לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-08-2008, 23:13
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
רשת ב' חדשות 00:01, עוד מרד בגולני...

15 חיילים בפלוגה מסייעת, עזבו בזמן בט"ש ליד שכם.
תגידו חברים זה צבא זה או...תוסיפו כרצונכם...עד מתי נשמע על מרידות ילדותיות וטפשיות אלה?
נראה שצבא שלנו לא מסוגל לגרום שיפסקו השטויות וכולם מתחננים ביחד עם המג"ד שהמורדים יחזרו ליחידה...
אולי יש לכן איזה פתרון ?

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-08-2008, 23:38
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "רשת ב' חדשות 00:01, עוד מרד בגולני..."

זה דבר אחד "למרוד" כשאתה באימון, ודבר אחר לחלוטין כשאתה בקו בשכם/ברמה.
אלא אם כן המ"פ שלהם פתר חילוקי דעות בקשר לשעות ת"ש באמצעות הוצאה להורג של חיילים,
אין לזה שום הצדקה.

אני אומר שנה בכלא, ומעכשיו ועד סוף השרות שלהם הם יהיו "עובדים סניטרים" (מנקי שירותים) בצריפין/מז"י, בתנאים של בסיס סגור, כשהם סוגרים 28 ברצף עד השחרור שלהם.
לילד שרואה בעצמו "קרבי" רק לעבור ליד הג'ובניקים האלו עושה בחילה, אז שינקו להם את השרותים ויראו את כולם יוצאים הביתה לחברה כל יום, כשהם סוגרים 28 ברצף.

או הוצאה להורג ביריה מול מחזור הטירונים הבא בטקס הכומתה.

שניהם יעבדו, השני קצת יותר יעיל.
אבל כנראה שרובם יקבלו "חנינה" וששנים שלושה ישבו חודש בכלא.
איך אפשר לתחזק צבא אם אין לך מקל חזק מספיק?

ישן 28-08-2008, 11:56
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "תגיד אתה חושב לפני שאתה מזיין תשכל בפורומים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
תגיד אתה חושב לפני שאתה מזיין תשכל בפורומים?

אני משתדל.

ע"פ חוק השיפוט הצבאי, סעיף 43 (אני כבר לא זוכר איזה תת סעיף), ניתן להטיל עונש מוות במקרים של בגידה.
ע"פ חוק השיפוט הצבאי סעיף21 תת-סעיף 7 "גזר דין מוות יוטל על חייל שבגד, עזב את המערכה, סייע לאויב או מסר לו מידע ובלבד שמעשה כזה נעשה בתקופת לחימה"

לנטוש עמדה בשטחים מוגדר בהכרח כ"עזב את המערכה" ובעקבות כך כ"סייע לאויב". בהתחשב במצב הנוכחי בשטחים אנחנו בהכרח נמצאים ב"תקופת לחימה" - יתר על כן המצב בארץ (כולל בכלל השטחים) מוגדר כ"מצב חירום" עקב מצב לחימה על פי "תקנות ההגנה לשעת חירום" מאז 1945.

ע"פ תת-סעיף 493 פסקה א' - כל הוצאה להורג צבאית תבוצע ביריה (וזו הסיבה שבחרתי בדרך זו. יש דרכים שאני חושב שהן יותר יעילות).

מעבר לזה - ע"פ החוק האזרחי, סעיפים 94 ו- 96 לחוק העונשין, כל עוד העברה לא נעשתה "בתום לב" והיא נעשתה בתקופה של "פעולות איבה צבאיות" אפשר להרשיע אותם על "סיוע לאויב" (סעיף 99) וגם על "פגיעה בריבונות" (סעיף 97) - לאור העובדה שהם נטשו עמדה בשטחים.
שתי עברות אלו טומנות בחובן עונש מוות.

אז כמו שאתה רואה אני בסה"כ הצעתי להעניש אותם
כמידת החוק.

לא יותר ולא פחות.

אז למה בדיוק אתה קורא "לזיין את השכל"?
הצד הבריטי שבי דוחק בי לבקש ממך התנצלות רשמית ע"ג המדיה בה העלבת אותי,
אחרת המילים "תביעת דיבה" מתחילות להישמע לי די רלוונטיות.

לחליפין אתה יכול להתחיל להתנהג כמו בן-אדם, ולנסות להציג טיעון לוגי מבוסס עובדות - ואז אני אתייחס אליהן.
החלטה שלך.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 28-08-2008 בשעה 11:58.
ישן 28-08-2008, 12:12
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
אתה מוזמן לתבוע.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "..."

ציטוט:
להורג ביריה מול מחזור הטירונים הבא בטקס הכומתה.
צר לי אבל אין לי מלים אחרות לתאר אמירה כזו.

טעונים לוגים אמרת? ך- בישראל (מקום המדינה) לא הוצא אף אדם להורג, פרט לאייכמן.
את התקנות אליהם אתה מתבבס כל עורך דין מתחיל יכול לסובב ב180 מעלות.

אגב לגבי העניין הזה
ציטוט:
יתר על כן המצב בארץ (כולל בכלל השטחים) מוגדר כ"מצב חירום" עקב מצב לחימה על פי "תקנות ההגנה לשעת חירום" מאז 1945.

אם אני לא טועה העניין שונה בשנים האחרונות(או הייתה כוונה לשנות).
לא שיש שמוש מעשי בתקנה הזו, אבל הקשר בין תקנה שכזו למדינה דמוקרטית הוא מקי בהחלט.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 28-08-2008 בשעה 12:30.
ישן 28-08-2008, 12:39
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אתה מוזמן לתבוע."

ציטוט:
טעונים לוגים אמרת? ך- בישראל (מקום המדינה) לא הוצאה אף אדם להורג, פרט לאייכמן.

זה שזה לא קרה לא אומר שזה לא יקרה, בפרט לאור העובדה שזה עונש המעוגן בחוק.

ציטוט:
את התקנות אליהם אתה מתבבס כל עורך דין מתחיל יכול לסובב ב180 מעלות.

אף עורך דין לא יוכל להוכיח שהם לא נטשו את העמדה באיו"ש, שנטישת עמדה היא לא סיוע לאויב, או שהדברים נעשו "בתום לב".
הם יורשעו, או יחתמו על עסקת טיעון.
עורך דין טוב יוכל להקטין את העונש - לא יותר.

ציטוט:
אם אני לא טועה העניין שונה בשנים האחרונות(או הייתה כוונה לשנות).

היו הרבה כוונות. מסיבות מעשיות (שליטה בשטחים) היא לא שונתה.

ציטוט:
לא שיש שמוש מעשי בתקנה הזו,

עכשיו זה לחלוטין לא נכון, בלשון המעטה.
בלעדיהם היכולות של מדינת ישראל להקים בתי משפט צבאיים, לקיים צנזורה, להכריז על עוצר (כתר, סגר או כל נגזרת אחרת), לבצע מעצר מנהלי והריסת בתים של מחבלים - לא היו קיימות.
זה החוק עליו נסמכים כל התחומים האלו.
רובם מופעלים בצורה עקבית בשטחים.

ציטוט:
אבל הקשר בין תקנה שכזו למדינה דמוקרטית הוא מקרי בהחלט.
על זה אנחנו מסכימים. ועדיין זה ספר החוקים שלך.
ד"א, כמו שכבר ציינתי, גם בהתעלם מהחוק הזה, עדיין סעיף 21 לחוק הצבאי תקף כי אנחנו נמצאים ב"מצב לחימה" מול הפלסטינאים (שים לב, לא מלחמה, אלא מצב לחימה), ובחוק העונשין האזרחי סעיף 96 מספיק להרשעה (פעולות איבה).
כך שגם אם היית צודק לגבי התקנות לשעת חירום (ואתה צודק בצורה חלקית מאוד אם ננסח זאת בצורה עדינה) - עדיין עונש המוות קבוע בחוק על נטישת מוצב באיו"ש.

ישן 28-08-2008, 13:23
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "[QUOTE]זה שזה לא קרה לא אומר..."

ציטוט:
אם זה ייקרה, זה בטח לא ייקרה בנסיבות כמו של המקרה שלפנינו.

יכול להיות. אני לא חוזה ולא נביא.

ציטוט:
בהחלט ניתן להפריך את הטענה הזו.

לדעתי לא. הם יורשעו. אם כי סביר שלא ימוצה איתם מלוא גזר הדין.

ציטוט:
אסיים את הווכוח הזה בהתנצלות- התבטאויות כאלה אינן מכבדות לא אותי, ולא את הפורום.

ברגע שהתחלת לתת טיעונים לוגיים, מבחינתי כיפרת על דבריך.
לא תמיד אני צודק.
לעיתים תכופות ממה שאני אוהב להודות אני גם טועה.
אבל שיפוט מוסרי לחומרה ללא כל טיעון מאחוריו לא מקדם אף אחד לשום כיוון חיובי.
על זה אנחנו מסכימים.

ישן 28-08-2008, 16:11
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "נכון, אבל "בית המשפט" שהרשיע..."

הביטוי הרשמי (לפי דף "יזכור" של טוביאנסקי) הוא "בית-דין שדה צבאי שהוקם שלא כדין". מצד שני, דובר במקומות שונים על כך שנערך לו משפט חוזר, מה שמעיד שהאקט כן היה סוג של משפט.
לי אישית די ברור שלא מדובר היה בהליך משפטי תקין, אולם קודם כל אינני עורך דין ובנוסף אין לי מושג לגבי הנורמות שהיו נהוגות בשיפוט הצבאי באותם ימים מבולגנים. אני כן יודע שחוק השיפוט הצבאי חוקק רק בשנת 1955
ולמרות שזה מסיט את השרשור ממסלולו (יכול להיות שזו הסטה מבורכת לאור הכיוון שהוא קיבל) מעניינים אותי שני אספקטים - האחד הוא איך נראה השיפוט הצבאי במלחמת העצמאות, והשני הוא הציות של חיילי חטיבת הראל שנמנו על כיתת היורים, שבדיעבד לאור פס"ד כפר קאסם היו או לא היו צריכים לסרב? (וכאן חוזרים ללגיטימיות של ביה"ד או איך היא נראתה בנורמות של אז).
ישן 28-08-2008, 16:14
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אתה שומע מה אתה אומר ?"

אתה יודע מה?
התחלתי לכתוב לך תגובה על ההבדל בין מצב לחימה למלחמה, על מספר ה"מרידות" שהיו בגולני בשנתיים האחרונות (מאיו"ש, גבול לבנון, גבול סוריה ומעזה) ועל המשמעות של ענישה ככלי חינוכי יעיל לקולקטיב ולא ככלי לנקמה.
אבל אז קראתי את תגובה מס' 57, שלך, מה 28-08-2008, 16:33.

אתה לא רוצה שאני "אבלבל לך את המוח" על שרות חובה?
אז תעוף קיבינימט החוצה מהמדינה הזו ואל תחזור.
אחרי כל מה שקיבלת 18+ שנים אתה מעז להצדיק התבכיינות כזו על גילוח ולבישת מדים וקורא לרחם על עבריינים שנטשו עמדה?

רוצה להיות ניהיליסט? לך לחיות זימבאבואה, בקונגו (של אחת מהן), בניגריה, חוף השנהב, סין (איזה חלק שתבחר), הודו (אותו כנ"ל) - או כל אחת מהמדינות שלא נמצאות באירופה/צפון אמריקה ותראה איך הרוב המוחלט של העולם חי.
אלה היו החיים שלך אם המדינה הזו לא הייתה נותנת לך את כל מה שהיא נתנה.
אז 18 שנה ידעת לקחת ועכשיו כשמבקשים ממך להחזיר חלק קטן מההשקעה אתה עורק "כי הכריחו אותי להתגלח"?

זו התגובה האחרונה שאתה תקבל ממני.

ישן 28-08-2008, 11:01
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "כשחיילים נוטשים עמדה בגזרה מבצעית, "תודה" זה לא משהו שצריך להגיד להם."

הם לא חייבים לך משהו ספציפי, לשבת בבית החמים ולקטר עליהם בתור אזרח לא חוכמה גדולה, תודה
שהם לא הולכים לקבן ויוצאים לג'וב או מהצבא בכלל, לקבוע בתור אזרח מה העונשים המגיעים להם פשוט
חוצפה, את הבעיות תשאירו לטיפול הצבא ולהשתדל פחות להכניס את האף, תאר לך שאתה חייל חוזר
הביתה שבוז מבואס עייף מת פתאום קופץ עליך איזה אזרח שצועק "צריך להכניס אותך לכלא לשנה או לירות
בך מול כיתת טירונים!".
ועריקים יש בכל מקום בעולם, גם בצבא רוסיה וגם בצבא ארהב אלפי עריקים מהצבא ששם בכלל מדובר על מתדנבים, הייתי מביא קישור אבל לא מוצא.

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 28-08-2008 בשעה 11:05.
ישן 28-08-2008, 15:42
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
לא ברור לי אם אתה מבין,
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "הם לא חייבים לך משהו ספציפי,..."

אבל רוב הכותבים פה לא גרים בקנדה. חלק ניכר מהם עושים מילואים. חלק לא קטן בילה בצפון במלחמה האחרונה. חלק אחר (גם חופף) גוייס ל'חומת מגן'. חלק מהם הם אנשים שישבו בלבנון ואפילו בסיני הרבה מאוד זמן, ויש פה כמה עם נסיון קרבי יותר גדול משל כל אותם חמישה-עשר ביחד.

הם לא חייבים 'לי'. הם חייבים למדינה. ואני, מן הצד השני, לא חייב 'להם' שום דבר.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 28-08-2008, 15:51
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
אבל אני מדבר באופן כללי ..
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב ""להפוך אותם לכלבים". נו, באמת."

לא רק במקרה הזה
חיילים לא מורדים כי לא היה שוקו בחדר אוכל .

לכל גדוד יש דרך התנהגות מ'פ הוא לא אלוהים לא יכול ביום אחד לשנות הכל לעניש ולא להתחשב בחיילים שלו הלוחמים שלו בעיקר הלוחמים הותיקים שעברו לפחות 3 מ'פים!!

מה שמעצבן אותי זה שיש כאן אנשים שהיו ג'ובניקים או תומכי לחימה אין להם מושג מה זה להיות לוחם איזה קושי נפשי ופיזי זה דורש . ובאים ונותנים ביקורות ..

נכון הם ג'ובניקים או תומכי לחימה כי הם כנראה בחלק הדל של המקרים לא מתאימים להיות לוחמים בצדק (בחלק הדל של המקרים)
ואומרים שהחיילים שמורדים הם סמרטוטים!!
אז למה הצבא החזק במזרח התיכון (עלק) לא מוציא אותם לתפקיד מטה ?
הם סמרטוטים ! בכיינים !! קוטרים !! וכו' וכ'
כי זה הכי טוב שיש לנו בארץ !!
או כי המפקדים עושים טעיות !!
בקיצור סביר להניח שהבעיה אינה בחיילים הם אינם מתאימים לקרבי וזה טעות מפקדים .

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 28-08-2008 בשעה 15:57.
ישן 28-08-2008, 12:26
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "תרגיע את ההתלהמות"

אני מרכז כאן תגובה למספר הודעות שלך:
הודעה מס' 6, שלך, מה 28-08-2008, שעה 02:01 :
ציטוט:
במקור נכתב על ידי רמבו 6
ואני אומר שנה לחסום אותך..

זכותך.
רק מעניין אותי לדעת על מה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רמבו 6
אני לא מצדיק אותם, אבל הם לא עבדים שלך,

לא טענתי שהם עבדים.
טענתי שהם חיילים, שהם עברו על החוק, ושלדעתי הם צריכים לשאת במלוא כובד הדין, ע"פ חוקי צה"ל ומדינת ישראל.
יש לך בעיה עם זה? זו בעיה שלך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רמבו 6
רד מהפוזה של הגברגבר להיכנס באמא שלהם.. הם לא חייבים לך כלום.

לפגוע בהם לא יעלה ולא יוריד. אותם כבר איבדנו מזמן. אם חיילים נוטשים עמדה בשטחים כי הכריחו אותם להתגלח וללכת לבושים במדים מחוץ למגורים - את החיילים האלו איבדנו, מזמן הם כבר לא חיילים.
הדבר החיובי היחיד שניתן להפיק מהסיטואציה שהגענו אליה היא לוודא שדבר כזה לא יחזור על עצמו.
לצורך הסעיפים של הסברה וחינוך - הם לא יוכלו להועיל.
הדרך היחידה שאני רואה ע"מ שהם יתרמו לכך שמצב זה לא יחזור על עצמו - הוא שהם ישאו במלוא חומרת העונש למען יראו ויראו.
מעבר לזה אין בהם תועלת כלוחמים. אולי כסניטרים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רמבו 6
אתה צריך להגיד להם תודה ולשתוק, את העבודה תשאיר לצבא ואתה תמשיך לתקתק במחשב שטויות.

להגיד להם תודה על כך שהם ערקו?
מה השלב הבא? לתת פרס למי שרוצח את אישתו?
משרה של גננת לאנס ילדים?
האם אתה בכלל חשבת על ההשלכות של תגמול חיובי של פושעים שעברו כרגע עברה חמורה (לפחות ע"פ המידע המתפרסם)?

הודעה מס' 8, שלך, מה 28-08-2008, שעה 12:01 :

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רמבו 6
הם לא חייבים לך משהו ספציפי,

לא לי. הם חייבים למדינה. הם חייבים למדינה הזו על 18 שנה של חיים ברמה יחסית מאוד גבוהה, וסיכוי להרבה שנים נוספות כאלו, והתשלום שהמדינה גובה הוא שלוש שנות שירות.
אחרי שהם יסיימו לשלם את חובם לחברה בסך שלוש שנות שירות - אם הם יחליטו שהם לא רוצים להתגלח וללבוש מדים, זכותם לפשוט את המדים ולרדת מהעמדה. לא יום אחד קודם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רמבו 6
לשבת בבית החמים ולקטר עליהם בתור אזרח לא חוכמה גדולה, תודה
שהם לא הולכים לקבן ויוצאים לג'וב או מהצבא בכלל, לקבוע בתור אזרח מה העונשים המגיעים להם פשוט

דעתי לא נקבעת רק כ"אזרח", היא מגובה בשבע שנות שירות, כולל מספר חודשים בהם אני הייתי אחראי על גיוס, חיול והעברת אל"לים לביני"שים ומילואימניקים שאבטחו ישובים בחטמ"ר יהודה ועציון, כולל אחריות על החיילים ב"שוטף" עד שיחרורם, שלא לדבר על שמירה (נח"ל ישבו שם, "עיבינו" אותם) בעמדה מספר 1 בשא-נור (מעל המוצב עצמו, פינה צפון מערבית).
מעבר לכך אני לא התיימרתי לקבוע מהם העונשים. על מעשים כגון אלו שהם עשו ישנם כבר עונשים קבועים בחוק. אני טענתי שצריך לממש אותם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רמבו 6
חוצפה, את הבעיות תשאירו לטיפול הצבא ולהשתדל פחות להכניס את האף, תאר לך שאתה חייל חוזר הביתה שבוז מבואס עייף מת פתאום קופץ עליך איזה אזרח שצועק "צריך להכניס אותך לכלא לשנה או לירות בך מול כיתת טירונים!".

אם אני הייתי עורק מעמדה באיו"ש בגלל שלא בא לי ללבוש מדים ולהתגלח - הייתי רוצה לחשוב שיש בי מספיק הגינות להסגיר את עצמי למ"צ הקרוב לפני שאזרח כלשהו יראה אותי.
אזרח לא צריך לראות בושה עלובה כזאת מסתובבת מולו ברחוב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רמבו 6
ועריקים יש בכל מקום בעולם, גם בצבא רוסיה וגם בצבא ארהב אלפי עריקים מהצבא ששם בכלל מדובר על מתדנבים, הייתי מביא קישור אבל לא מוצא.

לא טענתי שאין.
טענתי שהם צריכים לשאת במלוא כובד הדין ובמלוא חומרת העונש.

ישן 28-08-2008, 13:33
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "אפשר לשאול איפה שירתת?"

לשאלתך המרומזת - אני מעולם לא הייתי לוחם.

ביצעתי תפקידי מטה, תפקידי הדרכה, חניכה בבאלי"ש וביקורות.
בין היתר (בניגוד לרצוני) הייתי מסופח מספר חודשים לאוגמ"ר איו"ש וככה למדתי להכיר את נושא האבטחה באיו"ש ממקור ראשון.
אני גם לא יכול להגיד שהייתי יותר מדי טוב בזה.
אני הטיפוס שכשהיה פיגוע באחת ההתנחלויות שהמילואימניקים שלי שמרו עליה (נגמר ללא נפגעים) אני לא הצלחתי לישון יותר משלוש שעות ברצף במשך שבוע, כל הזמן ניתחתי תרחישים ואיך למנוע אותם. כשאתה מתחיל לחלום על זה בלילה - אתה יודע שאתה לא בנוי לעבודה הזו.

ישן 28-08-2008, 15:43

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "לשאלתך המרומזת - אני מעולם לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
לשאלתך המרומזת - אני מעולם לא הייתי לוחם.

ביצעתי תפקידי מטה, תפקידי הדרכה, חניכה בבאלי"ש וביקורות.
בין היתר (בניגוד לרצוני) הייתי מסופח מספר חודשים לאוגמ"ר איו"ש וככה למדתי להכיר את נושא האבטחה באיו"ש ממקור ראשון.
אני גם לא יכול להגיד שהייתי יותר מדי טוב בזה.
אני הטיפוס שכשהיה פיגוע באחת ההתנחלויות שהמילואימניקים שלי שמרו עליה (נגמר ללא נפגעים) אני לא הצלחתי לישון יותר משלוש שעות ברצף במשך שבוע, כל הזמן ניתחתי תרחישים ואיך למנוע אותם. כשאתה מתחיל לחלום על זה בלילה - אתה יודע שאתה לא בנוי לעבודה הזו.

אל תשפוט אדם עד שתגיע למצבו הלוחמים עובדים קצת יותר קשה ממה שאתה עבדת מנסיון חיים תאמין לי ..
ולא מדברים פה על הסיכון בנפש..

ישן 29-08-2008, 20:48
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Oranges שמתחילה ב "יש לך בעיה חמורה בראש"

תודה על המחמאה.

אתה קובע את זה בגלל שלא הצלחתי להירדם כשהצבתי חיילים לאבטח יישוב שלא ניתן לאבטח אותו בתנאים הקיימים (התושבים מתנגדים לכל אמצעי שיכול להגן על חייהם והצבא מקבל את התכתיבים שלהם) - או בגלל שאני דורש שעבריינים ישאו במלוא חומרת העונש?

גם אני יכול לצעוק שהחזית של האסם צבועה באדום. זה פשוט לא יועיל לאף אחד, והקשר של ההצהרה שלי למציאות יהיה מקרי במקרה הטוב.

יש לך מה להגיד? תבנה טיעון לוגי ותציג אותו בדרך מובנת.
אין לך טיעון? שב בשקט.

ישן 28-08-2008, 02:36
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
מח''ט גולני הנכנס גילה: החיילים יצאו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "רשת ב' חדשות 00:01, עוד מרד בגולני..."

בעוד בחטיבה נערכו חילופי מפקדים, 15 לוחמים נטשו מוצב בשכם וכינו את מפקדם "רודן מתעלל". קצין בגדוד: ניסיון שווא להטיל במ"פ דופי
אתמול העביר מפקד חטיבת גולני, אל"מ תמיר ידעי, את המושכות למחליפו אל"מ אבי פלד. על הרגע החגיגי העיבה הידיעה על מרד נוסף שפרץ בחטיבה, הפעם בגדוד 12, סביב תלונות על יחס מפקד פלוגה. לצד תלונות על יחס קשה ומנוגד לפקודות, מלינים לוחמים שבין 15 הנפקדים על יחס מזלזל: "מענישים אותנו כי אנו לא מתגלחים ושולחים אותנו להתקלח עם מדים, כמו בטירונות". קצין בגדוד: חיילים חוצפנים שייענשו בחומרה
הטקס נערך אמש במעמד אלוף פיקוד צפון, גדי איזנקוט; מפקד אוגדה 36, תא"ל סמי תורג'מן; מפקד אוגדה 91, תא"ל עימאד פארס; תא"ל אביב כוכבי, ראש חטיבת המבצעים של צה"ל וקצינים בכירים נוספים. אולם במהלך הטקס הגיע לידי מפקדי החטיבה דבר המרד: 15 לוחמים מהמחלקה הצעירה של הפלוגה המסייעת בגדוד 12 נטשו את המוצב ביישוב איתמר לכיוון האוטובוס.
קציני הפלוגה יצאו מהמוצב במהירות וניסו להפציר בלוחמים לחזור בהם, אך אלו התבצרו בדעתם ועלו על האוטובוס. ברגע האחרון הגיע מפקד הגדוד, שנכנס לאחרונה לתפקידו, וביקש מהם לרדת מהאוטובוס, אך החיילים נותרו בסירובם.

מאוחר יותר הגיע מפקד המחלקה לבתי החיילים ולקח את רוביהם, לאחר שהודיעו שהם לא מתכוונים לחזור לגדוד. "אנחנו נחשבים לחיילים הכי צעירים בפלוגה המסייעת ומפקד הפלוגה שלנו הוא רודן שמתעלל בנו", סיפרו. "אנחנו מפחדים לנשום לידו. יש לו עונשים שמתאימים לטירונות, אותה אנחנו סיימנו מזמן. הוא מסוגל לתת ריתוק ימים או שעות ליציאה על זה שלא התגלחנו".
שטיפת כלים מבצעית?
בדבריהם סיפרו החיילים גם על עונשים פחות שגרתיים: "יש לו כל מיני סוגי עונשים, כמו לבצע תורנות מטבח עם נשק צמוד, כולל שטיפת כלים", אמרו. "עונש נוסף הוא ללכת להתקלח על מדי ב' עם נשק, כמו בטירונות. לפעמים הוא מסוגל להביא אנשים למצב של שכיבה על הרצפה ומרוב שמפחדים ממנו החיילים מפחדים להוציא גימלים, למרות הבעיות הרפואיות, כי מי שהולך לרופא מקבל ממנו ריתוק אוטומטי".

הלוחמים אף הדגישו מקרה ספציפי שלדבריהם גובל בהפקרות. "הקש ששבר את גב הגמל היה ההחלטה לתת לנו לבצע נהיגה מבצעית על האמר, למרות מחסור בשעות שינה. על אף שבשבוע שעבר הייתה תאונה במהלך פעילות עם האמר,

בגלל אותן סיבות". הלוחמים טוענים כי גם סירובם עלה להם ב"סנקציות" נוספות: אחרי שסירבנו הוא נתן לנו כעונש פטרול רגלי, אבל התחיל להעניש גם את החיילים".

הנפקדים מסבירים כי הצעד שנקטו אינו מהווה מרידה. "כל מה שעשינו הוא כדי למשוך תשומת לב ולהסביר שככה לא מתנהגים לחיילים. אנחנו אוהבים את גולני ולגולני ניתן את הנשמה שלנו, אבל ככה אי אפשר להמשיך. אנחנו מחלקה צעירה בתוך פלוגה טובה ואין שום סיבה שנקבל יחס כזה".
מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר באירוע משמעתי של קומץ חיילים. הנושא מטופל אישית על ידי מפקד הגדוד, צה"ל רואה אירוע זה בחומרה והוא יטופל משמעתית".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/779/691.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 28-08-2008, 06:41
צלמית המשתמש של האזרח

האם קראתם טוב?
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מח''ט גולני הנכנס גילה: החיילים יצאו"

נשמע לכם הגיוני? כתוב כאן המפקדים בקשו מהחיילם לרדת מהאוטובוס....איך זה שלא הורידו אותם בכח ע"י משטרה צבאית.
אחר כך באו אליהם הביתה ולקחו מהם את הנשקים. איך בכלל הם הגיעו הביתה ונשארו שם לישון, במקום בתאי מעצר של איזה כלא צבאי.
במעשים כאלה מראה הצבא חולשה וכבר בדרך מכינים מרד נוסף. מישהו חושב בכלל מא רואה בזה האויב שלנו ומה חושב עלינו.
"צבא של סמרטוטים" כך מכנים אותנו, זה צבא זה?

לבקש יפה שיחזרו וכל הצמרת של החטיבה התחננה. אני קורא פעם ועוד פעם ולא מאמין איך הגענו למצב כזה ואיך הדרדר הצבא החזק ביותר במזה"ת.

ישן 28-08-2008, 02:47
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מה יהיה?

או שצה"ל יאמץ ענישה מרתיעה או שיעבור סופית להיות צבא מקצועי. ככה זה לא יכול להימשך.
הטענות של החיילים מגוחכות ומפחיד שבעיניהם מדובר ביחס שמצדיק אקט של נטישת מוצב ועריקה מול פני האויב (כן, זה בדיוק מה שזה גם אם ההגדרות של הצבא הן "נפקדות").
על אקט כזה חייל צריך להיכנס לכלא לתקופה של חצי שנה שלאחריה (כפי שהוצע כאן) יעבור מהדרג המסתער לדרג המשרת. מי שמנהיג אקט כזה צריך באמת לשבת שנה בכלא הצבאי. זאת ענישה קשה אך סבירה-ברוב צבאות העולם עריקה מהחזית יכולה להסתיים במשפט שדה וכדור בראש. למעשה, דומני שגם החוק הישראלי מאפשר ענישה קיצונית כזאת.
רק ענישה קשוחה במקביל למנגנון אמין ויעיל שיבדוק תלונות חיילים על מפקדיהם יכולה לעצור את הבדיחה העצובה והמתמשכת הזו.
ישן 28-08-2008, 07:21
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "נו מה יהיה? עוד הפעם קשקושים?"

קמב"ץ גדוד בגולני, בנוחות המג"ד והסמג"ד, איים עלי שיירה בי על הרבה הרבה פחות.
הקמב"ץ הזה עכשיו הוא מג"ד, תוכל לנחש באיזה גדוד?
החיילים הלו ממש מסכנים!
מענישים אותם על זה שהם לא מתגלחים, מכריחים אותם לצעוד לבושים למקלחת (כשהם נמצאים צמוד לישוב וההליכה בעירום למקלחת מציקה לתושבים) ועם נשק!
להבנתי המרד התחיל הרבה קודם: באי גילוח, בסירוב לבצע משימות צבאיות מבצעיות, בחוסר תפקוד מבצעי (ללכת עם נשק למקלחת זה מבצעיות, לא התעללות) הנסיעה באוטובוס היא רק המסמר האחרון.
הכתבות בעיתונות נובעות מאינטרס של החיילים להשיג לעצמם הקלה בעונש וממש לא מאינטרס של הצבא. החיילים דיברו עם הכתב וסיפרו לו את הסיבות למרד הכי נוראיות שיכלו לחשוב עליהן. אם זה כל מה שיכלו לחשוב עליו... די עלוב!
אני מקווה שיטפלו במרד הזה ביד קשה.סניטרים שסוגרים 28 בצריפין נשמע לי מתאים.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 28-08-2008 בשעה 07:37. סיבה: תוספת
ישן 28-08-2008, 16:42
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "למה פלצנות?"

למעשה אני גם איימתי ברצח.
בצורה מרומזת, אבל כן.
סביר להניח שלא הייתי מממש את האיום (זה היה על משחקים בנשק ועל שבירת שמירה).
אבל כל בית משפט היה יכול להרשיע אותי באיומים בנסיבות מחמירות ובצדק.
כשאתה עובד עם אוכלוסיה טובה, הם עושים את העבודה טוב ולו רק בגלל שזו הדרך היחידה שהם מכירים.
כשיש לך ערמה של בכיינים - שילוב של הרתעה, טיעון לוגי ולתת להם דרך קלה לרדת מהעץ בלי לגרום להם "לאבד פנים".

ישן 28-08-2008, 20:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אולי מדובר בשגעון גדלות?"

אני בטוח שהמעשה אינו תקין. מצד שני במקום נכחו גם המג"ד והסמג"ד והם לא חייכו. עוד כמה עניינים בגדוד ההוא התנהלו בצורה לא תקינה: מג"ד מסתובב על אזרחי ומשחק כדורגל עם חייליו ברחבת המוצב (למרות שחיילים אחרים נדרשים להישאר על מדים ונעליים), טנקים נשלחים למשימה של שעה ומוחזרים רק אחרי יומיים (בלי הצדקה מבצעית), סמג"ד שאינו מוסמך להעמיס טנקים על מוביל מתעקש לכוון אותי וכמעט הופך את הטנק (גם אז הוזכר שהוא לא יהסס לירות בי), חיילים ישנים בעמדות ובמארבים (הערנו אותם ע"י כך שהתקשרנו אליהם לפלאפון שהיה דולק, לא על רטט, במארב!) ועוד.
המג"ד המדובר הופרש מהצבא בעקבות ארוע החטיפה בהר דוב (היה מח"ט הגיזרה), הסמג"ד והקמב"ץ ממשיכים להתקדם (הסמג"ד התחיל לא מזמן תפקיד אל"מ שני או שלישי).

ישן 28-08-2008, 07:12
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

בהנחה שאפשר לסמוך על מה שכתוב בעיתון, אם אפשר, אז התעצבנתי.

חבורת בכיינים שלא התבגרו.
רוצים למשוך תשומת לב ולהגיד שככה לא מתנהגים לחיילים?
אם אתם יודעים לכתוב, תכתבו את התלונות ותשלחו כמה עותקים.יש נציב קבילות, יש חברי כנסת, יש לשכת שר הבטחון, יש עיתונות ויש אפילו כרמלה מנשה. לא חסרים גופים עם נגיעה כלשהי לעניין שאצלם ניתן לעורר תשומת לב.
אה, כן, צריך מישהו שעבר קורס שליחת מעטפה בדואר.

רוצים להפסיק לקבל עונשים מפגרים על זה שלא התגלחתם?
תתגלחו כבר!
נשבר הזין לשמוע אנשים שעברו את גיל האחריות הפלילית מתבכיינים על גילוח. מישהו באמת חושב שלהיות לוחם זה משהו שמחייב לא להתגלח?

או אולי שמוצב ליד איתמר זה דומה למוצב בסוג'וד אחרי שהתבטלה שיירה ונשארים עוד שבוע בינואר?

חבורת מפונקים, אני מאחל לכם התבגרות מהירה ופוקחת עיניים בכלא צבאי עם מד"כים חסרי התחשבות.

רק תחשבו על זה שעוד שנתיים שלוש מישהו מהם יהיה כבר אבא לילד, זה פשוט מזעזע.

איפה אתם ואיפה גולני שמסתערים ברגל במעלה החרמון, אם ללכת למקלחת עם מדי ב' ונשק אתם לא מסוגלים?
אם המ"פ חרא, יש עוד צורות להתמודד עם זה, חוץ מלהתיישב על הרצפה ולבכות.

עלבון לוותיקי גולני, זה מה שזה.
בעצם, זה מעליב את כולנו, שאלה פני הדור הבא.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 28-08-2008 בשעה 07:15.
ישן 28-08-2008, 08:24
  SNimrod SNimrod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.08.06
לא ממהר לשפוט

מכעיס ומקומם לשמוע מפי גולשים (עברייני מקלדת) ציטוטים כמו (הוצאה להורג ביריה מול מחזור הטירונים הבא).

הדבר הראשון שצריך לבדוק זה את יחס המפקדים, אשר נכשלו בתפקידם ולא הצליחו לגרום לפקודים שלהם לתפקד, ע"י הנהגה איכותית.

אתה לא יכול לגרום לחייל לוחם לעשות את המקסימום, ולתפקד בצורה מיטבית ע"י יחס מזלזל ועונשים. הדרך הנכונה היא ע"י מנהיגות, דוגמא אישית וכבוד.

על המרד צריך להעניש 28 יום בבסיס, ובמקביל להעניש את המפקדים והקצינים על הכישלון הצורם.

הבנאדם היחיד שצריך להוציא להורג ביריה, הוא הגולש המטומטם שהציע את הרעיון.

ישן 28-08-2008, 08:25
  גמל קוטב גמל קוטב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
תגובה לכל ה"גיבורים הגדולים" שכתבו כאן

קל לכם לדבר מהכורסה עם המזגן בבית או במשרד.
קל מאוד לשפוט אותם לפי השכל ולהגיד - בצבא אין מקום לכאלו דברים, חייבים ללמד אותם לקח.

אבל אם הייתם במקומם - לא הייתם שופטים אותם רק לפי השכל !
טחינת צעירים בגולני זה אחת התקופות הקשות שיש בצבא, פסיכולוגית ופיזית (עייפות). ואם מגזימים בזה אז הפיוזים נשרפים וצריך למצות את הדין עם מי ששרף את הפיוזים ולא עם הסובלים.

תמשיכו לקשקש על המקלדת מהבית (הממוזג)...

אתם מזכירים לי את ועדת החקירה הצבאית לסיירת יוליסס בספרו של אליסטר מקלין, שהתייחסה לחיילים המורדים כעבריינים לפי החוק הצבאי היבש בלי להתחשב בנסיבות. אך אם אותם חברי-וועדה היו עם החיילים במציאות שהובילה למרד, תגובתם היתה שונה.

נערך לאחרונה ע"י גמל קוטב בתאריך 28-08-2008 בשעה 08:27.
ישן 28-08-2008, 08:46
צלמית המשתמש של האזרח

גם אנחנו היינו פעם באותו צבא.
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי גמל קוטב שמתחילה ב "תגובה לכל ה"גיבורים הגדולים" שכתבו כאן"

אמנם לא הייתי בגולני, הייתי ג'ובניק פשוט כל שבוע-שבועיים בבית. אז מה, זה מצדיק את המעשים.
זאת משמעת? זה צבא. אפילו בקבוצת כדורגל בליגה ז' יש איזה משמעת.
מחר טייס לא ירצה לטוס, כי לא קיבל את מה שמגיע לו. זה פשוט סוף לצבא נורמלי, אם אנחנו עדיין צבא נורמלי.

ישן 28-08-2008, 09:17
צלמית המשתמש של rshibi
  rshibi rshibi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.07
בכל מקרה - התשובה היא לא הפקרת עמדה
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי גמל קוטב שמתחילה ב "לא התייחסת למה שכתבתי"

כן אני סמ"פ במילואים , אז אולי לי מותר להגיב....

מה היה קורה אם בדיוק במהלך נטישת המשמרת הייתה חדירה לישוב ליד איתמר. כמה זמן היה לוקח לקפוץ מהאוטובוס למגורים, לעלות על ציוד ולצאת לדרך? גם אם המ"פ אינו מפעיל היגיון והינו נוקשה, אז יש דרכים אחרות לפתור את הנושא. אגב גילוח והליכה במדים למקלחת בתעסוקה ליד אזרחים נשמעת סבירה בהחלט. רגב 06 צודק, דין לבנון אינו כדין שטחים

ילדים מפונקים תתבגרו. ומחר מה יהיה? תתלוננו שאין אינטרנט במוצב? שהחיבור ל-YES לא עובד וזה פוגע בת"ש שלכם? שהשוקו לא קר מספיק? שהדני מגיע רק אחת לשבוע?

אולי צריך אימון שבוע לחימה כדי להחזיר את כולם לפרופורציה, קצת מנות קרב וגלגולים באבק לא הזיקו לאף אחד...
ישן 28-08-2008, 10:26
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי bdew שמתחילה ב "מטומטם לגמרי. מצד אחד כולם..."

בשריון יש משמעת נוקשה למדי, מצד שני טחינת הצעירות לא כזו נוראית ואין כמעט מרידות.

בגולני המשמעת פחות נוקשה, אבל יש המון טירטורים טיפשיים שנועדו "להקשיח" את החיילים או לתת לותיקים שזה בערך רגע השיא בחייהם העלובים להרגיש שהם שווים משהו על חשבון הצעירים. משום מה, שם כל כמה זמן יש מרידה או פירוק של פלוגה.

עדיין נראה למישהו שמנגנון ה"צעירים-ותיקים" שווה משהו? תורם במשהו? משפר איזשהם ביצועים?

צבא מקצועי אי אפשר לייצר עדיין, אבל אפשר אולי להכניס יותר מש"קים בקבע שיוכלו להסתכל על "מלך הפז"ם" בבוז ולומר "שנתיים וארבע בצבא? צעיר."

ישן 28-08-2008, 09:47
  משתמש זכר oiboot oiboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.08
שלח הודעה דרך ICQ אל oiboot

מה שהכי הדהים אותי פה זה האמרה "על כך שלא התגלחנו". כ"כ קשה להתגלח? מה קרה, כל היום מניפים רובה סער ובבוקר הם לא יכולים להניף סכין גילוח במשך דקה? באמת! וגם באמת יש פה קטע של משמעת - קיימת פ"מ מפורשת האומרת לכל חייל ממין זכר להתגלח, כל עוד הוא לא הוציא פטור הולם.
נראה לי, אמנם, שמדובר כאן במשהו הרבה יותר גדול או משהו הרבה יותר קטן. או שהחיילים מסתירים משהו עוד יותר גרוע שהמפקדים עושים להם, או שסתם הם נשבזו ורצו להתבכיין על העמוד השלישי ב"מעריב".

ישן 28-08-2008, 13:30
  משתמש זכר whiskas2000 whiskas2000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.08
שלח הודעה דרך ICQ אל whiskas2000
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב ".."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oplo
..איפה שירתת?

נו באמת , אני שירתתי בגדוד חת"ם עד לא מזמן.
כשהייתי צעיר בסוללה ותיקה מחזורי נוב 2 עד נוב 3 "שלטו" בסוללה וכל היום היינו מתבכיינים(כמו כל חייל "שטוחן" צעירות) וגם היינו מקבלים משימות טיפשיות העיקר שלא נקבל זמן חופשי עד שעות הערב(בין המשימות של הסוללה שמירות ומטבחים בעיקר) היינו סורקים כל מוצב שהיינו בו במשך כל הזמן שנמצאנו בו ככה שלא יהיה בו גרגר חול מיותר. זה לא מייאש? וביינתים הם ישבו ועישנו וניגנו בגיטרה וצחקו , קח את זה תוסיף לזה משמעת גבוהה יחסית (משווים אותה לשיריון) לותיקה , וגם אצלנו היו עונשים על גילוח צחצוח וכל דבר קטן שלא במקום. וגם אנחנו היינו רבים עם הקצינים , "מה אנחנו בטירונות?"
נו ואחרי שנה אני והחבר'ה שלי היינו יושבים מעשנים ומנגנים בגיטרה וכל מיני אנשים שחלקם לא הכרנו ניקו את השטח.כשבאתי לפריסה של המחזור שלי ראיתי אנשים שנראה לי צעירים יחסית יושבים רגל על רגל ופרצופים שמעולם לא ראיתי מנקים, בדיוק כמו שהיה ב50 שנה האחרונות אני מאמין.
אין בזה פסול.

בכל השירות שלי ראיתי כמה בודדים שברחו לבד בקטע של מרד כזה ומשום מה לכולם היה את אותו הסגנון "הייתי צריך להיות בגולני/צנחנים/חי"ר/מגלן/שייטת מטכ"ל..." רק שאפילו טבחים(עם כל הכבוד) הם לא יכלו להיות , הם במת היו החיילים הכי גרועים שאפשר והמג"ד דאז לא חיכה יותר מדיי בשביל להוציא אותם מהמסגרת הלוחמת ,בכל מקרה הם לא תרמו כלום.
תמיד יש חיילים סמרטוטים שיעשו בעיות , שיתנו להם תפקיד תומך לחימה בגדוד וזהו.זה באמת העונש הכי טוב , להיות איזה סמרטוט במפג"ד.

ובכלל , שיפרקו כבר את החטיבה הזאת , אולי יש לה מורשת מינימום של כל צה"ל אבל אותה המורשת היא זו שתוקעת אותם עם הבעיה הזו כל פעם מחדש.
ישן 28-08-2008, 18:10
  YGH YGH אינו מחובר  

לא זוכר לגבי הרצון לסגור את גולני,
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "למיטב זיכרוני (למרות שפעם..."

אבל 101 הייתה בסופו של דבר יוזמה מקומית (נותנים לדיין את הקרדיט עליה, שלא בצדק - הוא לא היה אחראי להקמתה וגם למיטב ידיעתי מעולם לא טען שהוא אחראי; הוא נכנס לתפקיד אחרי הקמתה) וספק אם היא הושפעה *ישירות* מתל-מוטילה - במיוחד לאור הפארטאצ' המהיר שליווה את הקמתה ב-1953.

גלריית התמונות שלי

ישן 28-08-2008, 15:33

חברים יקרים להתעורר!!!!

יש מפקדים חראות!!
שלא איכפת להם מהחיילים!!
ולכן יש מרידות..

אני מבטיח לכם שאם חיילים לפני שחרור מורדים והם מודעים לזה שהם יכנסו לכלא כנראה שיש לזה סיבה ממש טובה ..
אבל אתם ישר לגונן על הקצינים ..
ישר לאשים תחיילים ..
הם בני אדם וזה מדינה דמוקרטית והם מתנדבים!!
ושלא תבלבלו לי את המוח שירות חובה! ראו את האחוזים הבודדים של אנשים שמשרתים בצהל .
במקום להבין שהם 'הבסט' של האוכלוסיה ולהתנהג אליהם באתם .

הצבא שלנו ממש ממש מעפן ...
מגיע לערבים כנראה להתחיל לנצח באיזה מלחמה גדולה ..

שיתחילו להכניס מג'דים לכלא!! על חוקי המטכ"ל שהם מפרים..!
על שעות שינה
הפניות
מסדרי רופאים(בגדודים יש רופא פעם בשנה)
מים חמים(חובה שיהיה בבסיס סגור)
יחס והשפלה וכו' ..

ישן 28-08-2008, 17:10
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "חוסר משמעת בצה"ל זה פגיעה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עופר123
למה אף אחד לא מאשים את המסגרת הצהלי"ת שמאפשרת לקצינים לא ראוים להתקדם?

מי אמר שאף אחד לא מאשים?
ע"ע רוב האשכולות שהיו קשורים ללבנון 06.
אני בעצמי העברתי פה ביקורת נוקבת על חלקים משיטת ההכשרה לקצונה של צה"ל ומסלולי הקידום המעוותים (בחלקם).

אתה רוצה להאשים את ה"קצינים לא ראויים" בזה שהחיילים ערקו מקו בגלל שדרשו מהם להתגלח וללבוש מדים?
יודע מה, גם בזה אתה צודק.
הם אשמים בזה שהם לא חינכו את החיילים שלהם שהם בצבא ולא בקייטנה.
הם אשמים בזה שרמת המשמעת ירדה מתחת לכל ביקורת, כי עם משמעת סבירה, המקרה הזה היה נמנע.
אבל אנחנו מעדיפים לקרוא להם "ילדים" ולבכות לתקשורת שקשה להם להתגלח כל יום, במקום לאמן אותם מספיק בכדי שיוכלו לשרוד את המלחמה הבאה.
פעם אמרו "קשה באימונים - קל בקרב".
היום זה נראה כאילו כל חפ"ש חושב שהוא יכול לשלוט במ"פ שלו כי יש לו את מספר הטלפון של הנקח"ל.
אני לא יכול לספור את מספר החיילים שאיימו עלי שההורים שלהם יתקשרו לכרמלה מנשה כי בשיא חוצפתי דרשתי מהם לעלות לשמירה/לשמור עם אפוד עליהם (לא לידם)/או כל דבר אחר.

* גילוי נאות: לאורך רוב השרות שלי, איכשהו מצאתי את עצמי כ"מגנט" לכל הנפלים של הגדודים. משום מה המפקדים שלי חשבו שאני אצליח להפיק עבודה מאנשים שכבר עברו פעמיים בכלא לפני שעברו אצלי. אף פעם לא קיבלתי את החיילים "הכי טובים". אבל הרבה מאלו שכן קיבלתי היו חיילים טובים, שעבדו קשה וטוב והגדילו ראש, ואני מצדי נתתי להם כל מה שיכלתי. קשיחות בוטה, הגינות מלאה ואסטרטגיה של "מידה כנגד מידה". אלו שלושת המרכיבים הכי יעילים שאני מצאתי בפיקוד.

ישן 28-08-2008, 17:43

אתם צריכים להבין
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "חוסר משמעת בצה"ל זה פגיעה..."

אתם מאשימים את החייל הפשוט .
כמה הוא יכול לסבול ? סוגר 21 ו28 כמו מניאק לא ישן אוכל חרא ... ואז מתיחסים אליו גרוע ולא מעריכים אותו אז הוא קם ועוזב באופן מופשט לחלוטין

גם הלוחמים הדגולים של אלכסנדר מוקדון מרדו בו ולא רצו להיכנס לעומקו של הודו .. אז מוקדון הרג אותם ? לא נתן להם לחיות בשלום ובשלווה ברחבי האימפריה .

גם הלוחמים הצרפתים פעלו בסוג של מרידה במלחמת העולם הראשונה על זה ששולחים יחידות סיור בראש מתוך ידיעה שזה מוות בטוח לכל יחידת הסיור ..

אז לבוא ולהגיד בכיינים ? זה לא במקום .
חברה שאתה מבקש מבנאדם להילחם ולסכן את חיו חייב להיות לכך סיבה טובה ..
שכחתם את זה?...

יש חיילים שמעדיפים לשבת חודשים שלוש בכלא גם שהם לפני שחרור והעיקר לצאת מהפלוגה שלהם בגדוד ולדעתי אין אשם גדול מהמפקדים הבכירים בצה"ל שגורמים לתוצאה הזו באופן ישיר .

ולכן חובה לעניש את החיילים והמפקדים כאחד!

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 28-08-2008 בשעה 17:46.
ישן 28-08-2008, 18:11
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אתם צריכים להבין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mikiller
גם הלוחמים הצרפתים פעלו בסוג של מרידה במלחמת העולם הראשונה על זה ששולחים יחידות סיור בראש מתוך ידיעה שזה מוות בטוח לכל יחידת הסיור ..
בחרת בדוגמא שלא כל כך משרתת את הטיעון שלך.
במלחמת העולם הראשונה, לוחמים שסירבו פקודה להילחם הוצאו להורג.

ולעניין - אני מסכים שמפקד שמפר חוקי מטכ"ל בצורה בוטה ועקבית צריך להיענש. יש דרך לעשות את זה, והיא לפעול בצינורות המקובלים או אם זה לא עובד לקום ולצרוח בכל אמצעי אפשרי. אבל את כל זה צריך לעשות תוך כדי המשך מילוי המשימה המבצעית.
אין שום מחילה ושום נסיבות מקילות לנטישת קו.
גם אם המפקד שלך הוא זבל שבזבלים, פסיכופת וסדיסט - תמשיך לעשות את המוטל עליך כחובה צבאית ומוסרית, ותקבול את האמאמא שלו לנציב הקבילות, לראש אכ"א ולכל עיתונאי שאתה מכיר.

ואני לא מדבר באויר. המ"מ שלי הודח והמ"פ עוכב קידום בגלל התעללויות, וזה לא היה על הוראה להתגלח או ללכת על מדים למקלחות. ואף אחד מהפלוגה "הצהובה" שלי אפילו לא שקל לשניה לארגן מרד ולברוח בצורה מאורגנת ממשימה. ואגב, אז לא היו פלאפונים ולא היה לאף אחד מושג איך להפעיל את המערכת או התקשורת. גם ההורים לא היו מעורבים. המערכת בעצמה התעוררה (לאט מדי) וטיפלה בסיפור.
ישן 29-08-2008, 11:47

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "[QUOTE=mikiller]גם הלוחמים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
בחרת בדוגמא שלא כל כך משרתת את הטיעון שלך.
במלחמת העולם הראשונה, לוחמים שסירבו פקודה להילחם הוצאו להורג.

ולעניין - אני מסכים שמפקד שמפר חוקי מטכ"ל בצורה בוטה ועקבית צריך להיענש. יש דרך לעשות את זה, והיא לפעול בצינורות המקובלים או אם זה לא עובד לקום ולצרוח בכל אמצעי אפשרי. אבל את כל זה צריך לעשות תוך כדי המשך מילוי המשימה המבצעית.
אין שום מחילה ושום נסיבות מקילות לנטישת קו.
גם אם המפקד שלך הוא זבל שבזבלים, פסיכופת וסדיסט - תמשיך לעשות את המוטל עליך כחובה צבאית ומוסרית, ותקבול את האמאמא שלו לנציב הקבילות, לראש אכ"א ולכל עיתונאי שאתה מכיר.

ואני לא מדבר באויר. המ"מ שלי הודח והמ"פ עוכב קידום בגלל התעללויות, וזה לא היה על הוראה להתגלח או ללכת על מדים למקלחות. ואף אחד מהפלוגה "הצהובה" שלי אפילו לא שקל לשניה לארגן מרד ולברוח בצורה מאורגנת ממשימה. ואגב, אז לא היו פלאפונים ולא היה לאף אחד מושג איך להפעיל את המערכת או התקשורת. גם ההורים לא היו מעורבים. המערכת בעצמה התעוררה (לאט מדי) וטיפלה בסיפור.

ISHPUZ , עם כל הכבוד אליך , אני לא יודע מה היה בתקופתך אבל כאחד שהשתחרר לא מזמן "להעביר בצינורות המקובלים" זה לא כזה פשוט , יש כסת"ח צטורף של קצינים בכירים בגדודים - מהמ"פ(לעיתים אפילו הס' שלו נכנס לקטגוריה) ועד למג"ד עצמו.
ברגע שצריך הם יודעים יפה מאוד להגן על התחת שלהם. בשביל שחפ"ש יצליח להתלונן באופן יעיל על קצין מהגדוד הוא חייב לעשות את זה מחוץ למסגרת , ישר לקפוץ למישהו בכיר שיעלה הלאה את התלונה שלו.
חיילים שהיו פונים ישר למ"פ או למג"ד במקום כל השרשרת היו ישר נתקלים בתשובה חיובית - "אין בעיה נטפל בזה" כשבדיעבד הם היו מכסת"חים ככה שגם אם אותו החייל היה מתקשר לראש הממשלה אחרי זה שום דבר כבר לא היה עוזר.
לרוב זה קורה עם הפניות וטיפולים רפואיים, שאר הבעיות עם פחות שכיחות.
חיילים (בעיקר צעירים) שלא שמעו/חשבו על המדור כבילות הצה"לי אין להם יותר מדיי סיכוי להגיע רחוק "בעימות" מול מ"פ שלא לדבר על מג"ד..
ישן 28-08-2008, 19:02
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אתם צריכים להבין"

טוב, לאור ההודעה הפרטית שלך, אני כן מגיב על ההודעה הזו.
ביקשת קיבלת.

ציטוט:
אתם מאשימים את החייל הפשוט .
כמה הוא יכול לסבול ? סוגר 21 ו28 כמו מניאק לא ישן אוכל חרא ... ואז מתיחסים אליו גרוע ולא מעריכים אותו אז הוא קם ועוזב באופן מופשט לחלוטין

זה לא משנה כמה הוא סוגר, או כמה לוף לא מבושל מפחית שנפתחה אתמול לא טעים לחך שלך, ובטח שלא לעד כמה בא לך להתגלח או ללבוש מדים.
אין שום הצדקה לנטישת עמדה בקו, אלא אם העמדה טווחה והדרך היחידה לשרוד ולהשיב אש היא לצאת ממנה.
המפקדים לא שם בכדי שיהיה לחיילים האלו נוח, המפקדים לא שם בשביל שיהיה לחיילים נעים והם בטח לא שם בשביל לאפשר להם ללכת לא מגולחים על אזרחי.
התפקיד של המפקדים הוא לבצע את המשימה. ואם אפשר, וזה לא מקשה יותר מדי על ביצוע המשימה, גם להחזיר את החיילים בחיים הביתה.
אז נכון, זה לא נחמד לשמוע את זה, ונכון שזה לא טריוויאלי כשאתה מסתכל על המערכת מלמטה, אבל זה המצב.
אם הנוחות של החיילים היא מה שמשנה לך, אתה תקבל צבא של מרגרינה שלא יודע לכבוש את בינת ג'בל. אם ביצוע המשימה הוא מה שחשוב לך אתה תקבל את הצבא של 73, שיודע לחטוף כדור בחזה, להתאושש בזמן ולנצח במלחמה.

ציטוט:
גם הלוחמים הדגולים של אלכסנדר מוקדון מרדו בו ולא רצו להיכנס לעומקו של הודו .. אז מוקדון הרג אותם ? לא נתן להם לחיות בשלום ובשלווה ברחבי האימפריה .

זה היה לאחר 7 שנים של לחימה, לאחר שהם כבשו את כל השטח מהלספוינט ועד גבול פונג'ב.
אילו קבלות יש לגולנצ'יקים האלו להציג לצורך השוואה?
קו בשכם שישנים בו בחדרים עם חימום ומקלחות של מים חמים?

ציטוט:

בתור התחלה הם הוצאו להורג במלחמה הזו - אבל זה לא הפרט הרלוונטי.
משימת סיור מהווה מוות בטוח? - נניח לצורך הדיון.
הפתרון שלך הוא לא להוציא יחידות סיור.
המשמעות המיידית היא חוסר במידע מודיעיני לגבי סד"כ ומיקום האויב.
השלכות - היוזמה נמצאת תמיד אצל האויב, אתה יושב ומתבצר כמו חפרפרת.
בטווח הארוך כל החיילים ימותו - כי בלי מודיעין שטח אין לך סיכוי לנצח במלחמה.

הפתרון שלי?
ממשיכים לשלוח חיילים, ושולחים את הטובים ביותר ע"מ להרוויח כמה שיותר מודיעין על כל סיור שמושמד.
את המידע שמתקבל מנצלים ע"מ לשנות את תנאי הפתיחה.
בשיטה שלי הסיור עדיין יושמד פעם אחרי פעם.
האוגדה תצליח לבצע את המשימות שלה ויש לצד שלנו סיכוי לנצח במלחמה.

וזה ד"א לא תוצר של חשיבה אסטרטגית מאוד מתקדמת - זה טריוויאלי. כל חייל שמשתמש קצת בראש שלו למטרות של חשיבה יוכל להבין את זה בעצמו.

ציטוט:
אז לבוא ולהגיד בכיינים ? זה לא במקום .

מרד בגלל גילוח ולבישת מדים - זו בכיינות לשמה, לא משנה איך תסתכל על זה.

ציטוט:
חברה שאתה מבקש מבנאדם להילחם ולסכן את חיו חייב להיות לכך סיבה טובה ..
שכחתם את זה?...

לא, אני לא שכחתי את זה. הם כנראה שכחו שהם מחזירים למדינה בעבור מה שהם קיבלו כאן 18 שנה, ושאני אפשר להשיג ברוב העולם. נראה לי כאילו אתה שכחת (או פשוט לא יודע) באיזה עולם אתה חי. בחצי מהמדינות בעולם אנשים עדיין מתים מרעב, כרבע מאוכלוסיית העולם חיה מפחות מדולר ארה"ב יחיד ליום, בכמעט כל דרום אמריקה בין 6% ל- 20% מהאוכלוסיה חיה מפחות מדולר ארה"ב יחיד ליום, בחלק מהמדינות מעל 80% מהאוכלוסיה שורדים על פחות מדולר ארה"ב ליום. באפריקה תוחלת החיים הממוצעת עמדה ב 2005 על קצת מעל גיל 40.
ברוב העולם אי אפשר לקבל באוניברסיטה (שמיועדת רק לעשירון העליון) חינוך שמקבלים פה בחטיבת ביניים.
מי ששכח שהוא עדיין חייב לשלם לחברה על מה שהוא קיבל אלו החיילים.
המדינה כבר שילמה להם.
עכשיו היא מבקשת החזר.

ציטוט:
יש חיילים שמעדיפים לשבת חודשים שלוש בכלא גם שהם לפני שחרור והעיקר לצאת מהפלוגה שלהם בגדוד ולדעתי אין אשם גדול מהמפקדים הבכירים בצה"ל שגורמים לתוצאה הזו באופן ישיר .

זו חלק מהבעיה.
חודשיים שלושה בכלא לא יוצרים הרתעה.
אין טעם בעונש אם הוא לא עוזר לך למנוע את הישנות המקרה.
עונש לא בא כנקמה על מה שעשית.
עונש בא ליצור התניה חברתית שתמנע את הישנות הפשע.

ציטוט:
ולכן חובה לעניש את החיילים והמפקדים כאחד!

חובה להעניש את מי שפשע. אני לא קראתי את התחקיר, אז אני לא יודע לגבי המפקדים.
החיילים פשעו איך שלא תסתכל על זה.

ישן 28-08-2008, 22:40
  ^GammaRay^ ^GammaRay^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי XeNo שמתחילה ב "על גופי אני יודע שפלוגה תחת פיקודו מתפקדת בצורה לא טובה."

נוב 06?.. תתפלא מנסיון אישי כפצוע, חובש ודיבור עם חבר'ה מהמחזור שלך ועוד הרבה אחרים.. ככה זה בקרבי ובגולני זה עוד יותר חמור.
שמע לי לא נתנו לראות מומחה חודש וחצי על בעיה שהצהרתי עליה עוד בבקו"ם שהטיפול בה היה כולה מתן כמה גימלים ואנטיביוטיקה לשבועיים וזהו חלפה..
ויש עוד דברים יותר חמורים שעדיף לא לפתוח בפורומים פתוחים..
אגב אצלנו בותיקה כל עוד אתה לא חופ"ל אז זורקים עלייך ועל ההמלצות שלך כאילו אתה לא שווה כלום... וגם כשאתה חופ"ל ומשקיע לטובת טיפול בחייל ביחוד שזה כולל מנוחה, פתור, או גימלים אתה מקבל בראש אחר כך כנראה ואז אין מאמץ מיוחד לעזור..

נערך לאחרונה ע"י ^GammaRay^ בתאריך 28-08-2008 בשעה 22:44.
ישן 28-08-2008, 22:52
  YGH YGH אינו מחובר  

וגם זה שערורייתי, וגם מעיד על מפקדים טיפשים.
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי ^GammaRay^ שמתחילה ב "נוב 06?.. תתפלא מנסיון אישי..."

כי הם לא מבינים שחייל שנמנע ממנו טיפול רפואי עכשיו, יצטרך יותר אחר-כך. נעזוב את תקנות מטכ"ל - המפקדים האלה, גם לו לא היו עוברים על החוק הצבאי, גורמים לכך שבהמשך יהיו להם כנראה פחות חיילים זמינים כשיצטרכו אותם.

גלריית התמונות שלי

ישן 28-08-2008, 23:00

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "וגם זה שערורייתי, וגם מעיד על מפקדים טיפשים."

נגיד ככה, אצלנו אין את המושג קבילה יש רק הלשנה ואז אתה נשרף והתוצאות קשות ביחוד אם אתה נשאר במסגרת עליה פתחת כבר.
מה ששירות הח-ו-ב-ה אומר בעצם שאם אתה שותק וסובל זה עדיף מלפתוח כי זה אולי יפתור משהו זמני אבל בטווח הרחוק אתה מכין לעצמך את הקבר.
הפחות חיילים? ואללה צודק וזה מה שאני מציק להם לגביו מרגע שחזרתי מהקורס והיחס הוא זלזול.. אה אתה חובש?! אז מה אני מ"כ! או: אני מ"מ ועם כל הכבוד לזה שאתה חובש אני יודע יותר טוב ממך כי אני כבר מלאן תלפים מחזורים בצבא וראיתי הכל או שלמדתי ביולוגיה בתיכון.
בכל אופן כל מי שיכול לצאת ללא בלאגן מיותר כבר החל את הזליגה החוצה מהפלוגה ואני לא מאשים אותם... ואנשים כבר מורידים פרופיל על דברים שפזיוטרפיה וטיפה מנוחה היו פותרים.
ישן 28-08-2008, 23:55
צלמית המשתמש של האזרח

לא מסכים איתך!
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי כיסוי לאוטו שמתחילה ב "אני בא כאן בבקשה. מכל המגיבים..."

צבא בלי משמעת זה לא צבא, זה עדר סמרטוטים. אתה באמת חושב שאצל הג'ובניקים הכל בסדר?
אולי הם ישנים במיטה נקיה יותר או יש איזה צ'ופר שלקרבי אין מספיק. אתה חושב שלג'ובניק אין מפקדים "מופרעים" ועל כל דבר קטן מכניסים ריתוקים ושמירות נוספות. אולי דווקא שם יש יותר "סדיסטים" כי הם נזרקו מיחידות קרביות ומוציאים את התסכולים שלהם עליך.

ישן 29-08-2008, 13:35

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לא מסכים איתך!"

הוא לא סתם הציע שג'ובניקים וכו' לא ישתתפו בדיון, שמע לא עברת כלום, אתה עדיין ממשיך בדיבורים שלך על משמעת וזה שגם ג'ובניקים אוכלים חרא מדיי פעם, נסה אתה להיות 17 יום מושפל, מותש, מדוכא, מטורטר סתם, כאוב ואז אתה יוצא הבייתה ואתה רק ישן ואין לך כוח לכלום.
אפחד לא מתלונן לך על משמעת אצלנו ובכלל כמה הגזמות/טעויות קטנות ומשפטים סנסציוניים יש בכתבות על המקרה והכל כדיי להגזים וליצור משהו מעבר למה שזה.
ולומר לך את האמת? לו ידעתי שזה מה שהולך בגולני, הייתי נזהר לשים אותה במנילה, אין לך פשוט מושג מה הולך עד שאתה לא מגיע לזה נקודה! אפחד לא מתלונן על שמירות ועמדות אצלנו כי זה הפאקינג מנוחה שלנו.. אומרים למישהו שהוא עולה לשמור הוא מחייך ורץ להחליף חוץ מבלילה כי תשושים מתים ואנשים שגם ככה סוגרים מלא מקבלים ריתוקים וכלא על שינה בעמדות. באמת שאתה לא יודע מה הולך אצלנו וזה הכל כתוצאה מהמסורת של גולני שהותיקים שטחנו כל כך זוכים לגרבץ כל היום.. תאמין לי תן לי לעלות עמדות עד החפש"ש כל עוד כל הסד"כ של הפלוגה משתתף ואז יוצא שאפחד לא טוחן וכוותיק ליהנות מזכויות יתר ולא מסתם זכויות כמו יס או ספה פאק!(זה קו המחשבה בנתיים, אין ספק שמתישהו אחרי כל הטחינה הזאת אני לא ארצה יותר לעשות כלום חוץ מלראות יס על הספה חח).
ישן 28-08-2008, 23:42
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07

ציטוט:
"עליתי כדי להיות לוחם בגולני, אבל שברו אותי"

ש', חייל בודד המשרת בגדוד 12 בגולני, מבין את חבריו שברחו אתמול במהלך פעילות מבצעית בשכם במחאה על יחס המפקדים. לדבריו, החיילים הוותיקים מטורטרים ללא סוף ואינם זוכים לתנאים בסיסיים. "הגעתי לארץ בעקבות המלחמה, רציתי להיות לוחם ולהגן על המדינה, אבל המפקדים שברו אותי", אמר

"רציתי לתרום לצבא - אבל המפקדים ירקו לי ולחבריי בפרצוף". כך טוען היום (יום ה') ש', עולה חדש המשרת כחייל בודד בגדוד 12 בגולני, שכמה מלוחמיו נטשו את הקו באמצע פעילות מבצעים בשכם בגלל התמרמרות על יחס המפקדים.

ש' אמנם בחר שלא להשתתף במרד, אולם הוא נחרץ בדעתו לעזוב את הצבא, ואולי אף את המדינה. "לא דמייתי שזה מה שאעבור בצבא, כשעליתי במטרה להתגייס ולהיות לוחם", סיפר ל-ynet.

אמש אירע שוב מרד לוחמים בחטיבה, כש-13 חיילים ותיקים בגדוד 12 בחרו לברוח בשל היחס הנוקשה ממפקדי הגדוד וטרטור מתמשך של החיילים. ש' מתגורר בישראל אצל משפחה מאמצת מאז עלה בגפו רק כדי להתגייס לצה"ל, אולם היום, בדיעבד, הוא סבור שטעה - ובגדול.

המשך כתבה

הכתב קצת מבולבל, החיילים לא ותיקים אלה נימצאים בפלוגה ותיקה
ישן 29-08-2008, 10:18

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "יש בעיה בענישה קולקטיבית,..."

חבל שאצלנו עובדים על ענישה קבוצתית ומחיקת החייל היחיד, אתה חייל במחלקה צעירה משמע על טעות שלך משלמת כל המחלקה, אלה אם כן הטעות היא אישית נגד המפל"ג/מפקד ואז חוגגים עלייך עד הבוקר.. ואללה לפחות קיבלתי השלמת שינה אחרי זה,אז בדיאבד השתלם לי חח.
לגביי חבר'ה מתנדבים אז אממ כבר יש בהחלט מגעים בינינו לבין משקית הת"ש, ואנחנו ממשיכים לדחות את היציאה אבל לאט לאט התשישות משטויות ושגרת עמדות/מטבח/שירותים/סריקות/הנפצות (כי נגיד וחלקנו בנוהל קרב או עושים משהו מבצעי אז זוכים לשינה נורמאלית) משגעת ואז כל אידיאולוגיה/מוטיבציה הולכת לעזעזל. והדבר היחיד שאנחנו מדברים עליו זה האם כל הויתורים/טופסי התנדבות שחתמנו עליהם שווים את ההרגשה שיש לנו רק חובות ואף לא טיפת זכויות עד שנגיע לפז"ם מסויים.
הדבר היחיד שמחזיק אותי הוא שאנחנו כרגע בגזרה פעילה בשכם ואני חובש, אז יש שבירת שגרה פה ושם ונכנס לפעילות יותר מהרוב...
ישן 29-08-2008, 11:53
צלמית המשתמש של האזרח

מה זה שייך!?
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי Bar 1331 שמתחילה ב "לא מצדיק את מעשם אך בהחלט מבין אותם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bar 1331
י, רואים את הכמויות העצומות של פרזיטים שלא מתגייסים ועושים קריירה על חשבון אילו ששומרים על ביתם.
לא מקבל את מעשם אך כן מבין אותם,.

תגיד נראה לך שאנחנו לא מבינים אותם, שהם מסכנים את בריאותם ואולי את חייהם שבבית יהיה בסדר. הפרזיטים ונמושות תמיד היו ותמיד יהיו, אז מה. לפני שהם הלכו ליחידה הם לא ידעו שקשה שם ולא תמיד מקבלים את הכבוד המגיע להם ובכל זאת הלכו. אז אם יש איזה בן זונה, אז צריך להפקיר את המשמרת וללכת הביתה. זה לא נראה לך ילדותי, הם רק צריכים להגיד "שברו את הכלים ולא משחקים".
הם לא היו באיזה נופש, הם היו בפעילות מבצעית והפקירו את המקום. כל הצבא רואה ושומע ולומד, איך יטפלו בהם, כי מחר פלוגה אחרת תעשה אותו הדבר, הרי נוצרו כבר כמה תקדימים דומים

ישן 29-08-2008, 12:02

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי Bar 1331 שמתחילה ב "לא מצדיק את מעשם אך בהחלט מבין אותם"

בר1331 ,
מצד אחד עוד כשלא הייתה מדינה בכלל חברי ההגנה והפלמ"ח וכל הפלאנגות שלנו שלאט לאט התישו את הבריטים , לא אכלו חרא? אני בטוח שהם אכלו כאלה כמויות של חרא שהטירונים של היום היו יורים לעצמם בראש במקומם.
מצד שני , לא מקבלים הערכה? מה הם עשו שמגיע להם שכל מדינת ישראל תרד על 4 ? גם אני בתור חייל צעיר חשבתי "בונא , תותחנים , אנשים חושבים שיש לנו טנקים עם קנה מצחיק" טוב שחצי מדינה לא יודעת שיש חייל שלם שתפקידו לסייע(להציל להם תתחת) לכל המערך הקדמי התוקף , אותם הגולנצ'יקים שיושבים מכווצים באיזה שוחה או בחדר בבניין וחוטפים טילים מכל כיוון. מי מכם שהיה אי פעם במפי"ק בזמן לחימה ושמע איך נשמע חי"רניק / שיריונר בקשר כשהוא לחוץ לפינה מבין על מה אני מדבר.
וואלה אחרי המלחמה אנשים שאני לא מכיר(סדירים כמוני אז) היו רואים כומתה טורקיז עוד שניה היו מנשקים לי ולחברים שלי את הרגליים. ואת הביקורת מקבלים המפקדים ולא החפ"שים אז בכל מקרה זה לא רלוונטי.
מצד שלישי , אדם הגיוני שגם אם לא טוב לו במדינה בגלל השלטון הנוכחי או אותם הפרזיטים חייב להבין שהוא לא מגן עליהם אלא על אמא ואבא , האח והאחות והשכנים ממול , "ומחזיר טובה" לשכן מלמעלה שבדיוק סיים מילואים(משמע הוא הגן על אותו החייל במהלך כל חייו) מפאת גילו.
הרגשתי בדיוק מה שכולם מרגישים עד שהבנתי שאני לא עושה את זה בשביל רוה"מ או בשביל איזה שר או התל אביבי שיושב בבית קפה בזמן מלחמה ומדסקס על הא ודא. יותר פשוט בשביל הסביבה הקרובה וכל אלו שבאמת מאמינים במדינה הזאת במקום לבכות כל היום.
על המרד שלך אין לי מה להגיד חוץ מזה שאני בטוח שאיפשהו אחרי 25 שנים מאותו המרד אתה יודע שהיה משו ילדותי בו, וכל עוד לא היה יחס סטייל הצבא הרוסי הוא לא היה הכרחי.
ישן 29-08-2008, 19:12
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "זה מה שקרה לעולה חדש שבחר לא להשתתף במרד"

ציטוט:
"אני וכמה מחבריי בחרנו שלא להשתתף במרד ולא לעזוב", סיפר ש', "אבל למרות שלא עשינו דבר, קיבלנו עונש קולקטיבי. המפקדים חילקו אותנו לשתי קבוצות - האחת שטפה כלים כל הלילה במטבח, והשנייה ובהם אני, סחבנו על הגב בלון גז. כל עוד לא נגמרו הכלים במטבח, נאסר עלינו להוריד את הבלון גז מהגב. הרגשתי כמו עבד, סוחב על הגב בלון גז למרות שאני חייל טוב, משקיע ועושה כל מה שאומרים לי. המפקדים אמרו שאין ברירה וצריך לקבל עונש מחלקתי".

ההדגשות שלי.
עכשיו זה טמטום של מפקדים.
זו לא ענישה. זה נראה יותר כמו פריקת תסכול של הסגל.
  1. קודם כל לא רק שהאפקט החינוכי לא מועיל, הוא גם מזיק.
    בטווח הקצר המסר שמועבר הוא שמי שלא השתתף במרד נענש, מי שכן קיבל פרס (חופש בבית, לפחות עד שהמ"צ יחזירו אותם).
  2. העונש עצמו הוא חסר כל תועלת. אין שום רווח מכך שהחיילים סוחבים בלוני גז (אלא אם כן ממילא היה צריך להעביר את מצבור בלוני הגז ממקום אחד לשני, ואז החיילים צריכים להיות מודעים לכך, אחרת התמונה המתקבלת ע"י הצד המוענש הוא של עונש לא לוגי). מישהו שם כנראה שכח שהעברת מערומים מצד אחד לשני בטירונות הייתה אמורה להיות שיעור באמינות ואחריות - לא עונש.
    העברה היא עברת משמעת, עונש יעיל יהיה להיצמד לפקודות ככתבן וכלשונן בתחום המשמעת (זה מאוד קשה, הרבה יותר ממה שזה נשמע). אם החיילים עומדים בזה שבוע, להקל קצת בחזרה. כל שבוע שעובר, והחיילים משתפים פעולה עם החוקים, משחררים עוד קצת את החגורה, עד שחוזרים למצב ההתחלתי. אתה רוצה להפוך אדם למאושר? אל תתן לו כלום. ככל שתתן לו הוא רק ירצה יותר. קח ממנו את מה שיש לו, ותחזיר לו חלק במנות קטנות.
  3. המפקדים לא מראים שמץ של פיקודיות - מי בדיוק קבע ש"אין ברירה"? אם הם החליטו על העונש, והם מטילים אותו - שיעמדו מאחורי ההחלטות שלהם. אם הם לא מסוגלים לעמוד זקופים להגיד "אני החלטתי, אני נותן את הפקודה ולכן אני גם לוקח אחריות" - הם לא צריכים לתת את הפקודה. "אין ברירה" זו תשובה שהייתי מצפה לקבל מחפ"ש שמקטין ראש, לא ממפקד.
הם פספסו בכל סעיף אפשרי. אין אפקט חינוכי, אין משמעות לעונש ואין פיקודיות.

מישהו צריך להסביר לי שוב מה לכל הרוחות מלמדים אותם בקורס קצינים בכל ה"הפעלות" האלו.
כי עדיין לא נראה לי שהם לומדים שם משהו.

ישן 29-08-2008, 22:30

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אני מתקשה להבין למה אתה..."

אתה אומר שעכשיו העונשים שהחבר'ה שם קיבלו כרגע הם לא חינוכיים ומטומטמים? אני טוען שרוב העונשים שם הם טמטום! כי הם מענישים על תוצאות של הגישה שלהם ולא על משמעת. אני אומנם לא מהפלוגה הנ"ל אבל אני מפלוגה ותיקה אחרת בגדוד וגם אצלנו מושרשת טחינת הצעירים ותתפלא כמה פעמים מוצאים את עצמנו מוצמדים לדברים ועושים איתם מטלות שוחקות והכוונה שלי שכל זה שוחק ומעייף ברמה נפשית ופיזית ואז אפשר למצוא חבר'ה טובים מקבלים כלא, ריתוקים לבסיס מעבר ל17 יום שלהם(שגם זה טמטום רצח, למה גולני חייבים לעשות 17/4 איפה ששאר החטיבות עושות 11/3 במה אנחנו שונים?!..) על זה שנתפסים ישנים בש"ג כשאנחנו חוזרים מפעילות מבצעית בשכם, או בערך כל פעם שמישהו בא לבדוק בלילה נתפס חייל ישן בעמדה אחרי שקיבל מקסימום 4 שעות שינה בלילה הקודם.
מה לדעתך זה מלמד?!, יש בינינו חבר'ה שחושבים שזה טוב וכו' וכבר מתים לפתוח את התחת לחבר'ה שיבואו בהמשך ויש חבר'ה כמוני שסובלים ולא מאמינים בשיטה וחושבים שכל זה מטומטם בצורה מטורפת אבל לא יכולים לשנות כלום כי אנחנו מיעוט יחסי רוב הזמן.

התמודדות עם כמה ג'ובניקים שאסור לך לעשות להם כלום לא הופכת אותך לאדם שיכול בכלל לשפוט לוחמים שחיים 17 יום במקרה הטוב בתנאים שהם תת תנאים עד שהם זוכים להגיע לפז"ם המיוחל מה עוד שזה מקובל אצל רוב המפקדים החל מהמ"כ עד המג"ד הקודם, לגביי החדש אין לי שמץ אבל ימים יגידו.

ושלא תטעו אני לא תומך במרד או נטישת עמדה בכלל! אבל חושב שהם עשו משהו מאוד אמיץ שעליו הם וחברים שלהם יחטפו חזק על מנת להביא את העניין לתקשורת ושישמעו אותם.. תעריכו את האומץ שיש להם!
ישן 29-08-2008, 23:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי ^GammaRay^ שמתחילה ב "אתה אומר שעכשיו העונשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ^GammaRay^
כי הם מענישים על תוצאות של הגישה שלהם ולא על משמעת.

תוצאות של הגישה של מי? של הסגל או של החיילים?
אם העברה שבוצעה היא "תוצאה של הגישה" של החיילים, זה לא אומר שהם צריכים לא להענש עליה.
זה כן אומר שצריך לחנך אותם מחדש.

ציטוט:
אני אומנם לא מהפלוגה הנ"ל אבל אני מפלוגה ותיקה אחרת בגדוד וגם אצלנו מושרשת טחינת הצעירים ותתפלא כמה פעמים מוצאים את עצמנו מוצמדים לדברים ועושים איתם מטלות שוחקות והכוונה שלי שכל זה שוחק ומעייף ברמה נפשית ופיזית

אתה משמיט את עיקר הדברים.
מה היו הסיבות למתן העונשים שהזכרת, מה הייתה מטרת העונש, איך הוא הוצג ואיך הוא בוצע.
כשיהיו לי את הנתונים האלו אני גם אוכל להתייחס לענישה שאתה מגדיר כ"מטומטמת".
בלי הנתונים האלו אני לא יכול להביע דעה מבוססת בנושא.

ציטוט:
ואז אפשר למצוא חבר'ה טובים מקבלים כלא, ריתוקים לבסיס מעבר ל17 יום שלהם על זה שנתפסים ישנים בש"ג כשאנחנו חוזרים מפעילות מבצעית בשכם, או בערך כל פעם שמישהו בא לבדוק בלילה נתפס חייל ישן בעמדה אחרי שקיבל מקסימום 4 שעות שינה בלילה הקודם.

אני הייתי עומד בעמדה בשא-נור את כל הארבע שעות כדי לא להרדם. עשינו 4/8 רוב הזמן אז זה בכלל לא היה רע, אבל בגיל 24, לא בכושר, עם שלוש פסים על הכתף, אפוד ושכפ"ץ בחום שהרג גם באמצע הלילה, לא הייתה לי דרך אחרת להישאר עירני. אם הייתי יושב הייתי נרדם. אז פשוט לא ישבתי.
לא אכפת לי עד כמה החבר'ה האלו היו "טובים" או לא - הם נרדמו בעמדה לפי מה שאתה מתאר - אני לא רואה שום סיבה שהם לא יחטפו על זה ריתוק וכלא.

ציטוט:
(שגם זה טמטום רצח, למה גולני חייבים לעשות 17/4 איפה ששאר החטיבות עושות 11/3 במה אנחנו שונים?!..)

זו החלטה של הסגל שלהם, אני משער שהם קיבלו את ההחלטה הזו מסיבה מסויימת. לא יודע מי היה בקו הזה לפניכם, אבל זה לא רלוונטי. תיאורטית אם החטמ"ר לא מטיל ווטו הם יכלו גם להחליט על 28/3 או על 2/2. כשהמחזור שלי התגייס אנשים סגרו חודשים במוצבים בלבנון מתחת לאדמה, בגלל שהיו מטילים עוצר שיירות. חיילים אחרי חודש שבו הם רואים שמים רק כשהם בעמדה, נשארו שם עוד שבועיים בהתרעה של "מעכשיו לעכשיו". אני לא מבין על מה יש פה להתלונן.

ציטוט:
יש בינינו חבר'ה שחושבים שזה טוב וכו' וכבר מתים לפתוח את התחת לחבר'ה שיבואו בהמשך ויש חבר'ה כמוני שסובלים ולא מאמינים בשיטה וחושבים שכל זה מטומטם בצורה מטורפת אבל לא יכולים לשנות כלום כי אנחנו מיעוט יחסי רוב הזמן.

זה תמיד היה ככה. בד"כ יש גם מתאם די טוב בין אינטלגנציה לכמות הביקורת המועברת, וזה רק טבעי.

ציטוט:
התמודדות עם כמה ג'ובניקים שאסור לך לעשות להם כלום לא הופכת אותך לאדם שיכול בכלל לשפוט לוחמים שחיים 17 יום במקרה הטוב בתנאים שהם תת תנאים עד שהם זוכים להגיע לפז"ם המיוחל מה עוד שזה מקובל אצל רוב המפקדים החל מהמ"כ עד המג"ד הקודם, לגביי החדש אין לי שמץ אבל ימים יגידו.

קודם כל אני לא טוען שאני סמכות שיפוטית או שיש לי ניסיון רב בלשמור באיו"ש.
אני כן טוען שלאור בעיות המשמעת התכופות, מגמת ההתדרדרות בתחום, רכות הענישה בעבר וחומרת המעשה - יש למצות איתם את הדין והם צריכים לקבל עונשים שירתיעו אחרים.

ציטוט:
ושלא תטעו אני לא תומך במרד או נטישת עמדה בכלל! אבל חושב שהם עשו משהו מאוד אמיץ שעליו הם וחברים שלהם יחטפו חזק על מנת להביא את העניין לתקשורת ושישמעו אותם.. תעריכו את האומץ שיש להם!

מעניין לשמוע, כי לפני רגע טענת שמאסר/ריתוק לחייל שנרדם בעמדה הוא עונש "מטומטם".
אדם שנוטש קו בשטחים/גבול לבנון/גבול סוריה/עזה (וכל אלו קרו בשנה וקצת האחרונות בחטיבה שלך) מאבד אצלי אוטומטית את כל הכבוד שהיה לי אליו.
כמו כל עבריין אחר, לאחר שהוא ישא בעונש, הוא יקבל את הזכות לרכוש מחדש את הכבוד שלו בעבודה קשה והשקעה.

ישן 30-08-2008, 09:59

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=^GammaRay^] כי הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
תוצאות של הגישה של מי? של הסגל או של החיילים?
אם העברה שבוצעה היא "תוצאה של הגישה" של החיילים, זה לא אומר שהם צריכים לא להענש עליה.
זה כן אומר שצריך לחנך אותם מחדש.

אתה משמיט את עיקר הדברים.
מה היו הסיבות למתן העונשים שהזכרת, מה הייתה מטרת העונש, איך הוא הוצג ואיך הוא בוצע.
כשיהיו לי את הנתונים האלו אני גם אוכל להתייחס לענישה שאתה מגדיר כ"מטומטמת".
בלי הנתונים האלו אני לא יכול להביע דעה מבוססת בנושא.

אני הייתי עומד בעמדה בשא-נור את כל הארבע שעות כדי לא להרדם. עשינו 4/8 רוב הזמן אז זה בכלל לא היה רע, אבל בגיל 24, לא בכושר, עם שלוש פסים על הכתף, אפוד ושכפ"ץ בחום שהרג גם באמצע הלילה, לא הייתה לי דרך אחרת להישאר עירני. אם הייתי יושב הייתי נרדם. אז פשוט לא ישבתי.
לא אכפת לי עד כמה החבר'ה האלו היו "טובים" או לא - הם נרדמו בעמדה לפי מה שאתה מתאר - אני לא רואה שום סיבה שהם לא יחטפו על זה ריתוק וכלא.

זו החלטה של הסגל שלהם, אני משער שהם קיבלו את ההחלטה הזו מסיבה מסויימת. לא יודע מי היה בקו הזה לפניכם, אבל זה לא רלוונטי. תיאורטית אם החטמ"ר לא מטיל ווטו הם יכלו גם להחליט על 28/3 או על 2/2. כשהמחזור שלי התגייס אנשים סגרו חודשים במוצבים בלבנון מתחת לאדמה, בגלל שהיו מטילים עוצר שיירות. חיילים אחרי חודש שבו הם רואים שמים רק כשהם בעמדה, נשארו שם עוד שבועיים בהתרעה של "מעכשיו לעכשיו". אני לא מבין על מה יש פה להתלונן.

זה תמיד היה ככה. בד"כ יש גם מתאם די טוב בין אינטלגנציה לכמות הביקורת המועברת, וזה רק טבעי.

קודם כל אני לא טוען שאני סמכות שיפוטית או שיש לי ניסיון רב בלשמור באיו"ש.
אני כן טוען שלאור בעיות המשמעת התכופות, מגמת ההתדרדרות בתחום, רכות הענישה בעבר וחומרת המעשה - יש למצות איתם את הדין והם צריכים לקבל עונשים שירתיעו אחרים.

מעניין לשמוע, כי לפני רגע טענת שמאסר/ריתוק לחייל שנרדם בעמדה הוא עונש "מטומטם".
אדם שנוטש קו בשטחים/גבול לבנון/גבול סוריה/עזה (וכל אלו קרו בשנה וקצת האחרונות בחטיבה שלך) מאבד אצלי אוטומטית את כל הכבוד שהיה לי אליו.
כמו כל עבריין אחר, לאחר שהוא ישא בעונש, הוא יקבל את הזכות לרכוש מחדש את הכבוד שלו בעבודה קשה והשקעה.

אוקיי נתחיל עם העונשים ומטרות העונשים: היות ואנחנו חיילים צעירים ומדיי פעם מפשלים ולא עומדים בזמנים של הסגל/מפל"ג וכו' אז מפילים עלינו משימות לתוך הלילה(משימות סתמיות כמו לסחוב את עצמנו אחד על אחד שעה ומשהו ואז יוצא שחייל ביחד עם שמירה ישן רק איזה 3 שעות מקסימום.. מטרת העונש? להוכיח לצעיר שהוא צעיר ושצריך לעמוד בזמנים.. אנחנו מעלים את הנושא מול הסגל תמיד, ששעות שינה זה הדבר היחיד שמציק לנו אבל באמת מציק ושאנחנו נרדמים בגלל זה גם בפעילות מבצעית(וקרה מקרה וגם על זה נענשו).

עכשיו לגבי זה שאני טוען שזה עונש מטומטם אז ניסחתי את עצמי לא נכון, הכוונה שלי הינה לכך שעצם התגלגלות האירועים שהביאו לעונש מטומטת. חייל ישן טוב= חייל עירני ודרוך. חייל לא ישן=מטרת קרטון לחמאסניק שישים לב לכך..
ישן 30-08-2008, 11:21
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי ^GammaRay^ שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]תוצאות של הגישה..."

ציטוט:
להוכיח לצעיר שהוא צעיר ושצריך לעמוד בזמנים.

עכשיו החלק הראשון הוא חסר כל תועלת.
צריך מדי פעם להראות לצעירים את מקומם, תמיד יש את אלו (כמו שאני הייתי בטירונות שלי) שקופצים מעל הפופיק.
אבל ע"מ להשיג רווח מהפעולה הזאת, יש הרבה דרכים יותר יעילות.
תאתגר אותם במקצועיות בפק"לים - שלהם ושל האחרים, תאתגר אותם בהיסטוריה גזרתית (לא מדבר על ימי הנבטים, אלא על 50 הפיגועים האחרונים שהתרחשו בגזרה), תאתגר אותם בהכרת המפה של הגזרה, בנהלים, במור"קים.
ככה אתה לא רק מעמיד אותם במקומם, אתה מושך אותם הלאה, אתה מקדם אותם ומקבל מחלקה יותר טובה, שמבצעת את המשימה שלה בצורה יותר טובה.

עמידה בזמנים ואמינות הדיווח הם שני תנאי ייסוד ששום דבר לא יעבוד בלעדיהם.
באשר לעמידה בזמנים, יש דרך מאוד פשוטה וקלה לעשות את זה. שבאימון תוך כדי קו הבא יורידו אתכם ללשביה עם מיילס, יחלקו את הכוח התוקף לשניים, ויעכבו אחד מהם בכוונה.
החיילים עצמם יראו מהר מאוד שאפילו עם תוכנית מצויינת, אם כוח אחד לא נמצא במקום בזמן, הם ישלמו על זה בהרוגים, והרבה.

יש דרכים יעילות לעשות הכל. צריך רק להחליט, לפני שאתה נותן את הפקודה, דבר אחד לא טריוויאלי - מה אני רוצה להשיג באמצעות הפקודה הזו, ומה הדרך היעילה ביותר להשיג אותו ללא נזק מרחבי מוגזם.

ישן 29-08-2008, 20:03
צלמית המשתמש של האזרח

זהו כישלון אישי גם של המפקדים!
בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "זה מה שקרה לעולה חדש שבחר לא להשתתף במרד"

מעניין מה עשה או מה יעשה הרמטכ"ל (גולנצ'יק לשעבר) על מנת לעצור את הסיפורים העצובים האלה.
אני עדיין בדיעה שאסור היה לחיילים להפקיר את העמדות. צריך לדרוש את זה מדובר צה"ל לא לטייח את המקרה הזה. אולי כאן היא מטרתו הגדולה של הפורום הנכבד הזה, שאנו נהיה להם לפה והם כמובן לא יכולים לדבר.

ישן 30-08-2008, 20:23
  YGH YGH אינו מחובר  

בלון גז על הגב? נדמה לי שזה לא חוקי.

שלא לדבר על העובדה שסחיבה לא נכונה של משקל יכולה לגרום לחייל, גם קרבי, נזק קבוע. מכמה חודשי פיזיוטרפיה (כמו שקרה לי כתוצאה ממשהו בטירונות) לירידת פרופיל תמידית (כמו שקרה לבחור הכי מורעל שלמד איתי בתיכון, שהיה רץ כל שבוע כמה עשרות ק"מ ועוד הכנות כנ"ל, וסיים את הצבא בתור ג'ובניק עם נזקים לא הפיכים לברכיים).

גלריית התמונות שלי

ישן 30-08-2008, 02:09
צלמית המשתמש של PERE1
  PERE1 PERE1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
מידע מרד

מרד בצבא - נשמע רע, אפילו רע מאוד,
נאמרו פה הרבה מילים ודעות חלקן נשמע הגיוני אבל הצבא בנוי מחיילים ומפקדים ופקודות ולכן
חייל המסרב לפקודה דינו משפט צבאי ואם הפקודה חוקית בעליל מן הראוי שישב בכלא ויחשוב אם היה
כדאי,
לעומת זאת המפקד הבכיר - מג"ד או מח"ט לפי העיניין צריך לבדוק לעומק את כל התגלגלות הפרשה
כיוון שמשהוא מסריח שם, וזה לא הגרביים של יוסי,
אצלנו הייה מקרה דומה וכמעט הודחנו מהקורס - בצדק, אבל מפקד בכיר בא אלינו וביקש לפרט מה הביא
אותנו למצב הקיצוני של מרד או כמעט מרד, לאחר ששמע את גירסתנו בשלמות הוא בחר לבטל את כל
העונשים שהיו צפויים לנו בגין סרוב,
אני מרגיש התרופפות כללית של משמעת בצבא וזה יפגע בנו קשה בעתיד וגם בהווה, רפול טיפל נכון במקרים
כנ"ל, ונתן דוגמא אישית לכל הפיקודים בצה"ל,
חייבים לחזור לרוח צה"ל 67/73 משמעת כבוד וגאווה - איזה מילים - איך עושים? חינוך+ חינוך +חינוך.

ישנן יחידות המתנהלות ברוח הנכונה וגם מספקות את ה"סחורה" אבל כלל צה"ל על הפנים.

בשמחות
ישן 30-08-2008, 07:37
צלמית המשתמש של האזרח

סיפור אישי קשה...
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי PERE1 שמתחילה ב "מרד"

לפני כמה שנים התבקשתי לנסוע לחייל מצטיין שלנו אשר ערק מהצבא להחזיר אותו לפני למגישים לנגדו תלונה על עריקה למשטרה צבאית. לשאלתי מה קרה איתו שעשה מה שעשה, נאמר לי רק שאחיו הצעיר התאבד ובגלל זה הוא לא רוצה לחזור יותר לשרת...

נסעתי בערב לעיר האחרת ואמא שלו פתחה לי את הדלת והזמינה להכנס. ראיתי בית ישראלי טפוסי מסודר ולכולם היה עצב נוראי בעיניים. היה גם אביו של החייל והחייל עצמו.
הוריו אנשים "מלח הארץ". הקימו האחזות נח"ל בנגב וממקימי הישוב. דברנו ודברנו עד שהגענו לנקודה שהיתה מטרת בואי.

אמו לקחה אותי לחדר של הבן ההרוג ואמרה: "תשפוט בעצמך מי הוא היה".
כשנכנסתי לחדרו הוכתי בהלם מוחלט. המקום היה מלא בגביעים שקבל מכל מיני ארועים בספורט, על הקירות היו תלויות תעודות הוקרה והצטיינות. לקח לי הרבה זמן עד הצלחתי להוציא משהו ולמלמל.

אתה יודע למה בני התאבד שאלה: "הוא פשוט רצה להיות בגולני כמו האבא שלו...."
זה כבר היה יותר מדי בשבילי ופרצתי בבכי. אביו סיפר שגייסו אותו לגבעתי והוא רצה רק לגולני...

מיררו לו את החיים מיומו הראשון עד שעשה מה שעשה. לא יודע אם הענישו את המפקדים שלו
וזה גם לא לענין. "העריק" חזר כמובן למחרת ליחידתו ושרת הרבה שנים לתפארת מדינת ישראל.

הבאתי את המקרה המצער הזה להראת כמה בצבא שלנו אטומים ולא סלחנים לחיילים. אם זה תרם ולו במשהו למשמעת תחליטו בעצמכם.

ישן 31-08-2008, 03:00
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
כמה מילים:

א. אל תשפוט אדם עד שתגיע למקומו. זה נכון תמיד.
ב. יש מצבים בהם אין ברירה אלא לסרב פקודה ולהיות מוכנים לשאת בתוצאות. זאת אגב מסורת צה"לית קיימת.
ג. מרבית הפיקוד הזוטר בצה"ל חסר יכולת וכלים להתמודדות עם חיילים בעייתיים. מכאן נובעות בעיות של מפקדים שעוברים על החוק והפקודות כדי לנסות להשיג משמעת. זה נכון גם לגבי מערכים תומכים ועורפיים.
ד. גם לחייל שהגיע הזמן שלו לסרב לפקודה של מפקד שמסכנת אותו ו/או אחרים והיא חסרת היגיון כלשהו ופושעת, אסור להשתמש בתירוצים עלובים כל כך כטריגר.
ה. נציב קבילות החיילים צריך להיות בעל סמכות ביצועית. עד שלא יודחו מפקדים על כך שהוגנות היא לא נר לרגליהם חיילים ימשיכו להתאבד..
ו. ותיקות-צעירות זה אבי אבות הטומאה, אבל זה לא סותר את העובדה שמותר וראוי לתת סמלי סטטוס לחיילים ותיקים. וגם לשלול אותם כעונש.
ז. ענישה קולקטיבית ו/או אוטומטית היא שיא האיוולת האנושית: לא מחנכת ומטפלת רק בסימפטום.

אח, געוגיי למופז שהיה מדיח מפקדים על דברים כאלה..

ישן 31-08-2008, 03:23
  High Hopes High Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.06
אני מכיר רק סיפור אחד אמיתי על גולני

כי ראיתי זאת במו עיניי
לפני כמה שנים הסביר מ"כ בגולני לחייליו איך יורים ב RPG
משום מה הוא פלט טיל שקטע רגליים של חייל אחד ופצע חייל אחר, שבמקרה במזל עמדו, בזמן ששאר החיילים ישבו.

הוכרז אירוע רב נפגעים, וקפצנו מהבסיס הסמוך לעזור בטיפול ופינוי.
שהגענו לשם, הסמג"ד שניהל את האירוע הסתובב עם כדור בקנה, בתוך בסיס ברמת הגולן

המשמעת הלקויה שם מתחילה הרבה אחורה, ועולה בדרגות הפיקוד והקצונה
אי אפשר לצפות מהחיילים, כאשר למפקדים שלהם אין משמעת.

חלילה אני לא אומר שהם בסדר, וחייבים לנקוט נגדם ביד קשה, כי הם מפונקים
אבל מי ינקוט ביד קשה? אותם קצינים שעכשיו משמשים כמג"דים אבל יש להם משמעת דומה לזו של החיילים והם גאים בשכונה שהם עושים בצבא?

אנחנו אוהבים אותך!

www.nirgeiger.com

ישן 31-08-2008, 10:47
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
לדעתי

קשה לי לשפוט את החיילים, למרות שהטענות שלהם נשמעות קנטרניות וקצת מגוחכות. לפעמים בן אדם מגיע למצב שהוא בין הפטיש לסדן וששום דבר חוקי כבר לא ישפר את מצבו, הוא יבחר בדרך הכי קיצונית ולא חוקית שתעמוד לרשותו, במקרה זה - מרד.

הבעיה הכי קשה שאני רואה בסיפור שלהם היא חוסר שעות שינה - זה יכול להיות דבר מאוד בעייתי אצל לוחמים. תחשבו מה קורה אם חייל שמת מעייפות עולה על האמר או עולה לשמור חצי עפוץ מת. הרי רק לפני מספר שנים היה סיפור בגדוד דוכיפת על חייל שנהרג בגלל שחברו לכוח פלט כדור בגלל שכבר היה גמור מעייפות ולא שם לב לאיפה הוא מכוון. עייפות יכולה להיות קטלנית מאוד במקרים מסויימים.

לגבי ענשיה קולקטיבית - זה אחד הדברים הכי דביליים בצה"ל. במקום לנסות ולהעניש את החיילים הבעיתיים באמת, פשוט דופקים את כולם, כולל חיילים טובים ומשקיעים. ואחרי דבר כזה..,המוטיבציה של החייל נהרסת.

הענשת קצינים - עוד בעיה בצה"ל, די קשה לטעמי. כתור אחד שיצא לו לראות לו פעם איך קצינים עושים פאשלות שמ"כים ומש"קים היו נשלחים ל28 בלי יותר מדי סיפורים, הרבה פעמים "מוחלים" לקצינים על שטויות שהם עושים. פאק, אני ראיתי קצין שכמעט גרם לפגיעה די קשה בחייל יוצא מעונש בגלל שהוא "בעל עתיד מבטיח וחבל להרוס לו את הקריירה"....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:40

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר