לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2008, 03:33
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני מוכן להתערב :)"

מתי ניפגשים לחתום על חוזה היתערבות לטווח של עשר השנים הקרובות?
אל תישכח שצריך גם צד ג' שיהיה ערב להתערבות שלנו

עכשיו ברצינות. אני לא באמת חושב שיצליחו למגר לגמרי את התופעה, אך אני חושב שאנחנו על דרך המלך.
יצא לי לקרוא מאמר או שניים על המלחמה בהורדות לא חוקיות, ואיכשהו שמתי לב שהם פיתחו שיטות איך ליצור תקדימים משפטיים נגד אתרי השיתוף ותוכנות השיתוף. תן להם כמה שנים, והם יצליחו למגר את התופעה לפחות ב-90%.

בכל אופן, חסימת ההורדות הלא חוקיות בכלל לא מדאיגה אותי, כי אני כבר מזמן לא מוריד כלום.
מה שיותר מדאיג אותי, זה הניצול של התופעה כדי לחלוב מאיתנו עוד קצת מהפרטיות.
למשל הח"כ הדתי שהציע חוק, שלפיו כל אחד יצתרך להזדהות עם מספר זהות לפני הכניסה לאתר פורנו.
מצד אחד, חוק טוב כי הוא ירחיק את הילדים מהאתרים הללו (ניתעלם רגע מכך שהחוק לא תקף על אתרים שמאוחסנים בחו"ל, כלומר אין בו שום תועלת).
מצד שני, כל אידיוט יכול לדעת את מספר הזהות שלי כאשר אני נכנס לאתר הפורנו שלו, שהוא הקים רק אתמול.

לדעתי החוק הזה הוא עוד אחד מסדרת החוקים, שנועדה לחנך אותנו לחוסר הפרטיות. הרי הח"כים לא באמת כאלה טיפשים, והם לא באמת חושבים שזה ימנע מילדים לשוטט באתרי פורנו (הסברתי כבר שהילדים יוכלו להיכנס חופשי לאתרים המאוחסנים בחו"ל?).

שים לב איזה חוקיות יש פה- החוק לגבי המאגר הביומטרי מבטיח לנו מיגור פשע. החוק לגבי חסימת פורנו מבטיח לנו לשמור על "תמימות" הקטינים.
בפועל שני החוקים האלה לא יעזרו לא בזה ולא בזה (גם על זה אני מוכן להיתערב).
החוקים האלה נועדו אך ורק בשביל להרגיל אותנו לעובדה שאנחנו חשופים וחסרי פרטיות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-09-2008, 14:10
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "אתה חושב שמיעוט פנאטי לא..."

אתה נכנס לפוליטיקה... תזהר.
לא שאכפת לי להכנס לפוליטיקה, אבל זה לא נושא הפורום.

לו הטענה שלך היתה נכונה (שהטענה שלי לא נכונה), לא היית יכול לאכול חזיר בארץ.
לא היית יכול לנסוע *בכלל* במדינה בשבת... או להשתמש בשדה התעופה / נמלים.
לא היית יכול לעשות הרבה דברים, שאתה כן יכול לעשות.

למנות לי כמה דברים מגוכחים כמו "לא הייתי יכול לנסוע בכבישים מסויימים בשבת" זה לכל הפחות דמגוגיה.
אז אני לא יכול לנסוע במאה שערים בשבת... ביג גיל.. זה לכל הפחות התחשבות באוכלוסיה שגרה שם.
גם אם מישהו היה נכנס לקיבוץ שלי בשבת בבוקר, עם מערכת מטורפת והיה מקפיץ פה את הקיבוץ עם מוזיקה מזרחית, הוא היה חוטף טיל לאו לאוטו

יש מושג שנקרא 'התחשבות' שהוא דבר נחמד מאוד. אתה יכול לוותר מרצונך על דברים מסויימים שאתה אוהב / רוצה לעשות, כדי לא לגרום לאנשים אחרים מועקה. וכמובן, מהצד השני... אנשים לא יעשו דברים שהם רוצים לעשות, כדי לא לגרום לך לאי-נעימות (כמו לפוצץ לך ת'בית עם מוזיקה מזרחית בשבת בבוקר).

כמו שאמרתי, לקחת את המקום הזה ולהפוך אותו לחסום, זו משימה קשה מאוד עד בלתי-אפשרית.
רשתות תקשורת פרטיות (ופירטיות) תמיד יהיו. זה בלתי ניתן לעצירה ו/או עכיפה.
במישור התיאורתי אני מבין למה אתם לחוצים, אבל אני באמת לא מאמין שזה יקרה במישור המעשי.
ובהצלחה לממשלת ישראל שתנסה להעביר את זה

ישן 27-09-2008, 14:23
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אתה נכנס לפוליטיקה......"

אני חושב שאתה מדבר בפאזה אחת ואנחנו מדברים בפאזה אחרת

ה"מיעוט הפנאטי" שאתה טוען שמנהל את המדינה הוא הימין הדתי,
אנחנו מדברים על המיעוט העשיר, החזק והתאגידי.

אתה עדיין חושב במקארו במונחים של מאבקי שליטה בין ימין ושמאל,
כשהתמונה האמיתית היא גדולה הרבה יותר מימין ושמאל, שהיא המצאה שהובאה לעם
עוד מימי רומא העתיקה כדי להסיח את דעתם מעניינים שלא להם.

אתה יודע, זה כמו למשל שהורה מושיב את הילד הקטן שלו לצפות בקלטת וידאו,
הילד ששקוע בקלטת הוידאו רואה הצגה של טובים ורעים, בוחר לו צד להזדהות איתו
ומבחינתו, זוהי כרגע המציאות שהוא חלק ממנה.

אלא שהמציאות האמיתית היא אצל הוריו, שכרגע מקבלים החלטות שישפיעו על חייו,
בין אם זה מה לקנות בסופר, לאיזה בית ספר הוא יישלח כשיגדל וכו'...

ככה מנהלים את הציבור בעולם היום, הציבור מתעסק בהצגת הילדים שבקלטת,
בזמן שהבעלים האמיתיים של העולם מתכנסים במלונות פאר ומתלבטים בינם לבין עצמם,
במי אנחנו נבחר, מה נאהב ללבוש, לאכול, איזה מחנה נשנא השנה, וכו'...

הכל משחק מכור, אל תתפס למשחק הזה..

שאלת את עצמך פעם, איך זה שימנים ושמאלנים מזגזגים בכזו קלות?
שרון,אולמרט, מופז, לבני, אפילו פרס ורמון שזזו לקדימה,
ובחו"ל גם יש דוגמאות כמו למשל הסנטור ג'ו ליברמן.

הם כולם בובות בהצגה ששמו לך לראות, כדי שלא תפריע...
ישן 27-09-2008, 16:01
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אני חושב שאתה מדבר בפאזה אחת..."

אני מזמן איבדתי את האמון שלי בממשלה.
ברור לי שטוב לא יצא מהרכב הכנסת הנוכחי בעיקר על מנהיגיה.
אותו ביבי מלפני 10 שנים מתמודד שוב על ראשות הממשלה, ואותו ברק מלפני 10 שנים ואם שרון היה בחיים, גם אותו השרון.
מעולם לא היתה פה ממשלה (בתקופה שאני מודע לפוליטיקה) שאנשים היו ממש מרוצים ממנה.
תמיד היו תלונות. תמיד התלוננו על שכר הלימוד, על האבטלה, על תאונות הדרכים, על השלום עם הערבים, על השחיטות, על המיסים, על השירות הצבאי, על התחרות הפרטית בגופים ממשלתיים (כמו בזק בזמנו או חברת החשמל / מים כיום)...
אבל אותם אנשים מתחלפים בינם לבין עצמם. אם הם לא פתרו את הבעיות אז, למה שהם יפתרו אותן היום?
זה הכל בולשיט ולכן אני לא מצביע יותר למפלגות חזקות, אלא רק למפלגות קטנות (שלא זוכות אפילו להכנס לכנסת).
אבל זה כבר פוליטיקה... אתה בטוח שאתה רוצה להמשיך את הדיון במסלול הזה?

ישן 27-09-2008, 02:59
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני מוכן להתערב :)"

חוקים נועדו שנפר אותם, אתם לא יודעים?
לא ציינתם שיעבור איזה חוק בינלאומי או איפה שזה לא יהיה, אז מה האינטרס של הספקיות להסכים לזה? כסף? הם יודעים ש95 אחוז מהלקוחות מחוברים רק בשביל זה.
הם רק יפסידו מזה. ובגלל זה, נראה לי הזוי ביותר שיצליחו לעשות את זה.
אחרי שסגרו את נאפסטר אני זוכר שה"לוחמים" בהורדות הלא חוקיות חגגו כאילו זכו בלוטו בכמה מיליארדים טובים ואיפה הם היום? זה רק התרחב.
חוץ מזה, מדובר על הורדות לא חוקיות - באיזה כלי בדיוק יכולה להשתמש הספקית חוץ מחסימות אתרים? וזה בדיוק העניין, אז יעשו עוד אתר ועוד אתר ועוד אתר...

ישן 27-09-2008, 11:03
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "חוקים נועדו שנפר אותם, אתם לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Mithrandir21
חוץ מזה, מדובר על הורדות לא חוקיות - באיזה כלי בדיוק יכולה להשתמש הספקית חוץ מחסימות אתרים? וזה בדיוק העניין, אז יעשו עוד אתר ועוד אתר ועוד אתר...

אתה לא מבין את התהליך המלחמה בהורדות הבלתי חוקיות.
עכשיו זה רק הקרב הראשון. בקרב הראשון המטרה שלהם היא לתקוף אתרי שיתוף קבצים קטנים, שאין להם יצוג מישפטי ראוי.
הם מנצלים את חוסר האונים של ילדים קטנים, שפתחו אתר לשיתוף קבצים. הלוחמים נגד ההורדות הבלתי חוקיות יוצרים תקדימים לטובתם בבתי המשפט, שגורמים לחקיקה חדשה בנושא.

הקרב הבא יהיה קרב החסימות.
לטענת זה בלתי אפשרי לחסום כל אתר שנפתח, כי כל יום נפתח אתר חדש.
מה לדעתך יהיה כאשר יהיו חוקים ברורים שאוסרים פתיחת אתר מהסוג הזה? הרי ברגע שיהיה חוק שאוסר שיתוף קבצים באופן חד משמעי, אף אחד לא יעיז לפתוח אתר כזה כי הוא יסכן את עצמו במאסר או במקרה הטוב בקנס רצחני.

הבעיה היחידה שכיום אין חוקים ברורים בנושא.
ישן 28-09-2008, 00:15
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "[QUOTE=Mithrandir21] חוץ מזה,..."

לא הייתי אומר שהחוקים לא ברורים, אלא שהם פשוט לא נאכפים. יש מה שנקרא קניין רוחני, כמו סרט, סדרה, תוכנות למחשב וכו' - ואסור להשתמש בהם בלי רשות היוצר - זאת עובדה, זה חוק שקיים במדינה הזאת ועוד בהרבה מדינות בעולם.
שאלה: נגיד ויש מישהו שמוריד סרט או פרק בסדרה - האם הוא לא יודע שזה לא חוקי? יודע בריבוע? אתה יודע למה לא עוצרים אותו? לא בגלל שאין חוק, כי יש, אלא רק בגלל שהאנשים המעורבים לא באים ודופקים על הדלתות של הספקיות, והן מבחינתן, גם אם יבקשו, יערימו את כול המכשולים האפשריים בשביל למנוע את זה כי שוב, הם יודעים שאם הם יעשו חסימה, אז אין לאנשים מה לחפש אצלם, ואנשים יתנתקו, אז נכון, כולם יפסידו, אבל גם הם וזה העיקר.
איך אתה מסביר שאתר כמו ראפידשר, אולי אתר ההורדות הכי גדול בעולם, מתקיים כבר שנים על גבי שנים למרות שכולם יודעים מה יש עליו?
חוץ מזה, אתה מדבר על אתרים, מה עם תוכנות שיתוף?
זה לא כזה פשוט.
אני אומר לך, זה אולי לא יהיה בנוקאאוט - אבל אנחנו לא ניפגע במלחמה הזאת.
תקן אותי אם אני טועה, אבל זה ניסיון ראשון לחסום, נכון?
מה יש בניסיון הזה שהוא יותר מסוכן מניסיונות קודמים?

ישן 28-09-2008, 02:52
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "לא הייתי אומר שהחוקים לא..."

אני כבר אמרתי שהחקיקה בנושא לא ברורה, ואתה ממשיך להיתעקש שהיא כן ברורה, אז אני אחזור על זה שוב והפעם בהדגשה- אין חקיקה ברורה בנושא. לפי החוק בארץ, שיתוף קבצים לא נחשב לפגיעה בקניין רוחני.
אני אתן לך דוגמא לחוק שתומך בשיתוף קבצים. בעיקרון אסור לאחסן קבצים מוגנים בזכויות יוצרים ישירות על השרת של האתר שלך, אבל מותר לתת קישורים לאתרים אחרים, שמאחסנים קבצים עם מוגנים בזכויות יוצרים.
למשל אני יכול לתת קישורים לאתר של ראפידשר, ואני פטור מאשמה. ראפידשר הם אלו שצריכים להיתמודד עם החוק, ולהוכיח שהם חפים מפשע.
עכשיו אתה שואל איך ראפידשר עדיין נמצאים ברשת כאשר יש עליהם למעשה יותר מ-15,000,000 חומרים המוגנים בזכויות יוצרים (ע"פ האירגון של גרמניה). למעשה כבר היתה תביעה נגדם, והוציאו נגדם צו זמני לכמה ימים שהם לא עבדו, אבל גם ראפידשר הצליחו להיתגונן, כי הם באמת לא אחראים על המשתמשים שמעלים לשרתים שלהם קבצים מוגנים בזכויות יוצרים.
יש בתקנון שלהם איסור מוחלט להעלות קבצים בעלי קניין רוחני. הם מבטיחים להוריד כל קובץ לא חוקי מהשרת בתנאי שפונים אליהם (כך הם באמת עושים), לכן אתה לא יכול להאשים אותם על פי חוק.
ישן 29-09-2008, 01:30
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "אני לא מבין איך זה שהם נותנים..."

ראפידשר לא נותנים במה לאף אחד. האתר שלהם נועד לאחסן קבצים חופשיים. זה שאנשים החליטו לנצל אותם לרעה, זאת הבעיה של האנשים בלבד. ראפידשר לא תומכים בפגיעה בקניין רוחני. נהפוכו, הם מוחקים כל קובץ שפוגע בקניין רוחני. לכן אתה לא יכול להאשים אותם בכלום.

בנוגע לתוכנות שיתוף. גם הן חוקיות לגמרי, אחרת הן לא היו מופצות עכשיו.
החוק אומר שאסור להישתמש בחומר, המוגן לזכויות יוצרים, למטרות רווח או הפצה המונית.
תוכנות שיתוף (כך את אימיול לדוגמא) לא מרוויחות דבר מהתוכנה, והן לא מפיצות חומר המוגן בזכויות יוצרים. משתמשי התוכנה למעשה "משתפים" מישהו אחר במה שיש להם. כל החומר שיש באימיול, לא מאוחסן על שרת, אלא נמצא על מחשבים של משתמשים אחרים. התוכנה משמשת רק כמתווכת על מעבר קבצים.
אף אחד לא יכול להרשיע אותך על כך שהעברת דיסק מחבר אחד לחבר אחר. כך גם אתה לא יכול להאשים את אימיול, שמעבירה קובץ ממשתמש אחד למשתמש אחר.

בשורה התחתונה המלחמה היא לא במשתפי הקבצים עצמם, אלא בפירצות הקיימות בחוק.
כמו שאמרתי בהודעות קודמות, הם מנסים ליצור תקדימים משפטיים כדי לגרום לחקיקה חדשה בנושא.
ברגע שיהיו חוקים ברורים בנוגע לשיתוף קבצים, כבר אף אחד לא יעז לפתוח אתר אשר פוגע בזכויות יוצרים, כי הוא יסבך את עצמו באופן ישיר עם החוק.
כרגע אף אחד לא מפחד לשתף קבצים משום שהחוק "לצידם".
ישן 29-09-2008, 03:03
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "אני לא מבין איך זה שהם נותנים..."

תראה, בשורה התחתונה, אתה לא יכול לחסום הרמטית תקשורת בין מחשבים (בכל פלטפורמה שלא תהיה) אלא אם אתה חוסם הכל כברירת מחדל ומאפשר גישות לדברים ספציפיים.
כך למשל עובדת התקשורת בגופים וארגונים גדולים (כמו מפעלים) כאשר רוצים להדק את האבטחה במקום ולוודא שאי אפשר להשתמש במחשב כמעט לשום דבר, פרט לצרכי עבודה.

הבעיה היא, ששיטה זו לא יישימה באינטרנט ציבורי מהסיבה הפשוטה שהם לא יכולים להגביל אותך בשימוש באיזו אפליקציה שתרצה. למשל, נניח שאני כותב תוכנת שיתוף קבצים שמשתמשת בפורטים מסויימים. התוכנה עובדת על הכיפאק אצלי וכמה חברה' שהבאתי להם לנסות, אבל אצלך היא לא עובדת כי הספק שלך חסם את הפורט הזה, אצלו. או שזה לא יעבוד בברזיל, או מדינת נבאדה בארה"ב או גרינלנד...

אבל אתה חושב ממוקד מדי ב"דברים שמוגנים בזכויות יוצרים שאני רוצה להוריד ומאיימים לי על זה". אתה צריך לחשוב יותר גלובאלי... כך לדוגמא את הפורום הזה.
אני כותב פה עכשיו מידע שהוא חוקי לחלוטין. בפורומים אחרים אני אפילו נותן תמיכה טכנית, סיוע, ביקורות או סתם צרור בדיחות להפיג ת'מתח של החגים והחורף שמגיע...
באותה הקלות, יכלתי לכתוב פה מדריכים מפורטים בנוגע לבניית נשק, פצצות וחומרי לחימה מחומרים 'ביתיים'. הייתי יכול להדליף מידע מסווג של מערכת הביטחון לאוייב (או לכל מי שחפץ במידע), יכלתי לתת פרטים בנוגע למקומות בלתי מאובטחים שכדאי לעשות בהם פיגועים וכו' וכו'...
כל מה שאני צריך לעשות, הוא לתקתק על המקלדת ולאשר בקשת שליחה לאתר.
כיוון שפרש הוא בסך הכל פלטפורמה, אני יכול להעביר פה איזה מסרים שאני רק רוצה... האחריות על התוכן שאני כותב, היא עלי, כמובן (ופרש מינה מנהלי פורומים שאמורים לשים לב לתוכן בפורומים אותם הם מנהלים כדי לוודא שהתוכן חוקי. לא נדיר למצוא תוכן לא חוקי שמוסר מהר מאוד מהאתר, והמשתמש הנעלז נחסם).

אז למעשה, גישה לתוכן לא חוקי לא חייבת להתבצע ע"י אתרים מסויימים או תוכנות מסויימות, זה יכול לקרות בכל מקום. וזה בלתי-ניתן לחסימה.
אתה לא יכול לדמיין מצב בו אתה רוכש משחק מחשב (למשל) ואתה לא מצליח להתחבר לאינטרנט כי הוא משתמש בפורטים שגם אי-מיול משתמש בהם, והספקית שלך חסמה את הפורטים הללו... זה לא מתקבל על הדעת. זה לא יקרה. הפתרון לא יהיה פתרון 'חסימתי'... לחסום זה קשה... הפתרון לבעיית גניבת המדיה המוגנת בזכויות יוצרים צריכה להיות חכמה ואינטלגנטית בהרבה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:29

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר