לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2008, 08:26
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אלי כהן הגיבור מדמשק - גילויים מסוריה

אצלנו כמובן פוסלים את כל הנאמר ע"י בכיר הסורי. עד היום לפי מיטב ידיעותנו לא נערך תחקיר רציני על נפילתו. כנראה גם את הפרשה הזאת מקווים לטאטא מתחת לשטיח ההיסטוריה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nfc.co.il/img/nfc_logo.gif]
www.nfc.co.il News First Class - חדשות מחלקה ראשונה יום ראשון 31 אוגוסט 2008 09:23
הסורים חששו שישראל תחטוף את גופת אלי כהן

מאת: איציק וולף |
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nfc.co.il/img/envelop.gif]
| Nfc.co.il/blog/Itzik

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/Thumbs/200/XX-360134303569794.jpg]

האיש שלנו בדמשק. האם התחרט?

סרט ששודר ברשת הטלוויזיה הערבית אל ערביה חושף פרטים חדשים על פרשת המרגל הישראלי אלי כהן שנתפס ונתלה בדמשק לפני 43 שנים
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/midBull.jpg]
החוקר הסורי: כהן אמר שהוא ירצה מקלט מדיני בסוריה שאותה למד לאהוב
▪ ▪ ▪
סרט חדש בהפקת רשת הטלוויזיה אל ערביה שהוקרן בשבת (30.8.08) חושף כי הסורים העבירו את גופתו של המרגל הישראלי אלי כהן, שנתפס בדמשק לפני 43 שנים, לפחות שלוש פעמים ממקום למקום מחשש שישראל תנסה לחטוף את הגופה בפעולה צבאית ולהביאה לקבורה בישראל.

בסרט התראיינו חוקריו של כהן, שהספיק לפני שנתפס להתברג בהנהגה הסורית ולהעביר ידיעות חיוניות לישראל, ובני משפחתו: רעייתו נדיה ובתו סופי.

מונזר אל-מוסלי, ראש לשכתו של נשיא סוריה לשעבר חאפז אל-אסד, אמר בסרט כי איש בסוריה אינו יודע היכן אלי כהן קבור, ולכן ישראל תתקשה לקבל את עצמותיו.

"קברנו את כהן שלוש פעמים, בשלושה מקומות. הקבר הוחלף אחרי יום יומיים. פחדנו שישראל תנחית כוחות בחשאי ונסה לחטוף את הגופה. הוא (אסד) הבטיח להחזיר את עצמותיו של כהן, וכאשר דרש - אמרו לו במנגנוני הביטחון 'אדוני, איננו יודעים היכן הקבר', כך שהוא לא יכול היה להבטיח", אמר.

הגנרל סלאח דאלי, אשר שפט את כהן, סיפר כי ביום ששפט את המרגל הישראלי הטיח בו את האשמה כי ריגל נגד סוריה. "הוא אמר: לא, אני משרת את ארצי", גילה.

עם זאת הציג ראש לשכת נשיא סוריה לשעבר, שהיה חוקרו של כהן, גרסה משלו למחשבותיו האחרונות של כהן, מחשבות נגד ישראל על פי טענותיו. לדבריו, השאיר אחריו כהן מכתבים ספוגי ביקורת על מפעיליו הישראליים.

"מימי לא הצטערתי על שום דבר כמו שהצטערתי שלא היה לי מכשיר הקלטה ביום ההוא משום שהוא הפתיע אותי בדברים לא צפויים לחלוטין", סיפר, "הוא אמר לי: בעוד שעה כבר לא אהיה בחיים יוציאו לפועל נגדי גזר דין מוות. אבל אני רוצה לומר לך משהו - נשביתי בקסמה של המדינה הזאת, אהבתי את סוריה...החלטתי לאחר שאסיים את תפקידי ואחזור לישראל אקח את אשתי ואת ילדיי ואצא לאירופה ואקיים מסיבת עיתונאים ואתוודה ואומר שהייתי מרגל לטובת ישראל בסוריה וביליתי שם ארבע שנים וכעת אני מבקש מקלט מדיני בסוריה".

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2008, 19:20
צלמית המשתמש של האזרח

איך אתה מבין זאת?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=האזרח]מה שאני מנסה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
האזרח,
מה שאתה מנסה להעביר זה דבר אחד. מה שאתה מצליח להעביר זה כלום למעט כמה עלבונות נטולי כסוי.
אם אתה יודע פרטים של ממש שניתן לחלוק פה עם הפורום נא שתף אותנו ונמצאת תורם תרומה של ממש.
אם אתה יודע דברים שאסורים בפרסום נא הראה עצמך כראוי להיות שותף סוד ושים סכר לפיך.
עד אז הודעתך פופוליסטיות, חלולות וחמור מכל, פוגעות בזכרו של מי שנתן הכל למדינה. להזכירך שבני משפחתו של אלי כהן עדיין חיים איתנו.

עד היום המשפחה כועסת על המדינה, שלא עשו הכל בכדי להביא לפחות את עצמותיו הביתה.
כשאני כותב שלא נחקר מספיק, בקשר לנפילתו של אלי כהן ז"ל זה נקרא שאני פוגע בזכרו.?
איפה יש כאן משהו פופוליסטי? אני הרי לא מועמד לאיזה מפלגה פוליטית. אז בבקשה לא לשים לי מילים בפה שבכלל לא נכתבו.אם קצת תחפש באינטרנט, תראה שהכל כתוב שם. אני כותב אך ורק מה שהתפרסם מזמן בתקשורת.

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 31-08-2008 בשעה 19:31.
ישן 01-09-2008, 00:06
  משתמש זכר El Rool El Rool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.08
אני הבנתי זאת מחיזוקך
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "איך אתה מבין זאת?"

את דיברי הקצין הסורי.
כאנליסט לשעבר בוא ובדוק את דבריו של הקצין הסורי
א. הצהרה זו כביכול נתנה כשעה לפני ההוצאה להורג וע"י סוכן שהיה כל כך להוט,
שסיכן את עצמו למרות ההזהרות בכדי להעביר מידע כל כך חיוני למדינת ישראל.
יתכן שבמהלך המשפט נאמרו דברי חרטה וכו' בכדי להציל את חייו,
בדומה לשבויים שמדקלמים דברים שהוכתבו להם, מצב זה ברור ומקובל.
ב. אם היה רוצה היה יכול להיהפך לסוכן כפול ביתר קלות מאשר לחכות עד גמר התפקיד.
ג. ההצהרה כביכול משרתת את האויב יותר מאשר את זיכרו של אלי כהן ז"ל.

ישן 01-09-2008, 00:55
צלמית המשתמש של האזרח

לא לכך התכוונתי...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "אני הבנתי זאת מחיזוקך"

הכוונה שלי שהכשלון יתום אף אחד לא לקח אחריות על המחדל בתפיסתו של אלי כהן ז"ל.
כל עשור היה לישראל מחדל חמור ואף אחד לא לקח אחריות, עד שבא מחדל עוד יותר גדול:

א. שנות ה50- מחדל הפרשה שנקראה "עסק הביש". אנשים נרקבו בכלא 12 שנים מיותרות עד שמאיר עמית "נעמד על רגלים האחוריות" והם יצאו לחופשי. המצרים היו מוכנים לשחרר אותם לאחר מבצע סיני בשנת 1957, אך אף אחד לא דרש אותם....
ב. שנות ה-60 , לכידתו של אלי כהן ז"ל.
ג. שנות ה-70 מחדל יו"כ ואשרף מרוואן.
ד. שנות ה-80 "פרשת פולרד"
ה. היתר ... תוסיף לבד...
ו. אותי ממש לא מעניין מה אומרים הערבים או הסורים וכו'. מה שמרגיז ומעצבן זה מה שעושים היהודים זה מעט מדי והרבה מאוחר מדי...
תקן אותי בבקשה אם אני טועה.

ישן 01-09-2008, 08:58
  משתמש זכר El Rool El Rool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.08
מי שלא עושה לא טועה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לא לכך התכוונתי..."

אני מסכים איתך שהכשלון הוא יתום, מצד שני אי אפשר לפטר את כל הטועים.
חשוב על הניסיון שנצבר מטעות, גם מהפן הריגשי.
אדם שהיה אמון על פרוייקט שנגמר בכישלון צובר את הבגרות הנפשית שארוע כזה צורב בתוכו.
במיוחד כאשר מדובר על אנשים מוכשרים שזו להם מעידה ראשונה אחרי הצלחות קודמות.

בכמה יחידות בצה"ל יש "מנהג" להטעות את הנווט ע"י הורדתו בנ.ה. הלא נכון בכדי שיתברבר ויכיר את התחושה של הכשלון, יש עוד כמה ערכים הנרכשים בתרגיל הזה וברובם הם ריגשיים.

לגבי הסיפא של תגובתך, אני לא יכול להרחיב על העשיה שלנו מתוך חוסר ידע,
אך ההיגיון אומר שעל כל כשלון אחד ישנם עשרות הצלחות שלעולם לא נדע עליהם.

ישן 01-09-2008, 09:16
צלמית המשתמש של האזרח

אז ממש אין מחלוקת ביננו :-)
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "מי שלא עושה לא טועה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי El Rool
.
אדם שהיה אמון על פרוייקט שנגמר בכישלון צובר את הבגרות הנפשית שארוע כזה צורב בתוכו.
במיוחד כאשר מדובר על אנשים מוכשרים שזו להם מעידה ראשונה אחרי הצלחות קודמות.

בכמה יחידות בצה"ל יש "מנהג" להטעות את הנווט ע"י הורדתו בנ.ה. הלא נכון בכדי שיתברבר ויכיר את התחושה של הכשלון, יש עוד כמה ערכים הנרכשים בתרגיל הזה וברובם הם ריגשיים.

לגבי הסיפא של תגובתך, אני לא יכול להרחיב על העשיה שלנו מתוך חוסר ידע,
אך ההיגיון אומר שעל כל כשלון אחד ישנם עשרות הצלחות שלעולם לא נדע עליהם.

א. הבעיה היחידה שעדיין מפריעה לי זה, שאם יש כשלון - יש גם מצבות נוספות בבתי הקברות אם בכלל.
ב. "הכיף" שלי זה באמת ללכת לפי הזכרון באיזור לא מוכר, בלי אמצעי עזר אני קורא לזה "התעמלות של המוח" על מנת להיות בכושר.
(החזרת אותי כמה זמן לאחור )

ישן 01-09-2008, 10:08
  soft foam soft foam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לא לכך התכוונתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
הכוונה שלי שהכשלון יתום אף אחד לא לקח אחריות על המחדל בתפיסתו של אלי כהן ז"ל.
כל עשור היה לישראל מחדל חמור ואף אחד לא לקח אחריות, עד שבא מחדל עוד יותר גדול:

א. שנות ה50- מחדל הפרשה שנקראה "עסק הביש". אנשים נרקבו בכלא 12 שנים מיותרות עד שמאיר עמית "נעמד על רגלים האחוריות" והם יצאו לחופשי. המצרים היו מוכנים לשחרר אותם לאחר מבצע סיני בשנת 1957, אך אף אחד לא דרש אותם....
ב. שנות ה-60 , לכידתו של אלי כהן ז"ל.
ג. שנות ה-70 מחדל יו"כ ואשרף מרוואן.
ד. שנות ה-80 "פרשת פולרד"
ה. היתר ... תוסיף לבד...
ו. אותי ממש לא מעניין מה אומרים הערבים או הסורים וכו'. מה שמרגיז ומעצבן זה מה שעושים היהודים זה מעט מדי והרבה מאוחר מדי...
תקן אותי בבקשה אם אני טועה.

לא כל כישלון הוא מחדל.
לעולם נעשה חישוב סיכון מול תועלת והעובדה כי הסיכון התממש אינה הופכת את ההחלטה למחדל
רק כאשר במועד ההחלטה הסיכון גבוה והתועלת נמוכה ניתן לדבר על מחדל (כמו בפרשת עסק הביש שם הסיכון היה גבוה מאוד והתוחלת כמעט אפסית ופולרד שם דובר על סיכון אדיר)

לפיכך, כדאי שתבהיר מהו המחדל בתפיסת אלי כהן.
ישן 01-09-2008, 11:34
צלמית המשתמש של האזרח

הכל כמובן ממקורות שהתפרסמו מזמן.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי soft foam שמתחילה ב "[QUOTE=האזרח]הכוונה שלי..."

א. אלי כהן נהג לשדר באלחוט כמעט מדי יום ביומו מאותו אתר.
ב. הידיעות שהעביר "שיגעו את הסורים" כי הם התפרסמו בישראל סמוך למועד קבלתם ומזה הם הבינו שיש להם "חפרפרת" קרובה לשילטון.
ג. זמן השידור איפשר לאתר את מקומו.
ד. מיקום הדירה שלו היה ליד מטה הכללי הסורי (נתן לו בטחון יחסי שלא יתגלה מפני ששם היתה אנטנת שידור/קליטה אשר שימשה את צבא סוריה וכמובן היא תפעל כל הזמן...)
זה נכון עד לרגע שהסורים הבינו (ראה סעיף 2) והשביתו את האנטנה (אמרו שהיה תרגיל הדממת כל התקשורת) ואז בזמן שאלי כהן ז"ל שידר לארץ גילו את מקומו ותפסו אותו על חם.
ה. צריך עוד? אז שאחרים יוסיפו...

ישן 01-09-2008, 12:07
  soft foam soft foam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "הכל כמובן ממקורות שהתפרסמו מזמן."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
א. אלי כהן נהג לשדר באלחוט כמעט מדי יום ביומו מאותו אתר.
ב. הידיעות שהעביר "שיגעו את הסורים" כי הם התפרסמו בישראל סמוך למועד קבלתם ומזה הם הבינו שיש להם "חפרפרת" קרובה לשילטון.
ג. זמן השידור איפשר לאתר את מקומו.
ד. מיקום הדירה שלו היה ליד מטה הכללי הסורי (נתן לו בטחון יחסי שלא יתגלה מפני ששם היתה אנטנת שידור/קליטה אשר שימשה את צבא סוריה וכמובן היא תפעל כל הזמן...)
זה נכון עד לרגע שהסורים הבינו (ראה סעיף 2) והשביתו את האנטנה (אמרו שהיה תרגיל הדממת כל התקשורת) ואז בזמן שאלי כהן ז"ל שידר לארץ גילו את מקומו ותפסו אותו על חם.
ה. צריך עוד? אז שאחרים יוסיפו...

עדיין לא הבנתי מדוע אתה טוען כי יש כאן מחדל ולא סיכון שהתממש.
צריך לבחון את סבירות צעדי האבטחה כנגד הדחיפות/תועלת שהיו בידיעות ...
לא נראה לי כי בידנו מידע מספיק על מנת לעשות כן ולכן אין מקום לרוץ ולזעוק מחדל.

יש סכנה גדולה בצעקות המחדל מחדל והיא שיתוק גופים שמטבעם צריכים לקחת סיכונים ולפעול באופן נועז ולא שגרתי. לא כל מוסד יכול להתנהל כמו מוסד בנקאי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:09

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר