לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2008, 01:32
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
מידע מסע בעקבות אשכול המלצות - חלק ו' - Noein

אהלן חברים,
קיבלתי שעה נוספת ביממה (יממה עם 25 שעות - גדול!) והחלטתי לכתוב סיקור על סדרה שראיתי בחודש וחצי האחרונים - כמובן מאשכול המלצות - Noein.
תחילה - אני אצטט את הסיקור מאשכול המלצות - כדי לחסוך לי את תיאור העלילה וכו', ואחרי זה אתן את גזר דיני (שכדי לא לשמור אתכם במתח - אגיד כבר שהוא לא תפוח בדבש).

ציטוט:

שם הסדרה:
Noein
מספר הפרקים: 24
רמת אנימציה: 9.3 (מיוחדת מאוד)
קול:9
עלילה מוערכת: 9
ז'אנר: מדע בדיוני, מסתורין
העלילה בקצרה: הסדרה מספרת את סיפורה של הארוקה וחבריה, תלמידי יסודי שיוצאים לציד רוחות. בבית הקברות מתגלה אליהם אדם בעל כוחות מסתוריים בשם קאראסו, ומברר שמסיבה מסויומת הוא וחבריו למסדר "אבירי הדרקון" רודפים אחרי הארוקה כדי להביא אותה למימד שלהם ולהשתמש בכוח המסתורי שיש לה. מתברר להארוקה שאבירי הדרקון זקוקים לכוחה כדי להגן על עצמם מפני מתקפה של יצור כמו-אלוהי שקורא לעצמו נואין (noein). נואין רוצה לאחד את כל מימדי הזמן והחלל עם המימד האידיאלי שלו- שנקרא שאנגרילה. הארוקה מוצאת את עצמה בתוך מלחמה בין אבירי הדרקון לנואין, ובתוך מלחמת הקיום של כל המימדים כולם.
מי הוא נואין? למה הוא רוצה לאחד את כל המימדים? מהו הכוח המשונה של הארוקה? האם העתיד בלתי ניתן לשינוי? מה הקשר של קארסו וחבריו אל הארוקה? מיהם אבירי הדרקון?
הסדרה עוסקת בשאלות אלו בצורה מצוינת, עם עלילה מרתקת וסגנון אנימציה מיוחד מאוד. הסדרה משלבת בתוכה גם מושגים רבים מתורת הקוונטים (כמו פשר העולמות המרובים והחתול של שרדינגר) אבל שזה לא ירתיע אתכם. זו סדרה מצוינת ומעניינת, ומומלצת בחום לכל אוהבי המד"ב.
ציון סופי לאנימה: 9.2

סיקור:
קודם רקע קצר, תורת הקוונטים - מי מכם שלא מכיר את זה (אני אעשה הכללה 85%) מדברת על חלקיקים שלא פה ולא שם, תאוריות מעניינות למדי (שקשה היום קצת להבין איפה מיישמים אותן) שאם מסקרנות אתכם באמת מתוארות בסרט כBlip (עשו לעצמכם טובה - תראו את הסרט הזה לפני שאתם בכלל מתקרבים לסדרה הזו).

תראו, אני יוצא מנקודת הנחה שאף אחד מאיתנו אינו פרופסור בתורת הקוונטים - לצערי אני יוצא מנקודת הנחה שגם יוצרי הסדרה לא. ופה נכנסת הבעיה הגדולה ביותר שהייתה לי עם הסדרה הזו - לא כמו סדרות אחרות אשר עוסקות במדע בדיוני\תארויות מסובכות (ראו Evangelion, X וכו') הסדרה הזו לא מכילה את פרק ההסברה המקיף. נכון - יש שם תיאור והסבר קצר על תאורית הקוונטים - מה זה החתול של שרדינגר (פלוס מינוס) וכו', אבל חברים - אחרי 24 פרקים, אני מרגיש שגם אם אני אראה את הסדרה עוד פעמיים - אני אבין את העלילה , אבל דיבורי המתח בשפה הבדיונית הגבוהה יצליחו לאבד אותי כל פעם מחדש - והרי אתגר, נסו זאת בעצמכם .

אבל, כמו שבהמלצה כתוב - אל תתנו לזה להרתיע אתכם, הרשו לי להרתיע אתכם הלאה בדברים שונים (מצטער שאני מעט פסימי, קרניים של שמש יבואו בפסקרות הבאות). העלילה, עם כל השאלות שהיא מעלה, מתקדמת מאד לאט. בשלבים מסויימים הרגשתי שאני חוזר לימי Piano (אם סדרות הרוע) והולך להכין לעצמי כוס קפה בזמן שהפרק נמשך. לא מדובר בעלילה פשוטה - שילוב של עתיד, עבר, התנגשות מימדית וחברות ילדות שמסוגלת לבנות סדרה בקאליבר מדהים, אבל לצערי שנעשית בצורה מאד איטית, וכל השאלות אשר הנה פותחת - נענות באופן מאד שטחי - פרט ל2 הפרקים האחרונים, אליהם בקושי הגעתי. (ולמזלי הגעתי)

מבחינת אנימציה ייאמר שמדובר פה בסדרה מיוחדת, סגנון אנימציה יחודי - ופה זה שאלה של כל אחד מאיתנו להחליט אם הוא אוהב אותו. אני אישית נהניתי מאד מכמה רגעים בהם הסגנון היחודי בלט - (במיוחד בקטעי הקרבות או בקטעים לקראת 2 הפרקים האחרונים) מצד שני, באמת ובתמים, חלק מהדמויות הראשיות מצויירות באופן כה כושל (מיוחד או לא מיוחד - עיניים לא יכולות להיות על השער שלך - פשוט לא! - רק לצוות רוקט בפוקימון יש הזכות הזו!). וזה מפריע ומוריד מאיכות האנימציה הכוללת של הסדרה (אשר כוללת בתוכה שילוב של אלמנטי תלת-מימד לא רעים).

קרן האור עוד לא באה להאיר - כי לצערי המוזיקה החוזרת על עצמה עדיין מתנגנת בראשי- לא מדובר במוזיקה קליטה ולכן היא נדבקה - אלא פשוט בחזרה אין סופית על אותה מוזיקת רקע (2 בעצם - המוזיקה העצובה, והמוזיקה המותחת). היא לא רעה, אבל אחרי 24 פרקים - מספיק ודי, במיוחד שאותה המנגינה (אחת מהשתיים) מתנגנת מספר פעמים בפרק... ואני לא מרגיש מספיק בקיא כדי לתת ביקורת על שיר הפתיחה היות ובפרק ראשון שמעתי אותו מתחילתו ועד סופו ולאחר מכן החלטתי Never again.

אז איפה קרן השמש? היא נמצאת בבסיס של הסדרה. בסופו של דבר הסדרה מנסה לשלב תחום מדע בדיוני (אשר אם תתעניינו תגלו שהוא לא מאד בדיוני אלא יותר מדע), עלילה מותחת, קצת מתח וקרבות, וסיפור מאד מציאותי על חברות בין אנשים - יש מסתורין, יש מתח, יש עלילה, יש בסיס, יש סגנון ציור מיוחד - והכל נשמע מצוין! קרן האור ממש מעבר לפינה. אבל לטעמי, אחרי 24 פרקים, שבאמת היינו יכולים קצץ את כל הסיפור ל5-10 פרקים, לתת את ההשקעה הקטנה הזו שחסרה בכל אחד מהדברים - פיתוח דמויות טוב יותר, קולות טובים יותר (הדיבוב היפני נורא), פיתוח עלילה טוב יותר, ובקיצור - לתת קצת יותר להכל - ולהפוך את זה לסדרה בקאליבר גאוני.
חבל, שהיום (לפי דעתי) - היא לא.

נתראה בNoein - Remake .
ציון:
אנימציה: 7
מוזיקה : 6
עלילה: 8
סה"כ: 7 , אם אתם חזק בקטע של פיסיקה ותורת הקוונטים תנו לזה אפילו 7.5

נערך לאחרונה ע"י Solid_Dragon בתאריך 05-10-2008 בשעה 01:34. סיבה: השעה 1:35 - אתם לא מצפים שאני אכתוב הכל שוטף בלי לערוך לא?
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:03

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר