לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-08-2008, 14:51
  משתמשת נקבה שולי - נופי תרבות שולי - נופי תרבות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.08
סדר בבלאגן של חוף הכרמל
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי irir שמתחילה ב "שיח בריך"

שיח בורייך אכן הכפר של הארמנים.
ראשיתו דווקא בשנת 1926 ולא כפי שפורסם בכתבה.
הוא נבנה ליד קבר השיח' או ליתר דיוק המקאם של שיח בוראק.
אין קשר בין הכפר ובין במקאם ולמעשה הוא נמצא מחוץ לקרקעות שנקנו ע"י האפנדי שהושיב אותם על האדמות שלו כאריסים חסרי מעמד ובעלות.

כנסייה - אין אף אחת בחוף הכרמל למעט- חפירות ארכאולוגיות שנעשות כרגע במושב הבונים, דרומית לעין כרמל. שם התגלו שרידי מבנה שיש אומרים שאולי, שימש ככנסיה בזנטית.
מקרה אחר של כנסיה הוא בטירת הכרמל. שם בכנסיה, ואולי במנזר קדום מתקופה צלבנית יושב היום בית כנסת לתפארת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-08-2008, 11:13
  נתב שטח נתב שטח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.07
הנחיות הגעה לשייך בוראק
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ארדיכל שמתחילה ב "אוקיי, ועכשיו להדיוטות"

שייך בוראק נמצא ממזרח לכביש 2 ומדרום לגשר החוצה את כביש 2 מדרום מזרח לעתלית.
את המקאם רואים כאשר נוסעים בכביש 2.
איך מגיעים ? במחלף עתלית פונים לעתלית, אחרי מחנה המעפילים פונים שמאלה לכיוון עתלית ונווה ים. חולפים על כל עתלית כאשר כיוון הנסיעה הוא מצפון לדרום, לפני חציית מסילת הרכבת חיפה-ת"א יש דרך כורכר טובה העבירה לכל רכב היוצאת לכיוון מזרח - דרום. נוסעים עליה מרחק קצר, חוצים בגשר שהוזכר קודם את כביש 2 ולאחר החצייה מחנים את הרכב ומדרום נמצא המקאם וגם שרידי הכפר הארמני שננטש סופית לפני כשלושים שנה בלבד. הארמנים משמרים את זכר המקום - ראו בתמונה את הקבר. המקאם נמצא בחלק המערבי של שרידי הכפר, חולש על כביש 2 , ראו בתמונה נוספת מכיפת המקאם.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 23-08-2008, 19:29
  ארדיכל ארדיכל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.07
בעניני בושה
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "העץ,המצודה והבושה"

בי איי, בתגובה מס' 5, הפנה אותנו לאתר נתנייתי. מצאתי שם את השורה הבאה:

אלה נמשכו עד קרוב למלחמת העצמאות, כאשר הצבא הבריטי פינה את התושבים אל מחנה פליטים בטול-כרם. עדות ליחסים התקינים בין הנתנייתים לבין תושבי אום-חאלד: ביום בו נטשו את הכפר, הלכו אל גרבובסקי השומר של נתניה והפקידו אצלו את מפתחות בתיהם, ושני הצדדים לחצו ידיים והבטיחו לשוב ולחיות יחדיו עם תום המלחמה.

ואני שואל: מה קרה לגרבובסקי השומר? למילה שלו? להבטחה שלו?
למילה שלנו? להבטחות שלנו?
האם אום חאלד היא הנספח הדרומי לאיקרית ובירעם?הפרת הבטחה בוטה ומכוערת, בשם ערכי נדל"ן או "סיבות בטחוניות" עלומות, שאולי כלל אינן רלבנטיות?

אני מודע להתנגדות של רבים מאנשי הפורום הזה ל"זוכרות" ולכל מי שמנסה לכבד את הזכרון של הנכבה. אני נזהר מאד שלא לעצבן את אותם חברים, ומשתדל שלא לדבר על הנושאים הללו, אבל הפעם זה ממש קפץ. האם העובדה שעיריית נתניה לא אספה שם את האשפה כראוי היא המקור לבושה?
ישן 24-08-2008, 13:14
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
'בעיות של אנשים' ניתן לקחת להרבה כיוונים.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ארדיכל שמתחילה ב "וואלא, עשיתי בדיוק את זה"

שנינו לא האזנו לתגובתו של השומר ולאימות הגרסה, לא התחקנו אחר הסיבות לעזיבת הכפר וכו'. האם היו האנשים אריסים או בעלים - גם זאת אין אנו יודעים. אזיכרך כי באותה עת היה הצבא העירקי כמטחווי קשת מנתניה. האם חלק מן המקומיים תמכו בו וציפו לו? במקום אחר ברשת צויין כי הכפר נעזב בלחץ אנשי טול כרם. למה בדיוק כיוונו הלוחצים? באיזה לחץ לא עמדו הנלחצים?

הייתה מלחמה גדולה ומרה ולעיתים גם פלאחים שלוים נאלצו לבחור צד. ליהודים באותה מלחמה לא ניתנה הזכות לבחור צד. גם במקור המשמש אותך לנזיפה המיותרת בBA לא מצויין כי הכפר פונה בכח או בכחש.
האם זה המקום לדון בו במוסריות החוק הנוטל אפוטרופסות על נכסי הנפקדים? לדעתי - לא. למרות שאם דיון שכזה נשמר בתחום העבר [כן..כן..] ואינו מבטא אמוציות עזות ולא נימוסיות [אמוציות אתה בעצמך! אני לא הפרעתי לך - אתה אל תפריע לי. אני נדנדתי את אלטלנה? אתם הטבעתם את דה האן! וכו'] אין הדבר מנוע לפי כללי הפורום.

מותר ורצוי לנזוף בראשות מקומית המזניחה שטחה ועתיקותיה ואפשר לעניות דעתי לעשות זאת גם מבלי להתייחס להנצחת או אי הנצחת תושבי המקום הערביים. מותר לצלם מבצר צלבני מבלי להתמקד בפרק התיישבות ערבי של מאה אחת ומחצה כמו שמותר לתאר כנסיה בירושלים מבלי לבצע סריקה רטרואקטיבית של תולדות ההתישבות היהודית במקום.

אם תרצה לפתוח אשכול נפרד אשר בו יתנהל ויכוח נוקב שכזה אשר יהיה מקושר לכאן אך יתנהל בפורום אקטואליה - אצור את הקישור. אם תרצה לפתוח כאן אשכול מוגבל לדיון היסטורי בנושא מלחמת העצמאות ויחסי ערבים-יהודים באותה תקופה מבלי לגלוש לימינו אנו - זכותך המלאה.

הנכבה תמיד 'תקפוץ'. אנו חיים על האדמה עליה התרחש ומתרחש סכסוך דמים בין שני עמים וכמעט כל מקום ונושא ניתן לקשר לכך. הנכבה של הערבי היא במובנים רבים הסכוי שלי לחיים.

16:10 עריכה: בדרך ממחשב למחשב הייתי בטוח כי תקדם את פני הכותרת "כי רפש הוא שקט - שא אש להצית אין דבר". למזלי הקדמתי. אומר לך מה 'הקפיץ' אותי. השמוש בבטוי 'בושה' אשר בהכירי אותך מהפורום לא לכך הייתה הכוונה אך נראה היה לרגע כאילו הוא מכוון כלפי מי שיצא, צילם וטרח.
וכמובן הבטוי 'איחחחס' שגם אם נאמר לאחר הערה 'אישית' היה מיותר.

עוד עריכה 17:19: ובקריאה חוזרת - אני רואה שהאיחחחס מכוון כלפי הבטוי 'בעיות של אנשים/פועלים' ולא כלפי הכותב. הניסוח מתוחכם ולא היה ברור בקריאה ראשונה ובכ"ז קבל את התנצלותי על שחשדתי בקושר זנבות שועלים שכמוך!! זה מה שקורה כשעוברים על תגובות תוך כדי עבודה...

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 24-08-2008 בשעה 18:40.
ישן 24-08-2008, 23:44
  ארדיכל ארדיכל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.07
זה די מביך להסביר את עצמי
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "אתה דוחק אותי לנישה לא..."

אבל כנראה שאני צריך.
  1. בי.איי - אין לי שום שמץ של ביקורת עליך או על כתוביך. ממש לא. אם השתמע אחרת, אני מתנצל.
  2. יש נכבה ויש נכבה. יש ישובים שנלחמו בנו, ולאחר שוך הקרבות אוכלוסייתם נמוגה. אין לי שום בעיה עם זה. אני גם לא ממש מזדעזע מכך שבמקומות כאלה עזרנו להם להחליט. אני גם חושב, מצד שני, שכך יצרנו את בעיית הפליטים, ואת התוצאה של בעיית הפליטים נאכל עוד הרבה זמן.
  3. יש לי בעיה, ובעיה גדולה, עם איקרית, ובירעם, וכנראה אום חאלד. ישובים שלא היה לנו ריב איתם, ולא להם איתנו, וביקשנו מהם יפה לזוז הצידה, כי מייד מייד נרשה להם לחזור - הבטחנו ולא קיימנו. וזה בכלל לא קשור לנכבה ולא לערבים. סתם - כבוד פולני מולד. זה מה שהקפיץ אותי.
  4. ולגבי בושה: נכון, עירית נתניה צריכה להתבייש. רק הצעתי שגם אנחנו, קצת, בפינה, כשלא רואים - צריכים להתבייש קצת על הפרת הבטחות, ועל כך שיצרנו במקרים מסויימים טרגדיות נוראיות לאנשים פרטיים, עם שם ופנים, שלא עשו לנו מאומה. עם תוצאת המעשים הללו נצטרך להמשיך ולחיות.
  5. יש לי כמה עקרונות מוסריים מטופשים: אל תדון אדם עד שתגיע למקומו, אל תיידה אבנים כשאתה גר בבית מזכוכית, ואל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. אני קודם כל בודק אם אני טהור, לפני שאני זורק רפש על אחרים - בין אם הם האחראים על הסדר והנקיון, או אם הם השלטונות הבריטיים בתקופת המנדט שלא כיבדו הבטחות. במקרה דנן - טענתי שיש לי, ולכולנו, בעיית בושה גדולה יותר מזו שניתן לטפול על עירית נתניה.
ישן 24-08-2008, 18:38
  מאצו פיצו מאצו פיצו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ארדיכל שמתחילה ב "בעניני בושה"

מה לדעה הפוליטית הזאת ולפורום. העובדה ששומר שדות, חסר כל סמכות, הבטיח דבר מה לאריסים פלוניים, אשר סולקו מעל אדמות האפנדי שלהם, אשר מכר את הקרקעות 20 שנה קודם לכן, צריכה להעלות סומק של בושה על פנינו?
אם כך , כל צעד ושאל באדמות הארץ הזאת רווי זכרונות של עמים שהיו כאן ואינם. מה על החיווי והגרגשי למשל? עמים רודפי צדק ושלום, אשר סולקו מהנדל"ן שלהם ע"י שבטי נודדים שבאו מן המדבר. ולשם מה הותקנו "ביצורי המאורעות", אם לא לצורך מלחמה בתושבי הארץ הקדומים, אשר ישבו על אדמתם דורות, עד אשר גירשום המתיישבים האירופאים, אשר רכשו את אדמות מכורתם מידי אפנדים תאבי בצע?
באתר "זוכרות" אתה יכול למצוא כמעט את כל מדינת ישראל, עמוסת ישובים של כאלה ש"קיבלו הבטחות" ונטשו את אדמתם. לפי שיטתך, אל לנו ליבב על הסחי והזוהמה המכסים את מקומות ישובינו, שכן כל מקום בו הטיל כלב את גלליו ברשות הרבים שומה עלינו קודם להתבייש במעשי העבר.
אז אולי אדוני הארכיטקט כדאי שתשקול פעם נוספת את דבריך, אולי תפנה ראשית ל"שומר המפתחות" ותברר האם במקרה לא הבטיח מוכתר אום חאלד להשיב את הפקדון לידי היהודים תמורת "דמי שמירה?", לפני שאתה מעביר פורום זה לצד האחר, ומטיח דברי כיבושין במי שבסך הכל חפץ להראות לחברי הפורום כיצד נראה האתר נשוא האשכול כיום, ומתבייש בליקויים בשמירת הסביבה שנתגלו לו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:35

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר