לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-09-2008, 18:38
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "אני לא חושב כך לאנס, ואומר לך..."

שמע אני לא מאמין במקריות ובתקלות תמימות, במיוחד כשזה נוגע לטכנולוגיה שתאגידים מאמצים,
בעיקר כי אני יודע מי עומד מאחורי התאגידים האלה, ואני יודע שכל הקונצפט של ה RFID מלבד להפוך אותנו לבקר אנושי,
זה גם בכדי לייצר התניה פבלונית ברורה, להרגיל אותנו לרעיון שהפרטיות שלנו היא חסרת כל ערך,
ולכן אנו מוצפים במקרי גניבת זהויות (שלא מטופלות כראוי מתוך בחירה, ולא נכנס לסיבות של זה כרגע).
זה הכל מדע חברתי, התניה חברתית או הנדסה חברתית, יש לזה הרבה שמות - המטרה הסופית היא אחת,
להתיש אותנו, לגרום לנו להשלים עם כך שזהותנו, שהמידע הפרטי שלנו הוא נחלת הכלל, ושעלינו לקבל את זה.

וזה עובד, זה עובד כמו קסם - בגלל זה חוק המאגר הביומטרי יעבור בקלי קלות, והשמוק הממוצע ברחוב עוד יברך עליו,
בגלל זה, אנו מוצפים בתוכניות מציצניות כדי מעבר לכך שנמצא תעסוקה לא מחייבת למוחנו המתנוון,
נתרגל כשבט, כבני אדם - לכך שפרטיות היא לא דבר חשוב, ושעלינו לוותר עליה כשנתבקש לעשות כן.

זה תמיד מתחיל מהדברים הקטנים, במקרה שלנו ה RFID...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-09-2008, 18:49
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "שמע אני לא מאמין במקריות..."

אני כרגע לא אתייחס לשימושי RFID בשימוש בבני אדם, מהסיבה שציינתי, הסטנדרטים בשלבי כתיבה (כנראה באמת לקראת השימוש בשבבים חכמים)

אבל העניין הוא אחר.
נאמר שקנית דיסק, ואתה רוצה לשמוע אותו להנאתך.
ההגנה שנמצאת בקופסת הדיסק היא RFID שמכילה את הפרטים עליך, שם, גיל כתובת.
_כל אחד_ שצפה בפרק של מכסחי המיתוסים יוכל לקרוא כאוות נפשו מה שיחפוץ.
למה? כי כל אחד עושה מה שהוא רוצה.

האם השיקולים של חברות האשראי כשרים? לא. ממש לא. אבל במקרה הזה יש בעיות יותר גדולות מאשר תאגידים, ראה המקרה שציינתי.

דרך אגב, בעיניי מסוכנים הרבה יותר כל הרשתות החברתיות למינהן, בה אנשים מנדבים מידע מרצונם החופשי לכל דיכפין.
מה דעתך בעניין facebook, myspace ודומיהם?

ישן 14-09-2008, 19:02
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "אני כרגע לא אתייחס לשימושי..."

ציטוט:
אני כרגע לא אתייחס לשימושי RFID בשימוש בבני אדם, מהסיבה שציינתי, הסטנדרטים בשלבי כתיבה (כנראה באמת לקראת השימוש בשבבים חכמים)

כשעניתי לך את זה:
ציטוט:
שמע אני לא מאמין במקריות ובתקלות תמימות, במיוחד כשזה נוגע לטכנולוגיה שתאגידים מאמצים,

הכוונה שלי היתה שאם תאגידים מאמצים את הטכנולוגיה הזו, הם עושים זאת
מתוך ידיעה והכרה מלאה בטכנולוגיה, ככה שאני לא מסכים איתך שיש פה הליכה תמימה בשדות זרים.

ציטוט:
נאמר שקנית דיסק, ואתה רוצה לשמוע אותו להנאתך.
ההגנה שנמצאת בקופסת הדיסק היא RFID שמכילה את הפרטים עליך, שם, גיל כתובת.

פה אני חייב להודות שלא הבנתי אותך כל כך, אתה מתכוון להגיד שדיסק שמשוכפל עשרות אלפי פעמים במפעל,
מכיל את המידע האישי שלי? אני הבנתי אותך נכון? כי אם כן, זה לא הגיוני.

ולגבי זה:
ציטוט:
דרך אגב, בעיניי מסוכנים הרבה יותר כל הרשתות החברתיות למינהן, בה אנשים מנדבים מידע מרצונם החופשי לכל דיכפין.
מה דעתך בעניין facebook, myspace ודומיהם?

אני באמת ובתמים מרגיש צער גדול על מליוני הפרייארים שנשאבים למסחטת האינפורמציה הזו,
זה האח הגדול עם חיוך, זאב בלבוש כבש, רוצח בלבוש שוטר חביב - זה הרשע בהתגלמותו לא פחות.

לא סתם בחרה פייסבוק לנטרל כל אפשרות מחיקת חשבון, יש רק אפשרות "הקפאה",
וגם אם תנסה לשנות את כל הפרטים הרי עמוק בפנים אתה יודע שיש קובץ צל של כל מה שרשמת, מחקת, ערכת, תיקנת.

כל סוד חבוי שרשמת והתחרטת אחרי 5 דקות, כל מספר טלפון שהעברת והעבירו לך בפרטי,
כל תמונה, כל טיול שעשית, אתה וכל החברים שלך, ביחד עם תוכנות המידע הפרוצות ממשרד הפנים,
ביחד עם בליל האינפורמציה שנסחרת עליך מבלי ידיעתך, רוצה לדעת כמה אתה חסר אונים?
פשוט כתוב את שמך בגוגל. ודע שזהו קצה קצהו של החרב שמונחת לכולנו על הצוואר.

אזניים להם ולא ישמעו, עיניים להם ולא יראו...

מספיק כדי לקרוא קצת על איך התגלגלה הפייסבוק לשימושו של ה CIA, כדי להבין עד כמה רע המצב...

אבל כמו שאמרתי:
אזניים להם ולא ישמעו, עיניים להם ולא יראו...

ולסיום ציטוט מכתב מדיניות הפרטיות של פייסבוק (רצף המלים "הסתמי הזה" שאתם ממהרים ללחוץ עליו "אישור"):

"Facebook may also collect information about you from other sources, such as newspapers, blogs, instant messaging services, and other users of the Facebook service through the operation of the service (eg. photo tags) in order to provide you with more useful information and a more personalised experience. By using Facebook, you are consenting to have your personal data transferred to and processed in the United States."

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 14-09-2008 בשעה 19:07.
ישן 14-09-2008, 19:12
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE]אני כרגע לא אתייחס..."

ציטוט:
פה אני חייב להודות שלא הבנתי אותך כל כך, אתה מתכוון להגיד שדיסק שמשוכפל עשרות אלפי פעמים במפעל,
מכיל את המידע האישי שלי? אני הבנתי אותך נכון? כי אם כן, זה לא הגיוני.

לא, ממש לא.
אני אחדד מעט.
נאמר אתה, לאנס, בעל מחסן, ומוכר את מרכולתך ב-ebay.

אני, Zed3, רוכש ממך מוצר.
כדי להקל על התהליך, אתה מצמיד RFID למוצר, כדי לזרז עניינים, וכך תג ה-RFID מכיל את שמי, כתובתי, המוצר שרכשתי (ובמקרה הפחות טוב, מס' כרטיס האשראי שלי, social security number, וכהנה).

לי אין מושג מה אתה שם בתוך תג ה-RFID. יותר מזה, אין לי דרך לדעת האם שמת תג RFID, והיכן.
שכני הלא נאמן ולא נחמד, רכש מכשיר הקורא תגי RFID.

תג ה-RFID לא יודע מי קורא אותו, ולא ממש איכפת לו, הוא ישמח לפלוט כל מה שהוא יודע.

עכשיו, כל זה רק ממכשיר _אחד_ שרכשת.
כפי שציינתי, אין אחידות בתקן, וכל אחד עושה מה שהוא רוצה.

בארצות הברית השימוש ב-RFID הוא נפוץ ביותר (לא סתם השתמשתי ב-ebay) גם בחנויות וגם בכרטיסי אשראי אשר אינם מצומדים לחשבון בנק (בניגוד לישראל, למשל)

אם יהיה צורך אחריב מעט יותר בדבר השימוש ב-RFID, היכן הוא נפוץ והיכן נקודות התורפה שלו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר