לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-09-2008, 18:34
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
מידע מסע בעקבות אשכול המלצות - חלק ה' - Avatar

אהלן חברה,
לא היה לי הרה זמן לכתוב (בעצם בכלל לא) בגלל שנאי לומד קשה+צבא, אבל החלטתי שפעם ביוצא לי ואם כבר אז כבר אז להלן סיקור קצר וביקורת על הסרה Avatar אשר הייתה מיוחדת - לטוב ולרע.

להלן פרטים על הסדרה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.me-anime.com/histories/images/avatar.JPG]

שם הסדרה: Avatar - The last airbender
מספר פרקים: 61
אורך פרק: 21 דק'
ג'אנר: ילדים, "מסע"
שפה: אנגלית
תיאור העלילה בקצרה:
בעולם, שונה משלנו חיים אנשים אשר מסוגלים לשלוט בכוחות הטבע, בעולם זה ישנם 4 "ארצות"- אש, מים, אדמה ורוח. כאשר ארץ האש פלשה לשאר המדינות האחרות - ולוחמיה שרפו והרסו הכל, האוואטר - היחיד אשר יכול לשלוט בכל היסודות ונדון להציל את העולם ולשמור על שיווי המשקל נעלם - ל100 שנה - עד שמוצאים אותו בתוך קרחון ועכשיו, עליו להלשים את החסר.

סיקור:
תראו, אוואטר זו אחת מהסדרות אשר אנשים רבים מדברים עליה - לא רק על הסרט שלה שאמרו להיות חוויתי ובטכנולוגיה עתידנית כפי שלא נראתה עד כה - אבל בעיקר על הסדרה, הרבה רעש ופוסטים אשר לא ראיתי מאז Deathnote והחלטתי - הגיע הזמן לראות - כי גם סדרות ילדים לפעמים הן מצויינות.

אז כן, אוואטר סדרה טובה , טובה מאד לטעמי, היא נותנת כל מה שהייתי מצפה מסדרת ילדים - סיפור עלילה מעניין (ובכל זאת סדרת ילדים משמע סיפור עלילה מעט צפוי) רגעים מצחיקים (ביחוד של טאף הסרקסטית) מסר עמוק, ואנימציה נחמדה.

ולמרות כל אלו, לכל סכין יש שני צדדים - ולא הבנתי בדיוק מה ההתלהבות חסרת הפשרות הללו - מדובר בכל זאת בסדרת ילדים לא מוצלחת מדי, עם רעיון חביב ולא יותר מדי מאחוריו - אשר מכילה ב61 פרקים לא מעט עלילה - אבל גם לא מעט פילרים. אז אני למרות הכל, ולמרות הסטנדרטים הגבוהים - אנסה להיות אובייקטיבי.

מבחינת האנימציה כל הכבוד, סדרות ילדים שמצויירות בסגנון אנימה ספק אמריקאית ספק יפנית לרוב לא מוצאות את עצמן בכלל ברשימת הצפייה שלי, ומדובר במקרה זה באנימה שמצויירת לא רע - ובעיקר בגלל הזרימה היפה של הדמויות והאנימציה - במיוחד של הbending ( שליטה במים ורוח למשל) אשר נעשה מאד יפה וכל יסוד אכן מקבל את האופי שלו מהתנועות שנעשות ובמיעוחד מהאנימציה הזורמת שמלווה אותו. מעבר לכך הציור אינו מיוחד ביותר.

גם מבחינת המוזיקה אין הפתעות מיוחדות - ומדובר בסדרה שנראה שבמכוון לא טרחה לשלב מוזיקה רבה בפס הקול שלה -מעט המוזיקה נבלעה ברקע (היות ויש הרבה מאד דיבורים), ומאד רפטטיבית - אין שיר פתיחה - ונעימת הסיום לא מאד מיוחדת - ובסופו של דבר סדרה חסרת מוזיקה - אבל את האמת, גם אחרי 61 פרקים לא הרגיש לי נחוץ לשמוע מוזיקה. הקולות לעומת זאת, להבדיל מקולות יפנים אשר לפעמים חוזרים על עצמם ויכולים לשגע אותך - ולהבדיל מדיבוב - אשר לרוב נעשה רע מאד, היו טובים מאד באנגלית ולכל אחד הותאם קול מאד ייחודי שמאד התאים על רעיון הדמות (מהקול המאד ילדותי של האוואטר ולקול האימהי של קטארה)

ומבחינת העלילה מדובר בעלייה רצינית. מה שמושך בסדרה הנה העלילה המורכבת (עבור ילדים לפחות אשר אינם לחלוטין משערים את כל הTwists and turns), מותחת (אותה הערה) ובעיקר שמתרחשת בעולם מאד קסום עם דמויות שמאד קל להזדהות איתן - כאשר כל אחת ניחנת בתכונות רחבות מאד, והאמת לומדים להכיר כל אחת על גבי פרקים רבים בכל הסדרה.

סה"כ נהינתי, כן, היה נחמד לראות סדרה אשר לא בהכרח מסתכלת על נבחי האנושות ומעבירה את הזמן בצורה נאותה , האנגלית שבהתחלה הרתיעה אותי הפכה לדבר נחמד ולא שגרתי ונהיניתי מהסדרה, אם הייתי בא עם צפיות יותר נמוכות גם לא הייתי מתאכזב - אבל היות וכל כך הרבה אנשים שמו את עינם עליה - באתי עם סטנדרטים גבוהים מדי, ובדיעבד אני חושב שישנן סדרות בג'אנר הזה (ג'אנר הסוף ידוע איך העלילה) שסיפקו לי הנאה גדולה יותר (למשל Angelic Layer).

אז לסיכום הנה הציונים שלי לסדרה:
עלילה: 9
קול: 6\10 (6 אם אתם חושבים שבסדרה צריך להיות פסקול, 10 אם קולות דמויות טובים זה חלומכם).
אנימציה: 8
סה"כ (לא ממוצע): 8

61 פרקים, זה לא מעט בשביל 8, איש איש באמונתו שלו אני מאמין ש61 פרקים יכלו להכיל 3 סדרות של 10 - אבל אין בי חרטות.

שיהיה המשך מסע נעים,
ארז.

חזרה לפורום
ישן 11-09-2008, 18:45
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
ברוך השב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Solid_Dragon שמתחילה ב "מסע בעקבות אשכול המלצות - חלק ה' - Avatar"

דיון מעניין כרגיל. מחכה כבר להמשך הפרטים על המסע.
לגבי אווטאר: בתור סדרת ילדים זו בהחלט סדרה טובה, ועצם העובדה שהיא הצליחה לעניין גם קהל צופים מבוגר יותר מעיד על רמתה.
מצד שני, בלי ספק העלילה מלאה בחורים ובפילרים מעצבנים במיוחד, והסוף של הסדרה היה מזעזע. הסוף זו נקודה חלשה במיוחד, כי ראו בבירור שהוא נעשה בחיפזון (אם למשל בפרק על הרוצח של אמא של קטארה, בו כל חלק נמשך שתי שניות ובסופו של דבר לא קרה שום דבר שמשמעותי לעלילה, או הסוף עצמו- איך אנג פתח בחזרה את הצ'אקרות שלו? מהמכה הזו בסלע? מהצב (שלא ברור בדיוק מה הוא עשה)? בשביל מה אנג היה צריך ללמוד את האלמנטים אם הוא ניצח את הפיירלורד כשהוא במצב האווטאר- כשהוא כבר יודע את כל האלמנטים? ולמה, לכל הרוחות, טאף לא קיבלה יותר זמן מסך?)
וכמובן ההיפיות הרגילה (שמופיעה תדיר גם באנימה) של "אני לא הורג אף אחד, ואפילו כשאני נלחם מול רוצח חסר מעצורים אני מראש אומר שאני לא מתכוון להרוג אותו בלה בלה בלה".
הדבר המעניין היחיד הוא שאנג לקח מאוזאי את הכשפות שלו.
בקיצור, יחסית למטרות אותן ניסתה הסדרה להשיג: סדרת ילדים-נוער מצליחה היא בהחלט עומדת בציפיות, ויותר מכך: כמה פעמים יצא לכם לראות סדרת ילדים אמריקאית שזוכה להכרה עולמית?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 11-09-2008, 19:51
צלמית המשתמש של kino18
  משתמשת נקבה kino18 kino18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.05
שלח הודעה דרך MSN אל kino18
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "ברוך השב"

איי.. אתה קשה מדי עם הסדרה הזו..
נכון, הסוף היה אחת האכזבות הקשות, בעיקר בגלל שכל כך הרבה דברים
נשארו פתוחים (אמא של זוקו למשל) וכ"כ הרבה דברים לא קיבלו את
תשומת הלב הראויה (למשל כשפות דם, שהשימוש היחיד בה היה לשבריר שניה..)
אבל למרות כל זה זו הייתה סדרה טובה!!
האנימציה החלקה.. השימוש באלמנטים ובחלקים מתורת הזן דרך תנועות לחימה.. הסרקזם.. ()

הבעיה של הסדרה היא שהסוף היה ידוע מראש, ואת זה לא יכלו לשנות למרות שקהל המעריצים
כבר מזמן הפך את הסדרה למשהו אחר.
מההתחלה הסדרה תפסה תאוצה ובעזרת הקהל הפכה למשהו טוב בהרבה ממה שכיוונה אליו אבל..
הסוף. אי אפשר לשנות את ההפי אנדינג הזה, ולא חשוב כמה הסדרה תפסה עומק במהלך השידור..
היוצרים אפילו ניסו להראות את זה בפרק גאוני למדי שנראה כמו פילר-
פרק 17 (נראה לי), בעונה השלישית עם המחזה על האי.
בעצם מראה את העולם שיצרו המעריצים, את כל הזוגות הפיקטיבים, הטבע המוקצן של הדמויות וכד'
ובסופו של דבר גם אומר- זה הצגה!
הסוף היה ידוע, נכון, אבל האמצע היה מצויין ואתה לא יכול להגיד אחרת P:

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:09

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר