לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-09-2008, 11:31
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
טלוויזיה 12:25: דיירי השעשועון "האח הגדול" נזכרו אחרי שבועיים לדון בתופעה

בדיון שמתפתח בין דיירי הבית בדקות אלה, עולה הנושא האם שעשועונים כמו האח הגדול,
נולדו כדי לתת לגיטימציה לתופעת "האח הגדול" שבה יותקנו מצלמות בביתינו ובמכוניותינו.

דבר שכבר מתוכנן להתקיים (לפחות בעניין המצלמה במכוניות כדי "לזהות נהגים שיכורים"),
התוכנית כרגע היא לייצר סטנדרט במכוניות חדשות שבו יותקנו "קופסא שחורה"
שמשדרת לכוחות השיטור את מיקום הרכב שלך (דבר שהיה קיים עד היום למי שלא יודע),
והחידוש: מצלמה מותקנת בתוך הרכב, שמעבירה תמונת וידאו של הרכב שלך 24 שעות...

בדיון שמתנהל כרגע בערוץ 20 בהוט, הדיירים מתווכחים האם השעשועון הוא רק שעשועון,
או שבאמת אנחנו לאט לאט נכנסים כולנו לפיקוחו של "האח הגדול",
בנימה אישית: מעודד לראות שאנשים מרגישים שהתופעה הזו קיימת,
כי השלב הראשון לטיפול בכל בעיה היא הכרה בעובדות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-09-2008, 11:45
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "[b]לאנס[/b],בחור יקר,אני..."

מי שרוצה באמת להבהל מוזמן לקפוץ ללונדון, מצב המצלמות שם יצא משליטה,
ועכשיו כאמור גם קיימת האפשרות למיפוי תוי פנים של הולכי רגל, ממש זוועה...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://tbn0.google.com/images?q=tbn:H9WECRdNk0ce1M:http://blogs.zdnet.com/BTL/images/surveillance_cameras.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://tbn0.google.com/images?q=tbn:7Ay8s8ntaEDwEM:http://www.schnews.org.uk/diyguide/images/cctv.jpe]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://tbn0.google.com/images?q=tbn:jYDxZO3VGkKKcM:http://www.590klbj.com/EI/T/Pics/Channels/KLBJ-AM/surveillance-cameras-400-001-001.jpg]
ישן 21-09-2008, 04:00
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מי שרוצה באמת להבהל מוזמן..."

לאנס,
במה שונה מצלמת רחוב ממצלמה שכל בעל עסק שם בחנות? שהרי אינך יודע שקיימת מצלמה עד שלא נכנסת לחנות.

אין מה לעשות, יש דברים שהם בלתי נמנעים בשל הקדמה, כמו המאגר הביומטרי וכמו מצלמות המעקב.
הם בלתי נמנעים בגלל הקלות הבלתי נסבלת בה עבריינים ופושעים מתחמקים ממעצרים ועונש בשל בעיות טכניות או חוסר ראיות.

לצערי הרב, חלק גדול מן האוכלוסיה עובר על החוק, בצורה זו או אחרת, ואחד הסממנים הבולטים לכך הן עבירות התנועה שהולכות ומתרבות בצורה מדאיגה.

אם מצלמות שכאלו יגרמו לנהגים לנהוג בצורה שונה (גם מפחד, מצדי) ומספר עבירות התנועה, ובכך מספר התאונות יפחת, אני בעד.

לאנס, המצלמות גלויות, מה לגבי המידע שיש לספקית האינטרנט שלך? חברת כרטיס האשראי? חברת הטלפון?
כולם אוספים ואוגרים מידע, ואין לנו מה לעשות נגד זה.

ישן 17-09-2008, 11:56
צלמית המשתמש של Gumble
  משתמש זכר Gumble Gumble אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "12:25: דיירי השעשועון "האח הגדול" נזכרו אחרי שבועיים לדון בתופעה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
בדיון שמתפתח בין דיירי הבית בדקות אלה, עולה הנושא האם שעשועונים כמו האח הגדול,
נולדו כדי לתת לגיטימציה לתופעת "האח הגדול" שבה יותקנו מצלמות בביתינו ובמכוניותינו.

אני לא רוצה להיות כמו ההזויים האלה ששם, ואני חושב שתופעת המציצנות הזאת לא קוסמת לרבים.

ציטוט:
דבר שכבר מתוכנן להתקיים (לפחות בעניין המצלמה במכוניות כדי "לזהות נהגים שיכורים"),
התוכנית כרגע היא לייצר סטנדרט במכוניות חדשות שבו יותקנו "קופסא שחורה"
שמשדרת לכוחות השיטור את מיקום הרכב שלך (דבר שהיה קיים עד היום למי שלא יודע),
והחידוש: מצלמה מותקנת בתוך הרכב, שמעבירה תמונת וידאו של הרכב שלך 24 שעות...

הכביש הוא ציבורי ואין שום מניע שיעקבו אחרי צורת הנהיגה שלך, אם מערכת כזאת יכולה לעצור נהג שיכור מה טוב.
אם המערכת הזאת עוקבת ורושמת את המיקום שלך, איפה ביקרתה וכמה פעמים אתה מחטט באף זה כבר עניין של חדירה לפרטיות שאסור שיקרה.

ציטוט:
בדיון שמתנהל כרגע בערוץ 20 בהוט, הדיירים מתווכחים האם השעשועון הוא רק שעשועון,
או שבאמת אנחנו לאט לאט נכנסים כולנו לפיקוחו של "האח הגדול",
בנימה אישית: מעודד לראות שאנשים מרגישים שהתופעה הזו קיימת,
כי השלב הראשון לטיפול בכל בעיה היא הכרה בעובדות.

אדון Lance אתה רשום במערכת, יש קישור לאי מייל שלך, כתובת הIP שלך ידוע למנהלים, לי אתה אנונימי, טכנית הכינוי שלך מקושר לאדם חי (אני חושב).
אתה נותן לנו את היכולת לעקוב אחריך, מתי אתה מחובר לפרש, מה דעותך, וגם דרך מעקב יותר מורכב לאיפה הIP שלך גולש.
זה שמשתתפי התוכנית בחרו להיחשף בצורה כזאת כדי אולי לזכות בכסף או בזכות להשתתף ב"לרקוד עם כוכבים" לא שונה מהבחירה שלך להיחשף פה כדי להביא דעות.

ישן 17-09-2008, 12:02
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "[QUOTE=Lance]בדיון שמתפתח בין..."

ציטוט:
הכביש הוא ציבורי ואין שום מניע שיעקבו אחרי צורת הנהיגה שלך, אם מערכת כזאת יכולה לעצור נהג שיכור מה טוב.
אם המערכת הזאת עוקבת ורושמת את המיקום שלך, איפה ביקרתה וכמה פעמים אתה מחטט באף זה כבר עניין של חדירה לפרטיות שאסור שיקרה.

טוב, ברור שלא הבנת - הכוונה היא למצלמה בתוך המכונית שלך הפרטית (שתהיה משולבת עם "הקופסא השחורה" שכבר קיימת כיום)!

ציטוט:
אדון Lance אתה רשום במערכת, יש קישור לאי מייל שלך, כתובת הIP שלך ידוע למנהלים, לי אתה אנונימי, טכנית הכינוי שלך מקושר לאדם חי (אני חושב).
אתה נותן לנו את היכולת לעקוב אחריך, מתי אתה מחובר לפרש, מה דעותך, וגם דרך מעקב יותר מורכב לאיפה הIP שלך גולש.
זה שמשתתפי התוכנית בחרו להיחשף בצורה כזאת כדי אולי לזכות בכסף או בזכות להשתתף ב"לרקוד עם כוכבים" לא שונה מהבחירה שלך להיחשף פה כדי להביא דעות.

אתה פיספסת את הפואנטה, הנקודה היתה שתוכניות כמו האח הגדול,
נועדו כדי לגרום לציבור לקבל את הסיטואציה של אח גדול כתקדים חיובי,
מדובר בהתניה פבלונית, שהמטרה שלה "לחנך" את העולם, שים לב בכמה מדינות משודר הפורמט.
ישן 17-09-2008, 12:20
צלמית המשתמש של Gumble
  משתמש זכר Gumble Gumble אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE]הכביש הוא ציבורי ואין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
טוב, ברור שלא הבנת - הכוונה היא למצלמה בתוך המכונית שלך הפרטית (שתהיה משולבת עם "הקופסא השחורה" שכבר קיימת כיום)!

הבנתי טוב מאוד, בגלל זה הזכרתי את תופעת החיטוט באף.

לדעתי זה טוב שהמכונית תזהה שאתה שיכור או לא שפוי (כולל שבץ, התקף לב, זעם וכו') ואז תתריע למשטרה על נהג מסוכן.
לא באופן קבוע, ולא כל הזמן, ולא שאתה בדרך למכון ליווי או למאהבת.

ציטוט:

אתה פיספסת את הפואנטה, הנקודה היתה שתוכניות כמו האח הגדול,
נועדו כדי לגרום לציבור לקבל את הסיטואציה של אח גדול כתקדים חיובי,
מדובר בהתניה פבלונית, שהמטרה שלה "לחנך" את העולם, שים לב בכמה מדינות משודר הפורמט.

הציבור הגדול מתרגל מהתוכנית הזאת להציץ לחיים של אנשים אחרים, לא לחיים של חוסר פרטיות.
לתוכניות האלה יש סוף ויש מטרה, כשהתוכנית נגמרת יש מנצח שזוכה בכסף ומעניק רעיונות לצהובונים על איך הוא עבד על המערכת ודפק את כולם.

אני ממש לא חושב שהמטרה של האח הגדול האמיתי היא להרגיל אותנו למצב שירכלו עלינו בטלויזיה עיתונות ובאינטרנט ובסופו של דבר אנחנו נגיד לשלטון "נאאאאא דפקנו אותכם, איפה הכסף והנצנצים?"

ישן 17-09-2008, 14:36
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "[QUOTE=Lance]טוב, ברור שלא..."

בקיצור אתה בעד לזרוק את הפרטיות שלך לפח ולהיות כמו נמלה תחת מבחנה? סבבה, אני לא.

אתה צריך להבין, שיש בעולם הזה רבדים שאולי קשה לך להפנים אותם,
שמתחברים לאמיתות גדולות בהרבה מתוכנית טלוויזיה כזו או מצלמה במכונית כזו,
אתה צריך לקחת צעד אדיר וקשה מאוד אחורה, כדי לראות את כלללל התמונה הענקית,
אני מסכים ומודה שההיקף של כל העניין הזה הוא כל כך גדול עם כל כך הרבה מרכיבים ותתי מרכיבים,
שקשה קשה מאוד אפילו, להתייחס לדברים ברצינות ולהתחיל ללמוד ולחקור את העולם שבו אנו חיים.
אבל, אם מישהו מוכן לעשות את המאמץ הזה ולהרפות מדפוסי החשיבה שהוטמעו בו כל החיים ולהתחיל מ 0 כמו תינוק שנולד היום,
אז ברגע הזה, אפשר להתחיל לחקור באמת ובאופן בלתי משוחד את המציאות, וככל שחוקרים יותר לעומק,
מבינים את התמונה הגדולה, מבינים את המגמות העולמיות - ואז המאקרו הקטן של התוכנית או המצלמה ברחוב,
מקבלים משמעות אחרת לגמרי, אז אתה בעצם מבין את כמויות הציניות הנוראית שגם אז, קשה מאוד למח לעכל ולתפוס.

אבל, אם אנחנו שואפים לצדק ולאמת, ולחיים הוגנים כבני אדם חופשיים - אין דרך אחרת, אין מנוס מעימות עם האמת.
אני מאמין שמי שיברח מזה, וינהג כמו שלושת הקופים (לא ראיתי לא שמעתי לא דיברתי) - אז זו תהיה בכיה לדורות של ממש.
ישן 17-09-2008, 21:37
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי needhelp1 שמתחילה ב "תסביר למה זה לא טוב לאדם שלא..."

בדיוק כמו שאמרת, כי אדם שלא עובר על החוק לא ראוי לפולשנות הזו לחייו ולפרטיותו.
הטענה הזו שלמי שלא עובר על החוק אין מה להסתיר, היא טענה בנאלית - לכולנו יש משהו להסתיר,
לכן יש לנו דלתות עם מנעול, לכן יש לנו וילון במקלחת, פרטיות היא זכות בסיסית של אדם חופשי,
היחידים שאין להם פרטיות הם אסירים ובעלי חיים. ברגע שמדינה דוחפת את עצמה לתוך החיים שלנו,
ברגע שבו כל שביב פרטיות של אדם נמצא בסכנה, זה הרגע שהוא הופך מאדם חופשי לחיה מסומנת ומתוייגת.
זה נועד כדי לדכא את ההמונים, להפשיט מהם צלם אנוש וכבוד עצמי - אפשר ללמוד מלקחי השואה,
יש המון המון אלמנטים מקבילים בין ההחלטות שקיבלו הנאצים לבין ההחלטות שמקבלים בעלי העולם האמיתיים.

אני אסכם לך בצורה שקל להבין: זה לא נובע מצורך - זה נובע מתכנון,
זה נובע מאותה סיבה שמכריחים אותך להוריד נעליים בנמה"ת, ואם יש לך תינוק אתה צריך לשתות מהבקבוק שלו מול הבודק,
זה הכל מתחיל ונגמר בהשפלה, השפלה מובילה לרגשי נחיתות, רגשי נחיתות מובילים לצייתנות,
וצייתנות היא היסוד ההכרחי להצלחתו של כל משטר דיקטטורי, לרבות הסדר העולמי החדש שרוקם עור וגידים.
ישן 17-09-2008, 20:37
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
אני חייב לומר משהו בעניין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "12:25: דיירי השעשועון "האח הגדול" נזכרו אחרי שבועיים לדון בתופעה"

איך מישהו שנהנה לצפות בתוכנית כמו ה"אח הגדול" שמספקת לקהל רב את יצר המציצנות יכול לבוא בטענות לממשלה או למי שזה לא יהיה שקובע חוקים ומשתמש באמצעים שחודרים לפרטיות?
כשמישהו רואה את "האח הגדול" הוא לא שונה ממי שמחליט לפזר אלפי או לא יודע כמה מצלמות בלונדוו בשביל לעקוב אחרי כולם. אז נכון שרובו המוחלט של הקהל הוא לא חולה שליטה מטורף, אבל העובדה (ואני בטוח שזה קיים) שיש אנשים שמוכרחים לדעת מה עשה משתתפ/ת בזמן זה או אחר לא בדיוק שונה מרצון של פוליטיקאי גם במקרה הכי גרוע - לעקוב אחריך 24 שעות - הרי זה בדיוק מה שהצופה הזה, אז שלא יבוא בטענות, כי הוא עושה את אותו הדבר.
ואם למישהו באמת אכפת שייתן דוגמה ולא יצפה בדבר הזה.

ישן 17-09-2008, 21:43
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08

אני לא נוקט עמדה בנוגע למטרות של יוצרי הסידרה.

אני חייב לשאול משהו. אתם יודעים מה מקור השם "האח הגדול"?
מקורו מהספר "1984" של ג'ורג' אורוול. האח הגדול הוא שליט טוטליטארי, שהאזרחים נימצאים תמיד תחת עינו הפקוחה.
הסידרה "האח הגדול" מתארת מצב דומה, רק יותר תמים ממה שמתאר ג'ורג' אורוול.
"האח הגדול" הפך למטבע לשון שמתאר משטרים טוטליטריים.
הינה ציטוט מויקיפדיה:
ציטוט:
מעבר להשפעה הגדולה שהייתה לספר בהבנה שבבעיה שבצורת המשטר הקומוניסטית וצורות משטר טוטליטריות אחרות, טבע הספר גם חשש גדול בציבור מפני מעורבות יתר של השלטון בחיי האזרח הפשוט. המונח "האח הגדול" מוזכר לעתים תכופות, עד ימינו, בכל פעם שיש חשש שמדינה או חברה אוספת יותר מדי מידע על האזרחים. במובן זה, הקדים אורוול את זמנו, שכן ההבנה כי "ידע הוא כוח" והחשש מפני ניצולו לרעה, טרם היו חקוקים בתודעתו של הציבור.

שימו לב למשפט שהדגשתי. יש לי הרגשה שההבנה הזאת עדיין לא חקוקה בתודעתו של הציבור.
האנשים עדיין חושבים שפיקוח מחמיר על חיי האזרח זה בסדר, כי זה "מונע" אנרכיזם.
שלא תבינו אותי לא נכון. אני אדם שומר חוק, ואני נגד אנרכיה, אבל אני עדיין מיתנגד לצורת הפיקוח שהמשטרים מאמצים לאט לאט.
אני לא יודע מה יהיה כשיתקעו לי RFID בגוף- זה בכלל לא רחוק מאיתנו. כמו כן אני לא מצליח לחשוב מה יהיה כאשר ישימו לנו מצלמות במכוניות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:12

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר