לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה I'm sure the universe is full of intelligent life. It's just been too intelligent to come here. --- Arthur C. Clarke 16/12/1917 - 19/3/2008 ____________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מדע בדיוני ופנטסיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2008, 00:18
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
בסיסי ופשוט?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי omer.la שמתחילה ב "לדעתי טולקין יצר את העולם..."

חחח, רחוק מהעולם שטולקין יצר.

טולקין הוא המחבר היחידי בהסטוריה שהמציא שפות,ארצות,עמים ומנהגים כחלק בלתי נפרד מסדרת ספריו.

הסילמרליון זה יצירת מופת ואני ממליץ לכם לקרוא בחום,כמו כן את סדרת שר הטבעות וההוביט.

בכל אופן, מה שיפה אצל טולקין זה שהוא מעניק לך את ההרגשה כאילו מדובר בהסטוריה העתיקה של העולם שלנו, או של עולם מקביל.

זה פשוט מדהים, הוא מצליח לשלב מפלצות ובני אדם-אבל עדיין הוא לא חורג מגבול הנורמאליות.

לצערי בסרטים לא רואים את הקסם של טולקין, אבל מי שיקרא הוא יתחבר אליו מיד, נקווה רק שאוליי בעתיד הוליווד תבסס יותר את הסילמרליון וההוביט על הספרים.

חזרה לפורום
ישן 22-02-2008, 21:18
צלמית המשתמש של NateXXX
  משתמש זכר NateXXX NateXXX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שלח הודעה דרך ICQ אל NateXXX
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "בסיסי ופשוט?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי IndigoBlue
חחח, רחוק מהעולם שטולקין יצר.

טולקין הוא המחבר היחידי בהסטוריה שהמציא שפות,ארצות,עמים ומנהגים כחלק בלתי נפרד מסדרת ספריו.

הסילמרליון זה יצירת מופת ואני ממליץ לכם לקרוא בחום,כמו כן את סדרת שר הטבעות וההוביט.

בכל אופן, מה שיפה אצל טולקין זה שהוא מעניק לך את ההרגשה כאילו מדובר בהסטוריה העתיקה של העולם שלנו, או של עולם מקביל.

זה פשוט מדהים, הוא מצליח לשלב מפלצות ובני אדם-אבל עדיין הוא לא חורג מגבול הנורמאליות.

לצערי בסרטים לא רואים את הקסם של טולקין, אבל מי שיקרא הוא יתחבר אליו מיד, נקווה רק שאוליי בעתיד הוליווד תבסס יותר את הסילמרליון וההוביט על הספרים.

אני מסכים עם הקביעה כי הסילמריליון הוא יצירת מופת, אך ישנה טעות בדברייך. טולקין אינו היחיד שהמציא "ארצות, עמים ומנהגים" כחלק אינטגרלי מספריו וסיפוריו (שפות...אולי כן). אני אסביר.
רוברט ארווין הווארד, יוצרם של קונאן הברברי וקאל האטלנטי, כתב מאמר שנשא את השם "העידן ההייבורי" (The Hyborian Age). אותו מאמר בן עשרת-אלפים מילים, מתאר תקופה היסטורית עתיקה שנעלמה מחפירות הארכיאולוגים ומנבירות ההיסטוריונים. בעידן הזה חיו עמים שונים שהינם המקור הגזעי והאתני לכל עמי העולם העתיק המוכר לנו, כך למשל הקלטים באו מהסימרים (עמו של קונאן הברברי), הפיקטים ההיסטורים (עם שישב בסקוטלנד) הגיעו מהפיקטים שתיאר הווארד, המצרים הקדמונים הגיעו מה-Stygians (סטיגיאנים אם לתרגם לעברית) אשר ישבו סביב נהר הסטיקס (Styx, הלוא הוא הנילוס), הנורדים (ויקינגים) הגיעו משני עמים, האזיר וה-וניר, ואילו היהודים והאשורים הגיעו מה-Shemites (שמים) בעיקר. יש לציין שכמעט כל העמים העתיקים הם שילוב של גזע אחד עם גזע אחר או יותר, את אלה הווארד תיאר דרך היסטוריה מלחמתית, קומן של ערים, שיעבוד עבדים - והמאורעות הללו הולידו את מיזוגם הגזעי והאתני של העמים יחדיו.
אך לחלק את העמים עליהם כתב באופן אתנו-גרפי אינו הדבר היחיד שהווארד עשה בכתיבו - הוא תיאר גם מאפיינים פיזיים של כל גזע וגזע, כמו גם תכונות מסויימות בהן עמים מסויימים ניחנים, שבדרך-כלל מופיעות במהלך סיפוריו של קונאן כך שהקוראים כל פעם מגלים עוד מנהגים, שמועות, סיפורים ומסורות שמתקשרות בעמים מסויימים - לדוגמא, אנשי העיר זמורה (זוהי עיר-מדינה שהוקמה ע"י עם אשר מגיע מהגזע ההיבורי) הם אנשים שעוסקים בכישוף ומאגיה, הולכת שולל וכאלה שבדרך-כלל מקושרים בנוכלות וברוע למיניו.
לא די בכל מה שכתב ותיאר הווארד אודות העמים אשר ישבו את הארצות החמות והקרות ב"עידן ההיבורי", הרי שהוא גם תיאר אבולוציה: האזיר, היו קבוצה של קופי-אדם שנדדו ביערות, נדדו צפונה לארצות הקרח ועם הזמן הפכו לבני אנוש, בעלי שיער זהוב ועור לבן.
אדם אשר אוהב היסטוריה עתיקה, אתנולוגיה, אנתרופולוגיה וכמובן פנטזיה שאינה מורכבת או משומשת יתר על מידה (בלי כל מיני גזעים שאינם אנושיים), בהחלט יאהב את הסידור ההיסטורי שיצר הווארד בעידן ההייבורי. אל תטעו, סיפוריו המקוריים של קונאן הברברי רחוקים למדיי עד רחוקים מאוד ממה שמוכר לכולם בתרבות הפופולרית, שמבססת את תפיסתה על קונאן בעיקר על חוברות קומיקס ועל הסרטים שנעשו בשנות ה80.
חזרה לפורום
ישן 17-02-2008, 00:28
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
התחברתי מאוד לעולם של סאלבטורה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי doobel שמתחילה ב "מהו עולם הפנטזיה הטוב ביותר?"

כמובן רק בטרילוגיה של האלף האפל, ולא שאר הזבל שיצא מתחת לידיו.
עולם טעון מאוד רגשית, שמתואר בצורה מאלפת וסוחפת. המעמדות והמאבקים הפוליטיים מתוארים טוב מאוד, וומש נותנים לקורא את ההרגשה כאילו הוא נמצא שם.
לגבי פוליטיקה: בפנטזיה אהבתי את הפוליטיקה בשיר של אש ושיר של קרח (איך שלא קוראים לזה), אבל הספר הכי טוב (בלי שום תחרות, לדעתי) בפוליטיקה (ואחד מהספרים הכי טובים בכלל) הוא חולית. זה לא פנטזיה, אבל הפוליטיקה והעלילה בו כל כך טובים עד שהייתי חייב לציין אותו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 02-03-2008, 00:18
  joshtar joshtar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.04
מהספרים שקראתי- מחזור כישור הזמן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי doobel שמתחילה ב "מהו עולם הפנטזיה הטוב ביותר?"

אני יודע שאנשים לא יסכימו איתי.
אני אישית נורא אוהב....
יש המון ארצות... כל ארץ היא עם אנשים שנראים אחרת ומתנהגים אחרת וחושבים אחרת.
זה מטורף השוני בין כולם. זה לא גזע האנושות. בוך הגזע האנושי יש מורכבות מטורפת.

מלבד זה... כל המציאות של הקסם (שבסדרה נקרא "הכח האחד") שונה משאר עולמות הפנטסיה.

מכיוון שזה לא משו שכל אחד יכול לעשות. ולא כל אחד יכול ללמוד ואין כאן מוכשרות....
קודם כל זה מחולק ל5 כוחות. ואז לגברים ונשים. וכל חצי (זכרי-או נשי)שונה מהאחר. כל אחד חזק מהשני במשו אחר.וזה בלתי אפשרי שגבר ילמד את האשה וההיפך. וחוצמזה נולדים עם היכולת.

זה רק חלק מה"תאוריה" שמסביב לכח.

יש המון "רעיונות" שלא נתקלתי בהם קודם..... כמו משחק פוליטי שנקרא "משחק הבתים".
שבו כל מילה בין אם היא טובה או רעה יכולה להתפרש לכמה צדדים.
ואלו שטובים ב"משחק" יכולים להבחין אצל קבוצות ב"זרמים" בין האנשים. מי נגד מי מי בעד מי מי חזק מי חלש ומי מציג טוב ומי לא וכן הלאה...... ועל ידי זה לפעול בהתאם. לומר להוא ככה ולהיא אחרת ולגרום להם להאמין בזה או במשו אחר.....

כל דמות מרכזית בספר מתוארת בצורה שונה... גם מגוף 3 וגם מגוף 1. והתפיסה שלה של המציאות שונה, בין אם זה בגלל הידיעות שלה ובין אם זה בגלל סוג האדם או מהיכן הגיע או כי הוא גבר/אישה או כי יש לו יכולת כלשהיא ואז הוא מתאר דברים שונה או בגלל המקצוע שלו או השיוך שלו לדבר מסויים וכן הלאה.... תיאור מדהים. כתיבה שמעטים יכולים ליצור.
כל דמות מפותחת בספר ולא שטחית. רוברט ג'ורדן נתן חיים לדמות. אנחנו לא רק רואים את מה שהדמות עוברת. אנחנו מכירים אותה. את הרגשות והמחשבות וכו'.....

איבדתי את חוט המחשבה....
אז זהו.

נ.ב.
קראתי את החלק הראשון של שיר של אש וקרח ופשוט השתעממתי למוות. לדעתי הספר הוא אחד הגרועים..... (אבל זו רק דעתי....)
חזרה לפורום
ישן 10-03-2008, 01:58
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
חולית, fallen dragon

שני עולמות שמאוד התחברתי אליהם. לספר חולית הגעתי דוקא מכיוון המשחק Dune 2, משחק שהצליח לתפוס אותי חזק. העולם שהספר פתח שבה אותי לגמרי, ועד היום נשארה לי שריטה קטנה - בכל פעם שמראים תמונות או סרטים על מדבריות אפריקה ואסיה החוליים, אני מתחיל לחפש פרמנים מסתובבים בין הדיונות...

על fallen dragon המדהים של פיטר המילטון כבר כתבתי כאן פעם. הצורך (הבלתי נשלט?) של הסופר לדקדק בפרטי-פרטים יכול לפעמים להתיש, אבל הוא מזין את הדמיון שלך בהרבה מידע ובהתאם מאפשר לך לבנות בראש תמונה מפורטת של המקומות והאירועים.

חזרה לפורום
ישן 08-09-2008, 16:57
צלמית המשתמש של LetterToElise
  משתמשת נקבה LetterToElise LetterToElise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.07
מעצם היותי חובבת בעלי חיים

הייתי מאוד שמחה לחיות בששת הדוכסויות, ככה בסביבת טירת הצבי.
בחיי, מהספר הראשון של רובין הוב, "שוליית הרוצח", כל הרעיון הזה של בעלי בינה וחיות הקשר שלהם ממש קרץ לי =]

חוץ מזה, עולם הדיסק של טרי פראצ'ט גם מצא חן בעיניי כי הוא הזוי ומשעשע.

שיר של אש ושל קרח היא סדרה מוצלחת מאוד בגלל כל ענייני הפוליטיקה שם.
כבר בספר הראשון היו שם כ"כ הרבה תהפוכות שפשוט נשארתי פעורת פה...

דברי הימים של פרן! של אן מק'קאפרי. אני חושבת שזו הייתה הפנטזיה הראשונה שקראתי.. או לפחות בין הראשונות.
הסיבה ברורה - כמו בעלי הבינה ב"רואים למרחק". בגלל אותו רעיון פחות או יותר.

יש הרבה עולמות טובים. קשה לי לבחור רק אחד מהם =]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.photobucket.com/albums/v310/shir_bm/MyPics/botan4.gif]
תודה פום (:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:57

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר