לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2008, 09:33
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי The Cleric שמתחילה ב "ממתי לזמן יש גבולות? :|"

ממתי שהזמן כבול יחדיו עם המרחב..
"זמן" הוא דבר הנוצר ביחד עם היקום, לכן בהנחה שאתה מקבל שהעולם נברא ע"י אלוהים אתה צריך לקבל גם שהזמן עצמו נברא על ידו
הזמן כפוף לאל ולא להיפך..
לפני "בריאת העולם" לא היה מושג של זמן, וכשאתה שואל "אולי מישהו ברא את אלוהים?" אתה שואל למעשה מה היה לפני אלוהים ונכנס לסתירה, כי אין פה "לפני"..

אילו הייתי כותב "מגבלות הזמן" היית מבין יותר טוב?
יופי, עכשיו אפשר לנעול?

עריכה: תראה איזה נחמד אני, אפילו השגתי לך חומר לקריאה..
נצח
גבולות הזמן

תבין, אילו היית פותח את האשכול בפורום אחר כמו "יהדות והלכה" או משבכיפה הייתי עונה לך בצורה אחרת
ולא כי אני חושב חלילה שאין פה מקום לדיונים רציניים, אלא מכיוון שרובו המוחלט של הפורום מורכב מצעירים שאינם דתיים, ושאלה על מהות האלוהות פשוט לא מתאימה לפה כי אתה צריך להניח תחילה שיש אלוהים לדבר עליו..
אתה לא יכול להתדיין עם צמחונים על איזה סטייק הכי טעים.
לא חסרים בפורום אשכולות על הנושא, תערוך חיפוש קטן ותראה איך כולם מתנהלים באותו אופן

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 26-08-2008 בשעה 09:52.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-09-2008, 07:25
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "גברבר מגניב שכמותך... אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DarkWing108
גברבר מגניב שכמותך...
תודה, אני יודע..

ציטוט:
אתה באמת המצאת פה משהו.
זמן לא נוצר עם היקום.
לא אני המצאתי..
לפי תאוריה פיסיקלית, שאני די בטוח ששמעת עליה, הנקראת "המפץ הגדול" לא רק כל החומר ביקום, אלא גם המרחב-זמן עצמו "נוצר" באותו רגע לפני כמה מליארדי שנים
זה בא בעקבות בחור נחמד ושמו איינשטיין שטען במה שנקרא "תורת היחסות הכללית" שהמרחב והזמן שזורים זה בזה באופן בלתי ניתן להפרדה ויוצרים יקום 4 מימדי (שלפי משוואותיו אמור להתפשט)
שוב, לא המצאה שלי..

ציטוט:
זמן הוא מושג אנושי מומצא שמתאר את ההבדל בין בין שני מצבים משתנים על ציר.
לא מבין איך זה רלוונטי לעניינינו..
איך שלא תסובב את זה, אין שום משמעות לביטוי "לפני היווצרות היקום"
תחילת "הציר" של מימד הזמן נמצא באותו המאורע..
("לפני היווצרות היקום" זה בערך כמו לומר "תחילת העולם, שמאלה"..)

ציטוט:
להגיד שאלוהים הוא מחוץ לגבולות הזמן זה להגיד שאלוהים תקוע.
כן, זה נכון במידה מסויימת, ו...?

אני רק חייב לציין שחבל שאשכול כזה מעפן מוציא ממך תגובה שלי לפחות נראית שנכתבה בטון די מתנשא, ועל כלום
להבדיל מהבחור למעלה, שהגיב בצורה שכל-כך לא קשורה לחיים, לך כן טרחתי לענות וזה כי כלפיך אני בכל זאת עוד רוחש כבוד
מה גם שההוא כלל לא הביא טענות, סתם כתב הודעה קנטרנית ודי נבובה :\

ישן 31-08-2008, 14:52
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
הנה תקציר של האירועים
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי LetterToElise שמתחילה ב "וואלה?"

ויש תולים את העידר פירוש הרשב"ם לחלקים נרחבים בתורה למאמציו של הא"ע להשמיד את הפירוש.
מוויקי:
תאריכי לידתו ופטירתו של רשב"ם אינם ידועים בוודאות. סבו רש"י נולד ב-1040 ומת ב-1105; בבראשית לז, ב' מעיר רשב"ם: "ואף אני, שמואל בן רבי מאיר חתנו זצ"ל, נתווכחתי עמו ולפניו, והודה לי." לא סביר כי רשב"ם התווכח עם סבו בטרם הגיעו לגיל 20–25. לכן סביר להניח שהוא נולד בין השנים 10801085.

גם שנת מותו היא בגדר השערה, ומתארכים אותה סביב 1160. תאריך מותו נקבע על פי 'איגרת השבת' של ראב"ע. באגרת זו, שכתב ראב"ע כששהה בלונדון, סיפר על הופעת השבת בחלומו. בחלום התלוננה השבת מרה על הסוברים שאין היא מתחילה עם שקיעת החמה של יום שישי, אלא בבוקר שלמחרת. ראב"ע הזדעזע וקרא לשרוף כל חיבור שדעה זו מופיעה בו. החוקרים מניחים שכוונתו לפרוש הנועז של רשב"ם על בראשית א', ה:

ויהי ערב ויהי בקר – אין כתיב כאן 'ויהי לילה ויהי יום', אלא ויהי ערב, שהעריב יום ראשון ושיקע האור, ויהי בקר – בוקרו של לילה, שעלה עמוד השחר הרי הושלם יום אחד מן הששה ימים שאמר הקדוש ברוך הוא בעשר הדברות, ואחר כך התחיל יום שני: ויאמר אלהים יהי רקיע (להלן, ו). ולא בא הכתוב לומר שהערב והבקר יום אחד הם, כי לא הצרכנו לפרש אלא היאך היו ששה ימים: שהבקיר יום ונגמרה הלילה, הרי נגמר יום אחד והתחיל יום שני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-08-2008, 10:19
צלמית המשתמש של סתם שם משתמש
  סתם שם משתמש סתם שם משתמש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.08
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי The Cleric שמתחילה ב "אני פעם ביקשתי מאלוהים..."

רכב ב 400000$? אתה לא יכול לקנות רכב שמוגבל לקרקע?

אני לא יודע אם הוא קיים או לא, בנתיים הוא לא הוכיח את עצמו מספיק בשביל שאני אקשיב בשיעורי תנך ובטח שלא מספיק בשביל שאני אעקוב אחרי המצוות שלו

אני זוכר ששמעתי פעם הסבר (הסבר דתי) על הסיבה שאלוהים לא מחובר לחוקי הפיזיקה שלנו
כאשר יוצרים סביבה יוצרים את החוקים שלה ולא מוגבלים על ידי החוקים שלה
זה כמו שהאנשים ב SIMS ישאלו
"איך יכול להיות לנו בורא אחרי הכל אנחנו לא יכולים לראות אותו, ולא הגיוני שהוא יהיה ברזולוציה גבוהה אחרי המציאות שלנו מראה שהיקום קיים רק ברזולוציה שלנו"
ואולי הזמן זה עוד המצאה של אלוהים שמגבילה אותנו

אז תתמודד איתן, זה מפריע לי

ישן 31-08-2008, 14:58
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
תרשו לי להתערב
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי flasker שמתחילה ב "למה את קוראת הוכחות?"

הוכחה לוגית או הוכחה אנליטית היא מבנה, המכיל בתוכו מסקנה שנגזרת בצורה ישירה ונכונה לוגית מהנחות היסוד.
ממילא, אם אני מניח את קיומו של אלוהים, אזי אין בזה שום שגיאה לוגית, כל עוד אין הוכחה נגדית לכך שהנחת היסוד שגויה.
הנה מאמר של מיכאל אברהם שמסכם את העניין של הוכחות והיסקים בצורה בהירה (למעשה הוא טוען כי כל אחד באמת מאמין באלוהים, אבל אני נוטה לחלוק עליו). הוא כותב את הדברים צורה של דו שיח בינו לבין תלמיד ישיבה שמתלבט באמונה, אבל אל תתנו לשפה הישיבתית במקצת למנוע ממכם את הקריאה של המאמר המצוין הזה.
וחוצמזה, אני ממליץ מאוד לקרוא מסיבה אחרת: בשביל הסיכוי שזה יחסוך דיונים עקרים על הוכחות על ה' בעתיד...
https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...31/80991197.doc

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 31-08-2008 בשעה 15:08.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:07

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר