לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2005, 22:47
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
הביתן הירדני ב- IDEX 05 האחרון...

להלן מספר תמונות מהביתן הירדני בתערוכת ה- IDEX האחרונה ב- UAE (פברואר 2005). התמונות אינן שאולות מקישורים אחרים יחד עם זאת אינן מסווגות שכן התצוגה היתה פתוחה לקהל הרב.

בתמונות הללו נראה דגם מתקדם של ה- FALCON 2 שהוא פרויקט לשידרוג של גדוד טנקי M60A3 (בערך כ- 50 טנקים ישודרגו) שברשות צבא הירדני. בפרויקט הזה משתתפות כמה חברות בינלאומיות אולם ברובו הוא מתבצע ע"י מנהלת הטנקים והרכב המשוריין הירדני - KADDB.

לא נראה לי שהצריח שהוצג הינו הגרסה האחרונה והמבצעית שכן קוסמטית וארגונומית הוא "יפה מדי" עבור טנק...

יש לשים לב ל כמה פריטים ופרטים -

1 - הוצגו ארבעה סנסורים מגלי לייזר (מופיעים בכמה תמונות כאן) מתוצרת AVITRONICS מדרום אפריקה. אלה חישנים זולים יחסית ולטענת החברה הם רגישים לרוכבי קרן. החברה נקנתה בשנה החולפת ע"י חברת SAAB השוודית. החישנים, שניים מלפנים ושניים מאחור מכסים 360 מעלות בהתראה.

2 - עמוד מטאורולוגי. לא ידוע מקורו.

3 - מדוכות עשן מתכווננות. קונספט דומה לזה של התע"ש (POMALS). למערכות מסוג זה יתרונות וחסרונות. עיקר היתרון הוא באפשרות תגובה זויתית לכוון האיום שהתקבל מגלאי הלייזר ללא צורך בסיבוב הצריח. חסרונו העיקרי הוא במערכת המכנית שבבסיסו אשר בשל סיבובה, נוטה להתקלקל בתדירות גבוהה יחסית. לא ידוע מקור המערכת הזו.

הצריח עצמו מקורו בדרום אפריקה כמדומני). הבק"ש עם ה FLIR והמערכת הבליסטית מסופק ע"י HUGHES מארה"ב. פרויקט שהיוז זכתה בו בשנה שעברה וערכו כ- $67M .

התותח, מתוצרת שוויצרית - חסר סלילים.

מענינים גם שני החריצים בצידי התותח - האם יש שם שני מקלעים מקבילים?

הנה התמונות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2005, 23:36
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
אתה צודק !!! - טעיתי בין שתי תוכניות השבחה !! - תודה !
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "הצריח זה הפרויקט עצמו . זה מה שנקרא פאלקון"

מתנצל - טעיתי בין שני תאורי תוכניות שידרוג טנקים בצבא הירדני. תודה על התיקון !!

מה שהצגתי בתמונות כאן אכן הינו שידרוג הצ'לגר הבריטי שבידי הירדנים. HUGHES אינה מעורבת בפרויקט הזה אלא בפרויקט השבחת ה- M60. כאן מרבית השידרוג הינו דרום אפריקאי.

לגבי KADDB - היא אמנם רשות פיתוח אולם היא גם אחראית טכנית על הטנקים ההשבחות של ה- M113 ועוד. משהו דומה למנ"טק שלנו. זו זרוע בעיקרה ממשלתית.

תודה על התיקונים.

אגב שים לב שבקישורים שציינת, הצריח צר יותר מזה שהוצג באמירויותץ כמו כן שינו את מדוכות העשן הקבועות.
ישן 17-03-2005, 15:46
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
לגבי שני החריצים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "הביתן הירדני ב- IDEX 05 האחרון..."

החריץ שבצד ימין של התמונה הוא המקביל ואילו השמאלי שייך לכוונת אופטית שקיימת בכל הפאטונים וגם בטנקים אחרים (אחד הגולשים פה בפורום מצא פעם כוונת כזו בטיול ברמת הגולן והיה עליה אשכול נחמד).
היה לי מוזר שהשאירו את הכוונת הזו ולא את המד טווח אופטי האופייני כל כך לפאטונים.
אולים, אחרי שגיליתי שמדובר בכלל בשידרוג של צ'לאנג'ר כמו שיאשה ציין נפתרה התעלומה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:56

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר