לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2008, 15:24
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "גם במחיר של שכ"ל של 30,000..."

תראי, חשבתי על העניין רבות.
אני משלם את שכ"ל בעצמי, בעיקר באמצעות כסף שחסכתי בזמן שירות הקבע שלי.
אני עושה מילואים, כך שהלימודים שלי נפגעים כל שנה, ואני מקבל את זה בהבנה (את המילואים, לא את חוסר ההתחשבות של המוסד)

בסופו של דבר, העלייה היא הדרגתית, בין אם היא מוצדקת ובין אם לא.
בינתיים, במשך שנתיים לפחות כל מה שאני רואה הם קיצוצים בהוראה, פחות מתרגלים, פחות קבוצות תרגול, פחות בודקים וכן הלאה.

בצורה ריאלית, אם העלאת שכ"ל תייצב את המצב, אני בעד.
אין מה לעשות, יש יותר סטודנטים וצריך תקצוב גדול יותר.

לגבי העיתוי, כפי שציינתי, אני קורא ומתחלחל, איך אנשים שנפגעו מן השביתה, וכל מי שנפגע מבין על מה אני מדבר, יכול להיות בעד עוד סיבוב חסר תועלת שכזה?

השביתות הקודמות לא הניבו דבר, ואני לא רואה שום שינוי באופק

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-09-2008, 09:10
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "תראי, חשבתי על העניין..."

העלייה היא הדרגתית השנה, אך כבר יש דיבורים על העלאת שכ"ל לסביב 30000....
הבעיה היא לא השובתים או מוסדות הלימוד השונים, כי אם קיצוצים מטורפים של תקציבים ממשלתיים, שמי שאמור לספוג ולהשלים אותם הם הסטודנטים, שגם ככה הם מגזר לא עשיר בלשון המעטה (או תפרן בלשון העם). אמנם אני כבר לא משתייכת למגזר הזה, אלא באה מצד המתרגלים - אבל גם אנחנו רואים את הקיצוצים האלה וזה בא על חשבוננו - פחות משרות, פחות משכורות, יותר סטודנטים עם בעיות כלכליות.
אני מאד מעריכה את מוכנותך לשלם לאוניברסיטה את מה שהייתה צריכה לקבל מהממשלה. אני לא מוכנה, ויש סטודנטים רבים שלא מוכנים. אחת הבעיות היא שהסטודנטים עצמם לא מאוחדים. אם היו יוצאים למלחמת עולם, אולי היו מחזירים חלק מהתקציבים. תקציב החינוך שמקוצץ בכל שנה הוא לא רק בתי"ס וגנים. זה גם התקצוב לות"ת ולמל"ג, תקצוב מחקרים באקדמיה וכדומה. מכיוון שבחינוך היסודי והעל-יסודי מוכנים לגעת פחות, רוב רובם של הקיצוצים האחרונים היו על גבן של האוניברסיטאות ובעיקר על גבם של הסטודנטים.....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 15-09-2008, 16:13
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile

אתה מתחמק מאחריות בתור אזרח כשאתה מבטל את עניין המחאה נגד העלאת שכר הלימוד.
אין לך אחים קטנים ממך? אתה לא מתכוון שילדיך ילמדו במוסדות להשכלה גבוהה?

אני לא מבין איך אפשר להשלים עם העניין הזה ולעצום עיניים, כי כרגע זה פועל לטובתך ("העלאה הדרגתית"\"שיתנו לי
כבר לסיים את התואר הזה").

כמו שטלי כתבה לך, שכה"ל לא עולה כי האוניברסיטאות דורשות יותר כסף, אלא בגלל קיצוצים בתקציבים למוסדות להשכלה
גבוהה. בפועל אתה משלם את אותם מיסים וממלא את חובותיך כאזרח (מילואים), אבל מקבל מהמדינה פחות. הסבסוד
של שכה"ל הוא משהו שמגיע לך כאזרח שלומד במוסד מוכר, למה למהר ולוותר עליו? לטובתך ולטובת אלו שיגיעו אחריך.
ישן 15-09-2008, 20:11
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "אתה מתחמק מאחריות בתור אזרח..."

ציטוט:
אני לא מבין איך אפשר להשלים עם העניין הזה ולעצום עיניים, כי כרגע זה פועל לטובתך

ידידי, שום דבר לא פועל לטובתי.
מצא לי פתרון טוב יותר, או אמור לי, האם אתה חושב ששביתה נוסח מה שראינו בשנתיים האחרונות תניב תוצאות?
אמרתי את מה שאמרתי כי אני נואש.

אף פתרון לא טוב. אבל יש את הרע במיעוטו.
רק למען ההגינות, האם אתה סטודנט?

עריכה:
ציטוט:
הסבסוד
של שכה"ל הוא משהו שמגיע לך כאזרח שלומד במוסד מוכר, למה למהר ולוותר עליו? לטובתך ולטובת אלו שיגיעו אחריך.

אף אחד לא מדבר על התוכנית קדימה. לאף אחד אין מושג איך שינוי שכר הלימוד יהיה.
אתה יודע מה? אולי שכ"ל דיפרנציאלי הוא טוב?

בוא נהיה יותר ריאליים, ויסלחו לי לומדי המקצוע שבחרתי בתור דוגמא.

באוניברסיטת חיפה יש תואר ראשון בתיאטרון.
באותה אוניברסיטה לומדים גם משפטים.

אם אין מספיק כסף לתקצב את כל התלמידים, ובהנחה שכלו כל הקיצים, על המדינה להחליט אילו מקצועות היא תסבסד.

ציטוט:
אתה מתחמק מאחריות בתור אזרח כשאתה מבטל את עניין המחאה נגד העלאת שכר הלימוד.
אין לך אחים קטנים ממך? אתה לא מתכוון שילדיך ילמדו במוסדות להשכלה גבוהה?

אחד אחד.
אני לא מתחמק משום אחריות.
בשביתת הסטודנטים, הפגנתי. לבשתי חולצה אדומה והפגנתי בכיכר זיו בחיפה.
נפגעתי קשות באותה שביתה (מבחינת הלימודים) ומבחינתי זו היתה אכזבה גדולה.

נערך לאחרונה ע"י Zed3 בתאריך 15-09-2008 בשעה 20:21.
ישן 15-09-2008, 16:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04

בא נבהיר משהו - אני ועוד המון חבר'ה טובים בורחים מהארץ בגלל ההתנהלות של הממסד - זו התוצאה. שיהיה ברור מאוד, האקדמיה בארץ עוברת חיסול סיסטמטי - והכלכלה בארץ לא בנויה על אנשי שירותים. היא בנויה על היכולת להביא מט"ח דרך התעשיה הטכנולוגית. איך שהעסק הזה מתנהל השאלה היא האם ההתרסקות תלווה בברדק, מחאה ובלגן כללי, או בקול דממה דקה.
אז אולי אתה תסיים את התואר שלך ותלך לעבוד. רק לא ברור אם עוד 20 שנה יהיה לך היכן.

יכול להיות שיש סיבה טובה להיות מיואש - הי, חלק מההחלטה לעבור ללמוד באוסטרליה אצלי היתה בבירור העובדה שכאן אני יכול להתמסר למחקר (מלגות), לעשות מחקר ברמה שבארץ, כולל מכון ויצמן והטכניון, יכולים רק לרייר עליו (אמצעים) ושאני לא צריך ללמד סטודנט לתואר שני שבא לעבוד אצלי את כל הדברים שהוא היה צריך לקבל בתואר הראשון, כי אין כמעט בכלל קורסי מעבדה והתנסות מקצועית, ואני יכול ללמד אותו את הדברים שהוא צריך ללמוד.

רוצה לוותר? אולי הילדים שלך יעשו כמוני, כי לא תהיה ברירה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-09-2008, 13:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "רק לא ברור אם עוד 20 שנה יהיה..."

אני רוצה לחדש לך - החבר'ה כאן מאוד רוצים לחזור לארץ. גם במחיר של הנחתה באיכות המחקר ובעבודה קשה יותר עם הכנסה קטנה הרבה יותר - יש כאן הרבה מאוד פרמטרים שבכלל לא קשורים לביזנס.

רק מה? אין לאן.

האוניברסיטאות לא רק שלא מגדילות את המחלקות שלהן, הן אפילו מקטינות אותן!
יש פחות כסף למחקר, פחות כסף להוראה ופחות כסף להחזקת סגל בכיר.
אז גם מי שרוצה לחזור - לא יכול, ומשתקע.

אז כן - אני מעדיף שלכולם יהיה ביצים לסגור את השאלטר עד לשינוי מהותי במצב ולא לשקוע בסדרה בלתי נגמרת של שביתות קצרות כל שנה. אבל לצערי זה לא יקרה - אז אני אמשיך לדווח לכם על המתקן החלומי שאני עובד בו וכמה הייתי רוצה שיהיה לנו בארץ אחד כזה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-09-2008, 13:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "ביטיס, חשבתי ואני עדיין חושב..."

אתה לא צריך לרצות לתת - אתה צריך פשוט להיות מסוגל להתפרנס בכבוד אחרי הלימודים. זה מה שישאיר אותך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:12

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר