לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-08-2008, 19:13
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי White Lion שמתחילה ב "חיל הים מול חילות אויב במאה ה21"

בדומה למטוסים, כך גם ספינות. פגיעתן נקבעת יותר על ידי איכות הטילים והטכנלוגיה של המכ"מים וחיישנים אחרים והלוחמה האלקטרונית. חיזבאללה פגע בספינתינו בלי שום ספינה משל עצמו, היה לו טיל ומכ"מים טובים מספיק כדי לכוון אותו.

לישראל יש מכ"מים מתקדמים וטילי הרפון דומים לאלו שבשימוש האמריקאים... מכאן שיש לנו את הטוב ביותר שיש.

כמובן, שהייתי רוצה יותר ספינות וחלק מהן הרבה יותר גדולות מאלו שבנימצא. יכול להיות במהלך העשור הבא ספינות גדולות יותר יגיעו לארץ. אני מאלו שמאמין שחיל הים צריך להפוך לזרוע אסטרטגית מלאה מקבילה ומשלימה לחיל האויר ביכולתו לתקוף מטרות במרחקים גדולים ולתמוך בפשיטות עמוקות.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 25-08-2008 בשעה 19:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-08-2008, 19:24
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
ובסוף זה תמיד חוזר לשאלה הבסיסית
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי spritz שמתחילה ב "האמת-במקרים מסויימים לא צריך..."

מי יתגלה ראשון
ואחר כך ליכולות ההתחמקות של הספינה שהתגלתה ראשונה.

ולגבי השאלה בתחילת האשכול, הרי שגם ספינות הטילים ה"מיושנות" שבידי חיל הים הישראלי מצויידות בטילי הארפון אמריקאים דומים לאלו שבידי הצי המצרי.
כך שטווח הטילים זהה והשאלות שכתבתי למעלה הן החשובות.

ובהקשר זה ראוי לציין שבמלחמת היום הכיפורים חיל הים הישראלי היה מצוייד בטילים בעלי טווח קצר יותר משל האוייב ובכל זאת ניצח בקרבות הטילים בים (ע"ע קרב לטקיה)

לסיכום, מאחר שלא ניתן לדון במה שלא מפורסם ואפשר רק לדון בנתונים הגלויים משני הצדדים
לא ניתן לענות על השאלה לגבי תוצאות תאוריטיות של עימות היפותטי כזה.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 25-08-2008, 23:45
  משתמש זכר kufxh kufxh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
איכות, סטי"לים 1973, זה לא רק כלי שייט
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "קרב לטקיה"

המדידה היא לא רק בכמות כלי השייט
האנשים, והתרבות היו גורמים מכריעים לדעתי
היתה מערכת שלמה של סיבות מדוע במלחמת יום הכיפורים חיל הים ניצח את את חיל הים של סוריה ומצרים וגרם להם לא לצאת לים לאחר ימים ספורים ולהשאיר את נתיבי הים פתוחים לאספקת דלק, מזון נשק ומסחר .
שייטת 3 היתה מוכנה.
חשוב לי להדגיש את הרצינות הרבה בתכנון בתרגול וביישום. זו היתה תרבות, לא צריך היה להגיד לנו את זה, זה היה ברור. למדנו בכל הרמות וכל הזמן. הבט"ש, הנקיונות, המסדרים, הפנטרי, השמירות, השביזות בהספנות ועוד ועוד לא גרמו לנו להפסיק ללמוד ולשנן ולשלוט בתפעול הספינה, כל אחד במקצועו ותחומו וכל הצוות בייחד. היינו פשוט רציניים במקצוענות ויסודיים בתרגולים.
תורות קרב תוכננו, נלמדו, תורגלו, שוננו (וחוזר חלילה) וברצינות רבה. כצוות ידענו לתפעל מצויין את מערכות הספינה. הקצינים ידעו לנהל היטב את הספינה כמערכת אורגנית אחת. המפקד ניהל וניצח על הכלי ויישם את שלמדנו תרגלנו, שיננו כל כך הרבה וברצינות. (וכך גם מפקדי הפלגות, מפקד השייטת והלאה למעלה בשרשרת הפיקוד).
בשנים שלפני המלחמה הייתה מן "ייקיות" קפדנית לא לפספס דבר בלימוד ובתרגול. ברור היה לכולם שעלינו להיות תמיד במצב של יתרון ולכן קודם כל עלינו להיות "אלופי העולם", כל אחד במקצועו בספינה ובשביל זה צריך ללמוד, להתכונן , לשנן עוד ועוד ועוד ועוד ולשלוט בחומר.
וגם.... המודיעין של חיל הים שהבין עוד יום קודם שלמחרת תהיה מלחמה ומפקדת חיל הים שלקחה זאת ברצינות
וגם.....כל היחידות הטכניות התומכות בספינות ובצוותים
הכל "עבד" כי הכל היה מוכן, מתוכנן ומתורגל היטב.
זה לא רק הכלים והכמות זה גם האנשים

נערך לאחרונה ע"י kufxh בתאריך 25-08-2008 בשעה 23:48.
ישן 25-08-2008, 23:04
  משתמש זכר gwal gwal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "העיקר שזורקים כסף על ספינות"

נכון שאנחנו נמצאים ליד ים אבל אין זה אומר שאנחנו צריכים חיל ים חזק מאוד נכון שזה עדף אבל אם נסתכל טנק מרכבה שלנו הוא הטוב בעולם (אברמס זה טנק של יכול להיות בכל תנאי מזג אוויר אלא יועד לקרבות מדבר וכדומה)
מטוסים לא ניראה לי שיש להרחיב על זה הרבה בשילוב של טייסים מצוינים שנמצאים בצה"ל וחייל רגלים שנכון שקצת נפלנו בלבנון אבל אם נילחם בממונטום ונילחם בידיעה שחייבים כי זה על קיומנו אין צבא שיכול לנצח אותנו אולי זה נשמע קצת ילדותי אבל אני אתן את הדגומה של 73' דווקא ולא של 67' היינו מופתעים אבל הצלחנו להדוף את כל צבאות האויב נכון עברו למלעה מ-30 שנה אבל נשארנו מיעוט במזרח התיכון
ישן 25-08-2008, 23:39
  alex69 alex69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.07
פיגוע לא נכון!
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי gwal שמתחילה ב "נכון שאנחנו נמצאים ליד ים אבל..."

רק אבא שלי ורק שלי הוא הכי חזק בעולם והכי טוב והכי הכי מהכככווול!!!! בכל זאת אל"מ קרבי!

ובנימה רצינית, נו באמת, אני גם ייתן את הדוגמה של 73' , גם אז הייתה האופוריה ו"שלנו הכי טוב" וראינו במה זה עלה לנו, יאנו מיום כיפור בשן ועין.
צוות של מרכבה הכי טוב בעולם גם נישרף והטנק הלך קאפוט מטיל נ"ט פשוט של מיליציה עלובה כמו חיזבללה לא? והספינה הכי טובה בעולם גם אכלה חרא מטיל עלוב ששוגר משני חיזבללונים טיפשים לא? ולא צריך להוסיף.

ואני עדיין לא יודע איך קשור טנק מרכבה הכי טוב בעולם וחיל אוויר ורגלים ונלחמים על קיומנו לזה שלא צריך חיל ים למרות שאנחנו על יד ים. (אני רוצא לראות טנק מוריד פריגטה מיצרית, אף 16 מחפש ספינה עם תכונות חמקנות וחייל חי"ר מחסל צוללת...)

alex69

עריכה- מעניין עם ביום כיפור לא היה לנו חיל ים מה היינו עושים עם חיל הים הסורי והמצרי... תלמד מעט על חיל הים במלחמת יום כיפור, ותראה את החשיבות. תעיין גם על קרב לטקיה.
ישן 26-08-2008, 07:14
  ולדימיר ולדימיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.08
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "העיקר שזורקים כסף על ספינות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפוסל במומו
צוללות לפי פרסומים זרים זו זרוע ארוכה, אז זה חשוב. קומדו ימי זה חשוב. משמר חופים זה חשוב.
מה צריך סטי"ל נגד סוריה? F-16 אחד עושה אחלה עבודה. חבל על הכסף. שער 5 זה די ויותר.

אני רואה שיש כאן מומחים רצינים לחיל הים וללוחמה ימית

ממליץ לך לקרוא כמה ספרים בנושא וגם ללכת ליום פתוח בבסיס חיל הים ולקבל שם הסברים לפני שאתה כותב בסגנון של תיכוניסת "F-16 אחד עושה אחלה עבודה"

ציטוט:

נכון שאנחנו נמצאים ליד ים אבל אין זה אומר שאנחנו צריכים חיל ים חזק מאוד נכון שזה עדף אבל אם נסתכל טנק מרכבה שלנו הוא הטוב בעולם (אברמס זה טנק של יכול להיות בכל תנאי מזג אוויר אלא יועד לקרבות מדבר וכדומה)

לא כל כך הבנתי מה הקשר בין טנק מרכבה שהוא ללא ספק "הכי טוב בעולם" (מזכיר לי ממשהו ) לבין לוחמה ימית
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:30

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר