לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2011, 17:51
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
לא נראה לי שזה יעצר שם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי simson671 שמתחילה ב "האיראנים מאיימים לסגור את ההורמוז במידה ויטילו עליהם סנקציות"

מצר הורמוז הוא בעל חשיבות לכל העולם,ע"פ וויקיפדיה עובר דרכו 20%-40% מהספקת הנפט העולמית(!!!)כלומר פגיעה חמורה בכלכלת העולם ופגיעה אנושה בכלכלות של מדינות המפרץ אשר תלויות בנפט,במקרה הטוב זה יגרום ללחץ כבד על האיראנים שיכלול איומים גרועים בהרבה ממה שהכרנו עד היום שיגרום בסופו של דבר לאיראנים להתיר את המעבר במצר או במקרה הפחות טוב(או יותר טוב תלוי מה עמדתכם לגבי איראן) סידרת התנגשויות בין ספינות מרחבי העולם ובראשם הצי האמריקאי תוביל לעימות נרחב בין האיראנים וקואלצייה שיתחיל סביב המצר ומהר מאוד יכלול גם את איום הגרעין ואיום הטילים האיראני,אבל כל זה לא יקרה לאיראנים פשוט אין בייצים לעשות צעד שיהרוס את היחסים שלהם עם כל השכנים שלהם ויכל להוביל למלחמה מול האמריקאים בשיתוף עם מדינות מכל העולם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2011, 21:05
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
מישהו רוצה לפתוח ליין הימורים כמה זמן ייקח לאמריקנים לחסל את הצי האיראני?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי simson671 שמתחילה ב "האיראנים מאיימים לסגור את ההורמוז במידה ויטילו עליהם סנקציות"

לפעמים כשאני שומע את סוג הידיעות האלו - אני סבור שאני חולם. שהמציאות מתעתעת.
הייתכן כי האיראנים נפלו קורבן לרטוריקה שלהם עצמם, ומנפחים לעצמם את הראש במין תהליך משוב חיובי ?
בהתחשב בזהות המאיימים מדי פעם - נראה לי שהם עוברים תהליך לא בריא של שיכרון כוח.
יושבים להם האמריקנים עם צי אדיר, חמקנים, צוללות וכל טוב התע"ש שלהם.
יושבים ומחכים לעילה טובה למלחמה.
והאיראנים, במקום לעשות קולות של שטיח פרסי - מרימים להם להנחתה.

מילא לאיים על ישראל.
אבל לאיים על מעצמת על עם עודפים אדירים בטילים שעוד מעט פגי תוקף?
מעצמה שצריכה להצדיק מתישהו את הפיתוח של B2B למשל?

ואני גם שואל את עצמי מה קרה לתחכום האיראני המפורסם במו"מ.
מה קרה לאמני האישקוקי.
מה קרה לאלופי הזיכרון ההיסטורי. הכיצד הם לא זוכרים את את גורלו של סדאם ועיראק?
הלא על הרבה הרבה פחות מחסימת הורמוז - סדאם וצבאו הושמדו - פעמיים תוך קצת יותר מ-10 שנים.
האם למישהו נדמה שם שהם באמת יכולים לשחק משחקי מלחמה בהורמוז?
שהאמריקנים ייתנו להם לאיים בצורה כלשהי על זרימת הנפט?

אם זה ל"פ איראני - הרי שהוא כושל מאד ומשיג בדיוק את ההיפך.

לעתיד פתרונים. כי לי אין.
ישן 30-12-2011, 10:38
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "האיום של סגירת המצרים נועד להרתיע מפני סנקציות נוספת של ארה"ב!"

האיום של האיראנים הוא איום ריקא... אתה חושב שהם "יבינו את הרמז" בגלל שארה"ב תשלח עוד נומ"ט על קבוצת הקרב שלה? אתה חושב שהם מפגינים חוסר פחד?

אנסה להסביר זאת במטאפורה - האם שמת לב פעם לכך שכלבים קטנים נוטים לנבוח הרבה יותר מאשר כלבים גדולים? יודע למה זה? כי כלב גדול לא צריך לנבוח. הוא יודע שהוא יכול לכסח אותך, אתה גם יודע זאת, ומשם מגיע הכבוד ההדדי. לכוח אחד של השני. כלבים קטנים לעומת זאת....

ומה אני מנסה להגיד? אם איראן לא הייתה כל כך מפוחדת, היא לא הייתה נובחת כל כך הרבה... ותשים לב שכל מה שהיא עושה בשנים האחרונות זה לנבוח. לא ראינו אותה מעיזה לנקוף אצבע בפעולה ישירה נגד ארה"ב או אפילו נגד ישראל...

ומעבר לזה, סגירת מיצרי הורמוז מאיימת, קודם כל, על איראן. אם איראן תסגור את מיצרי הורמוז, זה אומר שהיא מפסיקה לייצא את הנפט שלה ומכאן הדרך עד להתמוטטות כלכלית מוחלטת תהיה דרך בת חודש במקרה הכי טוב. גם איראן יודעת זאת ומסיבה זו האיום הוא איום ריקא עוד לפני שלקחנו בחשבון את תגובות העולם המערבי התלוי כל כך בנפט של חצי האי ערב לסגירת המיצרים.

ישן 30-12-2011, 11:26
  AL KAPON AL KAPON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "האיום של האיראנים הוא איום..."

מסכים עם כל מילה שלך, במיוחד האהבתי את המשל על הכלבים, אני גם משתמש בו לפעמים.

בכל מקרה, מכיוון שידוע שבעבר כן קמו מדינות סוררות לקרוא תיגר על השליטה האמרקאית באזור, השאלה היא: האם האירנים באמת מבנים זאת?

הרי גם סאדם לא רצה אימות עם ארצות הברית {ב91} אבל הוא לקח הימור, די כושל אבל הוא עדין לקח אותו.
מה יקרה אם האירנים שכל היום מפמפמים להם למוח שהם הכי טוב ויש להם את הטנק,צוללת,מטוס וכו הכי טובים בעולם לא יקבלו שיכרון כוח {דימיוני} ויעשו מעשה שלא יעשה מבחינת ארצות הברית.
וכל זאת מתוך מחשבה שארצות הברית לא תעשה דבר, או תעשה מאט.

האם האירנים יכולים בתאוריה לסגור את המיצרים בעזרת טילים מיבשה וכמה ספינות/סירות חד פעמיות, לפרק זמן של כמה ימים. רק כדי לגרום לחברות הביטוח בעולם להפסיק לבטח את האוניות שיצאות משם. ואז סביר להניח שבעלי האוניות יעדיפו לחכות להרגעת המצב, ולא להפליג שם.
בזמן ההמתנה הזו התקשורת המערבית תיצור היסטריה ומחיר חבית נפט תינסוק ל180-200 דולר והכלכלה העולמית תפגע בחוזקה. ותוך פרק זמן קצר, ומחיר נמוך האירנים הישיגו את שלהם.

ישן 30-12-2011, 11:51
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "מסכים עם כל מילה שלך, במיוחד..."

אני חושב שהאיראנים לא מטומטמים וזו דווקא הסיבה שהם נובחים - הם לא רוצים למצוא את עצמם בעימות עם ארה"ב. ב90, לפני הפלישה לכוויית סאדאם שמע מה שהתאים לו מהשגרירה האמריקאית לעיראק, אפריל גלספי. הוא לא חשב שהוא לוקח היומר כיוון שהאופן שבו פירש את דבריה היה האופן שהיה נוח לו... כשארה"ב הציבה את האולטימטום לעיראק סאדאם כבר היה גבוה מהעץ (זה לכל מי שטוען שהוא לא היה קוף) ולא יכול היה לרדת....

האיראנים לא ירוויחו שום דבר מעלייה פתאומית של מחירי הנפט בגלל פעולה שלהם כיוון שהלקוחות שלהם - סין, בעיקר - לא יהיו מוכנים לשלם להם יותר ממה שהם כבר משלמים להם ואין להם נפט נוסף להציע לאירופה או ארה"ב. לזה תוסיף תגובה פאניקיסטית של ארה"ב שתהיה מחוייבת, למען שלום כלכלתה, להבטיח את השיט בהורמוז על ידי מבצע נגד האיראנים ותוסיף את זה שהסיפור הזה יכול לדחוף את כלכלת אירופה הלא יציבה גם כך אל מעבר לסף התהום...

כל זמן שאינם דחוקים לפינה האיראנים ינסו מאוד להיראות מרשימים (בעיקר עבור צרכים פנימיים ועבור העולם הערבי) ולהימנע מעימות עם המערב....

ואגב העולם הערבי - זו, לדעתי האישית, היא המטרה האמיתית. המסר הוא לנסיכויות המפרץ ולסעודיה. "אנחנו הולכים להיות הבוסים פה באיזור". אם לאיראנים תהיה מטרייה גרעינית להרתיע (או להגביל) באמצעותה תגובה מערבית לפלישה לדרום עיראק והתקדמות לכיוון סעודיה, סביר להניח שנראה מלחמה פאן-איסלאמית רצינית למדי (ולדעתי מסיבה זו אנחנו שומעים על הסעודים שקופצים על הגדלת הצבא כאילו אין מחר).

ישן 30-12-2011, 11:37
  MK82 MK82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "האיום של האיראנים הוא איום..."

תשמע אני מכיר גם כמה כלבים קטנים שנובחים אבל גם נושכים כמו שצריך ...
נכון שעל פניו נראה שהפה שלהם רושם צ'קים שהגוף שלהם לא יכל לפרוע

אבל סיכמנו כבר שהאירנים לא מטומטמים , ולא הגיוני שהם יוכלו באמת להציב התגר צבאי בפני ארה"ב .
אז למה הם לא מספספים כל הזדמנות להביא על עצמם מתקפה המריקאית ???
הרי אים אחמדינג'ד היה ממתן בשנים האחרונות את האמירות שלו נגד ישראל והיה מציג
את עצמו כמי שמחפש רק שקט ובטחון לאזור, היה קשה מאוד לישראל לגייס את העולם נגדו.
אבל האיומים שהוא מפיץ חדשות לבקרים וההצגה שהם מעלים במפרץ הפרסי כל כמה חודשים
ממש מזמינה התקפה שתהיה מוסכמת על כל העולם.

ועוד משהו, הצי השישי לא מסתכם בנומ"ט אחת וקבוצת הקרב שלה. יש מסר ברור בהעברת
צי מאזור לאזור ובמיוחד צי חזק כזה.
נראה לי שארה"ב יכל גם לנצל את העניין כדי לשלוח לשם את הצי כהכנה והצבת הכלים שלהם
כדי להציג בפני האירנים עוד מנוף לחץ .
ישן 30-12-2011, 12:08
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "תשמע אני מכיר גם כמה כלבים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MK82
אבל סיכמנו כבר שהאירנים לא מטומטמים , ולא הגיוני שהם יוכלו באמת להציב התגר צבאי בפני ארה"ב .
אז למה הם לא מספספים כל הזדמנות להביא על עצמם מתקפה המריקאית ???

דומני שהדרך הנכונה לענות על זה תהיה לחזור אל הכלבים. אשתי שתחיה עבדה בעבר כמאלפת כלבים. פעם אחת מתקשרת אליה גברת בת כ35, על סף דמעות. יש לה שלושה כלבים, היא מספרת, ואחד מהם הפך להיות רודני עד אין קץ... ועתה כשילדתה הראשונה התחילה לישון במיטה משלה ולא במיטת תינוקות, הכלב מנסה לחטוף לה את המיטה. הוא מתעלם מאזהרות וכשמנסים להוריד אותו בכוח, הוא חושף שיניים ומאיים לנשוך. אשתי אמרה לה, "תביאי אותו אלי". הכלב הגיע אלינו הבית, וכמעט מיד קפץ אל הכרית של הכלב שלנו ותבע אותה כשלו. אשתי הורתה לו לרדת והוא התעלם. היא עשתה צעד אחד והוא חשף שיניים ונהם. הוא המשיך לנהום ולאיים עם כל צעד... ואז היא תפסה אותו בצוואר, אילצה אותו להשתטח על הגב (במצב של כניעה) והחזיקה אותו ככה עד שעבר ממצב של כניעה להתנהגות של כניעה... לקח לאשתי שבוע בסך הכל לעשות ממנו כלב ממושמע

למה כל הסיפור הזה מחוץ לפורום בעלי חיים? במובן מסויים האיראנים מתנהגים אותו הדבר. הם חושפים שיניים ונוהמים - דוגרי, על הסעודים והמפרציות זה תמיד עבד... אבל ארה"ב איננה הסעודים והמפרציות וייתכן מאוד שהאיראנים לא ממש מפנימים את זה... ולכן מה שקורה זה שבניסיון להימנע מעימות (אחרי הכל, לנהום ולחשוף שיניים תמיד הפחיד את הבעלים ואת הכלבים האחרים של המשפחה) הכלב (המטאפורי) בעצם מאלץ את המאלפת (המטאפורית) להגיע לעימות

ישן 30-12-2011, 17:04
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "אני באמת מקווה שאירנים חושבים..."

נ.ב למישהו יש יותר מידע על הכוח שמרכיב את הצי החמישי (המקל של אובמה במקרה הזה).
הכוח שמרכיב את הצי החמישי יכול להשתנות בהתאם לאקטואליה.

הצי האמריקאי חילק את העולם למספר אזורי אחריות גיאוגרפיים או באנגלית AOR שזה ר"ת של Area Of Responsibility
לכל אזור כזה מונה פיקוד סטטי (חטמ"ר או אוגמ"ר אלה דוגמאות לרעיון הזה), הכוחות הפעילים בתוך כל אזור כזה משתנים על פי צרכי הצי (סבב בין הכוחות, תרגילים, אימונים, פעילות מבצעית וכו') והצרכים המדיניים של ארה"ב (מתיחות, צורך לקדם אג'נדה וכד').

אז זה שעכשיו יש לצי החמישי את כוח המשימה של הסטניס לא אומר כלום כי מחר הג'ורג' וושינגטון לדוגמה שנימצאת ביפן יכולה לקבל הוראה להצטרף לצי החמישי

עוד דבר, כשאתה אומר "כוח" למה אתה מתכוון?
כמות כלים?
כוח הרתעה?
כוח אש?

כי הכוח הוא תמיד פונקציה של משימה, איזה כוח מתאים לאיזה משימה?
כי הרי מבחינת כוח אש, צוללת אחת בלבד יכולה למחוק את איראן מהמפה, אבל זו לא המשימה....

שים לב שמבחינת גודל האזור של הצי החמישי הכי קטן, זה רק מראה כמה הוא חשוב
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 30-12-2011 בשעה 17:33.
ישן 31-12-2011, 07:58
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "אני כמובן מתכוון לספינות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MK82
אני כמובן מתכוון לספינות שמרכיבות את הצי.
מתאר לעצמי שיש להם לפחות נומ"ט אחת וכמה סיירות וצוללות.

הדבר המצער שיכל להתפתח זה שבאיזה מצב של עימות בהפתעה
הצי החמישי ימצא את עצמו בנחיתות מספרית מול התקפה אירנית
מה שיכל להוביל לפגיעה משמעותית בכלים של הצי.

לפי מה את קובע שנחיתות מספרית היא הגורם לכישלון? אתה הרי לא מכיר את נהלי הקרב של הצי, את המערכות, את הרכב הכלים, את האמל"ח שלהם ואת האלמנטים הנוספים בזירה כמו יח' חיהא"א בכווית.

נכון שהצי האיראני הוא גורם שאין לבטל אותו, אבל העימות הוא לא אחד על אחד, זה הרבה יותר מורכב.
גם מקרים של פעולות פתע (התקפות נחילי "נערי אבא עבדללה", צוללות הננס, מיקוש המיצרים, התקפת טילי ים-ים/אוויר-ים/חוף-ים וכד') נילקחים בחשבון והכוחות האמריקאים באזור יודעים להיערך בהתאם.

אגב, עימות כזה בשנים 1987-88כבר היה, הצי האמריקאי ליווה מיכליות נפט של כווית (מבצע Earnest Will) במיצרים לאחר שהאיראנים מיקשו אותם (מיכלית כוויתית ניפגעה ממוקש) וגם תקפו מיכליות של כווית וליבריה.
האמריקאים הגיבו במספר מבצעים (Prime Chance, Nimble Archer, Praying Mantis) שגרמו לאיראנים נזק רב (אשכול בנושא).
האמריקאים יצאו בנזק קל (פריגטה שניפגעה ממוקש ומסוק שהתרסק) על אף ירי של האיראנים שכלל טילים והתקפות סירות מירוץ.
במבט היסטורי האמריקאים לא הפעילו את כל העוצמה שלהם באזור ועדיין בימ"ש בינלאומי קבע שהתגובה שלהם היתה מוגזמת.

מאז הצי האמריקאי השתכלל, לא בטוח שאפשר להגיד את זה גם על הצי האיראני (אם כן זה ממש לא באותו יחס).

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 31-12-2011 בשעה 08:27.
ישן 31-12-2011, 15:35
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
ארה"ב מגדילה את מעורבותה בקרן אפריקה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[b]נ.ב למישהו יש יותר מידע על..."

ארה"ב מגדילה לאחרונה את מעורבותה בקרן אפריקה, חיל ההנדסה של הצי האמריקאי ה-Seabees, שקנו את המוניטין שלהם במלחמה עם יפן, יתחיל בקרוב לבנות מסלולי המראה ארוכים, שיאפשרו קליטת מטוסי קרב גדולים ומטוסי מטען, באחד מבסיסי ח"א של קנייה. אם כי אין פרטים על פרוייקט זה, אחד מאנשי ה-Seabees ציין שזה הפרוייקט הגדול ביותר שהם מבצעים מזה שנים רבות, ולצורך זה הם מביאים איתם מערכות לעירבוב אספלט. וזה מה שציין אחד ממפקדי כח זה:

“If you’re going to buy [only] 500 tons of asphalt you’re not going to batch 500 tons of asphalt, it’s cheaper to just buy 500 tons of asphalt and then just pave it” rather than making your own, added Cdr. Scott Raymond, the unit’s CO. “This is the first time in a while, that there’s been a project” big enough to warrant bringing this type of heavy equipment along.

הפרוייקט הזה מגיע כהמשך לידיעות שארה"ב מפעילה כטב"מים מבסיס בדרום אתיופיה, וכ-100 חיילי ארה"ב נמצאים באיזור זה במטרה לעזור לארצות כמו אוגנדה, קנייה, דרום סודן ועוד מדינות במרכז אפריקה, להילחם בכוחות מורדים בארצות אלו.

The Seabees couldn’t say who will be using the new airfield, however, the mission comes on the heels of news that the U.S. Air Force is flying drones out of a new base in Southeast Ethiopia and that 100 or so “combat equipped” U.S. troops are operating in the region to help local governments hunt down the leaders of the Lord’s Resistance Army — a terrorist group that has ravaged the countryside of Uganda, Kenya, South Sudan and other central African nations

קישור:
http://defensetech.org/2011/12/28/s...unway-in-kenya/

נערך לאחרונה ע"י AJ-47 בתאריך 31-12-2011 בשעה 15:38.
ישן 30-12-2011, 19:14
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "ידידי לא שאני חלילה מזלזל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AL KAPON
ידידי לא שאני חלילה מזלזל בידע שלך, אבל כמה מלחמות התחילו מניצוץ קטן באוירה מלאה באדי דלק.
האוויר במפרץ הפרסי מלא מאוד באדי דלק, עכשיו צריך רק את המטומטם שידליק אותו.
להזכירך מלחמות העולם הראשונה פרצה מכדור אחד שירה מתנקש.
אותו כדור התגלגל כמו כדור שלג שעלה בחייהם של מיליונים.
אני מסכים איתך באיך שאימות בין ארצות הברית לאירן יגמר,{לרעת האירנים}.
אבל לצערי לא אני ולא אתה יודעים איך,מתי,ולמה זה יתחיל.

ראשית כל, אל תדאג לגבי אי הסכמה איתי. אינני מומחה ואינני מתיימר גם להיות מומחה והסיבה העיקרית שאני פה בפורום היא כי כאן אני לומד, מחכים ולומד עוד ייתכן שאני טועה וזה בסדר גמור לחשוב כך

שנית, אני לא אומר שמלחמה פה לא תפרוץ. להיפך, עד כמה שאני יכול לומר, האיזור במפורש במגמת התחממות וכולנו יודעים מה קורה לאיזור רווי נפט כשהוא מתחמם. על כך אנחנו מסכימים לגמרי. מעניין אגב, שהזכרת את מלחמת העולם הראשונה - מלחמה שפרצה למרות שאף צד לא באמת רצה בה. דומני שמה שקורה פה דומה מבחינה זו - כיוון שעד כמה שאני יכול לקבוע איראן לא מחפשת עימות (היא חושפת שיניים כדי להרתיע ולמנוע איום) וארה"ב צריכה עכשיו עימות כאן בערך כמו שהיא צריכה התפרצות של מחלת מין נישאת באוויר. אני מנסה בעיקר לפרש את המהלכים האיראניים (ומסייג שוב שאינני מומחה) כפי שאני מבין אותם

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:17

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר