לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2008, 19:15
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
אני חושב שלא הבנתם את השאלה של השואל
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לפני שאתה שואל למה לא קונים..."

אם אני הבנתי את השאלה של השואל ואם לא אני מראש מתנצל הרי שאלתו היא למה ישראל לא רוכשת את המערכת לא על מנת להשתמש בה במקום או בנוסף לפטריוט אלא על מנת להבין את אופן פעולתה וכיצד ניתן להתגונן בפניה.

אני מעריך כי אם למפקד חיל האוויר תהיה האפשרות לרכוש \ לשאול מערכת S300 הוא יהיה מוכן לשלם עשרות מיליונים מתקציבו על מנת לאמן את טייסיו כנגדה.

אני מעריך שאם חיל אוויר שם ידו על המערכת הוא לא יפרסם זאת לצבור אלא יעבירה למדינה מרוחקת וידידותית ושם יערוך ניסויים.

לאור הפעם הקודמת בה כתבתי בפורום בזכיתי לקיטונות של צוננין ארשה לעצמי לכתוב.

מערכת מודרנית היא מורכבת מאוד. למוד מעמיק, תרגול מול מערכת חייה, שיחה עם המפעילים, הבנת האלגוריתם יתן כלים יקרים לחיל האוויר שיתכן וניתן להשוותם למיג 21 שהגיע מעירק בשנות ה- 60.

להערכתי זו היתה השאלה המקורית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2008, 21:17
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי galatia שמתחילה ב "מדוע ישראל לא מתחמשת ב?300S"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי galatia
רציתי לדעת מדוע ישראל לא רוכשת מערכות נ"מ רוסיות מתקדמת ממדינות פרו-מערביות כמו אוקראינה?
הן יכולות להווה שדרוג משמעותי לנ"מ הישראלי ולחסוך שדרוגים ופרויקטים יקרים.
תודה.

אני אענה במישור הטכנולוגי צבאי, למרות שלא הוא הסיבה למה לא קונים S-300.

אבל לפני שמדברים על S-300 יש להבין קודם למה הכוונה. בגלל שציבור הרחב נוהג לדבר על S-300 בלי לפרט את הדגמים הספציפיים, נוצרות הרבה אי-הבנית והרבה בילבול. לכן אני אפתח בהקדמה מצומצמת ביותר לדגמיו השונים של S-300.

בגדול, מערכות S-300 מחולקות לשלושה דגמים בסיסיים או עיקריים:

1. S-300P - המערכות שפותחה עבור זרוע הנ"מ לשעבר ונועדה להגן על מטרות אסטרטגיות צבאיות ואזרחיות מפני תקיפה אווירית בעורף (מטוסים וחימוש שלהם, טילי שיוט). למערכת יכולות ניוד מוגבלות, במיוחד בדגמים הקודמים. האות P באה מראשי תיבות PVO (נ"מ ברוסית);

2. S-300V - מערכת שפותחה עבור זרוע היבשה ונועדה לפעול קרוב לחזית (כלומר בעומק האסטרטגי), ולהגן על עוצבות (ארמיות, קבוצת ארמיות, חזית) מפני התקיפה אווירית (מטוסים וחימוש שלהם, מסוקים, טילים בליסטיים לטווח קצר ובינוני). למערכת יכולות ניוד גבוהות וניידות טקטית הקרובה לזו של יחידות שיריון. האות V באה ממילה Vojskovaja, כלומר "של זרוע יבשה".

3. מערכת S-300F - מערכת שפותחה עבור הצי, ונועדה להגן על כוח ימי מפני תקיפה אווירית (מטוסים וחימוש שלהם, טילים נגד ספינות, טילים בליסטיים; למערכת גם יכולת להעסיק מטרות ימיות, כפי שזה מקובל במסורת טילי הנ"מ של הצי הסובייטי). המערכת מותקנת על ספינות גדולות בלבד (סיירות מהפרוייקטים 1144, 1164, 1134). האות F באה ממילה רוסית Flotskaja, כלומר "של הצי".

לכל אחד מהדגמים הבסיסיים יש תת-דגמים, המשקפים את התפתחות המערכת. כיוון שדגם V לעולם לא ייוצא, ודגם F מתאים רק להתקנה על גבי ספינות גדולות מאוד, הדגם היחיד הרלוונטי לדיונינו הוא דגם P. עליו אפרט.

התת-דגם (להלן פשוט: דגמים) הראשון היו S-300PT, אשר נכנס לשירות בשנת 1978, והוא בא להחליף את מערכות הנ"מ הישנות יותר ברמות האסטרטגיות (מארמיה ומעלה). האות T בשם הדגם באה ממילה Transportiruemyj, כלומר - נגרר:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

במהלך הזמן הדגם שודרג לדגם S-300PT-1, ואח"כ גם לדגם S-300PT-1A.

הדגם הבא היה S-300PS, אשר נכנס לשירות בשנת 1982 (והוכנסו בו שינוים על פי הלקחים ממלחמת וויטנאים ומלחמת הלבנון). האות S בשם הדגם באה ממילה Samohodnyj, כלומר "נייד". הדגם המיועד לייצוא קיבל את השם S-300PMU.

הדגם הבא, S-300PM, נכנס לשירות בשנת 1993, והוא מהווה המשך פיתוח ושיפור של מערכת S-300P. גירסת הייצוא קיבלה את השם S-300PMU-1.

הדגם האחרון במשפחת S-300P הוא S-300PMU-2 Favorit, אשר נועד מלחתחילה לייצוא (הוא לא נכנס לשירות בצבא הרוסי), והוא פותח על מנת להקנות למערכת יכולת יירוט טילים בליסטיים (כמו של S-300V) וגם לשפר את התכונות שלו נגד מטרות אירודינמיות רגילות.

עד כאן ההקדמה.

עכשיו לענות לתשובתך - למה לא לקנות מערוכת S-300 מאוקראינה ומדינות פרו-מערביות אחרות? המערכות שנמצאות בשימוש באוקראינה ומדינות פרו-מערביות אחרות הן מהדגמים הישנים, ברובן S-300PT שכזכור נכנסו לשירות עוד בשנת 1978, אשר כבר לא מסוגלות לתרום כלום לביטחון המדינה. (היוצא מן הכלל היא יוון, אבל היא לא תרצה למכור את המערכת, ואם היא תרצה - היא לא תוכל בגלל ה-EUL) זה גם לא יתרום לתוד"א, כיוון שאין לאוייבינו הפוטנציאליים מערכות ישנות כאלה, והשוני בין הדגמים הוא גדול מאוד.

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 07-10-2008 בשעה 21:31.
ישן 08-10-2008, 16:11
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "הטיל של S-300 נראה הרבה יותר גדול מהטיל של פטריוט"

ל-S-300P יש מגוון רחב של טילים. לצורך השוואה ניקח את הטילים נגד מטרות אירודינמיות: 48N6E של S-300P ו-MIM-104 (יש הבדלים בין הגירסאות השונות) של מערכת "פטריוט".

קודם כל, צורת שיגור של טילי S-300 מתוחכמת יותר, מה שגם מוסיף משקל, מן הסתם.

משקל הטיל, ק"ג:
48N6E - 1,800-1,900, MIM-104 - 912

טווח מירבי, ק"מ:
48N6E - 150, MIM-104 - 80

מסת רש"ק, ק"ג:
48H6E - 143-145, MIM-104 - 91

מהירות מירבית של הטיל, מטרים בשניה:
48N6E - 2,100, MIM-104 - 1,700

כלומר אפשר לסכם ולאומר, שמשקל הטיל 48N6E גדול ממשקל הטיל MIM-104 מפני שהביצועים הטכניים שלו (קודם כל הטווח) טובים יותר מטיל של "פטריוט", ובעיקר מפני שהרש"ק שלו גדול יותר ב-60%.

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 08-10-2008 בשעה 16:13.
ישן 08-10-2008, 15:23
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
המערכת תוכננה לצרכים שונים מאוד מצרכיה של מדינת ישראל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי galatia שמתחילה ב "מדוע ישראל לא מתחמשת ב?300S"

ראשית,תודה רבה ל centurion. עשית לי סוף סוף סדר בבלגן לגבי הדגמים השונים של ה s300 .

שנית, אחת הסיבות לדעתי שמדינת ישראל לא צריכה את המערכת היא שהמערכת תוכננה לצרכים שונים מאוד מצרכיה של מדינת ישראל.
רוסיה צריכה מערכת שתגן על המרחב האווירי של שטח גדול מאוד ואפילו החזית הרוסית היא אדירה ודורשת מערכת שיכולה לכסות שטחים נרחבים במקום מספר גדול יותר מערכות שמכסות שטחים קטנים יותר ודורשים הכשרה של יותר אנשי צוות וכד' בנוסף למערכות הטקטיות כמו ה tor m1. מה שיהוה הוצאה כלכלית גדולה יותר ובעיה לוגיסטית ומבצעית.

מדינת ישראל, עקב גודלה לא זקוקה למערכת ששולטת על מרחב אווירי גדול כ"כ ובניגוד לרוסיה צריכה לפרוס מספר מערכות ששולטות על מרחב אווירי קטן יותר אך מספיק.

בנוסף אם גם לנו וגם לאיראנים ולסורים תהיה את אותה מערכת זה יהווה בעיה בעבור ישראל.

וזאת בנוסף לכל הטיעונים הנכונים בדבר בעיה פוליטית מול ארה"ב, רכישה מהסיוע האמריקאי, סיוט טכני, שינוי שיטות פעולה ועוד ועוד
בקיצור יש יותר סיבות מדוע מדינת ישראל לא צריכה את ה s300 מסיבות התומכות ברכישה כזו.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:53

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר