לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-06-2008, 14:31
  adi.kriegler adi.kriegler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.08
בעיני מטופש להפליא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "המשך "מהפיכת צ'ייני" בחה"י..."

שלום רב
גם אני קיבלתי בדואר את ההודעה הזו ממש לפני שאני יוצא למילואי בחיל
אני מאוד מכבד את צ'ייני מימי שירותי בחיל אבל זוהי בקשה מטופשת לגמרי
היום כל מכשיר פלאפון מכיל מצלמה משמעות היא שאיני יכול להכניס מכשיר לבסיס או שעלי לפגום בו בדרך כלשהי
אני משרת כחודש ימים במילואים בכל שנה והאם נכבדי החיל מצפים שאנתק קשר עם משפחתי?
האם הם מאשימים אותי שאם אני מכניס פלאפון לבסיס בכוונתי לצלם בו
והרי אם הייתי רוצה הייתי יכול לצלם בתקופת שירותי
והרי מי שרוצה לצלם את הבסיס למטרות זדון יכניס פלאפון ואף מצלמה בהחבא ולא יספר
אז יתחילו לבדוק את התיקים לכל מי שנכנס לעומק?
וגם אז אפשר להחביא
אז מה שעצם החוק הזה בא לכסתח?

בלב שלם אני בא לעשות את המילואים שלי
אבל החוק הזה הוא טיפשי בעיני מאוד וצורם
ואם לא מוכנים להכניס אותי בשער אחזור לביתי בלב כבד

בכבוד
עדי קריגלר
סרן במיל'
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2008, 16:33
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

אתה רציני?
אני מאוד מקווה בשבילך שאתה פשוט מאוד ציני, כי לא יכול להיות שאתה באמת מתכוון למה שאמרת.
ביטחון שדה זה האלף-בית של ניהול צבא.
בקו אחד עם משמעת בסיסית.
בלי שני אלה - אין לך שום סיכוי לנצח במלחמה.

אז כן, דווקא בגלל שהסורים/אירנים/חמאס/חיזבאללה הם עדיין איום - בטחון שדה הוא עניין של חיים ומוות.

ביום שהם לא יהיו איום - אז תוכל לזלזל בבטחון שדה.

אתה רק צריך להכנס לשטות הזו פייסבוק ולראות כמה תמונות של אמל"ח, אמצעי תצפית, מפות וחומרים מסווגים אחרים אתה יכול למצוא שם בזכות כל הילדים שלא יכולים להפרד מהפלאפון שלהם.

ישן 22-06-2008, 23:22
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אתה רציני? אני מאוד מקווה..."

האם הדרך להילחם בעברייני הפייסבוק הוא לאסור בצורה גורפת על הכנסת טלפונים סלולריים עם מצלמות לבסיסים? האם הדרך להיאבק בקידמה היא בהחרמתה/רגרסיה ממנה? תענה על השאלות הללו ותבין בעצמך מדוע מדובר בהחלטה אווילית שמי שקיבל אותה אינו מבין את נפשם ורוחם של חיילים וקצינים הצעירים ממנו ברבע מאה, שעבורם הסלולרי אינו אמצעי ריגול אלא אמצעי לתקשורת בין-אישית והתבטאות עצמית. בטחון שדה חשוב לך? אדרבא, זרוק את החייל הראשון שמצלם ללא רשות לכלא לשנה, את השני ל 3 שנים, אחרי זה כבר לא יצלמו. האיסור במתכונתו הנוכחית הוא לא רק בחזקת "על ראש הגנב בוער הכובע", אלא גם אנכרוניזם לשמו המתאים למדינות כמו צפון קוריאה וסוריה, מהווה פגיעה גורפת בתנאי השירות של החיילים "הלא עבריינים" על לא עוול בכפם ומעקר את המפקדים בזרוע הים מאחד מתפקידיהם העיקריים שהוא הנחלת ערכים ומשמעת בחיילים בדרך של דוגמא אישית. מעבר לכך מדובר גם במהלך לא חכם מבחינת צ'ייני ברמת המטכ"ל, הצובע אותו כפוריטן קיצוני, ולראיה הוא לא אומץ על ידי הרמטכ"ל ומפקדי הזרועות האחרים. לטעמי נראה שיש פה עוד ניסיון גס ואופייני למטאטא חדש בצה"ל ליצור אג'נדה "משלו" ועל הדרך אולי להרוויח גם כמה כותרות אוהדות וחשיפה תקשורתית, סוף מעשה במחשבה תחילה

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 22-06-2008 בשעה 23:43.
ישן 06-10-2008, 00:13
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
ומה הקשר בדיוק?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "זה לא שאיסור על הכנסת טלפונים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי e13290
אני יודע שבאלתא ששייכת לתעשייה האווירית אסור להכניס טלפון סלולרי עם מצלמה וכנ"ל לגבי אלאופ.

קודם כל אתה יודע לא נכון, כן מותר להכניס פלאפונים דור 3, אסור להכניס אותם לאזורים ממודרים(מחלקות, פיתוח/הנדסה, וכ'ו...).

דבר 2 זה לא תקף רק באלתא ואלאופ, אלה בכל תעשייה צבאית בעולם, ולמעשה בכל חברת היי-טק, דבר זה נועד מן הסתם למנוע גם אופציה של ריגול תעשייתי(צילום מודלים, וכ'ו...).

מיותר לציין שקיים פיקוח במעגל סגור על כל המחלקות, וקיים לאחר מכן גם תחקור של כל המצלמות, אבל לא נכנס לזה.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 25-06-2008, 17:28
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי strong11
האם הדרך להילחם בעברייני הפייסבוק הוא לאסור בצורה גורפת על הכנסת טלפונים סלולריים עם מצלמות לבסיסים? ....אדרבא, זרוק את החייל הראשון שמצלם ללא רשות לכלא לשנה, את השני ל 3 שנים, אחרי זה כבר לא יצלמו.

כן, בין היתר. כל מערך הגנה בנוי ממספר נדבכים. הטענה שלך היא שאפשר להגן רק על הנדבך האחרון ולהפקיר את כל שכבות ההגנה שלפניו.
המציאות מוכיחה שקו המגע לעולם יפרץ.
ע"פ אותה טענה אין טעם להטיל על האירנים אמברגו צבאי - הרי בסופו של דבר זה יפגע גם באזרחים חפים מפשע וזה כמעט בלתי אפשרי לאכוף אותו.
בוא ניתן להם לבנות פצצה גרעינית, ואם הם ישתמשו בה - אז נעניש אותם בחומרה.
ולפני שאתה קופץ מעל הפופיק וטוען שזו לא השוואה נכונה תבדוק שוב. אני רק יישמתי את אותה מתודולוגיה שלך על מקרה פרטי אחר.
לא סטיתי מהטיעון שלך במילימטר.

ציטוט:
האם הדרך להיאבק בקידמה היא בהחרמתה/רגרסיה ממנה?

אני לא מנסה להאבק בקדמה פה. אני מנסה להאבק ברשלנות פושעת של חיילים שעלולה להיגמר בחיי אדם, ואני עושה זאת, בין היתר, ע"י שלילת האמצעים לביצוע הפשע. באותה צורה אנחנו לא אוסרים רק על שימוש בסמים - אלא גם על אחזקתם ומכירתם. או שמא אתה רוצה לטעון שהסוחר שמכר לך את ההרואין לא אשם בדבר? הרי הוא רק מאפסן ומוכר את האמצעי - הוא לא משתמש בו.

ציטוט:
תענה על השאלות הללו ותבין בעצמך מדוע מדובר בהחלטה אווילית שמי שקיבל אותה אינו מבין את נפשם ורוחם של חיילים וקצינים הצעירים ממנו ברבע מאה, שעבורם הסלולרי אינו אמצעי ריגול אלא אמצעי לתקשורת בין-אישית והתבטאות עצמית.

טוב, פה אני לקחתי נשימה ארוכה, שתיתי כוס מים ונרגעתי.
אתה בטוח שאתה נמצא במקום הנכון? במדינה הנכונה? בעולם הזה בכלל? הצבא לא נבנה בכדי "להבין את נפשם ורוחם של חיילים וקצינים הצעירים" ובטח שלא בכדי לאפשר לך "התבטאות עצמית".
מהם המדים וחוקי המשמעת אם לא כלים דרקוניים לטשטוש העצמי והפרטי וליצירת קולקטיב במקומם?
לצבא יש משימה מאוד פשוטה לבצע - לשמור על בטחון המדינה. משימה זאת לא כוללת לתת לך את היכולת לצלם בבסיס צבאי, בדיוק להפך.
אם אנחנו באמת מדברים על חיל הים, אולי כדאי שתדבר עם החבר'ה שעולים להפלגה של שבועיים באזורים שאין בהם קליטה. כשאני הייתי בתיכון (לפני הרבה פחות מרבע מאה) האחים הגדולים של החבר'ה שלי היו "הולכים לצבא" בידיעה שפעם הבאה שהם ישמעו את הקול של אמא או החברה כנראה תהיה בפעם הבאה שהשיירה תרד מהמוצב שלהם בלבנון (כלומר אי אפשר לדעת - בגלל ההתרעות עיקוב של שבוע נחשב לסטנדרטי, והטלפונים, כשעבדו, היו בודדים וכולם רצו להשתמש בהם).
אז מה קרה פתאום שה"אני" שלך כ"כ שביר שאתה לא מסוגל לעבור שבוע בלי פלאפון עם מצלמה עלייך?

ציטוט:
בטחון שדה חשוב לך? האיסור במתכונתו הנוכחית הוא לא רק בחזקת "על ראש הגנב בוער הכובע", אלא גם אנכרוניזם לשמו המתאים למדינות כמו צפון קוריאה וסוריה, מהווה פגיעה גורפת בתנאי השירות של החיילים "הלא עבריינים" על לא עוול בכפם

פגיעה בתנאי השרות שלך? הא. מסכן שלי. אני יכול להבטיח לך דבר אחד - בתור המפקד שלך אחרי משפט כזה, הייתי מוודא שאתה מקבל בדיוק את מה שמגיע לך - ואפילו לא פיפס אחד יותר. זכותך לקבל שיחת טלפון אחת, שמשכה עד חצי שעה, אחת לשבוע - רק בתנאי שאתה סוגר יותר משבוע ברצף. אלו הזכויות שלך, ותו לא. אז לאסור עליך להביא פלאפון לא פוגע בתנאי השרות שלך.

ציטוט:
ומעקר את המפקדים בזרוע הים מאחד מתפקידיהם העיקריים שהוא הנחלת ערכים ומשמעת בחיילים בדרך של דוגמא אישית.

מעניין, את זה לא ידעתי. אני תמיד חשבתי שתפקידם של המפקדים שלך הוא לעמוד במשימות שלהם, ואם זה אפשרי, להשתדל להחזיר את החיילים שלהם בחיים. כל יתר הערכים, מרעות ועד טוהר הנשק, באים אחר כך. למה? מכיוון שאם הם לא יעמדו במשימותיהם - אנחנו נפסיד במלחמה. חד, חלק ופשוט.
וד"א, גם אם זה באמת היה תפקידם של הקצינים, עדיין המסקנה שלך מוטעת. עיקור המצלמות בפלאפונים מדגים בצורה יפה את "סוף מעשה במחשבה תחילה" ואת "סייג לחוכמה שתיקה", שלא לדבר על כך שהחוק כולל קצינים וחוגרים כאחד - מה שבהחלט מאפשר להם להראות דוגמא אישית בהנחלת הערכים האלו.

ציטוט:
מעבר לכך מדובר גם במהלך לא חכם מבחינת צ'ייני ברמת המטכ"ל, הצובע אותו כפוריטן קיצוני, ולראיה הוא לא אומץ על ידי הרמטכ"ל ומפקדי הזרועות האחרים. לטעמי נראה שיש פה עוד ניסיון גס ואופייני למטאטא חדש בצה"ל ליצור אג'נדה "משלו" ועל הדרך אולי להרוויח גם כמה כותרות אוהדות וחשיפה תקשורתית, סוף מעשה במחשבה תחילה

זה מה שיגדיר אותו כפוריטן? בצה"ל? עיקור המצלמה מהפלאפון?
ומה רפול היה? ומוישה וחצי? ורבין?
לעומתם הוא רך כקנה.
אני חושש שכל הסיפור הזה נובע מכך שפשוט אין לך פרספקטיבה. אתה מתייחס לכל העניין כאילו הדבר הכי חשוב הוא "זכותו" (הלא קיימת) של חייל להחזיק באמצעי שיכול רק להזיק לבטחון השדה ושום תועלת לא תבוא ממנו.
ואין שום קשר בין גישה זו למציאות.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 25-06-2008 בשעה 17:32.
ישן 28-06-2008, 15:09
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "המשך "מהפיכת צ'ייני" בחה"י..."

לכל המלעיזים איסור הכנסת טלפונים סלולריים עם מצלמה הוא לא המצאה ישראלית והוא לגיטימי לחלוטין גם במשרד האוצר ברוסיה הייתי צריך להפקיד את טלפון, גם במטה שירות הביטחון הפנימי במקסיקו, שגרירות ארה"ב בת"א, במפעלים בטחוניים נוספים שביקרתי בהם וגם בבתי דפוס של חומ"ס או כלכלי לא ניתן להיכנס עם מצלמות מכל סוג שהוא.

בשדות התעופה בארה"ב, בתור לביקורת דרכונים אסור אפילו להחזיק את הטלפון ביד, הוא צריך להיות בכיס / תיק / נרתיק...

המקום היחידי הוא פשוט נתבקשתי על ידי המארחים לא לצלם וזהו ולא נלקחו ממני הטלפון והמצלמה הוא במטה של אריקסון בשוודיה. לא לדאוג, יש להם מספיק דלפקי קבלה ומספיק מקום לאחסן את הפריטים, ההבדל הוא ששם מאמינים לך שלא תצלם אחרי שביקשו ממך ובכל שאר המקומות לא. במנטליות הישראלית כמו שאנו מכירים אותה בהחלט יש מקום לדרישה הנ"ל...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:59

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר