לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2008, 21:07
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
צבאי עזרה באיתור פצוע.

לפני מספר דקות שוחחתי עם לוחם מסיירת שקד שלחם במלחמת יום הכיפורים ואין לי שמץ של מושג מהיכן הוא איתר את מ"ס הטלפון שלי לגבי אחת החידות שלמרות שחלפו כמעט 35 שנים מאז היא לא נפתרה.
ביום שני 16.10.1973 בעיצומו של קרב האימים הנורא בתולדות צה"ל קרב " אבירי הלב" [ צליחת התעלה] קרב שנהרגו בו מאות לוחמים רובם טנקיסטים .
נשלחתי במסגרת פלוגה א' 407/600/14 בפיקוד רס"ן לימים תא"ל אהוד גרוס על מנת לחלץ את שרידי הכוחות מצומת המוות " בטירטור לקסיקון".
הטנק של אהוד שהוביל את הכוח נפגע ממארב של טנקים שהיה בצומת איש הצוות החמישי שלו סגן יוסי כהן הי"ד שנתן את הטנק לאהוד נהרג, אני שהייתי השני ,שברתי ימינה וחיסלתי מטווח של 2 עמודי חשמל בירי מהיר את שלושת הטנקים שהיו בצומת.
לאחר מיכן נסוגנו לאחור תפסנו מחסה מאחורי תעלת השקייה ולקחנו על הטנק כ35 לוחמים ופצועים מגדוד 184 , 407/600 לוחמי סיירת שקד במגמה להגיע לתאג"ד 407/600/14 שהתמקם בצומת לקקן לקסיקון.
וכאן אני מגיע לעיקר.
בין כל הלוחמים והפצועים רובם פצועים קלים שחולצו על ידי הטנק שלי ,היה נער שלפי הערכתי היה מסיירת שקד מהפלוגה הצעירה - לפי צבע הנעליים -שחטף פגיעה קשה ברגל - היא הייתה פשוט תלוייה וכל המכנס שלו היה מכוסה בדם .
ירדתי מהטנק יחד עם הטען קשר שלי שלמה קופרברג על מנת לחלץ אותו לתאג"ד והוא למרות פציעתו הקשה בכה בכי מרורים אחז את הF.N שלו וסירב להתפנות וביקש להשאר עם חבריו.
.למרות שחלפו 35 שנים מאז, המראה לא מרפה ממני מי שמסוגל ויכול לפתור את התעלומה יבורך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-08-2008, 18:27

צבאי תשובה לעופר דרורי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "לא תשובה לשאלתך אבל בכל זאת שאלה"

ביום שני 15.10 סופח גדוד 407/600 לחטיבה 14.
ביום שלישי 16.10 לאחר שהגדוד חדל מלהתקיים ,הפכו שרידי הגדוד - פלוגה א' אהבה בפיקוד רס"ן אהוד גרוס ופלוגה ג' גלון בפיקוד סרן גבי ורדי לכוח חטיבתי בפיקוד אמנון רשף מח"ט 14 פלוגה ב' בסין בפיקוד רס"ן גדעון גלעדי הי"ד שקיבל את אות הגבורה נמחקה לחלוטין בצומת טירטור לקסיקון ובציר עצמו ופרט לטנק בודד של מ"מ צביקה יוגב [ פוקס ] שהצטרף לפלוגה א' לא נשאר מהפלוגה שום שריד/ או כוח קרבי .
עד ליום שישי 19.10 בשעות הבוקר לאחר הקרב המוצלח מול חטיבה 25 ביום רביעי 17.10 בלקסיקון 263 היו הכוחות ת.פ. רשף, כולל שרידי גדוד סיור 87 ופלוגה ח' בפיקוד יאיר ליטוויץ.
רק ביום שישי בבוקר צורפו הכוחות לגדוד 79 בפיקוד מ,מ המג"ד נתן בן ארי שקיבל את הפיקוד לאחר שהמג"ד מצנע נפצע בליל הבלהות .
בשעה 9.45. חצה גדוד 79 + כל "הנספחים" את התעלה על גשר הגלילים ובצוהרי היום בשעה 13.30 בקירוב עזרו ארבעת הטנקים שנותרו בפלוגה - גרוס המ"פ אלי הררי הסמ"פ צביקה פוקס מ"מ 3 ודני קריאף [ סמ"ר] מ"מ 2 לעזור בחילוץ כוח " דוב לבן" שנקלע למארב במטעי המנגו ושדות התירס במיתחם " אורחה" ושם גם חוסלו ע"י פלוגה א' כ300 חיילי קומנדו מצריים [ סודניים] ..
ישאל הקורא איך בדיוק הגעתי למסקנה.. שהיו שם 300 ולא 200 או 600..
יותר פשוט מפשוט..
עמדנו 4 טנקים מול שדה התירס והמנגו והמטרנו אש תופת של מקלעים , מעיכים לא היו לנו להפתעתי הרבה אותם חיילי קומנדו העילית של הצבא המצרי היו שבורים לחלוטין ולא ירו עלינו אפילו כדור אחד..
והתשובה היא:
לאחר מספר ימים כשהצחנה הייתה בלתי נסבלת הגיעו בולדוזרים מדגם D7וקברו את כולם ועד אז הסתערו לוחמים אבל בעיקר אנשי מפקדה על שדה התירס על מנת ללקט שלל בעיקר קלצ'ים ואז ראינו את ממדי ההרג.
ישן 11-08-2008, 21:48

לזיו תודה על העזרה אבל לא נראה לי שהפצוע היה מפקד.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ziv.harel שמתחילה ב "שמו של הפצוע שאתה מחפש = צבר ארם ="

לזיו המון תודה על העזרה בחיפוש הפצוע.

זה בוער בעצמותי יותר משלושה עשורים.
בעוד חודשיים "נחגוג" 35 שנה למלחמה הנוראית.
הלוחם שאותו אני מחפש לא היה מפקד ואני משוכנע לחלוטין.
הוא היה נער צעיר יפה תואר בלונדיני ,אתה חייב לעזור לי על מנת למצוא את אותו נער.
אני מקווה בכל ליבי שבשלב מאוחר יותר הוא לא נהרג , להערכתי הסובייקטיבית זה לא קרה , משום שלאחר שהוא סירב להתפנות השארתי אותו מאחורי מחסה [ תעלת השקייה] ואני מאמין שבשלב מסויים הוא פונה לתאג"ד.
אנא תעשה כל מאמץ על מנת לאתר את אותו לוחם.
סיירת שקד היא לא אוגדה או ארמיה ..
אני משוכנע שבסופו של דבר - או שאתו נער - לוחם עז נפש יתגלה ,או שמי שהיו לצידו יכול לשפוך אור על התעלומה , למרות שלפי דעתי הסיכוי הוא קלוש משום שהלוחמים שהיו שם באותה תופת, לא ידעו מי נגד מי, יוכלו לעזור באיתור.
במידה ונצליח זה יהיה על הכיפאק במידה ולא שלא יגידו שלא ניסינו.
תנסה לבדוק עם בצלאל טרייבר מבית יהושע - ספקטור או עם המפקדים של שקד שלחמו בגזרה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר