לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-03-2005, 01:17
  dana_a dana_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.05
בבקשה תעזרו לי תנסו להבין אותי

שלום אני דנה אני עוד מעט בת 16 יש לי בעיה בזה שאני לא עושה מה שהלב שלי אומר לי לעשות אני לא הולכת לפי הרגשות שלי אני מקשיבה למוח לחינוך שקיבלתי אני יודעת שאם אני אלך בעקבות הלב זה יהיה הרבה יותר טוב בישבילי ובשביל הסובבים אותי כתוצאה מזה שאני מקשיבה למוח למרות שאני רוצה ללכת בעקבות הלב אני לא עושה דברים שבאמת אני רוצה לעשות אני לא משוחררת ואני לא זורמת ואלה הדברים שאני רוצה לעשות אני רוצה להיות משוחררת אני רוצה ללכת בעקבות הלב בעקבות הרגשות שלי ואני לא יודע איך אני יכולה להיתגבר על המוח שהוא תמיד מתגבר על הלב כמעט בכל מצב וזה בגלל החינוך המסיבי שקיבלתי מההורים שלי אז בבקשה עם אתם יכולים לעזור לי במשהו קטן לראות דרך שונה איכשהו אז בבקשה תנסו להבין את זה תנסו להבין אותי תגיבו לזה תודה רבה אני אוהבת אתכם .דנה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-03-2005, 02:30
  _ דורון _ _ דורון _ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dana_a שמתחילה ב "בבקשה תעזרו לי תנסו להבין אותי"

שלום דנה
קודם כל תדעי שכבר שנתיים כמעט לא כתבתי בפורום הזה, אבל יש לך אחלה שאלה ואני דיי מתעניין בנושא הזה אז אני חייב לענות לך..
עכשיו תשאלי אותי, השכל אמר לי לענות לך, או הרגש ?
הרגשתי שאני מתחבר לשאלה שלך ומרגיש כמוך ואני צריך לענות לך או שפשוט חשבתי על זה שאני יכול לעזור לך או לשתף אותך ובגלל זה ??

התשובה פשוטה (ובכל זאת מסובכת עד מאוד)

יש לנו רגש ושכל (אם תרצי - מוח ולב), ושניהם עובדים כשאחד מודע לשני והשני מודע לראשון
כל אדם מתחיל - מרגע שנולד - ללמוד, ללמוד את הסביבה, את האווירה, את המותר והאסור, את סגנון החברה, המשפחה, המדינה, העולם, ולאט לאט במשך השנים מתרגל להתנהג בצורה שמתאימה למקום שבה הוא נמצא, בגלל זה תיראי, למשל, ילד בן 5 שיגיד לאורח משהו שרק אבאמא אומרים אחד לשני בלי להבין שעשה משהו רע, אבל ילד בן 15 גם אם ירצה לא יגיד.
בקיצור מה שאני מנסה להגיד, זה שיש רגש (לב) והוא עובד, אבל הוא בוודאי מוגבל ע"י השכל וטוב שכך.
ברור שהאדם כדי שירגיש גם טוב עם עצמו, בנוסף ללהרגיש טוב עם החברה, חייב גם להתאים את עצמו לעצמו ולא רק לסביבה, ולכן הוא מצפה מעצמו שיעשה מה שהרגש שלו אומר לו, אבל עדיין הוא יודע שצריך להישאר במסגרת האפשר שהחברה מציעה לו, כי כמובן שאנשים לא ילכו לפי הרגש שלהם (בדר"כ) בדברים יותר מדי מוגזמים נגד החברה (לאנוס למשל).

את מן הסתם טוענת, שאצלך ההגזמה היא לכיוון השכל, ושאת המחויבות לעצמך את לא ממלא,
א) אני מאמין שאת לא מספיק אובייקטיבית כדי להגיד את זה, כי יכול להיות דבר שפתאום נורא חשוב לך לעצמך שאת לא עושה בגלל השכל ואז נדמה לך שאת מגזימה עם השכל למרות שעשית כבר הרבה בשביל עצמך
ב) אני לא חושב שזה כזה דבר רע, השכל (מן הסתם) יותר חכם מן הרגש, והוא מביא לתוצאות טובות יותר, הוא עושה שיקולים של תוצאות מאוחרות יותר, של הפסד מול רווח וכו' שלפעמים את יכולה ללכת אחרי הרגש ולהפסיד המון בשביל משהו ריגעי

עכשיו אם נעזוב את הפילוספיה שזה מאוד נחמד (אבל לא תמיד עובד)
את מן סתם צריכה להפסיק לחשוב לפני כל דבר שאת עושה...
יש לי חבר, שממש לא חושב לפני שעושה דברים, הוא, נקרא לזה ככה, הקצין לכיוון השני של הרגש, ז"א הוא עושה ככה מה שבא בלי לחשוב יותר מדי מה יהיה, אבל לא תמיד הוא מרוויח מזה, ואני חושב שזה ברור למה

סה"כ צריך לדעת ללכת על האמצע, לדעת מתי לחשוב הרבה לפני משהו (אם ללמוד למבחן או לראות סרט) ולפעמים צריך לא לחשוב כמעט (מה לקחת לטיול ומה אני אצטרך.. יאאלה תזרום...)

רק שלא תתחילי לחשוב עכשיו מתי כן לחשוב ומתי לא לחשוב

סה"כ אני מאמין שעדיף הקיצוניות של השכל על פני הרגש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר