לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-09-2008, 21:03
צלמית המשתמש של קורנסון
  קורנסון קורנסון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.04
מקור לבנוני: ארה"ב מציעה קוברות

Hale conveys US offer of Cobra helicopters

September 5, 2008

During his latest visit to Beirut, US Deputy Assistant Secretary of State for Asia and the Near East David Hale informed Lebanon of his country’s intention to provide the Lebanese Armed Forces (LAF) with military aid, sources told NOW Lebanon on Thursday.

This aid would include equipping the LAF with fighter helicopters, according to the sources, who spoke on condition of anonymity.

Hale submitted a list of US-made helicopters, at the top of which came the AH-1 COBRA fighter helicopter, to the Lebanese Ministry of Defense.

The list outlined the US Defense Department’s aid Lebanon as part of the plan aimed at consolidating the capacities of the Lebanese army to enable the LAF to preserve security, confront challenges and consolidate civil peace in Lebanon.

The sources did not rule out that the shooting of a military helicopter in the southern Lebanese village of Soujoud by Hezbollah gunmen may have been a preemptive message to internal and foreign parties.

According to such a message, any military aid provided to Lebanon should not alter the current field reality, and Hezbollah should not allow the disruption of the current balance of forces, which grants it military supremacy in Lebanon.

While a Hezbollah fighter has been reported as handed over to judicial authorities for the gunning, which killed Captain Samer Hanna, Hezbollah Secretary General Sayyed Hassan Nasrallah on Thursday defended the shooting as a painful mistake, but nothing more.

Hale’s statement comes after his visit to Lebanon in late August, during which he met with Lebanese leaders, including President Michel Sleiman and Speaker Nabih Berri.

-NOW Staff

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-09-2008, 11:48
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קורנסון שמתחילה ב "מקור לבנוני: ארה"ב מציעה קוברות"

תגובה מרוכזת לכלל השרשור:

הנחות יסוד:
  1. הדרך היחידה לעצור ארגון טרור היא שליטה מוחלטת בשטח, כולל האהדה של התושבים החופשיים (להבדיל מאלו שנעצרים מנהלתית לתקופה בלתי מוגבלת, ע"ע מלחמות הבורים ומצב החרום במלאיה).
  2. כל כובש זר בלבנון (סורי, אירני או ישראלי) בהכרח יעורר תגובה אלימה של חלק מהאוכלוסיה, ולא יוכל לשמר את שליטתו לאורך זמן (ע"ע ההיסטוריה של לבנון בחמישים השנה האחרונות).
  3. כשלבנון משוחררת מהתערבות חיצונית - היא משגשגת. ע"ע 25 השנים הראשונות של עצמאות שלה (עם היוצא דופן של המשבר הפוליטי של 58, שבו סוריה התערבה אבל נסוגה מהר מאוד).
    פעם ללבנון קראו "שוויץ של המזרח", בירות הייתה מוכרת כ"פאריז של המזרח", תיירים מאירופה ביקרו בה במיליונים (להזכירכם, שנות החמישים והשישים. אז לנסוע לאנטליה לחופש הגדיר אתכם בהכרח כמיליונרים בישראל), בירות הייתה עיר יותר חילונית, חיה ותוססת מתל אביב, עם השקעות זרות של מיליארדי דולרים.
  4. לאור הפילוג הגדול בין הכוחות בלבנון וההיסטוריה האזורית שלהם - לבנון כמדינה לא מהווה סכנה צבאית לאף אחת משכנותיה.
המסקנה שלי היא - תשאירו את לבנון ללבנונים.
  1. תאפשרו להם יציבות שלטונית. גם אם זה אומר לכבד את הסכם טאיף על כל המגרעות שלו, גם אם זה אומר שהיום המאזן לרעתנו. המצב בלבנון צריך להיות הכי טוב שאפשר ללבנון, לא לאירן, לא לסוריה, ואפילו לא לישראל. האינטרס הלבנוני הפנימי הוא שקט אזורי, לא מלחמת אזרחים נוספת, ובטח שלא מלחמה אזורית נוספת.
  2. תאפשרו להם צבא מספיק חזק ע"מ להתמודד עם הכוחות הפנימיים, אבל לא מספיק חזק ע"מ לאיים על המדינות השכנות. ככה ההתערבות החיצונית האלימה תפגע, ועדיין אין סיכוי שיקום שם פאשיסט שיחשוב על כיבוש דמשק או חיפה.
אם יאפשרו להם את כל אלו, לדעתי לבנון תפטר מההשפעה האירנית האלימה (חיזבאללה), מההשפעה הפוליטית הסורית והאירנית, ומההשפעה הישראלית האלימה (פעילות צה"ל בלבנון).

זה לא יקרה מחר או מחרתיים, אבל זה הפתרון הישים היחיד שאני רואה לבעיה של השפעות אירניות, סוריות ופלסטיניות בלבנון (אני מניח שההתערבות שלנו תפסק לחלוטין ברגע שצבא לבנון יהיה הגוף החמוש היחיד שם. אחרת גם אנחנו נהיה "בעיה לבנונית", וגם אותנו יצטרכו לגרש בכוח. ובצדק).
האופציה השניה שאני מכיר היא (כמו שכבר הציעו בפורום הזה מספר פעמים) פשוט להכנס ללבנון ולהרוג כל אחד ואחד מהם.
היום את השיעים (בגלל החיזבאללה), מחר את הסונים (שבדיוק כמו בשל"ג, ברגע שהם יראו שאנחנו באנו כדי להישאר יצטרפו למעגל האלימות) ומחרתיים את כל היתר.
מאחר ואני אידאולוגית נגד רצח אוכלוסיה אזרחית, אני נשאר רק עם הפתרון הראשון.
או שלמישהו פה יש פתרון שעוד לא ניסינו, שלא חשבתי עליו ויש לו תקדימים מעודדים?

כי אחרת תגבור של צבא לבנון זה בדיוק האינטרס שלנו, לא פחות משזה האינטרס שלהם.

ישן 09-09-2008, 13:34
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "חיזבאללה הפך להיות צבא שכירי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
חיזבאללה הפך להיות צבא שכירי חרב איראני-סורי.

אני מעוניין לראות סימוכין כלשהם לטענה זו.
למיטב ידיעתי היא לא נכונה בעליל.
מדובר בגוף דתי-אידאולוגי מקומי, שהוקם ומתפקד בתמיכה כספית, לוגיסטית והדרכתית של אירן.
את המשטרה הפלסטינאית אימנו ירדנים ומצרים (תלוי אילו כוחות) ומימנו מדינות אירופאיות, עד לרמה של תשלום המשכורות.
האם המשטרה הפלסטינית היא צבא שכירי חרב ירדני-אירופאי או מצרי-אירופאי?
כמובן שלא.

ציטוט:
חיזבאללה לא צריך את ממשלת לבנון כל זמן שהוא מקבל מזומנים מאיראן.

לא נכון. האיום הגדול ביותר שלו הוא ממשלת לבנון. כל גוף אחר שינסה לפרק אותו מנשקו רק יחזק את התמיכה בו ע"י המקומיים. ממשלת לבנון היא היחידה שיכולה לפעול בעד האנשים ונגד החיזבאללה בו זמנית, מכיוון שאותם אנשים רואים בעצמם "לבנונים".

ציטוט:
ללבנון גם אין סיבה לפרק את חיזבאללה, שהוא אולי הארגון שמכניס הכי הרבה מזומנים לכלכלה הלבנונית, גם סמים וגם משכורות. לבנון הפכה להיות חיזבאללה.
על מה אתה מדבר בדיוק? איפה היית בשנים האחרונות? החיזבאללה גורר את לבנון צעד אחר צעד למלחמת אזרחים נוספת, מהלך שבא בצורה מובהקת בניגוד לכל אינטרס לבנוני.
אלא אם אתה מתכוון לשוחד, החיזבאללה לא מזרים כספים לכלכלה הלבנונית. אם אותם "לוחמים" היו יוצאים לעבוד, ולא הורסים את כלכלת לבנון פעם בשנתיים בעימות פנימי/מול ישראל, המצב הכלכלי היה טוב בהרבה. גם הזרמת הסמים ללבנון בהחלט לא עוזרת לאינטרסים של לבנון בשום צורה.
כתבת פה כל כך הרבה דברים חסרי קשר למציאות והכל בפחות מ-25 מילים - אני בהחלט חושב שזה שיא חדש.

ציטוט:
יש סיכוי, קלוש ביותר, שאם תפרוץ מלחמת אזרחים האירופאים אולי ילחמו לטובת הנוצרים, חלק מהזמן... אבל כפי שאומרים הארה"בניקים, "לא אעצור את נשימתי" מהתרגשות.

עכשיו לזה ממש אין שום קשר למציאות.
צרפת מזמן לא מעצמה קולונאליסטית, ואין מי שיחליף אותה.
האו"מ או נאט"ו עלולים לשלוח כוחות לסייע לממשלת לבנון בסיטואציה כזו או אחרת, אבל בטח לא למרונים כישות נוצרית נפרדת מלבנון. זה שהדת היא זו שמובילה אותך, זה לא אומר שזה השיקול העיקרי של כל היתר.

ישן 09-09-2008, 12:19
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
אנחנו חייבים במדיניות של קן דבורים אל מול לבנון
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "תגובה מרוכזת לכלל..."

כל אדם שפוי מבין כי מי שמתקרב ומציק לקן דבורים שכרו יצא בהפסדו.

חלק מזה נעשה בקיץ 2006, לדעתי דהיום ברור כי הרפתקאה של הצקה לישראל יכולה להגמר בחדר מיון ושקום ארוך.

לבנון של שנות ה- 50, 60 היתה מדינה חילונית שנשלטה ע"י הנוצרים מארונים.

בזמנו הם גם היו הרב האוכלוסיה.

בירות היתה עיר תוססת וקוסמופוליטית במלוא מובן המילה.

המצב דהיום הפוך, הדמוגרפיה היום היא לטובת השיעים.

בעת שבירות היתה כמו פריז, חיי לילה, בחורות המכסות טפח ומגלות טפחיים, אלכוהול, נרגילות על חוף הים, ים יפהפה, נהרות, הרים, אוויר הרים צליל כיין וריח ארזים. היא היתה אבן שואבת לתיירים.

היום בירות היא אחרת, אין היא משמשת כשוויץ המזרח תיכונית (כספי העולם לא מופקדים בבירות), בבירות אין חוק (אדם יכול להחטף רק כי קבוצה אתנית מסוימת החליטה כי הוא פלש לתחום השפעתה).

כשם שמכ"מ החוף של צבא לבנון כוונו את הטיל האיראני אל הסטיל שלנו מסוקי הקוברה הללו הם יעד להשמדה בכל פעם שיקרה משהו בלבנון.
לי אין ספק שיופנו אלינו.

לדעתי, מי שיתחיל איתנו בלבנון חייב "לחטוף" ו- "מכל הלב" מבלי לפגוע בקבוצות האחרות.
ישן 09-09-2008, 13:22
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "אנחנו חייבים במדיניות של קן דבורים אל מול לבנון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
כל אדם שפוי מבין כי מי שמתקרב ומציק לקן דבורים שכרו יצא בהפסדו.

אני מבין למה אתה אומר אתה זה.
אם אתה מתייחס רק לחיזבאללה, אני מסכים לחלוטין.
אם אתה מתכוון לפגוע בלבנון כולה, שכרך יצא בהפסדך.
אתה בא לפגוע באויב אחד - ויוצר לעצמך עוד שלושה נוספים על הדרך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
לבנון של שנות ה- 50, 60 היתה מדינה חילונית שנשלטה ע"י הנוצרים מארונים.

לבנון היא מדינה חילונית עם חופש דת נרחב עד היום, ומהקמתה עד היום הנשיא שלה מרוני - אבל אי אפשר להגיד שהיא אי פעם "נשלטה" ע"י מרונים. הייתה תקופה שהם היו הכוח החזק ביותר, עכשיו הם כבר לא. אבל כבר ראש הממשלה הראשון של לבנון היה מהעדה הסונית.
ה"הסכם הלאומי" שהיווה את הבסיס הפנימי לעצמאות של לבנון הגדיר אותה בתור גוף משותף של נוצרים ומוסלמים (מהדרוזים התעלמו), כאשר על נוצרים מוטלת האחריות למנוע התערבות של המערב, ועל המוסלמים מוטלת האחריות למנוע התערבות ערבית. כבר אז הוגדר רשמית שהנשיא יהיה נוצרי, ראש הממשלה סוני ויו"ר הפרלמנט שיעי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
בזמנו הם גם היו הרב האוכלוסיה.

לא מאז התמוטטות האימפריה העותמנית, וגם אז רק בגלל שמחוז הרי הלבנון כלל בעיקר את האזורים שהם נוצריים ברובם הגדול עד היום. יתר השטח שסופח ללבנון ע"י הצרפתים אוכלס ע"י אוכלוסיה מוסלמית, ומאז המנדט הצרפתי הם לא רוב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
המצב דהיום הפוך, הדמוגרפיה היום היא לטובת השיעים.

לא נכון. לפחות ע"פ המפקד הרציני האחרון (הלא רשמי. אסור ע"פ חוק לערוך מפקד רשמי בלבנון) שנערך שם. מעל 60% מהלבנונים הם מוסלמים (יש כאלו שטוענים שכבר 70%), החיזבאללה טוען בתוקף שהשיעים מהווים כבר רוב ומאז שהוושינגטון פוסט ציטט אותו, זה מושמע בכל העולם. ההערכה הרצינית האחרונה שנערכה הייתה בסוף שנות ה-90 והגיעה ל 59% מוסלמים, מהם כמחצית שיעים. סביר להניח שהמספר השתנה מאז, וסביר להניח שלטובת השיעים ע"פ דפוסי הילודה של האוכלוסיה, אבל הם לא הכפילו את מספר הפרטים הבוגרים באוכלוסיה בעשור. זה בלתי אפשרי, אפילו לשפנים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
היום בירות היא אחרת, אין היא משמשת כשוויץ המזרח תיכונית
וההבדל שאתה מתאר הוא תוצאה ישירה של התערבות חיצונית - סורית, פלשתינית, ישראלית ואירנית.
בגלל זה כתבתי "לבנון ללבנונים".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
לדעתי, מי שיתחיל איתנו בלבנון חייב "לחטוף" ו- "מכל הלב" מבלי לפגוע בקבוצות האחרות.

מסכים לחלוטין. לאור הדיון המקביל שאנחנו מנהלים אנחנו חלוקים על המינון, אבל על העקרון הזה אנחנו מסכימים לחלוטין.
זה פתרון קצר טווח נכון מאוד.
אבל מה הלאה?
אתה נותן פה פתרון לטווח של עד שלוש שנים קדימה. מה אח"כ? עוד סבב של הרג? עוד שלושה חטופים? מה הפתרון לטוח ארוך?
אם אני מקטין רזולוציה הפתרון הכולל שלי מורכב משלושה חלקים - הראשון הפתרון קצר הטווח שהצעת כרגע, האחרון הפתרון לטווח ארוך שהצעתי פה, ובינהם, אם יהיה צורך (ואני מקווה שלא), יצירת רצועת הגנה חדשה לטווח הזמן עד שצבא לבנון יוכל להשתלט על כלל לבנון (ואני לא סומך על האו"מ שיעשה את זה).

ישן 09-09-2008, 13:44
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=jsphs7] כל אדם שפוי..."

הפתרון לטווח הארוך, הוא לטפל בשורש הבעיה: איראן וסוריה. צריך לבסס הרתעה אמיתית מול המדינות האלו שלעדיהן לחיזבאללה אין תקומה.

חיזבאללה מתפרנס מייצור והברחת סמים. קוטל עשבים בסוף כל חורף אמור לפתור את הבעיה ולייבש את חיזבאללה. בלי משכורת חודשית הלהט הדתי יפחת מאוד,הרבה פחות ערבים יטרחו להופיע בהפגנות הכוח בבירות, או לירות קטיושות לכיוונינו.

צריך בבחלמה הבאה להפסיק להתחשב בחלוקה הארגונית הפנימית. היו אלו המארונים, בשירות הסורים, שארגנו לנו את סברה ושתילה. גם צבא דרום לבנון שיחק בשביל כולם. כל העדות מחליפות צדדים שלוש פעמים ביום. החלוקה הארגונית הפנימית היא מצג שווא שמצליח בדר"כ להשיג חסינות לאנשים ולציוד. תפסיק עם זה וסיכוייך לנצח מהר יגדלו פלאים. הפלשתינאים מכרו לציבור ולממשלה את השטות הזו במשך שנים רבות, ועדיין יש מי שמעדיף לאכול את התירוץ הזה כדי להימנע מעימות.

ישן 09-09-2008, 14:11
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "הפתרון לטווח הארוך, הוא לטפל..."

ציטוט:
הפתרון לטווח הארוך, הוא לטפל בשורש הבעיה: איראן וסוריה. צריך לבסס הרתעה אמיתית מול המדינות האלו שלעדיהן לחיזבאללה אין תקומה.

איך? מה תעשה?
סיסמאות זה טוב ונחמד.
בוא נראה מה אתה מציע, אני פתוח לרעיונות חדשים.
ציטוט:
קוטל עשבים בסוף כל חורף אמור לפתור את הבעיה ולייבש את חיזבאללה. בלי משכורת חודשית הלהט הדתי יפחת מאוד,הרבה פחות ערבים יטרחו להופיע בהפגנות הכוח בבירות, או לירות קטיושות לכיוונינו.

שוב, פתרון טקטי קצר טווח. בתור התחלה בוויאטנם זה הוכח כבר כלא כיעיל (בניגוד לעמדת ארה"ב, צבא דרום וויאטנם השתמש במשירים בעיקר לריסוס שדות אורז. זה לא הביא שום תועלת).
בתור המשך - יש להם מקורות תקציביים חיצוניים וזה יזרז את מרוץ החימוש בתחום נשק הנ"מ.
יש לך פתרון לטווח ארוך, או שאתה רוצה שהעימות הזה ימשך לנצח?

ציטוט:
צריך בבחלמה הבאה להפסיק להתחשב בחלוקה הארגונית הפנימית. היו אלו המארונים, בשירות הסורים, שארגנו לנו את סברה ושתילה.

שוב, אתה זורק הצהרה חסרת קשר למציאות. אני אשמח אם תביע סימוכין להצהרה הזו.
במקור רשמית הסורים אמנם נכנסו ללבנון ככוח של הליגה הערבית להגן על המארונים, אבל כבר ב78 הם הכריזו שהם תומכים באש"ף בלבנון. טבח סברה ושתילה נערך בעיקר ע"י הפלנגה של דאמור, ובא בתגובה ישירה לטבח דאמור שנעשה ע"י כוחות סורים ואש"ף בנוצרים.
איך לכל הרוחות הגעת לזה שסורים ופלנגיסטים ערכו את סברה ושתילה בכדי לפגוע בנו?
זו תאורית קונספירציה בקנה מידה של הסבתא הערביה של פרס.
אני ממליץ לך לקרוא את המאמרים של תומס פרידמן, הוא זכה בפרס פוליצר על סיקור הטבח הזה, והוא הציג אותו בעיקר מנקודת המבט של הפלנגות. אולי אז תבין מה הם חשבו על הסורים.

ציטוט:
גם צבא דרום לבנון שיחק בשביל כולם.

אני מכיר כמה אנשים ששרתו שם שהיו רוצים לתלות אותך בכיכר העיר על הצהרות כאלו.
אתה מטיל דופי באנשים טובים שלחמו ומתו, בין היתר, בשביל שצפון ישראל תהיה בטוחה. הם היו לבנונים וחלקם הגדול עדיין לבנונים (למרות שהם חיים פה), אבל הם נלחמו ומתו גם בשביל האינטרסים שלנו. לא כל הקרבות שלהם היו מזהירים, האימון שלהם היה לקוי והציוד שלהם היה מיושן, אבל הם היו בעלי ברית נאמנים.
זה יותר ממה שאפשר להגיד עלינו אחרי לבנון 2000.

עוד הצהרה חסרת כל יסוד.

ציטוט:
כל העדות מחליפות צדדים שלוש פעמים ביום. החלוקה הארגונית הפנימית היא מצג שווא שמצליח בדר"כ להשיג חסינות לאנשים ולציוד. תפסיק עם זה וסיכוייך לנצח מהר יגדלו פלאים. הפלשתינאים מכרו לציבור ולממשלה את השטות הזו במשך שנים רבות, ועדיין יש מי שמעדיף לאכול את התירוץ הזה כדי להימנע מעימות.

בוא נניח שאתה צודק (אני לא חושב כך, לא הצגת שום תמיכה עד כה להצהרות שלך, אבל בוא נניח),
מה החלופה?
מה הפתרון ארוך הטווח שאתה מציע?
בינתיים אני מקבל ממך רק הצהרות לא נכונות מבחינה עובדתית, והצהרות בסגנון "הים הוא אותו ים והערבי הוא אותו ערבי".
אז מה כן?
להמשיך להקיז דם לעד?
הלנצח תאכל חרב? הלוא ידעתה כי מרה תהיה באחרונה...

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 09-09-2008 בשעה 14:22.
ישן 09-09-2008, 17:27

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh] הפתרון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
איך? מה תעשה?
סיסמאות זה טוב ונחמד.
בוא נראה מה אתה מציע, אני פתוח לרעיונות חדשים.

תגדיר "רעיונות חדשים". אתה מתכוון לתוכניות קרב? מי ילך מאיפה? איזה פירוט אתה מחפש?
אם יש לקח מלבנון, מעירק, מהשטחים ומההיסטוריה בכלל הוא שמאחורי כל ארגון טרור או גרילה מצליח עומדת מדינה וצבא מסודר. הבריטים עמדו מאחורי הגרילס בספרד, הפרטיזנים של טיטו ומחתרות של נורבגיה, הצרפתים מאחורי האמריקאים, האמריקאים מאחורי המוג'הידין באפגניסטאן וכד'... צפון וויטנאם מאחורי הוויאטקונג ובאותו האופן, איראן וסוריה עומדות מחורי חיזבאללה. מעניקה חסינות לאנשיהם, מקלט למפקדיהם, מודיעין מספקת עורף לוגיסטי. תפגע באלו, וחיזבאללה יקרוס. תלחם בסוריה והיא תאבד את הטעם לסייע לחיזבאללה.

ציטוט:
שוב, פתרון טקטי קצר טווח. בתור התחלה בוויאטנם זה הוכח כבר כלא כיעיל (בניגוד לעמדת ארה"ב, צבא דרום וויאטנם השתמש במשירים בעיקר לריסוס שדות אורז. זה לא הביא שום תועלת).
בתור המשך - יש להם מקורות תקציביים חיצוניים וזה יזרז את מרוץ החימוש בתחום נשק הנ"מ.
יש לך פתרון לטווח ארוך, או שאתה רוצה שהעימות הזה ימשך לנצח?
הלא אסטרטגיה עשוייה אוסף של נצחונות טקטיים, או שהפסד יבול פרג של מיליוני דולרים הוא דבר של מה בכך.

ברור, שאם אתה עושה זאת באופן חד פעמי ומנותק מפעילויות אחרות, אתה מפסיד יותר משאתה מרוויח. אני נגד "איתותים" ו"מסרים" שכל כך חביבים על פוליטיקאינו ועיתונאינו.

ציטוט:
שוב, אתה זורק הצהרה חסרת קשר למציאות. אני אשמח אם תביע סימוכין להצהרה הזו.
[...]זו תאורית קונספירציה בקנה מידה של הסבתא הערביה של פרס.
אני ממליץ לך לקרוא את המאמרים של תומס פרידמן, הוא זכה בפרס פוליצר על סיקור הטבח הזה, והוא הציג אותו בעיקר מנקודת המבט של הפלנגות. אולי אז תבין מה הם חשבו על הסורים.
תודה על ההמלצה, אני לא מעריך את תומס פרידמן, הוא נראה לי תמיד כשטחי ונצלני שעשה קריירה מלחלק לנו הוראות וציונים.
אחרי המלחמה, עלי חוויקה היה במפלגות הפרו סוריות בלבנון, היה מוגן בחסות הסורים ואף ערבי לא האשים אותו בטבח... הרי ישראל ושרון התנדבו לקחת את האחריות, ואירופה צהלה ושמחה - הוכחה ליודו-נאצים. (הולנד עברה לסדר היום לאחר שכוח או"ם ההולנדי שאיפשרו טבח שיטתי של 8,000 בוסנים בידי סרבים, או"ם צרפתי היה נוכח והתעלם מרצח העם בדרפור ומקומות אחרים... אבל על ישראל חגגו עד היום).

ציטוט:
אני מכיר כמה אנשים ששרתו שם שהיו רוצים לתלות אותך בכיכר העיר על הצהרות כאלו.
אתה מטיל דופי באנשים טובים שלחמו ומתו, בין היתר, בשביל שצפון ישראל תהיה בטוחה. הם היו לבנונים וחלקם הגדול עדיין לבנונים (למרות שהם חיים פה), אבל הם נלחמו ומתו גם בשביל האינטרסים שלנו. לא כל הקרבות שלהם היו מזהירים, האימון שלהם היה לקוי והציוד שלהם היה מיושן, אבל הם היו בעלי ברית נאמנים.
אין בעלי ברית במזה"ת. אין חיה כזו. הייתי שותף מלא לתעמולה הרומנטית השמאלנית על האחווה בין צה"ל לבין דרום לבנון... אלא שהייתי בלבנון בעצמי, כחייל צה"ל. הייתי בתדריכי מוצב שמעתי את הפקודות, האזהרות והסיפורים. גם הכרתי חיילים שצברו דפוק מכובד ביותר מפני שלקחו טרמפ על מרצדס של צד"לניק. היו לחוצי בית בצורה קיצונית או שהאמינו כמוך בהגיגים הרומנטיים... פעם היו קוראים לזה פנטזיה מזרחית וחשבו שרק ערבים חולים בזה...

ציטוט:
זה יותר ממה שאפשר להגיד עלינו אחרי לבנון 2000.
פה אין ספק, שיצאנו חראות. אין מילה אחרת. אבל מצד שני, הוכחנו השתלבות במזה"ת. בלבנון כולם מחליפים צד כל הזמן. תראה את הדרוזים, השיעים הנוצרים... פרו סורים, אנטי סורים וחוזר חלילה, בלי שום רגשות.

ציטוט:
בוא נניח שאתה צודק (אני לא חושב כך, לא הצגת שום תמיכה עד כה להצהרות שלך, אבל בוא נניח),
מה החלופה?
מה הפתרון ארוך הטווח שאתה מציע?
ניצחון מלא במלחמה, עד הסוף, עד דמשק, עד משפטי הראווה והגרדומים לבכירי הבעת' וחיזבאללה על פשעים כנגד האנושות.
חצי מלחמה מנציחה את את המלחמה ומחריפה את הבעיה.

ציטוט:
בינתיים אני מקבל ממך רק הצהרות לא נכונות מבחינה עובדתית, והצהרות בסגנון "הים הוא אותו ים והערבי הוא אותו ערבי".
אז מה כן?
להמשיך להקיז דם לעד?
הלנצח תאכל חרב? הלוא ידעתה כי מרה תהיה באחרונה...
אני ממש "אוהב" את הביטוי הזה, "הלנצח נוכל חרב", ביטוי של צביעות, פחדנות, ושטחיות ועצלות מחשבית. בעיקר כאשר הוא מנוצל לרעה כדי להנציח מלחמות ולברוח מהכרעה. כל עוד אנחנו מתוך וותרנות או פנטסיות רומנטיות על שלום מעניקים לאויב ניצחון פוליטי במתנה על כל תוקפנות שלו כלפינו... אז באמת לנצח נקיז דם ונאכל חרב.

ישן 09-09-2008, 19:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]איך? מה תעשה?..."

ציטוט:
תגדיר "רעיונות חדשים". אתה מתכוון לתוכניות קרב? מי ילך מאיפה? איזה פירוט אתה מחפש?

לא, אני מסתפק בתפיסה.
אני לא הצגתי תוכניות קרב, ולעניות דעתי אני לא ברמה המקצועית הנדרשת ע"מ לכתוב תוכניות קרב לאוגדה, שלא לדבר על כל צה"ל.

ציטוט:
אם יש לקח מלבנון, מעירק, מהשטחים ומההיסטוריה בכלל הוא שמאחורי כל ארגון טרור או גרילה מצליח עומדת מדינה וצבא מסודר. הבריטים עמדו מאחורי הגרילס בספרד, הפרטיזנים של טיטו ומחתרות של נורבגיה, הצרפתים מאחורי האמריקאים, האמריקאים מאחורי המוג'הידין באפגניסטאן וכד'... צפון וויטנאם מאחורי הוויאטקונג ובאותו האופן,

יש הרבה לקחים לקחת מהם, וזה לא אחד מהם.
הגרילה הספרדית הייתה קיימת בלי בריטניה, לדעתי אתה מתבלבל עם פורטוגל, שם באמת הוצב צבא בריטי ע"מ לעזור לפורטוגזים להתמודד מול נפולאון.
הפרטיזנים "של טיטו" נלחמו בשביל עצמם, הם לא הוקמו ע"י ברה"מ ובתקופת "רפובליקת הכורים" ברה"מ עדיין לא תספקה אותם.
צרפת לא יזמה את מלחמת העצמאות בארה"ב, היא נגררה אליה בעקבות לאפייט.
צפון וויאטנאם הקריבו את הוויאטקונג בצורה בוטה ב-68, הם דאגו שלא ישאר לו שום כוח צבאי מהותי.

לדעתי אתה מבלבל פה בין סיבה ותוצאה.
כל גוף שנלחם באויב עדיף מחפש בני ברית חזקים כנשק "שובר שוויון" - ע"ע מערכת ההסכמים והבריתות באירופה של מלחה"ע הראשונה, שעקב סכסוך גבולות בסרביה, גרם לאנגליה לתקוף את גרמניה.
יש אלפי דוגמאות להתארגנויות אלימות שזכו לתמיכה של מעצמות ולא הצליחו (הפוקואיזם בדרום אמריקה הוא דוגמא בוטה שעולה לי לראש עכשיו).
גרילה וטרור יכולים להתקיים בלי מדינה שתתמוך בהם - דוגמא בוטה היא קובה של קאסטרו.
כך שאין בהכרח קשר בין בעלי הברית/פטרונים למידת ההצלחה של הארגון.

עכשיו רק כדי שנדבר באותם מושגים - בה הם בדיוק "ארגוני טרור מוצלחים"?
הנמרים הטאמילים בעיני הם ארגון טרור מאוד מוצלח, ממצב של אזרחים סוג ב' הם קיבלו אוטונומיה אזרחית מלאה ומרבית לוחמיהם קיבלו חנינה. מצד שני הם לא קיבלו עצמאות מלאה, והם פורקו מנשקם.
מהם הקריטריונים שלך לארגון טרור מוצלח?

ציטוט:
איראן וסוריה עומדות מחורי חיזבאללה. מעניקה חסינות לאנשיהם, מקלט למפקדיהם, מודיעין מספקת עורף לוגיסטי. תפגע באלו, וחיזבאללה יקרוס. תלחם בסוריה והיא תאבד את הטעם לסייע לחיזבאללה.

ושוב נשארנו ברמה של הצהרה, ולא הצגת פה שום תפיסה. מה צריך לדעתך לעשות בסוריה ע"מ שהיא תפסיק לתמוך בחיזבאללה?

ציטוט:
ניצחון מלא במלחמה, עד הסוף, עד דמשק, עד משפטי הראווה והגרדומים לבכירי הבעת' וחיזבאללה על פשעים כנגד האנושות.
חצי מלחמה מנציחה את את המלחמה ומחריפה את הבעיה.

פספסתי את זה בקריאה הראשונה.
כלומר אתה טוען שצה"ל צריך לכבוש את כל סוריה (לפחות עד דמשק) ולהעמיד את בכירי הממשל לדין ולתלות אותם בראש חוצות?
ומה אח"כ? סוריה היא רק חלק מהבעיה. לכבוש את טהרן?
אנחנו לא מצליחים להשתלט על עזה, איך אתה מתכוון להחזיק בדמשק?
אם התקשנו לשלוט באינטיפדה של פחות ממיליון איש, איך נתמודד עם אינטיפדה כשרק בדמשק יש 1.7 מיליון?
או שאתה מתכוון לסגת ממנה ולתת לפנאטים הדתים שממשל הבעת' מחזיק על רצועה קצרה היום להקים שלטון חדש?
ומה אתה חושב שיהיה יחסם אלינו? חיובי יותר מזה של אסד?

ציטוט:
הלא אסטרטגיה עשוייה אוסף של נצחונות טקטיים, או שהפסד יבול פרג של מיליוני דולרים הוא דבר של מה בכך.

לא. ממש לא.
אסטרטגיה מורכבת ממספר מהלכים טקטיים, שנצחון בכל אחד מהם ישרת את מטרת האסטרטגיה.
אתה יכול לערום ניצחונות טקטיים עד אין סוף אחד על השני - ועדיין להישאר חסר אסטרטגיה וחסר פיתרון.

ציטוט:
אחרי המלחמה, עלי חוויקה היה במפלגות הפרו סוריות בלבנון, היה מוגן בחסות הסורים ואף ערבי לא האשים אותו בטבח... הרי ישראל ושרון התנדבו לקחת את האחריות, ואירופה צהלה ושמחה - הוכחה ליודו-נאצים. (הולנד עברה לסדר היום לאחר שכוח או"ם ההולנדי שאיפשרו טבח שיטתי של 8,000 בוסנים בידי סרבים, או"ם צרפתי היה נוכח והתעלם מרצח העם בדרפור ומקומות אחרים... אבל על ישראל חגגו עד היום).

בתור התחלה ההצגה של עלי חבייקה קיבלה התייחסות כמו סרט מד"ב דל תקציב משנות השישים. זו הייתה תעמולה זולה ובוטה מהסוג הנחות ביותר.
בקשר לסברה ושתילה - הסיטואציה הנתונה היא שבשטח שבשליטתך, מיליציה שמהווה בעלת ברית רשמית שלך, שאותה אתה מחמש ומתספק, רוצחת אזרחים של האויב. אתה לא חושב שיש לך אחריות, ככובש של השטח וכבעל הכוח הצבאי והפוליטי הכי חזק בו, על חייהם של האזרחים הכבושים?
כי אני חושב שכן.
ההשוואות שאתה עושה לא כונות. הסרבים לא היו בעלי בריתם של האו"מ (ובטח שלא תוספקו וחומשו ע"י האו"מ), והאו"מ לא כבש אף שטח ביגוסלביה. לא יודע לאיזה משורת הרציחות בבלקאנים אתה מתכוון, אבל זו לא הייתה הסיטואציה.
הטבח בסרברינקה הרבה יותר דומה לסברה ושתילה. בשטח שנכבש ע"י הסרבים, המיליציה של סרפסקה (בת ברית שתוספקה וחומשה ע"י צבא סרביה) טבחה בבוסנים שגרו שם. הקהילה הבינ"ל התייחסה למקרה בצורה הרבה יותר חמורה מאשר התייחסו אלינו בזמנו, למרות שהמקרה כמעט זהה.
אז בתור התחלה, במצב הזה יש לך אחריות לאזרחים בשטחים הכבושים (עניות דעתי המגובה בחוק הבינ"ל), אם אתה כבר משווה - תשווה למקרים דומים, וכשכבר התייחסנו למקרה דומה - ראינו שאנחנו דווקא זכינו ליחס סביר.
אז אולי אפשר להפסיק לבכות ש"העולם כולו נגדנו"?

ציטוט:
אין בעלי ברית במזה"ת. אין חיה כזו. הייתי שותף מלא לתעמולה הרומנטית השמאלנית על האחווה בין צה"ל לבין דרום לבנון... אלא שהייתי בלבנון בעצמי, כחייל צה"ל. הייתי בתדריכי מוצב שמעתי את הפקודות, האזהרות והסיפורים. גם הכרתי חיילים שצברו דפוק מכובד ביותר מפני שלקחו טרמפ על מרצדס של צד"לניק. היו לחוצי בית בצורה קיצונית או שהאמינו כמוך בהגיגים הרומנטיים... פעם היו קוראים לזה פנטזיה מזרחית וחשבו שרק ערבים חולים בזה...

עכשיו אני מתחיל להבין.
אין בעלי ברית, כולם אויבים, אין פתרון - רק העצמה של האלימות, העולם כולו נגדנו, ומי שלא יורה עלי עכשיו הרי שהוא אנטישמי שממילא רוצה להרוג אותי (האחרון לקוח משרשור אחר).
אתה לא מחפש פתרון.
אתה מחפש מלחמה.
אתה רוצה להמשיך להרוג ואתה מוכן לההרג בתמורה.
עם הגישה הזו שום דבר, שאף אחד יכול לעשות, לא יספק אותך. אתה הרי עדיין בחרדות מה"הונים" שיבואו לעשות פוגרום כל הדרך מהונגריה.
אני לא רוצה להרוג. אני לא רוצה למות. אני מוכן לעשות את שניהם בשביל המדינה שלי ובשביל מערכת האמונות שלי. אבל אצלי זו אופציה אחרונה, ככורח. אצלך זו אידאולוגיה ע"פ דבריך.
אני רוצה להשאיר מדינה טובה יותר, בטוחה יותר, מועילה יותר לילדים שלי אחרי שאלך.
מה אתה תשאיר להם פרט לדם, פראנויה ונקמת דם?

ציטוט:
אני ממש "אוהב" את הביטוי הזה, "הלנצח נוכל חרב", ביטוי של צביעות, פחדנות, ושטחיות ועצלות מחשבית. בעיקר כאשר הוא מנוצל לרעה כדי להנציח מלחמות ולברוח מהכרעה. כל עוד אנחנו מתוך וותרנות או פנטסיות רומנטיות על שלום מעניקים לאויב ניצחון פוליטי במתנה על כל תוקפנות שלו כלפינו... אז באמת לנצח נקיז דם ונאכל חרב.

אין פלא שזה מה שאתה מבין ממנו.
אתה לא רוצה לסיים את הלחימה.
אתה רוצה להמשיך אותה עד אין סוף.
בשבילך זו נקמת דם, נגד הערבים, נגד ה"הונים" נגד כל העולם.
ע"פ הגישה הזו אם אתה היית יואב בן-צוריה, לא היית עוצר - היית ממשיך לרדוף אחרי אבנר בן נר עד שאחרון תומכי שאול היה מוטל מת לפניך.

ישן 09-09-2008, 20:34

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh] תגדיר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
לא, אני מסתפק בתפיסה.

ושוב נשארנו ברמה של הצהרה, ולא הצגת פה שום תפיסה. מה צריך לדעתך לעשות בסוריה ע"מ שהיא תפסיק לתמוך בחיזבאללה?

בזמן שבין מלחמות:
התפיסה שלי היא:
מלחמת תעמולה מתמדת, להציג את הסורים באור אמיתי, כמשטר רצחני, אויב זוכיות האדם, מצורע, טרוריסטי, פנאטי שאסור לכל בעל מצפון בעולם לגעת בו מבלי לרחוץ בדם קרובנותיו.
לא להסס לומר גלויות, שיש לנו יכולת ונכונות להרוג בסורים מיליונים אם יתחילו במלחמה או יפגעו באזרחינו.
מלחמת קומנדו מתמדת נגד הסורים, האיראנים וחיזבאללה. - חיסולים ממוקדים של ראשי טרור, פגיעה בתשתיות, הנחת מטענים לכוחות צבא, קוי תקשורת, פיצוץ מצבורים, חטיפות ועריקות של בכירים, כל זאת בלי לקחת אחריות בכל מצב.

בזמן מלחמה: לשאוף למחוק את הצבא הסורי, להילחם עד החייל הסורי האחרון ולדרוש כניעה בתנאים משפילים, כולל הסגרה של ראשי הטרור ששרדו. תנאים משפילים פירושו: דרישת פיצויים כבדים, פירוז, הגבלות ופיקוח על תנועה בעורקי תחבורה מסויימים, אבדן ריבונות בשטח אוירי ותפיסת שטחים ריקים עצומים בלב סוריה כבסיסים קדמיים ותחנות האזנה.

ישן 09-09-2008, 21:58

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "כלומר אתה רוצה מלחמת נצח,..."

עוד פעם אתה מדבר בסיסמאות? נגמרו לך הטיעונים?
עד כה לא פעלנו לפי התפיסה שלי, לא ניצחנו. רק הירווחנו זמן עד המלחמה הבאה.
עכשיו מצבינו עדיף? תענה בבקשה!

אין מלחמה נוספת אחרי הניצחון. זו לא הנחה, זו הגדרה.
איזו מלחמה הייתה בין יפאן וגרמניה לבין ארה"ב מאז 1945? איזו מלחמה הייתה בין רומניה לרוסיה מאז 1944?
אויב לא מתאושש מהר אחרי שהובס. אם לא הובסת את האויב, לא צריך להתאושש, והוא מוכן לסיבוב דמים חדש.
האויב הוא אויב אנושי. כאויב אנושי, הוא לא יכול לירות בלי רובים. לא יוכול לפוצץ בלי חומר נפץ. לא יכול להרוג אם הוא מת קודם.

אתה מפחד לנצח.
אתה חושב שאם ננצח אנחנו חייבים להאכיל אותם בכפית וכגם לשטוף להם את הבית והמכונית. הרי זה אבסורד..
המדיניות של כל ממשלות ישראל, בין בגלל המלחמה הקרה ואח"כ שמירת ההשפעה האמריקאית (הקואלוציות במזה"ת) באיזור על חשבון וויתורים שלנו, רק מנציחים את מצב המלחמה, לא מסיימים אותו.

מה קרה ל"הרוצה בשלום היכון למלחמה" איפה נעלם "חזק, מהר ובאופן אלגנטי", איפה היום "הימנע ממלחמות ארוכת / מצור ממושך שמרושש את אוצר הממלכה" ושהורס את המוראל, ומרבה אבידות ועוד...

את כל הבסיס של תורת המלחמה את מסיר כאשר אתה מראש מוותר על ההכרעה.

רק הכרעה מביאה סוף לאלימות, אחרת יגזר על ישראל להמשיך להקיז דם אזרחיה וחייליה, ניאלץ שוב להילחם באותו המקומות, באותם התנאים, באותה ההססנות והזהירות והליווי המשפטי... בלי סוף!

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 09-09-2008 בשעה 22:00.
ישן 09-09-2008, 23:53
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "עוד פעם אתה מדבר בסיסמאות?..."

ציטוט:
עד כה לא פעלנו לפי התפיסה שלי, לא ניצחנו. רק הירווחנו זמן עד המלחמה הבאה. עכשיו מצבינו עדיף? תענה בבקשה!

אתה מציע לכבוש את דמשק "כל פעם שהמנהיג שלה לא ימצא חן בעיננו" ומלחמה בעצימוות נמוכה בלתי פוסקת נגד "סוריה אירן והחיזבאללה".
אז כן, המצב הנוכחי עדיף.
הוא הרע במיעוטו לעומת ההצעה שלך.

ציטוט:
אין מלחמה נוספת אחרי הניצחון. זו לא הנחה, זו הגדרה.
איזו מלחמה הייתה בין יפאן וגרמניה לבין ארה"ב מאז 1945? איזו מלחמה הייתה בין רומניה לרוסיה מאז 1944?

עכשיו תשאל את עצמך למה. האם הסיבה היא שארה"ב חיפשה מי תמך במדינות אלו וכבשה אותו כל פעם שהמנהיג שלו לא היה לרוחה (כמו שאתה מציע לעשות לסוריה)?
או שבגלל שארה"ב הציע להן דרך לספק את האינטרסים הפנימיים שלהם שהייתה יותר קלה ומהירה ממלחמה נוספת (כמו שאני מציע לעשות ללבנון)?
ציטוט:
אויב לא מתאושש מהר אחרי שהובס. אם לא הובסת את האויב, לא צריך להתאושש, והוא מוכן לסיבוב דמים חדש.
האויב הוא אויב אנושי. כאויב אנושי, הוא לא יכול לירות בלי רובים. לא יוכול לפוצץ בלי חומר נפץ. לא יכול להרוג אם הוא מת קודם.

שוב, גם אתה לא מדבר על "זבנג וגמרנו". אתה מדבר על לחזור ולכבוש את דמשק פעם אחר פעם, ובדרך לנהל עימות נמוך עצימות בלתי פוסק עם סוריה אירן והחיזבאללה. גם אתה מניח שהאויב יתאושש ושלא יהיה לזה סוף.
וד"א - האויב מתאושש יותר מהר ככל ששיש לו פחות ברירות אחרות. בד"כ אם יש אופציה יותר קלה להשיג את המטרות שלך, האדם הממוצע יבחר בה. אתה לא נותן להם שום אופציות פרט להילחם, כי אתה חוזר ונלחם בהם שוב ושוב.

ציטוט:
מה קרה ל"הרוצה בשלום היכון למלחמה" איפה נעלם "חזק, מהר ובאופן אלגנטי", איפה היום "הימנע ממלחמות ארוכת / מצור ממושך שמרושש את אוצר הממלכה" ושהורס את המוראל, ומרבה אבידות ועוד...

אני מסכים עם כל אלו, אבל סון טסו גם אמר שאתה צריך להסתכל שלוש צעדים קדימה, אחרת תמיד תובל ע"י היריב שלך.
אני מסתכל שלוש צעדים קדימה בדרך שלך (אפילו אתה טוען שזה לא ימוטט את החיזבאללה - ואני חושב שכיבוש דמשק יעשה בדיוק את ההפך) ואני רואה שרשרת מסעות עונשין לכיבוש דמשק, ובניהם תקופות של "מלחמת קומנדו" נגד סוריה אירן והחיזבאללה.
זה מצב הרבה יותר חמור והרסני מאשר המצב הקיים.

ציטוט:
את כל הבסיס של תורת המלחמה את מסיר כאשר אתה מראש מוותר על ההכרעה.

שוב, אתה מתייחס להכרעה צבאית כחזות הכל.
זה כלי, כלי יחיד, מוגבל ובעייתי (עם יתרונות משלו שהופכים אותו ליעיל במצבים מסוכנים) בסל רחב מאוד של כלים.
המלחמה היא המשכה של הדיפלומטיה בדרכים אחרות - לא ההפך.

ציטוט:
רק הכרעה מביאה סוף לאלימות, אחרת יגזר על ישראל להמשיך להקיז דם אזרחיה וחייליה, ניאלץ שוב להילחם באותו המקומות, באותם התנאים, באותה ההססנות והזהירות והליווי המשפטי... בלי סוף!

הכרעה שלא מאפשרת למוכרע אופציה אחרת לשקם את מעמדו פרט להתנגדות רק תחמיר את סבב האלימות.
יש רק שתי דרכים להגיע לסיום האלימות - להשמיד את כולם, או לתת להם מוצא אחר פרט ללהשיב מלחמה.
כי גם עכבר, כשהוא לכוד בפינה, נלחם כמו אריה.
הדרכים שאתה מציע לא מובילות לאף אחד מהכיוונים האלו, אלא אך ורק למחלמה ועוד מלחמה ועוד מלחמה.
אני מוכן להקריב הכל בשביל לשפר את המצב לילדי. אני לא מוכן למות בשביל שילדי יוכלו למות גם הם באותו קרב בדיוק, על אותם הדברים, בהפרש 20 שנה.
זה חסר תוחלת.
כמו שכבר אמרתי לך בשרשור אחר, אני פה כדי לחיות, כי אבותי הגיעו מארבעת קצוות תבל, ממקומות בהם הם לא יכלו לחיות. אתה טענת אז (למיטב זיכרוני) שאתה פה בכדי שיהיה לך סיכוי להילחם לפני שאתה מת, בניגוד לאלו שמתו במחנות (דיברנו אז על אנטישמיות).
זה ההבדל בנינו. אתה דוחף לכיוון של מלחמה ומוות. אני דוחף לכיוון של עתיד בו לילדים שלי יהיה סיכוי יותר טוב לחיות מזה שהיה לאבותי.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 10-09-2008 בשעה 00:03.
ישן 09-09-2008, 21:17

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh] תגדיר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
יש הרבה לקחים לקחת מהם, וזה לא אחד מהם.
הגרילה הספרדית הייתה קיימת בלי בריטניה, לדעתי אתה מתבלבל עם פורטוגל, שם באמת הוצב צבא בריטי ע"מ לעזור לפורטוגזים להתמודד מול נפולאון.
הפרטיזנים "של טיטו" נלחמו בשביל עצמם, הם לא הוקמו ע"י ברה"מ ובתקופת "רפובליקת הכורים" ברה"מ עדיין לא תספקה אותם.
צרפת לא יזמה את מלחמת העצמאות בארה"ב, היא נגררה אליה בעקבות לאפייט.
צפון וויאטנאם הקריבו את הוויאטקונג בצורה בוטה ב-68, הם דאגו שלא ישאר לו שום כוח צבאי מהותי.
כל תנועות הגרילה וההתנגדות או הטרור קמו ממניעים מקומיים אבל שרדו בזכות סיוע מבחוץ. לורד וולינגטון בתור דוגמא, היה אחראי לסיוע לגרילס בספרד. נשק, כסף, הדרכות וכדומה. כל חייל צרפתי שתקוע בספרד, לא נוסע למקום אחר ולא מאיים על בריטניה.
גם טיטו שרד בין הפרטיזנים והתפתח הודות לנשק ויועצים בריטים. בינהם גם מקצת מהצנחנים שלנו. הסרבים לא חסרו סיבות לשנוא את הגרמנים, אבל הבריטים הפכו את זה לכוח.
אאל"ט\ התמיכה הצרפתית באמריקאים, בכסף ונשק הקדימה את לאפייט, שרק העצים אותה. צריך לזכור שהצרפתים ישבו בלואיזאנה הגדולה והיה להם גבול עם ארה"ב עד שהגיע בונאפרט.

לדעתי אתה מבלבל פה בין סיבה ותוצאה.
כל גוף שנלחם באויב עדיף מחפש בני ברית חזקים כנשק "שובר שוויון" - ע"ע מערכת ההסכמים והבריתות באירופה של מלחה"ע הראשונה, שעקב סכסוך גבולות בסרביה, גרם לאנגליה לתקוף את גרמניה.
יש אלפי דוגמאות להתארגנויות אלימות שזכו לתמיכה של מעצמות ולא הצליחו (הפוקואיזם בדרום אמריקה הוא דוגמא בוטה שעולה לי לראש עכשיו).
גרילה וטרור יכולים להתקיים בלי מדינה שתתמוך בהם - דוגמא בוטה היא קובה של קאסטרו.
ציטוט:
כך שאין בהכרח קשר בין בעלי הברית/פטרונים למידת ההצלחה של הארגון.
יש קשר, והוא מובהק, גם אם ישנם יוצאי דופן. כל כמה שאני יודע, הסובייטים בהחלט סייעו לקאסטרו להתבסס. אלא שבימי המלחמה הקרה, האמריקאים תמכו גם בארגוני הטרור ומשטרי הטרור האנטי-קומוניסטים. אז שוב, בימי המלחמה הקרה יש יותר משתנים להתחשב בהם.

ציטוט:

עכשיו רק כדי שנדבר באותם מושגים - בה הם בדיוק "ארגוני טרור מוצלחים"?
כל ארגון שהשיג את רוב מטרוטיו, כל ארגון טרור שלא נשבר או טוטא בסופו של היום. (שבניגוד לחשיבה המקובלת, הם הרוב).

ציטוט:
כלומר אתה טוען שצה"ל צריך לכבוש את כל סוריה (לפחות עד דמשק) ולהעמיד את בכירי הממשל לדין ולתלות אותם בראש חוצות?
ומה אח"כ? סוריה היא רק חלק מהבעיה. לכבוש את טהרן?
אנחנו לא מצליחים להשתלט על עזה, איך אתה מתכוון להחזיק בדמשק?
אם התקשנו לשלוט באינטיפדה של פחות ממיליון איש, איך נתמודד עם אינטיפדה כשרק בדמשק יש 1.7 מיליון?
או שאתה מתכוון לסגת ממנה ולתת לפנאטים הדתים שממשל הבעת' מחזיק על רצועה קצרה היום להקים שלטון חדש?
ומה אתה חושב שיהיה יחסם אלינו? חיובי יותר מזה של אסד?
לא כל ניצחון במלחמה מסתיים בכיבוש, או כניעה ללא תנאים.
כן, צה"ל צריך להגיע לדמשק ולהחריב חלקים ממנה כדי להוכיח ניצחון בלא תירוץ ערבי הגיוני.
כן, צריך לתלות את מנהיגי סוריה וחיזבאללה על פשעים כנגד העם היהודי וכנגד האנושות. רשימת קורבנותיהם הלא יהודים ארוכה בשלושה סדרי גודל מאלו היהודים. צריך לנצל זאת עד תום. הצדק חייב להשיג אותם.
כן, גם אם יעלו לשליטון פנאטים דתיים, נדרוש להקפיד על הסכמי הכניעה שסוריה חתומה עליהם, בינהם פירוז, תפישת שטחים ריקים לצורכי צבא, נוכחות צבאית בשטחם (לא מחייב מגע עם האוכלוסיה) ודרישת פיצויים. אם ילחמו בנו, הם ידרשו ענישה חדשה, עד שילמדו. הם חיו יפה מאוד תחת שילטון ע'ותומאני, אז שהפחה הבא של סוריה יהיה פנאט כאוות נפשוט, אבל שישב בשקט. אם יצייץ פרקים נבחרים מהמיין קאמפ, כמו שליטים ערבים איתם יש לנו שלום, אז יוחלף.

ציטוט:
לא. ממש לא.
אסטרטגיה מורכבת ממספר מהלכים טקטיים, שנצחון בכל אחד מהם ישרת את מטרת האסטרטגיה.
אתה יכול לערום ניצחונות טקטיים עד אין סוף אחד על השני - ועדיין להישאר חסר אסטרטגיה וחסר פיתרון.
מקבל את ההגדרה שלך. האסטרטגיה היחידה, היא הכרעה צבאית. אם באבק ישיר, או בהתשה של רצף פעולות קומנדו מוצלחות.

ציטוט:

ההשוואות שאתה עושה לא כונות. הסרבים לא היו בעלי בריתם של האו"מ (ובטח שלא תוספקו וחומשו ע"י האו"מ), והאו"מ לא כבש אף שטח ביגוסלביה. לא יודע לאיזה משורת הרציחות בבלקאנים אתה מתכוון, אבל זו לא הייתה הסיטואציה.
הטבח בסרברינקה הרבה יותר דומה לסברה ושתילה. בשטח שנכבש ע"י הסרבים, המיליציה של סרפסקה (בת ברית שתוספקה וחומשה ע"י צבא סרביה) טבחה בבוסנים שגרו שם. הקהילה הבינ"ל התייחסה למקרה בצורה הרבה יותר חמורה מאשר התייחסו אלינו בזמנו, למרות שהמקרה כמעט זהה.
אז בתור התחלה, במצב הזה יש לך אחריות לאזרחים בשטחים הכבושים (עניות דעתי המגובה בחוק הבינ"ל), אם אתה כבר משווה - תשווה למקרים דומים, וכשכבר התייחסנו למקרה דומה - ראינו שאנחנו דווקא זכינו ליחס סביר.
אז אולי אפשר להפסיק לבכות ש"העולם כולו נגדנו"?
האו"ם (הולנדים) שלטו במחנה הפליטים. לבקשת הסרבים, הם העבירו את כל אוכלוסיית הפליטים לידי הסרבים.
ישראל לא "שלטה" או "כבשה" את מחנה הפליטים של סברה ושתילה. רק חנינוו לידם, כפי שכל לבנון העויינת לא נשלטה על ידינו. כל הנטיה הזו,לספח לישראל אחריות בלי זכויות של כובש, יותר ממה שנדרש מכל מדינה אחרת במצב מלחמה... כאילו האמריקאים או הרוסים דאגו לרווחת תושבי אאכן או ברלין מייד לאחר הקרב, או תוך כדי הקרב...

זו הייתה שטות לאפשר לפלנגות לחפש נשק זמן קצר אחרי שהסורים חיסלו את ג'ומאיל ואחרי שאש"ף ביצע סידרה של מעשי טבח נוראיים בנוצרים (שהשמאל העדיף לשכוח משום מה).

ציטוט:
עכשיו אני מתחיל להבין.
אין בעלי ברית, כולם אויבים, אין פתרון - רק העצמה של האלימות, העולם כולו נגדנו, ומי שלא יורה עלי עכשיו הרי שהוא אנטישמי שממילא רוצה להרוג אותי (האחרון לקוח משרשור אחר).
אתה לא מחפש פתרון.
אתה מחפש מלחמה.
אתה רוצה להמשיך להרוג ואתה מוכן לההרג בתמורה.
עם הגישה הזו שום דבר, שאף אחד יכול לעשות, לא יספק אותך. אתה הרי עדיין בחרדות מה"הונים" שיבואו לעשות פוגרום כל הדרך מהונגריה.
אני לא רוצה להרוג. אני לא רוצה למות. אני מוכן לעשות את שניהם בשביל המדינה שלי ובשביל מערכת האמונות שלי. אבל אצלי זו אופציה אחרונה, ככורח. אצלך זו אידאולוגיה ע"פ דבריך.
אני רוצה להשאיר מדינה טובה יותר, בטוחה יותר, מועילה יותר לילדים שלי אחרי שאלך.
מה אתה תשאיר להם פרט לדם, פראנויה ונקמת דם?
לא ניצחנו אף מלחמה, שרדנו מלחמות, אבל כל מלחמה נגמרה באיזשהו תיקו, ולחץ המעצמות לוויתורים מיידים לפיוס הערבים. התוצאה, הערבים שיכנעו את עצמם שניצחו ובעוד מאמץ קטן מצידם "יקרעו את קורי העכביש" ויפרקו את "העץ הרקוב" שהיא ישראל. התוצאה של המדיניות של ישראל עד כה, רק הובילה למלחמה הבאה. לא לשלום.
אחרי מלחה"ע השניה התחיל תהליך של פירוק האימפריות המערביות למדינות לאום. חלק ממדינות אלו נחצו לפי הקווים של המלחמה הקרה. חלק ממדינות אלו פתחו במלחמה, בין אם לאיחוד או לשחרור לאומי. אלא שרבות ממלחומת אלו הסתיימו בניצחון בולט של אחד מהצדדים, ומלחמות חדשות לא נפתחו. המלחמה האחרונה בקוריאה הסתיימה ב-1951, וויאטנם אוחדה, קובה ועוד... מלחמה אחת, ניצחון אחד, וסיום האלימות.

רק אצלינו יש מה שקרוי ביידיש: פור שלייפטע קרענק. גוררים מחלה ונידונים להתקפים חדשים כל הזמן. לא חבל לך על הדם? לא חבל לך להילחם 5, 6, 7 פעמים מסביב לאותה ערוגת פרחים? כמה דם שפכנו בסיני, בלבנון... כל פעם כבשנו, נסגנו, כבשנו נסגונו, כי אין הסכם כניעה!

ציטוט:
אין פלא שזה מה שאתה מבין ממנו.
אתה לא רוצה לסיים את הלחימה.
אתה רוצה להמשיך אותה עד אין סוף.
בשבילך זו נקמת דם, נגד הערבים, נגד ה"הונים" נגד כל העולם.
ע"פ הגישה הזו אם אתה היית יואב בן-צוריה, לא היית עוצר - היית ממשיך לרדוף אחרי אבנר בן נר עד שאחרון תומכי שאול היה מוטל מת לפניך
.
אני לא רוצה לסיים את המלחמה?! אתה לא מסיים אותה, כי אתה לא רוצה להכריע אותה, אתה לא רוצה להוכיח לאויב מהם גבולות הכוח שלו. אתה מוכן להקריב מקצת מהעם כל פעם, בשם תקווה לקצת שקט זמני, מבלי להסיר את האיום המשפיל המתמיד במלחמה גדולה... שלפי תפיסתך... תסתיים גם היא בשום דבר...

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 09-09-2008 בשעה 21:27.
ישן 09-09-2008, 23:33
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "[QUOTE=cre666] יש הרבה לקחים..."

ציטוט:
כל תנועות הגרילה וההתנגדות או הטרור קמו ממניעים מקומיים אבל שרדו בזכות סיוע מבחוץ. לורד וולינגטון בתור דוגמא, היה אחראי לסיוע לגרילס בספרד. נשק, כסף, הדרכות וכדומה. כל חייל צרפתי שתקוע בספרד, לא נוסע למקום אחר ולא מאיים על בריטניה.
גם טיטו שרד בין הפרטיזנים והתפתח הודות לנשק ויועצים בריטים. בינהם גם מקצת מהצנחנים שלנו. הסרבים לא חסרו סיבות לשנוא את הגרמנים, אבל הבריטים הפכו את זה לכוח.
אאל"ט\ התמיכה הצרפתית באמריקאים, בכסף ונשק הקדימה את לאפייט, שרק העצים אותה. צריך לזכור שהצרפתים ישבו בלואיזאנה הגדולה והיה להם גבול עם ארה"ב עד שהגיע בונאפרט.

תנועות גרילה וטרור לא קיימות רק בגלל שמישהו חיצוני מעוניין בהן.
הם קמות, ובמוצלחות תומכים אויבי המשטר נגדו הן נלחמות.
אם תשמיד מחר את סוריה ואירן החיזבאללה לא יעלם, הוא אולי יקטן ויחזור להשתמש בקלאצ' ולא בזילזאל, אבל הוא עדיין יהיה קיים כי כמו כל כוח גרילה/טרור ששרד יש לו אוכלוסיה מקומית שתומכת בו.

ציטוט:
יש קשר, והוא מובהק, גם אם ישנם יוצאי דופן. כל כמה שאני יודע, הסובייטים בהחלט סייעו לקאסטרו להתבסס. אלא שבימי המלחמה הקרה, האמריקאים תמכו גם בארגוני הטרור ומשטרי הטרור האנטי-קומוניסטים. אז שוב, בימי המלחמה הקרה יש יותר משתנים להתחשב בהם.

דווקא בתקופה הזו הכל היה הרבה יותר פשוט.
ברה"מ תמכה בכל מי שהיה מוכן להיות קומוניסטי, וארה"ב תמכה בכל מי שהיה מוכן להילחם בקומוניסטים.
זה לא שינה לאף אחד מהצדדים יותר מדי האם הם תומכים בטרוריסט, לוחם גרילה, דיקטטור, מונארך, דמוקראט או אנארכיסט. העיקר שהוא יטה את המדינה שלו לצד שלהם.
וד"א- ברה"מ לא סייעה לקסטרו במהפכה. הוא הגיע לחופי קובה באיחור של יומיים עם 82 איש ואיבד את רובם תוך שלושה ימים. משם פידל, ראול וצ'ה הקימו מאפס תנועת התנגדות מהסיירה מאסטרה. הקשר העיקרי שלהם לברה"מ אז היה מאיו, הבחור שלימד אותם לוחמת גרילה במקסיקו, והקשר היחיד שלו לברה"מ הוא שהוא לחם בצד הרפובליקני במלחמת האזרחים הספרדית (שחומשה אומנה, בין היתר, ע"י ברה"מ). כשהם הצליחו, ברה"מ תמכה כלכלית בקובה וחימשה אותה, אבל אז צ'ה, שהיה שר התעשיה וראש הבנק הלאומי, התחיל להעביר ביקורת על ברה"מ שהיא הפסיקה לייצא את המהפכה, וברה"מ שוב עצרה את התמיכה בקובה.
קובה הקומוניסטית התבססה על אפה ועל חמתה של ברה"מ.
קסטרו היה ממיסדי "גוש המדינות הבלתי מזוהות" שנבנה כקונטרה לברה"מ וארה"ב (המעצמות היחידות אז).
אז אל תגיד לי שקובה היא דוגמא לארגון גרילה שהצליח רק בזכות תמיכה חיצונית.
בחרת את הדוגמא הגרועה ביותר שיכלת לבחור.

ציטוט:
כל ארגון שהשיג את רוב מטרוטיו, כל ארגון טרור שלא נשבר או טוטא בסופו של היום. (שבניגוד לחשיבה המקובלת, הם הרוב).

זה פרדוקס. אתה סותר את עצמך. ארגון שהשיג את מטרותיו בהכרח יתפרק מנשקו ויחדל מלהתקיים.
זו הסיבה שרק מפלגות גרועות שורדות. מי שעלה לשלטון ומצא מענה לבעיות שהעלו אותו לשלטון - לא היה טעם לבחור בו שנית. הבעיה הזו נפתרה, הוא כבר לא רלוונטי.
אם זו ההגדרה שלך - אז אין שום ארגון כזה.

ציטוט:
לא כל ניצחון במלחמה מסתיים בכיבוש, או כניעה ללא תנאים.
כן, צה"ל צריך להגיע לדמשק ולהחריב חלקים ממנה כדי להוכיח ניצחון בלא תירוץ ערבי הגיוני.
כן, צריך לתלות את מנהיגי סוריה וחיזבאללה על פשעים כנגד העם היהודי וכנגד האנושות. רשימת קורבנותיהם הלא יהודים ארוכה בשלושה סדרי גודל מאלו היהודים. צריך לנצל זאת עד תום. הצדק חייב להשיג אותם.

ואחרי זה מה?
אתה לא רוצה לשלוט בהם, אז מה תעשה?
ציטוט:
כן, גם אם יעלו לשליטון פנאטים דתיים, נדרוש להקפיד על הסכמי הכניעה שסוריה חתומה עליהם, בינהם פירוז, תפישת שטחים ריקים לצורכי צבא, נוכחות צבאית בשטחם (לא מחייב מגע עם האוכלוסיה) ודרישת פיצויים. אם ילחמו בנו, הם ידרשו ענישה חדשה, עד שילמדו. הם חיו יפה מאוד תחת שילטון ע'ותומאני, אז שהפחה הבא של סוריה יהיה פנאט כאוות נפשוט, אבל שישב בשקט. אם יצייץ פרקים נבחרים מהמיין קאמפ, כמו שליטים ערבים איתם יש לנו שלום, אז יוחלף.

אז התוכנית שלך היא לסגת, תיתן להם להתחמש, להתחזק ולחזור לחפש נקמה על המתים שלהם? מתי זה יגמר? כשכולם בשני הצדדדים ימותו?
למה אתה חושב שמה שארה"ב נכשלת בו בפקיסטן ועירק, מה שברה"מ נכשלה בו בצ'צניה ואפגניסטאן, צרפת ואנגליה נכשלו בו באפריקה, אמריקה ודרום מזרח אסיה - מדינת ישראל תוכל לעשות.
אתה באמת חושב שאנחנו יכולים להחזיק מדינת חסות שמכילה יותר מ- 18 מליון ערבים ולהחליף את את השליטים שלה ע"פ השיקולים הפנימיים שלנו?

ציטוט:
מקבל את ההגדרה שלך. האסטרטגיה היחידה, היא הכרעה צבאית. אם באבק ישיר, או בהתשה של רצף פעולות קומנדו מוצלחות.

רצף פעולות קומנדו מוצלחות? זה מה שיביא להכרעה במלחמה?
לא נעים להגיד, אבל זו חשיבה פשטנית מאוד לאדם בגיל 30+

ציטוט:
האו"ם (הולנדים) שלטו במחנה הפליטים. לבקשת הסרבים, הם העבירו את כל אוכלוסיית הפליטים לידי הסרבים.

תבדוק את העובדות שלך מחדש.
מזג האוויר מנע סיוע אווירי לכוחות האו"מ, הכוחות שנשלחו לתגבור הגיעו ביותר מ 24 שעות איחור, הכוחות הסרבים היו בעדיפות מספרית וטקטית והם הצהירו שאם כוחות האו"מ יתערבו, כוחות הצבא הסרבי עצמם יתקפו את כוחות האו"מ. ההולנדים היו עם 400 חיילים ללא רובם ללא עבר קרבי, חמושים בנשק אישי ומרגמה, והיו צריכים להגן על עיר בגודל כ-10קמ"ר נגד כוחות עדיפים בסד"כ, אמל"ח ואימון. זו הייתה משימה חסרת כל סיכוי. הם קיבלו פקודה להוריד את נשקם. אני לא מנסה להגן עליהם, אבל אתה שופט אותם בחומרה שלא לצורך. אתה היית בוחר להילחם בתנאים כאלו, כשאתה מגן על טיבטים (לצורך הדוגמא) מפני סינים ויש לך פקודה להוריד את נשקך?
ציטוט:
ישראל לא "שלטה" או "כבשה" את מחנה הפליטים של סברה ושתילה. רק חנינוו לידם, כפי שכל לבנון העויינת לא נשלטה על ידינו. כל הנטיה הזו,לספח לישראל אחריות בלי זכויות של כובש, יותר ממה שנדרש מכל מדינה אחרת במצב מלחמה... כאילו האמריקאים או הרוסים דאגו לרווחת תושבי אאכן או ברלין מייד לאחר הקרב, או תוך כדי הקרב...

צה"ל נכנס לשטח, הרג או לקח בשבי את כל הכוחות הלוחמים באזור והשתלט על השטח. אם זה לא כיבוש שטח ע"י צה"ל, אני לא יודע מה ההגדרה של כיבוש.
וכן, בעלות הברית כן דאגו להגן על הערים שהם כבשו.
לא שלא היו מקרים של ביזה ואונס, היו כמו בכל מקום אחר. אבל למיטב זיכרוני לא היו מעשי טבח בגרמניה הכבושה. מישהו יכול בדוק אותי פה? תמיד יכול להיות שאני טועה.

ציטוט:
זו הייתה שטות לאפשר לפלנגות לחפש נשק זמן קצר אחרי שהסורים חיסלו את ג'ומאיל ואחרי שאש"ף ביצע סידרה של מעשי טבח נוראיים בנוצרים (שהשמאל העדיף לשכוח משום מה).

נכון. שטות שלנו, כי הפלנגות היו תחת חסותנו, בשטח שנשלט על ידינו. בגלל זה האשימו אותנו.

ציטוט:
לא ניצחנו אף מלחמה, שרדנו מלחמות, אבל כל מלחמה נגמרה באיזשהו תיקו, ולחץ המעצמות לוויתורים מיידים לפיוס הערבים. התוצאה, הערבים שיכנעו את עצמם שניצחו ובעוד מאמץ קטן מצידם "יקרעו את קורי העכביש" ויפרקו את "העץ הרקוב" שהיא ישראל. התוצאה של המדיניות של ישראל עד כה, רק הובילה למלחמה הבאה. לא לשלום.

אני לא רואה אותך מציע פתרון שיביא שלום. אתה מציע כיבוש מחדש של דמשק כל פעם שיעלה שם שליט שלא מוצא חן בענינו.
אתה מציע יותר מלחמות, יותר גדולות עם יותר הרוגים, וכיבוש מדינה של 20 מיליון איש פעם אחר פעם.

ציטוט:
אחרי מלחה"ע השניה התחיל תהליך של פירוק האימפריות המערביות למדינות לאום. חלק ממדינות אלו נחצו לפי הקווים של המלחמה הקרה. חלק ממדינות אלו פתחו במלחמה, בין אם לאיחוד או לשחרור לאומי. אלא שרבות ממלחומת אלו הסתיימו בניצחון בולט של אחד מהצדדים, ומלחמות חדשות לא נפתחו. המלחמה האחרונה בקוריאה הסתיימה ב-1951, וויאטנם אוחדה, קובה ועוד... מלחמה אחת, ניצחון אחד, וסיום האלימות.

קודם כל אתה טועה במלחמה. זו הייתה מלחמת העולם הראשונה, ו"הנקודות של ווילסון" שיצרו את מדינות הלאום כמו שאנחנו מכירים אותן.
על אילו מלחמות אתה מדבר בדיוק? אתה מתייחס למדינות אירופאיות אחרי מלחמת העולם השניה. כמה מלחמות בין מדינות שונות לדעתך היו שם?

ציטוט:
רק אצלינו יש מה שקרוי ביידיש: פור שלייפטע קרענק. גוררים מחלה ונידונים להתקפים חדשים כל הזמן. לא חבל לך על הדם? לא חבל לך להילחם 5, 6, 7 פעמים מסביב לאותה ערוגת פרחים? כמה דם שפכנו בסיני, בלבנון... כל פעם כבשנו, נסגנו, כבשנו נסגונו, כי אין הסכם כניעה!

לא, לא כי אין הסכם כניעה. מה הסכם הכניעה של וורסאי תרם לעולם, אם לא את הנאצים?
חזרנו לשם כל פעם כי לא חשבנו על היום שאחרי. יצאנו והשארנו וואקום אחרינו. אם כשהיינו יוצאים ממשלה לבנונית יציבה הייתה מכניסה לדרום לבנון צבא מספיק חזק ע"מ להחזיק בשטח ולמנוע התערבות זרה, לא היינו צריכים לחזור. הסכמים לא שווים את הנייר שעליהם הם נכתבים, אלא אם כן הם מגובים ברצון טוב ויכולת של הצד השני.
וד"א - עד עכשיו שיחקנו יו-יו עם דרום לבנון. אתה מציע לשחק יו-יו עם דמשק. אותך צריך לשאול אם לא חבל לך על הדם. המצב הנוכחי רע, אבל הפתרון שלך רק מחריף את העוצמה.

ציטוט:
אני לא רוצה לסיים את המלחמה?!

אתה מציע לכבוש הלוך ושוב את דמשק "כל פעם שיהיה שם מנהיג שלא מתאים לנו". אז כן, אתה זה שלא רוצה לסיים את המלחמה.
ציטוט:
אתה לא מסיים אותה, כי אתה לא רוצה להכריע אותה, אתה לא רוצה להוכיח לאויב מהם גבולות הכוח שלו. אתה מוכן להקריב מקצת מהעם כל פעם, בשם תקווה לקצת שקט זמני, מבלי להסיר את האיום המשפיל המתמיד במלחמה גדולה... שלפי תפיסתך... תסתיים גם היא בשום דבר...

ההכרעה הצבאית היא רק שלב אחד בדרך. אני שואל את עצמי מה יבוא אחריה. הפעלת כוח היא כלי אחד מסל הכלים המגוון של הדיפלומטיה.
לפי תפיסתי, אם בלבנון יוקם ממשל חזק עם צבא פרופורצינלי לאיום עליה, הם יוכלו לשלוט בדרום לבנון, להיות בעד האזרחים ועדיין לצאת נגד החיזבאללה. הם יתנו לנו שקט כתוצר לוואי לכך שהם יפעלו לטובת האינטרסים שלהם.
אם אני צודק, לא יהיה יותר חיזבאללה וממשלת לבנון תמלא את הוואקום שחסרונו יוצר, כך שלא יקום שם גרוע ממנו. אם אתה צודק אנחנו כל שלוש שנים, במקום לפתוח בחילופי אש עם החיזבאללה, נצא לכבוש שוב את דמשק. אתה רואה הבדל בין שני הפתרונות?

ישן 09-09-2008, 20:35
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

תשובה + התיחסות לדברי גילגמש
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=jsphs7] כל אדם שפוי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666

לא נכון. לפחות ע"פ המפקד הרציני האחרון (הלא רשמי. אסור ע"פ חוק לערוך מפקד רשמי בלבנון) שנערך שם. מעל 60% מהלבנונים הם מוסלמים (יש כאלו שטוענים שכבר 70%), החיזבאללה טוען בתוקף שהשיעים מהווים כבר רוב ומאז שהוושינגטון פוסט ציטט אותו, זה מושמע בכל העולם. ההערכה הרצינית האחרונה שנערכה הייתה בסוף שנות ה-90 והגיעה ל 59% מוסלמים, מהם כמחצית שיעים. סביר להניח שהמספר השתנה מאז, וסביר להניח שלטובת השיעים ע"פ דפוסי הילודה של האוכלוסיה, אבל הם לא הכפילו את מספר הפרטים הבוגרים באוכלוסיה בעשור. זה בלתי אפשרי, אפילו לשפנים.
תראה דמוגרפיה לא משופעת רק מילודה ומיתה אלא גם מהגירה. הנוצרים מארונים עוזבים את לבנון לטובת שאר העולם בצירוף פיריון נמוך ביחס לעדות האחרות - מה שהוביל משך 33 שנים (משנת 75) לירידה באחוזם באוכלוסיה ועם הזמן לירידה בכח הפוליטי שלהם.

וההבדל שאתה מתאר הוא תוצאה ישירה של התערבות חיצונית - סורית, פלשתינית, ישראלית ואירנית.
בגלל זה כתבתי "לבנון ללבנונים".
שמע, אני מסתכל על העניין דרך מה שאני מבין כאינטרס ישראלי. לבנון היא גנרטור של צרות. משנת 1976 אנו עוסקים בטיפול בבעיות שמגיעות לפתחינו. להבנתי, ישראל צריכה להבהיר כי היא לא מוכנה להיות שק החבטות של מאבקים פנימים שלהם ובהקשר של מדיניות החוץ שלהם. אם הלבנונים יתירו למי מתחומם לפגוע בישראל (חטיפות, תלול מסלול, ירי נ"מ,....) מי שעשה זאת ישלם - ולא באופון מידתי. המידתיות בתגובות שלנו שוחקת את היתרון שלנו ומשחקת לידיהם : במצב של מהלומות קלות להם יש כושר עמידה ושליטה האוכלוסיה טובים יותר.חלק מזה נעשה בקיץ 2006 (לדעתי במנון נמוך ובכפפות של משי).

תראה, אני לא מתכוון להציע פתרונות אלא תפיסה: ישראל אינה שק חבטות למאבקים פנימיים.

לגבי גילגמש, אני מסכים עם חלקים מדבריו למעט שאני לא מבקש מלחמה חזיתית בסורים. להבנתי ניתן היה להכות בשיעים שיזמו את המלחמה בקיץ 2006 בצורה קשה יותר מבלי קשר לסורים.

לגבי הסורים, להבנתי יש שם משטר שנשען על כידוני השירותיים החשאיים, ברור כי משטר זה נח לנו ביחס למשטר דתי או משטר המבוסס על הרב הסוני. אבל, בכל התנהלות שלנו מול השלטון העלאווי עלינו להבהיר להם שבכל מלחמה איתנו הם מאבדים את השלטון. האם יעיזו? לדעתי לא, ואם כן יש להוציא את השלטון מידיהם או להביא לכל הפחות לאיום ממשי על שלטונם בדמשק.
אינני רוצה להכנס לפירוט אופרטיבי שאתה מבקש, אי אפשר לתכנן כל דבר, וההתנהלות היא גם פונקציה של המצב, מצב בינלאומי, הצלחה \ כשלון מקומיים, חזיתות נוספות, כמויות נפגעים,....

אל תבקש כפי שאתה מבקש לפתרונות כי המצב יותר מסובך ממחק שחמט בו יש 64 משבצות, כמות הצעדים של כל צד עצומה ונוגעת לאלפי החלטות שמקבלים משני הצדדים בדרגים שונים + החלטות של צדדים שלישים ורביעים.

.
ישן 09-09-2008, 21:28
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "תשובה + התיחסות לדברי גילגמש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
שמע, אני מסתכל על העניין דרך מה שאני מבין כאינטרס ישראלי. לבנון היא גנרטור של צרות. משנת 1976 אנו עוסקים בטיפול בבעיות שמגיעות לפתחינו.

נכון, צרות לנו, לסורים ובעיקר לעצמם.
ד"א- גם בחרת בדיוק את השנה הנכונה, זו בדיוק השנה בה הליגה הערבית הכריזה על מצב חירום בלבנון (עקב התעצומות הכוח הפלסטיני בה וההתעמתות שלהם מול הפלנגות וג'ומייל) והם בחרו את הפתרון הגרוע ביותר האפשרי (בדיעבד) - בקשה מסוריה לשלוח כוחות צבא ע"מ לשמר את הסטאטוס קוו ולמנוע פיגועים נגד הנוצרים.
היסטורית הסורים העבירו רשמית את תמיכתם לאש"ף, וקיבלנו את מלחמת האזרחים הראשונה בלבנון.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
המידתיות בתגובות שלנו שוחקת את היתרון שלנו ומשחקת לידיהם : במצב של מהלומות קלות להם יש כושר עמידה ושליטה האוכלוסיה טובים יותר.חלק מזה נעשה בקיץ 2006 (לדעתי במנון נמוך ובכפפות של משי).

אתה עושה פה טעות קלאסית. אבל זה כנראה בגלל שזה מה שמטפטפים לנו מכל כיוון ואנחנו מדקלמים כמו שטופי-מוח.
אני מחכה שמישהו יקום ויגיד את הדבר הפשוט הבא:
"תגובה מידתית" לא מתורגמת כתגובה יעילה/מוצדקת/נכונה.
מידתי משמעו שהוא עומד במבחן "מידה כנגד מידה" ולאור זאת אמור להיות "לא מופרז".
בשדרות החמאס תוקף אוכלוסיה אזרחית בנשק ארטילרי לא מדוייק.
התגובה המידתית תהיה לתקוף את עזה עם נשק ארטילרי לא מדוייק.
סוללת תומ"תים לדוגמא, ישר ללב עזה.

אז שיגידו תודה יפה על זה שאנחנו לא מידתיים. כי אם היינו מתנהגים כמו החיזבאללה והחמאס, לא היה נשאר אדם חי בעזב או בדרום לבנון.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
להבנתי, ישראל צריכה להבהיר כי היא לא מוכנה להיות שק החבטות של מאבקים פנימים שלהם ובהקשר של מדיניות החוץ שלהם. אם הלבנונים יתירו למי מתחומם לפגוע בישראל (חטיפות, תלול מסלול, ירי נ"מ,....) מי שעשה זאת ישלם - ולא באופון מידתי.
.....
תראה, אני לא מתכוון להציע פתרונות אלא תפיסה: ישראל אינה שק חבטות למאבקים פנימיים.
......
אל תבקש כפי שאתה מבקש לפתרונות כי המצב יותר מסובך ממחק שחמט בו יש 64 משבצות, כמות הצעדים של כל צד עצומה ונוגעת לאלפי החלטות שמקבלים משני הצדדים בדרגים שונים + החלטות של צדדים שלישים ורביעים.

שוב, מסכים איתך שתקיפה של כל מי שמעז לפגוע בנו היא טקטיקה נכונה.
השאלה היא לאיפה אתה רוצה להגיע?
מה היעד שלך?
ואיך אתה מתכוון להשיג אותו?
בצורה מאוד מופשטת, היעד שלי הוא שיפסיקו לפגוע בנו. הדרך שלי לעשות את זה הוא לחזק את ממשלת לבנון מספיק לשלוט בשטח שלה.
זה כל מה שאני רוצה, לא תוכניות קרב. יעד וכיוון כללי אליו.
למעלה פירטתי גם למה זו הדרך שלי, אבל לזה נגיע אח"כ. בוא נתחיל מהעיקר.
השאלה האם יש לך כיוון כזה, או שאתה מסתפק הפלסטר וחושב שזה ימנע את המכה הבאה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
להבנתי ניתן היה להכות בשיעים שיזמו את המלחמה בקיץ 2006 בצורה קשה יותר מבלי קשר לסורים.

מסכים לחלוטין. ניתן היה, ויותר חשוב - צריך היה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
לגבי הסורים, להבנתי יש שם משטר שנשען על כידוני השירותיים החשאיים, ברור כי משטר זה נח לנו ביחס למשטר דתי או משטר המבוסס על הרב הסוני. אבל, בכל התנהלות שלנו מול השלטון העלאווי עלינו להבהיר להם שבכל מלחמה איתנו הם מאבדים את השלטון. האם יעיזו? לדעתי לא, ואם כן יש להוציא את השלטון מידיהם או להביא לכל הפחות לאיום ממשי על שלטונם בדמשק.

להבנתי בדיוק ההבנה הזו הפכה את הגבול רמת הגולן לגבול השקט ביותר שלנו מאז 73'.
אבל היא גם זה שגורמת לסוריה לפנות לאמצעים עקיפים כדוגמת החיזבאללה.

ישן 11-09-2008, 11:02
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

הבהרות
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=jsphs7][color=Blue]..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666

אתה עושה פה טעות קלאסית. אבל זה כנראה בגלל שזה מה שמטפטפים לנו מכל כיוון ואנחנו מדקלמים כמו שטופי-מוח.
אני מחכה שמישהו יקום ויגיד את הדבר הפשוט הבא:
"תגובה מידתית" לא מתורגמת כתגובה יעילה/מוצדקת/נכונה.
מידתי משמעו שהוא עומד במבחן "מידה כנגד מידה" ולאור זאת אמור להיות "לא מופרז".
בשדרות החמאס תוקף אוכלוסיה אזרחית בנשק ארטילרי לא מדוייק.
התגובה המידתית תהיה לתקוף את עזה עם נשק ארטילרי לא מדוייק.
סוללת תומ"תים לדוגמא, ישר ללב עזה.
אז שיגידו תודה יפה על זה שאנחנו לא מידתיים. כי אם היינו מתנהגים כמו החיזבאללה והחמאס, לא היה נשאר אדם חי בעזב או בדרום לבנון.
אתה יודע מה? אפשר לשקול זאת בעקבות התקפה של עשרות רקטות על שדרות ירדו כמה מאות פגזי 155מ"מ אל השכונות בהן חייה ההנהגה החמאסית בלי קשר מאין יצאו הרקטות, אני לא רוצה לרדוף אחרון יורי הרקטות - מרדף בלתי נגמר, אני מציע להחזיר אש באופן לא מידתי על מנת להבהיר להם שנגמר העידן בו ניתן לתקוף את האוכלוסיה בישראל ולצפות רק לגביית מחיר מהיורים או שולחיהם בלבד.
יש פה סיכון, מאות הרוגים לא מצטלמים טוב, הסברה נכונה ולא מגומגמת ואמירה שהחזרנו אש אל מקורות הירי (לא צריך ולא ניתן להוכיח שלא כך הדבר).
יתכן וכזו פעולה תגמור את הירי לנגב המערבי.

שוב, מסכים איתך שתקיפה של כל מי שמעז לפגוע בנו היא טקטיקה נכונה.
השאלה היא לאיפה אתה רוצה להגיע?
מה היעד שלך?
ואיך אתה מתכוון להשיג אותו?
בצורה מאוד מופשטת, היעד שלי הוא שיפסיקו לפגוע בנו. הדרך שלי לעשות את זה הוא לחזק את ממשלת לבנון מספיק לשלוט בשטח שלה.
תקשיב, אנו לא ממנים נשיאים בלבנון, שהלבנונים ידאגו לעצמם, אבל מי שיהיה שם בשלטון שיקח בחשבון שכל הרפתקאה כנגד ישראל תגמר ב- א) הרס בלתי מידתי בלבנון בקרב הקבוצה שמקרבה באה התקיפה, ב) ישראל משחררת שטח עד הליטאני כשהתושבים בבירות.
לכל הרפתקאה יש סכון.

להבנתי בדיוק ההבנה הזו הפכה את הגבול רמת הגולן לגבול השקט ביותר שלנו מאז 73'.
אבל היא גם זה שגורמת לסוריה לפנות לאמצעים עקיפים כדוגמת החיזבאללה.
ע"פ פרסומים זרים מטוסי צה"ל ערכו ביקור לילי בגבול טורקיה-עירק והרסו מבנה הנדסי שנו צפון קוראנים, למה הסורים לא הגיבו? האם כי ראו מולם צבא מצויד ונחוש ברמה"ג? אולי כי הבינו כי התקפה על ישראל תוריד אותם מהשלטון? אולי אם נייצר משוואה דומה בלבנון?
איננו גדולים כמו הטורקים שהיו נכונים להלחם בסורים בגין תמיכה ב- PKK, אם אפשר עדיף לא להלחם בסורים שמונים כ- 17 מליון איש ולכן אני מציע להכות את שולחיהם שוק על ירך לבל יחשבו על להציק לישראל בשנית.
ישן 11-09-2008, 13:11
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "הבהרות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
אתה יודע מה? אפשר לשקול זאת בעקבות התקפה של עשרות רקטות על שדרות ירדו כמה מאות פגזי 155מ"מ אל השכונות בהן חייה ההנהגה החמאסית בלי קשר מאין יצאו הרקטות, אני לא רוצה לרדוף אחרון יורי הרקטות - מרדף בלתי נגמר, אני מציע להחזיר אש באופן לא מידתי על מנת להבהיר להם שנגמר העידן בו ניתן לתקוף את האוכלוסיה בישראל ולצפות רק לגביית מחיר מהיורים או שולחיהם בלבד.
יש פה סיכון, מאות הרוגים לא מצטלמים טוב, הסברה נכונה ולא מגומגמת ואמירה שהחזרנו אש אל מקורות הירי (לא צריך ולא ניתן להוכיח שלא כך הדבר).
יתכן וכזו פעולה תגמור את הירי לנגב המערבי.

כבר עברנו את הדיון על "לכתוש עד עפר" בשרשור הזה.
כולם יודעים כבר מה אני חושב על זה, מה אתה חושב על זה איפה התחלנו ואיפה גמרנו.
אין לי עניין לחזור על אותו וויכוח שנית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
תקשיב, אנו לא ממנים נשיאים בלבנון, שהלבנונים ידאגו לעצמם, אבל מי שיהיה שם בשלטון שיקח בחשבון שכל הרפתקאה כנגד ישראל תגמר ב- א) הרס בלתי מידתי בלבנון בקרב הקבוצה שמקרבה באה התקיפה, ב) ישראל משחררת שטח עד הליטאני כשהתושבים בבירות. לכל הרפתקאה יש סכון.

לא טענתי שאנחנו צריכים למנות נשיאים בלבנון.
חס וחלילה.
טענתי שאנחנו צריכים לסייע לממשלת לבנון, במקרה הספציפי הזה לא לבלום ולתת את ברכתנו לעסקאת רכש המסוקים.
שלטון שיעמוד על כידוני רובינו לא ישרוד - ניסינו את זה פעם. נכשלנו כישלון צרוב.
וד"א - סתם בשביל הסקרנות הכללית, כמה פעמים מאז 48 ממשלת לבנון יזמה "הרפתקאה" כלשהי נגדנו?
ממשלת לבנון היא לא הבעיה שלנו, היא התקווה של לבנון, ולכן, לדעתי, הסוכוי הבי טוב שלנו.
אני לא רוצה נשיא לבנון "מטעם".
אני רוצה נשיא שיעשה שם שקט בגלל שזה האינטרס שלהם למנוע מלחמת אזרחים.
אחד ההבדלים הגדולים בהיסטוריה של המדינות היא שלהם לא הייתה אלטלנה, הם איפשרו קיום מליציות חמושות שלא סרות למרותו של השלטון המרכזי. ולצערנו ולצערם עדיין לא קם שם בן גוריון שיעז, ובטח שלא קם שם בגין שיוציא מעז מתוק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
ע"פ פרסומים זרים מטוסי צה"ל ערכו ביקור לילי בגבול טורקיה-עירק והרסו מבנה הנדסי שנו צפון קוראנים, למה הסורים לא הגיבו? האם כי ראו מולם צבא מצויד ונחוש ברמה"ג? אולי כי הבינו כי התקפה על ישראל תוריד אותם מהשלטון? אולי אם נייצר משוואה דומה בלבנון?

כן, כן וכן. זה בדיוק מה שאמרתי, שההבנה הזו, שאם הם יפתחו במהלך מלחמתי הם לא ישארו בשלטון, היא שגורמת לשקט הזה. הסכמתי איתך על זה בפעם הראשונה, לא שינתי את דעתי מאז.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
איננו גדולים כמו הטורקים שהיו נכונים להלחם בסורים בגין תמיכה ב- PKK, אם אפשר עדיף לא להלחם בסורים שמונים כ- 17 מליון איש ולכן אני מציע להכות את שולחיהם שוק על ירך לבל יחשבו על להציק לישראל בשנית.

מצטער, לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד פה.
אתה מעדיף לא לצאת למלחמה בסורים, אז אתה רוצה להילחם ב"שולחיהם"?
מי לדעתך "שולח" את הסורים?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:04

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר