לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-08-2008, 20:41
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
סיפור שמדווח כנכון מחטמ"ר יהודה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "שמעתי גם סיפורים על הורדות..."

תצפית דיווחה על מחבל שצמוד לפילבוקס ובו מילואימניקים. הם ככל הנראה יכלו לראות אותו, אבל לא לפגוע בו בשל מגבלות הקשורות בזווית של החרך. אחד המילואימניקים הרג את המחבל בירי מאקדח פרטי. המקרה כלול בתחקיר אירוע שמועבר למפקדים שעולים לקו.

בקו שעשיתי באזור ג'נין לפני כמה שנים אחד הלוחמים איבד אקדח (של מקום עבודה, לא ממש פרטי) כאשר פרק מסופה שהופעל עליה מטען. למיטב ידיעתי הצרות שלו היו עם רשויות אזרחיות, לא צבאיות. בגדוד שלי לא הוזכרו נהלים כלשהם הקשורים בנשיאת נשק אישי, בעקבות כך. מה שכן רוב בעלי האקדחים (ומימי ציר בירי העליזים אני זוכר היטב מיהם) כבר לא מביאים אותם למילואים.

במטווחים אסור לירות באקדח פרטי גם מטעמי ביטוח וגם משום שבאופן כללי מטווח אקדח אסור ללא מדריך אקדח ושלל נהלים אחרים. לאור ההתפרעויות של מילואימניקים במטווח אקדחים שראיתי כמה פעמים בסדיר - אני יכול רק להסכים עם הוראת "אין ירי באקדחים. נקודה".

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 25-08-2008 בשעה 20:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2008, 02:42
צלמית המשתמש של bdew
  bdew bdew אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.08
שלח הודעה דרך ICQ אל bdew
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "סיפור שמדווח כנכון מחטמ"ר יהודה"

ציטוט:
תצפית דיווחה על מחבל שצמוד לפילבוקס ובו מילואימניקים. הם ככל הנראה יכלו לראות אותו, אבל לא לפגוע בו בשל מגבלות הקשורות בזווית של החרך. אחד המילואימניקים הרג את המחבל בירי מאקדח פרטי. המקרה כלול בתחקיר אירוע שמועבר למפקדים שעולים לקו.

על הארוע הזה גם שמעתי באחת מהתעסוקות האחרונות.

ציטוט:

במטווחים אסור לירות באקדח פרטי גם מטעמי ביטוח וגם משום שבאופן כללי מטווח אקדח אסור ללא מדריך אקדח ושלל נהלים אחרים. לאור ההתפרעויות של מילואימניקים במטווח אקדחים שראיתי כמה פעמים בסדיר - אני יכול רק להסכים עם הוראת "אין ירי באקדחים. נקודה".

בהחלט, גם בגלל שהמפקדים אינם מוסמכים להעביר מטווחים מאקדח, וגם המטווחים עצמם כנראה לא מותאמים/מאושרים לירי מאקדח.
ישן 25-08-2008, 19:57
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AtlantisNumenor שמתחילה ב "נשק אישי בזמן מילואים"

הנחיות הצבא אוסרות בצורה מפורשת שימוש בנשק אישי שלא הונפק ע"י הצבא.

הדבר נאכף בצורה קפדנית למדי בבסיסים המסודרים (צאלים, לכיש) וברוב המקומות האחרים מתעלמים מהאיסור בצורה אלגנטית (פחות או יותר)
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 25-08-2008, 21:38
צלמית המשתמש של ctua
  ctua ctua אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.07
תתפלא אני עשיתי את אותו הדבר באימון הגדודי האחרון
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "מה שנאכף הוא הירי במטווח. הנשיאה לא."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
הפיתרון, כמו בתמונה, נרתיק ירך. מי שיעשה זאת יסתכן מן הסתם בלא מעט ירידות אישיות.

שהיה בצאלים והסתובבתי עם נשק אישי ואקדח (בנרתיק ירך בשטח ובנרתיק רגיל בבסיס) מה שכן לא יריתי בו במטווח ואפילו לא טרחתי לבקש כי ברור היה שלא היו מרשים לי. מה שכן בעבודה הקודמת שלי הייתי במטווח רגיל צה"לי למטרת אימון וירי בנשק האישי , אחרי שסיימנו ביקשתי מהקצין לטווח גם באקדח והוא הסכים וגמרתי את שתי המחסניות שהיו לי (לא לדאוג היתה לי עוד תחמושת להשלים ממנה...) ככה שמסתבר שזה גם תלוי במקום ובקצין...

ישן 26-08-2008, 04:41
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AtlantisNumenor שמתחילה ב "נשק אישי בזמן מילואים"

לא מעודכן להיום

בעבר בהיותי סמג"ד יצאה הוראה האוסרת שימוש בנשק האישי במהלך המילואים :

מותר לבוא איתו מהבית - כן ! (אני אפילו ממליץ)
אסור לירות איתו באימון לקראת תעסוקה !
מותר לירות איתו רק באימון כתות כוננות בהגנ"ש עם מדריך צבאי שיש לו אישור להעברת ירי באקדח.

למיטב זכרוני ההנחיה היתה שיש בשמ"פ "לאפסן" את הנשק ואו לשאתו עליך אך לא לעשות בו שימוש.

נק נוספת לשנים האחרונות.
היית במטווח צבאי - ירית (בניגוד לפקודות)
גמרת את התחמושת ..................
לא תוכל לקבל הקצבה ממשרד הפנים.

לידיעתכם.

כל סיפורי "שמעתי" מקומם לא פה.

נכון שכשמבחן התוצאה טוב כולם שוכחים הנחיות.
(גם כשעו"ד חוטף נשק ממאבטח והורג איתו מפגע)

אך אם משהו משתבש לא עלינו - תכינו הרבה כסף לעו"ד טוב.

עדיין נותרה בעיית ההגעה והחזרה מהשרות ללא נשק. נשק אישי פתרון מצויין.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:06

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר