לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2008, 21:56
  nadive nadive אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.06
לעבוד או לא לעבוד?

אני לא ממש בטוח אם זה קשור לכאן (ל'מה שבלב') אבל אני לא חושב שאם אני אפרסם ב'מה שבראש' אני אקבל תשובה נורמלית...

קצת רקע: אני בן 17 וחצי, סיימתי כיתה יב' (הקלה שחבל על הזמן!) ואני מחכה לגיוס במרץ. ההגברות שלי הן פיזיקה וכימיה, אנגלית ומתמטיקה עשיתי רק 4 יחידות.

אז ככה.
לפני שבוע אבא שלי בא אלי בהצעה לעבודהף שאני יעבוד בבית ספר שלו כמתרגל כיתות אומץ. אני עדיין לא ידע איזה כיתות בדיוק, כמה שעות ומתי.. אני ידע את זה שבוע לפני הלימודים. המשכורת אחלה, אני חושב: בבוקר 21 ובצהריים 23. כעיקרון אני יכול לקבוע את השעות, כל עוד, כמובן, הן לא סותרות את המערכת המקורית שלהן. החומר ממש ממש קל, אני חושב שתוך שבועיים אני יכול ללמוד את כל החומר שלהם לכל הסמסטר, אם לא אז בהרבה פחות (חומר של סמסטר אחד - עד ינואר, שם הם ניגשים לבחינות הבגרות מועד חורף.
אבל יש בעיה קטנטנה... זה אומץ!!!
אני זוכר את מבר כאנשים שאי אפשר לסבול, אומץ לא אמור להיות גרוע יותר?
אם נתעלם לרגע מה'בעיות קשב וריכוז'... שגם לחברים שלי יש... הם לא בדיוק מלח הארץ...
צריך גם להוסיף שאם אני לא חוזר עם ההורים הבייתה, אני צריך לקחת שני אוטובוסים - משם לבאר שבע, ומשם הביתה... אם הכל הולך חלק ואני מגיע בדיוק לאוטובוסים, זה יוצא שבע בדרכים, אם לא, זה יכול להגיע לשעתיים... מבאס.
טוב, הבעיה הזו מתרידה אותי קצת זמן, וחשבתי אם לחזור בי מההבטחה שלי.... למרות שזה לא נראה לי צעד נבון...
אולם,כשאני חושב על זה, באמת כדאי לי להישאר: בעתיד יסתכלו על זה בעין טובה (אני מקווה), אולי אני יוכל לעבוד בזה גם בעתיד (אם עשיתי את זה פעם אני יוכל לעשות זאת שוב), יש מצב שהצבא יסתכל על זה בעין טובה.. המשכורת אחלה, וזה מקום העבודה של אבא שלי, אז אני יוכל, אם לא יהיו שיבושים והפרשי זמנים, לסוע איתו לעבודה ומהעבודה הביתה (אגב, גם אמא שלי עובדת בבית ספר קרוב לשם).
והכי חשוב: זה, תכלס, אתגר...
אני גם יכול לעבוד בעבודה נוספת, להרוויח יותר (אם התרגול יהיה בצהריים...)

כשאני חושב על הקשיים ועל הייתרונות שיוצא מהעיניין נראה לי יותר נכון לקחת את העבודה.. אבל אני לא ממש בטוח בעצמי, אחרי הכל זה לא פשוט.
אז, להישאר או לסגת?
(אני לא ממש רוצה לסגת, אני רוצה לדעת מה אתם חושבים... יש לי מצבים רוח משתנים )
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2008, 08:45
צלמית המשתמש של גבירת_קרה
  גבירת_קרה גבירת_קרה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nadive שמתחילה ב "לעבוד או לא לעבוד?"

אני חושבת שזו עבודה מאד מעציה ומאתגרת. כיתות אומץ שונות מאד מכיתות לא רגילות אחרות:
אלה תלמידים שבאמת רוצים ללמוד ולהתקדם, אבל ניצבים בפניהם קשיים.
לחלקם קשה לגשר על פער מכיתות נמוכות יותר,ולחלקם חסרים כלים. לכן, מדובר בכיתות מאד קטנות שמתאפשרים להם תקציבים גדולים ואת המורים הטובים בבית הספר. גם בתיכון שלי יש
כיתת אומץ והבנות בה מקסימות . אני אמנם לא מכירה יותר מדי את הבנים,אבל מספיק בשביל לדעת שרובם לא מופרעים. זו ממש לא חבורה של בטלנים עצלים,ואין צורך לזלזל בה

אני לא חושבת שיש דבר מספק יותר, מאשר לסייע למי שחותר אל הצלחתו אך מתקשה לנווט אליה.

בעניין הטכני, אני לא מוצאת בעייה: בעניין הניידות- אמרת שתוכל לקבוע פחות או יותר את
השעות, כך שאני מניחה שלרוב תצליח להתאים את השעות לשל הוריך, ומהשכר-אתה מרוצה.
מה גם שמדובר בתוספת נחמדה לרזומה ובהזמנות לרכוש נסיון ולראות מעבר לדעות הקדומות.

בהצלחה ותעדכן!
ישן 07-08-2008, 09:59
צלמית המשתמש של גבירת_קרה
  גבירת_קרה גבירת_קרה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי opie שמתחילה ב "באיזה בית ספר את למדת?"

אני לומדת בבית ספר במרכז הארץ, ואצלנו יש כיתה לתלמידים עם בעיות משמעת, מב"ר ואומץ. בגלל שפעמים רבות בעיות בלימודים וחוסר משמעת עולים בקנה אחד, אני חושבת שההפרדה הזאת ממש משמעותית: מי יותר מה, וכמה רצון יש לכל אחד לסיים תיכון בכבוד.

אומץ זו כיתה שמשקיעים בה המון המון - ממש מאכילים מהכפית, ואכן יש תוצאות. אמנם,רובם מעשנים ועושים שטויות ותעודות הבגרות שלהם לא תמיד מלאות ,אבל הם בסה"כ בסדר. רובם התעצלו בילדותם ועכשיו לוקחים את עצמם בידיים. לעומת זאת במב"ר פחות משקיעים (גם בית הספר וגם הילדים עצמם,) ושם מבריזים חופשי , ולכן תלמידים מאומץ שעושים בעיות, מועברים למב"ר (וגם זה יחסי,כי המופרעים הרציניים בכיתה נפרדת) .

ברור שזו כיתה עם לא מעט בעיות, אבל אני חושבת (ומקווה בשבילו) שהוא קצת נסחף.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:01

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר