לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2008, 13:13
  HobbitWarrior HobbitWarrior אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.06
מרד... בבקשה עצה ממכם כאנשים שסיימו שירות בצה"ל

לפני משהו כמו חודש אני ועוד 6 חברה סירבנו פקודה! מה שאומר שעשינו מרד בפלוגה שלנו... הכל היה בגלל שהמ"מ שלנו פשוט התיישב לנו טוב על הראש ושום דרך אחרת לא עבדה.
אנחנו בני אותו מחזור בפלוגה, ואנו נמצאים במחלקה הוותיקה שמורכבת משני מחזורים מרכזיים, נוב' 05 והמחזור שלנו אוג' 06. למ"מ שלנו איכפת רק מהמחזור הוותיק ביותר והוא תמיד נלחם שהם יקבלו את התנאים הטובים ביותר ומאיתנו הוא פשוט מתעלם. שום שיחות איתו לא עוזרות.. הוא פשוט עיוור לחלוטין לבעיות שלנו. זה הגיע עד לרמה שכשהמ"פ הטיל עלינו את המשימה הכי קשה בפלוגה הקצין שלנו לא נקף אצבע כדי לעזור לנו ולהעביר את המשימה למחזור "צעיר" יותר. לאחר הרבה וויכוחים בינינו החלטנו לסרב פקודה ביחד בתקווה שזה ידליק נורה אדומה אצל כולם והם אולי ינסו להבין את בעיתונו.
כמובן שהדבר היחידי שהצלחנו להשיג מהסירוב פקודה היה מחבוש.
אני יודע שזאת לא הדרך, ושילמנו עליה.
אבל כשחזרנו לפלוגה זה לא הספיק למ"פ והמ"מ... הם החליטו לפזר אותנו בין המחלקות. ועכשיו אם היו מתייחסים אלינו כצעירים במחלקה, אז עכשיו פשוט חלק מהחברה שלנו נעשו לצעירים במחלקה צעירה.
החלק שנשאר במחלקה הוותיקה לא מקבל עכשיו שום הטבות בכלל... וגם מקבלים יחס של צעירים...
כל החברים שלי כבר איבדו תקווה ומנסים פשוט לצאת מהיחידה, כי אנחנו מקבלים יחס עויין ומזלזל מאז חזרתנו מהכלא, ובכל הזדמנות הסגל דופק אותנו. אני היחיד שניסה לדבר לליבו של המ"פ ולהסביר לו שהבנו את טעותנו, לא נחזור עליה שנית וכל רצוננו הוא ל"פתוח דף חדש" ולהיות שוב ביחד במחלקה. מן הסתם הוא סירב ודרשתי שיחה עם המג"ד. לאחר מאבקים רבים, קיבלתי את השיחה על היציאה שלי. המג"ד מן הסתם לא הבין לליבי ויותר גרוע מזה הוא אמר שמגיע לנו היחס שאנחנו מקבלים ואפילו יותר גרוע מזה...
אני אובד עצות לגמרי... עשינו שטות... יצאנו נגד המערכת, אבל לפני זה היינו חיילים למופת ואפילו מהמובילים בפלוגה, ורק בגלל נפילה אחת מתנכלים לנו וכנראה זה ימשך עד סוף השירות ואין מי שיעצור אותם...
עכשיו השאלה שלי היא מה יש לנו לעשות כדי להפסיק את הנקמנות של המ"פ והמ"מ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2008, 13:43
  Interpack Interpack אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.05
סליחה, לדעתי טעית בפורום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HobbitWarrior שמתחילה ב "מרד... בבקשה עצה ממכם כאנשים שסיימו שירות בצה"ל"

סליחה, אבל לדעתי טעית בפורום. אתה בטח מחפש את "פורום צד"ל, הפלנגות והמיליציות".
כאן עוסקים לרוב בצה"ל וחייליו.

ככל שזכור לי, בצה"ל לא אמורים להיות מוכרים המונחים "הטבות" או "צעירים". אם אתם חיילים בצה"ל - צייתו לפקודות ולהוראות. קשה לכם להישמע להוראות? קשה לכם להפנים שכל זמן שאתם במסגרת צבאית אתם מחוייבים לכל המטלות כמו כל החיילים באופן שווה? לכו הביתה! צה"ל לא רוצה אתכם, לא צריך אתכם ולא זקוק לכם או לשכמותכם.
לכו למפקד היחידה, תגידו לו שאתם לא רוצים לשרת יותר בצבא ואני מאמין שהוא ישמח להיפטר ממכם!

הייתי אומר שאתם ערימת בזיונות, אבל זאת עדיין מחמאה בשבילכם.
ישן 16-09-2008, 14:14

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Interpack שמתחילה ב "סליחה, לדעתי טעית בפורום"

אולי צה"ל מנסה למחוק את המושגים הטבות פזם וצעירים וותיקים אבל אצלינו בפלוגה עדיין לא הצליחו להעלים הנהלים האלה... אז למה מחזורים מסוימים זכאים לקבל הטבות כאלה וחלק לא?!
וכמובן שאם אנחנו נלך למ"פ ונגיד שאנחנו לא רוצים לשרת ביחידה הוא ישמח להיפטר מאיתנו...
אחרי הכל לוחם זה דבר שכיח מאוד בצה"ל כיום! ויש פשוט אלפים על בסיס כל מקום פנוי!!!
חלאס לחיות בבועה משלך... אני לוחם בצבא כבר מעבר לשנתיים ומעוניין להישאר לוחם עד סוף השירות, פשוט בתמימותי רציתי גם לזכות להטבות פזם ולהכרת התודה שקיבלו מחזורים אחרים בפלוגה, ואם באמת אין דבר כזה יותר בצבא אז שזה יבוטל גם למחזורים מעליי!!!!!
ישן 16-09-2008, 16:22
  shay2309 shay2309 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "מה לעשות? לחרוק שן ולטחון...."

עזוב אחי הם לא מבינים אותך .כנראה שכל המגיבים פה זה או פנסיונרים ששכחו מזמן את השירות שלהם, או ג'ובניקים שלא יודעים מה זה ותיקות צעירות בפלוגה שזה כן ק-י-י-ם בה.אנשים שחושבים שצבא זה שחור ולבן .למלא משימות כמו רובוטים .

אני מבין לליבך גם אני הייתי בפלוגה עם ותיקות צעירות עד לפני חצי שנה . ברור שאם מחזורים ותיקים מעליך נהנים מזכויות ולך גם מגיע זכויות אז גם אתה רוצה אותם .
אנשים פה לא יודעים מה זה להיות "צעיר" שנה ולזכות ליחס משפיל מהמפל"ג ו4 5 שעות שינה בלילה ,שיש באמצע שמירה .

ההמלצה היחידה שלי היא לנסות להעביר את הזמן כמה שיותר בסבבה כי לא נשאר לכם הרבה ואם אפשר אז לצאת ל"חופשות קצרות" פה ושם
ישן 17-09-2008, 13:12
  משתמש זכר whiskas2000 whiskas2000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.08
שלח הודעה דרך ICQ אל whiskas2000
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "יכולת לענות את תשובתך"

זו ממש פלצנות , נפלתם על חייל שעובר מה שכל חייל קרבי ותיק עובר במערכת הצבאית מבחינת צעירות-וותיקות.
כל אחד מכם משחק אותה "הולך לפי הספר" , לפי החוק היבש , חבר'ה תתעוררו , זה לא צבא שכיר ולא נעליים.
זה עדיין שאוף להיות צבא העם / כור היתוך של שכבות האוכלוסיה. ובהתאם לכך גם המיקרוקוסמוס החברתי שנוצר במסגרת זו.
לא מעניין אותי הקורות חיים של אף אחד מכם בין אם הייתם בטנק ב40 שנה אחרונות או פיקדתם על יחידה סופר סודית שהרמטכ"ל לא מכיר מהסיבה הפשוטה שאם עברתם את זה אתם תבינו את הבחור הזה.
כל גוף במדינה יודע להתגמש בהתאם לצורך(במקרה אתמול הייתי מעורב בתאונת דרכים , עברו 2 ניידות ששאלו אם הכל בסדר בלי לעצור אפילו לעומת פעמים אחרות שמילאו דוחות ומה רק לא) , גם אותם להכניס לכלא?
תרדו חזרה לרמה הארצית ותבינו מה הבחור סה"כ אומר , במקום לכסח אותו עם " תגיד תודה שלא הוציאו אותך אל מול כיתת יורים" .
ישן 19-09-2008, 09:24
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
גם אני משוחרר מזמן...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי davesher שמתחילה ב "חביבי..."

כשהייתי חייל ותיק, התבקשתי לתגבר ל-3 ימים את היחידה שלי באיזור אילת. אף אחד לא אמר לי איפה היא נמצאת (הם בעצמם לא ידעו איפה, רק אמרו אתה תסתדר...)
נסעתי בטרמפים (אז היה עדיין הכל היה בסדר, לפני ששת הימים) לא לקחתי איתי כלום, רק מה שלבשתי עלי.
לאחר שבוע כשהתקשרתי, נאמר שצריך להשאר עוד שבוע, נשארתי בסופו של עניין שלשה שבועות.
האם התלוננתי, או עשיתי פרצופים? ידענו את חשיבות המשימה ועשינו. האם בקשנו צ'ופרים לחיילים ותיקים,
בכלל לא ידענו מה זה. אז תפסיקו בבקשה להיות ילדים ולהתפנק, זה רק אצל האמא בבית.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 16-09-2008, 18:34
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HobbitWarrior שמתחילה ב "מרד... בבקשה עצה ממכם כאנשים שסיימו שירות בצה"ל"

אתה צוחק, נכון?
גם אם אתה לא תקבל את ההטבות של הפז"ם שדיברת עליהן, והענישו אתכם יתר על המידה (?), אין לך על מה לבכות.
אמרת בעצמך שמדובר ב"מרד", מה ציפית שיעשו איתך? תגיד תודה שיצאתם רק עם שבוע מחבוש ולא חודש, שגם
היה מעכב לך את השחרור. אז הפרידו אתכם, באסה. אתם שוב "טוחנים צעירות", יא אללה.
יש לא מעט אנשים שעשו יחד מסלול שלהם, קורסים פיקודיים ואפילו קצונה, ואז צה"ל הרשע שלח אותם לגדודים
שונים. אפשר לחשוב שזה יפגע בחברות שלכם.

בפלוגת המילואים שלי יש אנשים שמבוגרים ממני ב-15 שנים, ועברו "קצת" יותר במהלך חייהם והשירות הצבאי שלהם,
ומעולם לא שמעתי מהם מילה על כך שאני צעיר ואני צריך לטחון יותר. כולם קיבלו את המטלות שהוטלו עליהם, ויודע
מה? לפעמים אפילו נתנו לי משימות קלות יותר ואני שאלתי למה לא שולחים את הותיקים. רק שככתוב - ותיקים
פירושו הבדל של 10-15 שנים בגיל, לא כמה חודשים בפז"ם.

זה באמת נשמע כמו "אוי אוי אוי".
ישן 16-09-2008, 20:16

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "אתה צוחק, נכון? גם אם אתה לא..."

אני לא אכנס איתך לקטנות, אבל לא נכנסנו לשבוע מחבוש... אני לא יודע מאיפה הבנת את זה... נכנסנו להרבה הרבה יותר.
בפלוגה שלנו יש חלוקה של משימות לפי פז"ם. הוותיקים ביותר עושים רק סיורים בזמן שהצעירים ביותר עושים סטטיות ומטבח. אני בטח לא מחדש לך שום דבר, אנחנו המחזור הלפני אחרון אבל מתייחסים אלינו יותר גרוע מלמחזורים הצעירים. ניסינו לשנות את זה, הגזמנו קצת יותר מידי...
אבל אני לא מדבר על מה שגרם לנו לעשות המרד, אני רק מדבר על כך שיש חוקים בצה"ל, אתה עושה עבירה----> אתה נשפט עליה בצורה מסודרת ומקבל עונש.
וכל שאני רוצה שאחרי שקיבלתי את העונש, כאן זה יפסק ולא יבואו אחרי עונש אחד עוד הרבה עונשים נוספים....
ישן 16-09-2008, 21:08
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי HobbitWarrior שמתחילה ב "אני לא אכנס איתך לקטנות, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי HobbitWarrior
אבל אני לא מדבר על מה שגרם לנו לעשות המרד, אני רק מדבר על כך שיש חוקים בצה"ל, אתה עושה עבירה----> אתה נשפט עליה בצורה מסודרת ומקבל עונש.

באמת חשבת שאחרי שתמרדו, כל אחד יקבל ריתוק או מחבוש ואחרי כמה שבועות המצב יחזור לקדמותו ובעוד חודש-חודשיים כשתהפכו לוותיקים ביותר תזכו ב"זכויות"?
פז"מניקים שכמוכם צריכים לדעת טוב יותר, שכל מרד נגמר בפירוק הגרעין הקשה - שבמקרה זה הוא אתם. זה גם העונש האמיתי, הרי ריתוק הוא לא עונש שמרתיע אנשים שנמצאים לקראת סוף השירות שלהם.
ומוזר שזה בא לכם רק עכשיו. אחד הפתגמים הראשונים שקראתי בכל עמדת שמירה כטירון הוא:
"כשאתה משתין על צה"ל - צה"ל נרטב.
כשצה"ל משתין עליך - אתה טובע.

כשאוטוטו תתחיל לעשות מילואים תלמד שכל עניין "זכויות הוותיקות" הוא משחק מעמדות ילדותי, ותראה גם שהרבה יותר נעים להעביר את הזמן עם אנשים שאין להם יותר או פחות זכויות משיש לך.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 16-09-2008 בשעה 21:12.
ישן 16-09-2008, 22:05
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי jesh שמתחילה ב "התלבטתי מה לכתוב,"

כל הכבוד. מצטרף לדבריך.

ולמורד- לוחם הוביט זו בחירת שם מעניינת. למעשה לא הייתי מצפה ממישהו שיודע מה זה "הוביט" (ועוד בוחר לכנות את עצמו בשם הזה) להיות חלק מקבוצת מורדים, ועוד לוחם בשירות קרבי!
איכשהו חשבתי שמי שמכיר את השם ועולם המושגים הזה יבחר לא להיות חלק משטות כזו.

הצבא הוא שלב המעבר של הישראלי מהילדות לבגרות. למרבה הפלא, רוב מה שקורה בצבא לא זולג לאזרחות. כך אתה יכול להיות חייל מורד שישב בכלא אבל לא להרגיש כאסיר משוחרר לאחר סוף השירות הצבאי.
אולי עכשיו זה רחוק לך, אבל בכל זאת, עשה מאמץ, הוביט.
ההוביט מעולם לא ראה את עצמו עובר הרפתקאות כמו אלה שנקשרו בשמו,כל מה שנדרש ממך הוא לנסות להרחיק ראות רק עד למה שאנשים כאן כבר הסבירו לך.

אחריות למעשיך.

החלטת למרוד בחוק?
תשלם.
אם היה שווה, תרגיש שלחמת על עקרונותיך ועמדת בקשיים הכרוכים בכך.
אם לא, לפחות תכיר בעובדה שיש שכר לימוד לכל שיעור.
אל תשכח גם להודות לצבא שלנו שלא כמו בארה"ב למשל, אין בו "שחרור בקלון" וכל מיני דברים שמכתימים אנשים שנים קדימה. הנה, מרדת ולא תרגיש את זה כשתהיה אזרח עוד מעט.

לא תהיה לך עוד הזדמנות כזו להסתבך עם החוק בלי שיחשיבו לך את זה!
למד היטב את הלקח!

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 16-09-2008, 23:14
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
לא פרטת איזה פקודה סרבתם.

אתה רואה, אין אחד שמצדיק את מעשיך.
אולי תסביר באופן כללי מה סוג העברה ולכמה זמן נשפטתם, לא שזה ישנה משהו סתם מתוך סקרנות. אין לי משהו תחת היד לייעץ לך, אולי שווה לעבור ליחידה אחרת ולפתוח דף חלק כי כאן תמיד יזכרו לך את העבר אפילו בטווח של הרבה שנים.
חבל שאתם מסתכלים על חיילים חדשים ומשווים מה את קיבלתם. היות ולא הייתי בחיל קרבי , לא מוכרת לי תופעה של זכויות יתר לוותיקים.
היו אין ספור מקרים שאמרתי לעצמי "למה דווקה אני?" וצחוק הגורל בטווח רחוק תמיד "הרווחתי"

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 17-09-2008, 01:00
  the flying duchman the flying duchman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל the flying duchman שלח הודעה דרך MSN אל the flying duchman
השתחררתי ביולי אשתקד

הגב שלי עדין כואב משעות השמירה עם האפוד, וסביב העין יש עדין עיגול של העינית של הטנק, ובכל זאת:
הצבא מחוייב לתת לך את ארבעת אבות המזון באופן סדיר ככל הניתן, לינה במצעים תחת מחסה במידת האפשר, שש שעות שינה במידת האפשר , ויצאה פעם ב28 יום, במידת האפשר. באופן מפתיע, דיגום במשמרות, טוסטים, סחיבה לאלונקה בשירותים והזכות לדרבק לא נכללים באחת מהזכויות האלו.
בינתים קיבלתם מעל ומעבר, ואתם עדין בוכים. אין הכרח לספק לכם מאומה מעבר לכך, בטח ובטח שלא לאחר שסרבתם פקודה וישבתם בכלא. אם יש דבר אחד שלמדתי בצבא זה לשתוק ולהגיד תודה, ועשיתי את זה הרבה, כי בסופו של דבר התגייסנו בשביל מטרה מסוימת, ולאכול טוסטים היא לא אחת מהן.

אגב, גם אני נהנתי מזכויות ותיקות כשהגיע זמני, אבל התיחסתי אליהן כאל צ'ופר שצריך להצדיקו 24/7.

ישן 18-09-2008, 19:29
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06

מכל הסיפור הזה שימו לב איך הוא מתחיל:

"קיבלנו את המשימה הכי קשה בפלוגה",

וזה רוח הלחימה, מוסר העבודה והתרבות הארגונית בצה"ל של היום:

"קיבלתי משימה קשה, שיט, צריך להפיל אותה על הצ'ונג הזה, חייב זמן פלייסטיישן במועדון עם החברה...".

"וותיק", הוא לא מי שיושב במקום הכי הרבה זמן, הוא מי שמתנהג ככזה. אם יש משימה מסובכת, אז הוא היוזם והמוביל, הוא מגדיל ראש ולוקח אחריות, הוא דוחף את החדשים אייתו למצוינות הזאת, ולא מנסה לברוח ממשימות ולהפיל אותם ממנו.
זה מתחיל בכל דבר קטן ונגמר בזה שכשיש מלחמה אז מתעצלים לחפור בורות ומעדיפים להסתתר בתוך מבנים כמו ברווזים במטווח (יודע שההשוואה כואבת, אבל בחלק מהמקרים כך היה המצב).

לדעתי המפקדים שלכם צודקים ב- 100%, ומקומכם במערך העורפי, שם התנהגות כזאת נפוצה.

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

נערך לאחרונה ע"י הפילדמרשל בתאריך 18-09-2008 בשעה 19:31.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:25

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר