המיונים, תגיד ככה וככה אתה רוצה להיות פראמדיק, ורק על זה אמא שלך מסכימה לחתום, אם זה קרבי, ותברר אם מגיע לך לקבל זימון למיונים, אם כן כן אם לא לא. אל תטריד את אמא שלך ואל תדאיג אותה עד שתדע בדיוק מה נסגר.
ותעדכן אותי

נערך לאחרונה ע"י apasniy_arab בתאריך 12-03-2005 בשעה 23:40.
ישן 13-03-2005, 10:30

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי =|Psychotic|= שמתחילה ב "אמממ..."

אוקי, אם אתה בכלל לא בקשר איתו, אז תצטרך לעשות סידורים ולהוציא אישורים שאמא שלי היא האפוטרופוס היחידה שלך. ורק היא אחראית עליך. ואז רק היא צריכה לחתום.

ואתה יכול להיות גם פראמדיק במקום שהוא לא קרבי, אני לא ממש מבין בזה, אבל אם מה שאתה רוצה זה חובש קרבי אז צריך חתימה.

אבל עוד משהו חתימה נדרשת לא בהכרח למי שקרבי
חתימה נדרשת למי שבמסגרת השירות שלו עובר את הקו הירוק, ומי שמאבטח מתקנים.

שאלון העדפות זה מנילה.

ואם אתה בן יחיד שעוד לא חתמו לו, אז במנילה הראשונה שלך לא אמור להיות שום תפקיד קרבי. ורק אחרי שחותמים אתה מקבל מנילה עם תפקידים קרביים.

אבל אם אמא שלך חותמת רק על קומץ מסוים של תפקידים, אז גם אין טעם למלא מנילה.
ישן 13-03-2005, 20:12
צלמית המשתמש של tammy1903
  tammy1903 tammy1903 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
אז אני אענה לך קצת גי הייתי בדיוק באותו מצב(:
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי =|Psychotic|= שמתחילה ב "מאיפה אני משיג אישורים לגבי..."

ככה,גם האב הביולוגי שלי מחוץ לארץ ואין לי שום קשר איתו, ההליך די פשוט, אתה מתקשר ללשכת גיוס ואומר להם שכמו שכבר אמרו מעליי אתה רוצה טופס התנדבות לתפקידי לחימה לבן יחיד, אתה מקבל את הטופס בדואר תוך כמה ימים ועליו יהיה רשום לך מספר טלפון לקצין העיר, אתה מתקשר לשם וקובע פגישה עם העורך דין הצבאי שנמצא בבסיס אצלהם.
אתה צריך להגיע לשם עם הטפסים ועם אמא שלך!!!..וזה מאוד חשוב להגיע גם עם אמא וגם עם הטפסים, לא לשכוח אף אחד מהם בבית(:..חח
בכל מקרה במקום כשאתה כבר נכנס אל העורך דין ההליך הוא די פשוט, אתה אומר לו שאתה לא בקשר עם האב ואין לך שום דרך להשיג אותו וגם לא לאמא שלך, היא חותמת על הטופס שמעכשיו כל ההחלטות הנוגעות לגביך הן בידידה, כלומר אם צריך לחתום על אישורים וכו' אז רק היא צריכה לחתום ואין צורך באישור מאבא שלך, בעצם זה אומר שהיא האפוטרופוס שלך.
בנוסף לזה אתה וגם אמא שלך תחתמו על טפסים הנוגעים להתנדבות שלך לקרבי.
שוב, כמו שכבר אמרו לפניי יש לך את הפריווילגיה להימנע מתפקידים מסויימים, ולכתוב שאתה לא מעוניין בהם.
בסופו של דבר אתה לוקח את הטפסים חזרה איתך עם חתמה של העורך דין המספר האישי שלו והחותמת, חתימה של אמא בכל המקומות הדרושים וחתימה שלך בכל מקום דרוש.
אתה לוקח את הטפסים וניתן לשלוחאת זה בו במקום בקצין העיר ללשכת גיוס תל השומר או שאתה שולח להם את זה בדואר רשום, ממולץ לשלוח ברשום כי אל תמיד הם מקבלים את הפקס!
וזהו!
המון בהצלחה(:
תמי
ישן 14-03-2005, 09:01
  sky_high05 sky_high05 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
גם בן יחיד :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי =|Psychotic|= שמתחילה ב "בן יחיד וחתימת הורים"

בתור אחד שעבר את התהליך לפני כ-5 חודשים אני יכול להסביר לך את התהליך.

בניגוד לכמה שאמרו פה שצריך לבקש טופס מיוחד מלשכת הגיוס אני אישית לא הייתי צריך שום טופס וכנראה שגם אתה לא צרךי, אתה פשוט מתקשר לקצין העיר שאחראי על העיר שלך, קובע פגישה עם העורך דין של קצין העיר.

מגיע ביום שנקבע עם ההורים שלך לקצין העיר ושניהם חותמים שאתה יכול להתנדב לקרבי. יש לזה גם יתרון כי ההורים שלך יכולים לחתום שאתה יכול להתנדב לכל קרבי או רק למשהו אחד, כלומר רק לפרמדיק או רק גולני או כל קרבי פרט לגולני או פרט לפראמדיק.

אם אתה לא בקשר עם אבא שלך או אמא שלך אתה חותם שאתה לא בקר איתם ואז אתה צריך חתימה רק של אחד ההורים.

כל הענין של החתימה לוקח לא יותר מ-10 דקות (כולל לחכות בתור, אם יש בכלל).

לאחר שחתמת ואתה כבר רישמית יכול להתנדב לקרבי אתה מקבל מנילה של ג'ובניקים (אל תבהל כמו שאני נבהלתי בהתחלה חחח), אתה ממלא את המנילה של הג'ובניקים, תעבור על המנילה ותיראה שיש שם סיעף שבו אתה נשאל אם אתה רוצה להתנדב ליחידות שדה, תסמן "כן" ולאחר כמה זמן תקבל מנילה של קרביים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:04

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר