לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-07-2008, 13:27
  קבוצת_אידאה קבוצת_אידאה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
הרובה נולד..
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי horani שמתחילה ב "אני יודע, אך ישנם אנשים..."

הרובה נולד "לידה" קשה ,מעורבתו בעשרות תקלות ..,שינויים במבנה אינם הופכים אותו לכלי טוב יותר.
לדובדבן כלים רבים ,שהנשק העקרי הינו m4 שלעניות דעתי עולה רבות על התבור.
ברשותי m4 קומנדו המלווה אותי כ שלוש + שנים וכל שיש לי לאמר עליו הם רק דברים טובים.
בזמנו העליתי תמונות לפורום של מספר כלים אישיים (m4 ,'AKS-47UF קומנדו).
הניסיון שלי בכלים אלו (ניסיון מעשי יום יומי) מביא אותי לקביעה חד משמעית.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.inoutstar.com/thumbs/90/Imperator-Gaius-Julius-Caesar-Divus-378.jpg]

כל מה שאפשרי, כבר נעשה. כל מה שבלתי אפשרי - ייעשה!-גאיוס יוליוס קיסר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-07-2008, 18:21
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
מה בדבר שמוש בכלי נשק שקיימים בזירה, אתה לא רוצה שידעו כי נניח סיירת זו או אחרת היתה
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי קבוצת_אידאה שמתחילה ב "הרובה נולד.."

יכולה להיות סיטואציה בה אתה רוצה שסיירת ספציפית תשמש בנשק שזמין בגזרה, במזרח התיכון נפוץ מאוד שמוש ב- AK47 על גרסאותיו השונות ופחות M16.

גם אם אתה שולח יחידה לאסוף מודיעין אתה לא רוצה שבמקרה של התקלות וחילופי אש לאויב יהיה קל להבין מי היה שם ובמיוחד למה. גם אם האויב סובר כי ישראל במעש - עדיף שלא יהיו לו הוכחות.

דוגמא: במעבדות זהוי פלילי ניתן להפיק את המתכת מקליעים ותרמילים ולהבין מאיזה חומר בנוי הקנה שירה אותם (לא בתנאי שטח אלא ב- Delay לא קצר).

לתבור אני מאמין שיש יחוד מטלורגי - כלומר איזו סגסוגת ובאילו תנאי לחץ, טמ"פ וגז סביבה הקנה והנוקר נוצרו.

לא הייתי פוסל על הסף שמוש ב- AK47 כנשק אישי של חיילי הסיירות (נו טוב, אפשר להנפיק גם נשק מלא שוויץ ליציאה הביתה מסוג M16 או תבור).

תמיד עדיף שלאויב תשאר חוסר הידיעה מי ביקר שם ונאלץ לירות.

מה שכן, הייתי מוודא שלוחם הסיירת ידע להשתמש בנשק העיקרי של יחידות צה"ל השונות רק למקרה ובלחימה כוללת יהיה במגע עם חיילים "לא מיוחדים" וכדאי שידע לתפעל את התבור כמו את ה- M16, גליל, מאג, נגב, .......

ולכן ל הייתי פוסל על הסף את הסיבה לאי ציוד בתבור מסיבה זו. ולא כי נשק תוצרת הארץ פחות טוב מנשק תוצרת ארה"ב.
ישן 26-07-2008, 16:21
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אז זהו, שלא. אני לא יודע מה..."

אתה לא מדבר מתוך ידע ידידי..
יש יחידות שעוברות את ההקמות שלהן עם תבור (פלסר גבעתי לדוגמא), כלל המשקים מוכשרים על התבורים ברמה מאוד גבוהה, כמו בכל נשק אחר - ברמה הכי גבוהה שתראה בצה''ל. יש מספיק תבורים בשביל לצייד את כל מדור הקליעה ואת מדור לוט''ר ביחד. אדם להזכירך היה הבסיס הראשון שקיבל את התבור.. =)
בכל מקרה, לא כל המדריכים הולכים אם אותו נשק, הרוב בוחרים בפלאטופ קומנדו.
ובקשר לפעילות מבצעית, אתה לא מעודקן, חבר. כל השיקולים נעשים גם מתוך הבטים מבצעים. היחידה כמובן לא מבצעית בטירוף, אבל מבצעית מספיק... לא מזמן קיבלה צל''ש רמטכ''ל על הפעילות בעזה (אם זה אומר משהו). =)
כל זה לא ממש קשור לנושא האשכול, זה רק להעשרה הכללית שלך.
יום טוב.

ישן 26-07-2008, 16:39
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "אתה לא מדבר מתוך ידע..."

טוב, נעשה סדר בבאלגן:

1. גדס"ר גבעתי מצוידים בתבור כי החטיבה הצטיידה בכלי, בדיוק כמו שבאורך פלא בקרוב תראה חיילים מגדס"ר גולני מצויידים בתבור. המש"קים (והמש"קיות) שלהם הולכים עם תבור כי זה הכלי עליו הם צריכים להדריך את החיילים.

2. אדם, מן הסתם, היה הבסיס הראשון שצוייד בתבור, כי שם יושב מדור קליעה ורמ"דו המיתולוגי מייקי, שקובע את התו"ל, השימוש וכל שאר הדברים שקשורים לכלי, המלאכיות שלו הן שצריכות להעביר את ההדרכה הבסיסית לחיילים על התבור ולכן הן קיבלו אותו ב"נגלה" הראשונה.

3. אז איזה עוד אופציות יש למדריכים מבחינת נשק?
לצורך העניין זה לא רלוונטי אם זה M-16 ארוך, מקוצר, מנוסר, מקוצרר, פלאטופ, פלאטופ קומנדו או כל וריאציה אחרת, הכלי הוא אותו כלי.

4. בסדר, אני מכיר את כל הויכוחי למי-יש-יותר-גדול, אני גם מכיר את הפעילות המבצעית של ה"יחידה", אני מכיר משם חבר'ה וגם יצא לי לעבוד אתכם בעזה בשתי הזדמנויות.
אני לא יעיד על הרמה, איכות, כמות ובכלל אני אמנע מלהיכנס לויכוח הזה, בעיקר כי הוא נטחן עד דק ואין לי כוח.

בשורה תחתונה, אתם יחידת הדרכה, אין מה להתבייש בזה או לנסות להתהדר בדברים שאינם נכונים.
מטרתכם היא הדרכה ולא פעילות מבצעית אז תתמקדו בזה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 26-07-2008, 19:14
  קבוצת_אידאה קבוצת_אידאה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
תגובה לgolani_2
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "טוב, נעשה סדר בבאלגן: 1...."

"2. אדם, מן הסתם, היה הבסיס הראשון שצוייד בתבור, כי שם יושב מדור קליעה ורמ"דו המיתולוגי מייקי, שקובע את התו"ל, השימוש וכל שאר הדברים שקשורים לכלי, המלאכיות שלו הן שצריכות להעביר את ההדרכה הבסיסית לחיילים על התבור ולכן הן קיבלו אותו ב"נגלה" הראשונה."
בסיס אדם לא היה הבסיס הראשון שהתבור הגיע אליו.התבור הגיע לראשונה לביסל"ח ולעוד מספר מקומות שאין זה המקום לציין את שמם.

"3. אז איזה עוד אופציות יש למדריכים מבחינת נשק?
לצורך העניין זה לא רלוונטי אם זה M-16 ארוך, מקוצר, מנוסר, מקוצרר, פלאטופ, פלאטופ קומנדו או כל וריאציה אחרת, הכלי הוא אותו כלי."
הכלי אינו אותו כלי ,כל כלי שציינת כאן שונה מאחיו .

"בשורה תחתונה, אתם יחידת הדרכה, אין מה להתבייש בזה או לנסות להתהדר בדברים שאינם נכונים.
מטרתכם היא הדרכה ולא פעילות מבצעית אז תתמקדו בזה."

יש לי דווקא הרבה ניסיון בפעילות מבצעית ואני עדיין קובע שהתבור קיבל איפור ותו לא.
כלי המתאים למשטרה,אבטחה וכו',לא ככלי לחימה האמור לשאת את כובד הלחימה של צהל .
זו דעתי ,נקודה,שום סרט כזה או אחר ישנו את קו מחשבתי/ניסיוני .
לדעתי עושים הרבה רעש על כלום,אני מקווה להתבדות ,אך אני טועה לעתים רחוקות מאד.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.inoutstar.com/thumbs/90/Imperator-Gaius-Julius-Caesar-Divus-378.jpg]

כל מה שאפשרי, כבר נעשה. כל מה שבלתי אפשרי - ייעשה!-גאיוס יוליוס קיסר.

ישן 25-07-2008, 18:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "למה תבור צריך לבוא על חשבון..."

זה ממש לא עובד ככה. יש עניין של אחידות החימוש, ענייני תחזוקה וחלפים ועוד. מה יקרה לחייל ששירת עם התבור ועכשיו צריך ללמוד מחדש על נשק אחר? מה ההגיון בכך?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-08-2008, 11:30
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "why do current Tavors have short barrel and are black?"

מחשבה עצמאית שלי (לא משהו מבוסס על ידע מעמיק):
  1. הגרסה המקוצרת נבחרה כיוון שצה"ל מסתפק בדיוק קליעה של אורך קנה 38 ס"מ ורצה להמנע מהשקעה ברוס"רים שעוד כמה שנים לא יחשבו ל"מאגניבים" כי לדובדבן / גדס"ר X / סיירת שקר כלשהו יש ולכן פז"מניקים חייבים להתהדר גם בנוצות אלו. קצת לימוד היסטוריית הטמעת רוס"רים בצבא שלנו תגלה שכמעט תמיד יש סחף כלפי גרסאות קצרות של נשקים. מתחיל בקצינים בכירים ויחידות שהנזק מקיצור הקנה שווה את התמורה, ממשיך במג"דים וסמג"דים ונגמר בבכיינות של ותיקים. צה"ל (לדעתי) החליט לדלג דור ולחסוך את ההשקעה בקנה ארוך. טמטום? אולי.. מצד שני, לפחות הם לומדים מניסיון עגום של הגליל, M-16, רומ"ט ודומיהם.
  2. שחור מול ירוק? עלות צביעה, קצב שחיקת צבע, חלפים.. (התאמת צבע הנשק לגומי הפעלה על הקסדה;-)

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:45

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר