לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-10-2008, 12:02
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
פותחים אגרות קודש של הרבי ורואים נפלאות

ספור קטן, הספור קרה אתי (מדינאי), והיות וזה סיפור נפלא, אני כותב את זה למרות הזמן הלחוץ ביום ששי::

יהודי אחד, מכר שלי בשכונתינו, לווה ממני סכום כסף מסויים.

אני משתדל מאוד לא לדבר איתו ולא לעבור בפניו, בדיוק כמו שכתוב בשולחן ערוך, בכדי שהלווה לא יחשוב שתובעים ממנו את הכסף ולא לעבור על האיסור של לא תנגוש.

אחרי ראש השנה נודע לי שהיהודי הזה (שלווה את הכסף ממני) נוסע לחצר הרבי של חסידי חב"ד לניו יורק. בניו יורק מתגורר בן דוד שלי. ומאוד רציתי למסור לבן דוד שלי שגר שם מתנה לחג. הוא אירח מאוד יפה את הבן שלנו ומאוד רציתי להראות שאני מעריך את זה. אשתי קנתה כיסוי מיוחד לחלות. היא במיוחד נסעה לקניות עבור זה. והיות והיהודי הזה של שכונתנו נוסע לחצרות קודש של הרבי, חשבתי שאני אתן לו את החבילה. (כמובן להראות מה יש בפנים ושיארוז לבד בכדי שלא יהיו שום בעיות עם אבטחה של חברת הטיסה).

אבל חשבתי שזאת תהיה אולי בעייה של אבק רבית: היות והמכר הזה חייב לי כסף, אולי לא יהיה לו נעים לסרב. למרות שזו טובה מאוד קטנה יחסית, ובדרך כלל לא מסרבים לזה. אבל רציתי להיות בטוח ב100% שאני לא עובר על שום חשש של אבק של רבית.

חשבתי שבכדי להיות בטוח אני יתן למכר איזו סכום עבור הטרחה שלו. אבל נדהמתי כשהוא לא רצה לקבל ובתקוף סירב לקבל ממני שום סכום. נאלצתי לתת לו את החבילה בלי לשלם לו כלום. הגעתי הבייתה והייתי מאוד עצוב, אולי עברתי איסור של אבק רבית.

בצר לי פתחתי את אגרות קודש של הרבי לראות מה כתוב שם.

לקחתי אגרות קודש חלק כז, ופתחתי בלי להסתכל איפה זה ייפתח, נפתח לי בעמוד קפו והעיניים שלי נפלו מייד על התחלת העמוד, ומה נדהמתי לקבל תשובה ברורה:

ציטוט:

פשוט שהנ"ל אינו גורע כלל וכלל מחשיבות ופעילות הגמ"ח {= גמילות חסדים - המצווה להלוות כסף למי שצריך} הקיים (כבחב"ד וכו') - כי אם להוסיף בא ולהרבות.

http://www.chabadlibrary.org/books/...mur/ig/27/10179

קישורים

אגרות קודש של הרבי:
http://www.chabadlibrary.org/books/...?furl=/admur/ig

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 10-10-2008 בשעה 12:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:18

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר