לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2008, 07:56
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
לוחם גולני נפצע קשה לאחר שנדרס בניווט

חייל מיחידת אגוז אושפז במצב קשה, לאחר שנדרס ממכונית חולפת. מפקד גולני הורה על הפסקת הניווטים עד לתום חקירת האירוע
אמיר בוחבוט | 28/9/2008 7:45
לוחם ביחידת אגוז, שהשתתף במסע ניווטים בצפון הארץ, מאושפז במצב קשה לאחר שנדרס על ידי מכונית חולפת.

מתחקור ראשוני בשטח, לא ברור באופן מוחלט אם החיילים ניסו לחצות את הכביש או רק צעדו לאורכו. פרטי האירוע הועברו למפקד החטיבה, אל"מ אבי פלד, שהורה על חקירה מקיפה של האירוע. במקביל, הודיע פלד לסגל הפיקוד על הפסקת הניווטים בחטיבה עד להודעה חדשה.

"אף אחד לא התריע בפנינו על נקודת התורפה הזו והסכנה", אמר אחד החיילים ביחידה. "יש לנו תחושה שמנסים עכשיו למרוח את הנושא, ואנחנו רוצים שזה ייצא החוצה. שלא יטייחו".

ואילו קצין בחטיבה אמר כי "מדובר באירוע חמור. זה ברור לכולם שאסור לחצות כביש במהלך הניווטים. עכשיו נשאר לבדוק איפה הייתה הבעייה: האם החיילים לא תודרכו בהתאם, או שזו יוזמה של החיילים שעשו זאת על דעת עצמם. הפסקת הניווטים מעידה על חומרת האירוע והרצון לזעזע את המפקדים. באותה מידה, זה יכול היה להסתיים במותם של החיילים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חריג המתוחקר על ידי מפקד הגדוד. עד לתום התחקור הוחלט על עצירת כלל תרגולות הניווטים בחטיבת גולני".

מקור: http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/793/287.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-09-2008, 07:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "לוחם גולני נפצע קשה לאחר שנדרס בניווט"

"אף אחד לא התריע על נקודת התורפה הזו והסכנה"....

זה עוד תירוץ שלא שמעתי. כנראה שהדובר חי באיזו מערה בדרום, שהוא לא יודע שכביש הוא מסוכן...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-09-2008, 09:30
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "בעיה דומה שלי הייתה בניווט -..."

אני מכיר את הצבא הזה, גם אני שירתתי בו, ועדיין מילואימניק.

אבל בין דילמה של מה לעשות עם שינוי מהותי בשטח לבין אדם בן 18 בעל רשיון נהיגה שלא מתבייש להגיד "לא התריעו בפנינו על הסכנה" יש הרבה מאוד.

בהנחה שהציטוט מפי החייל נכון-
לו אני אבא של החייל הזה, אני נוסע מייד לבקרו בבסיס ומביא לו חבילה הכוללת:
חיתולים
מוצץ
מגן ראש למיטה
צעצוע לעיסה לא רעיל
דובי
חבילת מגבונים לחים (שיהיה למפקדים נוח לנגב לו בשטח, כשאין להשיג מים חמים).

ובקשר לפצוע- אני תפילה שהבחור יצא בסוף בלא נזק והלוואי שיתברר שזה קרה לא בגלל טעות מטופשת אלא סיבה אמיתית.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 28-09-2008, 09:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "בעיה דומה שלי הייתה בניווט -..."

בא נניח שאבד הקשר עם המפקדים אוקיי? אין קשר, אתה מבורבר ובכלל - יש כביש.
בתור בנאדם בן 18 - האם יש לך יכולת לחצות את הכביש בצורה בטוחה?

אני לא מבין - הטענה היא שחיילים לא מסוגלים לחצות כביש (או לנוע ליד כביש) בצורה הבטוחה ביותר? אולי עדיף לא לתת להם נשק...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-09-2008, 10:22
צלמית המשתמש של Gumble
  משתמש זכר Gumble Gumble אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בא נניח שאבד הקשר עם המפקדים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
בא נניח שאבד הקשר עם המפקדים אוקיי? אין קשר, אתה מבורבר ובכלל - יש כביש.
בתור בנאדם בן 18 - האם יש לך יכולת לחצות את הכביש בצורה בטוחה?

אני לא מבין - הטענה היא שחיילים לא מסוגלים לחצות כביש (או לנוע ליד כביש) בצורה הבטוחה ביותר? אולי עדיף לא לתת להם נשק...

דבר ראשון לך תדע מה היה שם.

הטענה שלך שבן אדם בן 18 צריך לדעת לחצות כביש היא נכונה, אבל היא נכונה לחציית כביש בשכונה - מהבית לסופר או לבית ספר.
זאת לא אותה חצייה שיש בניווט, בחושך, כשאתה לבוש בחאקי, שמצד אחד הגעתה לכביש ממדרון ובצד השני של הכביש יש מדרגה/ מיצוק שנוצר מחציבת הכביש ואין לך איפה לעלות מהכביש, אולי תצטרך ללכת לאורך הכביש כמה מאות מטרים לפני שתמצא איפה לעלות.

אולי הנק' הזאת לא עלתה בזמן הכנת ציר ההליכה, הציר אושר כי הוא רק חוצה כבישים ולא בנוי עליהם והחיילים לא תודרכו שאסור ללכת לאורך כביש כדי למצוא גישה לצד השני.

ישן 28-09-2008, 12:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "לא נכון. כשאתה בלחץ וצעיר אתה..."

נועם - מתפלא עליך. אולי נתדרך חיילים לפני מקלחת להזהר מהחלקה? או אולי נתדרך חיילים לפני ענידת סיכה על הסכנה להדקר? או אולי על הסכנה ליפול מהרציף בתחנת הרכבת?

מה, כולם מטומטמים? בלי הוראות בטיחות כולם סומים בערפל? חסרי ישע? מתפלא אח"כ איך נקנקו אותנו לפני שנתיים?

לא מדובר כאן על תרגיל באש, או תרגיל בעצימות גבוהה - משהו שכולם נתקלים בו בפעם הראשונה בצבא. מדובר בפעולה יומיומית החל מגיל 4. ההתמודדות עם כביש הינה מעשה הגיוני וברור - גם למסוממים או חולי נפש. בטח לחייל בן 18. הסרת האחריות האישית במצב כזה היא סימן ראשון לחוסר רצינות וזילות.

לפני כמה ימים נדרשתי לנסיעה ארוכה להובלת חומר ביולוגי. המכון בו אני נמצא הכריח אותי לכתוב מעין תיק בטיחות לנסיעה! לא ברור שנסיעה ארוכה טומנת בחובה סכנות? לא ברור שהסעת חומר ביולוגי דורשת הכנה?

רוב הקצינים וכמעט כל החיילים שאני מכיר מזלזלים בתיקי בטיחות. יודע למה? בדיוק בגלל שטויות כאלה.

ישן 28-09-2008, 13:03
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "נועם - מתפלא עליך. אולי נתדרך..."

אתה רק מחזק את מה שאמרתי. באים מהבית עם מטען - זה נכון.
אבל, תיק התרגיל כלל או לא כלל הוראות בטיחות בקשר לכביש ? זה כל מה שאני רוצה לדעת.
מכאן אני יוצא ובודק את היתר.
אני את החיילים שלי בדקתי טוב טוב. ואתה יודע מה: היתה פשלה פעם אחת שטירון פרק מחסנית בחדר בלילה עם הנשק.
העירו לו והוא השאיר כדור בקנה עם נצרה סגורה. והכדור הזה נפלט בדרך לא דרך לתוך ראשו כמעט יממה אחר כך, ונערכה חקירה ואף היה משפט למפקד הישיר - שיצא זכאי ורק בגלל שהוכח שהנשק של החייל ז"ל לא השתתף במסדר בוקר כי נלקח ב 6 בבוקר לחדר האוכל ולכן לא היתה אחריות על פריקתו - אלא רק נקיונו בבוקר.
טירונים - מכניסים מחסנית רק במטווח ושם נבדקת הפריקה כחוק.
בקיצור - חייל ב 2 בלילה ללא השגחה כי אי אפשר לישון לידיו - עשה מעשה שלא יעשה ושילם בחייו.
אבל - נתנו לא הוראות בטיחות והזהירו אותו ועדיין הוא שגה/חטא - וכאמור , שילם בחייו.

גם כאן - אם הוזהר החייל - סבבה, על אחריותו.
אם לא - מישהו אחר ישלם את המחיר.
[המחיר של החייל כבר שולם בפציעה קשה] - שיהיה בריא ויחלים מהר. עצוב ככה לקבל שנה חדשה.

נערך לאחרונה ע"י noamlaw בתאריך 28-09-2008 בשעה 13:05.
ישן 28-09-2008, 13:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אתה רק מחזק את מה שאמרתי...."

זהו שלא.
תיק תרגיל הוא דבר עמוס לעייפה בפרטים. אתה רוצה להקריא את כולם לכוח לפני האימון? כמה אתה חושב שיקשיבו לך? כמה אתה חושב שיקלט אצל אותו חייל? כמה אתה זוכר מהוראות הבטיחות בתרגילים שעברת?
אני לא עושה דברים לפרוטוקול - מצטער. אני לא מכסתח את עצמי על חשבון החיילים.
באימון ניווטים יש סכנות גדולות יותר מדריסה - וכאלה שחושבים עליהן פחות.
גם אם בתיק התרגיל רשום - אז מה?
תפקידו של המפקד להתריע בפני הסכנות החמורות והלא צפויות. תפקידו של חייל הוא להפעיל את מוחו.
חציית כביש או תנועה לצידו הינו סכנה צפויה ביותר. אני לא מצפה ממפקד לבזבז זמן על זה, אלא אם כן אין משהו אחר.

נשק טעון הוא סכנה שאף אחד לא מכיר עד הצבא. כביש זה בערך הדבר הנטחן ביותר מגיל 4. עצם ההקבל מראה חוסר פרורפורציה בסיסי.

ישן 28-09-2008, 10:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]בא נניח שאבד..."

האמא של ההתממות.

בחושך, בניווט, במה שאתה רוצה. יש נקודת חציה, אין נקודת חציה. זה כביש, הכללים ידועים לכל ילד מגיל 4.
אתה רוצה לומר לי שחייל בן 18 לא מסוגל להפעיל שיקול דעת? טענה מאוד מדאיגה.

ואגב, אני לא מדבר על המקרה - רק על טענת "לא תדרכו אותנו אז לא ידענו".

אני לא חושב שמישהו שחושב ככה צריך לשאת באחריות כלשהי בצבא. בטח שלא ביחידה שאנשים עושים סלטות באויר בשביל להתקבל אליה.

ישן 28-09-2008, 12:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "יש מקרים שבהם שיקול דעת מוטעה..."

אני אשאל אותך שאלה ברורה - האם ברור לך שתנועה ליד כביש ומעבר כביש מסוכנים? האם ברור לך שחציה לא זהירה יכולה לגרום לדריסה?
ואחרי זה אני אשאל אותך עוד שאלה - כמה מחבריך ליחידה ובכלל חושבים אחרת. תראה לי בבקשה אדם אחד שסכנות הכביש לא ברורות לו.

ישן 18-10-2008, 19:55
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06
האמת מאחורי הסיפור - מהתחקיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "לוחם גולני נפצע קשה לאחר שנדרס בניווט"

מחזור נוב' 07 של אגוז היה בשבוע ניווט 5,
הניווט היה ניווט גולם, 15 ק"מ כל חייל אמור לנווט.
החייל הראשון התברבר והגיע לנ.צ שבה מתחלפים באיחור של שעתיים (באישור מפק"צ)
החייל השני החל בניווט, וכעבור 40 דקות החליט לעשות הפסקת שתיה בישיבה (בניגוד להוראות) ועל הכביש (כאשר חברו יושב על השוליים והוא במרכז הכביש)
שניהם התעפצו, הגיע רכב והעיף את החייל שנרדם 25 (!!!!!) מטרים קדימה.
החייל שבר את האגן ונדרש ל-8 חודשי החלמה, כאשר המרחק מנזק בלתי הפיך ונכות לצמיתות הוא זעיר.
החייל השני תפקד כמו שצריך, העניק טיפול רפואי והכווין את החוליות ניווט הנוספות למקום בעזרת ירי נותבים.
החייל הפצוע הגיע לבית החולים ברכבו של הדורס.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:18

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר