לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-10-2008, 21:18
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
"שים לב, נסראללה"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3604441,00.html

בראיון ראשון מציג גדי אייזנקוט, אלוף פיקוד הצפון, את "דוקטרינת א-דאחיה" החדשה של צה"ל בלבנון, מעריך שהסבירות לסיבוב נוסף גבוהה ומדבר על חלוץ, וינוגרד ואריק שרון אלכס פישמן ואריאלה רינגל-הופמן, "המוסף לשבת" פורסם: 02.10.08, 13:05

במלחמה הבאה בלבנון תפעיל ישראל את "דוקטרינת א-דחייה" על כל כפר שממנו יירו רקטות לעברה. כך חושף אלוף פיקוד הצפון גדי אייזנקוט, בראיון ראשון לאחר ארבע שנים.

"כל אחד מהכפרים השיעיים הוא אתר צבאי. עשרות רקטות מוטמנות במרתפים ובעליות הגג. עשרות פעילים מקומיים ולוחמים מבחוץ ערוכים לקרב הגנה ולירי טילים לעבר ישראל. אנחנו יודעים שחיזבאללה יבצע ירי הרבה יותר רחב מאשר במלחמה האחרונה, ונגיב בהתאם. כל כפר שיירו ממנו לעבר ישראל, נפעיל עליו כוח לא פרופורציונלי ונגרום הרס אדיר", אומר איינזקוט.

בראיון הנדיר עונה אייזנקוט, שהיה במלחמת לבנון ראש אגף המבצעים בצה"ל, לרמטכ"ל לשעבר משה (בוגי) יעלון ולאלוף במילואים משה עברי-סוקניק, שביקרו את שיקומו של צה"ל לאחר המלחמה. "אני מציע לכולנו להיות הרבה יותר אחראים למה שאנחנו אומרים".

• מה חושב אייזנקוט על חסן נסראללה, דן חלוץ ואריק שרון - קראו בגיליון סוף השבוע של "ידיעות אחרונות"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-10-2008, 13:15
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "1.אין דמיון בין מצב כנ"ל לבין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gps
1.אין דמיון בין מצב כנ"ל לבין קוסובו.

צבא שחרור קוסבו (ארגון טרור לא קטן שנתמך ע"י אלבניה וקיבל מתנדבים מכל מקום מאפגניסטן וצ'צניה ועד אירן) ביצע פיגועים בסרביה.
מילושוביץ שלח את הצבא להשמיד את במחבלים. כשהילדים עלו על הטנקים, החיילים הסרבים ירו בהם, כשבהפגנות נשים צעדו בשורה הראשונה כדי להסתיר את המחבלים החמושים, החיילים הסרבים ירו גם בהן.
הסרבים עד היום לא חושבים שהם עשו משהו לא נכון. אחרי הכל "זו אחריות ההורים שלהם ששולחים אותם למות".

הסוף ידוע, נאט"ו הציבו אולטימטום, חלק מכוחות הצבא, בניסיון נואש להשמיד את ה KLA לפני האולטימטום ירו גם באזרחים שהסתירו מחבלים/נשק, תקרית Račak התרחשה, והגופות מילאו את הרחובות.
צבא סרביה הושמד למעשה ע"י כוחות נאט"ו, והגבול צוייר מחדש ע"פ דרישותיו של ארגון טרור.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gps
2.אין לנו כוונות לספח את אוסטיה....סליחה דרום לבנון

נכון. אבל אם ניצור ערמת גופות מספיק גבוהה אף אחד לא יישב בשקט. לא רק אנחנו. כל מי שייצור ערמת גופות מספיק גבוהה (והיוצא דופן היחיד שאני מצליח להיזכר בו כרגע הוא סין של טייננמאן) "יזכה" להתערבות חיצונית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gps
3.אויי הזיכרון....תזכיר לי מה קרה בכפר קנא (הלבנוני)

באפריל 96, במהלך ענבי זעם, הרגנו שם כ-100 אזרחים ופצענו כ-100 נוספים (כולל כמה חיילי או"מ) בשטח מוצב או"מ. החיזבאללה ירה מחלק אחד של הכפר וירי התגובה הארטילרי שלנו פגע בחלק אחר שלו. למיטב זיכרוני כל הבדיקות הראו שהירי היה ב"טווח הטעות הסביר" - אבל התוצאה היא אותה תוצאה.

אם תירה ישר לתוך ריכוזי אוכלוסיה - אתה תקבל את כפר כנא בכל מטח.

ישן 03-10-2008, 13:39
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=cre666] כל מי שייצור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
רוסיה? באפגניסטאן, בצ'צניה? ארה"ב בווייטנאם? בעיראק?

צודק, טעיתי.

תרשה לי לנסח מחדש.

"
אבל אם ניצור ערמת גופות מספיק גבוהה אף אחד לא יישב בשקט. לא רק אנחנו. כל מי שייצור ערמת גופות מספיק גבוהה (פרט למעצמות הגדולות וסין של טייננמאן) "יזכה" להתערבות חיצונית."

התכוונתי למדינות בסדר ההשפעה הצבאי/פוליטי של ישראל. בין הכוונה שלי לבין מה שכתבתי קיים הבדל. מתנצל.

ישן 03-10-2008, 20:50
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "דארפור,"

בשלושתם הייתה התערבות צבאית זרה.

דרפור - AMIS ו- UNMIS. שים לב שדרפור היא בעצם זירה נוספת של מלחמת צ'אד, ושם צרפת מעורבת עצמאית לאורך כל הדרך.
סומליה - אוגנדה, בורונדי, קניה, אתיופיה, IGASOM, AMISOM, UNOSON 1, UNOSOM 2, UNITAF ועוד.
רואנדה (אני מניח שאתה מתכוון למלחמת האזרחים שם) - זאיר, צרפת, הרפובליקה של מרכז אפריקה, UNAMIR - וכל זה מתוך התעלמות מכך שמלחמת האזרחים הזו הייתה למעשה הקרב הראשון במלחמות קונגו שידועות כ""מלחמת העולם האפריקאית" בגלל מספר המדינות שנלחמו בהן.

אז אלא אם כן אתה מנסה להצדיק אותי - אני כושל בהבנת הנקודה שלך.

ישן 04-10-2008, 13:57
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "בכולם ההתערבות לא הישיגה דבר."

לא כל התערבות הייתה מוצלחת. אבל כולן גררו התערבות של כוחות חיצוניים, ברגע שנערמו מספיק גופות של אזרחים והגוף התוקף סירב להפסיק את הפעילות הצבאית בשלב הדיפלומטי.

אפגניסטן של הטליבן - התערבות אירנית (צבאית עקיפה), פקיסטנית (צבאית ישירה מוגבלת) והמלחמה באפגניסטאן שנמשכת עד היום.
קוריאה - מלחמת קוריאה גררה הרבה מאוד התערבות זרה.
עירק - רוב הפעולות נגד הכורדים והשיעים (ולמיטב זיכרוני כל הפעולות הגדולות) היו המהלך מלחמת אירן-עירק. אם אתה חושב על אירוע ספציפי שם שסותר את התזה שלי, אני אשמח אם תנקוב בשמו.
בסוריה (טבח חמה) ומצרים מדובר בארועים "קטנים" בקנ"מ בינ"ל, שנגמרו עוד בשלב האיומים הדיפלומטיים. לא טענתי שהתערבות צבאית היא הנשק הראשון בארסנל שישלף. בפרוש אמרתי שזה הנשק האחרון.

שוב - בינתיים הדוגמאות שלך מצדיקות אותי.

ישן 04-10-2008, 17:38
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "ברור"

אתה באמת לא רואה הבדל בין יתר הדוגמאות שלך (דרפור, מלחמת האזרחים ברואנדה, סומליה, מלחמות אפגניסטן, מלחמת עירק-איראן ומלחמת קוריאה) לבין המעצרים הפוליטיים במצרים וטבח חמה בסוריה?

אסד הפסיק את הטבח לאחר (למעשה הוא טען שהעסק נגמר עוד לפני שהתחיל הגינוי) הגינוי הבינ"ל (אמנסטי נאמו באו"מ והניו-יורק טיימס נתן לאירוע כותרת ראשית). בדיוק כמו שאנחנו עצרנו את הפלנגות אחרי סברה ושתילה. מה בדיוק היה קורה אם הוא היה ממשיך? אי אפשר לדעת בוודאות. אבל הוא עצר עוד בשלב האיומים הפוליטיים.

לכן זו לא השוואה קבילה למה שעלול לקרות במקרה וישראל תפעיל את דוקטרינת "א-דאחייה" ולא תעצור אחרי 2-3 מקרי "כפר כנא".

אם אסד היה ממשיך לטבוח בסונים דתיים ומתעלם מהלחץ הפוליטי - אז זו הייתה השוואה קבילה. אבל זה לא מה שקרה.

ד"א- הקביעה שלי נשענת על מקרים דומים מהעבר בהם גופים צבאיים תקפו אזרחים ולא הפסיקו בעקבות הלחץ הבינ"ל. במה הזלילה שלך נתמכת? כי עד עכשיו כל הדוגמאות שהעלת רק מצדיקות אותי.

ישן 05-10-2008, 13:24
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "ברור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי El Rool
לי ברור שאתה רוצה להיות צודק בכל מחיר גם בהטיית העובדות.

הצהרות זה דבר טוב ויפה.

אם זה כל כך ברור לך - אז אנא ממך - תוכיח זאת באמצעות עובדות.

אתה טענת שכל הדוגמאות אותן נתת (כגון
דרפור, מלחחמת האזרחים ברואנדה, סומליה, מלחמות אפגניסטן, מלחמת עירק-איראן ומלחמת קוריאה) סותרות את התזה שלי - כלומר לא הייתה התערבות בהן זרה.
אני אשמח אם תוכל להמציא לי עדויות שתומכות בטענה הזו. כי כל העדויות שאני מכיר מראות שבכולן הייתה התערבות זרה נרחבת, וציינתי בפרוש את הכוחות המשולבים והצבאות הזרים שהתערבו בכל אחת ואחת מהדוגמאות שהעלת.

לחליפין תביא עדויות שטבח חמה נמשך לאחר הגינויים באו"מ.

אם אתה לא מוצא עובדות שיגבו את הצהרותיך - איך אתה מצפה שאני אקבל אותן?

ישן 05-10-2008, 14:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "פה קבור הכלב"

ציטוט:
אתיחס לחמה בלבד.
עד שהעולם התעורר האחים המוסלמים ותומכיהם (כנראה שכל העירה) נערמו לערמה גבוהה.

נכון. על זה אמר מקיאוולי שאם אתה מפעיל אלימות נגד האזרחים, תפעיל הרבה אלימות, על קבוצה מאוד מצומצמת למשך זמן קצר ככל האפשר.
אם לא תפעיל מספיק אלימות - לא תשיג את מטרתך.
אם יותר מדי אנשים יפגעו, או הפעלת האלימות תמשך לאורך זמן - אתה תקנה לך יותר שונאים ויותר צרות מאשר פתרת.

ועדיין - זה לא רלוונטי. הטבח נפסק עוד בשלב הביקורת הפוליטית.
אני לא טענתי שתהיה התערבות צבאית במקרה בו אנחנו נפסיק את הירי.
אני טענתי שסביר להניח שתהיה אחת כזו אם נמשיך למרות הלחצים הפוליטיים.

אני אחזור על דברי פעם נוספת: מאחר והטבח הופסק בעקבות הלחצים הפוליטיים- זו לא יכולה להיות דוגמא למה שעלול לקרות במקרה שהרג של אזרחים ימשך למרות הלחצים הפוליטיים.

מה לא ברור פה?

ציטוט:
מה שלא קרה כאשר רובע א דאחייה הופצץ ב06 לא יקרה גם ב08 09 ו2010.

יש הבדל בין הדאחיה, שמהווה אזור צבאי סגור של החיזבאללה אליו צבא לבנון לא נכנס, ושבו יש רבי קומות מודרניים שתקיפה של הקומה העליונה שלהם תבריח את כל התושבים, אבל לא תהרוג את רובם, לבין הכפרים של דרום לבנון.
ומה שקרה ב 93 ו-96 באותם כפרים בדיוק - הוא שיקרה שוב אם נפעיל את אותה טקטיקה לא יעילה של תקיפת אזרחים.

ישן 05-10-2008, 16:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "מכיוון שאתה בפרטי העובדות"

ציטוט:
אתה יכול בבקשה להראות לי את המסמך שממנו את שואב את העובדה שהטבח הופסק עקב הלחץ הדיפלומטי\מדיני?

למעשה אסד טען שהטבח הופסק ב 15 בפברואר כששר ההגנה מוחמד טלאס (Tlass) הוציא הודעה לעיתונות שהמרד חוסל ושהפעולה הצבאית נגמרה. גורמים מטעם האחים המוסלמים (כמו עלי באיאנוואני - Bayanouni) וארגון זכויות האדם הסורי (SHRC) טוענים שהוא נמשך כשלושה שבועות.
מקור די טוב הוא הספר Islamic struggle in Syria (אם כי הוא נחשב קצת מיושן) וגם The struggle of power in Syria (למרות שלא ממש נהנתי לקרוא בו, השפה לא קולחת ודברים רבים שחשבתי שמצריכים הרחבה נידונו ברמת ההצהרות בלבד)
ד"א - לפני שנתיים בערך (בדיוק אחרי לבנון - בסביבות אוקטובר 06) נכתבה עבודת מאסטר מאוד מעניינת על התמיכה הספציפית של מערב גרמניה (בזמנו) באחים המוסלמים בסוריה בזמן המרד, באוניברסיטת בן גוריון. לא מצאתי אותה על המחשב שלי כרגע, אבל אם אני זוכר נכון לכותבת קראו נינה וייזל או משהו כזה. שווה לחפש את העבודה שלה.

ישן 05-10-2008, 22:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי El Rool שמתחילה ב "13 ימים של טבח"

זה לא פשוט כמו שזה נראה.
הסרבים באמת ניסו לטהר את השטח מבוסנים - והיו להם שלוש שנים לבצע. זה לא הספיק להם. גם אחרי טבח סרברניצה נשארו הרבה בוסנים בשטח שהסרבים ראו כשלהם.
גם מיאנמר בצורה מוצהרת שלחה את הצבא שלה לירות בכל מי ששייך לשבטים המורדים.
"להרוג את כולם" זה קל על הנייר. במציאות זה לוקח הרבה מאוד זמן, גם במדינה של החיילים הצייתניים ביותר בה מקימים מחנות השמדה מסודרים לצורך העניין.

זה לא עניין של שבועיים-שלושה ולא של כמה חודשים. ולו רק בגלל הלוגיסטיקה.

ישן 04-10-2008, 19:25
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=gps]זה בדיוק מה שניסו..."

האפור היא בעיית החיזבאללה...

בתפיסה של מה "יעשו לנו" אם נגיב באגרסיביות שלא תואמת לאנינות הטעם האירופי אנו נגיע אל אותן התוצאות שמקווות על ידי חיזבאללה וחמאס.זה אותו מרכיב בהתמודדות הא-סימטרית שמאפשר לטרור לנצח ובעצם הוא המרכיב העיקרי מאחורי הטרור.

עבור האירופים הירי על תושבי חיפה באמצעות רקטות הוא לגיטימי כיוון שאנו הציונים הכובשים (אין שום חלק במדינה הזו שלא כבשנו) ותגובה לא "מאוזנת לדעתם" כמו מחיקת כפר עוין רווי אמצעים ומחבלים אינה אפשרית......לעומת זאת,אילו הסורים היו יורים עלינו מטחי קטיושות מתוך כפרים שורצי חיילים זו היתה מלחמה ואז הגישה שונה.

הבעיה היא אצלנו ולא אצל האירופים או האמריקאים,צריך להפסיק לחשוב כמו בני חסות ולהתחיל להתייחס לעצמנו כאל מיני-מדינה גדולה הכוללת זכויות בסיסיות

מצד אחד אתה מטרה לגיטימית ואסור לך ל"התבכיין" כי אתה החזק בשכונה וממש מאותו הצד אסור לך לתת נוקאווט ל"מסכנים",סיפור קנא 2006 היו נסיון לשחזר את הקנא שאתה הזכרת,רק שהפעם העיתונות העולמית היתה יותר "טורפת" ולא אכלה את הסיפור(גופות הילדים שיובאו לצורך הצילומים)

משהו על ל"פ

כשחיזבאללה אומר שישחרר את האדמות הכבושות אתה מתייחס להצהרות האלו ברצינות.....למרות שברור לך שחיזבאללה לא יכול פיזית לשחרר את הגליל והגולן,למה ? כי בתודעה שלנו אבו זקן נסראללה "מבטיח ומקיים",הוא ניצח את מלחמת לבנון השנייה כי ירה מאות רקטות על הצפון כמו שהבטיח (ולא חשוב שהם מעבר לליטני,נסראללה מתחבא ולא קיבלו אפילו אינטש אחד מ"האדמות הכבושות") כשבפועל הוא יכול להתגאות רק בעובדה שהצליח לשרוד מתקפה מבולבלת של היישות הציונית.ובעצם אנחנו מתחכמים ומגדירים כל מיני "יעדים שלא הושגו"-קיבלנו סטירה והחזרנו מיד אגרוף,זה הכל ולא צריך יותר,זה לא משחק שח-מט ולמען האמת זה יותר כמו אילוף כלבים.

כל שיעי בדרום לבנון הוא "מתאבד פוטנציאלי" של חיזבאללה,להתייחס להצהרה הזו ברצינות ולפעול בהתאם.
חיזבאללה חבר בממשלה,כל פעולה של החיזבאללה כמוה כפעולה רשמית של ממשלת לבנון ולראות בה הכרזת מלחמה-כולל הכל.
להפסיק לעשות הכל ע"מ שהתמודדות תיראה כמלחמה הומנית כי אין דבר כזה מלחמה הומנית.
אסרטיבית להגיב בדרך הכי יעילה לאיום או סכנה

חתירה לניצחון עדיפה על חתירה להרתעה......אבל הכי מוצלח זה להודיע על כוונתך לנצח בכל מחיר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-10-2008, 13:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "מה בדיוק עובר עליך איש ???"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MK82
מה בדיוק עובר עליך איש ???
הרבה דברים. אבל הם לא רלוונטיים לעובדות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MK82
בשביל שתגיע למצב שבוא "צבאות אירופאים תוקפים אותך" תצתרך "להשקיע" הרבה יותר מאשר הפצצה מסיבית של דרום לבנון .

הסרבים בקוסובו (ומראש אני מדגיש - קוסובו - לא בוסניה) לא עשו הרבה יותר מזה. הטקטיקה שלהם הייתה ירי ארטילרי לפאתי הכפר (ע"ע ענבי זעם) וכניסה לכפר תוך ירי מקלעים לאוויר במטרה לסלק את האוכלוסיה שתמכה בארגון הטרור המקומי מהאזור בה היא גרה, לאזורים מרוחקים יותר.
ע"פ ICTY של האו"מ היו בקוסובו פחות משלושת אלפים מתים קוסוברים (אזרחים וחברי KLA) מתוך אוכלוסיה של כ-2 מליון קוסוברים (בלבנון 06 דווח על קצת פחות מ1200 לאוכלוסיה קטנה בהרבה). בארבעת המקרים היחידים שקיימות טענות להרג מכוון של אזרחים בקוסובו נהרגו כ- 1000 איש, כאשר בכל ארבעת המקרים הסרבים הציגו עדויות לכך שמדובר באזרחים שתמכו לוגיסטית ומודיעינית את הטרוריסטים.

אז סביר להניח ש"הפצצה מאסיבית" בסגנון דוקטרינת "א-דאחייה" שהוצגה פה תספק ערמת גופות גדולה די והותר בשביל לגרום להתערבות זרה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MK82
גם אם נגיד תגרום להרג מסיבי בלבנון תגיד לי אתה איזה בדיוק מדינה אירופית תשלח את הצבא
שלה לתקוף מדינה שיש לה את אחד הצבאות המתקדמים בעולם ... מי הצרפתים ? הגרמנים ? הבריטים? תראה לי ראש מדינה אחת שיסכן את הצבא שלו בשביל כמה ערבים ???

בדיוק אותן מדינות ששלחו כוחות ע"מ להגן על הקוסוברים וארגון הטרור שלהם.
רוב האירופאים לא רואים אותם כ"כמה ערבים". הם רואים אותם כ"כמה בני אדם".
אתה רואה את ההבדל?

ישן 03-10-2008, 14:03
  nec_000 nec_000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.07
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=MK82]..."

כמה גיבובי סרק בהודעה אחת, כמה חוסר בפרטים ומידע, וחוסר דיוק משווע סובלת הניר, כמה ?

1.לא תהייה כל התערבות זרה באם ישראל (ובטח שארה"ב) לא תאשרנה אותה.

2. הסרבים בקוסובו עשו הרבה יותר ממה שרשמת, ונסיון "הטיטוי" או ההתכחשות למציאות האיומה
לא ישכיחו את "חיקוי" מעשי הנאצים, תוך כדי הוצאה המונית להורג של אזרחים מכפרים שלמים
ויצירת קברי אחים המוניים.

3. מאז 2001 ואסון התאומים, החל תהליך סחף לכוון השני בדעת הקהל המערבית - בכלל זה
ארה"ב ואירופה ביתר שאת. ישנה סלידה רבתי מאיסלם, מטרור פונדמנטליסי, והסובלנות כלפי
הערבים (באשר הם) ירדה פלאים.

אני יכול להעיד מקולגות ובני משפחה באירופה (אנגליה, שוויץ, צרפת) שההתאסלמות העולה מכוונם של
המהגרים הזרים, והקמתם של מסגדים על כל חלקת אדמה טובה בתוך ערים, גרמה להם להקצין בתהליך המוזכר.

מה שאתה ואני רואים בתקשורת האירופאית "כסלידה מישראל הכוחנית" במאבקם מול ערבים
(אם זה פלסטינאים או לבנונים)
זו בעיקר פרופוגנדה של התקשורת והיא איננה מייצגת את דעת הקהל האירופאית עצמה.

ישנם גופים אינטרסנים בערוצי התקשורת השונים - אם זה לא היה נהיר למישהו עד כה אז הגיע הזמן
להרחיב אופקים ולצאת מנאיביות.
התקשורת העולמית איננה נבחרת בבחירות דמוקרטיות ומייצגת את דעת הקהל עצמו,
והתקשורת הישראלת איננה מחוסנת מתופעה זו גם כן.

נערך לאחרונה ע"י nec_000 בתאריך 03-10-2008 בשעה 14:18.
ישן 03-10-2008, 21:22
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי nec_000 שמתחילה ב "כמה גיבובי סרק בהודעה אחת,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nec_000
כמה גיבובי סרק בהודעה אחת, כמה חוסר בפרטים ומידע, וחוסר דיוק משווע סובלת הניר, כמה ?

אני שמח שאתה שואל. בעיקר מכיוון שאני קורא את ההודעה שלך ורואה הרבה הצהרות, ולא הרבה עובדות שתומכות אותן, שלא לדבר על כך שבהודעה של אין לא פרטים ולא מידע עובדתי.

ציטוט:
1.לא תהייה כל התערבות זרה באם ישראל (ובטח שארה"ב) לא תאשרנה אותה.

על סמך מה אתה אומר את זה? על סמך העובדה שב-56, 67, 73 ו- 82 לא הפעילו עלינו לחצים ע"מ לסגת מההישגים שהשגנו? על סמך זה שהניסיון שלנו במבצעים בלבנון (ליטאני, של"ג, ענבי זעם, דין וחשבון) לא לוו במסעות איומים בינ"ל בסגנון "תחדלו או ש..."?
לאורך כל ההיסטוריה שלנו אנחנו נסוגנו בשלב האיומים הדיפלומטיים. אם נסרב להקשיב לאיומים אלו, השלב הבא (שעוד לא התנסנו בו) הוא שלב המעשים.
ותקדים קוסובו הוא דוגמא עדכנית וברת השוואה למדינה שנחשבת "כמעט" אירופאית שמסרבת לציית לאירופה הישנה ולארה"ב.
אז כמו שאמרתי בהתחלה, הצהרות זה טוב - אני אשמח לראות על מה אתה מבסס אותן.

ציטוט:
2. הסרבים בקוסובו עשו הרבה יותר ממה שרשמת, ונסיון "הטיטוי" או ההתכחשות למציאות האיומה לא ישכיחו את "חיקוי" מעשי הנאצים, תוך כדי הוצאה המונית להורג של אזרחים מכפרים שלמים ויצירת קברי אחים המוניים.

זו כבר לא הצהרה לא מגובה. זו טעותת ודמונציה לכל הפחות, אם לא שקר והסתה.
עברנו על זה כבר כמה פעמים בפורום הזה, אני אשתדל ואחזור על דברי שוב.

עובדות היסטוריות:
  1. קלינטון בנאום רשמי טען שמתו במלחמה 100,000 קוסוברים. מחלקת המדינה של ארה"ב דיווחה על 500,000. המציאות לעומת זאת, ע"פ דיווחי האו"מ, שונה.
  2. ארגון ICTY של האו"מ (בית המשפט הפלילי הבין-לאומי ליגוסלביה לשעבר) קבע שנמצאו 2,788 מתים"אזרחיים" בחבל קוסובו (כולל כנראה הרבה מחבלים שמתו עם בגדים אזרחיים, ה KLA מעולם לא דאג לספק מדים לכוחותיו). המספר כולל את כלל האוכלוסיה, כולל מוות ממחלות.
  3. הצלב האדום, שכלל ברשימות שלו גם סרבים, ולא רק קוסוברים, טוען שבנוסף למתים שנמצאו 3,368 איש נעדרים/מקום קבורתם לא נודע, מתוכם כ- 2500 קוסוברים.
  4. סיכום 2 המספרים האלו מביא ל 6,156 קורבנות בבגדים אזרחיים.
  5. היה גם דיווח של האו"מ 10,000 קורבנות אזרחיים, מספר שהגיע מניתוח סטאטיסטי שהתבסס על ההנחה שמרבית האנשים, בגלל האבל, לא ניגשו לדווח על מוות של קרוביהם. הנחה יפה לשוודים באו"מ, אבל מבהירה עד כמה הם הפנימו שאחד הצדדים בסיפור הוא ארגון טרור פר-סה. (http://www.un.org/icty/transe87/070220IT.htm).
  6. עם כל ההבנה לצד הסרבי שנלחם בארגון טרור, ישנם עדויות על לפחות 4 מקרי הרג שיטתי של לובשי אזרחי. מניין הגופות בארבעת המקרים ביחד הסתכם ב 1000 גופות סה"כ, מתוך אוכלוסיה של כ- 2 מיליון.דווח ע"י ה Human Rights Watch.
  7. בנוסף אליהם כ- 200,000 קוסוברים אלבנים עזבו את הכפרים שלהם כדי להימלט מאזורי הקרבות וכ- 70,000 ברחו למדינות שכנות. גם בפרסומים של ה Human Rights Watch מצויין שמרביתם גורשו מהכפרים מכיוון שנתנו סיוע לוגיסטי ל KLA.
  8. יש לציין שע"פ הדיווחים הטקטיקה הסרבית הייתה הפגזה בפאתי כפר מ-3 כיוונים ולאחר מכן כניסה אליו תוך יריות באוויר, זו טקטיקה לפינוי, לא לטבח.
  9. ד"א, הסרבים, עוד לפני שנאט"ו התערבה, גם שפטה במספר מקרים חיילים סרבים על פשעי מלחמה, מקרה מפורסם הוא של החייל אייואן ניקוליץ. זה בא להראות לך שעד שנאטו התערבו הם עוד שלטו לחלוטין בכוחות שלהם. לאחר שנאט"ו התחילה להפציץ ערים סרביות התרחשו כ- 76 הוצאות להורג של אסירים אלבנים ע"י אנשי כוחות ביטחון שונים (Human Rights Watch). ההתערבות לא שיפרה את מצבם של האסורים הקוסוברים - להפך.
  10. "הטבח הנורא" שאתה וכולם זוכרים לא היה בקוסובו. הוא היה Srebrenica, ב 95, בבוסניה, עליו מילושיביץ נשפט בבית הדין הבינ"ל, והפסיקה (שבאה אחרי מותו של מילושוביץ) קבעה שסרביה לא אשמה בטבח, אבל היא הייתה אמורה לשלוט בכלל המיליציות בשטחים הכבושים על ידה ולכן יש לה אחריות כוללת. מישהו אמר פלנגות נוצריות בלבנון?
אז לפני שאתה מדבר על השוואות לנאצים - תבדוק את העובדות.
הטבח שזכור לכולם התרחש הרבה לפני, במקום אחר, ע"י מיליציות ולא ע"י צבא סרביה (לפחות ע"פ פסיקת בית הדין הבינ"ל לפשעי בלחמה ביגוסלביה). הרבה רעש, עשן ומראות בתקשורת, עם זיכרון ש"מוכיח" שהם עשו זאת פעם - אז בטוח שהם עשו את זה גם עכשיו.

ציטוט:
3. מאז 2001 ואסון התאומים, החל תהליך סחף לכוון השני בדעת הקהל המערבית - בכלל זהארה"ב ואירופה ביתר שאת. ישנה סלידה רבתי מאיסלם, מטרור פונדמנטליסי, והסובלנות כלפי הערבים (באשר הם) ירדה פלאים.

אני יכול להעיד מקולגות ובני משפחה באירופה (אנגליה, שוויץ, צרפת) שההתאסלמות העולה מכוונם של המהגרים הזרים, והקמתם של מסגדים על כל חלקת אדמה טובה בתוך ערים, גרמה להם להקצין בתהליך המוזכר.
מה שאתה ואני רואים בתקשורת האירופאית "כסלידה מישראל הכוחנית" במאבקם מול ערבים (אם זה פלסטינאים או לבנונים) זו בעיקר פרופוגנדה של התקשורת והיא איננה מייצגת את דעת הקהל האירופאית עצמה.

ישנם גופים אינטרסנים בערוצי התקשורת השונים - אם זה לא היה נהיר למישהו עד כה אז הגיע הזמן להרחיב אופקים ולצאת מנאיביות. התקשורת העולמית איננה נבחרת בבחירות דמוקרטיות ומייצגת את דעת הקהל עצמו, והתקשורת הישראלת איננה מחוסנת מתופעה זו גם כן.

נכון, אבל לא רלוונטי. למרבית האירופאים יותר חשוב להראות שהם ליבראלים מאשר לתמוך בישראל, במיוחד כל עוד את המחיר לא הם ישלמו - אלא ישראל.
הם לא תקפו את סרביה בגלל שהסרבים היו פחות צודקים - הם נלחמו לצד הקוסוברים (מוסלמים ד"א) בגלל שאירופה רצתה שקט תעשייתי ופחדה ממלחמה אירופאית (זה אמנם הבלקן - אבל זו המלחמה האירופאית הראשונה מאז מלחמת העולם השניה. רק המחשבה הזו הניעה את הצבאות קדימה) וסרביה המשיכה "לעשות רעש".
באותה מידה הם לא יתערבו פה בגלל שהם אוהבים את הלבנונים או בגלל שהם אנטישמים - הם יעשו את זה בשביל שקט תעשייתי ומחירי נפט נוחים.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 03-10-2008 בשעה 21:50.
ישן 03-10-2008, 14:02

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב "מה בדיוק עובר עליך איש ???"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MK82
בשביל שתגיע למצב שבוא "צבאות אירופאים תוקפים אותך" תצתרך "להשקיע" הרבה יותר מאשר
הפצצה מסיבית של דרום לבנון .

גם אם נגיד תגרום להרג מסיבי בלבנון תגיד לי אתה איזה בדיוק מדינה אירופית תשלח את הצבא
שלה לתקוף מדינה שיש לה את אחד הצבאות המתקדמים בעולם ... מי הצרפתים ? הגרמנים ? הבריטים? תראה לי ראש מדינה אחת שיסכן את הצבא שלו בשביל כמה ערבים ???

נאט"ו תוקף רק מדינות שאין להם כמעט יכולת תגובה .

כל מילה בסלע
ואוסיף על דבריך: לא רק אחד הצבאות החזקים והמתקדמים בעולם, אלא מדינה שהיא אחת ממועדון
מאד מצומצם ואקסקלוסיבי של מדינות - שלא ניתן להשמידן מבלי להזמין את התאבדותו של התוקף
ואין צורך להוסיף מילים בנדון.

עכשיו:
אם כל זה לא מספיק, צריך לזכור שההחלטה האם "להכנס" בישראל - לא מגיע כלל מאירופה,
אפילו לא מרוסיה או מסין (שהן שתי מעצמות עולמיות) אלא מגורם אחד ויחיד והוא השריף של העולם - ארה"ב.

לישראל יש לא מעט מניות (בלשון במעטה) במדינה זו.
החל מלובי פוליטי עצום (תראו רק מה הולך בימנו בקמפיין בחירות לנשיאות ארה"ב ואיך ישראל
היא לא פחות ולא יותר מאישו שמי התומך בה יותר - פשוט יקבל יותר קולות בקלפי).
המשך בלובי (וכח) כלכלי לא פעוט כלל,
וכלה בתמיכה והזדהות דתית של סקטור עצום מאוכלוסית האומה האמריקאית.

כל אלו מובילים לכך שארה"ב ב-ג-ד-ו-ל ובאופן כללי, תתומך בישראל ביד רמה ובצד הימני
של המפה הישראלית - ובוודאי במקרה של מלחמתנו מול גורמי טרור/פלשתינים/חיזבאלה
שהם גורמים שנואים בארה"ב רבתי.

מסיפור בו ישראל "מסתבכת" בהקאת אזרחים לבנונים, אולי בשוודיה ונורבווגיה יעצרו מישלוחי יצוא של שוקולד
משובח לישראל, אולי אפילו יצאו בהכרזות לחרם אקדמאי (שזה מזיק להם יותר מאשר לנו)
אבל בזה פחות או יותר העסק יגמר (תזכורת לשנת 2000-2003).

לכותבי התסריטים הגרועים ביותר נזכיר, כי בסופו של יום בברירה של ארה"ב בין
לתמוך בישראל "הכוחנית" (במלחמתה מול לבנון),
לבין לתמוך בלבנון "המסכנה" (המגוננת חסרת ישע מול ישראל),
האינטרס נמצא בכוון אחד ברור:
ארה"ב לא טיפשה, ושומרת על אינטרסיה העולמיים לטווח הארוך כמו תמיד.
לבנון לא תורמת לארה"ב כלום, בעוד שישראל לא פחות ולא יותר מאשר בעלת ברית שהיא
בעצמה מעצמה אזורית בחלק זה של העולם.

נערך לאחרונה ע"י nec_000 בתאריך 03-10-2008 בשעה 14:29.
ישן 03-10-2008, 21:40
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי nec_000 שמתחילה ב "[QUOTE=MK82]בשביל שתגיע למצב..."

ציטוט:
ואוסיף על דבריך: לא רק אחד הצבאות החזקים והמתקדמים בעולם, אלא מדינה שהיא אחת ממועדון מאד מצומצם ואקסקלוסיבי של מדינות - שלא ניתן להשמידן מבלי להזמין את התאבדותו של התוקף ואין צורך להוסיף מילים בנדון.

שטות. גם אם יש לנו אטום (ואין לי מושג אם יש או אין) - אתה לא יכול להשמיד את צ'כיה כרגע, שלא לדבר על כל אירופה.

ציטוט:
עכשיו:
אם כל זה לא מספיק, צריך לזכור שההחלטה האם "להכנס" בישראל - לא מגיע כלל מאירופה,
אפילו לא מרוסיה או מסין (שהן שתי מעצמות עולמיות) אלא מגורם אחד ויחיד והוא השריף של העולם - ארה"ב.

שטות עוד יותר גדולה. ארה"ב היא לא שריך. היא עוד שחקן על המגרש, הגדול ביותר כרגע, כששתי הידיים שלו קשורות מאחורי הגב (עירק ואפגניסטן).

ציטוט:
לישראל יש לא מעט מניות (בלשון במעטה) במדינה זו.
החל מלובי פוליטי עצום (תראו רק מה הולך בימנו בקמפיין בחירות לנשיאות ארה"ב ואיך ישראל
היא לא פחות ולא יותר מאישו שמי התומך בה יותר - פשוט יקבל יותר קולות בקלפי).
המשך בלובי (וכח) כלכלי לא פעוט כלל,
וכלה בתמיכה והזדהות דתית של סקטור עצום מאוכלוסית האומה האמריקאית.

יהדות ארה"ב לא שולטת במי יהיה נשיא ארה"ב יותר מאשר החרדים קובעים מי יהיה רה"מ בישראל. נראה לי שקראת יותר מדי פעמים את "הפרוטוקולים של זקני ציון".

ציטוט:
כל אלו מובילים לכך שארה"ב ב-ג-ד-ו-ל ובאופן כללי, תתומך בישראל ביד רמה ובצד הימני של המפה הישראלית - ובוודאי במקרה של מלחמתנו מול גורמי טרור/פלשתינים/חיזבאלה שהם גורמים שנואים בארה"ב רבתי.

לא לעולם חוסן. ארה"ב תתמוך בישראל ככל שישתלם לה לתמוך בישראל. לא צעד אחד יותר.

ציטוט:
מסיפור בו ישראל "מסתבכת" בהקאת אזרחים לבנונים, אולי בשוודיה ונורבווגיה יעצרו מישלוחי יצוא של שוקולד משובח לישראל, אולי אפילו יצאו בהכרזות לחרם אקדמאי (שזה מזיק להם יותר מאשר לנו) אבל בזה פחות או יותר העסק יגמר (תזכורת לשנת 2000-2003).

בתור התחלה אין לי מושג מה משמעות הביטוי "הקאת אזרחים לבנונים" ובתור המשך למיטב זיכרוני לא ירינו ירי ארטילרי למרכז ישובים ב2000-2003. אז למה לכל הרוחות אתה משווה את ההצעה של אייזנקוט? לחומת מגן? אין שום בסיס להשוואה הזו.

ציטוט:
לכותבי התסריטים הגרועים ביותר נזכיר, כי בסופו של יום בברירה של ארה"ב בין לתמוך בישראל "הכוחנית" (במלחמתה מול לבנון), לבין לתמוך בלבנון "המסכנה" (המגוננת חסרת ישע מול ישראל), האינטרס נמצא בכוון אחד ברור: ארה"ב לא טיפשה, ושומרת על אינטרסיה העולמיים לטווח הארוך כמו תמיד.
לבנון לא תורמת לארה"ב כלום, בעוד שישראל לא פחות ולא יותר מאשר בעלת ברית שהיא
בעצמה מעצמה אזורית בחלק זה של העולם.

לבנון תורמת לארה"ב הרבה. הדבר האחרון שארה"ב צריכה היא לבנון שיעית שתהפוך לעירק מס' 2. האינטרס של ארה"ב הוא שתהיה לבנון חזקה. האם בהכרח האינטרס של ארה"ב לפגוע בנו? ממש לא. להפך. אבל אם אנחנו לא נחדול את המבצע אחרי 2-3 "ארועי כפר כנא" - מבחינתם אני חושב שלא יהיו להם הרבה ברירות פרט ללפגוע בנו. בהתחלה כלכלית/אמל"חית ואח"כ, אם לא נפסיק את הטבח, גם פיזית.
הברית עם ארה"ב היא לא הבטחה אלוהית.
היא ברית עסקית-רווחית.
והם לא יוכלו לשבת בצד לאורך זמן כשאנחנו נירה אש ארטילרית על אזרחים (וד"א - אנחנו נעשה בדיוק מה שהחמאס עושה לשדרות, רק בצורה הרבה יותר יעילה וקטלנית).

ישן 04-10-2008, 14:26
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי nec_000 שמתחילה ב "[font=Verdana]אתנצל מראש על..."

אין צורך בהתנצלות.
מה שכן הייתי רוצה לראות (וזו סתם גחמה שאתה לא חייב כמובן לספק) היא איזושהי בסיס עובדתי לטענות הבאות שלך:
  1. לטבח שהסרבים ערכו בקוסובו (מעבר לאירועים שכבר ציינתי).
  2. שהחלטות על התערבויות צבאיות בינ"ל נשלטות כולן ע"י ארה"ב כגורם "אחד ויחיד"
  3. שהיהודים הם אלו שקובעים מי יקבל יותר קולות בקלפי בבחירות לנשיאות בארה"ב.
  4. שתקיפה של ישראל תסתיים ב"התאבדותו של התוקף" (אני מוכן להסתפק ביכולת למוטט של מדינה בינונית וקרובה תחת אמברגו צבאי ממושך כמו איראן. עזוב את צרפת).
אתה רוצה לשכנע אותי? אני אשמח. אני לא פה בכדי לשכנע אותך, אני פה בעיקר בכדי לבחון מחדש את התאוריות שלי, והרווח הגדול שלי הוא בזה שאני מדי פעם מוצא בהן נקודת תורפה ומשנה אותן בהתאם למציאות.
יותר מזה, אני מתחייב לשנות את דעותי בנושא אם תוכל להוכיח עובדתית שההצהרות הנ"ל נכונות.
לצערי בינתיים כמעט ולא ראיתי עובדות בהודעות שלך, רק הצהרות לא מגובות.

ישן 02-10-2008, 21:33
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב ""שים לב, נסראללה""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FiReBall
כל כפר שיירו ממנו לעבר ישראל, נפעיל עליו כוח לא פרופורציונלי ונגרום הרס אדיר", אומר איינזקוט.

יש מעט מאוד דרכים לבצע את הדוקטרינה הזו בצורה יעילה, ועשרות דרכים להציב אותנו בתור סרביה במלחמות קוסובו. בהפעלת אסטרטגיה כל כך הרת סיכון צריך לחשוב הרבה לפני שמתחילים לפעול.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FiReBall
"אני מציע לכולנו להיות הרבה יותר אחראים למה שאנחנו אומרים".

אני חושב שאייזנקוט היה צריך להקשיב קצת יותר לעצות שלו.
הצהרה כזו רק תקשה עלינו ליישם את הדוקטרינה הזו בצורה יעילה.

ישן 02-10-2008, 21:39
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=FiReBall] כל כפר שיירו..."

זה נושא שמותר להתווכח עליו-
מעט כמו העניין עם מכונת יום הדין- שאם האויב לא יודע שיש לך אותה אז היא לא תרתיע אותו מלהילחם בך ואז כבר יהיה מאוחר מדי כי תפעיל אותה ותשמיד את העולם.

לטעמי נכון לחשוף טפח מכוונותינו אם הסכמנו שהאינטרס שלנו הוא לא להיות התוקפן אבל גם לא להיות מותקפים...
עכשיו העניין הוא שצריך לשחרר רמז או הצהרת כוונות, לצפות שהאויב יגרור אותנו להוכיח שאנו עומדים או לא בהצהרתנו ורק אחרי שלב המבחן\ים נוכל לראות תוצאות. גם רק אם התוצאה בסוף שלב המבחן\ים מובנת לאויב בתור "הם אמרו שימחקו לי כפר ובאמת מחקו לי כפר, יש לעשות הערכת מצב מחדש".

ואת העתיד לבוא מי ישורנו...

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 02-10-2008, 21:53
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=FiReBall] כל כפר שיירו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
יש מעט מאוד דרכים לבצע את הדוקטרינה הזו בצורה יעילה, ועשרות דרכים להציב אותנו בתור סרביה במלחמות קוסובו. בהפעלת אסטרטגיה כל כך הרת סיכון צריך לחשוב הרבה לפני שמתחילים לפעול.

אני חושב שאייזנקוט היה צריך להקשיב קצת יותר לעצות שלו.
הצהרה כזו רק תקשה עלינו ליישם את הדוקטרינה הזו בצורה יעילה.

א, השמדנו רובע שלם בעיר בירה של מדינה ערבית - איך זה בשביל תגובה אגרסיבית. זה לא הופך את העניין לרצח עם כמו בקוסבו.

ב. האירוניה.. :-)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 02-10-2008, 22:12
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
ישראל יצרה לעצמה תדמית של נמר של נייר - די לקשקשת (לדעתי)
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "אתה מתעלם מגורם ההרתעה"

לא מזמן מדינת לבנון קיבלה אולטימטום (מפי אהוד ברק) בעניין שלושת החטופים. ומה יצא מזה? ישראל העבירה לחיזבאללה אנשים ע"פ דרישותיו. כניעה מחפירה.

לדעתי, טוב שהאלוף יתכונן למה שהוא מציע, אבל עדיף לא לאיים ולאחר מכן להתבזות כאשר הדרג המדיני משיקוליו הוא לא יאשר.

תאר לך, ישראל לא מאיימת, לאור ירי על ישראל, ישראל מחזירה אש למקורות הירי (הצהרתית בכלי התקשורת), בפועל ללא כל התראה מראש מרוקנת את כל דרום לבנון מאוכלוסיה וכובשת אותה.

האם לא יהיה ברור בלבנון מי ניצח ומי הפסיד? מי סיבך אותם?

לסכום: את הדברים יכל להגיד יועץ זוטר ולא אלוף רק לשם העברת מסר פומבי.
ישן 02-10-2008, 23:32
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני מציג את הדוקטרינה החדשה שלי: דוקטרינת כפר קנא.

לפיה, כל כפר שיותקף בדוקטרינת א-דחייה יציג מחזות כדוגמת כפר קנא 1 או כפר קנא 2.

מישהו מוכן להמר האם ממשלת ישראל תעיז להמשיך בדוקטרינת א-דחיה מרגע שהצד השני יפעיל בצורה נרחבת את דוקטרינת כפר קנא?

בין הפותרים נכונה יוגרלו כדורגלים ירוקים קטנים עם תמונה של מוחמד א-דורה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 03-10-2008, 16:49
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
מספר הערות על טיעונים שהועלו בדיון

1. גם לאחר אירוע כפר קאנא (הראשון והשני) היו רבים שהבינו טוב מאוד שהחיזבאללה ניצל ועדיין מנצל את האוכלוסיה האזרחית שבתוכה הוא פועל בצורה הצינית ביותר שניתן.

בזמן אירוע כפר קאנא החיזבאללה כבר נלחם בישראל קרוב לשני עשורים וצבר נסיון רב מול ישראל, זה היה ידוע לכולם שלאחר ירי קטיושות, הירי מאותר ואזור הירי מופגז בתוך זמן קצר מאוד במטרה להשמיד את המשגר.
אז למה בדיוק להציב משגר קטיושות בתוך כפר?? את השאלה הזו שאלו את עצמם לא מעט אנשים גם באירופה.

2. אף אחד לא יתקוף כ"כ מהר את ישראל ולא רק בגלל הכח הצבאי של ישראל.
ארה"ב מסובכת עד צוואר בעירק ואפגניסטן, וכלל לא קיימת בארה"ב אופציה כזו כיום מבחינה פוליטית, במקרה הכי גרוע יקצצו את מכירת הנשק לישראל לתקופה מסוימת-כמו נושא פצצות המצרר כיום.

בניגוד למקרה קוסובו לצבאות אירופאים אין גישה יבשתית לישראל בצורה מיידית, כל נסיון תקיפה שכזה יצריך מערך לוגיסטי אדיר להנעת כוחות ותמיכה בהם וככזה גם יקר להחריד, כל זאת בזמן שאירופה כנראה נכנסת למיתון בימים אלו ביבשת בה דעת הקהל לא סובל מעורבות צבאית מחוץ לאירופה.

שני הצבאות החזקים באירופה כיום צבא צרפת והצבא הבריטי נמצאים במצב גרוע ביותר על פי הצהרת מפקדי הצבאות הללו.

מצבו של הצבא הבריטי

מצבו של צבא צרפת

לצבא הגרמני יש הגבלות חמורות על פעילות מחוץ לאירופה ושאר צבאות אירופה לא במצב להוציא אל הפועל מתקפה כוללת בטווחים כאלו.

גם רוסיה לא תתערב משום שזה יגרור באופן אוטומטי התערבות אמריקאית.

בסופו של דבר צריך לזכור שבעולם יודעים מי זה החיזבאללה ובמלחמת לבנון השניה ישראל קיבלה גיבוי ממדינות אירופה וארה"ב למרות כל ההפצצות שדווחו בשידורים חיים.

אני חושב שהאסטרטגיה שאיזנקוט הציג נכונה בזירת לחימה כמו בלבנון שבה לא נלחמים בצבא אלא בארגון גרילה שנטמע באוכלוסיה ומקבל ממנה תמיכה, כל הכפרים הם למעשה מחסני נשק.
זה לא אידיאלי אבל המטרה העיקרית היא למנוע ירי על אזרחי מדינת ישראל ולהוכיח לאויבים שאנו מוכנים להגיב גם בחומרה ולא נסבול ירי לעבר ישראל, נראה שרק כך החיזבאללה יבין את מידה הרצינות. יש גבול לכמה שאפשר לומר "תיזהרו או ש..."

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 03-10-2008 בשעה 16:56.
ישן 04-10-2008, 08:53

נכון מאוד
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "רק תכניס למשוואה הזאת שהיום..."

אבל גם אם נצטרך להלחם בהם נצטרך לעשות עבודה יסודית יותר, כזו שתבהיר לחיזבאללה שלא רק הוא מפגיז ישובים ושיש מחיר למעשים שלו, הריסת כפרים שישמשו כמחסני נשק ובסיסים לפעולות תעביר את המסר שאנחנו לא משחקים ולא ניתן לחיזבאללה להסתתר מאחורי האוכלוסה האזרחית.

ותפעיל לחץ על רוב האזרחים לא לשתף פעולה עמו

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 04-10-2008, 09:46

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "נכון מאוד"

התגובה היעילה ביותר והנכונה ביותר צריכה להיות מכוונת למקום הנכון,
וזו סוריה בעיקרה (ואולי לאיראן בנוסף)

כך נהגנו לא מעט פעמים בעבר (השמדת המכ"ם הסורי למי שזוכר)
ואחרי כל פעם שכזו היה שוב פעם שקט לזמן מה.

כנגד פגיעה רצינית של חיזבאלה בעורף הישראלי, ניתן לשקול פגיעה מקבילה באמצעים
אלו ואחרים כנגד איראן (ויש לישראל אמצעים רבים בנדון).

במילים אחרות: הכוונה היא שלא נכון לרוץ אחרי כל תולעת שזוחלת על פני השטח,
אלא מוטב לפעול כנגד הקן שמשריץ אותן, תומך בהן, ונותן להן את זכות הקיום.
התמורה/תפוקה תהייה עדיפה מונים.

מקבילה מחיי היום יום:
כשהילד של השכנים עורך ונדליזם ברחבת החנייה של הבניין,
אנחנו נגשים להוריו שיפתרו את הענייין ולא לילד עצמו.
כשבמקום העבודה - עובד מסוים דורש "טיפול", אנו נגשים עם הסוגיה למנהלו הישיר
ולא מטפלים בה ישירות מול העובד.
ישן 05-10-2008, 05:18

בתיאוריה זה יפה- למעשה זה בלתי אפשרי
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי nec_000 שמתחילה ב "התגובה היעילה ביותר והנכונה..."

רבות כבר נכתב בפורום הזה על התגובה הראויה לסוריה ואירן עקב תמיכתן בחיזבאללה.
דיבורים זה יפה אבל במציאות תקיפה נרחבת של סוריה ללא התקפה ישירה מצידה תגרום למלחמה שבה יהיה ניתן להאשים את שראל, זו בדיוק הסיבה שסוריה מסתתרת מאחורי החיזבאללה.

שנית, ישראל יכולה אולי לתקוף את אירן תקיפה נקודתית שנועדה לעצור תהליך ספציפי (תוכנית הגרעין) אבל לא לתקוף את אירן בתקיפה נרחבת שתצליח לחבל ביכולתה הצבאית או ביכולות ייצור צבאיות, בכזה מקרה לא תצליח לגרום נזק לאירנים אבל תתן לאירנים תירוץ לפעול נגד ישראל בעשורים הקרובים.

אירן נמצאת בקצה גבול היכולת של חה"א ובטח שלא נית להתקיף את המדינה הענקית הזו בטווח שבו היא נמצאת מישראל באופן שיגרום לה לנזק כלשהו ליכולתה הצבאית.

מה נשאר? לחסל את הזרוע האירנית בלבנון.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 03-10-2008, 23:49
  וינס וגה וינס וגה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.07
אני מקווה שהכל ל"פ

אני מאוד מקווה שהאלוף אייזנקוט מנסה להרדים את החיזבאללה, כי הדרך שהוא מציע כאן היא חזרה לאותם דרכי פעולה שהביאו לאפס תוצאות בענבי זעם, דין וחשבון ומלחמת לבנון השניה.
המנופים המסובכים, (לחץ על הכפריים, יביא ללחץ על ממשלת ביירות שתלחץ על סוריה שתלחץ על החיזבאללה וכו') נכשלו פעם אחר פעם.
הסיבות שהביאו ליציאה (המאוחרת והרשלנית) למהלך הקרקעי בסוף מלחמת לבנון השניה היו כי השימוש בעוצמת אש בלבד לא הביא לירידה בכמות הקטיושות שנורו על ישראל.
ולכל הסופרים סד"כ אירופאי מול ישראלי - די בכמה החלטות כלכליות ומנהלתיות באירופה כמו הפסקת הטיסות אל ומישראל, או הטלת מכסים גבוהים על יצוא ישראלי וכו' כדי להעמיד את ישראל על ברכיה מבלי לירות כדור צרפתי או איטלקי אחד.
ישן 04-10-2008, 01:06
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה

עוד ראיון אומלל ומיותר של איש שהיה פעם מג"ד ומח"ט מצויין והפך עם הזמן, הדרגות והקבעון הכללי לדמגוג מתמוגג, מכבסן מילים מדופלם ובעיקר פוליטיקאי סוג ז' (כמתבקש ונדרש מכל בוגר תפקיד המזכיר הצבאי). כאילו לא היה ראש אגף מבצעים בזמן מלחמת לבנון ה-2 , כאילו לא נטל חלק בכל הישיבות והדיונים, כאילו לא היה אישית אחראי לפקודות והתוכניות ההזויות שיצאו ממסדרונות הקריה, כאילו היה בכלל איזה יועץ חיצוני ממקנזי שעובד על פי שעות ולא אחד משלשת האלופים החשובים במטה הכללי... מה פתאום, איפה, מה הוא קשור לכשלון הזה בכלל? עברתי רק כדי לראות... עכשיו לעומת זאת הוא עסוק בהפרחת איומי סרק זחוחים מפה ועד הודעה חדשה כנגד ארגון שאינו חושש להקריב אלפי אזרחים על מזבח המאבק, שלוחמיו אינם מפחדים כלל ממוות אלא מייחלים אליו, שמורגלים בשהיה של חודשים בכוכים, מערות ובונקרים תת-קרקעיים (ולכן "מאוד חשובים" להם "תשתיות" כמו שדה תעופה ותחנת כוח, לחשוב שמדובר בכלל במארינס), שמתעצם מדי יום בטילי נ"ט ורקטות בעוד הארגון המסואב והמסורבל שאייזנקוט חבר בו לא התקדם כמעט במאומה בנושאים כמו מיגון רק"מ או מערכות נגד רק"ק וזאת למרות שעברו שנתיים ויותר מאז המלחמה. מדבר על "תוכניות שאושרו" מי בדיוק אישר? ציפי ליבני? אותה גברת שהתנגדה למלחמה כמעט מיומה הראשון, כולל להפצצה בדאחיה? שיחפש אותה בפלזמה... איזו בשורה, חידוש או שינוי הוא מביא לפיקוד, לצבא, לאזרחים בראיון הזה? ומה זה כל האיומים האלו? מי הוא בדיוק חושב שהוא? גנרל פטראוס? המצביא סלאח א-דין? אם אין לו משהו חכם או אמיתי להגיד אז במקום להפריח איומי סרק א. שישתוק גם ביתרת הכהונה שלו, ב. שבעיקר יקשיב טוב טוב לאיומים של קאוק לגבי הר דב, שלא יתעורר האלוף היקר איזה בוקר עם דגל חיזבאללה על אסטרא...

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 04-10-2008 בשעה 01:17.
ישן 04-10-2008, 14:42
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

כשאתה כועס אתה שוכח פיסוק ורווחים...

חבל כי דבריך דברי טעם למרות שנשמעים כנבואת זעם.

אני רק חולק עליך בכל הקשור למיגון. ברמת המכונות, לצה"ל יש יתרון עצום על כל מה שבסביבה.
הבעיה היא שזה גלוי לעין רק בדוחות מסווגים של סוף מלחמת 2006 או אם צבא היבשה יקבל רשות להתאמן כמו שהתאמנו עד 1972 ואז זה ייראה היטב במלחמה הבא.

את המרוץ הטכנולוגי כבר ניצחנו, עכשיו אנחנו מפסידים רק עקב בעיית האימונים!

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 04-10-2008, 15:26
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "כשאתה כועס אתה שוכח פיסוק..."

אימונים בפני עצמם דבר הכרחי אך עדיין אינם ערובה להצלחה... אתן לך דוגמא... צה"ל של 1982 היה BY FAR הצבא הגדול, החזק והמאומן ביותר שהיהודים העמידו על שדה קרב כלשהו ב 3000 השנים האחרונות... היתרון הטכנולוגי והמספרי (פעם ראשונה) על האויב היו אדירים... היוזמה, ההפתעה והשליטה האווירית עמדו לצדנו... יתר גבולותינו היו שקטים ויכולנו לרכז מאמצים בחזית אחת בלבד... הממשלה נתנה לצה"ל יד חופשית כמעט לגמרי מבחינת תוכנית וביצוע... רמת הכוננות בצבא הייתה מקסימלית, התוכניות נכתבו שנים מראש ותורגלו חודשים מראש... מפקדי האוגדות, הפיקוד והצבא כולו למעשה היו מנוסים ביותר, בוגרי מלחמות, מעוטרי צל"שים כמעט כולם, שאיש לא יכול לחשוד בהם בהססנות... ובכל זאת שלשת האוגדות הסדירות של צה"ל (אז עוד היו 3) נכשלו במשימתן לנתק את כביש ביירות דמשק בגזרתן... שלשתן נעצרו במרחק של כ 5 ק"מ פלוס מינוס מהכביש וזאת למרות שלא נותרו מולן מערכי אויב משמעותיים, בוודאי לא בהיקפים שאמור לעצור על מקומה אוגדה צה"לית בסד"כ מלא, ועוד כזאת הנהנית מסיוע אווירי וארטילרי מסיבים ורציפים, וש 12 שעות נותרו לה לפני הפסקת האש... אוגדות 162 ו 252, שעליהן פקדו שניים ממפקדי השדה המשובחים והבולטים בצה"ל של אותם הימים (עינן וסקל בהתאמה), היו יכולות להתקדם לאיטן עד הכביש בלי שום בעיה אל מול אויב סורי קטן, מוחלש, מתפורר ונסוג אך בפועל המשימה לא בוצעה. מבלי להתעלם כמובן מהישגי האוגדות בלחימה עד לאותו הרגע, עדיין, מדוע נכשלנו במשימה למרות התנאים האופטימליים שעמדו לצדנו? מאחר ודעתן של המפקדות הממונות על האוגדות הללו הייתה מוסחת למקומות אחרים (סולטן יעקוב, צידון בהתאמה, בגלל החשש של המפקדים בוגרי יוה"כ מתסבוכת "סואץ 2" בדקה ה 91 למלחמה) ואפילו מפקדי אוגדות מנוסים עדיין זקוקים ל "דרבון קל" מעת לעת מהרמה הממונה עליהם.

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 04-10-2008 בשעה 15:29.
ישן 05-10-2008, 08:16

והתגובה הכ"כ צפויה של החיזבאללה

חיזבאללה נגד אלוף הפיקוד: ישראל תתמוטט

בראיון לעיתון באיחוד האמירויות כינה בכיר בחיזבאללה את ישראל "מדינת קרטון שתתמוטט בידי לוחמי ההתנגדות". הוא הגיב לאיומי אלוף פקוד הצפון בראיון ל"ידיעות אחרונות" ואמר: "ישראל, המתוסכלת בשל בעיות פנימיות רבות, אינה מסוגלת לפתוח במלחמה חדשה"
רועי נחמיאס

הצהרותיו של אלוף פיקוד צפון, גדי אייזנקוט, ב"ידיעות אחרונות" בסוף השבוע, לפיהן צה"ל יגיב במלחמה עתידית באופן לא פרופרציונלי נגד כפר שממנו יירה חיזבאללה טילים לעבר לבנון, לא גרמו לפאניקה בחיזבאללה. בכיר בארגון מגיב בזלזול לדברים ואמר שהוא אינו חושש מאיומיה של ישראל.

בראיון המתפרסם הבוקר (יום א') בעיתון "אל-איתיחאד", היוצא לאור באיחוד האמירויות, אמר הבכיר כי חיזבאללה נמצא בכוננות מלאה. את ישראל הוא כינה: "מדינת קרטון אשר תתמוטט בידי לוחמי ההתנגדות, אשר השיגו את הניצחון המזהיר נגד היישות הגוזלת את אדמת פלסטין בשנים 2000 ו-2006".

אותו בכיר הוסיף כי ארגונו לא מאמין שישראל תפתח במתקפה בלבנון: "ישראל, המתוסכלת בשל בעיות פנימיות רבות, אינה מסוגלת לפתוח במלחמה חדשה נגד לבנון", הוא הוסיף כי דבריו של האלוף אייזנקוט הם "מלחמה תקשורתית". בכיר חיזבאללה שב והזכיר את דבריו של מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, מנאומו האחרון לרגל "יום ירושלים" ולפיו בין אם ישראל תשלח חמש או שמונה אוגדות ללבנון - הן יושמדו.

בראיון ל"ידיעות אחרונות", אמר האלוף אייזנקוט בין היתר כי המלחמה הבאה, אם וכאשר תפרוץ, צריכה להיות מכרעת במהירות, בעוצמה, בלי קריצות לדעת הקהל העולמית. "יש לנו היכולת לעשות את זה. יש לי כוח אדיר ביחס למה שהיה. אין לי תירוץ לאי השגת היעדים שיוטלו עליי", הוא אמר.

"חיזבאללה מבין היטב שהירי שלו מתוך כפרים יביא לחורבנם. לפני שנסראללה ייתן הוראה לירות לעבר ישראל, הוא יצטרך לחשוב 30 פעם אם הוא רוצה להחריב את בסיס התמיכה שלו בכפרים. זה לא עניין תיאורטי אצלו. האפשרות של פגיעה באוכלוסייה היא המרסן העיקרי של נסראללה והסיבה לשקט בשנתיים האחרונות". הוא ציין כי היקף החימוש של ישראל גדל פי 100 מאז המלחמה לפני יותר משנתיים.

העיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון, דיווח כי ארגון פלסטיני חדש, הנושא את השם "גדודי חיזבאללה בפלסטין" הודיע בכרוז שהפיץ על הקמתו. לפי הכרוז, אנשיו הם פורשים מארגונים פלסטינים אחרים אשר מטרתם "להילחם בכיבוש". הארגון טוען כי הוא ארגון סוני, ללא קשר לחיזבאללה הלבנוני וכי מטרתו היא "הג'יהאד בשם אללה ומלחמה באויבי האסלאם". הארגון טוען עוד כי הוא פועל למען "האינטרס הפלסטיני הלאומי". העיתון מציין כי לא ניתן לקבוע את מיהמנות הודעה זו.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 05-10-2008, 09:43
  ולדימיר ולדימיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.08

חברים כניראה ששכחתם כמה דברים:

1- כפר שמשמש בתור בסיס להחסון נשק וירי טילים יכול להיות מותקף ללא שום בעיה לפי כול דיני מלחמה. הסייג היחיד שהתקיפה צריכה להיות פרופורציונלית. זאת אומרת אם יש בית אחד בתוך הכפר שממנו יורים אפשר לתקוף את הבית ולא למחוק כפר שלם. אם כל הכפר מרושת בביצורים, מחסנים ועמדות שיגור אין שום חוק האוסר על תקיפה ארטילרית או אוירית מסיבית.

2-ברגע שמפעילים לחץ דיפלומטי, דורשים משני הצדדים להפסיק את הירי, אחרת הם לא יכולים לבוא בטענות לאחד הצדדים. ואם נזכור שמטרה שלנו זה להפסיק את הירי על ישראל ולא לטבוח בלבנונים הרי ככה אנחנו מסיגים אותה באמצעות כפיית הפסקת אש על כל הצדדים.

3-במלחמת לבנות 2 ,לקראת סופה, הוסרו כמעט כל המגבלות לשימוש בארטילריה וכוח אוירי (אולי אני טועה) בתוך הכפרים וכתוצאה מכך הרגנו מאות אזרחים לבנונים -עדיין הטענות אלינו היו מעטות. אירוע כפר כנע היה יוצא דופן בגלל המשמעות הסימלית של המקום

4- הרעיון שאיזה שהיא מדינה אירופית תפעיל את הצבא נגד ישראל, הוא די דמיוני. יש לזה הרבה סיבות כמו לשמל שצריך לעבור חודשין על חודשים של דיונים כדי להחליט החלטה כזאת, נוסיף לזה את מעמדה מיוחד של ישראל בעולם. לא נשכח גם את מצבם העלוב של צבאות יבשה אירופים וגם חוסר הרצון המוחלט של אירופאים לשלוח חיילים למות בשביל חיזבאללה.
ישן 05-10-2008, 12:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי ולדימיר שמתחילה ב "חברים כניראה ששכחתם כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ולדימיר
חברים כניראה ששכחתם כמה דברים:

1- כפר שמשמש בתור בסיס להחסון נשק וירי טילים יכול להיות מותקף ללא שום בעיה לפי כול דיני מלחמה. הסייג היחיד שהתקיפה צריכה להיות פרופורציונלית. זאת אומרת אם יש בית אחד בתוך הכפר שממנו יורים אפשר לתקוף את הבית ולא למחוק כפר שלם. אם כל הכפר מרושת בביצורים, מחסנים ועמדות שיגור אין שום חוק האוסר על תקיפה ארטילרית או אוירית מסיבית.

צודק לחלוטין. יותר מכך - גם אם אזורים מוגנים ע"פ האמנות (כגון בתי חולים ובתי ספר) משמשים לתקיפה מותר לתקוף אותם בחזרה. המגבלה היחידה היא שהתקיפה תכוון נקודתית למקורות הירי, ולאתתיחס לכל הכפר כמטרה אחת גדולה כי פרושות בו מספר עמדות ירי.

ציטוט:
2-ברגע שמפעילים לחץ דיפלומטי, דורשים משני הצדדים להפסיק את הירי, אחרת הם לא יכולים לבוא בטענות לאחד הצדדים. ואם נזכור שמטרה שלנו זה להפסיק את הירי על ישראל ולא לטבוח בלבנונים הרי ככה אנחנו מסיגים אותה באמצעות כפיית הפסקת אש על כל הצדדים.
שוב צודק. אבל המטרה שלנו היא גם להרתיע את האויב. אם הוא יזם את התקיפה והוא יוזם את הפסקת האש, לדעתי זו תהיה אסטרטגיה גרועה לשחק לידיו. אבל זו רק דעתי.

ציטוט:
3-במלחמת לבנות 2 ,לקראת סופה, הוסרו כמעט כל המגבלות לשימוש בארטילריה וכוח אוירי (אולי אני טועה) בתוך הכפרים וכתוצאה מכך הרגנו מאות אזרחים לבנונים -עדיין הטענות אלינו היו מעטות. אירוע כפר כנע היה יוצא דופן בגלל המשמעות הסימלית של המקום
נכון. אני פשוט טוען שזה בגלל שאנחנו הסכמנו להפסקת האש עוד בשלב האיומים הדיפלומטיים. מה היה קורה אם היינו ממשיכים לירות למרכזי אוכלוסיה ולא מוכנים לקבל הפסקת אש? אף אחד לא יכול להגיד בוודאות.

ציטוט:
4- הרעיון שאיזה שהיא מדינה אירופית תפעיל את הצבא נגד ישראל, הוא די דמיוני. יש לזה הרבה סיבות כמו לשמל שצריך לעבור חודשין על חודשים של דיונים כדי להחליט החלטה כזאת, נוסיף לזה את מעמדה מיוחד של ישראל בעולם. לא נשכח גם את מצבם העלוב של צבאות יבשה אירופים וגם חוסר הרצון המוחלט של אירופאים לשלוח חיילים למות בשביל חיזבאללה.

אני משווה את המצב שלנו למדינות שדומות לנו בסדר הגודל ולא עצרו בשלב האיומים הפוליטיים, ומפה אני מסיק סבירות גבוהה להתערבות. גם בסרביה חשבו שהאו"מ לעולם לא יתערב ולבסוף נאט"ו תקפו (כי הם די צדקו בהערכה הראשונית שלהם). שוב, אני מעולם לא טענתי שזו תהיה בחירה ראשונה ובטח שלא מיידית - אבל אם נעשה מה שאייזנקוט מציע ו"נגרום הרס אדיר" לכל כפר בדרום לבנון, ולא נעצור בעקבות הלחצים (שיגיעו אחרי הכפר השני או השלישי לכל היותר) - אז אני חושב שזה כן סביר שנראה פה התערבות זרה.

ישן 05-10-2008, 13:11
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "אתה לא תראה פה התערבות צבאית..."

נראה לי שאנחנו לא מתייחסים לאותו היקף של התערבות צבאית.
אני מסכים איתך שלאור הנתונים שהבאת לא סביר שנראה פעולה כגון זו של הפדרציה הרוסית בגאורגיה.
אני חשבתי יותר על התערבות כדוגמת סרביה - צבירת כוחות (ימיים - כי אין גבול יבשתי נוח), טיסות שחודרות לגבול האווירי, שרשרת של תקריות אוויריות, תקיפה של אתרי נ"מ, סוללות קרקע-ים ובסיסי ח"י בקו החוף, תקיפה של אתרי ח"א ולאחר מכן סדרת תקיפות עומק אוויריות.

כמובן שבכל שלב ושלב, לפני כל הסלמה, יציעו בתקשורתיות רבה לקבל את תנאי הפסקת האש המוצעים שיכללו כמובן את הפסקת הירי שיגרום ל"הרס אדיר" לכפרים הלבנוניים.

לדעתי ד"א אנחנו נתקפל כבר ביום הראשון של הפעלת דוקטרינת "א-דאחייה".
אני מתאר פה את מה שלדעתי יקרה אם אנחנו נתמיד באותה דוקטרינת "טוק-בק" שאלוף פצ"ן שלנו הציע.

ישן 05-10-2008, 13:57

גם התרחיש הזה לא סביר בעייני
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "נראה לי שאנחנו לא מתייחסים..."

1. צבירת כח ימי מול ישראל זה לא דבר פשוט כ"כ בכתבות שצירפתי בהודעתי כתוב שמצב הצבאות בכי רע, יש מספר נושאות מטוסים קטנות יחסית אשר נושאות מספר קטן של מטוסים שרובם למעט הרפאל הצרפתי מיושנים.
בנוסף יש לזכור שיש צורך בספינות ליווי ואספקה ועדיין להשאיר מספיק ספינות בבית וכל זאת בשביל לקרב לחופי ישראל כמה עשרות מטוסים שרובם מיושנים.

2. גם אם אחת ממדינות האזור תתנדב בשמחה להעמיד לרשות האירופאים בסיס/ים, מדובר על מבצע לוגיסטי יקר ומסובך של העברת מטוסי קרב, תובלה, חלקים, חיילים, מתקנים, מזון וציוד.
ולהמשיך לתמוך בבסיסים האלו באופן שוטף לאספקת תחמושת, חיילים, מזון, חלקים ועוד.
ולאחר כל זאת מדינות אירופה יוכלו להעמיד כח לא גדול יחסית של מטוסים ועדיין להשאיר מספר מספיק של מטוסים להגנת הבית.

ציטוט מכתבה על מצב הצבא הצרפתי
ציטוט:
וזה לא הכל. גם בחיל האוויר הצרפתי המצב לא מזהיר. פחות ממחצית ממסוקי הפונה, 37 אחוזים ממסוקי הלינקס ו-33 אחוזים מדגמי הסופר פרלון – בסך הכל בני 40 – מסוגלים להמריא. גם בתחום מטוסי הקרב חיל האוויר הצרפתי הולך ומידרדר: רק שני שלישים ממטוסי המיראז' ראויים לטיסה.

מצב הצבא הבריטי כיום לא שונה כ"כ.

אחרי כל זאת יש לזכור שבריטניה תקועה במלוא מובן המילה באפגניסטן ועירק מה שגם מרתק חלק לא קטן של הצי ומטוסי הקרב לאזור.

3.במקרה של חבירה לכוחות ערבים נגד ישראל, מדובר על תרחיש לא סביר כלל בעל השלכות פוליטיות גלובליות קשות לאירופה שייצור מציאות אחרת לחלוטין באזור.

אירופה היא עדיין לא ארה"ב מבחינת הכח הימי, יכולות לוגיסטיות וכח אווירי

בכל תסריט, ימי או אווירי עדיין מדובר במבצע יקר מאוד שלדעתי יניב כח צבאי שאינו יכול לאיים על מדינת ישראל בצורה משמעותית וכל זאת כאשר אירופה נכנסת למיתון בימים אלו ודעת הקהל ביבשת כאמור שוללת התערבות צבאית מחוץ לאירופה.

גם מבחינה פוליטית תקיפה בישראל היא עדיין מאוד מאוד לא סבירה לפחות לא בעשורים הקרובים.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 05-10-2008 בשעה 14:04.
ישן 05-10-2008, 14:52
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "גם התרחיש הזה לא סביר בעייני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צופה ורואה
1 . צבירת כח ימי מול ישראל זה לא דבר פשוט כ"כ בכתבות שצירפתי בהודעתי כתוב שמצב הצבאות בכי רע, יש מספר נושאות מטוסים קטנות יחסית אשר נושאות מספר קטן של מטוסים שרובם למעט הרפאל הצרפתי מיושנים.
בנוסף יש לזכור שיש צורך בספינות ליווי ואספקה ועדיין להשאיר מספיק ספינות בבית וכל זאת בשביל לקרב לחופי ישראל כמה עשרות מטוסים שרובם מיושנים.

כן, אני מכיר את במצב (ברמת עיתונות מקצועית, לא באמת לעומק) של צבאות אירופה. יש יותר מרק משהו במה שאתה אומר.
אבל מרחק הנסיעה קטן יחסית ויש כבר צי בינ"ל מול חופי לבנון - UNIFIL MTF
האם המטוסים ימריאו מנושאות מטוסים אן מאיי יוון/קפריסין? אני לא יכול לתת הערכה סבירה לגבי זה.

ציטוט:
2. גם אם אחת ממדינות האזור תתנדב בשמחה להעמיד לרשות האירופאים בסיס/ים, מדובר על מבצע לוגיסטי יקר ומסובך של העברת מטוסי קרב, תובלה, חלקים, חיילים, מתקנים, מזון וציוד.
ולהמשיך לתמוך בבסיסים האלו באופן שוטף לאספקת תחמושת, חיילים, מזון, חלקים ועוד.
ולאחר כל זאת מדינות אירופה יוכלו להעמיד כח לא גדול יחסית של מטוסים ועדיין להשאיר מספר מספיק של מטוסים להגנת הבית.

ציטוט מכתבה על מצב הצבא הצרפתי

מצב הצבא הבריטי כיום לא שונה כ"כ.

אחרי כל זאת יש לזכור שבריטניה תקועה במלוא מובן המילה באפגניסטן ועירק מה שגם מרתק חלק לא קטן של הצי ומטוסי הקרב לאזור.

גם מלחמת קוסובו השניה לא הייתה כלכלית לאירופה, שלא לדבר על סומליה, עירק ואפגניסטן.
השיקול הכלכלי משני לשיקולת הפוליטי.

[/QUOTE] 3.במקרה של חבירה לכוחות ערבים נגד ישראל, מדובר על תרחיש לא סביר כלל בעל השלכות פוליטיות גלובליות קשות לאירופה שייצור מציאות אחרת לחלוטין באזור.

אירופה היא עדיין לא ארה"ב מבחינת הכח הימי, יכולות לוגיסטיות וכח אווירי
[/QUOTE]
אני מסכים איתך לחלוטין על זה. שת"פ עם סוריה לא יהיה. עם מצרים לעומת זאת, זה לדעתי בהחלט אפשרי, אם כי מסובך מאוד.
אני לא בטוח לגמרי, אבל אני זוכר שבסרביה המריאו רק מנושאות מטוסים למרות שהיו בסיסי נאט"ו באיטליה. אם שם הם העדיפו נושאות מטוסים, יכול להיות שגם פה הם יעשו את זה.

ציטוט:
גם מבחינה פוליטית תקיפה בישראל היא עדיין מאוד מאוד לא סבירה לפחות לא בעשורים הקרובים.

כרגע? כן. אם "נגרום הרס אדיר" ונמשיך במעשינו גם למרות הלחצים הדיפלומטיים? אני חושב שהמצב ישתנה.

ישן 05-10-2008, 15:22

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=צופה ורואה] 1 . צבירת..."

לא ניתן להשוות בין תקיפה בקוסוב לבין תקיפה בישראל מהסיבות הבאות:

1. קוסובו בפועל נמצאת "קרוב לבית" כל התקיפות בוצעו מבסיסים ידידותיים בעיקר באיטליה, כל התמיכה הלוגיסטית היתה זמינה וקרובה יותר. לשם השוואה ביבשת אירופה ניתן להשתמש בקווי הרכבת ובמערכי אספקה של מדינות שכנות ללא בעיות מיוחדות מה שמוזיל מאוד את הפעילות, קרבה לנמלים ידידותיים ובטוחים ועוד

2. מבלי להתרברב ולהתפאר, האירופאים בקוסובו לא נלחמו ביריב שדומה לישראל מבחינת היכולות הצבאיות.

3.
ציטוט:
אבל אני זוכר שבסרביה המריאו רק מנושאות מטוסים למרות שהיו בסיסי נאט"ו באיטליה. אם שם הם העדיפו נושאות מטוסים, יכול להיות שגם פה הם יעשו את זה.

הכוחות האירופאים פעלו תחת מטרייה של נאט"ו שהיא למעשה מטריה של ארה"ב מה שיצר מצב שבו רוב המעמסה והכח הופעל ע"י הכוחות האמריקאים שפעלו מבסיסים באיטליה ומנומט"ים.
למדות שהדיון הזה תיאורטי לחלוטין אני יוצר מתוך נקודת הנחה שהוא תקף רק לגבי האירופאים מסיבות ברורות.

4.כל מעורבות במזה"ת (כמו במלחמת לבנון השניה) כללה מספר מצומצם יחסית של ספינות ונחתות וכוחות קרקע לתקופה קצרה מאוד.

המשמעות של כל הדברים הנ"ל היא שהעימות בקוסובו בטוח לא היתה כלכלי, אף מלחמה לא כלכלית אבל עקב הקרבה, קיומן של תשתיות לוגסטיות, מעורבות אמריקאית ואויב חלש יותר, מעורבות זו זולה מאוד לעומת כל מעורבות רחבת היקף במזה"ת.

ציטוט:
כרגע? כן. אם "נגרום הרס אדיר" ונמשיך במעשינו גם למרות הלחצים הדיפלומטיים? אני חושב שהמצב ישתנה.

האירופאים לא ממש מתים לשחק את תפקיד השוטר העולמי מספר מדינות באירופה ובראשן בריטניה נמצאות בעימות מאוד מתוקשר ושנוי במחלוקת בעירק ואפגניסטן, סופגות אבידות שמקבלות כיסוי נרחב בתקשורת וביקורת מציבור שלא מבין על מה חיילים מתים.

ואחרי זה צריך לצאת שוב למתקפה עם צבאות שסובלים ממחסורים חמורים על רקע כלכלי בעייתי ולהסביר שוב לציבור למה הולכים להילחם במדינה הרבה יותר חזקה מכל מדינה שצבאות אירופה פגשו מאז מלחה"ע השניה.
וכל זה בהתחשב בכל הבלגן הלוגיסטי והיכולת להעמיד כח קטן יחסית כמו שכתבתי.

אף פוליטיקאי אירופאי לא יצליח להעביר את זה בציבור וכנראה שבפרלמנט שלו, אירופה תסתפק באמברגו, הגבלות מסחר נוספות, גינויים, חרמות ותעשה לנו את המוות בזירה הבינ"ל -אבל לא מבחינה צבאית.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 05-10-2008, 17:37
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
כמה הערות לדברי אייזנקוט

<SPAN lang=HE style="FONT-FAMILY: Arial"><FONT size=3>ראשית ברכות לאייזנקוט ולמטה הכללי שמבין שחלק מההרתעה של מדינה מושג באמצעות מדיניות של "משוגע הכפר". לא צריכה להיות התאמה בין עוצמת הירי שמבוצעת כנגדינו לבין התגובה שלנו. זוהי חדשה היות ועד היום צה"ל התנגד למדיניות זו באופן די מסורתי. יתרה מזו, בעבר עיקר התגובה החריפה של צה"ל הייתה במילים של שר ביטחון או רמטכ"ל בסגנון "נגיב בחומרה", "נלמד אותם לקח שלא ישכחו" וכו' מילים ריקות מתוכן.

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:13

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר