לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2008, 16:28
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "עם 'פיקטיבי'? והעם היהודי..."

העם היהודי הוא הלאום המודרני העתיק בהיסטוריה, בעצם התבנית שאותה העתיקו אחרים.
היינו עם ולאום מוגדר אלפי שנים לפני שהעמים האחרים הופיעו ככאלה. קודם היו סתם אוסף של כנופיות פורעים.

אתה יכול להתווכח אם קיים "עם סיני", מפני שסין היא אימפריה של מאות שפות ניבים ותרבויות מקומיות. ורק הכתב משותף לכולם. הודו לא יותר טובה... גם כן אימפריה שאיכשהו מחזיקה ביחד מסביב לדת ההינדית... שגם לה יש המון פרשנויות, כתות ותרבויות משנה.
בטח אין "לאום" אמריקני... זהו אוסף של בני אדם מכל לאום אפשרי שמאוחדים מסביב לעיקרון "חיה ותן לחיות" ו"הזכות לרדוף אחרי האושר (העושר)". גם "הלאום הצרפתי" אינו מה שהיה פעם... אבל אנחנו היהודים סלע איתן נגד כל מה שההיסטוריה תזרוק עלינו.

אתה יכול לזלזל... אני רוצה שתזלזל מפני שזה רק יגחיך אותך יותר!

עם הוא אוסף של אנשים בעלי צויליזציה משותפת, רעיון משותף, חזון היסטוריה, גורל, שפה... ליהודים היה את כל זה לפני אלפי שנים. ויש קשר רצוף ומתועד בין היהודים הקדמונים ובינינו.

לא האו"ם, ולא היטלר ולא אחרים הגדירו את העם היהודי ככזה, אלא אחנו בעצמינו מתוקף התרבות (דת, שפה וכד'... ) וההיסטוריה.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 06-08-2008 בשעה 16:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2008, 17:20
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
אז ככה:
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "העם היהודי הוא הלאום המודרני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
העם היהודי הוא הלאום המודרני העתיק בהיסטוריה, בעצם התבנית שאותה העתיקו אחרים.
היינו עם ולאום מוגדר אלפי שנים לפני שהעמים האחרים הופיעו ככאלה. קודם היו סתם אוסף של כנופיות פורעים.

אתה יכול להתווכח אם קיים "עם סיני", מפני שסין היא אימפריה של מאות שפות ניבים ותרבויות מקומיות. ורק הכתב משותף לכולם. איךזה מתיישב עם יהודים מתימן, עיראק, מצריים, לוב שאפילו הם לא יכולים לדבר אחד עם השני בערבית מדוברת - עם יהודים מאתיופיה, פולין, גרמניה וכו' - אתה כבר מבין לא? אפילו באירופה היידיש איננה אותו הדבר.
איך זה מתיישב עם אוסט-יודן ויהודי 'מערב' גרמניים שבזו להם ולא באו איתם במגע בכלל? איך זה מתיישב עם כתבי יד שונים לתורה שכל קבוצה לא מבינה את הכתב של השנייה?

הודו לא יותר טובה... גם כן אימפריה שאיכשהו מחזיקה ביחד מסביב לדת ההינדית... שגם לה יש המון פרשנויות, כתות ותרבויות משנה. אין 'פרשנויות' שונות ליהדות? אורתודוקסית, בגוונים שונים של שחור-אפור, רפורמית, כיפה סרוגה, חרדים וכד'??
בטח אין "לאום" אמריקני... זהו אוסף של בני אדם מכל לאום אפשרי שמאוחדים מסביב לעיקרון "חיה ותן לחיות" ו"הזכות לרדוף אחרי האושר (העושר)". גם "הלאום הצרפתי" אינו מה שהיה פעם... אבל אנחנו היהודים סלע איתן נגד כל מה שההיסטוריה תזרוק עלינו.

אתה יכול לזלזל... אני רוצה שתזלזל מפני שזה רק יגחיך אותך יותר! אהה, איזה תשובה אתה רוצה כאן? הרי אני בניגוד אלייך וכמו שעשית לTUB לא ארד לפסים אישיים, הרי אז מיד אתה והפטריוט תקצו לא??

מפנה אותך לכתבה מעניינת - http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1009145.html

צאצאי היטלר החיים בישראל מדברים לראשונה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
מאת טניה גולד, גרדיאן

והחלק המעניין מאוד - ילדיו של הפרופסור בן למשפחת היטלר - גרמנים בקושי מבינים כי היינו דור שלם שבדקנו את המורים שלנו ושאלנו, 'איפה אתם הייתם לפני עשרים שנה?'".
ואז, להפתעתי, היא מכנה את בנו ¬ בנו הישראלי ¬ פאשיסט. "כשאני שומע את בני מדבר - כמו ששמעתי בסוף השבוע שעבר ¬ ישבתי ככה", והוא מצדיע במועל יד. "שניים מבני הם לאומנים, ואחד מהם הוא אפילו גזען למחצה. אני לא מסוגל להקשיב לשיח פאשיסטי. אני לא סובל את זה". הם מדברים על הפלסטינים בבוז. "כל פעם שאני שומע את זה, זוהי פעם נוספת יותר מדי. אם השואה והרייך השלישי עיצבו אותי בצורה כלשהי, אז הם הפכו אותי לדמוקרט מושבע. אני מאמין שדמוקרטיה חייבת להוכיח עצמה בהגנה על זכויות המיעוטים שלה".

עם הוא אוסף של אנשים בעלי צויליזציה משותפת, רעיון משותף, חזון היסטוריה, גורל, שפה... ליהודים היה את כל זה לפני אלפי שנים. ויש קשר רצוף ומתועד בין היהודים הקדמונים ובינינו.

האמת - אני לא רואה כל קשר בין כל הקבוצות החיות היום כאן כאשר לכל אחת פירוש אחר מהי יהדות..לצערי

לא האו"ם, ולא היטלר ולא אחרים הגדירו את העם היהודי ככזה, אלא אחנו בעצמינו מתוקף התרבות (דת, שפה וכד'... ) וההיסטוריה.

ישן 06-08-2008, 18:59
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אז ככה:"

ציטוט:
איךזה מתיישב עם יהודים מתימן, עיראק, מצריים, לוב שאפילו הם לא יכולים לדבר אחד עם השני בערבית מדוברת - עם יהודים מאתיופיה, פולין, גרמניה וכו' - אתה כבר מבין לא? אפילו באירופה היידיש איננה אותו הדבר.
איך זה מתיישב עם אוסט-יודן ויהודי 'מערב' גרמניים שבזו להם ולא באו איתם במגע בכלל? איך זה מתיישב עם כתבי יד שונים לתורה שכל קבוצה לא מבינה את הכתב של השנייה?

הודו לא יותר טובה... גם כן אימפריה שאיכשהו מחזיקה ביחד מסביב לדת ההינדית... שגם לה יש המון פרשנויות, כתות ותרבויות משנה. אין 'פרשנויות' שונות ליהדות? אורתודוקסית, בגוונים שונים של שחור-אפור, רפורמית, כיפה סרוגה, חרדים וכד'??

בקצרה: ליהודים תמיד הייתה שפה רשמית משותפת, עברית ותרבות משותפת, יהדות, היסטוריה משותפת, היסטוריה יהודית, היה את התנ"ך וכד'...
אני יודע שבשביל אנשים צרי אופקים, קשה מאוד לדמיין סגנונות חיים או מחשבה אחרים, אבל המציאות היא שיש קרבה גדולה יותר בין יהודים חילונים ודתיים לבין כל קבוצה אחרת ליהודים.

יש נטייה מעצבנת לשמאלנים רבים, לנפח זוטות להרים. קשיים או הבדלים קלים להפוך למשימות בלתי אפשריות לגישור, כאשר מנקודת מבט חיצונית של זרים - ההבדלים בין יהודים לא קיימים, וכל ההתעסקות הזו בשונה ומאחד היא קטנוניות וגועליות לשמה.

קצת יותר באריכות:
ראשית, ליהודים יש שפה רשמית, עברית, שתמיד הייתה השפה הלאומי של יהודים, גם כאשר הפסיקה להיות שפה מדוברת. מאז ימי הבניים, עברית הייתה ל"שפה הספרותית" של יהודים, אבל עדיין השפה המשותפת לכל היהודים בעולם.

אם אתה רוצה להקשות, אז יש את הסיפור עם האתיופים ובני המנשה, שהתנקו מהעם היהודי בשלבים שונים לפני אלפי שנים. היסודות היהודיים אצלם נמצאו בשכבות אנתרופולוגיות עמוקות יותר... ובארכאולוגיה.

אנחנו לא זהים להורינו, לכן החלום שנהיה זהים (חיצונית... הרי בשמאל תמיד נטפלים לנושא הגזע, הצבע ואם אפשר אז בלונד עם עיניים כחולות דווקא) לאבותינו מלפני אלפי שנים הוא אידיוטי לגמרי.
אבל אנחנו היורשים הישירים היחידים של אבותינו. שום עם בעולם לא יכול לטעון לקשר קרוב יותר לעברים הקדמונים מאשר היהודים המודרנים היום.

מה שמפריד בין יהודי אירופה ויהודי המזרח, הוא פחות מאלף שנה (לא אלפיים) והטמעה איטית של גרים מבין העמים שבתוכה התקיימה הקהילה היהודית. בין נפילת האימפריה הרומית ועד נפילת פרס וכיבוש האיסלמי לפני כאלף שנה, מרכז הכובד של יהודי הגלות היה בפרס ומצריים, ולא באירופה. אירופה של לפני אלף שנה הייתה דומה יותר חברתית לאפריקה של היום, לא מקום שכדאי לגור בו.
יקרון "חיה ותן לחיות" ו"הזכות לרדוף אחרי האושר (העושר)". גם "הלאום הצרפתי" אינו מה שהיה פעם... אבל אנחנו היהודים סלע איתן נגד כל מה שההיסטוריה תזרוק עלינו.

ציטוט:
מפנה אותך לכתבה מעניינת - http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1009145.html

צאצאי היטלר החיים בישראל מדברים לראשונה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
מאת טניה גולד, גרדיאן

והחלק המעניין מאוד - ילדיו של הפרופסור בן למשפחת היטלר - גרמנים בקושי מבינים כי היינו דור שלם שבדקנו את המורים שלנו ושאלנו, 'איפה אתם הייתם לפני עשרים שנה?'".
ואז, להפתעתי, היא מכנה את בנו ¬ בנו הישראלי ¬ פאשיסט. "כשאני שומע את בני מדבר - כמו ששמעתי בסוף השבוע שעבר ¬ ישבתי ככה", והוא מצדיע במועל יד. "שניים מבני הם לאומנים, ואחד מהם הוא אפילו גזען למחצה. אני לא מסוגל להקשיב לשיח פאשיסטי. אני לא סובל את זה". הם מדברים על הפלסטינים בבוז. "כל פעם שאני שומע את זה, זוהי פעם נוספת יותר מדי. אם השואה והרייך השלישי עיצבו אותי בצורה כלשהי, אז הם הפכו אותי לדמוקרט מושבע. אני מאמין שדמוקרטיה חייבת להוכיח עצמה בהגנה על זכויות המיעוטים שלה".

אז היפנת אותי לכתבה הזו... מה פה החידוש? כולה קוריוז לכתבה תעמולתית של בטאון של נוער לנין.
אין חידוש שיש צאצאים של נאצים החיים ביניינו, אני מכיר כמה אישית. גם שהרב אהרון שאר ישוב הוא בן של נאצים גם אין כל חידוש.

גם אין חידוש בזזה שיש קומוניסט שחושב את כל מי שאינו קומוניסט לנאצי, זה חידוש? זה שאותו פרופסור קומוניסט הוא בן של נאצים הופך אותו למומחה? אולי דווקא מפני שהוא בן של נאצים הוא מנסה לעשות השוואות בכוח, כאילו הנאציזם היא תופעה אנושית רחבה ולא ייחודית לגרמנים.

נועמ'קה. אני מבין טוב יותר את הבעיה שלך. אתה רגיש לתעמולה. הארץ היא לא תורה מיסיני, ואפילו לא ספר המתים הטיבטי... קצת בגרות וקצת כבוד לאינטלגנציה של הקוראים פה.

[הפרופסור-מהכתבה-שנועם-צירף=QUOTE]"כל פעם שאני שומע את זה, זוהי פעם נוספת יותר מדי. אם השואה והרייך השלישי עיצבו אותי בצורה כלשהי, אז הם הפכו אותי לדמוקרט מושבע. אני מאמין שדמוקרטיה חייבת להוכיח עצמה בהגנה על זכויות המיעוטים שלה".
[/QUOTE]
הטענה הזו מאוד מסוכנת, פגשתי מצד גרמנים רבים מאוד בפורומים בינ"ל. זו הופך להיות הקו הרשמי של אירופה.
הגרמנים עושים השוואה בין היהודים באירפה לערבים בארץ. מזה נובע שתי פרשנויות:
יהודי = ערבי, מכאן נובע שהיהודים באירופה מזיקים וטרוריסטים כמו הטרוריסטים הערבים בישראל, אבל לקח השואה הוא שצריך להבליג כמיטב ההטפה הנוצרית.

זהו שקר וסילוף. יהודים לא היניחו פצצות, לא ניסו להשליט את היהדות כדת המדינה הנוצרית, לא התנגדו להגדרה הלאומית בארצות בהן חיו, לא בגדו או שיתפו פעולה עם האויב, כעם.
יהודים קומוניסטים ומהפכנים היא תגובת נגד טבעית ללחץ האנטישמי.

ערב י= יהודי כאילו הערבים הם מיעוט לאומי זהה לכל מיעוט לאומי אחר בעולם כמו היהודים באירופה, ולכן אסור לפגוע בו.

מצד אחד, זו דרך להתנכר מהזכות היהודית להגנה עצמית, ומצד שני זו התעלמות מופגנת מהמעורבות הערבית בטרור האיסלמיסטי והתעלמות מהאידיאולוגיה האיסלמיסטית שבצורתה המודרנית יש לה יותר הקבלות עם התורה הנאצית מאשר עם האיסלאם המקורי.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 06-08-2008 בשעה 19:01.
ישן 07-08-2008, 08:07
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
בניגוד ל"פלסטינים"...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "עם 'פיקטיבי'? והעם היהודי..."

שגילו שהם עם רק ב-11 ליוני 1967, כשהכיבוש הירדני-מצרי התחלף בשלטון ישראלי, לעם היהודי יש שורשים שהולכים אחורה כ-4000 שנה.
האו"ם לא נתן לנו דבר - חיילי או"ם לא נלחמו כאן ב-1948 כדי להבטיח את קיומה של מדינת ישראל. מדינת ישראל קיימת כאן היום אך ורק כי היישוב היהודי ב-1948 הצליח להעמיד כוח צבאי מספיק כדי להתמודד עם ההתקפה של ערביי הארץ + 5 מדינות ערביות, ולאחר מכן כונן את 4 היסודות של מדינה ריבונית (ר' למעלה, עמ' 57).
האו"ם בסה"כ הכיר בזכותנו למדינה - זכות העומדת לכל עם (כן, תתפלא, גם לעם היהודי), ושהיתה עומדת לנו גם ללא הכרת האו"ם.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:38

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר