לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2008, 15:48
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי BIG BOZ שמתחילה ב "אני זוכר משהו שגם בהשכרת חנות..."

בחנויות אין פטור. משלמים מס בלי קשר לגובה ההכנסה.

לגבי דירת מגורים - אם הפטור עומד על 4,200 וההכנסה היא 5,200 אז תשלם מס על ההפרש שהינו 1,000 ש"ח ומפה (לצורך חישוב חבות המס) זה מתפצל לשני מסלולים: אם תבחר במסלול ה 10% זה אומר שתשלם 100 ש"ח מס הכנסה ואם תבחר במסלול ה 30% תשלם 300 ש"ח מס הכנסה (מינוס הוצאות שמותרות בניכוי - כלומר, אם היו לך הוצאות בגין העסק)

בנוגע להשכרת דירה: בתכלס מס הכנסה מדבר על סכום שנתי של כ 50,400 ש"ח שאני מחלק ל- 12 חודשים (4,200 ש"ח לחודש) מטעמי נוחות. אם למשל ההכנסה החודשית שלך מדירת מגורים עמדה על 4,500 ש"ח אבל הדירה עמדה חודש אחד מתוך 12 לא מושכרת אז בפועל לא חרגת מעל למה שמותר לך להרוויח מבלי לשלם מס הכנסה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-10-2008, 15:10

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי BIG BOZ שמתחילה ב "טוב העניין של דירות הוא עוד..."

1. קודם כל תיקון אפשרי מצידי - מישהו לחש לי שעל השכרת עסק לא משלמים מס מהשקל הראשון אלא מהשקל הראשון שמעל סף ההכנסה שמעליה חייבים במס. זה נשמע יותר הגיוני אבל אין לי מושג איך זה עובד בפועל בהתחשבות בזה שהשכרת עסק זו הכנסה שאינה מיגיעה אישית (כלומר שאינה מעבודה ) והיא מצד אחד אמורה להיות מצורפת להכנסה שכן מיגיעה אישית ומצד שני חישוב המס שונה. אני כל כך שונא אותם על שהם עושים הכל כ"כ מסובך.

2. למה אתה מתכוון ב"לקחת חנות בדמי מפתח ולהשכיר אותה"? איזה בעל עסק (שלא זקוק לאשפוז פסיכיאטרי) ייתן לך להשכיר עסק בדמי מפתח מצד אחד ומצד שני ירשה לך בחוזה לעשות שכירות משנה חופשית שתתן לך לעשות קופה? אם אתה מוצא פראייר כזה אני שוקל להצטרף כשותף.

ישן 14-10-2008, 22:42
צלמית המשתמש של BIG BOZ
  BIG BOZ BIG BOZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "למה לך לשלם דמי מפתח (בדרך..."

תראה אם מדובר ב28 אלף דולר, ומקום יחסית טוב, אז זה אפשרי, וקצת יהיה בעייתי לגייס עוד 10 אלף דולר, וחוץ מזה לא תמיד יש אופציית קנייה לגבי עסקים ממוקמים טוב, ולגבי השכירות שמעתי מדובר ב100\200 ש"ח, אני טועה?

ועוד משהו, אל תשכח שאתה יכול למכור את העסק, ואם אתה מוכר תוך פחות משנה אז ההחזר לבעלים יעמוד על 15 % , אז לפי החישוב הזה הבעלים מקבל 4 אלף דולר מהמכירה (14,500 שח) שאת הכסף הזה אני מאמין תכסה מההכנסות של העסק, ואם להמשיך את החישוב אז אם מחלקים ל12 לפי מספר החודשים בשנה אך מנת לחשב הוצאה חודשית, כאילו במקום שכירות אז יוצא : ;1200 ש:"ח חודשיים, לי אישית נראה משתלם, וזה בלי להזכיר שאתה יכול גם למכור את העסק שקנית בדמי מפתח, ביותר יקר ואז אפילו להרוויח מהמכירה עצמה.

יש פה משהו לא!
ישן 18-10-2008, 19:15

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי BIG BOZ שמתחילה ב "הבאת לי באמת כמה רעיונות, למה..."

אתה צודק מבחינת העיקרון. אתה מתחייב לבעל הבית על סכום X ואז שוכר המשנה מתחייב לך בסכום X ככה שגם לך וגם לבעל הבית יש "שקט נפשי". שים לב שאתה תהיה באמצע הסנדוויץ' הזה, כלומר תצטרך להתעסק גם עם בעל הבית וגם עם שוכר המשנה. אם שוכר המשנה עשה נזק או לא שילם שכירות זו לא בעיה של בעל הבית ואתה חייב להמשיך לעמוד בהתחייבויות שלך כלפיו ללא קשר לבעיות שיש לך (אם יהו) עם הדייר משנה ומצד שני, אם יש עלויות (כגון טיפול בנזקים שהינם בלאי סביר) ובעל הבית יתעקש לא לתקן אז יהיה לך כאב ראש מהשוכר משנה.

כל מה שכתבתי לא בא להפחיד אלא להבהיר שיש דברים שצריך לקחת בחשבון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:33

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר