לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2008, 17:54
  משתמשת נקבה יונה100 יונה100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.05
מפגש בין אנשי השייטת לארדינסט
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי kufxh שמתחילה ב "707 דורש הסבר נוסף וליטוש"

מכתב שנשלח לארדינסט בעקבות פגישתו עם לוחמי הקומנדו הימי לאחר שלושים ושלוש שנה לניסיון החילוץ של מוצב המזח,

27-9-06

לשלמה היקר,

קבל את תודתי מקרב לב על הופעתך בבית יהושע מול הלוחמים שניסו לחלץ אתכם ממוצב המזח במלחמחת יום הכיפורים.

בהופעתך גרמת לנו להתרגשות עצומה ולשחרור ממועקה גדולה, דע לך שעד המפגש חשנו שלא הצלחנו לעשות את המצופה מאיתנו, המבצע הוא המבצע הראשון והאחרון שלא ביצענו בגלל בעיות בשטח.

בעיני אתה וחיילך הגיבורים האמיתיים ולכן אתם ראויים לכל ההערכה, אני שמח שנפלה בחלקי ההזדמנות להכיר אותך.

אני מאחל לך ולכל חיילך שנה טובה.

בברכה

עמנואל אלון בשם הלוחמים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2008, 21:36
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי kufxh שמתחילה ב "707 דורש הסבר נוסף וליטוש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kufxh
707 היה שם של יחידה בחיל הים בשנות ה 70. שמה העממי היה אז "צולל הגנתי" וסימלה ("כנפיים") היה תמנון גדול לופת מוקש ימי. וכאמור היחידה היתה מעורבת בפעילות מבצעית רבה. בסופו של דבר אוחדה לשייטת 13.
שקדי, נא הוסף ולטש אם יש צורך

סמל היחידה :
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

יח' 707 המקורית אמנם הוטמעה לתוך ש/13 , אך הצורך בצוללים שיתמקצעו בעבודות
תת-מימיות ולא רק בלחימה , הביא להקמת "היחידה לעבודות תת-מימיות" (ילת"ם) ,
שהיא "היורשת החוקית" של יח' 707 ואף נושאת את סימלה...

ואנקדוטה באשר ל-"איחוד" ההסטורי :
בשתי היחידות לא אהבו (בלשון ההמעטה...) את הרעיון , והיו לוחמים שאף העדיפו להשתחרר משרות בשל כך...
(הארועים אף זכו לשם : "מלחמת הצפרדעים והאוקטובוטים" )

ישן 09-10-2008, 17:51
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
שבי סורי-מצרי, השוואה.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי יונה100 שמתחילה ב "עוד "קשור ולא קשור" אחד"

למזלי הטוב לא הייתי בשבי. לפי התאורים של אלה שחזרו מהשבי הסורי לעומת השבי המצרי או הירדני או אפילו אצל הפלסטינאים וחיזבולונים.
נדמה לי שאצל הסורים זה עינויי נפש וגוף קשים יותר וארוכים יותר לעומת האחרים.
אולי בגלל שהם פנאטיים יותר או מנטליות שונה של הסורים לעומת המצרים.
בכל אופן, זה ממש לא בית הבראה, כפי שכתב אחד טיפש כתב.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 12-10-2008, 07:29
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אתה מתכוון לאותה עדות שאני מתיחס אליה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "יש עדויות נוספות של חיילים..."

אותו חייל שניצל באותה שיחה עם המצרים העיד על כך שראה ערימה של לפחות 10 חיילים ישראלים ששכבו כפותים עם סימני יריה בראש. היו עוד מקרים שבהם נרצחו שבויים לאחר שנתפסו ונכפתו והיו אף מקרים של הריגה בעינויים במהלך חקירות בשבי. מקרה ידוע הוא של הטייס סא"ל אבי לניר ז"ל.
אכן, נפוצים יותר היו המקרים (במלחמה זו ובמלחמות אחרות על יד כל הצדדים) של ירי בחיילים שהיו חסרי ישע ו/או ניסו להיכנע. האם זה יכול להיחשב כרצח או לא? כל מקרה והנסיבות שלו. ירי בחייל אויב שמגיח מבונקר בידיים מורמות יכול להתפס כחלק מסערת הקרב. שחיטה של חייל אויב פצוע ששוכב על הקרקע בתום הקרב יכול להתפס כרצח.
ישן 13-10-2008, 06:48

ציינת עובדות נכונות
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "רצח שבוי במהלך חקירות גם במצרים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן77
לניר כידוע נרצח ע"י הסורים, אבל זה קרה גם במצרים, לפחות במקרה אחד,
כשרצחו את הנווט משה גולדווסר - שנפל בשבי בסוף מלחמת ההתשה - במהלך חקירות ועינויים

ידוע לי ממקור ראשון (פדויי שבי שהיו עדי ראייה), גם על רצח שבויים בידי המצרים, אבל לטענתם מדובר במקרים בודדים. גם בגזרה הסורית, באזור חושנייה נמצאו חיילים כפותים והרוגים (שמונה ככל שאני זוכרת), בינהם אחיו התאום של נועם שליט.
לגבי המאמר של ההיסטוריון אריה יצחקי. עם כל הכבוד לתואר האקדמי שלו, לפחות לאותו מאמר (שבו הוא מציין שנרצחו 110 שבויים), אין כל תוקף מחקרי ואני קצת מפקפקת גם בתוקף העובדתי שלו. די קשה לי לקבל מספר כל כך מדוייק, כפי שהוא טוען, כאשר הוא לא מגובה בשמות החיילים הישראלים מהם הוא קיבל את העדות.
ישן 13-10-2008, 15:13
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי יונה100 שמתחילה ב "ציינת עובדות נכונות"

היו מקרים נוספים כמו מקצת חיילי צה"ל שנכנעו/נשבו בתל שאמס ובמוצב החרמון, מקצת המתפנים ממעוזי אורקל ומילאנו, אנשי חרמ"ש בתחילת המלחמה (מקצת המחלקה של יורם לצטר), שריונרים מחטיבה 600 שנכנעו על מיסורי, טייסים שצנחו בשלום וכו'. ומי יודע האם נעדרי צה"ל מהמלחמה, כמו מירון אלתגר ז"ל ואנשי צוותו, לא נרצחו אחרי כניעה ונקברו במעמקי הדיונות על ידי המצרים ביומה הראשון והכאוטי של המלחמה?

אבל גם אם מדובר בכמה עשרות נרצחים עדיין ברור שלא הייתה פה יד מכוונת מלמעלה אלא נקמה/יוזמה מקומית של חיילים וברוב המקרים התערבותם של קצינים ערבים מנעה או עצרה את המשך רצח השבויים/נכנעים. גם צה"ל אינו חף מפשע לגמרי מתופעות כאלו כולל ב 1973 (אם כי בהיקפים קטנים בהרבה מ 1967 ו 1956) בד"כ כתוצאה מפחד או אצבע קלה על ההדק ולא מזדון. האם חסרים מקרים של "וידוי הריגה" בפצועים, שהתקבלו בקריצת עין אוהדת (עד עצם היום הזה)? האם שריונרים שיורים פגז נוסף על טנק/נגמ"ש שכבר נפגע ומצרים מרוסקים שוכבים עליו וסביבו הם רוצחים? מלחמה היא גהינום. וגם בעינויים מי אנחנו שנלין על אחרים הרי חוקרי השב"כ שלנו כתבו את תנ"ך בנושא העינויים.

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 13-10-2008 בשעה 15:16.
ישן 04-11-2008, 11:04

הקפצה לכבוד אריה יצחקי
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי יונה100 שמתחילה ב "ציינת עובדות נכונות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יונה100
לגבי המאמר של ההיסטוריון אריה יצחקי. עם כל הכבוד לתואר האקדמי שלו, לפחות לאותו מאמר (שבו הוא מציין שנרצחו 110 שבויים), אין כל תוקף מחקרי ואני קצת מפקפקת גם בתוקף העובדתי שלו. די קשה לי לקבל מספר כל כך מדוייק, כפי שהוא טוען, כאשר הוא לא מגובה בשמות החיילים הישראלים מהם הוא קיבל את העדות.

ממש במקרה נתקלתי אתמול בידיעה ממעריב, 25 באוגוסט 1995, המספרת על כך שאריה יצחקי שלח מכתב לנשיא מצרים ובו עדויות על רצח 25 חיילים שנפלו בשבי במלחמת יום הכיפורים.
הנה עוד הוכחה עד כמה ניתן לסמוך על "עובדות" המתגלגלות באינטרנט...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:22

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר