לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2008, 17:27
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
צבאי בסה"כ שאלתי לבקשת חבר שלא מהפורום שאלת תם..
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "אתה היית המט"ק בכל הארועים..."

כמו שכתבתי בכותרת הנושא ,התבקשתי ע"י טנקיסיט צעיר לשאול את השאלה משום שהוא לא מכיר את הפורום אז הערכתי שאולי מישהו מחברי הפורום המלומדים יענה על השאלה למרות שיתכן שאין עליה תשובה, משום שנהוג בחלק מהחילות בעולם להעניק אות, עיטור, או סתם לצבוע על מטוס כמה מטוסי אוייב הוא השמיד.
ומיד התחילה המתקפה..
כשהמוטו שלה מורכב מציניות , גיחוך או מה אתה עשית בשביל מדינה כמאמר פלטו שרון ..
על מנת לא להכנס להתכתשות אישית ולויכוח למי יש יותר גדול , לא אזכיר איש מהציניקנים אני משוכנע שלאחר שהם הם יהיו מודעים לעשייה אולי הם יעשו שוב חושבים ויכו על חטא..
1. במלחמת ששת הימים הייתי אומנם בסה"כ נהג טנק בגדוד 79 וחלק מצוות שהשמיד כ4 טנקי אויב כולל 2 סטלינים בצומת רפיח וחיסל עשרות לוחמים מצריים.
2. במלחמת ההתשה הייתי מט"ק ולאחר מכן במינוי הרמטכ"ל חיים בר- לב מ"מ טנקים בגדוד 184/14 וגם שם חוסלו כמה טנקים.
3. במלחמת יום הכיפורים הייתי חוגר סמ"ר שקיבל מינוי של מ"מ עקב הרקורד שלו וגם "יצא" לי להשמיד כמה טנקים ....
4. באתר בעוז רוחם ישנם סיפורים על מקבלי אותות על כך שהשמידו נגמ"ש , משאית אוייב עם חיילים או סתם פגעו בתותח ..ורבים וטובים שעשו המון למען ביטחון ישראל אפילו לא הוזכרו.
5. מי בכלל ספר בתקופתנו את הנ"ל - היות וחלק מהמגיבים הצליחו להרגיז אותי עם הציניות שלהם אז להלן דוגמאות לא בשביל להוכיח שיש לי יותר גדול או בכדי לזכות בתהילה כבר מזמן עברתי את הגיל שאני זקוק לכך.
למען הסר ספק שום אירוע או פעולה לא ניתן לבצע לבד וכל הכבוד והתהילה מגיעים לכל אנשי הצוות , בנוסף אני גאה על כך שלמרות כל התופת שאני ואנשי הצוות שלי עברו במלחמות ששת הימים , ההתשה בתעלה ובמלחמת יום הכיפורים בשפיץ של השפיץ ,הייתי שותף לכך שאף טנק שהייתי בו איש צוות וברוב הזמן כמפקד , לא נשרט ולא נפגע והצלחתי לחזור עם אותו טנק ואותם אנשי הצוות בשלום לבסיס..
א. "השכבת " הקומה החמישית והשישית של בית החולים הנטוש באיסמעליה לאחר שהצבא המצרי ניצל אותו לצרכיו עם 5 זאבים ו60 מעיכים.
ב.השמדת סוללת תותחים בין המוצבים זהבה לקוברה - דרום האגם המר עד ליציאה מהמיתלה.
ג. השמדת רכבת תחמושת ואספקה מיצרית ליד מעוז זהבה.
ד. הפלת האנטנה המצרית בקוברה.
ה. חילוץ הטנקיסטים שנפגעו בהתקפת הקומנדו המצרית על מוצב המזח.
ו. הטבעת שתי אוניות בנמל פורט תאופיק.
ז. הטבעת אוניה+ מיכלית בנמל פורט איברהים.
ח. השמדת 3 טנקי אוייב באזור מוצב הכפר.
י. הטבעת אוניה נוספת בנמל פורט איברהים.
י"א השמדת שתי סוללות תותחים , מכלית דלק ופגיעה אנושה בגדוד קשר מצרי בחצי הדרך בין מעוז זהבה למעוז קוברה , פורסם באותם הימים בעיתון דבר.
י"ב חיסול של חוליה של חיילי קומנדו סעודיים קתקי"ם?
עד כאן ההתשה.
במלחמת יום הכיפורים.
י"ג תפקוד כמ"מ טנקים כחוגר באוגדת הצליחה 143 , חטיבה 600 גדוד 407 פלוגה א'.
י"ד השתתפות בקרבות הבלימה.
ט"ו השתתפות בקרב אבירי הלב שבה פרצה פלוגה א' של אהוד גרוס את ציר עכביש על מנת לסייע ל421 ו55 להגיע לאזור הצליחה במצמד- ד.א. מתוך 11 טנקים נותרנו 3.
ט"ז השמדת שלושה טנקים מצרים מטווח 0 בצומת טירטור לקסיקון לאחר שהטנק של המ,פ גרוס נפגע והושמד ואיש הצוות החמישי סגן יוסי כהן מקיבוץ פרוד נהרג באותו טנק.
י"ז חילוץ כ30 לוחמים חלקם פצועים מהצומת לתאג"ד של 407 בפיקוד ד"ר קלמן גוייטין.
י"ח השתתפות בטיהור החווה הסינית.
י"ט חלק מכוח פלוגתי שמנה 4 טנקים שבלם לבדו במשך שעתיים את חטיבה 25 המצרית בלקסיקון 265 ומנע את כיבוש ראש הגשר.
כ" השמדה של נגמ"ש מצרי שטיווח את אזור הצליחה שהשתייך ליחידת עלית של הצבא המצרי ותפיסה בשבי של כל אנשי הצוות.
כ"א חילוץ לוחמי כוח דוב לבן באזור אורחה - אפריקה וחיסול מאות חיילי קומנדו מצריים יחד עם שאר הפלוגה במטעי המנגו ושדות התירס.
אז לכל המלעיזים הציניקנים במידה ומישהו מיכם עשה פרומיל מכל מה שנכתב וזה לא הכל אז שיהיה לו לבריאות.
אני לא זקוק לא לאות לא לעיטור ולא להיות יקיר הפורום וגם לא לקבל כוכבית .
עם ישראל ידוע כמי שלא מפרגן ולצערי חלק זעיר מחברי הפורום במקום להתייחס לעניין ולהוקיר לוחמים ותיקים מעדיף להגיב בגיחוך וציניות וחבל .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-08-2008, 17:43
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "בסה"כ שאלתי לבקשת חבר שלא מהפורום שאלת תם.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דני קריאף
עם ישראל ידוע כמי שלא מפרגן ולצערי חלק זעיר מחברי הפורום במקום להתייחס לעניין ולהוקיר לוחמים ותיקים מעדיף להגיב בגיחוך וציניות וחבל .

אני חושב שאתה טועה. לא חלק זעיר מחברי הפורום - רק חלק זעיר מחברי הפורום מוכנים להגיב לך שכן אתה "מזכה" אותם בתגובות מתלהמות, תוקפניות, לא ענייניות וילדותיות. חלק ניכר מחברי הפורום אינו מגיב כי הוא חושש מכך או סתם נגעל מלקרוא את תגובותיך.

ובאשר ל"מחירון" - בצבא האדום, בעת מלחה"ע השניה, נוסד עיטור התהילה - והוא כלל שלוש דרגות. בחוק העיטור צויין במפורש מה יש לעשות כדי לזכות בעיטור - כולל כמה חיילי אויב יש להרוג, כמה משאיות להשמיד, כמה טונות אספקה יש להוריד מרכבת על ידי פגיעה בה, כמה תותחים וטנקים יש להשמיד וכיו"ב.

בצה"ל לא נקבע מעולם "מחירון" דומה. אגב, וזו תהיה שאני בטוח כי שותפים לה כמה מהחברים בפורום - אם עשירית מעוללותיך שאתה טורח לציין לעיל וכן בהזדמנויות נוספות היה מאומת, הרי ללא ספק היית זוכה בעיטור הגבורה. מכיוון שלא זכית בו (או בעיטור או צל"ש אחר), הרי נשאלת השאלה - כיצד ומדוע?
ישן 10-08-2008, 19:48
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=דני..."

אני מנסה להבין מדוע חלק מאנשי הפורום, ובמיוחד אנשים המזוהים עם חיל האויר מתנפלים על דני. מסופקני אם ניתן למנות על אצבעות יד אחת את מספר הכותבים בפורום הזה שעמדו פנים אל פנים מול אוייב נחוש ואכזר, בקשים מן הקרבות שעמדו בהם אי פעם חיילי שריון בכל ההסטוריה. דני הינו מן הקומץ שהיווה את "מגש הכסף", שהביא להכרעה בקרב הצליחה ושינוי מאזן הלחימה במלחמת יום כיפור. אז אולי הסגנון שלו לא מוצא חן בעיני כולם. חלק, שכנראה הרקורד הקרבי שלהם עולה על שלו, חפצים להוכיח זאת. אך סבורני כי קמצוץ מתינות לא תזיק כאן. סבורני כי הקבלות של האיש שייכות רק לו. מלבד זאת לא ראיתי שהוא פגע כאו במישהו.
אז דני, חזק ואמץ.

ישן 10-08-2008, 21:37
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
הקדשת את הסאה....
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "תודה על הפרגון."

זה לא רק איום, זה איום רציני אדוני ה"גיבור" . זהו איום שאין לו מקום כאן בפורום ויש להוקיע אותו.

אתה לא רק פוגע ברגשות לוחמים, משפחות חללים, פצועים, חיילים ומפקדים שעשו ועושים הרבה יותר ממך אלא שאתה עושה זאת באופן בוטה ביותר.

אינך רשאי לאיים ב"סגירת חשבון" עם איש ולשרבב תוך כדי כךאמירה סתמית האומרת "אין זה איום"... זה איננו פולמוס בתנועת נוער שכונתית.

כאחד האדם הייתי ממליץ ומבקש שתתנצל על ההתפרצות הקטנונית הזאת שגרמה לרבים וטובים מאיתנו לוחמים ואחרים, לשטף זיעה ולחיפוש אחר מקלט מקומי בטוח...
ישן 10-08-2008, 21:26
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "אני מנסה להבין מדוע חלק מאנשי..."

נו חברה בחיאת ראבאק.
דני הוא ולא אחר הוא מגש הכסף, בטוחוני שאלתרמן מתהפך בקברו.
תשמע ידידי, ניכוס השמדת הצבא המצרי כולו לידידינו דני קצת מוגזם.
הפרסומים השונים והטרחניים משהו הם קצת לא במקום - לטעמי האישי.
ניצחון צה"ל במלחמת יוה"כ קרה בזכות אנשים רבים מספור, מכל זרועות צה"ל, אוויר, ים, יבשה.
יכול בהחלט להיות שמשמיד האנטנה (שקיבל את ההקורה וההכרה בהשגו עוד מידי הרמטכ"ל חיים בר-לב) היה אחד מהם. סביר להניח. לצערו אורי דן היה חלק מהחפ"ק של אריק ולא מהטנק שלו.
הפרסומים הנ"ל שלא נועדו לפתח שום דיון אלא להלל ולשבח את בעל העוז והגבורה, משמיד האנטנות ומוריד הגשם
הם קצת תפלים לטעמי, מה גם שהם מלווים בסיגנון של ילד בן 4 המלווה בהעלבויות וזריקת בוץ בכל מי שלא מלחך את פינכתו.
ישן 10-08-2008, 21:17
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
אמת או גוזמה בסיפורת מבצעית צבאית...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "בסה"כ שאלתי לבקשת חבר שלא מהפורום שאלת תם.."

אני חייב להודות שמדי פעם לאחר קריאת Resume "עשה במו ידיך" שכזה, וכמי שלחם ופיקד באזור בכל התקופה המתוארת, לפניה ולאחריה לא נותר לי אלא לגחך למקרא ה"עובדות" שבסופן נקרא עם ישראל לתגר ברמת "פרומילים"...

דומני שהכותב על עצמו כאן נוקט במשך זמן רב בגישה של "ספר אלף ספר אלפיים והסיפורת תתחיל להשתרש במורשת"... ניתן לקבץ קבוצות מאמינים לכל סיפור שכזה.... והראייה הקרובה ביותר לנו הינה דוקא כאן בפורום.

עובדת פרסום הכתוב בספר זה או אחר או בסיפור גדוד זה או אחר, אין בה לכשעצמה להעיד על מציאות ואמת מבצעית היסטורית. אנחנו כעם נוטים להתיחס לחומר כתוב כהוכחה ניצחת לאמת היסטורית. על כך מבוססת דתנו וכך לימדונו בילדותנו. "כי כתוב"....

קורה שהמספר מספר לחבריו, קורה שכותב ספר זה או אחר מחפש חומר ואינו מעסיק תחקירנים טובים מספיק ואינו שואל שאלות נכונות, את האנשים הנכונים, ו"ואללה" יש לנו פרק היראוי בסיפור תקומת העם והמדינה. והבאים אחרינו גם אם הם עצמם אינם משוכנעים באמת - יצטטו את הסיפור כבדואים במדבר: אחד מספר, והאחרים מצטטים ומוסיפים, והרי לנו "אמת היסטורית" בקצה השני של מסובי המדורה.

יהיו מי שיקראו תגר על דברי ויאמרו "שמע, עד שלא תשתף אותנו בהוכחות נגד... אין לדבריך בסיס...." כעיקרון פיזיקאלי - הרי שהדבר נכון. אולם יש להבין שככלל ההיסטוריה אינה פיזיקה או מטמטיקה ואינה מותירה לנו מורשת וסיפורת המבוססות על "הוכחות חד-ערכיות שמנגד...". בשום חמ"ל גדוד-חטיבה-אוגדה או פיקוד לא נכתב כי בקרב זה וזה חייל זה או אחר לא הרג מאות חיילי אויב בשדות התירס.... (כמה פאסטוראלי התאור...)

בשום מקום לא תועד כי חייל זה או אחר בטנק כזה או אחר לא חסם את חטיבה 25 המצרית...

אמת היסטורית מבוססת על הוויות רשומות, על הוייות מסופרות, ועל תרחישים ומהלכים רשומים ועל עדויות בלתי תלוייותזו בזו (זוהי אגב בעייה במדינה קטנה בה כולם ניזונים מאותם המקורות...). מעבר לכך זו אמונה. ועל כך נאמר "אשרי המאמין".

הייתי למשל מבקש לראות הוכחה מוחשית יותר לטענה כי רב אלוף חיים בר-לב ז"ל מינה חייל למ"מ באותה תקופה.... רב אלוף ממנה סמל למ"מ - זהו תגר היסטורי מבצעי ופיקודי מעניין ביותר. אין סמג"ד, אין מג"ד, אין סמח"ט אין מח"ט, רב-אלוף, לא פחות ולא יותר רב-אלוף ממנה את הכותב.... נו שויין, ולכך יש הוכחות חברים??? ואל נא תאמתו בבקשה את הסיפור בציטוט הכתוב בספר זה או אחר שנכתב בהשראת בעל הטענה....

גולדה מאיר ז"ל צילצלה אלי ושאלה מתי להערכתי תפרוץ המלחמה.... אין לכך שום הוכחה, גולדה אינה בחיים, אני שאכן פגשתי בה מספר פעמים יכול להרכיב סיפור כזה ולאיש לא תהיה הוכחה מנוגדת. איש לה היה שם, איש לא האזין, חוץ מכמה חברים שישבעו כי כך היה שכן ברבות השנים ובהכרותם אותי, החלו להאמין גם הם... ומדוע לא. הסיפור כולו פנטזיה (את גולדה אמנם הכרתי ואף יצא לי פה ושם להחליף עמה מילים), אבל "אחות אין לי...ולהוכיח שאין לי אחות קשה לי....".

מרבית הסיפורים המתוארים ב"קורות החיים" של הנ"ל, נוגעים בבסיסם בקרבות במהלכים או בפעילות שאכן היתה. אולם שירבוב היראויות (גבורה) פרטית בקנה מידה רחב שכזה לסיפורת הינו תופעה נדירה שראוי כי נתיחס אליה בחשדנות - אלה מאיתנו שמכירים את העובדות היטב. אני כמו חברי לקרבות של אז, ידידים מפקדים וביניהם לוחמי שריון בגזרה מתייחסים לכך בסארקזם, בסלחנות.

אין הדבר נובע ממחסור במנת פירגון לאומי. הסארקאזם כאן נובע מקריאת הטענות, מהכרת השטח והפעילות ברמות פיקוד שונות ומסרוב להאמין אמונה עיוורת בכל סיפור ובכל טענה של מאן דהו על הצלת האומה בתקומתה.סיפור על אצבע ילד החוסמת את פרץ המים בסכר... ושימוש עקבי בפונט ירוק עבה רבותי איננו מחזק את טענות הכותב.

על ספקותי בהקשר ל"הורדת האנטנה" והטבעת האוניות במפרץ על הבעלות להן מעיד על עצמו הכותב בירוק.... ועל כך כבר כתבתי בעבר.

דומני שאנטנה אחת לא חדלה מלשדר עדיין - אנטנת ה- PR של הכותב.

ועל לוחמי צה"ל שבאמתחתם "פרומילים" מהסיפורת אני יכול להעיד כי הכותב צודק - לא "פרומילים" כי אם אחוזים....ואחוזים גדולים מאד בין לוחמי צה"ל עשו לא פחות ואף יותר... רובם, רובנו בשקט. חלקם כבר לא עימנו.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 10-08-2008 בשעה 21:23.
ישן 10-08-2008, 18:54
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
על דני קריאף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "איזה אות מקבל מי שהשמיד טנקי אויב-1-2-10-20-30"

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...592#post1672592

הנה הכתבה על הפלת האנטנה המצרית ב1969 ע"י הטנק בפיקודו של דני.

בעקבות הצלחתו של דני , העלה אותו הרמטכ"ל דאז חיים בר-לב ז"ל לתפקיד

מפקד מחלקת טנקים.

כעדים לתיפקודו של דני אני יכול להביאעדות מפרופ' ,ראש חוג בבי"ס לרפואה בת"א

וכן מהנדס אווירונאוטיקה בכיר שהיו אנשי הצוות של דני.ועוד קצינים וחילים המכירים את דני 40 שנים.

אני יכול רק לאמר ששירתי באותה מחלקה איתו ב1968.

ובאותה פלוגה במלחמת יום הכיפורים בגדוד 407 שבחטיבה 600.ואני מכיר אותו היטב.

ניתן גם לתחקר את מג"ד 184 דאז תא"ל יואל גונן, את מח"ט 14 דאז תא"ל

מרדכי ציפורי ואת ממשיכיהם בתפקיד .וכן את המ"פ שלנו ב1973 תא"ל אהוד גרוס.

כל זאת בכדי לאמת את דברי דני.

אני ,מתוך היכרות של 40 שנים, משוכנע כי כל דבריו אמת.

מדוע לא עוטר בשום עיטור , לאלוהים פתרונים.

NOBODY IS PERFECT.
ישן 11-08-2008, 10:26
  soft foam soft foam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.06
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "על דני קריאף"

דני, כמי שלא זכה לעשות ולו פרומיל ממה שעשית אין לי אלא להביע את הערצתי כלפי תרומתך למדינה בשדה הקרב.

עוד אני מבין כי במהלך שירותך, זכית לקידום פיקודי, ע"י קצינים בכירים ביותר וזאת תוך הכרה בכישוריך הפיקודיים והמקצועיים.

אני סבור כי קידום זה, הינו התגמול הראוי ביותר ואות הכבוד הרם ביותר על הצטינותך האישית ותרומתך הכבירה לבטחון המדינה.עצם העובדה כי הרמטכ"ל העניק לך דרגת קצונה אישית, הינה בעיני אות גבורה רם ונישא.

ייתכן, כי היה מקום, מלבד הקידום הפיקודי וההערכה המקצועית הכבירה להוקיר אותך גם במישור העיטורים, יחד עם זאת אני סבור כי בהחלט ניתן להסתכל על חצי הכוס המלא ולשמוח כי צה"ל ידע להוקיר ולקדם אותך כפי שעשה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:06

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר