לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2009, 14:37
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "במקרה של מלחמה - אירן תנצח את ישראל !"

חדשות ערוץ 2 אינם יודעים לתרגם.
עדיף לקרוא ישר במקור ולא להסתבך במשפטים כמו
ציטוט:
משחק התפקידים נפתח במתקפת פתע מצדה של ישראל על מתקני הגרעין האירניים של כוחות קומנדו קרקעיים

בכל מיקרה- צריך לחשוב מראש מהו "ניצחון" ומהו "הפסד". האם, למשל, שווה לספוג פגיעה ביחסים הבינ"ל ובפרט עם ארה"ב+ תגובה איראנית תמורת עיכוב הגרעין האירני? (כלומר, לתקוף בידיעה שארה"ב לא תתמוך בישראל ולא תתערב כשאיראן תשקם את מיתקניה). מי שמתייחס לאיום האירני בחומרה, יטען שגם זה ניצחון.
וכמובן, מי יכול לומר כמה הנחת היסוד של התרגיל לגבי מדיניות ארה"ב נכונה
ציטוט:

"The idea was to create a situation whereby the Americans try a new, bilateral approach to Iran -- both in terms of
curbing its nuclear project and finding a way of satisfying its other demands,"

הרי גם אובמה וקלינטון יכולים להתייאש מאירן בסוף.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 23-12-2009 בשעה 14:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2009, 16:49
  moshayov moshayov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.06
גם ב81 ממשל ריגן עשה לנו נו נו נו אבל ההסטוריה הוכיחה שצדקנו.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אם ישראל מתקיפה במטרה לעצור..."

אם הצלחנו בשלב הראשון של תקיפת המתקנים האירנים וגרמנו לעיכוב של כמה שנים בתוכנית הגרעינית האירנית כבר ניצחנו. קשה לי לראות את חיל האוויר האירני תוקף בישראל. ולמרות שעדין לא הוכיח את עצמו בקרב, אני מאמין שהחץ יצליח לפגוע ברוב הטילים. והבעיה הגדולה מבחינתנו תבוא מלבנון ולא מאירן.
אל תבינו אותי לא נכון אני מכיר בצורך ביחסים טובים ואפילו טובים מאוד אם ארה"ב. גם אם כיום ארה"ב מעדיפה לפתור את הבעיה במשא ומתן. אני די חושב שהם מאוד לא מעונינים שיהיה לאירנים נשק גרעיני.
אל תשכחו גם שדיאלוג עם אירן נכשל שוב ושוב גם ארה"ב מבינה שאירנים מנסים למשוך זמן. ואלי גם הם יבינו שאין פתרון אחר מלבד הפיתרון הצבאי. ואלי עדיף שמישהו אחר יעשה את העבודה כאשר הצבא האמריקאי עסוק בעירק ואפגניסטן.
ישן 23-12-2009, 17:14
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
סימני קריאה כבר גורמים לנו לתהות . . .
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "במקרה של מלחמה - אירן תנצח את ישראל !"

איראן מוכנה להילחם כמו פעם, כמו מול עיראק, כמו צרפת מול גרמניה בWW1 מלחמת התשה ארוכה מייגעת ובעיקר מתישת אזרחים.
במקרה כזה אין ממש מנצחים כי איראן צריכה להגיע לארץ ישראל ולהכניע אותה.
בנסיבות הקיימות כאשר לא ברור בכלל כי העם האיראני מעוניין להילחם בשביל אחמדינג'ד הייתי חושב פעמיים לפני ניסוח משפט מעניין שכזה.
עשרות הרוגים בישראל זה פשוט הנחה למה שעלול לקרות כאן אם נכנס ללחימה מולם.
לדעתי התוצאות יהיו הרבה יותר קשות אבל כמו בדגניה - זה לא ייגמר אלא אם כן איראן תכבוש את השטח עליו היא יורה ומשגרת טילים.
לפיכך מנצח לא יהיה כאן, אבל שני צדדים פצועים - בוודאי.
בישראל לא תהיה הפיכה וכולם מאוחדים בדעתם לשרוד כתף אל כתף.
באיראן - ....לבסיג' מצפה עבודה קשה כל כך - שייתכן שבסוף הם דווקא יהיו תלויים על מנופי אבי בכיכרות טהרן.

נערך לאחרונה ע"י noamlaw בתאריך 23-12-2009 בשעה 17:30.
ישן 23-12-2009, 17:21
צלמית המשתמש של לוחם מיל
  לוחם מיל לוחם מיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09

בילבולי מוח.

אם היית מציב את מלחמת ששת הימים לאותם "מומחים" ופשוט מחסיר את שמות המדינות , הם היו מגיעים למסקנה שישראל תובס , מלחמת יום כיפור - כנ"ל.

יש כל כך הרבה פונקציות ומשתנים בתרחישים מסוג זה , שלעולם לא ניתן לחזות מראש את התוצאות.
בסופו של דבר, הלוחם שנמצא בשטח הוא זה שמכריע את כף המאזניים , ולא סימולציה זולה.

לצערי , התקשורת הישראלית ציירה את איראן כמעצמה אזורית ואפילו "עולמית" , אך לא כך הדבר.
בוודאי שאסור לעולם לזלזל באוייב , ניתוח מהיר של סד"כ הכוח בצבא איראן על שלל הארסנל, מגלה שמדובר בצבא בינוני , עם נשק סובייטי מיושן , יכולת התחזוק של חיל האוויר שלו היא מהגרועות בעולם.

יש הבדל בין להילחם על הבית , לבין להילחם על עיקרונות הזויים של דיקטטור.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

ישן 24-12-2009, 09:17

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "מהי ההגדרה של "תבוסה" לישראל..."

ציטוט:
שאלה - העם היהודי איבד 30% לאחר השואה, ועד היום אינו מתאושש. האם גרמניה הנאצית ניצחה ?

אני חושב שהיטלר היה סובל מאוד למראה גרמניה של ימינו: מרובת מיעוטים, סובלנית, חלק מהאיחוד האירופי, עם ריבוי עצמי שלילי, מסורה לזכר השואה וכו'. מבחינתו, זה היה גרוע מהשמדת גרמניה. גם העם היהודי חזק לדעתי מב- 39': יש לו מדינה לא רעה, הוא מרושת היטב במעצמה היחידה בעולם (הרבה יותר מב- 39') וכמובן נהנה מהיתרון המוסרי של זכר השואה.
בראיה היסטורית, הבעיה עם היטלר היא שהמלחמה נגדו הפכה אותו ואת משטרו למיתוס בעיני מנצחיו (וכעדות- שלל תוכניות "סודות הרכבת של היטלר","המטוסים הסודיים של הרייך" וכו'), מעל ומעבר להישגיהם בפועל. הרי אם גרמניה היתה תחת משטר סטליניסטי, למשל, היא היתה חזקה עוד יותר- ובכ"ז סטלין והקומוניזם אינם נערצים במיוחד במערב. לטווח הארוך, הערצה זו פותחת פתח לנאו-נאציזם.
ישן 23-12-2009, 23:11
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
פרופורציות!!

שטויות במיץ גזר!

כל 'המחקרים' בתחום הביטחון באוניברסיטאות חסרות כל בסיס רציונאלי, אפשר להתייחס לעובדה הפשוטה שהם לא חשופים למידע מודיעיני רגיש או ליכולות הממשיות של מדינת ישראל. המסקנות/המלצות שלהם הם ערכות גסות מאנשים שהידע הצבאי הפרקטי שלהם מוטל בספק רב. איך נפסיד ? הרי במידה ואנחנו רוצים אנחנו יכולים לשגר עליהם 100 פצצות אטום מתוך מעל 200 שיש לנו על פי מקורות זרים ולגמור עניין ולנצח לא ? דוקטורים חשבתם על זה?
מה זה ניצחון .? מה הם ילדים ?..

כמו שמרבית חברי הפורום יודעים כל לחימה ולא משנה מה גודלה וממדיה מושפעת מיחידים מלוחמים בודדים שיכולים להזיז את המוזנים לכאן או לכאן , לדוגמא טייס שמפיל 14 מטוסים במלחמה והיו מקרים כאלה

בקיצור מלחמה זה לא סטטיסטיקה ובטח שלא מדע מדויק אז אני אומר אולי נחמד בתור סימולציה של רצף אירועים ותהליכים מדינים מאין מקרים ותגובות חלילה לנו עם המדינאים שלנו יקבלו החלטות בגלל מחקר שמוטל בספק רב לדעתי .

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 23-12-2009 בשעה 23:14.
ישן 24-12-2009, 10:58

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "קרא את המסמך של INSS..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
קרא את המסמך של INSS באנגלית.
אהרון זאבי פרקש לא חשוף למידע מודיעיני רגיש וליכולות הממשיות של מדינת ישראל?
שים לב שלא מדובר שם כמעט על אופן ביצוע הלחימה, אלא בעיקר על הרמה המדינית- רמה שבה, אם ישראל לא מצליחה להרוס את מתקני הגרעין האיראניים בלי להתעמת עם ארה"ב- אירן "מנצחת".

סליחה הוא ראש המוסד ? ראש אמן ? נמצא בישיבות המטכ'ל ?
יודע בדיוק תמידע המודעיני יחד עם היכולות שאותם הוא שומע ישירות ממפקד חיל האויר ?
שטויות במיץ אין לו מושג הכל ערכות גסות חסרות בסיס יש אנשי מקצוע
בוא נתן להם לעסוק בתחום הערכות שלו לא יותר טובות מהערכות שכל אחד מאיתנו יכול להעריך רק שהוא מלבן את זה כביכול מבחינה מדעית .

מדבר כמו ילד ישראל לא תנצח ישראל תפסיד !!!
המטרה שאירן לא תגיע לנשק גריעיני שמהוווה איום קיומי על מדינת ישראל ולכן גם במידה וימותו לנו 10 אלף אזרחים מטילים ולאירן לא יהיה נשק גרעיני עדין השגנו מטרה!
יש הבדל בן איום קיומי נשק גרעיני שמוחק את המדינה לגמרי לעומת מוות לא משנה כמה אכזרי של יהיה אבל שלא מהווה איום קיומי .

ישן 24-12-2009, 11:27
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
לגבי גיבוב הדברים שלך על פרקש,
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]קרא את המסמך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mikiller
סליחה הוא ראש המוסד ? ראש אמן ?

היה ראש אמ"ן עד ינואר 2006.

נמצא בישיבות המטכ'ל ?

כיום מן הסתם לא אבל שנים היה.

יודע בדיוק תמידע המודעיני יחד עם היכולות שאותם הוא שומע ישירות ממפקד חיל האויר ?

בהחלט.

שטויות במיץ אין לו מושג הכל ערכות גסות חסרות בסיס יש אנשי מקצוע

אה, לדעתך הוא ניזון מפורום זה או מYNET? אצטט אותך על דבריך אלה: "שטויות במיץ".

בוא נתן להם לעסוק בתחום הערכות שלו לא יותר טובות מהערכות שכל אחד מאיתנו יכול להעריך רק שהוא מלבן את זה כביכול מבחינה מדעית .

ראה תגובותי לעיל. אני לא מייחס לדברי רא אמ"ן לשעבר אותו משקל כמו "הערכות שכל אחד מאיתנו יכול להעריך".

מדבר כמו ילד ישראל לא תנצח ישראל תפסיד !!!
מי שמדבר "כמו ילד" (לא מחונך ככל הנראה) הוא אתה.

המטרה שאירן לא תגיע לנשק גריעיני שמהוווה איום קיומי על מדינת ישראל ולכן גם במידה וימותו לנו 10 אלף (התכוונת ככל הנראה ל"עשרת אלפים". כך כותבים בעברית. אני יודע שזו שפה קשה, אבל כדאי ללמוד להתבטא בה). אזרחים מטילים ולאירן לא יהיה נשק גרעיני עדין השגנו מטרה!

יש הבדל בן איום קיומי נשק גרעיני שמוחק את המדינה לגמרי
תקדיש מעט זמן ותקרא - אפילו כאן בפורום - ותבין שהצהרתך לעיל אינה אלא שטות.

לעומת מוות לא משנה כמה אכזרי של יהיה אבל שלא מהווה איום קיומי .
ישן 24-12-2009, 12:14

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "לגבי גיבוב הדברים שלך על פרקש,"

טל

רק תסכים איתי שמשנת 2006 השתנו הרבה מאוד דברים ?
מה שהופך את הידע הרב שלו ללא אקטואלי בימנו 2010 עוד כמה ימים

ברור לי שאותו אדם סביר להניח מבין יותר ממני ואולי מיתר חברי הפורום אבל הוא אדם אחד ותאמין לי טובים השניים מין האחד.

ובמדינה שלנו יש מושג 'דימוס' אני מעריך קצינים בכירים שפרשו והידע הצבאי שלהם עצום אבל נושא ביטחון משתנה בתדירות גבוה כלומר אם אותו אדם חכם הוא יגיד שהנתותנים שהוא מציג תקפים לידע שיש לו עד שנת 2006 . מאז עברו כמעט 4 שנים !!!!
אולי מלחמת לבנון השניה , עופרת יצוקה, הפצצת הכור בסוריה , השמדת השרייה בסודן , חיסולים של אישיים אירנים שעוסקים בגרעין לא זוכר שמות וכו' בקיצור המזרח התיכון דנמי .
זה יהירות לא לקחת תדברים האלה בחשבון ולדבר במונחים של ניצחון הפסד!

ולדעתי לפגוע באירנים בהפצצה על הכורים שלהם יכולה לגרום לעיקוב משמעותי של כמה שנים טובות על פי מידע שאני קורא ויכול לגרום לערור השלטון האיתולי שלהם אם כי אני בספק ..

ישן 24-12-2009, 11:38

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]קרא את המסמך..."

ציטוט:
המטרה שאירן לא תגיע לנשק גריעיני שמהוווה איום קיומי על מדינת ישראל ולכן גם במידה וימותו לנו 10 אלף אזרחים מטילים ולאירן לא יהיה נשק גרעיני עדין השגנו מטרה!
ואם ייהרגו 20 טייסים ועוד 200 אזרחים, ותוכנית הגרעין האירנית רק תידחה ב- 3 שנים? התרחיש שנבחן מבוסס על הנחה שארה"ב מעוניינת בדיאלוג ולא במלחמה עם אירן. תסביר לי איך, תחת הנחה זו, אתה יכול להגיע למצב בו "לאירן לא יהיה נשק גרעיני". נשמע כאילו אתה בונה על הסיכוי שבמיקרה, אחד הטייסים יפגע במיקרה בכנס השנתי של כל מדעני הגרעין האירניים, וגם בכל התיעוד הטכני ומחסני החלקים- שיסתבר בדיעבד שהם מרוכזים במקום אחד. זו המקבילה של "טייס שמפיל 14 מטוסים במלחמה והיו מקרים כאלה " בהקשר הזה.
ישן 24-12-2009, 12:24

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] המטרה שאירן לא תגיע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
ואם ייהרגו 20 טייסים ועוד 200 אזרחים, ותוכנית הגרעין האירנית רק תידחה ב- 3 שנים? התרחיש שנבחן מבוסס על הנחה שארה"ב מעוניינת בדיאלוג ולא במלחמה עם אירן. תסביר לי איך, תחת הנחה זו, אתה יכול להגיע למצב בו "לאירן לא יהיה נשק גרעיני". נשמע כאילו אתה בונה על הסיכוי שבמיקרה, אחד הטייסים יפגע במיקרה בכנס השנתי של כל מדעני הגרעין האירניים, וגם בכל התיעוד הטכני ומחסני החלקים- שיסתבר בדיעבד שהם מרוכזים במקום אחד. זו המקבילה של "טייס שמפיל 14 מטוסים במלחמה והיו מקרים כאלה " בהקשר הזה.

התשובה פשוטה מאוד
אני לא יודע!!!
ההגיון שלי אומר נשק גרעיני אצל איראן והאיתולות שלו סכנה קיומית לישראל מסכים איתי ?

מדינת ישראל לפי מדיניות שנמשכת שנים ראה מקרה עירק/סוריה/לוב תעשה הכל כדי למנוע ממדינות ערב להשיג נשק גריני על ידי שימוש צבאי כגון עירק או במקרים דיפלומטים כגון לוב למיטב ידעתי.

הפצצה צבאית על איראן על פי עיתונות/וספרים אין לי שום ידע אחר תעקב את פרויקט הגרעין האיראני לפי הערכות העדכניות ששמעתי מדברים על 3 שנים בואו נגיד שנתיים ?

בזמן הזה אתה מרוויח זמן פעולה רב לדיפלומטיה או להתארגנות של ארצות הברית ללחימה עם איראן.

דרך אגב אני נגד שימוש באמצעים צבאים שרק 'מעקבים' אלה אם יש ערכות שבמידה ולאיראן יש נשק גריעיני הם ישר ישגרו אותו עלינו אז לדעתי יש צורך להקדים אותם ..

מה אני אגיד לכם בטוח שכל העוסקים בדבר לא ישנים טוב בלילה ..

ישן 24-12-2009, 13:13
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]ואם ייהרגו 20..."

גם לצה"ל יש הערכות וסימולציות, שאותן הוא עושה ועורך בצורה תקופתית ועקבית. אני אישית (לא יודע מה לגביך) יוצא מתוך נקודת הערכה שאם עד רגע זה לא היתה התקפה על איראן, הרי שכנראה התנאים כרגע לא בשלים לכך ואולי הם אף לרעתנו.
מה עושים? ממתינים - לטוב ולרע, אין לנו (לפחות לרובנו, הבאים לפורום מכובד זה) מה לעשות בנידון. אם יחליטו לתקוף - יתקפו. אם לא - אז לא. חבל לבזבז על ויכוחים כאלה אנרגיה לדעתי, במיוחד לאור העובדה שאנחנו בוודאי שלא יודעים את כל הפרטים והנתונים המלאים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 24-12-2009, 22:32

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "גם לצה"ל יש הערכות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
גם לצה"ל יש הערכות וסימולציות, שאותן הוא עושה ועורך בצורה תקופתית ועקבית. אני אישית (לא יודע מה לגביך) יוצא מתוך נקודת הערכה שאם עד רגע זה לא היתה התקפה על איראן, הרי שכנראה התנאים כרגע לא בשלים לכך ואולי הם אף לרעתנו.
מה עושים? ממתינים - לטוב ולרע, אין לנו (לפחות לרובנו, הבאים לפורום מכובד זה) מה לעשות בנידון. אם יחליטו לתקוף - יתקפו. אם לא - אז לא. חבל לבזבז על ויכוחים כאלה אנרגיה לדעתי, במיוחד לאור העובדה שאנחנו בוודאי שלא יודעים את כל הפרטים והנתונים המלאים.

חלילה מתווכחים ידידי
זאת שיחה לגטימית כל אדם נותן את דעתו
שמע יכול להיות שמדינת ישראל לא בשלה מספיק כדי לתקוף ויכול להיות שבאמת מנסים בדרכים דיפלומטיות ויכול להיות שמחכים לרגע הנכון או משלמים עם העבודה שיהיה להם נשק גרעיני בכל אופן נקווה שהעוסקים בנושא עושים תמקסימום כדי להבטיח שנמשיך להתקיים במולדתנו

ויש הבדל בן הערכות של אמ'ן או של המוסד ששם יש צוות מומחחים שעוסקים בנושא עם המידע המודעיני המעודכן ביותר לבן אדם אחד שיהיה מכובד אשר יהיה טובים השניים מין האחד לדעתי .

ישן 25-12-2009, 09:52
  MK82 MK82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
יכול להיות שדווקה הכתב לקח משפט אחד מתוך סיכום שלם !
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]גם לצה"ל יש..."

תראו אם לא היו מוזכרים פה שמות כמו פארקש וגיורא איילנד הייתי אומר שכל המחקר
הזה מצוץ מההצבע של אחמדינג'ד ....

אבל כמה דברים באמת נשמעים פה לא רצינים.
למשל .

"האירנים יתקפו את ישראל בעזרת חיל האוויר שלהם"
צריך להיות ממש לא מעודכן כדי לחשוב שחיל האוויר האירני יכל להוות איום כלשהו
רוב המטוסים שלהם טכנית לא יכולים לטוס לטווח רחוק כל כך ואלו שכן (והם מעטים)
יצתרכו להתמודד עם מערכות ההגנה האווירית מהמתקדמות בעולם .
וזה מבלי להכניס את מטוסי היירוט של ישראל לעניין.

לחושב על מצב שבוא האירנים מותקפים ואם לא יתקפו בחזרה את מה שנמצא הכי קורב אליהם.
צבא ארה"ב זהוי באמת חשיבה אסטרטגית נכונה מצדם אבל אני לא מאמין שהם יעמדו בפיתוי.

פעולות טרור מצדם רק יחזקו את דעת המערב כי מדובר במדינה שתומכת בטרור ולכן יש לפעול
נגדם.

הדבר המעשי העקרי שהאירנים יכולים לעשות חוץ מליצור משבר כלכלי ועליה במחירי הנפט בעולם
זה לתקוף את ישראל במטחי טילים,
ולהערכתי ישראל מסוגלת היום להתמודד עם איום כזה בהצלחה אם נדע לנהל את המלחמה הזאת
בצורה החלטית וגבייה של מחיר עצום על כל פגיעה בנו.

הבעיה שהחברה שכתבו את המחקר יצוא מתוך הנחה כבר מראש שישראל לא תממש את היכולות
של הצבא ותפעל במתקנות מלחמת לבנון 2 .
ישן 25-12-2009, 11:57
  MK82 MK82 אינו מחובר  

נחישות ???
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Morozov שמתחילה ב "אני מסתכן בתגובה פופוליסטית..."

עד כמה שאני זוכר במלחמת אירן עירק מי שביקש את הפסקת הלחימה היו דווקה האירנים ?

ואני חוזר שוב פעם שאם המלחמה הזאת הולכת להתנהל במתכונות של" זה מותר וזה לא מקובל"
אז כמעט בטוח שבתוך כמה שבועות של מלחמה ישראל תתחיל מה שנקרא "למצמץ"

אבל אם ישראל תנהל מלחמה שבא אין ""מגבולות"" כמובן במסגרת החוק הבינלאומי.
וזאת אומרת שאם אירן תוקפת ערים בישראל בעזרת טילים אז ישראל תוקפת ערים באירן
ומבלי להזהיר אותם בטלפון לפני ההפצצה !!!

ישראל תוקפת את מיתקני הזיקוק של אירן ומשמידה אותם טוטלית. (גם אם זה יקפיץ את המחיר של הנפט)
ואם ארה"ב לא רוצה שזה יקרה אז שתעזור לפתור את המצב.

האירנים מבינים שאנחנו מדינה דמוקרטית וכזו שהאזרחים שבה לא יהיו מוכנים לסבול
לפרק זמן ארוך מידי, לכן כל מה שהם צריכים זה להמשיך להילחם בנו כמה חודשים
ואז אנחנו נתחיל להתקפל.
ולאחר שתושג הפסקת אש אם יוכלו להמשיך בתוכנית שלהם
תוך כדי כך שההסכם הבינלאומי מגן עליהם מפנינו. (כמו בלבנון היום).

אם ישראל לא תסכיל לגבות תג מחיר מזעזע מהממשל האירני תוך זמן קצר של לחימה,
כזה שיגרום לממשל האירני להתקפל מהתוכנית שלו או להעלם מהעולם.
אז סביר להניח שהמלחמה לא תשיג את יעדה.
ישן 25-12-2009, 20:02

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "זה אחד הלקחים העיקריים ממלחמת..."

השטן הוא בפרטים. מה זו "אגרסיביות"? סוד גלוי הוא, שבקיץ 2006 לחץ אמריקאי מנע תקיפת תשתיות לאומיות בלבנון; כאן המצב מורכב יותר כי אירן עוד לא נתפסת בעולם כמסכנת את ישראל (קרי, מועה"ב תיטה לגנות פעולה ישראלית ולא לגבות אותה). מה אם ארה"ב תאסור מראש פגיעה בתשתיות אירניות, למשל? (כדי לא לתת לאזור להידרדר למלחמה כוללת). שים לב שהתרחיש המתואר מתחיל בתקיפת "קומנדו" ישראלית על מתקן אירני-
ציטוט:

Not even a warning shot by Prime Minister Benjamin Netanyahu -- the simulation featured an undeclared Israeli commando raid on Iran's Arak heavy water plant -- would

shake U.S. President Barack Obama's insistence on dialogue.

כשאני מניח שהסיבה היא להימנע מפעולה ישראלית גלויה, שתפריע ללחץ בינ"ל על אירן בהמשך, ואולי אפילו לאפשר לאירן לא להגיב צבאית.

אני בעד תקיפה- אבל קשה לי לשפוט מהם התנאים הדיפלומטיים הנדרשים אליה.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 25-12-2009 בשעה 20:08.
ישן 25-12-2009, 14:09
  Morozov Morozov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.08
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "נחישות ???"

גם אני, כמוך, מקווה ומייחל שישראל תנקוט פעולה נחרצת מבלי להתחשב יותר מדי ב"מקובל - כן או לא".

עם זאת, אני חושב שהתקפות מכוונות נגד אזרחים במרכזי ערים לא ישרתו את המטרות שהזכרת.
במדינה דיקטטורית ככלל, ובמדינות אסלאמיות בפרט - הוכח שוב ושוב שהאזרחים אינם מהווים "בטן רכה" עבור המשטר. אם תציע לאחמדנג'אד שעל כל טיל שהוא יזרוק על תל אביב תיפול פצצה בלב טהרן - הוא יסכים ללא היסוס. למשטרים מעין אלו אין כל בעייה להקריב את האוכלוסייה למען המטרה, ודאי כשאפשר לתרץ זאת בסיבות דתיות שונות ומשונות. דוגמה בולטת לכך תמצא במערכות צה"ל האחרונות נגד חזבאללה וחמאס (האחרונה מהווה מדינה דה-פקטו וכמעט דה-יורה).

תחת זאת, אני רוצה לחזק את המלצתך לתקוף תשתיות חיוניות של המשטר. הזכרת מתקני זיקוק, ואני יכול לחשוב על תשתיות נוספות. זהו "מחיר הפסד" שמשטר מדינתי מבוסס (דוגמת סוריה ואירן, ובשונה מחמאסטן) עלול לשלם.
ישן 25-12-2009, 15:10
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "נחישות ???"

שמח לשוב לדיונים האלו

"ישראל תוקפת את מיתקני הזיקוק של אירן ומשמידה אותם טוטלית. (גם אם זה יקפיץ את המחיר של הנפט)
ואם ארה"ב לא רוצה שזה יקרה אז שתעזור לפתור את המצב."

זה רעיון רע וטוב כאחד.

בעת איום ממשי על הנפט האיראני ארה"ב תתערב בין אם היא רוצה ובין אם לא.
אנחנו ממש לא במרכז הבלאגן הזה, למרות שתקשורת אוהבת להראות את זה ככה.
אם תפגע במקורות הנפט האיראניים(שגם ככה אינם במצב טוב) סעודיה והאמירויות יבערו.ארה"ב לא רק שאינה יכולה להתחמק מזה, אלא שיווצר מצב שאנחנו אלו ש"כפינו" עוד מלחמה קשה על ארה"ב. גם כיום, הסיבה היחידה שבחריין ודובאי(לדוגמא) אינם בשליטה איראנית רשמית היא הצי האמריקאי שנמצא שם דרך קבע כחוצץ.
גם זה מתחיל להתפורר אבל. אתה מוזמן לקרוא תגובות ישנות שלי בעניין הזה, ולראות שכתבתי שם את מה שקורה היום בדיוק- איראן לאט לאט משתלטת על דרום עיראק ועל בארות הנפט שם.רוצה להגיד, כבר עכשיו איראן בבעיית נפט גדולה. אתה רוצה להפציץ את תשתיות הנפט שכבר קיימות שם? זהו באמת מתכון למלחמה אזורית שגם אנחנו נחטוף את שלנו בה.

ישן 27-12-2009, 15:44
  MK82 MK82 אינו מחובר  

ושוב פעם אתם נגררים לזה כדי ולזה אסור !

על זה בדיוק האירנים סומכים כאשר אם מתכננים להתיש אותנו ואת ארה"ב במלחמה הקרובה.

אבל תחשבו על האופציה שבעוד שנתיים שלוש אירן מצויידת בנשק גרעיני.
ארה"ב יצאה מהאזור כבר שנה לפני, הצבא העירקי ממש לא מהווה התגר.
ואז אירן פשוט כובשת חלקים מתוך עירק ...
ארה"ב לא תסתבך פה בעימות עם מדינה שמחזיקה בנשק גרעיני והאירנים
יכולים להמשיך לכוון סורייה ולבנון ששם יקבלו אותם בזרועות פתוחות (מתוך פחד כמובן).

מה יהיה אז ?

שמעתם על אותו מטפס הרים שבאחד המסעות שלו לבד נפל עלו סלע כבד ומחץ את ידו.
הבחור מתוך הבנה שאם הוא לא עושה משהו, אז הוא מת שם.
פשוט לקח סכין וחתך לעצמו את היד וכך הוא השתחרר והציל את עצמו.

כך אני רואה את המצב. אנחנו תחת איום קיומי למדינה ואנחנו צרכים לפעול לנטרל את האיום
הזה גם במחיר שנישאר בסופו של דבר בלי ""יד"" אחת .

אם מבינים את זה אז כבר השאלה של הביצוע תהיה קלה יותר !
ואנחנו צריכים להבין שבמלחמת הקיום הזאת כנראה שנשלם מחיר כבד.

נערך לאחרונה ע"י MK82 בתאריך 27-12-2009 בשעה 15:47.
ישן 27-12-2009, 18:19
  MK82 MK82 אינו מחובר  

אז
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "לגירסתך, אירן גרעינית תורשה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי roli_bark
לגירסתך, אירן גרעינית תורשה לכבוש טריטוריות ללא הגבלה ובכל מקום שתחפוץ.

אתה טועה, ובגדול !

אני לא אומר שאם יתחילו בכיבוש עולמי !

אבל נראה לי שסף הסבלנות של העולם כלפי אירן גרעינית יהיה מאוד גבוה
כזה שהם יכול לעשות הרבה דברים שהם לא מעיזים היום .
ואם אתה חושב שהעולם יצא למלחמה בגלל נגיד שאירן השתלטה על החלק
הצפוני של עירק תוך כדי שהיא יוצרת רצף טרטורילי עד סוריה.
אז נראה לי שאתה טועה.

האייטולות באירן מבינים שהמפתח שלהם להישאר בשליטה זה להשיג נשק גרעיני.
זה הכל.

תבין שנשק גרעיני בידי אירן יתן להם את הבטחון לפתוח במלחמה קונבנצינלית מול
ישראל או סעודיה או עירק מבלי לפחד מפני פלישה המריקאית .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:38

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר