לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2012, 23:06
  משתמש זכר grish22 grish22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.10
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=איזמל] הטילים שציינת..."

נראה לי ששאלתי את השאלה לא כ"כ נכון..
משגר של טיל נ"מ נישא (סטרלה/סטינגר) יכול לקבל רק טיל נ"מ,נכון?
חלק מהמשגרים של טילי הנ"ט (ספייק) יכולים לקבל גם טילים עם רש"ק נ"ט גם נ"א וגם אחרים (איזה עוד?),נכון?
אותו כנ"ל לגבי משגרי רקטות נ"ט ,נכון?

עכשיו נשאלת השאלה:
רש"ק נ"ט - עד כמה הוא יעיל כשהוא מופעל לא נגד טנקים אלא נגד רכבים קלים יותר,מבנים וכו'?
הרי הפיצוץ שלו לא באמת "היקפי" אלא בעיקר מרוכז לכיוון אחד (קדימה),נכון?
ועד כמה שהבנתי סילון מתכת "פורץ" את השריון ונכנס פנימה.

לא לשכוח את שאלה 3 בה שאלתי מתי אמל"ח נישא מפסיק להיחשב לנק"ל.

הרקטות והטילים הנישאים למיניהם מונעים רק ע"י חומר נפץ הודפף או שיש להן מנועים של ממש?
(השאלה יותר לגבי רקטות)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2012, 00:05
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "נראה לי ששאלתי את השאלה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי grish22
נראה לי ששאלתי את השאלה לא כ"כ נכון..
משגר של טיל נ"מ נישא (סטרלה/סטינגר) יכול לקבל רק טיל נ"מ,נכון?

למיטב ידיעתי זה נכון.
ציטוט:
חלק מהמשגרים של טילי הנ"ט (ספייק) יכולים לקבל גם טילים עם רש"ק נ"ט גם נ"א וגם אחרים (איזה עוד?),נכון?
אותו כנ"ל לגבי משגרי רקטות נ"ט ,נכון?

נכון, אבל כל מערכת נ"ט היא עולם ומלואו יש כאלה שיש להן רק סוג אחד של רש"ק, יש כאלה שיש להן ווריאנטים כמו רסס, טרמובארי וכו'.

ציטוט:
עכשיו נשאלת השאלה:
רש"ק נ"ט - עד כמה הוא יעיל כשהוא מופעל לא נגד טנקים אלא נגד רכבים קלים יותר,מבנים וכו'?
הרי הפיצוץ שלו לא באמת "היקפי" אלא בעיקר מרוכז לכיוון אחד (קדימה),נכון?
ועד כמה שהבנתי סילון מתכת "פורץ" את השריון ונכנס פנימה.

לא לגמרי נכון, בפיצוץ של מטען חלול ליינר המתכת שמצפה את הדופן של החנ"מ יוצר מעין "סילון" ממוקד שאכן מיועד לפרוץ שיריון ולגרום את מירב הנזק למטרה משוריינת, אבל עדיין מדובר בגוש של חנ"מ שמתפוצץ וגורם נזק של הדף-חום בלי קשר לסילון (אם כי ברש"קים כאלו שמטרתם היא נ"ט לא משולב בדר"כ רסס מה שמוריד מהאפקט הנ"ל).

ציטוט:
לא לשכוח את שאלה 3 בה שאלתי מתי אמל"ח נישא מפסיק להיחשב לנק"ל.

להבנתי כשאומרים נק"ל מתכוונים רק נשק קליעי עד קליבר מסויים. אבל אולי אני טועה.

ציטוט:
הרקטות והטילים הנישאים למיניהם מונעים רק ע"י חומר נפץ הודפף או שיש להן מנועים של ממש?
(השאלה יותר לגבי רקטות)

ברקטות/טילים שמשוגרים מהכתף יש בדרך כלל מטען הודף שמניע את הטיל מרחק קצר לפני שהמנוע מתחיל לעבוד כדי להגן על המפעיל. בהגדרה פגז צריך מנוע כדי שהוא יקרא "רקטה" או "טיל" אז התשובה לשלתך היא כן.
אמנם לא שאלת על זה אבל קיים גם תול"ר (תותח ללא רתע) שבו לפגז אין מנוע, ה"קארל גוסטב" הוא דוגמה לתול"ר-כתף.

נערך לאחרונה ע"י סמוראי בתאריך 07-12-2012 בשעה 00:09.
ישן 07-12-2012, 01:22

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לגבי נק"ל: הגבול הוא לא טכני..."

קרן אור - תודה על ההשקעה ותודה על התשובות המעניינות!
(מה הייתי עושה בלי הפורום המעניין הזה...)

לגבי רש"ק נ"ט:
אז סה"כ הנזק שהוא יעשה פחות ממוקד ממה שחשבתי?
הליינר גורם נזק רציני לצוות? הוא גם ממוקד?
פשוט נראה לי אם רש"ק נ"ט פוגע בנקודה כלשהי בטנק אז הוא לא כ"כ ישמיד אותו אלא ישאיר חור - תקן אם טעיתי!
אגב:טנק פחות פגיע ממה שנראה?
אני מדבר על המזקו"ם,מקלעים,אנטנות למיניהן ושאר ציוד ש"בולט" מהטנק עצמו
(אין צורך לפרט על הטנקים בצה"ל - תמיד יספיק לי גם פירוט על צבא זר כי הרי הטכנולוגיה הזו דומה בצבאות המודרניים אז מעדיף יותר להיזהר ולא לגרום לאנשים לעבור על ב"ש)

מנוע ברקטה/טיל נישאים זהה בערך למנוע שיש בטילים והרקטות הנייחים?
וטוב שהזכרת את התול"ר כתף - לא הבנתי מה ההבדל בינו לבין משגר RPG7.

לגבי נק"ל - תודה!
מהערך הבנתי שהטילים הנישאים הם כבר לא נק"ל (גם ראיתי שבWORLD GUNS הם לא מופיעים)

ואם הרש"ק התרמובארי הוזכר:
איך הוא גורם נזק לעומת רש"ק רגיל?
ישן 07-12-2012, 03:55
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "קרן אור - תודה על ההשקעה..."

ציטוט:
קרן אור - תודה על ההשקעה ותודה על התשובות המעניינות!
(מה הייתי עושה בלי הפורום המעניין הזה...)

לגבי רש"ק נ"ט:
פשוט נראה לי אם רש"ק נ"ט פוגע בנקודה כלשהי בטנק אז הוא לא כ"כ ישמיד אותו אלא ישאיר חור - תקן אם טעיתי!
(אין צורך לפרט על הטנקים בצה"ל - תמיד יספיק לי גם פירוט על צבא זר כי הרי הטכנולוגיה הזו דומה בצבאות המודרניים אז מעדיף יותר להיזהר ולא לגרום לאנשים לעבור על ב"ש)

לגבי נק"ל - תודה!
מהערך הבנתי שהטילים הנישאים הם כבר לא נק"ל (גם ראיתי שבWORLD GUNS הם לא מופיעים)

לגבי השאלה הלפניי אחרונה.
תול"ר זה תותח ללא רתע. הקארל גוסטאב - קרגו, עדיין בשימוש וזה כלי כייפי. יצא לי לירות ממנו המון - מה שגם הוביל לפגיעה בשמיעה
התול"ר יורה פגזים - הקרגו הוא 84 או 82 מ"מ אם אני לא טועה. אתה מכניס פגז, יש נקירה, חומר נפץ מעיף את הפגז ו בום. אין לו מנוע כמו של רקטת ה RPG 7. זה כמו קליע ענק, עף לפי הפיצוץ בתרמיל.

לגביי נק"ל, לא נראה לי שיש עניין של מ"מ או משהו, לא זוכר מה שלימדנו אותנו בזמנו בהגדרה, אבל אם אני לא טועה ברגע שהכלי נשק מופעל על ידיי יותר מחייל אחר (זה שנושא אותו) הוא כבר לא נק"ל.
ישן 07-12-2012, 05:05
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "קרן אור - תודה על ההשקעה..."

ציטוט:
לגבי רש"ק נ"ט:
לא יודע איזה נזק חשבת אבל הוא יכול לעשות נזק רציני , עדיין עדיף רשק אחר נגד אדם , אגב יש דוגמאות לרקטות שניתן להחליט על סוג הרש"ק במקום (דוגמת המטאדור שבשינוי מיקום המרעום אתה יכול לקבוע אם הרש"ק יהיה יעיל נגד טנקים או נגד מבנים/אדם)
הליינר הוא בטמפרטורה של אלפי מעלות , הצוות בהחלט יכול להפגע בצורה רצינית (ולרוב נפגע).
למי הטנק נראה פגיע ? טנק הוא אחד מהדברים היותר מוגנים בשדה הקרב , גם מול נשק נ"ט יש הגנות שונות , מי שריון חזק ועבה יותר דרך מיגון ראקטיבי שגורם לרש"ק חלול להתפוצץ לפני השריון הראשי וכמובן הגנות אקטביות כמו מעיל רוח.

RPG = יrocket-propelled grenade כלומר "רימון" שמונע על ידי רקטה (תרגום מאוד חופשי) ההבדל שפגז התול"ר עף על ידי הלחץ שנוצר על ידי החומר ההודף בקנה התול"ר , ה RPG מונע על ידי מנוע רקטי (שיכול להמשיך לפעול לאחר היציאה מהמשגר)
לגבי נק"ל - תודה!

רש"ק תרומבארי יוצר את הנזק על ידי החום ובעיקר הלחץ שהוא יוצר במקום בו הוא מתפוצץ .
דיון ישן בפרש שמסביר איך זה עובד ומה זה עושה בדיוק " http://dc.fresh.co.il/dcboard.cgi?a...my&viewmode=all
ישן 22-12-2012, 20:50
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לדעתי הצנועה....
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי דניאל9525 שמתחילה ב "[QUOTE=grish22] פשוט נראה לי..."

אין כל כך משמעות לנתון כגון מרחק מנקודת השיגור, ברגע שהטיל שוגר והמרעום/מרעומים נדרכו, זה כבר היינו הך....
מה שלי לא ממש ברור הוא למה הכוונה כשאומרים כאן ״רמת הנזק״ או ״כמות הנזק״?....
עקרונית, טנק שיחטוף רק פגיעה אחת של טיל נ״ט (גם אם לא מהדור האחרון ושיא הטכנולוגיה ע״ע at 4) בנקודה בה מתחבר התותח לצריח (אין לי מושג איך זה נקרא אך אני מאמין שאנשי השריון כאן כן) ייחשב כמושבת מבחינת יכולת ירי והשבת אש, זה נזק מספיק גדול?..... טנק שייפגע בחטיבת הכח שלו ולא יוכל לנוע?... או לחליפין, טנק שייפגע ויחדר אל תוך תא הצוות ובשל כך מפקדו ולצורך העניין גם התותחן ייפגעו קשות?....
למה הכוונה ?....

והשאלה שלי מופנית כאן באופן כללי....

ישן 22-12-2012, 20:54
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
הסבירות שיקרה מה שאתה מתאר היא נמוכה (תיילי ניהוג טילי נ״ט לא נקרעים בקלות)......
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "שאלה לגבי טילי נ"ט מונחי..."

בעייה יותר סבירה היא במקרה בו התיילים נפרסים מעל קווי מתח גבוהה או אפילו במקרים מסויימים מקווי מים...
בכל אופן, במקרה שאחד התיילים נקרע אובד הקשר עם הטיל וסביר שהדבר יביא להחטאת המטרה, בכל אופן אם מרעום הטיל נדרך (וזה קורה לרוב בטווחים קצרים שנאמדים בעשרות מטרים מהמשגר), סביר שבעת הפגיעה בכל עצם כל שהוא, הוא יופעל אלא אם הפגיעה היתה באופן לקוי כתוצאה מהגעת הטיל בזווית לא נכונה.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 22-12-2012 בשעה 20:57.
ישן 15-02-2013, 20:01

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "אני חושב שהן רלוונטיות מתמיד..."

עד כמה באמת משנה פה העלות אם הצבא או כל גוף אחר שנלחם משלם על משגר+רקטה חד פעמיים לעומת תשלום על משגר רב פעמי ו... רש"ק לפי הצורך.

וכן,ברור לי שרקטת נ"ט משמשת לא רק נגד טנקים אלא בכלל נגד רק"ם טבטח כפי שנאמר פה באשכול גם נגד ביצורים,רכבים רגילים וכו'

אין צורך להיכנס לדוגמאות הנוגעות לישראל - יספיקו גם דוגמאות של נסיון לחימה של מדינות אחרות.
PG-2 זה לא רש"ק של RPG-2 שתוכנן בכלל בשנות ה40-50?
דיי מעניין שהPG-2 המאולתר יודע לפגוע גם ברק"ם מודרני

אמרת:
"אל תסתכל על נתוני חדירות כעל תורה מסיני ...
המציאות שונה בעליל ..."
אפשר דוגמא לא מהאזור שלנו ושלא קשורה לרק"ם שלנו?
כי זה באמת מעניין.

ולגבי הדורות האחרונים:
אתקן כמובן ואגיד שהתכוונתי לLAW הבנתי שגם עכשיו יש לו תתי דגמים.
לRPG-26 גם יש תתי דגמים? כי הבנתי שהרוסים התקדמו לRPG-28 וכן הלאה.
ישן 15-02-2013, 20:21
  AL KAPON AL KAPON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.07
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "עד כמה באמת משנה פה העלות אם..."

אני חושב שמה שאיזמיל ניסה להסביר לך בקשר שאל תסתקל על נתוני חדירות כעל תורה מסיני היא שלא רק טנק מודרני ממוגן באותה רמה בכל נקודה.
לדוגמא לרוב ירי של רקטת נ"ט פרמיטיבית לא תשמיד לחלוטין את הטנק, אולם היא מסוגלת בנסיבות מסוימות לגרום לו לנזק חמור.
לדוגמא אם הרקטה תפגע פגיעה ישירה בכוונת תותחן או מפקד סביר שהיא תשמיד/תגרום לה לנזק חמור.
כנ"ל הדבר לגבי פגיעה נגיד בזחל או בתותח.
ולכן רקטות כאלו למרות העובדה שיכולת החדירה שלהם נמוכה יכולות לגרום נזק משמעותי לטנק.

בקשר ל:
"עד כמה באמת משנה פה העלות אם הצבא או כל גוף אחר שנלחם משלם על משגר+רקטה חד פעמיים לעומת תשלום על משגר רב פעמי ו... רש"ק לפי הצורך."

העניין הוא לא בהכרח העלות אלא נוחות השימוש.
לרקטת לאו אין מערכת הנחיה, ולכן לאחר השימוש הלוחם פשוט יכול לזרוק את הזביל המשומש מבלי להכנס לנושא טעינה מחדש.
אגב גם לטילי נ"ט מתקדמים יש זביל חד פעמי, שכן זביל הטיל מולבש על המשגר ונורה מימנו.
בגמר הירי הזביל נזרק.

ישן 15-02-2013, 21:26
  איזמל איזמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "[font=Verdana][b]אני חושב שמה..."

נכון

לגבי דוגמאות מהעולם - זה לא התחום שלי אז אין לי ידע מעמיק בתחום השיריון ובטח בעולם
יש לי מספיק דוגמאות משלנו אבל אותם כמובן לא ניתן לפרט (אני חושב) אני אבדוק...

החדירות של הדגמים החדשים יותר (המרנטי"ם שציינת) ועוד ...
היא מדהימה (החדירות)
בשינוי טכנולוגיות יציקה / דחיסה ועיצוב ניפוץ חדשות מצליחים להגיע להישגי חדירות מדהימים...

לגבי המיגון האקטיבי אני מניח שזו שאלה של עימות / ניסיון עד שגם לזה ימצאו את נקודות התורפה
למרות שמיגון זה באמת מציב אתגר לא פשוט...

בקיצור המרנט"ים כנראה יישארו איתנו עוד הרבה שנים - ועם הזמן (בהתבסס על ניסיון העבר) הם רק ישתכללו - מבחינת חדירות, ניידות וחכמה ...
ישן 18-02-2013, 05:03
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יש נקודה שחשוב לזכור לגבי רלוונטיות נתוני חדירות לזמן אמת
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "עד כמה באמת משנה פה העלות אם..."

גם רקטת נ״ט שלא אמורה לחדור את המיגון של טנק מסוים עשויה בתנאים מסוימים להשבית אותו מפעולה לחלוטין אם מצליחים לפגוע בנקודת תורפה או סתם להמם את הצוות. צוות טנק לא מנוסה שמופתע מפגיעת רקטה, גם אם זו לא חדרה, עלול לסגת בבהלה או אפילו לנטוש אותו. נידמה לי שזה פחות או יותר מה שקרה במקרה של חטיפת גילעד שליט. אף אחד לא נפגע מעצם פגיעת האר פי ג,י בטנק, וספק אם הוא חדר (אפילו שנורה מאחור, איזור ממוגן פחות) ובכל זאת הצוות נטש. ולא משנה אם הנטישה הייתה בגלל הספטרוניקס או שיקול דעת מוטעה של המפקד.
ואגב, בתקופת רצועת הביטחון טנקים נפגעו בנקודות תורפה שלא יאמנו ואנשים טובים נהרגו בגלל זה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:29

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר