לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2008, 19:04
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
שאלה שאלה בדבר מבנה באר ישן לא רחוק מהכניסה לכביש המוביל לבית ג'מאל.....

כשנוסעים מצפון לדרום על כביש מס' 38 המוביל מאיזור שער הגיא ועד לבית גוברין ניתן להבחין כ 500 מטר לאחר שממשיכים בנסיעה וחולפים את הפנייה שמאלה (מזרחה) לכביש שמוביל למנזר בית ג'מאל במבנה דו קומתי בן שתי קומות כשהקומה התחתונה חצי מעוגלת ועל הקיר המערבי שלושה חרכים שבהתחלה מאוד התאימו לי למה שאנחנו מחפשים מזה כמעט כשנה עבור אשכול אחר...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

היום יצא לי להגיע קרוב יותר למבנה המוזר הזה וכשנכנסתי לתוכו הסתבר לי כי מדובר בעצם בבאר עמוקה וגדולה כשבמקום אף ניצב עדיין המנוע שעמו נשאבו המים, הבאר עצמה מלאה במי תהום (שנראים רע למדי)...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לאחר שסיירתי מעט בסביבת המבנה העלתי השערה כי מדובר במעין "מפעל מים/השקייה כל שהוא וזאת עקב המצאות של לפחות עוד שני בורות מים בסביבתו (צריך להזהר כי הם לא ממש נראים אלא לאחר שמתקרבים אליהם) ומה שיותר מעניין הוא שכ 40 מטר דרומית מערבית למבנה נראים שרידים של תעלות, אבנים מסודרות ואפילו מעין סכר קטן:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וכאן בעצם נשאלת השאלה:

מי ומתי בנה את המבנה המושקע הזה?
את מי הוא שימש?

אין לי ספק כי מדובר במבנה שהוקם טרום הקמת המדינה (הייתי מהמר על שנות השלושים) אך למיטב ידיעתי במקום לא שכן כל ישוב קרוב או כפר ערבי (אני חושב שהכפר הקרוב ביותר היה היכן שממוקם קיבוץ צרעה)...
יכל להיות שהוא היה שייך בכלל למנזר?...

כל רקע או הסבר יתקבל בשמחה ובברכה !....

אגב - ניסיתי לחפש ב"גוגל" על פי הערך באר/בית ג'מאל אך ללא תוצאות רלונטיות.

בתודה.

לבני.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2008, 20:25
  משה פרנק משה פרנק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.08
הבאר של עינות דקלים ליד בית ג'מאל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שאלה בדבר מבנה באר ישן לא רחוק מהכניסה לכביש המוביל לבית ג'מאל....."

הבנין בעמק ליד בית ג'מאל הוא רק אחד מהרבה בתי באר שהיו באזור. העמק נקרא "עינות דקלים" וזרמו בו מים רבים בעבר. בחורשת אקליפטוסים במעלה הנחל, באמצע הכביש שעולה לרמת בית שמש, היתה נביעה שעשתה ביצה קטנה. להערכתי, האקליפטוסים נועדו ליצב את השוליים של תעלת הניקוז שיבשה את הביצה. בשנים טובות נוצרת במקום שלולית גדולה.
מחורשת האקליפטוסים למטה זרמו מים רבים. חלקם על פני הקרקע, חלקם מתחת לפני הקרקע. את האחרונות נהגו לשאוב לאורך כל ההיסטוריה, בבארות אנטיליה (אחת שרדה בעמק ליד הדקלים) ובשנות השלושים התחילו לבנות בארות עם מנוע.
כמה שאני מכיר, זאת היתה הבאר של בית ג'מאל. צריך לזכור שבבית ג'מאל היה בי"ס חקלאי עם הרבה ילדים, היה שם משק חקלאי מאד מפותח ומתקדם, מרפאה גדולה והרבה נזירים ולזה נכנסת גם הבאר.
ישן 05-08-2008, 18:33
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
הבאר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שאלה בדבר מבנה באר ישן לא רחוק מהכניסה לכביש המוביל לבית ג'מאל....."

הבאר מאוד דומה (בחומר הבנייה, עומק, וקוטר) לבאר שנמצא בגן הלאומי עבדת, ליד בית המרחץ הביזנטי שמתחת לגבעה. שם הבאר נחפר על ידי ממשלת המנדט הבריטי לטובת תושבי הכפר הערבי שהיה קיים במקום, אם אני לא טועה עד 1948.
The release of convicted terrorists before they have served their full sentences seems like an easy and tempting way of defusing blackmailed situations in which innocent people may lose their lives, but its utility is momentary at best. Prisoner releases only embolden terrorists by giving them the feeling that even if they are caught, their punishment will be brief. Worse, by leading terrorists to think such demands are likely to be met, they encourage precisely the terrorist blackmail they are supposed to defuse.

1995 ,Binyamin Netanyahu, Fighting Terrorism

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:59

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר