לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2008, 19:46
  fatsrir fatsrir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.08
שאלה|חזרה לשירות לאחר תואר אקדמי

שלום לכולם, כמו בכל נושא אחר, האתר "עולים על מדים" מכיל אפס מידע למי שסיימו שירות חובה.
סיימתי 3 שנים שירות חובה ו3 חודשים בקבע בחיל האוויר, השתחררתי בדרגת סמ"ר וכיום אני משרת במילואים.

עוד כחצי שנה אני מסיים תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון, אני מכיר המון עתודאים בתחום ואני מכיר את מרבית המקצועות הפתוחים לתואר מסוג זה, הבעיה שאני מכיר עתודאים ולא חוזרים לשירות לאחר שסיימו את שירות החובה שלהם, השאלה שלי היא מהי הפרוצדורה על מנת להתגייס מחדש ולשרת במקצוע. האם אני אצטרך לעבור קורס קצינים? ואם אני צריך לעבור קורס קצינים האם אני עובר אותו באותה מתכונת כמו עתודאים שרק מתחילים את שירות החובה שלהם?

מה המשכורת שאני אקבל?
לאלו תנאים אחרים אני זכאי?
האם הצבא משבץ אותי איפה שהוא רוצה או שיש לי מילה בנושא?
האם מישהו שמע פרטים כלשהם על המקצוע: "מהנדס ניסוי מוטס"?

אם למישהו יש גם תשובות לשאלות שלא שאלתי וחושב שהן רלוונטיות אני אשמח לשמוע

תודה מראש.
צפריר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2008, 22:20
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fatsrir שמתחילה ב "שאלה|חזרה לשירות לאחר תואר אקדמי"

האופציה המהירה והטובה ביותר לחזור לקבע היא למצוא איש קשר ברמה לא-זוטרה בחיל המיועד, ועדיף ביחידה הספציפית בה תרצה לשרת. אם קיים איש כזה\ פנה אליו שיחל בבירור ביחידה שלו ומול המפקדה הממונה האם ישנם תקנים פנויים למקצוע שלך.

אם אין איש שכזה, הדרך הרשמית היא לפנות למרכז הגיוס לקבע עם קורות חיים, והם יעשו חיפוש מערכתי ויחזרו אליך עם תשובה.

למרכז גיוס לקבע - לשכת גיוס בפקס: 03-6755534 לשלוח קורות חיים כולל מספר זהות ומספר אישי.
ניתן גם ליצור קשר בטלפון מספר 036757321

אם ימצא לך תקן שכזה ותעבור את כל מסלול האישורים הנדרש בחיל ומנהל הסגל תידרש לעבור וועדה רפואית, סיווג בטחוני מתאים לתפקיד, מבחני מיון במרכז השמה (מכיוון שלא היית קצין) ואז כאקדמאי תגוייס עם דרגת קצונה יצוגית ע"פ התואר שברשותך (ראשון - סגן) עד להשלמת קורס קצונה בעתיד. תידרש לעבור קורס קצינים רגיל מלא בהתאם לתפקיד. בעבר היה מסלול הסמכה מהיר לקצונה לאנשים במצב דומה ונגדים מבוגרים, אך למיטב ידיעתי הוא נפסק. במסלול הקצונה תקבל תקבל הקלות בהתאם למצב הרפואי והגיל מבחינת תנאי כושר, ומבחינת תנאי שירות למיטב ידיעתי תקבל יחס שונה ע"פ החלטת מפקדים כרק כאדם נשוי עם ילדים.

משכורות - קח בחשבון שיתכן שהסכומים קצת לא מעודכנים:
משכורת תקן סגן ביחידה עורפית היא כשכר המינימום. מעליה יתווסף התואר הראשון, כך שמדובר אם אני מעודכן סביב החמשת-אלפים נטו, בתקן סגן ולפני גמולים ודירוג המהנדסים.
אם יש לך קורסים מוכרים לגמול השתלמות שלא ממסגרת התואר הראשון ומחמש השנים האחרונות, תוכל לקבל עליהם הכרה גם כן למרכיבי שכר (400 שעות לכל גמול, כשקק"ץ נחשב לגמול), מדובר בעוד כמה מאות בודדות לכל אחד.
שים לב, כסגן בתפקיד שבתקן סרן לא תקבל שכר סרן ללא יתרת שירות של שנתיים בשנת הקבע הראשונה. אם כן תקבל אז מדובר בעוד כמה מאות שקלים.
דירוג מהנדסים הינה תוספת גדולה של 2000-2500 לסרן אם אני זוכר נכון.
לגבי דירוג מחקר צריך לוודא מראש שהוא קיים לתפקיד המדובר והיחידה המדוברת, ועדיין תצטרך וותק של 4 בשנים בצבא ויתרת שירות של שנתיים.
אם תהיה זכאי לדירוג מחקר במקום מהנדסים, מדובר בכמה אלפים יותר.
לסיכום,בברוטו למיטב ידיעתי כמהנדס, בלי קק"צ וללא הגמולים - סביב 7000 ; מהנדס עם גמול א'-ב' סביב 8000. הכל עם דרוג מחקר מעל העשרת-אלפים.

בכל מקרה, עדיף לפנות לגורמים הרשמיים לקבלת פרטים בנוגע לגיוס, ומומלץ לפנות למנהל התשלומים והשכר כדי לבצע סימולציית שכר לפי הנתונים שלך ושל התפקיד האופציונלי.
אם זה יצא לפועל, וודא שכל סיכום שאתה עושה בנוגע לתנאי שירות עם מי שיראיין אותך: דרגות, דירוג שכר, קק"צ וכו' יצא בכתב כאשר עותק אחד אצלך.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 06-08-2008 בשעה 22:52.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:24

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר