לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2007, 09:44
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
פציפיזם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gili1234 שמתחילה ב "פציפיזם האומנם?"

אישית, אין לי שום דבר נגד פציפיסטים. להיפך - אפילו בעדם אין לי כלום!!

ישנם תקדימים רבים בהיסטוריה, של פציפיסטים אמיתיים, שלא רצו להיות במצב שבו יצטרכו להרוג מישהו, אך להבדיל מאלה שאתה מתכוון אליהם, הם ידעו שיש להם מחויבות חברתית מסויימת. אחת הדוגמאות הזכורות לי לטובה בהקשר זה, היא קבוצה של פציפיסטים קנדיים במלחמת העולם השנייה שלא היו מוכנים להתגייס, אך התנדבו ללא תנאי לשמש כשפני ניסוי אנושיים בסידרה ארוכה וקשה ביותר של ניסויים רפואיים ואחרים. לא כולם יצאו מכך עם בריאות תקינה, אך הם בהחלט תרמו תרומה חשובה לחברה, הגם שלא אחזו בנשק.

לגבי אזרחינו הדמוקרטיים עדיני הנפש: לא הייתי רוצה לראות בצה"ל מישהו שבאמת (אבל באמת!) לא מסוגל לכך, אבל יש מספיק עיסוקים לשכאלה. למשל - בתחום הסיעוד, החינוך, מערכת הבריאות, מד"א, מכבי אש, משטרה, ועוד כהנה גופים שישמחו לקבל תגבור בכח אדם צעיר לטובת הכלל.

אני בהחלט בעד סנקציה נגד מי שיכול ולא רוצה! מי שלא יכול - זה סיפור אחר, אך גם בקרב קבוצה זו אני רואה לא פעם התנדבות שממש מחממת את הלב. עוד דוגמה שאני מכיר אישית - חולה פוליו, משותק בשתי רגליו, נכה 100% שהתנדב לשרת בצה"ל - ועשה שירות לתפארת כאיש מחשבים. המגבלות הגופניות פחות חשובות מהרצון!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2007, 10:24
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כתבה

יש פציפיסטיים אמיתיים. זה לא חייב להפריע להם לשרת בצבא, או לפחות שרות לאומי.
פעם גם הפציפיסטים התגייסו והשתדלו להימנע מלחימה. זה עלול גם לגרום בעיות. כך המקרה של נ"ד ששירת בפלוגת המילואים שלי.
נ"ד, נקרא לו ניר דוגמני, הוא באמת בחור טוב. קיבוצניק אמיתי עם מוסר עבודה ודעות שמאלניות שאיתן בא גם מוסר מסוג אחר.
כשהגיע זמנו של דוגמני להתגייס לא היה ספק שהוא לא ישתמט מהצבא, אפילו לא ינסה לשרת כג'ובניק. הוא התגייס לחיל השריון ובסוף המסלול יצא לקורס מט"קים. כשסיים את הקורס וסירב לקצונה התחילה האינטיפאדה הראשונה. דוגמני השתדל להתחמק מלהגיע לפלוגות המסלול והמבצעיות כדי לא להישלח לשטחים, מהם סבר שיש לצאת כמה שיותר מהר, במקום זאת הוא נשאר עד סוף השרות הסדיר בתפקידי הדרכה בדרום.
כשהשתחרר בחר לעסוק בשני התחומים האהובים עליו: חינוך ובישול ועשה תואר שני בעבודה סוציאלית.
כשדוגמני הוצב למילואים הוא כבר לא יכל להתחמק מהטנקים לכן בחר להיות חפ"ש (חייל פשוט) ולא מפקד. הוא התייצב לכל שירות מילואים כשבאימונים הוא משמש כתותחן טנק (צלף מצויין) ובקווים ביהודה ושומרון ביקש תמיד לקבל תפקידים של "חוטב עצים ושואב מים", רק לא "לבוא במגע עם אוכלוסיה אזרחית". דוגמני בישל במטבח וניקה את המוצב, בחוסר ברירה הוא גם עלה לשמור, אך רק בעמדות המוצב, לעולם לא בסיור או, חלילה, במחסום.
לשאר החיילים הסידור היה נוח מאד. דוגמני הוא נשמה טובה שיודע לספר בדיחות ולשמור על ההווי ותמיד לקח על עצמו את המשימות שאף אחד לא רצה לבצע.
כך היה במשך למעלה מעשר שנים.
כשפרצה האינטיפאדה השנייה גוייסנו לקו בסביבות שכם. גם שם עבד הסידור הרגיל: כולנו טיילנו בגל"בים ובמחסום ודומני בישל, ניקה ונבח במגדלים. זה היה קו משונה כי גם כשירו עלינו לא ממש הגבנו (אלא אם סופרים ירי תאורות כתגובה), זו הייתה המדיניות של ישראל ושל צה"ל וגם אנחנו לא חרגנו.
חלפה שנה עקובה מדם שבה התחוללו הרבה מאד פיגועים. צה"ל קיבל אישור להגיב ויצא למבצע "חומת מגן". הגדוד שלנו גוייס ב"צו חריג" לגיזרת חטמ"ר אפריים. הפלוגה שלנו, על טנקים, נכנסה ויצאה מתוך כפרים ועיירות. "ביקרנו" בקלקילייה, בסלפית, בעזון, סניריה, ברוקין וא-דיכ ואפילו בפאתי שכם. ירינו מקלעים ופגזים. את "השירותים" נתנו לנו הפלוגות האחרות של הגדוד ויחידות סדירות. דוגמני נאלץ לעלות על טנק, כתותחן. אם הוא לא היה מתייצב חייל אחר היה מפדסיד את היציאות הבייתה.
וכך קרה שצוות 3 של הפלוגה, עם דוגמני כתותחן, נתן חיפוי לפעילות של פלוגה מגדוד נחשון בתוך קלקיליה. הפעילות הסתבכה. בתוך אחד הבתים שהפלוגה סרקה המתין מחבל נחוש במיוחד. הוא הרג את מפקד הפלוגה רס"ן שלומי כהן. הפעילות המשיכה להסתבך בקרב חילוץ מאד לא מוצלח. טנק נוסף שלנו לא היה יעיל למקום ודוגמני נאלץ לירות.
בין הדמעות שזלגו מעיניו הוא הצליח לירות שמונה פגזים על בית אחד ושלושה על אחר כשכולן "מטרות" מדוייקות.
מאז חומת מגן דוגמני לא מגיע יותר למילואים. גם לא במלחמה לפני שנה.

ישן 26-08-2007, 22:16
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
הפציפיסט האהוב עליי: אלווין סי. יורק
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "הפיקוויקים..."

http://en.wikipedia.org/wiki/Alvin_C._York
יליד טנסי שלאחר תקופת הוללות "נולד מחדש" וגילה את הנצרות. למצער, שנתיים אח"כ הצטרפה ארה"ב למלחמה הפטריוטית הגדולה. אלווין התייצב והצהיר כי אמונתו מונעת ממנו להילחם. הכנסיה המסויימת בה היה חבר לא הוכרה ע"י שלטונות הצבא ואלווין, בן 30 באותה עת, חויל. המ"פ והמג"ד שלו, נוצרים טובים בעצמם, עברו איתו על התנ"ך והראו לו כי יש מלחמות צודקות. אלווין השתכנע.
בקרב ביער ארגון אלווין הוכיח את קור רוחו, אמונתו בבורא עולם ואת כישורי הקליעה שרכש בילדותו- כאשר גדודו נקלע לאש מקלעים גרמנית, הוא ו- 7 חיילים שהיו איתו הרגו 20 גרמנים ושבו 132, ובכך שברו את ההתנגדות הגרמנית בגיזרה. אלווין צעק לגרמנים להיכנע- הוא לא רצה להרוג יותר מהנדרש.
ישן 27-08-2007, 01:01
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יש פציפיסטיים אמיתיים. זה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
יש פציפיסטיים אמיתיים. זה לא חייב להפריע להם לשרת בצבא, או לפחות שרות לאומי.
פעם גם הפציפיסטים התגייסו והשתדלו להימנע מלחימה. זה עלול גם לגרום בעיות. כך המקרה של נ"ד ששירת בפלוגת המילואים שלי.
נ"ד, נקרא לו ניר דוגמני, הוא באמת בחור טוב. קיבוצניק אמיתי עם מוסר עבודה ודעות שמאלניות שאיתן בא גם מוסר מסוג אחר.
כשהגיע זמנו של דוגמני להתגייס לא היה ספק שהוא לא ישתמט מהצבא, אפילו לא ינסה לשרת כג'ובניק. הוא התגייס לחיל השריון ובסוף המסלול יצא לקורס מט"קים. כשסיים את הקורס וסירב לקצונה התחילה האינטיפאדה הראשונה. דוגמני השתדל להתחמק מלהגיע לפלוגות המסלול והמבצעיות כדי לא להישלח לשטחים, מהם סבר שיש לצאת כמה שיותר מהר, במקום זאת הוא נשאר עד סוף השרות הסדיר בתפקידי הדרכה בדרום.
כשהשתחרר בחר לעסוק בשני התחומים האהובים עליו: חינוך ובישול ועשה תואר שני בעבודה סוציאלית.
כשדוגמני הוצב למילואים הוא כבר לא יכל להתחמק מהטנקים לכן בחר להיות חפ"ש (חייל פשוט) ולא מפקד. הוא התייצב לכל שירות מילואים כשבאימונים הוא משמש כתותחן טנק (צלף מצויין) ובקווים ביהודה ושומרון ביקש תמיד לקבל תפקידים של "חוטב עצים ושואב מים", רק לא "לבוא במגע עם אוכלוסיה אזרחית". דוגמני בישל במטבח וניקה את המוצב, בחוסר ברירה הוא גם עלה לשמור, אך רק בעמדות המוצב, לעולם לא בסיור או, חלילה, במחסום.
לשאר החיילים הסידור היה נוח מאד. דוגמני הוא נשמה טובה שיודע לספר בדיחות ולשמור על ההווי ותמיד לקח על עצמו את המשימות שאף אחד לא רצה לבצע.
כך היה במשך למעלה מעשר שנים.
כשפרצה האינטיפאדה השנייה גוייסנו לקו בסביבות שכם. גם שם עבד הסידור הרגיל: כולנו טיילנו בגל"בים ובמחסום ודומני בישל, ניקה ונבח במגדלים. זה היה קו משונה כי גם כשירו עלינו לא ממש הגבנו (אלא אם סופרים ירי תאורות כתגובה), זו הייתה המדיניות של ישראל ושל צה"ל וגם אנחנו לא חרגנו.
חלפה שנה עקובה מדם שבה התחוללו הרבה מאד פיגועים. צה"ל קיבל אישור להגיב ויצא למבצע "חומת מגן". הגדוד שלנו גוייס ב"צו חריג" לגיזרת חטמ"ר אפריים. הפלוגה שלנו, על טנקים, נכנסה ויצאה מתוך כפרים ועיירות. "ביקרנו" בקלקילייה, בסלפית, בעזון, סניריה, ברוקין וא-דיכ ואפילו בפאתי שכם. ירינו מקלעים ופגזים. את "השירותים" נתנו לנו הפלוגות האחרות של הגדוד ויחידות סדירות. דוגמני נאלץ לעלות על טנק, כתותחן. אם הוא לא היה מתייצב חייל אחר היה מפדסיד את היציאות הבייתה.
וכך קרה שצוות 3 של הפלוגה, עם דוגמני כתותחן, נתן חיפוי לפעילות של פלוגה מגדוד נחשון בתוך קלקיליה. הפעילות הסתבכה. בתוך אחד הבתים שהפלוגה סרקה המתין מחבל נחוש במיוחד. הוא הרג את מפקד הפלוגה רס"ן שלומי כהן. הפעילות המשיכה להסתבך בקרב חילוץ מאד לא מוצלח. טנק נוסף שלנו לא היה יעיל למקום ודוגמני נאלץ לירות.
בין הדמעות שזלגו מעיניו הוא הצליח לירות שמונה פגזים על בית אחד ושלושה על אחר כשכולן "מטרות" מדוייקות.
מאז חומת מגן דוגמני לא מגיע יותר למילואים. גם לא במלחמה לפני שנה.

סיפור חזק......
ומה המוסר השכל שאני הבנתי?
אם כל האגואיסטים הפחדנים המשתמטים האלה שמשתמשים במילה "פאציפיסט" ככיסוי לזהותם האמיתית, היו מתגייסים גם, היו יותר חיילים לצה"ל,ואופן טבעי יותר חיילים לשיריון, ודוגמני לא היה צריך לתת את אותו חיפוי שיהרוס אותו נפשית......
הסיפור שנתת מראה את ההבדל בין פאציפטסים שבאמת רוצים לתרום את חלקם, לבין "פאציפיסטים" שפשוט לא בז** שלהם לתרום בשביל אחרים...

ישן 26-08-2007, 11:02
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05

פציפיסטים אמיתיים הם תופעה מאוד נדירה ולדעתי מאוד טבעית במדינה דמוקרטית.
מדובר במספר זניח של אנשים, שעצם היותם אידאליסטים בדרך כלל מביא אותם לתרום בדרכים אחרות.
אין מה לערבב אותם עם עדרי המשתמטים מפינוק ואגואיזם. למעשה, זו השוואה מעליבה.
לא הייתי רוצה לחיות במדינה שאין בה כמה פציפיסטים המעזים לעמוד על עקרונותיהם. עצם קיומם אומר משהו טוב על החברה שלנו.
ושוב - פציפיסטים אידאליסטיים הם מיעוט שבמיעוט, לדעתי לא מדובר על יותר מכמה עשרות בודדים בגילאי צבא. אני ממש לא מכליל את האנרכיסטים המיליטנטים של בילעין ודומיהם כפציפיסטים, אצלם זה סתם מרי פוליטי שהוא תמונת מראה של נוער כ"ך והוא סיפור אחר לגמרי.
ישן 29-08-2007, 10:31
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
קודם כל, אין פחד...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אני חושב שעדיף (במקום לזלזל..."

המדינה על מוסדותיה המשפטיים, כבר לא מפחידה אף אחד. בתי הכלא הפכו למתקני נופש.
כל פורעי החוק למיניהם איבדו כל כבוד לחוק או למדינה.

דוגמא פשוטה:
"התייחדות" הפכה להיות זכות אדם בסיסית בכלא, אפילו לטרוריסטים הכי גדולים, גם לרווקים... (למעט יוצא דופן אחד).

במלים אחרות, אם רווק זקן רוצה החזר כספי מקופת חולים על "זכות התייחדות" עם שירותי ליווי, הוא צריך לרצוח מישהו. אם ירצח יותר, וכולם יהיו יהודים, אז בנוסף לכך יקבל גם קיצבה וגם סטייקים כל יום גם מהאו"ם וגם מתרומות (כולל תרומות של יהודים).

ישן 27-08-2007, 14:59
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07

נו, בלי ספק הגיע הזמן לחוק שירות חובה, בין אם לאומי-קהילתי ובין אם צבאי.
ככה המתנחל-איש-בן-גביר יוכל להתנדב בגני ילדים בהתנחלויות, והשמאלן-יפה-הנפש (אין בעיה בלהיות יפה נפש, כל עוד אתה לא משקר לעצמ ולאחרים) יוכל לעזור בגני הילדים של טייבה.
וכמובן, החרדי יוכל להחשיב התנדבות בזק"א/הצלה/או אפילו ח"ו מד"א כשירות לאומי.

ועדיין הרוב יירצו ללכת לשרת בצבא. לוחמים, לשמחתי, לא יחסרו לנו (יש מחסור כרוני בלוחמים, אבל זה מחסור מלאכותי, כי המחסור האמיתי הוא בלוחמים איכותיים).

ישן 27-08-2007, 17:31
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אני מקווה מאוד (מאוד), שכל..."

תקוותיך תקוות שווא הן.
העם בישראל מתעב את הזר, ושונא את הפלסטינים, הערבים, ואם צריך גם את הרוסים, האתיופים, המרוקאים והאשכנזים.
אם תשאל ותבדוק תגלה שהרבה היו שמחים אם ל-X או ל-Y לא היתה זכות בחירה, זכות קניה או זכות נשימה.
כמובן שהם לא מבינים את הצורך בשוויון. אבל זה כבר עניין של חינוך גרוע.

אני לא אשכח את התגובות שקיבלתי מאנשים שהייתי בטוח שהם הגיוניים ואנושיים, כשהם שמעו שנתתי לעצור פלסטיני מבוגר כיסא (מנהסתם בחור שהסית יום לפני כן לרצוח אותי ואת כל משפחתי - אחרי הכל הוא אמר שהוא מורה לבנות..).

ישן 27-08-2007, 17:09
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "איך תתמודד אם ימנים-יפי-נפש?..."

איזה סטיגמות ילדותיות? (ציטטתי אנשים מעלי, אם לא הבנת)

הרעיון מאוד פשוט - מי שלא רוצה צבא, יוכל לעשות שירות לאומי. לא מכיר הרבה ימניים שלא יילכו לצבא - לפחות לא מכיר ימניים דתיים לאומיים שכאלה - אנשים שכשאגיד להם שהם בכל מקרה ייצטרכו לעזוב את הישיבה ולתרום יעדיפו שירות לאומי פשוט.

איך גורמים לזה שהרוב יילכו לצבא?
כסף טוב יותר, תנאים טובים יותר, והרבה יותר רעל.

תאמין לי שאם יגידו לנער בן 17 שהאופציה שלו היא או ללכת לצבא או ללכת להתנדב בגן ילדים, נראה לי שאני יודע מה הם ייבחרו.

בדיוק יצא לי להשתתף בקבוצת "תגלית" עם אמריקאים בגילאי 19-23. אם הם התלהבו כל כך מצבא/חיילים/נשק, למה שישראליים לא?

ישן 27-08-2007, 17:21
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "איזה סטיגמות ילדותיות?..."

גם שירות לאומי הוא לא פתרון טוב. מעבר לביקורת שיש לי על הפיקציה הזו (מי בעצם מרוויח ממנה? רק מגזר מסויים שלולא כן היה שולח את בנותיו לעבוד). אתה אומר להם בעצם: טוב, אתם לא אוהבים את הרעיון של שימוש בנשק? אל תשתמשו, אבל תסייעו לי להשתמש בו בכך שתעשו משהו מועיל אחר.

אני איש ימין. אני מגדיר את עצמי כציוני, ישראלי ויהודי (בסדר הזה בדיוק). אם לא היה חוק גיוס חובה לא הייתי מתגייס, וזו עובדה.

הרעל הזה הוא דבר הרסני. פשיזם טהור. אני רואה את צה"ל כדבר רע והכרחי, ולא כמודל אידיאלי-אוטופי לנערים ולנערות (כמו שאולי ראו אותו ב-SS).

ילד בן 17 יעדיף צבא על פני גן ילדים? אני בהלם.

הם מתלהבים בדיוק בגלל שהם *לא* מחוייבים בזה. פסיכולוגיה בגרוש, אבל נכונה. גם אני התלהבתי מהרבה מאוד דברים בחו"ל, וזה היה עובר לי ביום שהיו מכריחים אותי בחוק לעשות אותם. אם כבר, בחרת בדוגמא גרועה ממש - מכל האנשים בעולם, דווקא הנסיכות היהודיות יתגייסו לצה"ל? הצחקת אותי.
ישן 27-08-2007, 17:28
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "גם שירות לאומי הוא לא פתרון..."

הנסיכות יאלצו לעשות שירות לאומי. הבנים שם אוהבים נשק בדיוק כמו הבנים אצלנו.
העצוב בכל העניין הוא שיש כל כך הרבה "ג'ובניקים" שאם היית נותן להם נשק ומשימות מעניינות היו תורמים גם 5 שנים. אבל הצבא מעדיף לתת להם לנשור החוצה על פני להתמודד עם האמת - שהצבא פשוט לא יודע למיין את החיילים בצורה מיטבית.

כרגע שירות לאומי מנוצל על ידי הדתיים באופן כמעט בלעדי. יש עוד שתורמים שנת שירות (דבר מבורך מאין כמוהו).
אני רוצה מצב שבו לא ייתכן שאדם כמו בר רפאלי לא יתרום למדינה שלו - שירות לאומי יכול להיות גם כחובה לייצג את ישראל בעולם, והיא מטיילת די הרבה הבחורה, לא?

אני רוצה שאדם שיצא מהצבא על סעיף נפשי אחרי שנה, ישלים את השנתיים הנותרות בתרומה לקהילה. עבודות שירות, אם תרצה.

רעל בגיל 17 הוא לא כזה הרסני. הישראלים הצעירים יודעים לחשוב בשביל עצמם לא רע בכלל. רעל? אין שום בעיה בלקחת נערים לאתרי מורשת קרב במדינה שחייבת לחיות על חרבה.

ישן 27-08-2007, 17:36

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "הנסיכות יאלצו לעשות שירות..."

אני רוצה דברים שונים כל-כך מאלה שלך, שחבל להכביר מילים.

אני יורה, מגיל צעיר מאוד, במטווח. 100 כדורים באקדח, כל שבוע. ואני *לא* אוהב נשק. אני שונא נשק, אני מפחד ממנו, אני נעצב בגלל השימושים השליליים בו. אני רואה את השימוש בנשק ככורח, כרע הכרחי, ולא שואף למצב בו יהיה מי שיאהב את הנשק שלו ובגלל זה יתגייס לצבא.

אני גם לא מבין למה אותם "ג'ובניקים" שלך אמורים לשרת חמש שנים בצבא. אנחנו (תודה לאל) לא חברה מיליטריסטית, אין לנו מנהיג צבאי (או מנהיגות - חונטה). שר הביטחון שלנו הוא לא אידי אמין והוא לא נוסע בג'יפ עם מקלע ברחובות.

לא מזיז לי שבר רפאלי לא תרמה למדינה. אין חובה כזו (לתרום). יתרה מכך - ממה שאני מבין, אין לה גם במה לתרום למדינה, משום שהיא סמל ריקני ומיותר שאני נאלץ לסבול בשם הפלורליזם (קרא במילון. זה פצצות).

אני רוצה שאדם שיצא מהצבא על סעיף נפשי אחרי שנה ייקבל סיוע וטיפול (אם יזדקק להם). לכן אני משלם מיסים. אני בהחלט לא רוצה שהוא ייענש/ייקנס ויוטלו עליו עבודות שירות משל היה עבריין. אני מעדיף לשמור את אלה לפושעים שבית-המשפט הטיל עליהם עבודות שכאלה.

רעל בגיל 17 הוא הרסני ביותר. הוא מעצב ופוגע לטווח-הארוך. קח נערים לאתרי מורשת קרב בשם לימודי היסטוריה, חברה ומדינה... אין בעיה. השאר את הלחימה למקצוענים ולחסרי-הברירה. אתה, משום מה, מעדיף מדינת-מלחמה. אבוי.
ישן 27-08-2007, 18:06
צלמית המשתמש של NehemiaG

אני חש זלזול מיותר
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אני רוצה דברים שונים כל-כך..."

גם אני רוצה לחיות במדינה שלווה. חבל מאוד שכזה דבר כבר לא קיים יותר.

החינוך שלי לימד אותי שהדרך היחידה שנגיע אל המנוחה ואל הנחלה היא בכח הזרוע ועם הרבה אמונה ואנושיות משולבים. חבל מאוד שקשה ליישם דבר כזה.

אתה כבר לא בן 17, נכון?
אנחנו עם שחייב צבא, צבא איכותי ומאוד מאוד מגוייס. זה גם בריא ללמד את הצבא לחשוב ולחשוב אנושי, אבל הבסיס הוא במוטיבציה להתגייס ולשרת.

אנחנו, תודה לאל, חברה מודרנית עם מאפיינים מיליטריסטיים מחוסר ברירה. שר הבטחון שלנו הוא השולף המהיר במערב, וכך הוא היה גם כשכיהן כראש ממשלה, שר החוץ ושר הפנים. גם ראש הממשלה שהחליף אותו היה איש צבא (ואדמה). לפניהם היו גם רבין, בגין ושמיר (ואני נוטה להגדיר את בגין ושמיר כאנשי חרב יותר מאשר אנשי מדיניות). וההבדל ביניהם לבין מנהיגי מדינה אפריקנית ממוצעת הוא שהם לא תפסו את השלטון בכח הזרוע, ולכן גם לא צריכים להפחיד את ההמונים ברחובות ולהשליט טרור.
ניסינו איש חברה כשר בטחון, לא עבד. רוצה לנחש למה?
כי אנחנו מדינה שחיה על חרבה, וכדאי שהחרב תהיה חדה ומצוחצחת. ואחת הדרכים להשיג את זה הוא "הרעלת" בני נוער לשירות צבאי.

בכל מדינה סוציאליסטית יש חובה על העם לתרום למדינה, ומכאן לתרום לעם. שירות לאומי נועד לעזור לחברה עצמה. המדינה היא העם ולהיפך.

אני מכיר את האנשים שיצאו מהצבא על סעיף נפשי. אתה יודע מה גיליתי?
מרבית אלה שהכרתי היו זקוקים לסיוע כלכלי יותר מאשר סיוע נפשי. הצבא פשוט לא הלך לקראתם כמו שהיה צריך. קב"ן זה רק כלי שמאפשר להם ללכת לפרנס את המשפחה שלהם. ומכאן ששירות לאומי לא יזיק להם כמו שירות צבאי.

אגב פלורליזם, בשמו אני נאלץ להגן על אלה שאתה מזלזל בריקנות שלהם. זה שבני נוער בוחרים להיות ריקניים זה בסדר גמור מצידם, וכדאי להבין את זה ופשוט לחנך את הבאים בתור יותר טוב (כלומר - לשלוח את ילדיך שלך ללמוד הוראה, או פשוט ללכת להורות בעצמך).

ישן 27-08-2007, 16:58

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "אני לא חושב שיש קשר..."

תגובות כמו שלך (אנא אל תעלב) מעידות על בורות אופיינית לכותבי הפורום.

יש לי הרגשה שרבים מהמינוחים בהם נעשה שימוש מוגדרים במוספי התרבות והפנאי של ידיעות אחרונות ו/או מעריב.

לו באמת היה כאן דיון רציני על פציפיזם, היתה ברורה לחלוטין האבסורדיות ברבות מהתגובות.

אתה מגדיר פציפיסט כמישהו שאומר שהוא סרבן (בניגוד, אגב, למישהו שהוא סרבן). פציפיסט הוא מי שמתנגד לשימוש באלימות. אם כבר, לדוגמא שלך היה עדיף לעשות שימוש ב"אי-ציות" מאשר ב"סרבנות".

אתה מציע לבדוק טוב טוב מיהו האדם (אני מוותר מראש על האמירה הצינית שלי בנושא), ולבחון אפשרות שילובו במערך התומך-לחימה או בשירות הלאומי. זו הצעה נוראית, שמעצם קיומה תכפה אורח חיים, אמונות ואף מעשים המנוגדים לתפיסה הפציפיסטית, על אותם פציפיסטים. זה בערך כמו לבחון אפשרות שאפריקנים-אמריקנים ייתנדבו לסייע לקו-קלוקס-קלאן (אבל ייקבלו פטור מתליית כושים).

באופן אישי, אני לא מודאג מעצם קיומו של המיעוט הפציפיסטי. אני הרבה יותר מודאג מקיומו של ההפך: הרוב המיליטריסטי / הפשיסטי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:40

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר