לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-07-2008, 09:42
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי litov שמתחילה ב "מזגן"

אני יודע איך פועל מזגן, ואני מסכים איתך שבחורף הוא פולט קור החוצה וחום פנימה. אך עדיין מבחינת ההגיון, לא ניתן לומר שהוא "מכניס חום מבחוץ", בזמן שהטמפרטורה בחוץ נמוכה פי כמה מהטמפרטורה בתוך הבית. אפשר לומר שהוא מוציא קור החוצה, או שהוא מחמם את הבית, אך את מה שאמרת קשה להגיון לסבול. (אפילו אם זה נכון אגב, שהמזגן מנצל את הפרשי הטמפ' שבחוץ, ומקרר את האוויר הקר ממילא עוד יותר, עדיין, מה שיש בחוץ הוא קור ולא חום יחסית לבית, ולכן ההגדרה לא מתאימה)
מה דעתך אגב, להגדיר את המזגן בקיץ כ"מכניס קור מבחוץ"? הלא תצטמרר למשמע ההגדרה?

העגה המקצועית של חשמלאים, כשמה כן היא, "עגה" בלבד, וכל קשר בינה למציאות רופף. (אגב, ולא רק חשמלאים, אפילו רופאים. ע"ע "עצמונית") פעם אחת נפלטה למתקין מזגנים בור מלה לא במקום, נהפכה ל"עגה", ומשם השד יודע לאן זה ידרדר.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 25-07-2008 בשעה 09:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-07-2008, 10:33
  litov litov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.04
מזגן
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אני יודע איך פועל מזגן, ואני..."

זיו היקר

בתור רכז פורמים חשובים מנהל בפורומי תוכנה, אודיו וקולנוע, תיאולוגיהומיתולוגיה

כנראה שאתה מרגיש נציגו של האל עלי אדמות, לפיכך אתה אף פעם לא טועה,ומה שיותר גרוע לא מסוגל ואסור לך להודות שטעית, וכמנהל פורום בעניני דת אתה יודע שרציונל ואמונה לא יכולים להתחבר,מצורף חומר שהופיע במאמר המופיע באתר המופיע למטה

http://www.hayadan.org.il/wp/qanda-0001-2603079/

איך יכול להיות שמזגן מוציא 3 וואט על כל וואט שמושקע בו? האם זו לא הפרת חוק שימור האנרגיה?

יונתן שנהב,‏ יום שני, 26 במרץ 2007

מדור חדש - על כל שאלה תשובה. יונתן שנהב מסביר נושאים קשים במדע ובטכנולוגיה

תשובה: כל מזגן (חיצוני ולא מרכזי) מכיל ארבעה רכיבים: מדחס, מעבה (שם הטמפ' בד"כ מעל 70 מעלות), שסתום התפשטות (מפיל את הלחץ) ומאייד (שם הטמפ' בערך 4 מעלות). אם רוצים אוויר חם נשים מאוורר ליד המעבה והאוויר נכנס לחדר חם. מזגנים מודרניים עובדים בתצורה הנקראת משאבת חום. משאבת חום היא מכונה סופר יעילה שיכולה להוציא חום או קור עם אותם רכיבים, שפשוט מחליפה את כיוון המחזור התרמודינאמי.

כעת לשאלה. בסליל חימום רגיל אנו משקיעים אנרגיה בצורת זרם חשמלי שיוצר חום של חיכוך (ישנה התנגדות של מתכת למעבר הזרם בה). זהו המנגנון הפרימיטיבי ביותר של יצירת חום, ובו מקדם היעילות הוא 1. על כל וואט מושקע נקבל 1 וואט של חימום. לעומת זאת במשאבת חום אנו נשקיע אנרגיה בדחיסה בלבד. המאייד הקפוא (בתוכו זורם גז ב 4 מעלות צלסיוס) היושב בחוץ (בחורף) קולט חום מהסביבה, בתנאי שהיא בטמפ' גבוהה מ 4 מעלות, ומאייד את הקרר. כלומר מתבצעת פעולה הפוכה של שאיבת חום מסביבה קרה! לאחר העלאת הלחץ של הגז, המזגן הביתי שלנו מוכן לשחרר את החום שנאגר בו אל הסלון. כלומר, הפואנטה של משאבת חום היא לאסוף את החום מבחוץ ולא לייצר אותו. לפי החוק הישראלי מקדם היעילות המינימאלי עבור מזגנים ביתיים הוא 3. למעשה אין הגבלה תיאורטית מלבד הכדאיות של חברות המזגנים בהשקעה על מחקר של קררים חדשים.

יעילות מופלאה זו מקורה בחומרים המיוחדים המשמשים את המזגנים. הדרישה מקרר היא שיהיה נדיף בטמפ' נמוכה ככל האפשר, כך שיוכל לקלוט חום רב ככל האפשר לפני האיוד. חום זה יבוא מהחדר אותו אנו מעוניינים לקרר.

איך יכול להיות שמזגן מוציא 3 וואט על כל וואט שמושקע בו? האם זו לא הפרת חוק שימור האנרגיה?

יונתן שנהב,‏ יום שני, 26 במרץ 2007

מדור חדש - על כל שאלה תשובה. יונתן שנהב מסביר נושאים קשים במדע ובטכנולוגיה

תשובה: כל מזגן (חיצוני ולא מרכזי) מכיל ארבעה רכיבים: מדחס, מעבה (שם הטמפ' בד"כ מעל 70 מעלות), שסתום התפשטות (מפיל את הלחץ) ומאייד (שם הטמפ' בערך 4 מעלות). אם רוצים אוויר חם נשים מאוורר ליד המעבה והאוויר נכנס לחדר חם. מזגנים מודרניים עובדים בתצורה הנקראת משאבת חום. משאבת חום היא מכונה סופר יעילה שיכולה להוציא חום או קור עם אותם רכיבים, שפשוט מחליפה את כיוון המחזור התרמודינאמי.

כעת לשאלה. בסליל חימום רגיל אנו משקיעים אנרגיה בצורת זרם חשמלי שיוצר חום של חיכוך (ישנה התנגדות של מתכת למעבר הזרם בה). זהו המנגנון הפרימיטיבי ביותר של יצירת חום, ובו מקדם היעילות הוא 1. על כל וואט מושקע נקבל 1 וואט של חימום. לעומת זאת במשאבת חום אנו נשקיע אנרגיה בדחיסה בלבד. המאייד הקפוא (בתוכו זורם גז ב 4 מעלות צלסיוס) היושב בחוץ (בחורף) קולט חום מהסביבה, בתנאי שהיא בטמפ' גבוהה מ 4 מעלות, ומאייד את הקרר. כלומר מתבצעת פעולה הפוכה של שאיבת חום מסביבה קרה! לאחר העלאת הלחץ של הגז, המזגן הביתי שלנו מוכן לשחרר את החום שנאגר בו אל הסלון. כלומר, הפואנטה של משאבת חום היא לאסוף את החום מבחוץ ולא לייצר אותו. לפי החוק הישראלי מקדם היעילות המינימאלי עבור מזגנים ביתיים הוא 3. למעשה אין הגבלה תיאורטית מלבד הכדאיות של חברות המזגנים בהשקעה על מחקר של קררים חדשים.

יעילות מופלאה זו מקורה בחומרים המיוחדים המשמשים את המזגנים. הדרישה מקרר היא שיהיה נדיף בטמפ' נמוכה ככל האפשר, כך שיוכל לקלוט חום רב ככל האפשר לפני האיוד. חום זה יבוא מהחדר אותו אנו מעוניינים לקרר.
ישן 26-07-2008, 21:30
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי litov שמתחילה ב "מזגן"

אני שמח שירדנו למישור האישי, בו נציג החשמלאים עלי אדמות מנסה להכניס לנציג האמונה.
עד עכשיו הכל היה במישור הטכני, ומכיוון שלנציג החשמלאים נגמרו השפנים בכובע, הוא עבר לבצע אד-הומניזם בנציג הדתות (כפי שאתה מכנה אותי) הייתי מצפה שכיוון שאתה רואה שאני מנהל פורומים במספר קטיגוריות בפרש, תחומי ההתעניינות שלי רבים ומגוונים. אך אתה בחרת להתייחס לפורום מסויים מאוד, במטרה להפוך אותי ואת תגובותי למשהו הזוי, וכדי לשלול ממני את זכות הויכוח השווה. יכלת לפטור אותי ב"מנהל פורום תוכנה, מה הוא מבין בענייני חומרה?" או יותר טוב, "רכז בפורום קולנוע, מה לו ולמזגנים?" אבל לא. אתה בחרת לתקוף אותי אישית, ומכיוון שאינך מכיר לא אותי ולא את תחום עיסוקי, נתפסת לדבר הראשון שראית "מנהל בפורום תיאולוגיה ומיתולוגיה", ומכאן הדרך כבר חלקה. הרי אני כ"מנהל פורום בעניני דת", אדם הזוי, מתעסק בענייני מיתולוגיה, ובין הקרבת פר לאליל כזה או אחר אני משרבט להנאתי תגובות בפורום חשמל ואלקטרוניקה. יכלת פשוט לכתוב שכיוון שכל מטרתי בחיים היא להעביר את מתקיני המזגנים הנבערים מדעת לחסות תחת האמונה שתגאל את נפשותיהם, הרי שאין להתייחס לתגובותי ברצינות. ורק אתה, החכם מכל אדם מסוגל להביא את האמת לפורום.

ולעניין; הויכוח שלנו אינו טכני (שנינו מסכימים ומבינים את עיקרון פעולת המזגן עוד טרם האשכול הזה), וגם אינו מתיימר לשפוט את עגת מתקיני המזגנים. הויכוח הינו על לוגיקה, הבנת הנכתב, הבנת הנקרא, וניסוח הגיוני בעברית תקינה.
המזגן לא מסוגל (מבחינה לשונית כמובן) להכניס חום מבחוץ לתוך בית חם יותר, כיוון שאין בחוץ חום יחסית לבית, אלא קור. אמנם יחסית לגבול הטמפרטורה התחתון של המזגן זה נחשב חום, אך זה מעניין מתקיני מזגנים בלבד. מבחינה לוגית המזגן יכול לאבד קור בחוץ, ועקב כך יווצר חום שניתן יהיה לחמם באמצעותו את הבית. הוא יכול גם לנצל אפשרי טמפרטורה בין החום היחסי בחוץ לטפרטורת המינימום הדרושה לפעולה כדי להפטר מעודפי הקור ברדיאטור, אך קשה לכנות זאת כ"הכנסת חום מבחוץ".
אני שמח שהבאת מאמר שבו כותבו מתנסח בצורה שבה אתה מתנסח, כי זה רק מראה שגם אני יכול לכתוב מאמר זהה ולהתנסח בצורה המקובלת עלי.

אה, והויכוח גם יסתיים כאן, כי מכיוון שבחרת לעסוק בי במישור האישי, אני בוחר שלא להתייחס מעתה לתגובותיך בכלל, שמא ארד גם אני לאותה דיוטא תחתונה שממנה אתה תוקף (כידוע ממאמר חז"לינו, המתאבק עם מנוול, מתנוול ג"כ) ואז לא אוכל לעסוק בעניני הדת החביבים עלי כל כך.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 26-07-2008 בשעה 21:32.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:11

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר