לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-08-2008, 12:21
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
התחדשתי- ניקון D60 ושתי עדשות [=

בהמשך לאשכול הזה

קניתי במחיר כולל של 4200 שקל: מצלמת ניקון D60, עדשות 18-55 VR ו 55-200 VR, כרטיס זכרון, פילטרי UV והרחבת אחריות.

אני ממש מרוצה, בהחלט רואים שיפור באיכות מהמצלמות הקודמות שלי(ד'ההה). אני גם ממש שמחה שקניתי שתי עדשות, ולא הסתפקתי רק בקיט להתחלה, משום שרוב הזמן דווקא ה55-200 נמצאת על הגוף.

תודה רבה לכל מי שעזר לי להגיע להחלטה באשכול הקודם [=

עכשיו יש לי כמה שאלות בהמשך:

קיבלתי עם ה55-200 סך שמש, אך הוא מתאים רק להברגה שלה, ולא מתלבש על ה18-55. רציתי לשאול במה עוד עוזר סך השמש מלבד להרחקת הפלייר מהתמונה (ואני דווקא אוהבת פלייר, ככה שזה לא כזה נוראי בשבילי), והאם הייתם ממליצים לקנות סך מיוחד לעדשת הקיט, או פשוט להסתפק במה שיש?

דבר שני, למצלמה הקודמת, קניתי חצובה של WF מודל WT3110A. החצובה שוקלת כחצי קילו ואורכה המקסימלי בסביבות ה130 ס"מ. עד כמה שידוע לי, החצובות הקלות האלה לא נועדו לנשיאת מצלמות DSLR. למרות זאת עשיתי ניסיון מאוד זהיר ולא הייתה שום נפילה, ודווקא התמונה יצאה חדה גם בחשיפה ארוכה. אני שואלת אתכם האם כדאי לי לקחת את החצובה הזאת לטיול בחו"ל של שבועיים, כי יש לה יתרון של משקל בתיק, או שעדיף לא לקחת את הסיכון, להתפשר על כאבי גב, ולקנות חצובה עמידה וטובה יותר? ואם כן, אשמח אם תוכלו להמליץ לי על חצובות קלות יחסית, בערך באותו גובה או קצת יותר, שלא עוברות את ה250 ש"ח.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-08-2008, 14:14
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "התחדשתי- ניקון D60 ושתי עדשות [="

סך השמש עוזר לשמור מפגיעות פיזיות בעדשה. אצלי בכל העדשות (מלבד ה 50 1.4 שאין לה דבר כזה) מורכב סך-השמש. גם כשאני מצלם בלילה.

בנוגע לחצובה, צריך להשתמש בזהירות.
אני טיילתי בחו"ל ללא חצובה כי החצובה שלי עשויה מתכת, היא גדולה, מאסיבית וכבדה. מנטרלת כל אפשרות של טיול.
קניתי שם חצובה שעולה 50 שקל (רק שאני שילמתי עליה משהו כמו 120... מניאקים) ששוקלת גרם וחצי. כאשר צילמתי איתה, פשוט החזקתי את הרגליים שלה כדי שלא תיפול וקיבלתי תוצאות נהדרות ממנה.
היא שימשה אותי גם בטיול במדינה אחרת כעבור שנה. מה חבל שאני לא זוכר איפה היא ומה עשיתי איתה (בטח השאלתי למישהו מהפורום ואני לא זוכר למי ).

ישן 24-08-2008, 15:54
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "נכנסתי לאשכול"

ראית את הדוגמא שנתתי לעידו?
https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...19/57731747.jpg
גם כאשר הסלע הוא ישר, לפעמים אנחנו על סלע שהוא אינו מקביל לכדור הארץ, ואז למצלמה תהיה נטיה ליפול קדימה, או אחורה, או לצדדים. ככל שהשיפוע שלו חד יותר, כך יהיה קשה יותר למקם את החצובה בצורה בטוחה.
עם רגליים נפרדות, אין בכלל בעיה.
יתרון נוסף לרגליים נפרדות הוא ירידה לגובה נמוך מאוד. לעיתים נרצה לרדת עם החצובה ולצלם משהו נמוך ועם חצובה רגילה זה פשוט בלתי אפשרי.
דוגמאות להבדלים מתוך מפגש צילום בחופש הגדול של שנה שעברה:
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...03/81753931.jpg
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...03/58052342.jpg

בנוגע לזויות, קבלי צילום מתוך טיול צילום נוסף של פרש (המצולמת היא שחף ובהוראות הצנזורה של שירות הביטחון הכללי, צריך למחוק סימני זיהוי). ראי את אופן פתיחת הרגליים של החצובה והמיקום שלה בשטח המאוד לא 'סטנדרטי'. כל חצובה רגילה לא הייתה עומדת במשימה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ניתן לראות כיצד רגל אחת פתוחה לגמרי הצידה והיא הקצרה ביותר, בזמן שרגל שניה פתוחה בזוית אחרת והיא פתוחה לחלוטין והרגל השלישית (הרחוקה ביותר מהמצלמה) כמעט ולא פתוחה והיא מחזיקה בקרקע הרחוקה ביותר מהחצובה.

דבר נוסף ששכחתי לציין, בחצובות מהסוג האיכותי יותר, אפשר להפוך את מוט החצובה ולהרכיב את המצלמה הפוך. זה שימושי ביותר כאשר רוצים להגיע לגובה של עד 0 ס"מ מהרצפה. טוב בצילומים של דברים ממש, אבל ממש ממש נמוכים [בעיקר טוב למקרו].

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 24-08-2008 בשעה 19:43.
ישן 02-09-2008, 12:30
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
טוב, בסוף קניתי חצובת SPRINT PRO של סליק.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "התחדשתי- ניקון D60 ושתי עדשות [="

אני יודעת שבמקור היא לא מיועדת לSLR (גם המוכרים הסתייגו מלמכור לי אותה). אבל היא מחזיקה עד 2.5 קילו אם לא יותר, אז אני לא מבינה למה היא כן מתאימה, למה אני לא מכירה קומפקטיות במשקל הזה... שזה המון למצלמה שלי ששוקלת עם הטלה פחות מקילו. אם ארצה בעתיד לשדרג.. אקנה אחרת, ואשמור את זאת למצלמות האחרות שלי.
בכל אופן, היא שוקלת קצת פחות מקילו, והרגליים נפתחות לזווית רחבה מאוד יחסית. חבל רק שאי אפשר להוציא את הראש (אלא אם כן מוציאים עם חלק קטן מהמוט המרכזי) ושלראש אין ידית לסיבוב. 300 ומשו שקל בפוטופילם.

תודה לכל העוזרים. [=

נ.ב.... בארליך יש אולי תצוגה.. אבל המוכרים שם לא מבינים כלום (מי שהייתה אחראית על החצובות לא ידעה לומר לי כלום בלי לקרוא כמה דקות בקטלוג).

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 02-09-2008 בשעה 12:34.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:00

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר