לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2008, 18:14
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
דואר שנשלח ממני אלי ללא שביצעתי דבר, בחשבון Gmail. מה קורה כאן?! [פרטים בפנים]

דבר כזה מוזר מזמן לא קרה לי.
זו ההודעה שקיבלתי מעצמי (ככה Gmail טוען )

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כל הלינקים בתחתית מקשרים לאתר הבית של MSN.

התוכן:

ציטוט:
Free Video Nude Anjelina Jolie About this mailing:
You are receiving this e-mail because you subscribed to MSN Featured Offers. Microsoft respects your privacy. If you do not wish to receive this MSN Featured Offers e-mail, please click the "Unsubscribe" link below. This will not unsubscribe you from e-mail communications from third-party advertisers that may appear in MSN Feature Offers. This shall not constitute an offer by MSN. MSN shall not be responsible or liable for the advertisers' content nor any of the goods or service advertised. Prices and item availability subject to change without notice.

מה קורה כאן? מישהו בהכרח גילה לי את הסיסמה ומשתמש לי במייל כדי לשגע אותי?
הרי זה לא הגיוני שMSN תשלח דואר מgmail בכלל ומהדואר שלי (!) בפרט.

עריכה:
ככל הנראה אזעקת שווא.
אף אחד לא משתמש בחשבון שלי. איזה ספאמר שינה את הכתובת ממנה הוא שולח לכתובת שלי, וככה זה נראה כאילו שלחתי לעצמי.
דיי מחוכם...

נערך לאחרונה ע"י hzhz בתאריך 22-07-2008 בשעה 18:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-07-2008, 20:07
  משתמש זכר uninstall uninstall אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "דואר שנשלח ממני אלי ללא שביצעתי דבר, בחשבון Gmail. מה קורה כאן?! [פרטים בפנים]"

בעיקרון לפרוטוקול שבאמצעותו שולחים דואר אין אפשרות לאמת האם השולח הוא אמיתי (כלומר שבשדה From אתה יכול לרשום איזה שם שבא לך).
כדי למנוע את זה אפשר (לא חובה ולא כולם עושים את זה) לשים בשרת SPF Record
שמגדיר בדיוק מי השרתים שרשאים לשלוח מייל מהכתובת הזו.
במידה ולפי ה SPF המייל מגיע משרת אחר שלא רשאי לשלוח את ההודעה, המייל יעבור באופן אוטומטי ל SPAM.

דרך אגב, פעם היה וירוס שניצל את הפרצה הזו והיה לוקח את הפנקס כתובות של המשתמש. מכניס משתמש אחד מהפנקס כשולח ומשתמש שני כמקבל ושולח את הוירוס.
מה שהיה גורם לצעקות על אנשים תמימים שהם שולחים וירוסים, בו בזמן שבכלל מישהו אחר עושה את זה.

ישן 27-07-2008, 21:06
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "ברגע זה עלתה במוחי שאלה. אם..."

ממש לא נכון

כשדואר נשלח אל כתובת דואר אלקטרוני, השרת שאמור למסור את הדואר האלקטרוני מסתכל על הדומיין. לאחר מכן הוא מבצע שאילתת DNS על הדומיין הזה, ומחפש רשומה מסוג MX, שמחזירה לו את ההוסט של שרת הדואר שאחראי על הדומיין. משם הוא משיג את ה IP, יוצר קשר עם ה IP, ושולח את האימייל כפי שהוא קיבל אותו. אם אין רשומת MX, הוא אמור (לפי התקן) לנסות לשלוח ל IP של אותו הוסט של הדומיין (ללא קשר לרשומת MX).

לכן, ה DNS קובע מי מנהל את שרת הדואר שלך, ולא דואר מסויים שמישהו זייף בו את כתובת השולח.

כיוון שבשרת הדואר יכול להיות רק משתמש אחד באותו שם (מן הסתם...) - הדואר יגיע רק אלייך...

* כמובן שהתרחיש הנ"ל יכול להשתנות אם מישהו הצליח להשתלט על שרת ה DNS שנותן שירותי שמות לדומיין שבו מתארחת כתובת הדוא"ל שלך או על שרת הדואר שאליו מפנה שרת ה DNS שאחראי על הדומיין שלך; או על חיבור האינטרנט בין האינטרנט לבין שרת הדואר/DNS הנ"ל; אבל זה לא קשור לשאלה שלך

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר