לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2008, 07:36
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
ברוב הדברים אני מסכים עם וגמן, אבל -
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "מופז והשפעתו על המערכת - או הדברים שמופס מנסה להסתיר"

אני חושב שלמופז מגיע הקרדיט, גם אם זה התחיל מדרג המג"דים ולאט-לאט חלחל מעלה בצה"ל, על כך שבתקופתו התחילו להיכנס לערים הפלסטיניות ובתקופתו בוצע 'חומת מגן'. את זה אי אפשר לקחת ממנו.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-08-2008, 00:36
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
צפיתי בחצי מהסרט ומסרנתי כי הוא לא מתאים לפורום אלא לפורום חדשות ואקטואליה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "מומלץ לחפש ברשת את הסרט..."

אקדים ואומר כי אין בדעתי להצביע בבחירות הכלליות הבאות למופז.

תראה, צפיתי במחצית ובאמצע אמרתי די.

מי שהכין את הסרט מטריתו כנראה היתה מאוד מסוימת, הוא ראיין בעיקר אנשים מהצד השמאלי של המפה הפוליטית וכנראה שמטרתו של מי שהכין את הסרט היא להסביר להדיוט שצופה בו כי לא ערפת אשם, ולא הפלשתינים אשמים ולא ברק אשם ולא צה"ל אשם.

כל חוסר השלום ממזרח השמש ועד שקיעתה היא באשמת מופז.

אני דווקא זוכר אחרת, מסוקי קרב תוקפים בשדור חי משרדי משטרה לאחר שהפלשתינים קבלו הודעה, כל עשרות אלפי הדולרים של המופע נראים רע מאוד על מסכי ה- CNN, BBC, FRANCE2, ......, הצבור הישראלי רואה את הקולות וחושב כי הממשלה הפעילה את הצבא ללא כפפות אך הוא לא מודע עדין כי מדובר בסה"כ בהצגה, המופע עלה עשרות אלפי דולרים, הפלשתינים ישלחו פועלי בניין שלא חסרים ויצבעו מחדש את השריטות, העם בישראל צפה במופע שמשחיר את שמו בעולם.

אני זוכר את הארוע עם מדחת יוסף שדימם למוות כאשר כל מפקד צבאי אשר נמצא ביתרון על פני היריב היה מרים זוג קוברות שהיו יורות אש מקלעים שבחסותם יכול היה נגמ"ש להכנס ולחלץ את הפצוע (ירי חי של קוברות אל מה שהיה בשכם יכול היה להגמר עם עשרות הרוגים ופצועים פלשתינים אך סביר כי החייל היה מגיע להדסה מקבל כמה מנות דם, מוכנס לטיפול נמרץ וכנראה שהיה חי בינינו עוד היום) - וכאן נכנס היבט של עד כמה אתה מוכן לסכן את חייליך למען שמירת חייהם של האויב.

כך שסרט של מפיק אחר היה יכול להציג את הדברים אחרת ושמופז לא הפעיל מספיק את הצבא.

זכורה לי בדיחה עתיקה: אבא אבן ז"ל אמר על רפול (רפאל איתן ז"ל) שהוא יודע 200 מילים בעברית ומשתמש ב- 100, בתגובה ענה לו רפול שהוא יודע 8 שפות אך השטויות שהוא מדבר נשמעים דברי הבל בכל שפה.

גנרל הוא לא דיפלומט, גנרל אחראי להגנת המדינה ובמידת האפשר לשלום חייליו.

בידי רוה"מ ברק היכולת לפטר פקיד (גם רמטכ"ל) ממשלתי ולכן כל האחריות על הארועים לדעתי חלה על ראש המערכת.

כל הדיון להערכתי ראוי שינוהל בפורום לעניני פוליטיקה, אמנם יש פה קשר לצבא ובטחון אך יש פה מעבר לניחוח של פוליטיקה.

להבנתי ב- 20 השנים האחרונות חל שבוש בעשייה הצבאית, אלופי צה"ל נשמעים יותר ויותר כמו דיפלומטים, הם מנהלים משא ומתן בעודם במדים (ברור כי יש להוועץ בהם אך מכאן ועד הפיכתם לדיפלומטים המרחק גדול), השאלה שלי היא מה השלב הבא: שליחת שגריר עם ניסיון של 20 שנה במדינות אפריקאיות להוביל גדוד משורין להבקעה חזיתית של המערך הסורי? אין לערב מין שאינו במינו.
ישן 27-08-2008, 07:38
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "צפיתי בחצי מהסרט ומסרנתי כי הוא לא מתאים לפורום אלא לפורום חדשות ואקטואליה"

אני אגיד לך ככה,
בקריאה של הכתבה של וגמן אתה מבין שהתנהלות הפנים צבאית של מופז הייתה מתחת לכל ביקורת.
אתה מבין שהוא בכלל לא הבין את תפקידו של הרמטכ"ל בראי הצבא, כאחראי על פיתוח תורה צבאית, כאחראי על כל נושא החשיבה בצבא, הראיה הכי טובה היא המכון לחקר המערכה והספר האידיוטי שהוא חילק לכולם במטכ"ל.
מראיה של הסרט אני הצלחתי להבין שמופז לא רק שלא הבין את תפקידו הצבאי הוא גם לא הבין את תפקידו למול הדרג המדיני.
תוסיפו לזה את כל התנהלות הצבא במלחמת לבנון השניה, ותקבלו את מופז במלוא "גדולתו"
אני תמיד חשבתי שמארב כוכב מוצלח הוא לא מדד לכלום, או במילים אחרות מג"ד טוב הוא לא בהכרח רמטכ"ל טוב, ומופז גם מג"ד טוב לא היה.
ישן 27-08-2008, 11:15
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

יש אימרה שמיוחסת לאחד מאלופי פיקוד צפון לשעבר: בצה"ל יש רק סמלים שלחלקם דרגות אלוף
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "אני אגיד לך ככה, בקריאה של..."

אינני מעוניין להביע דעה כי אינני יודע מספיק.

אני גם לא רוצה להסתמך על הסרט כי ברור שהוא מגמתי.

יש אימרה שהבאתי כצטוט, בצבאות זרים קצין מתגייס לצבא ל- 4 שנות אקדמיה שלאחריהן הוא ישמש כקצין משך כל חייו.

בצה"ל קצין הוא סמל שעבר כמה חודשים של הדרכה ומשמש כמה שנים בתפקיד ומשוחרר לחיי אזרחות.

כנראה שזה עובד בדרגות נמוכות אבל לתחושתי מתפקיד המח"ט ומעלה יש בעיה של הכשרה (ואינני רוצה להתייחס לאיש זה או אחר אלא לתפיסה הכללית).

כשם שלא חייבים תואר בראיית חשבון לנהל מכולת רצוי שמי שמנהל עסק דוגמאת מפעל צמיגים ידע מעבר למה שיודע מפעיל מכולת.

להערכתי יש תופעה בה קצינים אחראיים על אלפי חיילים, ציוד במיליארדים, הם עצמם מרקע של חי"ר, משמשים כמח"טים ואוגדונרים של אודגדות משורינות משך שנתיים ומקודמים הלאה.
האם מצפים מהם להבין את תפקידם כראוי אחרי שנתיים? האם טבע היתה מביאה מנהל מבחוץ נותנת לו שנתיים להבין את העסק וברגע שהוא קצת מבין הוא מקודם?

לאחר כמה שנים הם הופכים לאלופים ואז הם גם נשלחים לשמש כדיפלומטים.

עד כמה שקציני צה"ל לא יהיו מוכשרים להערכתי יש כאן בעיה מבנית.

אני מבין את היתרון של קצין ביחידת שדה שמגיע לאחר שירות כחייל, כשמנסים לברור את הטובים ביותר. לא ברורה לי מדוע הצבא ממן לימודי מנהל עסקים, כלכלה לקציניו? רוצים תואר אקדמי לסרנים ומעלה? תבנו מסלול יעודי לקצינים שילמד לא רק לרוץ על גבעות חול, ירי לאחר מאמץ אלא גם את ההסטוריה של המזה"ת, אסטרטגיה צבאית מימי הקיסרים הסינים דרך נפולאון, רומל, מלחמת המפרץ הראשונה וכ"ו, שפה ערבית מדוברת, אסטרטגיה צבאית או כל מה שמלמדים קצינים ברחבי תבל.

מי שיעבור את הקורס בהצלחה יתחייב לקבע ארוך נניח 10 שנים (ובגיל 40 כמה באמת יפרשו?), יקבל שכר הוגן כרס"ן.

לגופו של מופז אני מעוניין לא להגיב, אני מבקש לא לנהוג כאחרון הטוקבקיסטים שמגיב על סמך ידיעה מגמתית, חלקית ושאין לו המידע הרלוונטי.

אל תהפכו את אלופי צה"ל לדיפלומטים הם אינם בקיאים בחומר אלא וודאו כי קצינים הם קצינים.
ישן 27-08-2008, 16:14
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "יש אימרה שמיוחסת לאחד מאלופי פיקוד צפון לשעבר: בצה"ל יש רק סמלים שלחלקם דרגות אלוף"

ציטוט:
להערכתי יש תופעה בה קצינים אחראיים על אלפי חיילים, ציוד במיליארדים, הם עצמם מרקע של חי"ר, משמשים כמח"טים ואוגדונרים של אודגדות משורינות משך שנתיים ומקודמים הלאה.
האם מצפים מהם להבין את תפקידם כראוי אחרי שנתיים? האם טבע היתה מביאה מנהל מבחוץ נותנת לו שנתיים להבין את העסק וברגע שהוא קצת מבין הוא מקודם?

מעניין שתופעה כזו הצמיחה בעבר קצינים שבמלחמות ישראל, מ-48' עד 73', השיגו הישגים (טקטיים) שטבע היתה מתקנאה בהם. מה השתנה?

ציטוט:
תבנו מסלול יעודי לקצינים שילמד לא רק לרוץ על גבעות חול, ירי לאחר מאמץ אלא גם את ההסטוריה של המזה"ת, אסטרטגיה צבאית מימי הקיסרים הסינים דרך נפולאון, רומל, מלחמת המפרץ הראשונה וכ"ו, שפה ערבית מדוברת, אסטרטגיה צבאית או כל מה שמלמדים קצינים ברחבי תבל.

מי שיעבור את הקורס בהצלחה יתחייב לקבע ארוך נניח 10 שנים (ובגיל 40 כמה באמת יפרשו?), יקבל שכר הוגן כרס"ן.

דווקא יש כבר כמה שנים מסלול דומה- המלט"ק http://mazi.idf.il/4166-he/IGF.aspx. גם בפו"מ לא אמורים רק לרוץ ולירות.
ישן 27-08-2008, 18:03
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

אכן צעד בכוון הנכון
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] להערכתי יש תופעה בה..."

קראתי את אשר כתבת ועושה רושם שאכן מי שעתיד להיות מקודם למ"פ מקבל הכשרה טובה יותר ממה שסברתי.

לא ברור לי מה זה BA כללי.

לדעתי יש לבנות תואר יעודי לקצינים, התואר יכלול קורסים ממדעי הרוח, התואר יכלול לימודי ערבית מדוברת, היסטוריה של המזה"ת (על מה נלחמים השיעים בסונים, מתי פרשו הדרוזים מהאיסלאם השיעי, מי אלו משפחת בן סעוד בערב הסעודית, ........) , לימודים אסטרטגיים בסיסים (בכל אוניברסיטה גדולה יש מחלקה בנושא( ואפשר לתפור קורסים יעודיים, מאחר והתואר הוא ל- מ"פ אפשר להגדיר זאת כמבוא לאסטרטגיה צבאית, ללמד את סון טסן, למד את רומל, למד את נפולאון ודגש חזק על החצי השני של המאה ה- 20 נניח ממלחמת העולם השניה ועד ימינו.

לגבי מה השתנה, לדעתי מה שהשתנה הוא חוסר הפרגון לאי הצלחה. צה"ל בימיו הראשונים היה צבא של פרטץ מימי הפלמ"ח. היום כמעט כל מערכת מסובכת ודורשת הכשרה של כמה חודשים.

היבט נוסף הוא אי היכולת לעמוד באבדות, החברה הישראלית בימינו נכונה לשלם הרבה פחות בדם על האינטרסים שלה מאשר הדור שעבר את השואה ואמר לעולם לא עוד. אינני בטוח כי ישראל של ימינו היתה תוקפת את מפעל ההטיה של קו פרשת המים שנועד ליבש אותה, סביר כי היו אומרים משהו בנוסח: נקבל 2 מיליארד קוב מים פחות? נו טוב בסדר, נטפיל מי ים בשביל זה לצאת למלחמה.

היום אף קצין לא יקח אחריות על פעולה שההשלכות שלה הן נפגעים ולא מעטים - בעבר קצינים בדרת סרן הוליכו עשרות לוחמים אל מאחורי קווי האויב ללא הכנה מדוקדקת - לא אחת הפעולות נכשלו והיו נפגעים לא מעטים - אז לא דרשו ועדת חקירה על כל מקרה.

נקודה נוספת היא אינפלציה של קצינים, מעבר למבנה של היחידות הלוחמות בהן לא רואים אינפלציה של קצינים, ביחידות התמיכה יש המוני קצינים. אפשר וצריך להקטין את מספר הקצינים בצה"ל.
אפשר לתת אחריות לנגדים מקצועיים לרבות שכר הוגן.
אפשר להעסיק מהנדסים ומדענים ללא דרגות קצונה, אפשר להעסיק רופאים ללא דרגות קצונה.
נניח לעבור למבנה רזה בקצונה עם הכשרה ושכר מצויין לקצינים, שכר הוגן ביותר לאנשי מודיעין, מהנדסים, מדענים, טכנאים, מכונאים, עם יותר דרגות של נגדים במקומות בהם רואים רבי סרנים דהיום.
ישן 27-08-2008, 18:48
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "אכן צעד בכוון הנכון"

אני מסכים, בתיקונים קלים.
למשל, קשה לדרוש מסמ"פ שמקבל לימודים צ'ופר מהצבא, אחרי כ- 5 שנות שירות קשה ותמורת התחייבות נוספת לקבע, ללמוד דווקא נושאים צבאיים. רובם הרי ישתחררו ולא ימשיכו למג"ד והלאה- ואז מה הם יעשו עם תואר כזה?!

ישראל היום אכן פחות סבלנית לאבדות- בין היתר, כי נראה שהאיומים פחתו מאוד (למשל- השווה את הקרקס התקשורתי שהיה סביב אסירה-א-שמליה ב-2000 להד המועט יותר לאירועים חמורים יותר שאירעו באינתיפאדה השניה). זה בדיוק מחייב את צה"ל להכשרה ובקרה טובים יותר של הקצינים בכל הדרגים (ולא רק של המפקד, שיועף הביתה במקרה של תקלה)

בכלל, אני הייתי פותח הרבה תפקידים עורפיים לאזרחים עובדי צה"ל ומעודד קצינים לצאת לכמה שנות חל"ת (קצינים לוחמים- שלפחות ישרתו בתפקידי מטה זרוע/ מטכ"ל בין מ"פ למח"ט): זה יעזור לצה"ל להתקרב לנורמות אזרחיות ולהשתחרר מהתחושה שדרך הפעולה שלו היא היחידה והמיטבית.
ישן 27-08-2008, 19:09
  YGH YGH אינו מחובר  

זו הנקודה.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]אני מסכים,..."

"קריירה צבאית" היא, מה לעשות, קריירה. כמו שאפשר בצבא גרמניה לצפות שמג"ד שיוצא עם פקודיו לפאב יעשה תרגילון תכנון קצר לפני שיתחילו לשתות, כמו שאפשר לצפות מלא-מעט סא"לים קרביים בצבא ארה"ב להחזיק בדוקטורטים מאוניברסיטאות רציניות (אחד כזה, רוברט קאסידי, היה מתוכנן להיות מוזמן לכנס שאני עובד עליו כרגע. הוא דחה את ההצעה כי בתאריך הכנס הוא בשטח, מפקד על גדוד חי"ר אי-שם), אפשר לצפות גם מצה"ל. הנקודה היא שמבנה הצבא לא מעודד את זה, ואין לנו כלים להשאיר אנשים טובים באותם תפקידים למשך זמן רב, וגם הסבבים קצרים מדי. יש שיפור, אבל הוא לא מספיק. אנחנו צריכים גם אפשרות ל-NCO מקצוענים בשכר גבוה כפי שיש בצבאות זרים, צריכים מפקדים שיעשו תפקידים כמה שנים, צריכים (כמו שחסדאי אמר כבר בשנות השבעים) נוהל של החלפה תדירה בין תפקידי פיקוד לתפקידי מטה, כדי שמי שמגיע למעלה גם יזכה לשנים שבהן יראה הרבה את המשפחה וגם יצבור ניסיון מטה חיוני, וכן הלאה.

גלריית התמונות שלי

ישן 27-08-2008, 21:59
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

ראשית, הפורום הולך לכוון נכון, לגופם של עקרונות ולא שיח עיתונאי על בסיס הגיליוטינה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]אני מסכים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אני מסכים, בתיקונים קלים.
למשל, קשה לדרוש מסמ"פ שמקבל לימודים צ'ופר מהצבא, אחרי כ- 5 שנות שירות קשה ותמורת התחייבות נוספת לקבע, ללמוד דווקא נושאים צבאיים. רובם הרי ישתחררו ולא ימשיכו למג"ד והלאה- ואז מה הם יעשו עם תואר כזה?! - מי שלא רוצה להמשיך זו זכותו, מטרת הקורס היא הכנה לקראת תפקיד המ"פ. מי שיוצא לקורס חייב להיות נכון להשאר במערכת כמה שנים טובות.
אני מוכן להקלות, להגדיר כי שליש מהתואר הוא קורסי רשות סבהן ניתן ללמוד כלכלה, מנהל עסקים, משפטים אבל בשום פנים ואופן לא לוותר על לימודי הכשרה.
אני רוצה שכל קצין בינוני ומעלה יבין ויוכל להתבטא בערבית מדוברת, יוכל לקרוא בערבית (לגבי אנגלית אני לא כותב כי ברור כי צריך לחפש בפינצטה מי שלא מסוגל לקרוא ולדבר באנגלית בסיסית בישראל). לא לוותר על לימודי אסטרטגיה, לא לוותר על לימודי מזה"ת, ההסטוריה של המזה"ת, הגאוגרפיה של המזה"ת. אתה יכול להפוך את התואר הזה ליוקרתי, אתה יכול להגדיר כי כל מי שעבר את הקורס רשאי לפקד על פלוגת חיילים ומעלה. שכרו לא יהיה נמוך מ- 10,000 ש"ח לחודש, אתה יכול להחליף למי שעבר את הקורס משך כמה שנים באוניברסיטה + סמסטר קיץ באינמוני שטח מתקדמים את דרגות הקצונה לדרגות בצבע שונה כך שיבלוט ביחס למי שלא עבר את הקורס.

ישראל היום אכן פחות סבלנית לאבדות- בין היתר, כי נראה שהאיומים פחתו מאוד (למשל- השווה את הקרקס התקשורתי שהיה סביב אסירה-א-שמליה ב-2000 להד המועט יותר לאירועים חמורים יותר שאירעו באינתיפאדה השניה). זה בדיוק מחייב את צה"ל להכשרה ובקרה טובים יותר של הקצינים בכל הדרגים (ולא רק של המפקד, שיועף הביתה במקרה של תקלה) - הגדרת "קרקס תקשורתי" - זו לדעתי בעיית היסוד, יושבים כמה כתבים חלקם מבינים יותר חלקם פחות ומרשים לעצמם לנהל את העסק מבלי שיש כל עול על כתפיהם, ראה את פרשת הילדה מאתמול - האם הקרקס התקשורתי היה דרוש? האם הוגן?
בזמן מלחמה להערכתי יש לשים סוף לקרקס, מה שהיה כאן בקיץ 2006 אסור שיחזור על עצמו.

בכלל, אני הייתי פותח הרבה תפקידים עורפיים לאזרחים עובדי צה"ל ומעודד קצינים לצאת לכמה שנות חל"ת (קצינים לוחמים- שלפחות ישרתו בתפקידי מטה זרוע/ מטכ"ל בין מ"פ למח"ט): זה יעזור לצה"ל להתקרב לנורמות אזרחיות ולהשתחרר מהתחושה שדרך הפעולה שלו היא היחידה והמיטבית.

כאן אני מסכים לחלוטין, בסיסי הענק בעורף יכולים להיות על בסיס אזרחים עובדי צה"ל, איזו סיבה אורטופד בתל השומר צריך להלך עם דרגות סרן? מה רע בחלוק של רופא? מדוע מהנדס תוכנה בקבע לא יכול להגיע "על אזרחי" לבסיס? למה איש מודיעין חייב להלך על מדים ולא על אזרחי?
ביחידות אלו אין פיקוד במובן שהחיילים רואים ביחידות השדה, סרן יכול ללכת לשתות קפה או לשבת במסעדה עם רב"ט, מבחינתו הוא על תקן רוש"צ באזרחות ואין סיבה שזה יהיה אחרת.
לסדירים לא הייתי מוותר על המדים כדי שהלבוש האזרחי יהיה תקן סטטוס בבסיס.
הייתי פוטר את החיילים בבסיסים אלו מענידת דרגות (הרי ההבדל בין סמ"ר לטוראי הוא בד"כ שנתיים וחצי בזמן ההגעה לצוות), למעט אם הם בתפקיד. סמ"ל שנשלח לשמש כסמל תורן יהיה מחוייב להגיע עם דרגות, רס"ר הבסיס חייב להיות עם דרגות.
מטרת הדרגות היא לשדר עכשיו אנחנו מדברים ברצינות, עליכם לשמור כמו שצריך ולמלא פקודות. במדור אתם רשאים לשוב להיות חברי צוות.

המבנה הרזה בקצונה כמו שהצעתי יכול להעלות את קרנו של המקצוע, כיום כשיש אינפלציה להיות קצין זה לא מה שהיה בשנות ה- 60.
ישן 27-08-2008, 22:12
  YGH YGH אינו מחובר  

מעשה שהיה:
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "ראשית, הפורום הולך לכוון נכון, לגופם של עקרונות ולא שיח עיתונאי על בסיס הגיליוטינה"

באיזה תרגיל אוגדתי יצאנו לשם שלושה אנשי צוות סיקור ותיעוד של מחלקת היסטוריה. אני הוותיק והמנוסה בהם, והשניים האחרים חדשים יחסית. אז אני הייתי ראש הצוות, למרות שדרגתי אז קמ"א והשניים האחרים סרן ורב-סרן.
ביום האחרון של התרגיל ישבנו הרב-סרן ואני ביחד באיזה תדריך, ובאמצע הייתי צריך ללכת לקבוצת פקודות זו או אחרת. אז הסברתי לרב סרן מה אני צריך שהוא ימשיך לעשות, במה להתמקד וכן הלאה. תוך כדי שאני מתדרך אותו, אני רואה איזה אחד מקציני האוגדה מעיף מבט משתומם ולא מצליח להבין מה קורה פה ואיך קמ"א מחלק הוראות לרב-סרן...

גלריית התמונות שלי

ישן 28-08-2008, 14:13
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

בבסיס עורפי ניתן לראות רב"ט מעביר חפיפה לסרן
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "מעשה שהיה:"

ביחידות השדה חובה להחזיק משמעת קשיחה כי אין מקום לדו שיח האם לבצע אלא הצפי לביצוע מיידי, כל פעולה אחרת יכולה להסתיים עם נפגעים רבים ואי בצוע המשימה בכללותה.

ביחידות השדה עורפיות רב"ט שמשמש כמתכנת יכול לשבת ולהעביר חפיפה לסרן על מערכת שהוא עבד עליה משך שנה וחצי. הסרן נושא דרגות סרן בגין לימודים אקדמיים וותק בשירות צבאי.
לאף אחד מן השניים העניין לא נראה מוזר כי מי שעבד על מערכת שנה וחצי מכיר אותה לפני ולפנים.

האם חובה כי הסרן יהיה סרן או הרס"ן שהסברת שהנחת חייבים בדרגות קצונה? לדעתי יש אינפלציה של דרגות קצונה, מה היה קורה אם כל אנשי התמיכה בקבע היו נעים על אזרחי ומשמשים כאזרחים עובדי צה"ל.

זו בדיוק האינפלציה שאני מדבר עליה.
ישן 28-08-2008, 09:50
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "מופז והשפעתו על המערכת - או הדברים שמופס מנסה להסתיר"

משפט שצד את עיני ומר וגמן נתפס אליו הוא: "הידע המערכתי נמצא בתהליכי שינוי תמידיים, מה שמעורר את הבעייה של שמירת בסיס ידע יציב בארגון המשתנה כל הזמן".
האדון וגמן מוצג כמדריך מומחה בתורות צבאיות והיסטוריה של צה"ל. כאדם האמון על מחקר מדעי היסטורי (אני מקווה כך) הוא היה צריך לדעת שידע, כל ידע, גם היסטורי
אסור לו שיקפא על השמרים. הכשלים הכבדים ביותר קורים כאשר ידע נהפך לסטאטי וככזה חדל להיות רלוונטי למציאות שמשתה גם היא באופן מתמיד. מציע למדריך הנכבד
לקרוא את תומס קון ודבריו על מהפיכות מדעיות. קצת השכלה לא תזיק לו.

ואני לרגע לא מנסה לרגע להגן על מופז שיש לו אחריות כבדה למה שראינו במלחמת לבנון השניה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:56

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר