לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2010, 17:41
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
הטנק המקולל

ביוני 2006 נחטף ממנו גלעד שליט ונהרגו בו שני חיילים בינואר 2009 נהרג בתוכו חייל נוסף לאחרונה הוצא מלחימה: "אולי עכשיו ישתנה המזל שלו"
לילך שובל, כתבתנו לענייני צבא

שלוש שנים וחצי לאחר שנחטף מתוכו רב"ט גלעד שליט ושניים מחבריו לנשק נהרגו ושנה לאחר שנהרג בו חייל נוסף הוחלט בצה"ל להוציא מלחימה את "הטנק המקולל."

ב25-ביוני 2006 הותקף כוח צה"ל סמוך לכרם שלום שעל גבול רצועת עזה. בתקרית נהרגו סגן חנן ברק וסמל ראשון פבל סלוצקר ונחטף לרצועת עזה רב"ט גלעד שליט. הטנק שבו שהו - משוריין מסוג מרכבה סימן 3 בז - נפגע. לאחר זמן מה שוקם הטנק והוחזר לגדוד 71 של השריון הגדוד שבו שירת שליט.

כשנתיים וחצי לאחר חטיפתו של שליט חזר הטנק לרצועה בעיצומו של מבצע עופרת יצוקה. בתוכו היה הפעם סמל עמית רובינזון ז"ל (20)מקיבוץ מגל וחבריו לנשק. זמן לא רב לפני שנהרג נפגע הטנק. בני משפחתו סיפרו כי יצא ממנו בנס כשהטנק עצמו נפגע והוא לא. אלא שלאחר שתוקן הטנק וחזר לפעילות נכנס איתו החייל לרצועה. ב8-בינואר 2009 נהרג רובינזון כתוצאה מירי של צלף פלשתיני שפגע בו כשהוציא את ראשו מהטנק.

לאחר נפילתו של סמל רובינזון דבק במשוריין הכינוי "הטנק המקולל."כך קראו לו מפקדים וחיילים בגדוד. אז גם נזכרו כי בתחילת שנות ה2000-ספג הכלי הצבאי פגיעה של פצצת מרגמה באזור רצועת עזה.

זמן קצר לאחר המבצע הצבאי החליטו בגדוד להוציא את "הטנק המקולל" מלחימה. כעת הוא בשיזפון אי שם באמצע המדבר משתתף באימוני ההכשרה של לוחמי העתיד של חיל השריון. "זה פשוט טנק מקולל" אמר אתמול גורם המשרת בגדוד 71 של השריון. "טוב שהורידו אותו לאימון המתקדם בשיזפון. אולי עכשיו רחוק מכאן ישתנה המזל שלו."

להמשך הכתבה:
http://digital-edition.israelhayom....F2010%2F01%2F14

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2010, 09:58
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "גם ליוסיפון יש סיפור על טנק מקולל מלבנון"

נכון.
טנק שנפל בעישייה-ריחן ממצוק וכל אנשי הצוות נפצעו.
שנן הצריח נשבר.
הטנק הגיע לסנדה בשימשון לטיפולים.
בסדנה הצריח ננצר מכנית אבל התותח לא ננצר בדורגל (כי היה מישהו שכנראה חשב שהפקודה הזו מיותרת, הרי מספיקה נצירה מכאנית רק שהמישהו הזה לא ידע שהשנן צריח שבור) כשהסיעו את הטנק הצריח הצטודד ומשך את הראש של הנהג וכמעט ערף אותו. הנהג נהרג.

ישן 11-12-2011, 17:52
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
צבאי אמונות תפלות או פשוט מזל?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "ה-צ של הטנק היה 333 מספר..."

כמי שלחם כמ"מ 2 בגדוד 407/14/600/143 במלחמת יום הכיפורים בטנק פטון m60a1
מס' 817747 .
טנק שנסע על זחלים ממחנה תימן ועד לתעלה ,השתתף בכול הקרבות הקשים ביותר במלחמת יום הכיפורים בחזית הדרום.
קרבות הבלימה, מבצע "אבירי הלב ", טיהור ציר עכביש , לחימה בצומת טירטור לקסיקון ,הקרב נגד חטיבה 25
והשמדת גדוד הקומנדו במתחם אורחה ביום שישי 19.10
וחזר לימ"ח בשדה תימן מבלי שתיהיה לו אפילו שריטה של צבע עם אותם אנשי צוות .
אז כנראה שסימן טקטי 2' הוא לא מספר מקולל .
אולי ריבוי מספרי ה7 במספר הטנק שלושה במספר הביאו לו ולאנשי הצוות מזל.
נכון שאין תחליף לניסיון קרבי והכרת השטח אבל למזל יש חלק מאד חשוב במלחמה.
וזאת מבלי לעשות הכללות .
ישן 14-01-2010, 21:05
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "הטנק המקולל"

היה גם את שחק 55,שלאחר שיפוץ מתאונה קשה שעבר סבל מבעיות תחזוקה חוזרות ונשנות שהעניקו למטוס מוניטין ידוע לשמצה בקרב אנשי צוות האוויר והקרקע גם יחד.
לאחר שזה נגרע בתאונה,נשמו לרווחה הצוותים שלא יצטרכו עוד להתמודד עם המטוס הארור.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

ישן 15-01-2010, 10:04
  משתמשת נקבה יונה100 יונה100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.05
המטוס בער
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "את בטוחה ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
עכשיו עלעלתי בבטאונים הישנים שלי. הסיפור של שיקום 755 מצוי בגיליון 13 (דצמבר 1979) אבל ללא ציון שמות הטייסים. סיפור שתי התאונות מופיע בכתבה "שמורת טבע של קרב אבירים" מהגליון הכפול של יולי 1983. בכתבה הזו מסופר הסיפור של קידר, אבל שם מדובר על מנוע שכבה באויר, לא מטוס דלוק. הסיפור של העפת הטייס החוצה בנגיעה אכן מצוי שם.

אגב, מיראז' 755 היה במקורו מטוס של ט.119 בתל נוף ולשם הוחזר אחרי התיקון, אבל בתמונות התאונה כבר רואים אותו עם סמלי ט.101, אליה עבר לאחר הסבת ט.119 לקורנס.

מראה שלא שוכחים.
דרך אגב, הודיעו לנו בקשר על "מטוס קל בחרום" שמגיע אלינו. הזנקתי את כוחות החילוץ ויצאתי החוצה לראות מה קורה. יתכן שרק המנוע בער, אבל זה נראה ככדור אש ענק.
כעבור הרבה שנים פגשתי את ירמי לראשונה, כשעבדנו יחד באל על, ריגש מאד להפגש ולהיות מוצגת על ידו לחבריו "כמי שהצילה את חייו" (-:
דרך אגב, כעבור כשנתיים (לאחר שעזבתי את הבסיס), התרסק גם פאנטום באל עריש. אם יש לך פרטים או צילומים מההתרסקות הזו, ממש אודה לך.
ישן 10-12-2011, 20:06
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "עוד על "הטנק של גלעד", מתוך במחנה... הטנק נותר בחטיבה 188 ולא ירד לשזפון"

פגישה אישית מתוך במחנה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
סמל טל צור (20) מהיישוב לוטם הוא תותחן בטנק בגדוד 71 של חטיבה 188, וכרגע נמצא באימון ברמת הגולן.
הטנק של טל בולט בין המשוריינים האחרים כי הוא הטנק בו שירת גלעד שליט, וממנו נחטף לפני יותר מחמש שנים.
"אני לא חושב על זה יותר מדי, בשבילי זה כמו כל טנק", אומר טל. "בסופו של דבר הצוות הוא זה שקובע מה יקרה ולא אמונות טפלות".

ישן 09-12-2011, 17:42
צלמית המשתמש של bazz2701
  bazz2701 bazz2701 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "הטנק המקולל"

שלום לכולם.אני כבר כמה שנים קורא את הפורום.עכשיו החלטתי להירשם סופסוף.בנוגע לכתבות.קודם כל שירתתי בגדוד 71 ב2005-2008.אז אני יכול להגיד בוודעות ששום דבר פאראנורמלי לא קרה לטנק הזה לאחר החטיפה.אחרי שהוא חזר מהתיקון הוא נשאר בגדוד ולא היו שום נסיונות להוריד אותו לשיזפון.כמו כן יש לי חבר טוב שעדיין משרת בגדוד בקבע כך שידוע לי ממנו שהטנק שבו נהרג עמית רובינזון ז"ל לא היה אותו הטנק ממנו נחטף גלעד.לאחר התיקון הטנק חזר לפלוגה מ' ,זה עוד בזמן השירות שלי.ועוד משהו.על הטנקים האלה היו כל כך הרבה צלקות מלחמה כך שזה די מוזר לקרוא שהטנק"המקולל" ספג פגיעת מרגמה בשנת 2000.
אגב הטנק בתמונה לא שייך לפלוגה מ'

נערך לאחרונה ע"י bazz2701 בתאריך 09-12-2011 בשעה 17:58.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:48

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר