לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2008, 15:03
  yuval85 yuval85 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.06
התלבטות בין 2 מצלמות מדגם PowerShot של קאנון

שלום לכולם,

חיפשתי בפורום בהרבה עמודים אם מישהו שאל לגבי 2 הדגמים שאני עומד לשאול ולא מצאתי. לכן פתחתי את הנושא:

אני מתלבט קשות בין ה A570 ל A590 של קאנון.

בגדול, זאת מצלמה ראשונה שאני בעצמי קונה ולא מקבל במתנה או משהו בסגנון (אני אחרי 5 שנים עם ריקוח דיגיטלית מאוד בסיסית, אלוהים ישמור, אני יודע...).

עכשיו, נתקלתי בכל המונחים פה ובכלל, אבל לא התעמקתי בהם ממש עד הסוף.

אז יש לי כמה שאלות:

1. איזה מהן יותר טובה באופן כללי ועד כמה המצלמה יותר טובה אחת מהשנייה? אני יודע שמספיק מצלמה של 6 מגה פיקסל בשביל תמונות באיכויות גבוהות, אבל לאלה יש מייצב תמונה (למרות שאומרים שיש לי כישרון של להחזיק מצלמה בצורה יציבה, אבל אני לא היחיד שעומד להשתמש בה...). והפרש של 0.9 MP הוא בטוח לא כזה קריטי, אבל אם אני לא טועה, ה 590 יצאה שנה אחרי ה 570 ובתור מי שעוסק במוצרים טכנולוגיים אחרים, זה אמור להבין יתרון ל 590, לא?

2. מהירות צמצם/תריס (לא בטוח מה הביטוי הנכון). בתור מי שהמצלמה שלו סיפקה לו המתנה של 8-10 שניות (!!!!!) בין צילום של תמונה אחת לשנייה, זה אחד הדברים הכי חשובים שאני זקוק לו. כמה זמן המתנה יש במצלמות כאלו? והבנתי שזה גם כן תלוי בכל מיני מצבים. אודה אם תפרטו לי על זה.

3. יש סיכוי לא רע שיש לי דודים שנוסעים לחו"ל אז האם כדאי לקנות מהדיוטי פרי? ובכלל, יש שם אחריות של קראט ל 3 שנים לעומת שאם אשלם פה (אם אני קונה מחנות בזאפ) על 5 שנות אחריות של MACK, אשלם 25$ יותר סה"כ (כולל המצלמה), שזה לא כ"כ משמעותי. אני זוכר מחבר לפני כמה שנים שקראט עשו לו את המוות עם מצלמה של קאנון. השאלה איך הם בתור נותני שירות וכיוב' ואיך MACK?

ובטח תשאלו למה המצלמה מיועדת, אז להכל! בבית, בחוץ, ביום, בלילה, אירועים, טיולים ובטוח שכחתי עוד! בקיצור, שהמצלמה תהיה מגוונת ותתאים לכל מצב (והכל יחסי בחיים...). לכן אני חושב ש 2 הדגמים האלה מתאימים למה שאני מחפש (במיוחד כשמסתכלים על התמורה למחיר).

תודה על העזרה.

שנה טובה,

יובל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-09-2008, 21:41
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי yuval85 שמתחילה ב "קודם כל תודה אדי על התגובה"

צודק טעות שלי.
התבלבלתי עם הA580.
אני חושב שאת התשובות שלך תמצא בקישור הזה, אשר מסביר שה590 היא המחליפה של ה570 ומפורטים התוספות החדשות בדגם החדש.

אני תמיד הייתי קונה מצלמה עם אחריות של הייבואן הרשמי בשביל השקט הנפשי כי אני יודע שאם תהיה תקלה, יש לי אחריות של מעבדה בסטנדרטים שדורשים מכל יבואן רשמי.
קראט נחשבים ליבואן אמין מאוד, אבל כאן אחריות מאק אתה מקבל אחריות לשנתיים נוספות וגם אחריות בינלאומית וגם אחריות המכובדת במעבדות מוכרות בארץ כמו ארליך.
כיום לדעתי אם תקנה אחריות מאק או אחריות של היבואן הרשמי, תעשה את הצעד הנכון, העיקר לא לרכוש מחנות התספק את אחריות משלה (למעט ארליך שהם גם מעבדה ידועה ).

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

ישן 29-09-2008, 23:26

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "אתה בטוח שתמצא את המצלמה הזאת..."

חחח כבר יש בזאפ ב 21 שקלים יותר זול:
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=712827
ויש חנות אמינה מפ"ת שאני מכיר...

וכן, זה עולה 200$ יש מלא שלטי חוצות עם פרסום על חנות חדשה "באג דיוטי פרי" ובין המבצעים שיש להם, זה המצלמה הזאת ב 200$ כולל האחריות של קראט ו 2 GB כרטיס זיכרון (האמת, אין לי מושג מה עוד מקבלים אם קונים ממשווק מורשה של קראט, אתה יודע?). ואגב, בטוח לא אקבל את הכרטיס זיכרון של אולטרה II, כנראה שאגיד תודה אם אקבל סנדיסק בכלל. אז מה נראה לך ההבדל בין הכרטיס הבסיסי הכחול, לאולטרה? יהיה הבדל משמעותי? חח גם חצי שנייה יכול להיות משמעותי.

ולי יש מספיק בשמים. כנראה שלקנות 4 בשמים בדיוטי במכה זה יותר מדי... חחחח
ישן 30-09-2008, 16:52
צלמית המשתמש של petia

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי yuval85 שמתחילה ב "אבל מקודם אמרת לי שעם האחריות..."

בוא נעשה קצת סדר בדברים.
יש לך שתי אפשרויות:
1. קניה בחנות שמשווקת מורשה של היבואן הרשמי, במקרה שלך של קראט.
2. קניה בחנות פרטית/יבואן אפור אשר האחריות היא של החנות עצמה - במקרה זה מומלץ לרכוש אחריות מאק בשביל לקבל אחריות של מעבדות ידועות בארץ כמו ארליך וטלרם.

לא זכור לי שרואים עולם הם משווקים מורשים של קראט ואם האחריות היא של החנות עצמה, כדאי לרכוש בנוסף את מאק.
רק זכור שאחריות מאק אפשר לרכוש תוך 30 יום מיום קניית המצלמה.
יש לך אפשרות גם לרכוש אצל ארליך את המצלמה ותזכה לשנה אחריות שלהם וגם יש אופציית הרחבה עם מאק.

ישן 30-09-2008, 22:51

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "אם קנית אחריות Mack, אין לך..."

אז הנה משהו שיכול להיות מאוד שימושי בשבילך (שלא תגיד שרק אתה עזרת לי חחח, למרות שקיבלת ממני טיפ על הבשמים! חחחח),
http://www.mackcam.com/servicecontr...nd-a-dealer.php
תבחר שם בישראל ותראה את רשימת המעבדות בארץ (לא יודע למה הם קוראים להם דילרים) שמכבדות/מוכרות אחריות של מאק. שים לב שהרשימה משתנה מעת לעת אז כדאי לעקוב. בכל מקרה זה יוכל לעזור לך ולשאר גולשי הפורום (וגם אפשר להשוות מחירים של אחריות של מאק כי יש מחירים שונים משום מה בין חנות לחנות).

ואם תשים לב, רואים עולם היא בין המעבדות שמכבדות את האחריות של מאק. בגלל זה שאלתי אותך את מה ששאלתי אותך ב 2 ההודעות האחרונות (והשאלה עדיין תקפה, זה יהיה משנה איפה אני קונה את המצלמה והאחריות ואח"כ איפה יטפלו לי בה אם יהיו לי בעיות?).
ישן 01-10-2008, 00:05

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "קודם כל תודה :) אני מצלם עם..."

וואו, איזה תגובה! אבל תשמע, השתמשת פה בכמה מונחים שאני לא עד כדי כך מומחה לצילום שאני מכיר. אבל אני מתאר לעצמי שאם תסביר לי, אבין ואח"כ נוכל לדבר ב"אותה שפה".

אבל לבינתיים, רק בשביל לסבר את האוזן, כמה שווה כל הציוד? ותפריד בין החלקים, נראה לי שברגע תגיד את השווי של המצלמה אני כבר אתעלף! חחח
ולפי מה שרשמת, זה כן אומר שאתה עובד כצלם למחייה או שאתה "בסה"כ" מכור לצילום?

ואני מתרגם אותך: אין מצב שעם מצלמות כמו מה שאני מעוניין לקנות, תוכל להגיע לרמות כאלה של תמונות, נכון?

והאמת מה שהדהים אותי הוא המשקל המזערי של התמונות האלה ללא הפגיעה באיכות. האמת על זה הייתי שמח לקבל הסבר ממך כי אני מכיר המון אנשים שפשוט שולחים ישר בלי עריכה את התמונה בגודל של מגה עד 2 מגה שזה המון לתמונה לדעתי (והן לא מתקרבות לרמה שלך אם תהית...).

ותשמע, כמו שאמרתי בהתחלה, המון אנשים המליצו לי לשקול קריירה כצלם כי את הכישרון המולד יש לי, אתה לא תאמין שפשוט אני מגיע למצב שעל כל תמונה שמישהו מצלם, מבקשים ממני לצלם את אותה התמונה ליתר ביטחון כי יודעים שהיא תצא יותר טובה... אז לפחות בין החובבנים ואלה שלא למדו או עשו מזה קריירה, אני במצב טוב...

נערך לאחרונה ע"י yuval85 בתאריך 01-10-2008 בשעה 00:08.
ישן 01-10-2008, 11:56
צלמית המשתמש של petia

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי yuval85 שמתחילה ב "וואו, איזה תגובה! אבל תשמע,..."

אל דאגה, עם הזמן תשלוט במונחי הצילום, אם אתה לא מבין משהו, נסה לאתר באתר קליקי את הפירוש.
אם לא הבנת מה תפקידו של פילטר ND, זה הפירוש: http://cliki.site.co.il/ND

הציוד לא זול, אבל אתה יודע..אין ארוחות חינם בוא נגיד שכבר 20K הושקע והיד עוד נטויה
בשבילי זה רק תחביב ואני לא מחפש להתפרנס מזה, רוב חברי הפורום כאן גם נדבקו קשה בחיידק הצילום ולרובם מדובר על תחביב
גם אני התחלתי כמוך, עם קומפקטית קטנה והתאהבתי בצילום, המשכתי לדמוי SLR (המעבר בזמנו לDSLR היה מאוד יקר) ורק לאחר מכן לDSLR.
כמו שאמרתי,תחילה אתה צריך ראיה צילומית ולאהוב את זה, אתה לא מתבטא בציוד שיש לך, אלא במה שאתה מצליח להעביר דרך הצילום.

תראה, תמונות יום בהן צילומי נופים, סנאפשוטים למיניהם ואף צילומי רחוב תוכל לצלם עם המצלמה שלך, הבעיה היא שתנאי האור צריכים להיות אופטימיים בשביל לקבל חשיפה טובה ואם צריך, מהירה.
אם אתה צריך את המצלמה שלך לצילומי בסיסיים של משפחה, טיולים ונוף, לדעתי אתה תסתפק בה, אבל אם תרצה להתקדם הלאה ולצלם צילומי לילה עם חשיפות ארוכות, צילומי מאקרו,
צילומי ספורט וצילום בתנאי תאורה לקויים, תצטרך לשדרג את הציוד לצרכים המתאימים לך.

לדעתי יש לך עוד זמן, תחילה תתחיל עם זאת, תתחיל ללמוד את עקרונות הצילום אם זה באינטרנט (ארכיון שלנו, מדריכים של רועי גליץ, קליקי ועוד) ואם זה דרך ספרים
(ספר מומלץ: מדריך שטח לצילום של נשיונל גאוגרפיק) וברגע שתרגיש שאתה מוגבל ורוצה להתקדם, תשדרג לציוד טוב יותר.

אין לי סוד בדחיסת קבצים, פשוט אתה רואה את הקבצים בגודל קטן יותר ולא ב100% כפי רוב אנשים מסתכלים על התמונה ושופטים כך את איכותה.
לפיקאסה אני תמיד בחובר באופציה עד 1600 פיקסלים, כי אין צורך להעלות תמונה גדולה יותר, אתה גם ככה תראה אותה עד 1024 או 800 לפי הרזוצוליה של המסך שלך.

אם יש לך ניסיון מולד, זה כבר טוב תתחיל מקטן, תלמד, תרכוש ניסיון ותתקדם הלאה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:25

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר