לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2008, 16:58
צלמית המשתמש של PopPy
  PopPy PopPy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.05.06
שלח הודעה דרך ICQ אל PopPy
בחירת DSLR ראשונה

אחרי קרוב לשנתיים של ניסיונות ולימוד עם ה- Fuji 5600 אני מרגישה שהיא מתחילה להגביל אותי.
קשה איתה מאוד בצילום בחושך, היא איטית והצבעים לא תמיד מדויקים. ובכלל, הגיע הזמן להתקדם לדבר האמיתי.

אני מחפשת DSLR + עדשות, ואני קצת אבודה. כשהייתי בעניינים הבחירה הייתה בערך בין D70s ל- 350D אבל מאז כבר יצאו עוד המון מצלמות ואני כבר לא מעודכנת.

אני רוצה מצלמה שתוכל ללוות אותי כמה שנים טובות, יש לי ידע בסיסי+ ואני מכוונת למצלמה ברמת כניסה. Live View זה יתרון אבל לא הכרח. לא חייב שזה יהיה הדגם הכי חדש, אבל גם דגם מיושן מידי לא בא בחשבון, ואני לא מתכוונת לקנות יד שניה.
דגש גדול על משקל וגודל - כמה שפחות כבדה וגדולה, עדיף. קשה לי עם מצלמות גדולות. D70 + עדשת קיט + גריפ הייתה כבדה מידי בשבילי.

אין לי ציוד כך שאני לא תלויה בחברה מסוימת ואין לי העדפה ספציפית בין ניקון לקאנון. גם משהו אחר (פנטקס, אולימפוס?) בא בחשבון, בהנחה שאני יכולה להשיג הכל בארץ.

מבחינת עדשות, קיט + טלה, משהו בסיגנון 18-70 + 70-300 יהיה אופטימלי לדעתי.
אני צריכה גם פלאש, אבל כרגע משהו מאוד בסיסי וזול, ואח"כ נראה לפי הצורך.

תקציב: בעיקרון כמה שפחות.. בגדול עד 4,000 ש"ח, גג 4,500 לגוף + שתי עדשות + פלאש.
אם בתקציב נכנס גם כרטיס זיכרון, פילטר ותיק פשוט - עוד יותר טוב.

מה אתם אומרים? התקציב ריאלי?
מישהו נרתם למשימה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-08-2008, 12:26
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PopPy שמתחילה ב "בחירת DSLR ראשונה"

כשאני התחלתי לחשוב ברצינות על DSLR לפני כמה שבועות. גם אני בהתחלה אמרתי לעצמי שאני רוצה שתי עדשות שיספקו לי טווח של 18-300. אבל מהר מאוד, במיוחד בגלל המחירים הגבוהים, החלטתי להתפשר על 18-55 ו55-200. ואני לא מצטערת על זה.

לא מבינה כלום ברפלקסיות של קאנון או בפלאשים.
אבל בניקון, עד כמה שידוע לי... D60, שזה גם מה שיש לי (ולפניה הייתה לי גם הS5600 של פוג'י מה שיש לך עכשיו חח) היא מצלמת הDSLR הקלה ביותר, ובין הזולות ביותר. אפשר למצוא אותה בחנויות היום במחיר של 2200. אבל אני מבטיחה לך שעדין תרגישי הבדל במשקל, במיוחד עם עדשת טלה. (את יכולה גם להשקיע פחות במצלמה ולבחור בD40 שההבדלים העיקריים בין השתיים היא של40 יש רק 6מ"פ ושאין לה מנגנון ניקוי חיישן). הדבר היחיד שאת צריכה לזכור, הוא שבמצלמות האלה של ניקון 40\40X\60... חסר מנגנון פיקוס, לכן אם תרצי לעשות אוטופוקוס... תצטרכי לחפש עדשות שבהן קיים המנוע הזה.
גם העדשות של ניקון שקניתי הן קלות יחסית, אבל אפקטיביות יותר עם מייצב VR, שקצת מעלה את המחיר שלהן... אבל הן עדין יותר זולות מ18-70 ו70-300. תחשבי... אולי את לא באמת צריכה טווח כה גדול, ועדיף לך לבחור מה שאני בחרתי.

ולסיום, יש לי הרגשה שלא תצליחי בכל זאת להכנס ל4000 ש"ח אם את לא קונה ביד שניה, אם למשל תבחרי במצלמה ובעדשות שאני הצעתי+ פילטר UV לכל מצלמה+ הרחבת אחריות+ כרטיס זכרון... זה יצא לך נכון לעכשיו 4200 בחנויות הכי זולות אחרי מיקוח, ואז עוד תוסיפי לזה פלאש.

ישן 24-08-2008, 12:48
צלמית המשתמש של PopPy
  PopPy PopPy אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "כשאני התחלתי לחשוב ברצינות על..."

תראי, התרגלתי לטווח של הפוג'י שהוא כידוע לך 38-380, אבל אני משתדלת לא לעבור את ה- 300 (+/-, קשה להעריך עם מצלמה כזו). זה נוח לי בעיקר לצילומי הופעות, אבל אולי בתור התחלה אני באמת אוכל להתפשר על 200.
D40 הייתה אופציה שהתעניינתי בה והיא גם מאוד זולה יחסית (עולה כמו הפוג'י שקניתי בזמנו) אבל האוטו פוקוס זה בדיוק מה שהרתיע אותי. גם 6 מ"פ נשמע לי קצת מגביל, ואם כבר אני משקיעה אני מעדיפה להשקיע עד הסוף (במגבלות התקציב).
D60 נראית באמת כמו אופציה מעניינת, השאלה היא עד כמה אפשר למצוא עדשות עם מנוע אוטו פוקוס ועד כמה זה מייקר אותן? זה מגביל את הבחירה בעדשות משמעותית?
לגבי עדשות, קנית קאנון או סיגמה? אני זוכרת שסיגמה בד"כ יותר זולות, השאלה היא איך זה מתבטא באיכות.
ובמחשבה שניה אולי פלאש להתחלה זה קצת לקפוץ מעל הכריש, במיוחד בהתחשב בתקציב שלי. יכול להיות שאני אנסה להתחיל בלי ואראה עד כמה אני זקוקה לו, ובהמשך אקנה אחד.

תודה על העזרה!

נערך לאחרונה ע"י PopPy בתאריך 24-08-2008 בשעה 12:55.
ישן 24-08-2008, 13:37
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי PopPy שמתחילה ב "תראי, התרגלתי לטווח של הפוג'י..."

הטווח של הפוג'י הוא גם לא כזה אפקטיבי בקצה שלה לדעתי במילא.

מבחינת האוטופוקוס, מה שמתן כתב... כיום רוב החברות עוברות לעדשות עם מנוע. ובתכלס אני אגיד לך שאני למשל (ואני בין היחידים) מצלמת דווקא 90 אחוז על פוקוס ידני, ואני גם שוקלת אפשרות מתישהו לקנות עדשה ללא מנוע, אם יהיה הבדל גדול בין המחירים.
מבחינת מ"פ... על הפוג'י לכאורה צויין 5.1 מגה פיקסל, אבל בהשוואה עם עוד מצלמות... היא אפילו לא מראה הבדל לעומת הקאנון A75 שלי, שיש בה רק 3.2. אני לא ממש מבינה בזה, אבל קראתי איפשהו פעם שלפוג'י יש טכנולוגיית פיקסלים שונה... יש מצב זה בגלל זה. כך או כך, 6 מ"פ בD40 זה עדין שיפור. במיוחד שזה לא כזה משמעותי, אלא אם כן את מציגה את התמונות האלה ברזלוציה המקורית שלהן.

מבחינת עדשות, אם קניתי מצלמה של ניקון, אז עדשות של קאנון לא יתאימו לה לפי מה שאני יודעת. רק עדשות של ניקון או עדשות צד שלישי (חברות שמייצרות עדשות לחברות אחרות). אבל העדשות שלי שתיהן של ניקון.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 24-08-2008 בשעה 13:42.
ישן 24-08-2008, 20:08
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי PopPy שמתחילה ב "כן אבל הקרופ פקטור גם הורג לי..."

זה לא 'הורג' לך את הצד הרחב... ה 18-55 או ה 55-200 הן עדשות קרופ בלאו-הכי.
עם ה 18-55 את מקבלת 27 מ"מ 'אפקטיבי'.
בפוג'י קיבלת גם 28 מ"מ 'אפקטיבי' (שזה הרבה פחות באורך מוקד אמיתי).

בנוגע ל 70-300, אל תתייחסי למספרים האלה עם או בלי קרופ. לעדשות יש יכולת הגדלה מסויימת.
היא תהיה קבועה בכל מקרה כתלות במספרים (אורך מוקד).
אם את רוצה הגדלה כמו של 70-300, אז שום עדשה מלבד 300 מ"מ לא תתן לך הגדלה כזו. לא משנה אם זה 200 מ"מ על קרופ או 299 מ"מ על קרופ.
כי בלאו-הכי, גם ה 70-300 תהיה על קרופ והיא תתן לך אורך מוקד 'אפקטיבי' של 105-450.

קיצר, ההבדל בין 200 ל 300 מ"מ באורך מוקד לא היסטריים. אם מבחינת תקציב מתאים לך לקנות יותר את ה 55-200, לכי עליה. זה לא יהיה מה שיהפוך את התמונות שלך לזבל שרואים ברחוב או מאסטר-פיס שמוצג בלוברה. בתאכלס, הכל תלוי בך!

ישן 24-08-2008, 19:40
צלמית המשתמש של PopPy
  PopPy PopPy אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ארי 13 שמתחילה ב "לי יש D40 ו18-55 + 55-200..."

אני חושבת ש"שיחקתי" מספיק, אני מצלמת (באון ואוף) יותר משנתיים ואני כבר יודעת מה אני אוהבת לצלם ומה אני צריכה מהמצלמה שלי.
נכון שזו הרפלקסית הראשונה אבל יצא לי להתעסק עם כמה רפלקסיות, וכבר מהקליק הראשון הבנתי שזה עולם אחר לגמרי, אבל בסופו של דבר מצלמה זו מצלמה.
אני מעדיפה להשקיע קצת יותר וללכת על אחת שלא תגביל אותי מהר מידי. על הפוג'י בזמנה שילמתי מעל 2000 ש"ח ורציתי לעבור לSLR כבר אחרי פחות משנה, אבל לצערי זה לא התאפשר. זה לא אומר שאני רצה לקנות איזה D200 או מארק (אני זוכרת שמזמן היה איזה בחור בפורום שרצה לקנות D200 בתור מצלמה ראשונה, ולא ידע אפילו מושגים בסיסיים), אבל אני מעדיפה ללכת על הכי טוב שאני יכולה בשלב הזה בהתאם למגבלות התקציב שלי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:48

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר