לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-07-2008, 00:47
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "יום השנה ה64 לנסיון המפורסם לרצוח את היטלר"

ציטוט:
זה אירע ב20 ליולי 1944. לצערנו הניסיון נכשל. במידה והיה מצליח היה מסיים את מלחמת

העולם השניה באירופה.

האמת שזו שאלה מעניינת. אני לא בטוח שהקושרים היו מסכימים לכניעה ללא תנאי מחד, בעוד שויתור על תנאי זה מצד בריטניה וארה"ב סביר שהיה מביא להתנגשות מוקדמת עם בריה"מ מאידך.

לדעתי, עם היטלר או בלעדיו, גרמניה לא היתה מצליחה להימנע מגורל הכיבוש. ייתכן וכניעתה היתה מגיעה מהר יותר, אולי כשברקע מלחמת אזרחים. בכל מקרה, במצב שכזה לא קשה לראות איך בשנות ה-60 קמה תנועה המונית בגרמניה המערבית, המדברת על "הגנרלים הבוגדים שתקעו סכין בגב האומה", ועל כך שהוורמכט בעצם לא הובס. אני מתאר לעצמי שהיו מצליחים להדביק גם את זה עלינו, איכשהו...

http://www.baking.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2008, 09:02
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE]זה אירע ב20 ליולי..."

זו שאלה מאוד מעניינת, אותי לפחות. יש כמה ספרים שעוסקים במה היה קורה אילו גרמניה הייתה מנצחת , אילו גרמניה לא הייתה מובסת בצורה כל כך מוחלטת, ואפילו מה היה קורה אילו הייתה מתחילה פלישת חייזרים באמצע מלחה"ע השניה (סדרת ספרים שלמה!).
אני מעריך שאם ההתנקשות של שטאופנברג הייתה מצליחה, זה לא היה מפסיק את פעולות השמדת יהודי אירופה תיכף ומייד, ואם אני זוכר נכון המחצית השניה של 44 הייתה התקופה בה המערכת השטנית עבדה בהספק הכי גבוה שלה.
בנוסף, אם הקושרים היו מגיעים לאיזה שהוא חוזה וורסאי 2.0 מול בעלות הברית יש סיכוי שאחרי 20 שנה הייתה לנו עוד מלחמת עולם בהשתתפות רוב הפרסונות של המשטר הנאצי הקודם. ההרס המוחלט של התשתיות, פיזור ההנהגה הצבאית והמדינית לגרדומים ולכלא ובריחת רבים אחרים למסתור במקביל לשיקום האזרחי של תכנית מרשל ופרישת כוחות כיבוש במדינה הפכו את גרמניה למדינה עם שאיפות אזרחיות ובנו את הרתיעה שלהם ממלחמה נוספת.

אז לצערי - כן, אני חושב ששטאופנברג ושותפיו ראויים להערכה מסויימת (למרות שטובת גרמניה עמדה לנגד עיניהם ולאו דווקא טובת האנושות או היהדות) אבל אולי עדיף שלא הם הצליחו אלא ז'וקוב ואייזנהאואר, ומי שדאג לשיקום הגרמניות לאחר המלחמה לא היה בכירים נאציים אלא אנשי צבאות הכיבוש (שאינו משחית במקרה הזה...)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:02

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר